Licensed to Prime Time Timing - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Colby High School Invitational - 4/27/2009                   
                               Colby High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Columbus Catholic High School                               12:18.12    8   
  2 Stanley-Boyd                                     12:10.00   12:54.65    6   
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley-Boyd                                      9:08.00    9:44.56    8   
  2 Loyal                                             9:50.00   11:33.43    6   
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahr, Marissa                Stanley-Boyd           17.30      17.18    8   
  2 Rau, Kati                    Colby                  18.65      19.12    6   
  3 Hutchings, Paige             Thorp                  20.50      21.15    4   
  4 Wegner, Lizzy                Columbus Cat           21.30      22.44    2   
  5 Edwards, Paige               Thorp                  21.09      22.55    1   
  6 Kadolph, Hailey              Colby                  23.50      24.37  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Casey, Sean                  Loyal                  16.00      15.97    8   
  2 Reit, Paul                   Stanley-Boyd           17.00      17.65    6   
  3 Kirckof, Austin              Stanley-Boyd           18.80      19.23    4   
  4 Kobylarczyk, Jace            Thorp                  19.10      19.43    2   
  5 Gotz, Matt                   Columbus Cat           19.88      19.92    1   
  6 Westaby, Jared               Stanley-Boyd           20.50     x22.79  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mueller, Hannah              Colby                  13.46      13.37   2   8   
  2 Heiman, Mariah               Columbus Cat           12.96      13.96   2   6   
  3 Stange, Mariah               Colby                  13.65      14.24   2   4   
  4 Johnston, Alli               Loyal                  14.30      14.47   2   2   
  5 Kanneberg, Danica            Colby                  14.02     x14.90   2 
  6 Berlin, Caitlyn              Stanley-Boyd           14.50      15.64   2   1   
  7 Hurrell, Marie               Loyal                  15.50      16.92   2 
  8 Reeg, Emmy                   Thorp                             17.10   1 
  9 Kim, Bomie                   Columbus Cat           17.90      18.48   1 
 -- Gwon, Elisha                 Unattached             16.10     X20.53   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jakobi, Trevor               Loyal                  11.80      12.08   2   8   
  2 Philson, Cecil               Thorp                  11.70      12.37   2   6   
  3 Mahler, Andrew               Stanley-Boyd           12.40      12.50   2   4   
  4 Thompson, Marcus             Stanley-Boyd           11.40      12.53   2   2   
  5 Reigel, Logan                Columbus Cat                      12.54   2   1   
  6 Halpin, Cody                 Loyal                  13.00      13.51   1 
  7 Viergutz, Kyle               Colby                             13.54   1 
  8 Shilts, Joey                 Stanley-Boyd           11.70     x13.57   2 
  9 Scheer, Dalton               Colby                             13.82   1 
 10 Hauge, Brent                 Loyal                  13.50     x14.15   1 
 11 McCauley, Jiles              Stanley-Boyd           13.00     x14.76   1 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Albrecht, Paige              Columbus Cat         6:03.00    6:13.00    8   
  2 Pinter, Claire               Columbus Cat         6:14.00    6:13.16    6   
  3 Rahm, Chelsea                Colby                6:22.00    6:17.41    4   
  4 Studinger, Abby              Columbus Cat         6:25.00   x6:28.66  
  5 Beyer, Sonia                 Loyal                6:58.00    6:55.22    2   
  6 Uhlig, Emily                 Colby                6:37.00    7:04.77    1   
  7 Cox, Katie                   Stanley-Boyd         6:50.00    7:19.51  
  8 Ryba, Coral                  Stanley-Boyd         8:00.10    7:38.34  
  9 Luedtke, Samantha            Stanley-Boyd         7:05.00   x7:53.33  
 10 Brody, Brittany              Stanley-Boyd         8:00.20   x8:16.69  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Genteman, Kyle               Loyal                5:03.00    5:01.14    8   
  2 Vogel, Jesse                 Loyal                5:12.00    5:03.22    6   
  3 Kaiser, Andrew               Colby                5:09.00    5:03.82    4   
  4 Witt, Austin                 Stanley-Boyd         5:15.00    5:10.37    2   
  5 Schmitt, Dylan               Colby                5:33.00    5:43.51    1   
