Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License         HY-TEK's Meet Manager
                 MPS City Conference Championships - 5/14/2019                 
                         Hosted by Vincent High School                         
                                 Milwaukee, WI                                 
                                    Results                                    
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 brown, amari              JR Mke King                 12.01Q  3 
  2 jackson, makayla          SR Mke King                 12.32Q  4 
  3 tellis, camarii           JR Mke King                 12.93Q  2 
  4 Shaw, Charon              JR Mke Bay View             13.67Q  1 
  5 Mitchell, Destiny         FR Mke Washington           13.12q  4 
  6 Brewer, Tatiana           JR Pulaski                  13.40q  2 
  7 Mitchell, Victoria        SR Hamilton                 13.44q  2 
  8 Cox, Natalia              SO Mke Madison              13.76q  1 
  9 Banks, Lakya              SO Mke Washington           13.85   3 
 10 Brown, Arrion             SR Pulaski                  13.99   3 
 11 Hunt-Clemmons, Yasmeen    SO Pulaski                  14.14   4 
 12 Jones, Mariah             FR Mke Riverside            14.19   4 
 13 Horton, Bre'yia           SO Mke Washington           14.19   2 
 14 Newton, Latisha           JR Mke Lifelong             14.23   3 
 15 Bradley, Lanajea          FR Mke North                14.77   1 
 16 Rawls, Essence            SO Mke North                14.80   3 
 17 Cotton-Boyd, Lashanty     JR Mke Riverside            14.91   2 
 18 Crump, Moenia             JR Mke Marshall             15.13   3 
 19 Ranson, Breeaishia        JR Mke Lifelong             15.40   1 
 20 Stanley, akeiva           FR Mke Bay View             15.55   2 
 21 Griffin, Sema-J           JR Mke Marshall             15.69   1 
 22 Brown, Midori             JR Hamilton                 16.02   1 
 23 Lee, Danaejah             SO Hamilton                 16.89   3 
 -- Mcglothlian, Jaquciela    SR Mke Vincent                 DQ   1 
 -- Williams, Princess        SR Mke Vincent                 DQ   4 
 -- Carter- Morris, Anoesti   SR Mke Vincent                 DQ   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Johnson, Elijah           SR Mke Washington           11.08Q  5 
  2 Kerobo, Favour            SR Mke King                 11.26Q  1 
  3 sykes, christopher        SR Mke Riverside            11.34Q  2 
  4 Thomas, Isiah             JR Mke Vincent              11.62Q  3 
  5 Anthony, Leden            JR Mke Bay View             12.06Q  4 
  6 Lavender, Isiah           JR Mke North                11.32q  1 
  7 McCloud, Lucious          JR Mke Madison              11.68q  1 
  8 Reed, Jalen               SO Mke King                 11.77q  5 
  9 Jackson, Ammiel           JR Mke Riverside            11.96   3 
 10 Leidy, Elijah             JR Bradley Tech             11.99   2 
 11 Coleman, Demarcus         SR Mke Riverside            12.12   5 
 12 Hinkle, Tywon             JR Mke Lifelong             12.34   2 
 13 Stiger, Isaiah            SO Hamilton                 12.36   3 
 14 Livingston, Donte         SR Mke Lifelong             12.40   4 
 15 Peters, Karon             JR Mke South                12.48   1 
 16 Bush, Donell              SR Mke North                12.62   1 
 17 Davis, Jadeon             JR Mke South                12.72   2 
 18 Meneese-Williams, Jahki   JR Hamilton                 12.77   5  12.765
 18 Lee, Daavion              JR Hamilton                 12.77   4  12.765
 20 Agoni, Abdi               SR Mke Lifelong             12.88   1 
 21 Robinson, Lloyd           FR Mke Marshall             12.90   4 
 22 Moore, Tarontae           FR Mke Marshall             12.93   5 
 23 Smith, Marchillo          JR Mke North                13.00   3 
 24 Aldridge, Armon           FR Mke Vincent              13.01   5 
 25 Mabry, Jerome             SR Mke South                13.02   4 
 26 Cobbs, Raquan             JR Bradley Tech             13.09   4 
 27 Kimbrough, Terry          FR Mke Madison              13.23   2 
 28 Hopkins, Jevarah          FR Mke Madison              13.41   3 
 29 Fitzpatrick, Niles        FR Mke Marshall             14.15   4 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Clark, jahari             SR Mke Riverside            16.31Q  1 
  2 Drew, Malachi             SO Mke King                 18.30Q  2 
