Licensed to Prime Time Timing - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                          MSU Alumni Open - 1/10/2009                          
                          Minnesota State University                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Schuch, Michelle             Unattached            16.00m     16.40m   53-09.75 
  2 Weeldryer, Kristin           University o          12.60m     14.22m   46-08.00 
  3 Johnson, Brita               Msu-Mankato           13.82m     13.96m   45-09.75 
  4 Schaller, Amelia             Msu-Mankato           13.56m     13.54m   44-05.25 
  5 Kitzman, Rebecca             St. Cloud St          12.20m     12.47m   40-11.00 
  6 Conroy, Lindsay              St. Cloud St          11.60m     11.13m   36-06.25 
  7 McCall, Ashley               Msu-Mankato                       9.17m   30-01.00 
 
Event 2  Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dahlin, Jon                  Unattached            17.21m     17.24m   56-06.75 
  2 Burns, Sean                  Unattached            16.00m     17.07m   56-00.00 
  3 Robinson, Michael            Msu-Mankato           16.20m     16.70m   54-09.50 
  4 Kershaw, Adam                St. Cloud St          14.60m     16.49m   54-01.25 
  5 Bruzik, Mitch                St. Cloud St          14.60m     14.63m   48-00.00 
  6 Velske, Tyler                Msu-Mankato           14.00m     14.56m   47-09.25 
  7 DeJong, Todd                 Msu-Mankato           14.10m     14.30m   46-11.00 
  8 Kruse, Tim                   University o          12.65m     13.00m   42-08.00 
  9 Berg, Christian              St. Cloud St          11.80m     10.96m   35-11.50 
 
Event 3  Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Schaller, Amelia             Msu-Mankato           11.33m     12.03m   39-05.75 
  2 Johnson, Brita               Msu-Mankato           11.33m     11.40m   37-05.00 
  3 Schuch, Michelle             Unattached            11.50m     11.22m   36-09.75 
  4 Healy, Bridget               University o          11.06m     10.99m   36-00.75 
  5 Kitzman, Rebecca             St. Cloud St          11.60m     10.77m   35-04.00 
  6 Cottier, Maci                University o          11.70m     10.65m   34-11.25 
  7 Conroy, Lindsay              St. Cloud St          11.00m     10.25m   33-07.50 
  8 Walhovd, Angela              St. Cloud St          10.50m     10.09m   33-01.25 
 
Event 4  Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kroger, Travis               University o          14.74m     14.92m   48-11.50 
  2 Warwick, Keegan              University o          14.80m     14.62m   47-11.75 
  3 Bruzik, Mitch                St. Cloud St          14.60m     14.01m   45-11.75 
  4 Velske, Tyler                Msu-Mankato           14.00m     13.92m   45-08.00 
  5 DeJong, Todd                 Msu-Mankato           14.10m     13.87m   45-06.25 
  6 Daniels, Josh                University o          13.35m     13.71m   44-11.75 
  7 Robinson, Michael            Msu-Mankato           14.10m     13.52m   44-04.25 
  8 Stueck, Andrew               St. Cloud St          12.80m     12.60m   41-04.25 
  9 Berg, Christian              St. Cloud St          11.00m      8.95m   29-04.50 
 -- Kershaw, Adam                St. Cloud St          14.60m         ND            
 
Event 5  Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Merrihew, Kaycie             Msu-Mankato            5.42m      5.39m   17-08.25 
  2 Miller, Heather              St. Cloud St           5.60m      5.38m   17-08.00 
  3 Tan, Mikha                   St. Cloud St           5.50m      5.30m   17-04.75 
  4 Schueler, Amber              St. Cloud St           5.45m      5.22m   17-01.50 
  5 Sellers, Andrea              Msu-Mankato            4.90m      5.11m   16-09.25 
  6 King, Kelsey                 St. Cloud St           5.00m      5.06m   16-07.25 
  7 Clark, Linnelle              Msu-Mankato            5.42m      5.05m   16-07.00 
  8 Walhovd, Angela              St. Cloud St           5.00m      4.81m   15-09.50 
  9 Krogstad, Amber              University o           4.77m      4.79m   15-08.75 
 