  6 Szczech, Dustin              Thorp                5:52.00    5:48.87  
  7 Cleveland, David             Columbus Cat         5:33.00    5:55.70  
  8 Seefeld, Rick                Loyal                6:45.00   x6:25.05  
  9 Rhodes, Trevor               Columbus Cat         6:22.00    6:35.76  
 10 Werner, Andrew               Columbus Cat         6:35.00   x7:16.49  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colby                                             1:57.00    1:57.67    8   
  2 Columbus Catholic High School                     1:59.00    2:01.57    6   
  3 Thorp                                                        2:16.43    4   
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Loyal                                             1:42.00    1:42.98    8   
  2 Stanley-Boyd                                      1:46.50    1:43.79    6   
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnston, Alli               Loyal                1:06.00    1:06.56   2   8   
  2 Berlin, Caitlyn              Stanley-Boyd         1:11.00    1:10.40   2   6   
  3 Kaiser, Deanna               Columbus Cat         1:09.00    1:10.41   2   4   
  4 Altmann, Kristina            Columbus Cat         1:06.00    1:11.55   2   2   
  5 Dunlavy, Stephanie           Colby                1:11.40    1:11.87   2   1   
  6 Okerglicki, Rachel           Stanley-Boyd         1:12.00    1:12.78   2 
  7 Weyenberg, Jamie             Stanley-Boyd         1:14.00   x1:15.23   1 
  8 Hertel, Nicole               Columbus Cat         1:12.00   x1:15.78   2 
  9 Welsh, Jacquelyn             Columbus Cat         1:16.00   x1:16.72   1 
 10 Kadolph, Hailey              Colby                1:18.00    1:20.14   1 
 11 Alger, Lindsey               Thorp                1:15.00    1:21.19   1 
 12 Hutchings, Paige             Thorp                1:12.00    1:24.53   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carey, Bryan                 Columbus Cat           53.90      55.61   2   8   
  2 Gotz, Matt                   Columbus Cat           54.70      56.54   2   6   
  3 Bogdonovich, Jake            Loyal                  56.00      56.60   2   4   
  4 Fitzsimmons, Alec            Stanley-Boyd           57.00      57.72   2   2   
  5 Kirckof, Anthony             Stanley-Boyd           57.80      59.10   2   1   
  6 Oestreich, D.J.              Loyal                1:01.00    1:02.85   2 
  7 Ogle, Kyle                   Stanley-Boyd         1:00.00   x1:03.01   2 
  8 Derfus, Tyler                Columbus Cat         1:04.00   x1:05.17   1 
  9 Olejniczak, Connor           Thorp                1:02.00    1:05.63   1 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley-Boyd                                        55.20      57.19    8   
  2 Thorp                                                        1:03.55    6   
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley-Boyd                                        46.30      50.26    8   
  2 Thorp                                                          53.12    6   
  3 Loyal                                               53.00      55.20    4   
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahr, Marissa                Stanley-Boyd           50.50      51.91    8   
  2 Ruegesegger, Nicki           Columbus Cat           52.70      54.87    6   
  3 Rau, Kati                    Colby                  56.13      57.58    4   
  4 Meserole, Ally               Colby                  54.55    1:00.87    2   
  5 Wegner, Lizzy                Columbus Cat         1:02.00    1:11.61    1   
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Casey, Sean                  Loyal                  41.00      42.77    8   
  2 Lepak, Andrew                Stanley-Boyd           46.60      49.40    6   
  3 Kobylarczyk, Jace            Thorp                             53.81    4   
  4 Westaby, Jared               Stanley-Boyd           49.90      55.57    2   
  5 Lewandowski, Kyle            Thorp                             55.64    1   
  6 Meyer, Tyler                 Loyal                  58.00    1:02.99  
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Albrecht, Paige              Columbus Cat         2:42.00    2:46.77    8   
  2 Timlin, Brittney             Stanley-Boyd         2:45.00    2:47.76    6   
  3 Pinter, Claire               Columbus Cat         2:46.00    2:53.88    4   
  4 Beyer, Sonia                 Loyal                3:17.00    3:07.57    2   
  5 Uhlig, Emily                 Colby                3:04.00    3:11.65    1   
  6 Badzinski, Hannah            Columbus Cat         2:58.00   x3:19.62  
  7 Alger, Lindsey               Thorp                3:01.00    3:23.84  
