Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/16/2019 12:44 PM
           2019 Wisconsin USA Track & Field - 6/13/2019 to 6/16/2019           
                      Open/Masters Outdoor Championships                       
                              Carroll University                               
                                    Results                                    
 
W19+ 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Inga McIntyre            W39 20-Unattache             13.05  
  2 TeKema Balentine         W25 20-Unattache             14.17  
  3 Leandra Funk             W63 02-Unattache             16.30  
  4 Carole Jackson           W65 33-Unattache             19.87  
 
W35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Inga McIntyre            W39 20-Unattache             27.18  
 
W40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lace Luedke              W43 20-Unattache             30.77  
 
W60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leandra Funk             W63 02-Unattache             33.76  
 
W65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carole Jackson           W65 33-Unattache             41.36  
 
W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lace Luedke              W43 20-Unattache             68.18  
 
W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leandra Funk             W63 02-Unattache             74.97  
 
W19-29 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 TeKema Balentine         W25 20-Unattache             1.50m    4-11.00 
 
W19-29 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katherine Watson         W19 20-Unattache             3.35m   10-11.75 
 
W35 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amy Fix                  W35 20-Unattache             4.84m   15-10.50 
 
W35 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amy Fix                  W35 20-Unattache            10.40m   34-01.50 
 
W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W57 20-Unattache             8.61m   28-03.00 
  2 Kathy Ducat              W57 20-Unattache             5.47m   17-11.50 
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Susan Hallen             W62 21-Unattache             8.16m   26-09.25 
  2 Ruth Welding             W63 21-Unattache             6.99m   22-11.25 
 
W65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carole Jackson           W65 33-Unattache             6.54m   21-05.50 
 
W55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W57 20-Unattache            21.73m      71-03 
  2 Kathy Ducat              W57 20-Unattache            14.25m      46-09 
 
W60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W63 21-Unattache            19.58m      64-03 
  2 Susan Hallen             W62 21-Unattache            19.57m      64-02 
 
W65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carole Jackson           W65 33-Unattache            13.91m      45-08 
 
W55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W57 20-Unattache            27.13m      89-00 
  2 Kathy Ducat              W57 20-Unattache            19.80m      64-11 
 
W60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W63 21-Unattache            35.26m     115-08 
 
W105+ Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sarah Clark              W17 20-Unattache            32.73m     107-04 
 
W19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katherine Watson         W19 20-Unattache            19.74m      64-09 
 
W45 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Holly Unknown            W46 20-Unattache            11.91m      39-01 
 
W55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W57 20-Unattache            23.39m      76-09 
  2 Kathy Ducat              W57 20-Unattache             8.72m      28-07 
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Susan Hallen             W62 21-Unattache            18.37m      60-03 
 
W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carole Jackson           W65 33-Unattache             9.33m      30-07 
 
W55 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W57 20-Unattache             9.84m   32-03.50 
 
W60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W63 21-Unattache            12.78m   41-11.25 
  2 Susan Hallen             W62 21-Unattache            10.81m   35-05.75 
 
W65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carole Jackson           W65 33-Unattache             7.15m   23-05.50 
 
W19-29 200 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache             29.60     493
 
W19-29 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache           2:58.70     377
 
W19-29 100 Short Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache             15.50     745
 
W19-29 High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache             1.68m    5-06.00    830
 
W19-29 Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache             5.44m   17-10.25    683
 
W19-29 Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache             7.95m   26-01.00    396
 
W19-29 Javelin Throw Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache            25.35m      83-02    389
 
W19-29 Heptathlon
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jennifer Lehman          W29 20-Unattache              3913     
 
W70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alice Harrington         W72 20-Unattache          22:35.37  
 
M19-29 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aaron Parks              M26 20-Unattache             11.53   3 
  2 Jordon Abts              M19 20-Unattache             11.76   3 
 
M35 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marques Johnson          M35 20-Unattache             11.71   3 
  2 David Steck              M35 20-Unattache             12.04   3 
 