Event 6  Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jasinski, Ben                South Dakota           6.97m      6.84m   22-05.25 
  2 Johnson, Ethan               Unattached             6.55m      6.57m   21-06.75 
  3 Johnson, Reid                Unattached             6.70m      6.57m   21-06.75 
  4 Ryan, Jon                    University o           6.75m      6.34m   20-09.75 
  5 Norris, Chris                University o                      6.00m   19-08.25 
  6 Delacruz, Lucas              University o           5.90m      5.92m   19-05.25 
  7 Anderson, Blake              University o           5.50m      5.76m   18-10.75 
  8 McColley, Dusty              St. Cloud St           6.25m      5.69m   18-08.00 
  9 Stueck, Andrew               St. Cloud St           6.00m      5.54m   18-02.25 
 
Event 7  Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rains, Katelin               Msu-Mankato            4.31m      3.90m   12-09.50 
  2 Stelten, Lauren              Msu-Mankato            4.00m      3.71m   12-02.00 
  3 kroschel, Whitney            Msu-Mankato            3.81m      3.43m   11-03.00 
  4 Friesen, Kayla               University o           3.35m      3.26m   10-08.25 
  5 Bowers, Aubrie               Unattached                        3.11m   10-02.50 
  6 Olson, Megan                 Msu-Mankato            3.20m      3.11m   10-02.50 
  7 Magnuson, Amy                Msu-Mankato            3.36m      3.11m   10-02.50 
  8 Stocker, Lisa                Msu-Mankato            3.05m      2.96m    9-08.50 
  9 Baum, Kallie                 Dakota Wesle                      2.81m    9-02.50 
 -- Jacobs, Michelle             University o           2.90m         NH            
 
Event 8  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Novack, Dan                  Msu-Mankato            4.50m      4.76m   15-07.25 
  2 Masloski, Matt               Msu-Mankato            4.55m      4.61m   15-01.50 
  3 Schenavar, Brian             University o           4.50m      4.31m   14-01.75 
  3 Coffee, Caleb                University o           4.30m      4.31m   14-01.75 
  5 Yenser, Nick                 Msu-Mankato            4.50m      4.31m   14-01.75 
  6 Paschke, Shawn               St. Cloud St           4.40m      4.16m   13-07.75 
  6 Aurich, Chad                 University o           4.30m      4.16m   13-07.75 
  8 Brenny, William              St. Cloud St           4.40m      4.01m   13-01.75 
  9 Ellsworth, Andrew            University o           4.40m      4.01m   13-01.75 
  9 Liberty, Alex                Dakota Wesle                      4.01m   13-01.75 
 
Event 10  Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Johnson, Reid                Unattached            14.76m     14.57m   47-09.75 
  2 Ologunde, Adedayo            Msu-Mankato           14.20m     13.36m   43-10.00 
  3 Amoako, Patrick              Unattached                       12.99m   42-07.50 
  4 Delacruz, Lucas              University o          12.34m     12.79m   41-11.50 
  5 Olson, Phil                  Msu-Mankato           14.20m     12.76m   41-10.50 
  6 Anderson, Blake              University o          12.00m     11.79m   38-08.25 
 
Event 11  Women Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Miller, Heather              St. Cloud St          11.40m     11.54m   37-10.50 
  2 Hanson, Kersten              Msu-Mankato           10.67m     10.49m   34-05.00 
  3 Schuster, Ashton             Msu-Mankato            9.86m      9.27m   30-05.00 
 
Event 12  Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jasinski, Ben                South Dakota           2.03m      2.05m    6-08.75 
  2 Robertson, Josh              Msu-Mankato            2.05m      2.05m    6-08.75 
  3 Liberty, Alex                Dakota Wesle           1.98m      2.00m    6-06.75 
  4 Thompson, Frank              Dakota Wesle           1.98m      1.95m    6-04.75 
  5 Glaser, Jason                Msu-Mankato            1.90m      1.90m    6-02.75 
  6 Alexander, Zach              University o           1.87m      1.85m    6-00.75 
  7 McColley, Dusty              St. Cloud St           1.85m      1.80m    5-10.75 
  8 Torres, Lucas                Msu-Mankato            1.80m      1.65m    5-05.00 
 -- Fossen, Levi                 Msu-Mankato            1.80m         NH            
 
Event 13  Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gilbert, Sarah               University o           1.52m      1.60m    5-03.00 
  2 Smook, Traci                 Msu-Mankato            1.50m      1.55m    5-01.00 
  3 Krogstad, Amber              University o           1.52m      1.50m    4-11.00 
  4 Sellers, Andrea              Msu-Mankato            1.60m      1.50m    4-11.00 
  4 Merrihew, Kaycie             Msu-Mankato            1.60m      1.50m    4-11.00 
  6 Warne, Brooke                Dakota Wesle           1.47m      1.45m    4-09.00 
 
