Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/15/2019 02:48 PM
                      2019 Badger State Games - 6/15/2019                      
                         Stiehm Stadium, D.C. Everest                          
                                  Wausau, WI                                   
                                    Results                                    
 
Girls 8&U 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hinderman, Elle            8 Badger State             19.28   7 
  2 Burclaw, Laylah            7 Badger State             20.59   7 
  3 Smith, Bryon               6 Badger State             20.61   7 
  4 Ausderau, Bryquelle        7 Badger State             21.88   7 
  5 Hoage, Elisabeth           7 Badger State             22.14   6 
  6 Shaw-Burns, Catherine      8 Badger State             22.63   7 
  7 Guernsey, Emmaleigh        8 Badger State             24.84   6 
  8 Foss, Lydia                8 Badger State             25.11   6 
  9 Klomsten, Khloie           6 Badger State             25.12   6 
 10 Schumacher, Ellyana        8 Badger State             25.33   7 
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Clara             9 Badger State             15.81   5 
  2 Dornaus, Payton           10 Badger State             16.46   6 
  3 Gago, Lyla                 9 Badger State             16.57   5 
  4 Wierzba, Alexis           10 Badger State             16.62   5 
  5 Hoage, Abigail             9 Badger State             17.09   5 
  6 Schmidt, Agatha            9 Badger State             17.38   6 
  7 Calhoun, Briah             9 Badger State             17.50   5 
  8 Galang, Gianna             9 Badger State             18.73   7 
  9 Olson, Claire              9 Badger State             18.75   5 
 10 Nuchell, Marleena         10 Badger State             18.93   5 
 11 Lancaster, Vivian         10 Badger State             42.28   6 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McIntyre, Marley          12 Badger State             14.69   4 
  2 Cook, Kira                11 Badger State             15.32   4 
  3 Morhoff, Madeline         12 Badger State             15.41   4 
  4 Gago, Marika              11 Badger State             15.53   4 
  5 Beacom, Isis              12 Badger State             15.80   3 
  6 Hartman, Aliya            11 Badger State             16.00   3 
  7 Recob, Kaliana            11 Badger State             16.41   2 
  8 Lambeck, Kyla             11 Badger State             16.53   3 
  9 Klomsten, Kelsie          11 Badger State             16.57   3 
 10 Hockerman, Kayden         11 Badger State             16.69   2 
 11 Bruckhart, Tessa          11 Badger State             16.93   4 
 12 Davis, Kelsie             11 Badger State             17.00   3 
 13 Schmidt, Inez             11 Badger State             17.17   3 
 14 Maher, Madelyn            11 Badger State             19.90   2 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hoffa, Sidney             14 Badger State             13.91   2 
  2 Schueler, Morgan          14 Badger State             16.20   2 
  3 Peters, Anna              13 Badger State             16.48   2 
 
Women 15-16 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fink, Emily               16 Badger State             13.16  
  2 Johnson, Macy             15 Badger State             15.53  
 
Women 17-18 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mueller, Ashley           17 Badger State             13.85  
  2 Wong, Caleigh             17 Badger State             13.95  
 
Women 35-39 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McIntyre, Inga            39 Badger State             13.25  
  2 Davis, Michelle           39 Badger State             18.46  
 
Girls 8&U 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Teunissen, Hailey          8 Badger State             38.54   6 
  2 Burclaw, Laylah            7 Badger State             44.44   6 
  3 Hoage, Elisabeth           7 Badger State             47.41   6 
  4 Schumacher, Draya          8 Badger State             51.84   6 
  5 Foss, Lydia                8 Badger State             52.06   6 
  6 Schumacher, Ellyana        8 Badger State             54.60   6 
  7 Shaw-Burns, Catherine      8 Badger State             54.67   6 
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wierzba, Alexis           10 Badger State             33.31   5 
  2 Schmidt, Agatha            9 Badger State             34.22   5 
  3 Hoage, Abigail             9 Badger State             34.76   5 
  4 Gago, Lyla                 9 Badger State             35.03   5 
  5 Galang, Gianna             9 Badger State             39.36   6 
  6 Nuchell, Marleena         10 Badger State             43.84   5 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McIntyre, Marley          12 Badger State             31.92   4 
  2 Cook, Kira                11 Badger State             32.40   4 
  3 Beacom, Isis              12 Badger State             32.82   4 
  4 Hartman, Aliya            11 Badger State             32.95   4 
  5 Groskreutz, Aspen         12 Badger State             33.20   3 
  6 Gago, Marika              11 Badger State             33.24   4 
  7 Recob, Kaliana            11 Badger State             33.59   3 
  8 Foss, Harlow              11 Badger State             34.40   3 
  9 Hockerman, Kayden         11 Badger State             34.54   3 
 10 Foss, Lundyn              11 Badger State             34.57   3 
 11 Hartman, Briella          11 Badger State             35.56   4 
 12 Davis, Kelsie             11 Badger State             35.95   3 
 13 Bruckhart, Tessa          11 Badger State             36.71   4 
 14 Quick, Riley              11 Badger State             40.45   3 
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hoffa, Sidney             14 Badger State             27.95   2 
  2 Peters, Anna              13 Badger State             35.13   2 
 
Women 15-16 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fink, Emily               16 Badger State             27.41   2 
  2 Nielsen, Lindsay          15 Badger State             30.26   2 
  3 Johnson, Macy             15 Badger State             32.37   2 
  4 Bustamante, Hannah        16 Badger State             32.51   2 
 
Women 17-18 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lipschutz, Laine          17 Badger State             27.21  
  2 Mueller, Ashley           17 Badger State             28.29  
  3 Schroeder, Abby           17 Badger State             32.55  
 
Women 35-39 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Michelle           39 Badger State             43.44  
 