M45 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeffrey Schultz          M49 20-Unattache             12.19   2 
  2 Matt Croll               M48 20-Unattache             13.48   2 
 
M50 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrew Schloot           M52 48-Unattache             18.66   2 
 
M55 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Longstreet         M59 28-Unattache             14.73   2 
 
M60 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Schroeder         M62 20-Unattache             15.04  
 
M65 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jerry Feldhausen         M68 20-Unattache             17.98  
 
M70 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache             16.51  
 
M80 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gunter Malik             M80 20-Unattache             20.80  
 
M19-29 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Norvel Mohammed          M26 20-Unattache             21.67   2 
  2 Aaron Parks              M26 20-Unattache             22.88   2 
 
M35 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Steck              M35 20-Unattache             24.55   2 
 
M45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeffrey Schultz          M49 20-Unattache             24.59   2 
 
M50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrew Schloot           M52 48-Unattache             37.78   2 
 
M60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Schroeder         M62 20-Unattache             31.19  
 
M65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael Berndt           M65 20-Unattache             37.92  
  2 Jerry Feldhausen         M68 20-Unattache             38.94  
 
M75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortensen          M79 20-Unattache             79.00  
 
M80 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gunter Malik             M80 20-Unattache             49.07  
 
M30 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Caleb Roesler            M33 20-Unattache             55.93  
 
M45 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlie Coe              M48 21-Unattache             76.26  
 
M65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael Berndt           M65 20-Unattache           1:28.59  
 
M75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortensen          M79 20-Unattache           2:35.34  
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Watry              M56 33-Unattache           2:28.20  
 
M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patrick Harder           M67 21-Unattache           3:13.66  
 
M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortensen          M79 20-Unattache           5:44.76  
 
M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Vannucchi          M55 20-Unattache           5:10.23  
 
M65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patrick Harder           M67 21-Unattache           6:05.40  
 
M75 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortensen          M79 20-Unattache          23:11.32  
 
M35 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Owen                M39 20-Unattache             17.58  
 
M70 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanley Druckrey         M70 20-Unattache             15.78  
 
M70 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanley Druckrey         M70 20-Unattache             62.62  
 
M35 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Owen                M39 20-Unattache             68.92  
 
M60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Elliott Drumright        M62 32-Unattache           8:37.98  
 
M35 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthew De Witt          M39 20-Unattache          12:45.30  
 
M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlie Coe              M48 21-Unattache          12:28.56  
 
M45 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matt Stack               M48 21-Unattache             1.40m    4-07.00 
 
M19-29 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eliah Memmel             M20 20-Unattache             4.00m   13-01.50 
  2 Brandon Burke            M19 20-Unattache             3.80m   12-05.50 
 
M35 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jeremiah Snyder          M35 20-Unattache             4.30m   14-01.25 
 
M50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Richard McQuown          M53 Get Vertical                NH            
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Lee Jr             M58 Get Vertical             3.05m   10-00.00 
  2 William Rothmeier        M57 20-Unattache             2.75m    9-00.25 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwin Lee                M61 15-Unattache             2.75m    9-00.25 
 
M70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dick Kochert             M70 16-Unattache             2.60m    8-06.25 
 
M105+ Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dalton Klentz            M18 20-Unattache             4.25m   13-11.25 
 -- Cameron Bauer            M18 20-Unattache                NH            
 
M19-29 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordon Abts              M19 20-Unattache             5.90m   19-04.25 
 
M30 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charles Brown III        M31 20-Unattache             7.16m   23-06.00 
 
M45 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matt Croll               M48 20-Unattache             4.76m   15-07.50 
 
M55 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Longstreet         M59 28-Unattache             3.85m   12-07.75 
 
M60 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 George Schroeder         M62 20-Unattache             3.60m   11-09.75 
 
M65 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michael Berndt           M65 20-Unattache             2.78m    9-01.50 
 