Event 14  Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Linnelle              Msu-Mankato             7.76       7.88q  1 
  2 Bedard, Becca                University o            8.00       8.32q  2 
  3 Scott, Ne'Angela             St. Cloud St            8.30       8.46q  1 
  4 Tan, Mikha                   St. Cloud St            8.18       8.50q  2 
  5 Leist, Stephanie             Dakota Wesle            8.40       8.56q  2 
  6 Kroupa, Melissa              University o            8.65       8.65q  1 
  6 Eggebrecht, Amanda           St. Cloud St            8.50       8.65q  2 
  8 Swanson, Nikki               St. Norbert                        8.79q  2 
  9 Jacobs, Michelle             University o            8.60       8.81   1 
 
Event 14  Women 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Clark, Linnelle              Msu-Mankato             7.88       7.81  
  2 Bedard, Becca                University o            8.32       8.32  
  3 Scott, Ne'Angela             St. Cloud St            8.46       8.51  
  4 Tan, Mikha                   St. Cloud St            8.50       8.51  
  5 Leist, Stephanie             Dakota Wesle            8.56       8.58  
  6 Eggebrecht, Amanda           St. Cloud St            8.65       8.59  
  7 Kroupa, Melissa              University o            8.65       8.60  
 -- Swanson, Nikki               St. Norbert             8.79         DQ  
 
Event 15  Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Asamoa, Emmanuel             Msu-Mankato             6.95       6.99q  2 
  2 Udia, Gabe                   St. Cloud St            6.95       7.02q  1 
  3 Koth, Colin                  University o            7.10       7.15q  2 
  4 Brownell, Tendeh             Unattached                         7.21q  3 
  5 Kawalawu, George             Unattached                         7.25q  1 
  6 Schneider, Dann              St. Norbert                        7.30q  1 
  7 Norris, Chris                University o            7.20       7.35q  3 
  8 Velgersdyk, Brady            University o            7.20       7.37q  1 
  9 Jenkins, Marcus              St. Cloud St            7.10       7.38   3 
 10 Torak, Tommy                 University o            7.20       7.40   3 
 11 Graham, Michael              Unattached              7.16       7.43   1 
 12 Peterson, Zane               University o            7.35       7.43   2 
 13 Lefler, Chris                St. Cloud St            7.20       7.53   2 
 14 Stueck, Andrew               St. Cloud St            7.50       7.64   3 
 15 Strasser, Shane              University o                       8.04   3 
 
Event 15  Men 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Udia, Gabe                   St. Cloud St            7.02       6.91  
  2 Asamoa, Emmanuel             Msu-Mankato             6.99       6.93  
  3 Brownell, Tendeh             Unattached              7.21       7.15  
  4 Kawalawu, George             Unattached              7.25       7.18  
  5 Norris, Chris                University o            7.35       7.37  
  6 Velgersdyk, Brady            University o            7.37       7.48  
 -- Koth, Colin                  University o            7.15         DQ  
 
Event 16  Women 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Heather              St. Cloud St            9.20       9.20q 
  2 Olson, Megan                 Msu-Mankato             9.28       9.28q 
  2 Schueler, Amber              St. Cloud St            9.28       9.28q 
  4 King, Kelsey                 St. Cloud St            9.40       9.40q 
  4 Walhovd, Angela              St. Cloud St            9.40       9.40q 
  6 Hopper, Katie                Msu-Mankato             9.70       9.70q 
  7 Walker, Aria                 Msu-Mankato             9.89       9.89q 
  8 Smook, Traci                 Msu-Mankato             9.95       9.95q 
 
Event 16  Women 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Miller, Heather              St. Cloud St            9.20       9.14  
  2 Olson, Megan                 Msu-Mankato             9.28       9.39  
  3 King, Kelsey                 St. Cloud St            9.40       9.45  
  4 Walhovd, Angela              St. Cloud St            9.40       9.82  
  5 Schueler, Amber              St. Cloud St            9.28       9.85  
  6 Walker, Aria                 Msu-Mankato             9.89      10.13  
  7 Smook, Traci                 Msu-Mankato             9.95      10.14  
 