Girls 8&U 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Teunissen, Hailey          8 Badger State           1:27.35   5 
  2 Hinderman, Elle            8 Badger State           1:36.90   5 
  3 Ausderau, Bryquelle        7 Badger State           1:47.77   5 
  4 Hoage, Elisabeth           7 Badger State           1:54.69   5 
  5 Schumacher, Draya          8 Badger State           1:54.93   5 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Clara             9 Badger State           1:15.12   4 
  2 Dornaus, Payton           10 Badger State           1:24.11   4 
  3 Olson, Claire              9 Badger State           1:33.28   4 
  4 Merritt, Katie             9 Badger State           1:34.73   4 
  5 Hoage, Abigail             9 Badger State           1:37.00   4 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fronk, Anna               12 Badger State           1:10.85   3 
  2 Beacom, Isis              12 Badger State           1:11.68   3 
  3 Bruckhart, Tessa          11 Badger State           1:18.19   1 
  4 Lambeck, Kyla             11 Badger State           1:18.73   3 
  5 Gago, Mya                 11 Badger State           1:19.73   3 
  6 Hartman, Briella          11 Badger State           1:20.29   3 
  7 Siegert, Kierta           11 Badger State           1:35.21   3 
  8 Shepard, Zoe              11 Badger State           1:36.65   3 
 
Girls 13-14 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Galang, Sidney            14 Badger State           1:06.97   2 
  2 Mlodik, Sara              13 Badger State           1:07.94   2 
  3 Ziepke, Emma              14 Badger State           1:11.48   2 
  4 Hockerman, Kailey         14 Badger State           1:15.08   2 
  5 Clark, Meredith           14 Badger State           1:15.45   2 
  6 Calhoun, Nya              13 Badger State           1:24.33   2 
 
Women 15-16 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nielsen, Lindsay          15 Badger State           1:11.56  
  2 Richardson, Autumn        16 Badger State           1:19.19  
 
Women 17-18 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lipschutz, Laine          17 Badger State           1:03.57  
  2 Mueller, Ashley           17 Badger State           1:04.01  
 
Women 19-29 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gretzinger, Sydney        19 Three Eagle TC         1:09.81  
 
Girls 9-10 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calhoun, Briah             9 Badger State           3:15.44   2 
  2 Galang, Gianna             9 Badger State           3:20.87   2 
  3 Merritt, Katie             9 Badger State           3:25.62   2 
  4 Sauceda, Nereida           9 Badger State           4:04.21   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fronk, Anna               12 Badger State           2:52.99   1 
  2 Hartman, Aliya            11 Badger State           2:54.84   2 
  3 Hartman, Ciara            11 Badger State           2:58.57   2 
  4 Gago, Mya                 11 Badger State           3:04.58   2 
  5 Groskreutz, Aspen         12 Badger State           3:11.71   1 
  6 Sluga, Haili              12 Badger State           3:14.65   1 
  7 Quick, Riley              11 Badger State           3:19.86   2 
  8 Davis, Kelsie             11 Badger State           3:20.10   2 
  9 Meyer, Madalyn            12 Badger State           3:25.10   1 
 10 Ausderau, Aryana          12 Badger State           3:33.78   1 
 
Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Galang, Sidney            14 Badger State           2:37.20  
  2 Mlodik, Sara              13 Badger State           2:48.50  
 
Women 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woyak, Madylyn            15 Badger State           2:47.32  
  2 Richardson, Autumn        16 Badger State           3:13.38  
 
Women 17-18 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mueller, Ashley           17 Badger State           2:38.36  
 
Women 30-34 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wyss, Jayme               33 Three Eagle TC         2:39.96  
 
Girls 9-10 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sauceda, Nereida           9 Badger State           8:03.28  
 
Girls 11-12 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hartman, Ciara            11 Badger State           5:56.52  
  2 Lambeck, Kyla             11 Badger State           6:01.70  
  3 Groskreutz, Aspen         12 Badger State           6:29.12  
  4 Quick, Riley              11 Badger State           6:47.52  
  5 Symonds, Emily            11 Badger State           7:27.91  
  6 Maher, Madelyn            11 Badger State           9:36.16  
 
Girls 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKee, Clara              14 Badger State           5:45.81  
  2 Clark, Meredith           14 Badger State           5:55.69  
 
Women 15-16 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Autumn        16 Badger State           6:13.36  
 
Women 35-39 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Michelle           39 Badger State           8:03.26  
 
Girls 13-14 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKee, Clara              14 Badger State          12:57.18  
 
Women 15-16 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Autumn        16 Badger State          14:48.50  
 
Girls 11-12 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyer, Madalyn            12 Badger State             16.85  
  2 Klomsten, Kelsie          11 Badger State             17.53  
  3 Smith, Ayden              12 Badger State             17.80  
  4 Sluga, Haili              12 Badger State             17.96  
  5 Foss, Harlow              11 Badger State             18.93  
  6 Schmidt, Inez             11 Badger State             19.10  
  7 Recob, Kaliana            11 Badger State             19.49  
 
Girls 13-14 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groskreutz, Montana       13 Badger State             18.43  
  2 Ziepke, Emma              14 Badger State             20.71  
  3 Peters, Anna              13 Badger State             22.56  
 
Women 19-29 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gretzinger, Sydney        19 Three Eagle TC           20.53  
 
Girls 13-14 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groskreutz, Montana       13 Badger State             35.13  
  2 Woyak, Isybela            13 Badger State             37.71  
 
Women 17-18 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lipschutz, Laine          17 Badger State             48.36  
 
Girls 13-14 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Groskreutz, Montana       13 Badger State           4-06.00      1.37m 
 
Women 15-16 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bustamante, Hannah        16 Badger State           4-04.00      1.32m 
 
Women 17-18 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Schroeder, Abby           17 Badger State                NH            
 
Women 19-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Breaker, Jenna            27 Badger State           4-08.00      1.42m 
  2 Gretzinger, Sydney        19 Three Eagle TC         4-06.00      1.37m 
 