  3 Newell, Aaron             JR Mke Riverside            17.83q  1 
  4 Sleider, Louis            SO Ronald Reagan            18.44q  2 
  5 Jackson, Ammiel           JR Mke Riverside            19.70q  2 
  6 Wright-Harris, Ladaren    FR Bradley Tech             19.75q  2 
  7 Matte, Tanner             JR Ronald Reagan            20.09q  1 
  8 Logan, Antwon             SO Mke South                20.31q  2 
  9 Adkisson-Tatum, Sherod    SO Mke King                 20.79   1 
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Milwaukee Ronald Rea                               11:37.03   10   
  2 Milwaukee King                                     11:53.95    8   
  3 Milwaukee Bay View                                 14:23.15    6   
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pulaski                                             9:15.57   10   
  2 Milwaukee Ronald Rea                                9:16.49    8   
  3 Milwaukee King                                      9:22.84    6   
  4 Milwaukee Riverside                                10:16.23    5   
  5 Milwaukee Bradley Te                               10:31.78    4   
  6 Milwaukee Bay View                                 10:38.37    3   
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 pleas-carnie, akili       JR Mke King                 16.50   10   
  2 Cade, R'Mariana           SO Ronald Reagan            20.63    8   
  3 Gutter, Aryanna           JR Mke Riverside            21.23    6   
  4 Skelly, Melanie           SO Bradley Tech             21.77    5   
  5 Ross, Ariah               FR Ronald Reagan            22.09    4   
  6 Dudenhoefer, Silvera      FR Ronald Reagan            22.98    3   
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Clark, jahari             SR Mke Riverside            16.42   10   
  2 Newell, Aaron             JR Mke Riverside            17.40    8   
  3 Drew, Malachi             SO Mke King                 17.72    6   
  4 Sleider, Louis            SO Ronald Reagan            18.17    5   
  5 Jackson, Ammiel           JR Mke Riverside            19.26    4   
  6 Wright-Harris, Ladaren    FR Bradley Tech             19.85    3   
  7 Matte, Tanner             JR Ronald Reagan            19.97    2   
  8 Logan, Antwon             SO Mke South                20.26    1   
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 brown, amari              JR Mke King                 12.07   10   
  2 jackson, makayla          SR Mke King                 12.41    8   
  3 tellis, camarii           JR Mke King                 12.82    6   
  4 Brewer, Tatiana           JR Pulaski                  13.19    5   
  5 Mitchell, Destiny         FR Mke Washington           13.49    4   
  6 Mitchell, Victoria        SR Hamilton                 13.75    3   
  7 Cox, Natalia              SO Mke Madison              14.10    2   
  8 Shaw, Charon              JR Mke Bay View             15.38    1   
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Elijah           SR Mke Washington           10.97   10   
  2 Kerobo, Favour            SR Mke King                 11.28    8   
  3 sykes, christopher        SR Mke Riverside            11.38    6   
  4 Lavender, Isiah           JR Mke North                11.38    5   
  5 Thomas, Isiah             JR Mke Vincent              11.39    4   
  6 Reed, Jalen               SO Mke King                 11.72    3   
  7 Anthony, Leden            JR Mke Bay View             11.78    2   
  8 McCloud, Lucious          JR Mke Madison              11.85    1   
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Drabant, Findlay          FR Mke King               6:02.86   10   
  2 Kiekhofer, Daisy          FR Ronald Reagan          6:04.19    8   
  3 Weiss, Peyton             FR Mke King               6:12.85    6   
  4 Santiago, Celeste         JR Ronald Reagan          6:36.86    5   
  5 Guerrero, Catherine       FR Ronald Reagan          6:46.56    4   
  6 Cruz, Samantha            SO Pulaski                7:08.35    3   
  7 Barrojas, Miki            FR Pulaski                8:04.22    2   
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleier, Ellery            JR Mke King               4:48.77   10   
  2 Kemp, Christopher         JR Pulaski                4:55.35    8   
  3 Saddler, Desharr          SR Mke King               5:00.32    6   
  4 Krueger, Nickolas         SO Mke King               5:02.13    5   