Event 17  Men 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Tasman                Unattached              8.09       8.09q 
  2 Jenkins, Marcus              St. Cloud St            8.50       8.50q 
  3 Davis, Jeremy                St. Cloud St            8.65       8.65q 
  4 Held, Ben                    Unattached              8.70       8.70q 
  4 Jasinski, Ben                South Dakota            8.70       8.70q 
  6 Fossen, Levi                 Msu-Mankato             9.00       9.00q 
  7 McColley, Dusty              St. Cloud St            9.10       9.10q 
  8 Torres, Lucas                Msu-Mankato             9.20       9.20q 
 
Event 17  Men 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jenkins, Marcus              St. Cloud St            8.50       8.74  
  2 Davis, Jeremy                St. Cloud St            8.65       8.76  
  3 Held, Ben                    Unattached              8.70       8.87  
  4 Fossen, Levi                 Msu-Mankato             9.00       9.36  
  5 Torres, Lucas                Msu-Mankato             9.20       9.53  
  6 McColley, Dusty              St. Cloud St            9.10       9.61  
 
Event 18  Women 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hoese, Jenny                 Msu-Mankato                     5:18.60  
  2 Smith, Samantha              Msu-Mankato          5:20.00    5:33.34  
  3 Broughten, Lindsay           Msu-Mankato                     5:39.21  
  4 McIntyre, Gail               Dakota Wesle         5:40.00    5:44.22  
  5 McConnell, Meagan            Msu-Mankato          5:45.00    5:44.73  
  6 Lyster, Natalie              Msu-Mankato                     6:02.60  
 
Event 19  Men 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Neumann, Kyle                St. Cloud St         4:22.00    4:24.68  
  2 Janiszeski, Chad             Msu-Mankato          4:25.00    4:34.03  
  3 Windholz, Luke               St. Cloud St         4:32.00    4:37.78  
  4 Cherif, Hady                 St. Cloud St         4:30.00    4:38.27  
  5 Marks, Jon                   St. Cloud St         4:55.00    5:13.99  
  6 Lynch, Mike                  Dakota Wesle         4:45.00    5:27.82  
 
Event 20  Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leonard, Kelsey              Msu-Mankato            25.20      26.39   1 
  2 Wipf, Natalie                Dakota Wesle           26.40      26.44   1 
  3 Bedard, Becca                University o           26.60      27.51   1 
  4 Walker, Aria                 Msu-Mankato            27.50      28.58   2 
  5 Swanson, Nikki               St. Norbert            27.80      28.79   2 
  6 Kroupa, Melissa              University o           27.50      29.23   1 
  7 Leist, Stephanie             Dakota Wesle           28.00      29.46   2 
  8 Smook, Traci                 Msu-Mankato            28.90      30.05   2 
 
Event 21  Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Asamoa, Emmanuel             Msu-Mankato            22.20      22.57   1 
  2 Udia, Gabe                   St. Cloud St           22.60      23.00   1 
  3 Norris, Chris                University o           23.50      23.71   2 
  4 Scheveck, Layne              Dakota Wesle           23.00      23.73   1 
  5 Peterson, Zane               University o           23.55      23.90   2 
  6 Lefler, Chris                St. Cloud St           23.40      23.99   1 
  7 DeWaard, Jared               Dakota Wesle           23.50      24.37   2 
  8 Strasser, Shane              University o           23.90      25.88   2 
 
Event 22  Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Brittany          Msu-Mankato            57.00    1:00.31  
  2 Reinhardt, Lindsay           University o           59.00    1:00.41  
  3 Wipf, Natalie                Dakota Wesle         1:01.90    1:01.06  
  4 Kroupa, Melissa              University o         1:01.50    1:05.03  
 
Event 23  Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Duren, Ryan                  Msu-Mankato            50.80      50.98   1 
  2 Elliot, Mike                 Msu-Mankato            49.78      51.07   1 
  3 Flies, Brady                 Msu-Mankato            49.79      51.34   1 
  4 Peterson, Zane               University o           51.00      52.03   1 
  5 Scheveck, Layne              Dakota Wesle           52.30      52.44   2 
  6 Schneider, Zach              Msu-Mankato            51.50      52.62   1 
  7 DeWaard, Jared               Dakota Wesle           53.00      53.19   2 
  8 Buresh, Nathan               University o           51.50      53.26   1 
  9 Kohler, Dan                  University o           53.00      56.16   2 
 10 Strasser, Shane              University o           53.50      56.24   2 
 11 Nelson, Ben                  Unattached             52.50      57.57   2 
 