Women 17-18 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Seipel, Emma              18 Badger State           8-00.00      2.43m 
  2 Schroeder, Abby           17 Badger State           7-00.00      2.13m 
  3 Moffett, Gracie           18 Badger State           6-06.00      1.98m 
 
Women 19-29 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Krueger, Kayla            19 Badger State           8-00.00      2.43m 
 
Women 30-34 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wyss, Jayme               33 Three Eagle TC        11-09.00      3.58m 
 
Girls 8&U Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Teunissen, Hailey          8 Badger State           7-11.50      2.42m 
  2 Smith, Bryon               6 Badger State           7-08.00      2.33m 
  3 Burclaw, Laylah            7 Badger State           7-07.50      2.32m 
  4 Schumacher, Draya          8 Badger State           6-02.50      1.89m 
  4 Guernsey, Emmaleigh        8 Badger State           6-02.50      1.89m 
  6 Schumacher, Ellyana        8 Badger State           6-02.00      1.87m 
  6 Ausderau, Bryquelle        7 Badger State           6-02.00      1.87m 
  8 Wierzba, Aubrey            7 Badger State           5-00.00      1.52m 
  9 Shaw-Burns, Catherine      8 Badger State           4-07.00      1.39m 
 10 Klomsten, Khloie           6 Badger State           4-05.50      1.35m 
 11 Foss, Lydia                8 Badger State           3-07.00      1.09m 
 
Girls 9-10 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wierzba, Alexis           10 Badger State          10-10.00      3.30m 
  2 Dornaus, Payton           10 Badger State          10-07.00      3.22m 
  3 Johnson, Clara             9 Badger State          10-01.00      3.07m 
  4 Gago, Lyla                 9 Badger State           9-07.50      2.93m 
  5 Olson, Claire              9 Badger State           9-05.00      2.87m 
  6 Schmidt, Agatha            9 Badger State           8-10.00      2.69m 
  7 Calhoun, Briah             9 Badger State           8-04.50      2.55m 
  8 Sauceda, Nereida           9 Badger State           7-07.00      2.31m 
  9 Nuchell, Marleena         10 Badger State           7-06.00      2.28m 
 
Girls 11-12 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gago, Marika              11 Badger State          13-04.00      4.06m 
  2 Smith, Ayden              12 Badger State          12-09.00      3.88m 
  3 Morhoff, Madeline         12 Badger State          11-11.50      3.64m 
  4 Klomsten, Kelsie          11 Badger State          11-03.50      3.44m 
  5 Sluga, Haili              12 Badger State          10-10.75      3.32m 
  6 Hartman, Briella          11 Badger State          10-10.50      3.31m 
  7 Meyer, Madalyn            12 Badger State          10-09.50      3.28m 
  8 Foss, Harlow              11 Badger State          10-07.50      3.23m 
  9 Hartman, Ciara            11 Badger State          10-05.00      3.17m 
 10 Gago, Mya                 11 Badger State          10-03.00      3.12m 
 11 Cook, Kira                11 Badger State          10-02.50      3.11m 
 12 Ausderau, Aryana          12 Badger State          10-01.50      3.08m 
 13 Schmidt, Inez             11 Badger State          10-00.00      3.04m 
 14 Foss, Lundyn              11 Badger State           8-01.00      2.46m 
 15 Siegert, Kierta           11 Badger State           7-08.00      2.33m 
 16 Symonds, Emily            11 Badger State           6-09.00      2.05m 
 
Girls 13-14 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hoffa, Sidney             14 Badger State          15-02.50      4.63m 
  2 Schueler, Morgan          14 Badger State          13-01.50      4.00m 
  3 Mlodik, Sara              13 Badger State          12-07.50      3.84m 
  4 Ziepke, Emma              14 Badger State          12-07.00      3.83m 
  5 Calhoun, Nya              13 Badger State          10-06.00      3.20m 
 
Women 15-16 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bustamante, Hannah        16 Badger State          12-10.00      3.91m 
  2 Johnson, Macy             15 Badger State          12-02.00      3.70m 
 
Women 17-18 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Seipel, Emma              18 Badger State          15-07.75      4.76m 
  2 Wong, Caleigh             17 Badger State          15-03.50      4.66m 
 
Girls 13-14 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schueler, Morgan          14 Badger State          27-08.00      8.43m 
  2 Peters, Anna              13 Badger State          26-08.50      8.14m 
  3 Woyak, Isybela            13 Badger State          24-01.00      7.34m 
 
Women 15-16 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Woyak, Madylyn            15 Badger State          26-02.00      7.97m 
 
Girls 8&U Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Smith, Bryon               6 Badger State          12-03.00      3.73m  2 
  2 Wierzba, Aubrey            7 Badger State           8-08.00      2.64m  2 
  3 Guernsey, Emmaleigh        8 Badger State           6-08.00      2.03m  2 
 
Girls 9-10 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Lila                9 Badger State          12-04.50      3.77m  2 
 
Girls 11-12 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Schoeneman, Eiley         12 Badger State          29-05.00      8.96m  2 
  2 Smith, Ayden              12 Badger State          25-10.50      7.88m  2 
  3 Foss, Lundyn              11 Badger State          19-11.50      6.08m  2 
  4 Nell, Lydia               12 Badger State          18-06.00      5.63m  2 
  5 Shepard, Zoe              11 Badger State          16-06.00      5.02m  2 
 
Girls 13-14 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Avalina            14 Badger State          31-08.00      9.65m  2 
  2 Hockerman, Kailey         14 Badger State          28-02.00      8.58m  2 
  3 Kirmse, Morgan            13 Badger State          27-10.00      8.48m  2 
  4 Calhoun, Nya              13 Badger State          23-09.00      7.23m  2 
 