  5 Cordero, Marco            SR Ronald Reagan          5:02.78    4   
  6 Augerilelo, Luis          SO Mke South              5:05.37    3   
  7 Brown, Nathan             JR Ronald Reagan          5:12.05    2   
  8 Rodriguez, Jacob          FR Hamilton               5:13.78    1   
  9 Ricco, Angelo             FR Pulaski                5:43.85  
 10 Ortega, Xavier            SR Pulaski                5:54.80  
 11 Rojas, Cesar              FR Mke Riverside          5:57.17  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Milwaukee King                                      1:44.10   10   
  2 Milwaukee Marshall C                                1:53.08    8   
  3 Milwaukee Bay View                                  1:54.95    6   
  4 Pulaski                                             1:55.02    5   
  5 Milwaukee Riverside                                 1:58.91    4   
  6 Milwaukee Ronald Rea                                2:05.54    3   
  7 Milwaukee Lifelong L                                2:09.21    2   
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Milwaukee Riverside                                 1:34.88   10   
  2 Milwaukee King                                      1:36.75    8   
  3 Milwaukee Bradley Te                                1:39.41    6   
  4 Milwaukee North                                     1:41.60    5   
  5 Milwaukee Lifelong L                                1:42.42    4   
  6 Milwaukee Ronald Rea                                1:43.22    3   
  7 Milwaukee Marshall C                                1:43.77    2   
 -- Hamilton                                                 DQ  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Queen, Niazha             SR Mke Marshall           1:00.72   2  10   
  2 Romero, Aitza             SO Mke King               1:01.74   2   8   
  3 taylor, aaliyah           FR Mke King               1:02.24   2   6   
  4 McBride, Destiny          JR Pulaski                1:05.26   2   5   
  5 Cox, Natalia              SO Mke Madison            1:06.61   2   4   
  6 Aderungboye, Joy          FR Mke Riverside          1:07.30   1   3   
  7 Frochlich, Annmarie       SO Mke Bay View           1:10.38   1   2   
  8 Zajichek, Lydia           SO Ronald Reagan          1:11.61   1   1   
  9 Mitchell, Mahogany        SR Mke Marshall           1:15.47   2 
 10 Robinson, Terris          FR Mke King               1:19.21   1 
 -- Fitzpatrick, Nia          JR Mke Vincent                 DQ   1 
 -- Collier, Dashawna         SO Mke Vincent                 DQ   1 
 -- Jones, Arial              SO Mke Vincent                 DQ   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byrd, JaVaughn            SO Mke King                 52.09   3  10   
  2 Balentine, Quintin        JR Mke Marshall             53.21   3   8   
  3 sykes, christopher        SR Mke Riverside            53.23   2   6   
  4 Pleas-Carnie, Khari       SR Bradley Tech             54.00   3   5   
  5 Porter, Kyjuan            FR Bradley Tech             54.10   3   4   
  6 LaFontaine, Jahdiel       SO Pulaski                  55.17   3   3   
  7 Brown, Karson             SO Mke King                 56.58   2   2   
  8 Barnes, Maleek            FR Mke North                58.21   2   1   
  9 Lee, Daavion              JR Hamilton               1:00.18   1 
 10 Todd, Joerden             SR Hamilton               1:01.71   2 
 11 Bonner, Demarrio          SR Mke Lifelong           1:03.72   1 
 12 Smith, Louis              FR Ronald Reagan          1:04.24   1 
 13 Kushlan, Nathan           FR Ronald Reagan          1:04.96   1 
 14 Abdelrazzaq, Naeem        SO Pulaski                1:06.86   2 
 15 Abdi, Abdi                SR Mke Lifelong           1:07.46   1 
 16 Brisco, Rashad            SO Mke Lifelong           1:08.16   1 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milwaukee Bay View                                    52.15   2  10   
  2 Milwaukee King                                        53.21   2   8   
  3 Milwaukee Washington                                  53.92   1   6   
  4 Milwaukee Marshall C                                  54.15   2   5   
  5 Hamilton                                              57.24   2   4   
  6 Milwaukee Riverside                                   58.29   1   3   
  7 Milwaukee Ronald Rea                                  58.42   1   2   
  8 Milwaukee Lifelong L                                1:03.01   2   1   