  8 Schmitt, Holly               Thorp                2:40.00    3:45.10  
  9 Jensen, Rachel               Thorp                3:24.00   x4:17.18  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vogel, Jesse                 Loyal                2:15.00    2:15.92    8   
  2 Carey, Bryan                 Columbus Cat         2:06.00    2:16.95    6   
  3 Kaiser, Andrew               Colby                2:17.00    2:18.91    4   
  4 Bogdonovich, Jake            Loyal                2:16.00    2:18.94    2   
  5 Witt, Austin                 Stanley-Boyd         2:14.00    2:20.53    1   
  6 Cleveland, David             Columbus Cat         2:21.00    2:38.16  
  7 Rhodes, Trevor               Columbus Cat         2:33.00   x2:51.65  
  8 Lewandowski, Kyle            Thorp                           2:56.92  
  9 Anderson, Ben                Loyal                2:45.00   x2:59.73  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnston, Alli               Loyal                  29.50      29.45   2   8   
  2 Stange, Mariah               Colby                  29.83      30.70   2   6   
  3 Kanneberg, Danica            Colby                  30.22      31.14   2   4   
  4 Altmann, Kristina            Columbus Cat           29.70      31.67   2   2   
  5 Dunlavy, Stephanie           Colby                  31.63     x32.24   1 
  6 Okerglicki, Rachel           Stanley-Boyd           32.00      32.72   1   1   
  7 Cox, Katie                   Stanley-Boyd           32.00      33.13   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thompson, Marcus             Stanley-Boyd           24.30      24.82   2   8   
  2 Jakobi, Trevor               Loyal                  24.60      25.24   2   6   
  3 Reigel, Logan                Columbus Cat                      25.64   2   4   
  4 Philson, Cecil               Thorp                  25.40      25.64   2   2   
  5 Mahoney, Austin              Columbus Cat           25.60      25.85   1   1   
  6 Ivacic, Mike                 Loyal                  25.50      26.11   2 
  7 Pischel, Travis              Columbus Cat           24.46     x26.21   2 
  8 Roedel, Gordon               Loyal                  26.00     x26.34   1 
  9 Nichols, Dakota              Stanley-Boyd           26.00      26.89   1 
 10 Viergutz, Kyle               Colby                             27.79   1 
 11 Derfus, Tyler                Columbus Cat           30.70     x28.74   1 
 12 Galindo, Aaron               Colby                             29.01   1 
 13 Scheer, Dalton               Colby                  27.95     x29.05   1 
 14 McCauley, Jiles              Stanley-Boyd           27.50     x30.56   1 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandt, Sarah                Columbus Cat        13:14.00   13:25.54    8   
  2 Rahm, Chelsea                Colby               14:06.00   14:16.02    6   
  3 Beyer, Sonia                 Loyal               15:45.00   15:22.40    4   
  4 Martini, Kassie              Stanley-Boyd        16:40.00   15:51.68    2   
  5 Luedtke, Samantha            Stanley-Boyd        16:00.00   16:42.83    1   
  6 Weyenberg, Jamie             Stanley-Boyd        16:00.00  x16:45.48  
  7 Hagenson, Kayla              Stanley-Boyd        16:20.00  x17:21.80  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirckof, Anthony             Stanley-Boyd        11:15.00   11:18.13    8   
  2 Genteman, Kyle               Loyal               11:00.00   11:34.89    6   
  3 Stasek, Steve                Stanley-Boyd        11:30.00   11:39.64    4   
  4 Schmitt, Dylan               Colby               12:27.00   12:20.65    2   
  5 Seefeld, Rick                Loyal               13:40.00   13:20.12    1   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley-Boyd                                      4:34.00    4:40.06    8   
  2 Columbus Catholic High School                     4:36.00    4:46.35    6   
  3 Colby                                             5:12.00    5:04.43    4   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Loyal                                             3:47.00    3:50.60    8   
  2 Columbus Catholic High School                     3:46.00    3:51.15    6   
  3 Stanley-Boyd                                      3:59.00    4:04.85    4   
  4 Colby                                             4:16.00    4:14.46    2   
  5 Thorp                                                        4:39.03    1   
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rau, Kati                    Colby                4-08.00    4-04.00    8   
  2 Kadolph, Hailey              Colby                4-02.00    4-00.00    5   
  2 Jensen, Katy                 Columbus Cat         4-02.00    4-00.00    5   