Women 15-16 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Fink, Emily               16 Badger State          37-03.00     11.35m  2 
  2 Bird, Lauren              16 Badger State          33-11.50     10.35m  2 
  3 Utecht, Adeline           15 Badger State          28-06.00      8.68m  2 
  4 Ruland, Brooke            15 Badger State          23-01.00      7.03m  2 
 
Women 17-18 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schoeneman, Aubrey        17 Badger State          40-04.50     12.30m 
  2 Chavez, Michelle          18 Badger State          24-07.50      7.50m 
  3 Schneider, Payton         18 Durand                21-00.50      6.41m 
 -- Ougayour, Nadia           18 Badger State                ND            
 
Women 19-29 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Krzykowski, Amy           29 Badger State          34-08.00     10.56m 
  2 Schabach, Kate            28 Badger State          31-09.50      9.69m 
 -- Meyers, Molly             19 Badger State               XND            
 
Women 30-34 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hoeppner, Amanda          33 Badger State          43-03.00     13.18m 
  2 Porter, Jaimi             30 Badger State          35-03.00     10.74m 
  3 Wyss, Jayme               33 Three Eagle TC        29-10.00      9.09m 
 
Women 55-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ducat, Kathy              58 Badger State          16-07.00      5.05m 
 -- Virden, Kimberly          57 Badger State                ND            
 
Women 60-64 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Steffen, Ann              63 Badger State          19-10.50      6.05m 
 
Girls 9-10 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Lila                9 Badger State             31-03      9.52m  2 
 
Girls 11-12 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Schoeneman, Eiley         12 Badger State          64-09.50     19.74m  2 
  2 Marsh, Addison            12 Badger State             47-01     14.35m  2 
  3 Nell, Lydia               12 Badger State             45-08     13.91m  2 
  4 Morhoff, Madeline         12 Badger State             42-10     13.05m  2 
 
Girls 13-14 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Avalina            14 Badger State             69-10     21.28m  2 
  2 Kirmse, Morgan            13 Badger State             67-11     20.70m  2 
 
Women 15-16 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Bird, Lauren              16 Badger State            108-02     32.96m  2 
  2 Utecht, Adeline           15 Badger State             81-08     24.89m  2 
  3 Ruland, Brooke            15 Badger State             62-06     19.05m  2 
 
Women 17-18 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Schoeneman, Aubrey        17 Badger State            106-10     32.56m  2 
  2 Ougayour, Nadia           18 Badger State            106-04     32.41m  2 
  3 Schneider, Payton         18 Durand                  101-05     30.91m  2 
  4 Chavez, Michelle          18 Badger State             81-01     24.71m  2 
 
Women 19-29 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Krzykowski, Amy           29 Badger State            125-01     38.12m 
  2 Meyers, Molly             19 Badger State             99-02     30.22m 
  3 Schabach, Kate            28 Badger State             98-00     29.87m 
 
Women 30-34 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hoeppner, Amanda          33 Badger State            125-07     38.27m 
  2 Porter, Jaimi             30 Badger State         101-00.50     30.79m 
  3 Wyss, Jayme               33 Three Eagle TC           94-00     28.65m 
 
Women 35-39 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Michelle           39 Badger State             43-00     13.10m 
 
Women 55-59 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ducat, Kathy              58 Badger State             51-03     15.62m 
 
Women 60-64 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Steffen, Ann              63 Badger State             52-01     15.87m 
 
Men 8&U 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rubenzer, Johnny           8 Badger State             18.57   7 
  2 Whatley, Max               8 Badger State             19.53   7 
  3 Hering, Marco              7 Badger State             20.64   7 
  4 Miller, Blake              7 Badger State             20.75   7 
 
Men 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowen, Aiden              10 Badger State             16.12   6 
  2 Gansen, Riley             10 Badger State             16.85   6 
  3 Lokken, Lucas             10 Badger State             17.15   6 
  4 Siegert, Tage              9 Badger State             18.69   6 
  5 Foss, Rylan                9 Badger State             18.77   7 
  6 Flees, Christian           9 Badger State             20.29   6 
  7 Fischer, Kyle             10 Badger State             21.76   6 
 
Men 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Peterson, Peyton          11 Badger State             13.98   5 
  2 Dassow, Samuel            12 Badger State             15.32   5 
  3 Hinderman, Brennan        11 Badger State             15.37   5 
  4 Flees, Mason              12 Badger State             17.19   5 
 
Men 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mendoza, Miguel           14 Badger State             13.21   5 
  2 Klapoetke, Brayden        14 Badger State             13.63   5 
  3 Derr, Levi                14 Badger State             15.25   5 
  4 Hockerman, Keegan         13 Badger State             15.70   5 
 
Men 15-16 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zastrow, Nik              16 Badger State             12.41   4 
  2 Tratz, Ethan              15 Badger State             12.54   4 
  3 Healy, Caden              15 Badger State             12.70   4 
  4 Bougie, Braxton           16 Badger State             13.22   4 
  5 Peters, Seth              16 Badger State             13.60   4 
 
Men 17-18 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wiesen, Jordan            18 Badger State             12.08   4 
  2 Miller, Dylan             17 Badger State             12.43   4 
  3 Zeh, Jeffrey              17 Badger State             12.64   4 
 
Men 19-29 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Teuscher, Daniel          22 Badger State             12.00   3 
  2 Vang, Bobby               20 Badger State             12.43   3 
  3 Weise, Matthew            24 Badger State             13.27   3 
 
Men 30-34 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wyss, Andy                32 Three Eagle TC           13.30   3 
 
Men 35-39 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eichelman, Ian            35 Badger State             12.25   3 
 
Men 40-44 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Flees, Brandon            43 Badger State             15.66   3 
 
Men 45-49 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wiesen, Steve             47 Badger State             13.86   3 
  2 Pratt, Bob                49 Badger State             14.45   3 
 