 -- Milwaukee Vincent                                        DQ   2 
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milwaukee King                                        44.11   2  10   
  2 Hamilton                                              44.89   2   8   
  3 Milwaukee Riverside                                   44.89   2   6   
  4 Milwaukee Vincent                                     45.75   2   5   
  5 Milwaukee North                                       46.42   2   4   
  6 Milwaukee Lifelong L                                  48.47   2   3   
  7 Milwaukee Marshall C                                  49.08   2   2   
  8 Milwaukee Bradley Te                                  49.87   1   1   
  9 Milwaukee Ronald Rea                                  51.90   1 
 -- Milwaukee South                                          DQ   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 pleas-carnie, akili       JR Mke King                 47.39   2  10   
  2 Brewer, Paris             SO Mke Bay View             52.30   1   8   
  3 McBride, Destiny          JR Pulaski                  53.42   2   6   
  4 stampley, adia            JR Mke King                 55.33   2   5   
  5 Irving, Iyana             JR Mke Riverside            55.54   2   4   
  6 Cade, R'Mariana           SO Ronald Reagan            58.50   2   3   
  7 Dudenhoefer, Silvera      FR Ronald Reagan          1:00.59   2   2   
  8 Skelly, Melanie           SO Bradley Tech           1:03.82   1   1   
  9 Gutter, Aryanna           JR Mke Riverside          1:09.14   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clark, jahari             SR Mke Riverside            43.34   2  10   
  2 Echols, Lennorise         SR Bradley Tech             44.76   2   8   
  3 Sleider, Louis            SO Ronald Reagan            45.49   2   6   
  4 Newell, Aaron             JR Mke Riverside            45.61   2   5   
  5 Matthew, Tevin            SO Mke King                 45.77   2   4   
  6 Jones, Mysonne            SO Mke King                 47.09   1   3   
  7 Matte, Tanner             JR Ronald Reagan            47.58   2   2   
  8 Duffy, Dylan              FR Ronald Reagan            49.87   1   1   
  9 Shaw, Coran               FR Pulaski                  51.01   1 
 10 Eggleston, Frederick      JR Bradley Tech             51.13   1 
 11 Meneese-Williams, Jahki   JR Hamilton                 53.10   1 
 12 Fitzpatrick, Niles        FR Mke Marshall             55.72   1 
 13 Ryckmah, Alex             SO Mke Bay View             58.03   1 
 -- Thomas, Marvin            SO Mke Riverside               DQ   2 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Romero, Aitza             SO Mke King               2:35.96   10   
  2 Weiss, Peyton             FR Mke King               2:45.00    8   
  3 Elko, Zoe                 JR Mke King               2:45.63    6   
  4 Santiago, Celeste         JR Ronald Reagan          2:53.97    5   
  5 Arzaga, Marisol           SO Ronald Reagan          2:58.41    4   
  6 Young-Huggins, Audre      FR Ronald Reagan          2:59.63    3   
  7 Cruz, Samantha            SO Pulaski                3:06.31    2   
  8 Barrojas, Miki            FR Pulaski                3:26.80    1   
  9 Reyes, Jamie              SO Pulaski                4:08.13  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ketchman, Louis           SR Mke King               2:04.78   2  10   
  2 Torres-Gonzalez, Erick    SR Ronald Reagan          2:07.05   2   8   
  3 Bree, Aidan               JR Mke King               2:07.08   2   6   
  4 Saddler, Desharr          SR Mke King               2:11.07   2   5   
  5 Stallings, nathan         FR Mke Bay View           2:13.57   2   4   
  6 Decorah, Reece            SO Ronald Reagan          2:25.51   2   3   
  7 Cruz, Joseph              SO Ronald Reagan          2:26.37   2   2   
  8 LaFontaine, Jahdiel       SO Pulaski                2:27.41   2   1   
  9 Ricco, Angelo             FR Pulaski                2:29.78   2 
 10 Irving, Tionne            SO Mke Riverside          2:33.70   1 
 11 Walker, Sylvester         FR Mke Riverside          2:35.25   1 
 12 Abdelrazzaq, Naeem        SO Pulaski                2:38.29   1 
 13 Bonner, Demarrio          SR Mke Lifelong           2:45.79   1 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 brown, amari              JR Mke King                 24.63   4  10   
  2 cramer, rosie             SR Mke King                 25.63   4   8   