  4 Gotz, Abby                   Columbus Cat                    4-00.00    2   
  5 Okerglicki, Rachel           Stanley-Boyd         4-04.00    3-10.00    1   
 -- Martini, Kassie              Stanley-Boyd         4-00.00         NH  
 -- Gwon, Elisha                 Unattached           4-02.00   X3-10.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reit, Paul                   Stanley-Boyd         6-00.00    5-10.00    8   
  2 Roedel, Gordon               Loyal                5-08.00    5-08.00    6   
  3 Viegut, Augie                Columbus Cat         5-04.00    5-04.00    3   
  3 Kobylarczyk, Jace            Thorp                5-08.00    5-04.00    3   
  5 Bogdonovich, Jake            Loyal                5-02.00    5-00.00    1   
  6 Olejniczak, Connor           Thorp                5-04.00    5-00.00  
  7 Galindo, Aaron               Colby                           4-10.00  
  8 Ogle, Kyle                   Stanley-Boyd         4-10.00    4-08.00  
  8 Westaby, Jared               Stanley-Boyd         4-10.00   x4-08.00  
 10 Viergutz, Kyle               Colby                           4-06.00  
 10 Meyer, Tyler                 Loyal                5-00.00   x4-06.00  
 -- Nelson, Kevin                Stanley-Boyd         5-04.00         NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schimke, Jacquelyn           Thorp                7-06.00    6-06.00    8   
  2 Walters, Brittany            Stanley-Boyd         8-00.00    6-06.00    6   
  3 Hagenson, Kayla              Stanley-Boyd         5-00.00    6-06.00    4   
  4 Hutchings, Paige             Thorp                7-00.00    6-00.00    2   
  5 Okerglicki, Rachel           Stanley-Boyd         6-00.00   x5-06.00  
 -- Weyenberg, Jamie             Stanley-Boyd         5-00.00         NH  
 -- Dunlavy, Stephanie           Colby                7-00.00         NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirckof, Austin              Stanley-Boyd         9-06.00    9-06.00    8   
  2 Szczech, Dustin              Thorp                9-00.00    8-06.00    6   
  3 Ogle, Kyle                   Stanley-Boyd         7-00.00    6-06.00    4   
 -- Phelps, Matt                 Stanley-Boyd         7-00.00         NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mueller, Hannah              Colby               15-10.00   14-09.50    8   
  2 Martin, Arynn                Columbus Cat        15-04.00   14-03.00    6   
  3 Mahr, Shelby                 Stanley-Boyd        14-05.00   13-11.50    4   
  4 Altmann, Kristina            Columbus Cat        14-05.00   13-01.25    2   
  5 Hoffstatter, Jessica         Stanley-Boyd        14-00.00   12-10.75    1   
  6 Kanneberg, Danica            Colby               12-06.00   12-06.25  
  7 Jensen, Katy                 Columbus Cat        12-02.00  x12-00.50  
  8 Gotz, Abby                   Columbus Cat        12-03.00  x11-05.50  
  9 Cox, Katie                   Stanley-Boyd        12-00.00  x11-02.00  
 10 Uhlig, Emily                 Colby               12-05.00  x10-11.00  
 11 Edwards, Paige               Thorp                          10-10.00  
 12 Reeg, Emmy                   Thorp                          10-09.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reit, Paul                   Stanley-Boyd        18-00.00   19-00.75    8   
  2 Jakobi, Trevor               Loyal               18-00.00   17-07.50    6   
  3 Lepak, Andrew                Stanley-Boyd        17-06.00   17-00.00    4   
  4 Ponick, Greg                 Stanley-Boyd        17-00.00  x15-03.50  
  5 Mahoney, Austin              Columbus Cat        16-05.00   15-01.50    2   
  6 Thompson, Marcus             Stanley-Boyd        17-06.00  x14-10.00  
  7 Kaiser, Andrew               Colby               15-06.00   14-05.50    1   
  8 Philson, Cecil               Thorp               15-08.00   13-09.00  
  9 Anderson, Ben                Loyal               15-00.00   13-08.00  
 10 Scheer, Dalton               Colby               14-02.00   13-00.50  
 11 Werner, Andrew               Columbus Cat        14-04.00   12-02.25  
 12 Smith, Derrick               Thorp                7-10.00    7-10.50  
 -- Kom, BJ                      Unattached          16-02.00  X15-07.00  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mueller, Hannah              Colby               34-03.00   32-11.00    8   
  2 Mahr, Marissa                Stanley-Boyd        28-00.00   28-10.00    6   
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Casey, Sean                  Loyal               40-03.00   42-06.00    8   
  2 Reit, Paul                   Stanley-Boyd        41-04.00   41-00.00    6   
  3 Olejniczak, Spencer          Thorp               40-00.00   38-07.00    4   