Men 50-54 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Farr, John                52 Badger State             13.87   2 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meyer, Bryan              59 Badger State             14.77   2 
  2 Wong, Kenny               56 Badger State             14.89   2 
  3 Taber, Mike               57 Badger State             16.91   2 
 
Men 60-64 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moriearty, Ronald         62 Badger State             14.15  
  2 Cook, Russell             61 Badger State             23.70  
 
Men 80+ 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Konetzke, Thomas          81 Badger State             17.78  
  2 Malik, Gunter             81 Badger State             21.21  
 
Men 8&U 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rubenzer, Johnny           8 Badger State             40.33   7 
  2 Miller, Blake              7 Badger State             43.17   7 
  3 Hering, Marco              7 Badger State             48.57   7 
 
Men 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowen, Aiden              10 Badger State             33.51   6 
  2 Lokken, Lucas             10 Badger State             34.31   6 
  3 Gansen, Riley             10 Badger State             34.84   6 
  4 Smith, Ashton              9 Badger State             36.36   6 
  5 Flees, Christian           9 Badger State             40.53   6 
  6 Burclaw, Levi              9 Badger State             43.99   6 
  7 Fischer, Kyle             10 Badger State             48.63   6 
 
Men 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Peterson, Peyton          11 Badger State             28.36   5 
  2 Hinderman, Brennan        11 Badger State             30.21   5 
  3 Flees, Mason              12 Badger State             30.80   5 
  4 Dassow, Samuel            12 Badger State             31.17   5 
  5 Mueller, Peyton           12 Badger State             32.41   5 
  6 Whatley, Ben              12 Badger State             34.04   5 
 
Men 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mendoza, Miguel           14 Badger State             25.96   4 
  2 Turner, DaVonne           13 Badger State             26.96   4 
  3 Klapoetke, Brayden        14 Badger State             27.59   4 
  4 Foss, Ian                 13 Badger State             30.48   4 
 
Men 15-16 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zastrow, Nik              16 Badger State             24.08   4 
  2 Tratz, Ethan              15 Badger State             24.51   4 
  3 Healy, Caden              15 Badger State             24.89   4 
  4 Hoeppner, Caiden          15 Badger State             25.25   3 
  5 Peters, Seth              16 Badger State             26.01   3 
  6 Bougie, Braxton           16 Badger State             26.17   3 
 
Men 17-18 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wiesen, Jordan            18 Badger State             23.94   3 
 
Men 19-29 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schoen, Ethen             24 Badger State             23.98   2 
 
Men 30-34 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wyss, Andy                32 Three Eagle TC           27.06   2 
 
Men 35-39 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Palmquist, Eric           35 Badger State             26.55   2 
 
Men 40-44 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Owen, Ryan                40 Badger State             26.82   2 
  2 Flees, Brandon            43 Badger State             33.28   2 
 
Men 45-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wiesen, Steve             47 Badger State             28.19  
  2 Pratt, Bob                49 Badger State             29.70  
 
Men 55-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyer, Bryan              59 Badger State             31.88  
 
Men 60-64 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moriearty, Ronald         62 Badger State             29.22  
 
Men 80+ 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Konetzke, Thomas          81 Badger State             40.78  
  2 Malik, Gunter             81 Badger State             50.98  
 
Men 8&U 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whatley, Max               8 Badger State           1:31.40   6 
  2 Rubenzer, Johnny           8 Badger State           1:31.46   6 
 
Men 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lokken, Lucas             10 Badger State           1:17.39   6 
  2 Smith, Ashton              9 Badger State           1:20.70   6 
  3 Siegert, Tage              9 Badger State           1:25.13   6 
  4 Miller, Alec              10 Badger State           1:26.60   6 
 
Men 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Peterson, Peyton          11 Badger State           1:05.92   5 
  2 Johnson, Caelob           11 Badger State           1:09.29   5 
  3 Royston, Skyler           11 Badger State           1:09.64   5 
  4 Hinderman, Brennan        11 Badger State           1:11.39   5 
  5 Whatley, Ben              12 Badger State           1:20.75   5 
  6 Graser, Elijah            12 Badger State           1:25.52   5 
 
Men 13-14 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trohkimoinen, Isaac       14 La Crosse TC           1:00.23   4 
  2 Landwehr, Samuel          14 Badger State           1:04.22   4 
  3 Bruckhart, Tate           14 Badger State           1:08.69   4 
  4 Gundersen, Cooper         13 Badger State           1:20.71   4 
 
Men 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tratz, Ethan              15 Badger State             55.44   3 
  2 Hoeppner, Caiden          15 Badger State             57.12   3 
  3 Zastrow, Nik              16 Badger State             59.51   3 
  4 Bougie, Braxton           16 Badger State           1:00.23   3 
  5 Mueller, Tyler            15 Badger State           1:00.49   3 
  6 Kozlowski, Collin         15 Badger State           1:00.57   3 
 
Men 17-18 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Woyak, Kordell            17 Badger State             56.51   2 
 
Men 19-29 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Remy, Bryce               21 Badger State           1:18.98   2 
 
Men 35-39 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Palmquist, Eric           35 Badger State             58.13   2 
 
Men 40-44 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guernsey, Jason           40 Badger State           1:12.18  
 
Men 50-54 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourgeois, David          54 Badger State           1:16.76  
  2 Farr, John                52 Badger State           1:18.55  
 
Men 55-59 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watry, James              57 Badger State           1:02.91  
  2 Meyer, Bryan              59 Badger State           1:10.61  
 
Men 60-64 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cunningham, James         64 Badger State           1:31.19  
 
Men 8&U 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whatley, Max               8 Badger State           3:39.13   2 
 
Men 9-10 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Merritt, Kayden           10 Badger State           3:02.37   2 
  2 Miller, Alec              10 Badger State           3:33.96   2 
  3 Gumz, Tomas                9 Badger State           3:42.00   2 
 