Event 25  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mokaya, Denise               Msu-Mankato          1:53.00    1:55.52  
  2 Fiksdahl, Scott              Unattached           1:53.00    1:55.93  
  3 Krajsa, James                Msu-Mankato          1:53.00    1:56.05  
  4 Lance, Sam                   Msu-Mankato          1:53.90    2:02.47  
  5 Wattier, Matt                University o         2:08.00    2:08.17  
 
Event 26  Women Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Msu-Mankato  'A'                                 12:20.00   12:36.30  
     1) Smalley, Rachel                 2) Dettman, Amanda                
     3) Leonard, Kelsey                 4) Kurke, Alissa                  
 
Event 28  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Msu-Mankato  'A'                                  3:54.00    4:02.74  
     1) Sellers, Andrea                 2) Leonard, Kelsey                
     3) Henderson, Brittany             4) Kurke, Alissa                  
  2 St. Cloud State  'A'                              4:02.00    4:02.94  
  3 University of Sioux Falls  'A'                    4:06.00    4:14.06  
     1) Krogstad, Amber                 2) Reinhardt, Lindsay             
     3) Aesoph, Kristina                4) Bedard, Becca                  
  4 Msu-Mankato  'B'                                  3:55.00    4:26.42  
     1) Merrihew, Kaycie                2) Lyster, Natalie                
     3) Olson, Brianna                  4)                                
 
Event 29  Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 University of Sioux Falls  'A'                    3:22.00    3:25.39  
     1) Torak, Tommy                    2) Zuke, Alex                     
     3) Koth, Colin                     4) Velgersdyk, Brady              
  2 St. Cloud State  'A'                              3:27.00    3:30.27  
  3 Unattached  'A'                                              3:38.50  
  4 University of Sioux Falls  'B'                    3:28.00    3:42.16  
     1) Kohler, Dan                     2) Peterson, Zane                 
     3) Tullock, Brandon                4) Buresh, Nathan                 
 
Event 38  Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saucedo, Nick                Unattached           9:05.00    9:27.31  
  2 Boyle, Dustin                University o         9:45.00    9:37.99  
  3 Cruz, Brian                  Dakota Wesle        10:00.00    9:42.27  
  4 Elder, Glen                  University o         9:43.00    9:56.98  
  5 Schindler, Dustin            Dakota Wesle        10:00.00   10:17.41  
 
Event 40  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noyes, Joe                   University o        17:00.00   17:14.78  
  2 Thomas, Jimmy                University o        17:50.00   17:51.91  
 
Event 42  Men 600 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schneider, Dann              St. Norbert          1:11.00    1:24.36  
  2 Endres, Adam                 Msu-Mankato          1:23.00    1:24.56  
  3 Reed, Todd                   Unattached           1:23.00    1:24.85  
  4 Veldcamp, Isaac              Msu-Mankato          1:23.10    1:24.92  
  5 Good, Cody                   Unattached           1:25.00    1:27.60  
 
Event 43  Women 500 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schudrowitz, Emily           St. Norbert          1:21.00    1:26.82  
 
Event 44  Men 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramberg, Nick                Msu-Mankato          2:33.00    2:32.30  
  2 Allen, Dan                   St. Cloud St         2:35.00    2:33.56  
  3 Yusuf, Mastafa               Msu-Mankato          2:33.00    2:36.26  
  4 Neumann, Kyle                St. Cloud St         2:38.00    2:47.74  
  5 Cherif, Hady                 St. Cloud St         2:40.00    2:47.80  
  6 Weir, Jordan                 Unattached                      2:53.68  
  7 Tullock, Brandon             University o         2:43.00    2:55.06  
  8 Marks, Jon                   St. Cloud St         2:55.00    3:09.03  
 
Event 45  Women 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smalley, Rachel              Msu-Mankato          3:05.00    3:10.26  
  2 Dettman, Amanda              Msu-Mankato          3:05.00    3:12.52  
  3 Timm, Kelsey                 St. Norbert          3:25.00    3:18.66  
  4 Salazar, Keisha              University o         3:12.00    3:19.76  
  5 Nelson, Kelley               St. Cloud St         3:20.00    3:19.93