  4 Lepak, Andrew                Stanley-Boyd        34-00.00   35-02.50    2   
  5 Witt, Austin                 Stanley-Boyd        34-05.00  x31-04.50  
  6 Reit, Jeremiah               Stanley-Boyd        31-07.00  x30-09.00  
  7 Anderson, Ben                Loyal               28-06.00   30-00.50    1   
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahr, Shelby                 Stanley-Boyd          102-02     109-05    8   
  2 Potaczek, Cindy              Stanley-Boyd          100-02     107-10    6   
  3 Schmitt, Holly               Thorp                  88-05     101-05    4   
  4 Thorpe, Lydnsey              Stanley-Boyd           87-03     x97-04  
  5 Alger, Lindsey               Thorp                  91-06      92-11    2   
  6 Reigel, Tammy                Columbus Cat           90-00      83-06    1   
  7 Hutchings, Paige             Thorp                  68-00     x80-02  
  8 Meinders, Liz                Columbus Cat           98-04      78-11  
  9 Flees, Heidi                 Columbus Cat           65-05     x58-09  
 10 Soward, Kassy                Loyal                  45-00      53-03  
 11 Hurrell, Marie               Loyal                  39-00      47-10  
 12 Kane, Merissa                Stanley-Boyd           60-04     x47-06  
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahler, Justin               Stanley-Boyd          132-07     127-11    8   
  2 Schuebel, Cody               Stanley-Boyd           90-10     120-07    6   
  3 Kruger, Quinn                Columbus Cat           99-03     114-09    4   
  4 Kulesa, David                Thorp                  92-08     112-02    2   
  5 Froeba, Luke                 Loyal                 113-00     110-11    1   
  6 Halpin, Cody                 Loyal                 114-00     108-00  
  7 Motion, Mitch                Loyal                 110-00     x95-00  
  8 Reit, Jeremiah               Stanley-Boyd           86-06     x89-10  
  9 Peterson, Jarek              Stanley-Boyd           81-08     x80-09  
 10 Hauge, Brent                 Loyal                  95-00     x73-09  
 11 Anderson, Eric               Columbus Cat           88-04      63-02  
 12 Galindo, Aaron               Colby                             48-09  
 
Event 35  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thorpe, Lydnsey              Stanley-Boyd        38-09.00   37-10.75    8   
  2 Mahr, Shelby                 Stanley-Boyd        32-07.00   34-11.00    6   
  3 Reigel, Tammy                Columbus Cat        29-04.00   31-06.25    4   
  4 Alger, Lindsey               Thorp               29-06.00   29-07.00    2   
  5 Schmitt, Holly               Thorp               28-06.00   28-02.75    1   
  6 Meinders, Liz                Columbus Cat        29-03.00   23-10.75  
  7 Soward, Kassy                Loyal               25-00.00   21-04.50  
  8 Ryba, Coral                  Stanley-Boyd        22-00.00  x21-03.00  
  9 Flees, Heidi                 Columbus Cat        24-01.00  x20-06.75  
 10 Barr, Sophia                 Stanley-Boyd        19-04.00  x19-10.00  
 11 Jensen, Rachel               Thorp               16-04.00  x19-08.50  
 12 Hurrell, Marie               Loyal               21-00.00   18-01.50  
 
Event 36  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahler, Justin               Stanley-Boyd        46-08.00   47-02.75    8   
  2 Loertscher, Dylan            Colby               42-05.00   44-00.25    6   
  3 Schuebel, Cody               Stanley-Boyd        42-01.00   40-02.00    4   
  4 Kulesa, David                Thorp               37-04.00   37-04.25    2   
  5 Kruger, Quinn                Columbus Cat        39-02.00   36-05.00    1   
  6 Halpin, Cody                 Loyal               36-05.00   36-03.50  
  7 Froeba, Luke                 Loyal               35-05.00   35-10.75  
  8 Motion, Mitch                Loyal               35-00.00  x33-10.00  
  9 Wellsandt, Ben               Stanley-Boyd        34-03.00  x33-09.75  
 10 Hauge, Brent                 Loyal               30-00.00  x30-01.25  
 11 Steinmentz, Jeremy           Stanley-Boyd        27-05.00  x27-06.75  
 12 Anderson, Eric               Columbus Cat        26-04.00   25-05.00  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Stanley-Boyd               105        2) Columbus Catholic High Sc  97   
    3) Colby                       88        4) Thorp                      34   
    5) Loyal                       26                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Stanley-Boyd               142        2) Loyal                     114   
    3) Columbus Catholic High Sch  43        4) Thorp                      39   
    5) Colby                       20