Men 11-12 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Caelob           11 Badger State           2:51.86   2  2:51.853
  2 Royston, Skyler           11 Badger State           2:51.86   2  2:51.854
  3 Whatley, Jack             11 Badger State           3:06.56   2 
 
Men 13-14 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trohkimoinen, Isaac       14 La Crosse TC           2:28.66   2  2:28.652
  2 Vater, Charlie            14 Badger State           2:30.64   2 
  3 Foss, Ian                 13 Badger State           2:34.82   2 
  4 Oldendorf, Anthony        14 Badger State           2:44.00   2 
  5 Peterson, Delorian        14 Badger State           3:05.64   2 
 
Men 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schneider, Parker         16 Durand                 2:13.52  
  2 Mueller, Tyler            15 Badger State           2:22.67  
  3 Kozlowski, Collin         15 Badger State           2:28.66   2:28.651
 
Men 17-18 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woyak, Kordell            17 Badger State           2:16.66  
 
Men 19-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolf, Derrick             27 Badger State           2:26.08  
  2 Remy, Bryce               21 Badger State           2:48.79  
 
Men 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guernsey, Jason           40 Badger State           2:49.29  
 
Men 50-54 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourgeois, David          54 Badger State           3:18.11  
 
Men 55-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watry, James              57 Badger State           2:28.93  
 
Men 60-64 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ahles, Robert             61 Badger State           3:30.66  
 
Men 9-10 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Merritt, Kayden           10 Badger State           5:46.61  
 
Men 11-12 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whatley, Jack             11 Badger State           6:11.41  
 
Men 13-14 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vater, Charlie            14 Badger State           5:08.56  
  2 Hockerman, Keegan         13 Badger State           5:17.36  
  3 Bruckhart, Tate           14 Badger State           5:22.08  
  4 Oldendorf, Anthony        14 Badger State           5:26.85  
  5 Peterson, Delorian        14 Badger State           5:59.71  
  6 Utecht, Otto              13 Badger State           6:19.57  
 
Men 15-16 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schneider, Parker         16 Durand                 4:33.50  
  2 McKee, Calvin             16 Badger State           4:55.15  
 
Men 19-29 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Remy, Bryce               21 Badger State           5:44.31  
 
Men 40-44 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guernsey, Jason           40 Badger State           5:36.90  
  2 Burns, Paul               42 Badger State           6:41.83  
 
Men 50-54 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourgeois, David          54 Badger State           7:03.39  
 
Men 60-64 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ahles, Robert             61 Badger State           6:26.41  
 
Men 75-79 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woehrle, William, Jr.     76 Badger State           8:40.06  
 
Men 15-16 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKee, Calvin             16 Badger State          10:37.87  
  2 Symonds, Collin           15 Badger State          12:30.49  
 
Men 17-18 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kronick, Sam              18 Badger State          10:51.69  
 
Men 19-29 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Remy, Bryce               21 Badger State          13:12.28  
 
Men 40-44 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burns, Paul               42 Badger State          15:50.88  
 
Men 50-54 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourgeois, David          54 Badger State          15:14.03  
 
Men 60-64 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ahles, Robert             61 Badger State          14:03.27  
 
Men 11-12 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woyak, Marshel            11 Badger State             17.62  
  2 Graser, Elijah            12 Badger State             19.27  
 
Men 75-79 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woehrle, William, Jr.     76 Badger State             21.05  
 
Men 13-14 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schroeder, Quinn          14 Badger State             16.30  
  2 Landwehr, Samuel          14 Badger State             18.14  
  3 Tratz, Evan               14 Badger State             18.41  
  4 Smith, Benjamin           13 Badger State             20.65  
  5 Derr, Levi                14 Badger State             21.02  
 
Men 40-44 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Owen, Ryan                40 Badger State             20.84  
 
Men 13-14 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tratz, Evan               14 Badger State             31.94  
  2 Derr, Levi                14 Badger State             36.36  
 
Men 75-79 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woehrle, William, Jr.     76 Badger State           1:25.87  
 
Men 11-12 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mueller, Peyton           12 Badger State           4-02.00      1.27m 
  1 Flees, Mason              12 Badger State           4-02.00      1.27m 
  3 Woyak, Marshel            11 Badger State           4-00.00      1.21m 
  4 Graser, Elijah            12 Badger State           3-04.00      1.01m 
 
Men 13-14 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Landwehr, Samuel          14 Badger State           5-00.00      1.52m 
 
Men 15-16 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mueller, Tyler            15 Badger State           4-06.00      1.37m 
 
Men 19-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schoen, Ethen             24 Badger State           6-02.00      1.87m 
  2 White, Andre              25 Badger State           4-04.00      1.32m 
 
Men 35-39 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Palmquist, Eric           35 Badger State           5-02.00      1.57m 
 
Men 40-44 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flees, Brandon            43 Badger State           4-04.00      1.32m 
 
Men 80+ High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Konetzke, Thomas          81 Badger State           3-06.00      1.06m 
 
Men 15-16 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Decker, Caden             16 Badger State          10-06.00      3.20m 
 
Men 19-29 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jeppeson, Marshall        22 Badger State          12-06.00      3.81m 
  2 Tordsen, Jakob            20 Badger State          12-00.00      3.65m 
  3 Carlson, Shane            29 Badger State          11-06.00      3.50m 
 
Men 8&U Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hering, Marco              7 Badger State           8-06.00      2.59m 
  2 Miller, Blake              7 Badger State           6-05.50      1.96m 
 
Men 9-10 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bowen, Aiden              10 Badger State          13-00.00      3.96m 
  2 Smith, Ashton              9 Badger State          10-06.00      3.20m 
  3 Siegert, Tage              9 Badger State           9-11.00      3.02m 
  4 Foss, Rylan                9 Badger State           9-02.00      2.79m 
  5 Flees, Christian           9 Badger State           8-10.00      2.69m 
  5 Miller, Alec              10 Badger State           8-10.00      2.69m 
  7 Gumz, Tomas                9 Badger State           6-08.50      2.04m 
 -- Fischer, Kyle             10 Badger State          X8-01.50      2.47m 
 