M70 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache             3.56m   11-08.25 
 
M35 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ryan Owen                M39 20-Unattache            10.15m   33-03.75 
 
M50 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Terrance McBarnett       M50 48-Unattache              FOUL            
 
M65 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michael Berndt           M65 20-Unattache             6.35m   20-10.00 
 
M70 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache             6.86m   22-06.25 
 
M19-29 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Roger Steen              M27 20-Unattache            18.39m   60-04.00 
 
M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jeremiah Rolfs           M37 20-Unattache            11.96m   39-03.00 
  2 Nicholas Fix             M36 20-Unattache            10.07m   33-00.50 
 
M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrew Schloot           M52 48-Unattache             5.98m   19-07.50 
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M64 20-Unattache             7.30m   23-11.50 
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patrick Hauser           M68 20-Unattache            10.78m   35-04.50 
  2 Tim Cederblad            M68 21-Unattache            10.52m   34-06.25 
  3 Marvin Ripp              M69 20-Unattache             7.36m   24-01.75 
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas Graf              M70 21-Unattache             9.24m   30-03.75 
  2 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache             8.33m   27-04.00 
 
M80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gunter Malik             M80 20-Unattache             5.79m   19-00.00 
 
M35 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jeremiah Rolfs           M37 20-Unattache            48.05m     157-08 
  2 Nicholas Fix             M36 20-Unattache            30.70m     100-09 
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrew Schloot           M52 48-Unattache            17.32m      56-10 
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M64 20-Unattache            33.27m     109-02 
  2 George Schroeder         M62 20-Unattache            25.66m      84-02 
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patrick Hauser           M68 20-Unattache            42.09m     138-01 
  2 Tim Cederblad            M68 21-Unattache            37.96m     124-06 
  3 Marvin Ripp              M69 20-Unattache            29.59m      97-01 
  4 Michael Berndt           M65 20-Unattache            23.30m      76-05 
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas Graf              M70 21-Unattache            24.55m      80-06 
  2 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache            23.94m      78-06 
 
M80 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gunter Malik             M80 20-Unattache            15.75m      51-08 
 
M35 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicholas Fix             M36 20-Unattache            34.32m     112-07 
 
M60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M64 20-Unattache            30.34m      99-06 
  2 Russell Cook             M61 48-Unattache            18.49m      60-08 
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache            27.50m      90-03 
 
M19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Noah Potratz             M24 20-Unattache            51.44m     168-09 
  2 Gabe Zielke              M29 20-Unattache            50.94m     167-01 
 
M35 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicholas Fix             M36 20-Unattache            46.16m     151-05 
 
M45 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matt Stack               M48 21-Unattache            46.59m     152-10 
  2 Ken Woodall Jr           M49 20-Unattache            24.44m      80-02 
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrew Schloot           M52 48-Unattache            15.80m      51-10 
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M64 20-Unattache            20.36m      66-09 
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tim Cederblad            M68 21-Unattache            32.71m     107-04 
  2 Patrick Hauser           M68 20-Unattache            31.88m     104-07 
  3 Marvin Ripp              M69 20-Unattache            25.09m      82-04 
  4 Michael Berndt           M65 20-Unattache            24.68m      81-00 
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M73 20-Unattache            19.28m      63-03 
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gary Schwingel           M79 48-Unattache            25.15m      82-06 
 
M80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gunter Malik             M80 20-Unattache            10.23m      33-07 
 
M35 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicholas Fix             M36 20-Unattache            12.40m   40-08.25 
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M64 20-Unattache            12.11m   39-08.75 
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tim Cederblad            M68 21-Unattache            13.01m   42-08.25 
  2 Patrick Hauser           M68 20-Unattache            11.83m   38-09.75 
  3 Marvin Ripp              M69 20-Unattache             9.75m   32-00.00 
 
M35 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthew De Witt          M39 20-Unattache          14:18.55