Men 11-12 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mueller, Peyton           12 Badger State          13-06.50      4.12m 
  2 Johnson, Caelob           11 Badger State          12-09.50      3.89m 
  3 Royston, Skyler           11 Badger State          12-01.00      3.68m 
  4 Dassow, Samuel            12 Badger State          11-10.00      3.60m 
  5 Whatley, Jack             11 Badger State          10-06.00      3.20m 
  6 Whatley, Ben              12 Badger State           7-11.00      2.41m 
 
Men 13-14 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schroeder, Quinn          14 Badger State          14-07.00      4.44m 
  2 Turner, DaVonne           13 Badger State          14-03.50      4.35m 
  3 Tratz, Evan               14 Badger State          13-11.50      4.25m 
 
Men 15-16 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Healy, Caden              15 Badger State          19-08.00      5.99m 
  2 Zastrow, Nik              16 Badger State          18-10.00      5.74m 
  3 Bougie, Braxton           16 Badger State          16-11.50      5.16m 
  4 Mueller, Tyler            15 Badger State          14-09.00      4.49m 
  5 Symonds, Collin           15 Badger State          11-02.50      3.41m 
 -- Schneider, Parker         16 Durand                      ND            
 
Men 17-18 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Zeh, Jeffrey              17 Badger State          16-04.00      4.97m 
 
Men 19-29 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schoen, Ethen             24 Badger State          22-07.00      6.88m 
  2 Teuscher, Daniel          22 Badger State          20-11.00      6.37m 
  3 Vang, Bobby               20 Badger State          20-04.00      6.19m 
  4 Weise, Matthew            24 Badger State          18-03.75      5.58m 
 -- Tordsen, Jakob            20 Badger State                ND            
 
Men 30-34 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wyss, Andy                32 Three Eagle TC        19-02.50      5.85m 
 -- Canner, Josh              31 Badger State                ND            
 
Men 35-39 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eichelman, Ian            35 Badger State          18-05.00      5.61m 
  2 Palmquist, Eric           35 Badger State          14-07.50      4.45m 
 
Men 40-44 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Owen, Ryan                40 Badger State          15-05.50      4.71m 
  2 Burns, Paul               42 Badger State          12-04.50      3.77m 
  3 Kozlowski, Chris          42 Badger State          11-05.00      3.47m 
 
Men 55-59 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wong, Kenny               56 Badger State          15-07.50      4.76m 
  2 Meyer, Bryan              59 Badger State          12-09.00      3.88m 
 
Men 60-64 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cook, Russell             61 Badger State           6-07.00      2.00m 
 
Men 80+ Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Konetzke, Thomas          81 Badger State           7-06.25      2.29m 
 
Men 13-14 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruckhart, Tate           14 Badger State          31-08.00      9.65m 
  2 Peterson, Delorian        14 Badger State          25-00.75      7.63m 
 
Men 15-16 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schneider, Parker         16 Durand                36-03.75     11.06m 
 
Men 19-29 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Klitz, Lukey              29 Badger State          48-09.00     14.85m 
  2 Carlson, Shane            29 Badger State          39-06.00     12.03m 
  3 Vang, Bobby               20 Badger State          37-07.50     11.46m 
  4 Weise, Matthew            24 Badger State          33-10.00     10.31m 
 
Men 30-34 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wyss, Andy                32 Three Eagle TC        40-03.75     12.28m 
 
Men 40-44 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kozlowski, Chris          42 Badger State          25-04.75      7.74m 
 
Men 55-59 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wong, Kenny               56 Badger State          30-03.50      9.23m 
 
Men 75-79 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Woehrle, William, Jr.     76 Badger State          17-02.00      5.23m 
 
Men 9-10 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Burclaw, Levi              9 Badger State          15-06.50      4.73m  3 
  2 Gumz, Tomas                9 Badger State          10-09.00      3.27m  3 
 
Men 11-12 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Jack               11 Badger State          27-03.00      8.30m  3 
  2 Calhoun, Bode             12 Badger State          24-06.50      7.48m  3 
  3 Jacobson, Abram           11 Badger State          17-09.50      5.42m  3 
 
Men 13-14 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Smith, Benjamin           13 Badger State          40-00.50     12.20m  3 
  2 Ruland, Bryce             13 Badger State          30-06.50      9.30m  3 
  3 Rusch, Matthew            14 Badger State          28-02.00      8.58m  3 
  4 Gundersen, Cooper         13 Badger State          27-03.50      8.31m  3 
  5 Utecht, Otto              13 Badger State          26-09.00      8.15m  3 
  6 Wierzba, Gunnar           13 Badger State          25-07.50      7.81m  3 
  6 Lemke, Austin             13 Badger State          25-07.50      7.81m  3 
  8 Foss, Ian                 13 Badger State          25-05.00      7.74m  3 
  9 Chavez, Oscar             14 Badger State          22-01.00      6.73m  3 
 
Men 15-16 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Pavlicek, Dustin          16 Badger State          34-09.00     10.59m  2 
  2 Krosschell, Martin        15 Badger State          34-08.00     10.56m  2 
  3 Kozlowski, Collin         15 Badger State          24-02.00      7.36m  2 
 
Men 17-18 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Cleary, Logan             17 Badger State          49-08.00     15.13m  2 
 
Men 19-29 Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Waldvogel, Justin         29 Badger State          49-07.50     15.12m  2 
  2 Mendez, Josh              29 Badger State          44-03.50     13.50m  2 
  3 Card, Daniel              20 Badger State          42-08.50     13.01m  2 
  4 Tordsen, Jakob            20 Badger State          37-05.00     11.40m  2 
  5 Boberg, Damian            19 Badger State          36-09.00     11.20m  2 
  6 White, Andre              25 Badger State          24-10.00      7.56m  2 
 
Men 40-44 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Robert             44 Badger State          40-01.00     12.21m 
  2 Kozlowski, Chris          42 Badger State          29-02.00      8.89m 
 
Men 50-54 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruland, Mike              51 Badger State          37-04.00     11.37m 
  2 Berg, Chris               52 Badger State          35-04.50     10.78m 
  3 Gundersen, John           51 Badger State          32-05.00      9.88m 
  4 Nell, Lloyd               53 Badger State          31-07.00      9.62m 
  5 Bougie, Jeff              52 Badger State          28-07.50      8.72m 
 
Men 55-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taber, Mike               57 Badger State          26-08.50      8.14m 
  2 Bartsch, Michael          57 Badger State          25-08.00      7.82m 
 
Men 60-64 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cunningham, James         64 Badger State          24-08.50      7.53m 
  2 Cook, Russell             61 Badger State          22-02.50      6.76m 
 
Men 80+ Shot Put
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Malik, Gunter             81 Badger State          20-11.50      6.38m  3 
 
Men 9-10 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Burclaw, Levi              9 Badger State             36-06     11.12m  3 
 
Men 11-12 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Lentz, Jack               11 Badger State             66-04     20.21m  3 
  2 Calhoun, Bode             12 Badger State             62-08     19.10m  3 
  3 Jacobson, Abram           11 Badger State             44-07     13.58m  3 
 
Men 13-14 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Smith, Benjamin           13 Badger State         136-08.50     41.66m  3 
  2 Ruland, Bryce             13 Badger State         135-02.50     41.21m  3 
  3 Rusch, Matthew            14 Badger State             97-03     29.64m  3 
  4 Lemke, Austin             13 Badger State             91-07     27.91m  3 
  5 Gundersen, Cooper         13 Badger State             85-00     25.90m  3 
  6 Bruckhart, Tate           14 Badger State             79-07     24.25m  3 
  7 Chavez, Oscar             14 Badger State             73-09     22.47m  3 
  8 Utecht, Otto              13 Badger State          71-05.50     21.78m  3 
  9 Wierzba, Gunnar           13 Badger State             67-01     20.44m  3 
 10 Foss, Ian                 13 Badger State          48-09.50     14.87m  3 
 
Men 15-16 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Pavlicek, Dustin          16 Badger State            102-09     31.31m  2 
  2 Krosschell, Martin        15 Badger State          98-04.50     29.98m  2 
  3 Nell, Luke                15 Badger State          47-06.50     14.49m  2 
 
Men 17-18 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Cleary, Logan             17 Badger State            133-10     40.79m  2 
  2 McMurrin, Lance           18 Badger State         132-02.50     40.29m  2 
  3 Baher, Zane               18 Badger State            121-03     36.95m  2 
 
Men 19-29 Discus Throw
====================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Waldvogel, Justin         29 Badger State            149-01     45.44m  2 
  2 Schoen, Ethen             24 Badger State            130-00     39.62m  2 
  3 Card, Daniel              20 Badger State            128-07     39.19m  2 
  4 Unruh, Albert             26 Badger State            123-04     37.59m  2 
  5 Boberg, Damian            19 Badger State            119-02     36.32m  2 
  6 Mendez, Josh              29 Badger State            117-08     35.86m  2 
  7 Carlson, Shane            29 Badger State            110-03     33.60m  2 
  8 White, Andre              25 Badger State             73-09     22.47m  2 
 
Men 40-44 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Robert             44 Badger State         122-01.50     37.22m 
 
Men 50-54 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruland, Mike              51 Badger State            136-09     41.68m 
  2 Gundersen, John           51 Badger State            105-05     32.13m 
  3 Berg, Chris               52 Badger State          96-08.50     29.47m 
  4 Nell, Lloyd               53 Badger State          87-06.50     26.68m 
  5 Bougie, Jeff              52 Badger State          78-07.50     23.96m 
 
Men 55-59 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taber, Mike               57 Badger State             83-04     25.40m 
  2 Bartsch, Michael          57 Badger State          70-04.50     21.45m 
 
Men 60-64 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cunningham, James         64 Badger State         107-06.50     32.77m 
  2 Cook, Russell             61 Badger State             61-10     18.84m 
 
Men 80+ Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Malik, Gunter             81 Badger State             43-10     13.36m 
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'A'                                   1:05.72  
     1) Sluga, Haili 12                 2) Ausderau, Aryana 12            
     3) Foss, Harlow 11                 4) Klomsten, Kelsie 11            
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'D'                                     54.27  
     1) Turner, DaVonne 13              2) Peterson, Delorian 14          
     3) Oldendorf, Anthony 14           4) Mendoza, Miguel 14             
  2 Badger State  'B'                                     56.66  
     1) Landwehr, Samuel 14             2) Klapoetke, Beau 13             
     3) Tratz, Evan 14                  4) Klapoetke, Brayden 14          
 
Mixed 55-59 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'C'                                     54.94  
     1) Meyer, Bryan 59                 2) Healy, Caden 15                
     3) Wong, Kenny 56                  4) Wong, Caleigh 17               
 
Girls 13-14 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'B'                                   5:35.10  
     1) Galang, Sidney 14               2) Mlodik, Sara 13                
     3) Calhoun, Nya 13                 4) Calhoun, Briah 9               
 
Mixed 17-18 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'A'                                   4:56.88  
     1) Woyak, Kordell 17               2) Woyak, Madylyn 15              
     3) Woyak, Isybela 13               4) Woyak, Marshel 11              
 
Men 55-59 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Badger State  'C'                                   4:22.26  
     1) Meyer, Bryan 59                 2) Zastrow, Nik 16                
     3) Schneider, Parker 16            4) Wolf, Derrick 27