  3 Queen, Niazha             SR Mke Marshall             26.87   4   6   
  4 Brewer, Tatiana           JR Pulaski                  27.45   4   5   
  5 taylor, aaliyah           FR Mke King                 27.61   4   4   
  6 Campbell, Jayla           FR Bradley Tech             28.20   3   3   
  7 Aderungboye, Joy          FR Mke Riverside            28.35   2   2   
  8 Brown, Arrion             SR Pulaski                  28.60   3   1   
  9 Spinks, Kavina            SO Mke Marshall             28.66   3 
 10 Cox, Natalia              SO Mke Madison              29.00   2 
 11 Hunt-Clemmons, Yasmeen    SO Pulaski                  29.07   2 
 12 Gaines, Sade              JR Hamilton                 29.47   2 
 13 Clark, Sha'Niyahh         FR Mke Riverside            29.69   2 
 14 Waszak, Veronica          SO Ronald Reagan            30.61   2 
 15 Rawls, Essence            SO Mke North                30.78   2 
 16 Jones, Kendra             SO Mke Washington           31.58   2 
 17 Bradley, Lanajea          FR Mke North                31.84   1 
 18 Whyte, Diamond            FR Mke Riverside            32.30   1 
 19 Skelly, Melanie           SO Bradley Tech             33.28   1 
 20 Johnson, Armani           JR Mke Washington           36.17   1 
 21 Phillips, Laila           FR Mke Marshall             47.12   4 
 -- Elston, Kelsea            FR Mke Vincent                 DQ   3 
 -- Williams, Princess        SR Mke Vincent                 DQ   3 
 -- Carter- Morris, Anoesti   SR Mke Vincent                 DQ   4 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Elijah           SR Mke Washington           22.16   4  10   
  2 sykes, christopher        SR Mke Riverside            22.68   4   8   
  3 Kerobo, Favour            SR Mke King                 22.90   4   6   
  4 Thomas, Isiah             JR Mke Vincent              23.01   4   5   
  5 McCloud, Lucious          JR Mke Madison              23.83   2   4   
  6 Lavender, Isiah           JR Mke North                23.86   4   3   
  7 Forester, Jashawn         SO Hamilton                 24.01   3   2   
  8 Anthony, Leden            JR Mke Bay View             24.20   4   1   
  9 Daniels, Damon            SO Mke Vincent              24.34   3 
 10 Patin, Montreal           SO Hamilton                 24.79   3 
 11 Jennings, Christopher     SO Mke Riverside            24.80   2 
 12 Balentine, Quintin        JR Mke Marshall             24.91   3 
 13 Pounce, Jose              SR Bradley Tech             25.49   2 
 14 Knight, Ajaiven           JR Mke North                25.82   2 
 15 Granberry, Kenneth        JR Mke Bay View             25.88   4 
 16 Manke, Connor             SR Mke King                 25.99   2 
 17 Kleppin, Vance            JR Ronald Reagan            26.37   1 
 18 Barnes, Maleek            FR Mke North                26.42   3 
 19 Xiong, Thomas             JR Ronald Reagan            26.63   1 
 20 Furgeson, Tyrone          SO Mke Vincent              27.67   1 
 21 Shaw, Coran               FR Pulaski                  28.15   2 
 22 Agoni, Abdi               SR Mke Lifelong             29.66   1 
 23 Livingston, Donte         SR Mke Lifelong             31.29   3 
 24 Hinkle, Tywon             JR Mke Lifelong             34.10   3 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flores, Lucia             JR Ronald Reagan         13:25.24   10   
  2 Kiekhofer, Daisy          FR Ronald Reagan         13:55.95    8   
  3 Berner, Elsa              SO Mke King              14:07.36    6   
  4 Sauer, Ashley             JR Ronald Reagan         14:31.97    5   
  5 Simmerman, Georgia        SO Mke King              15:42.39    4   
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pleier, Ellery            JR Mke King              10:42.52   10   
  2 Cordero, Marco            SR Ronald Reagan         10:54.88    8   
  3 Kemp, Christopher         JR Pulaski               11:05.72    6   
  4 Liebl, Benjamin           FR Mke King              11:15.70    5   
  5 Rodriguez, Jacob          FR Hamilton              11:31.99    4   
  6 Lezama, Alejandro         FR Ronald Reagan         11:51.79    3   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Milwaukee King                                      4:13.25   10   
  2 Milwaukee Ronald Rea                                4:59.48    8   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Milwaukee Bradley Te                                3:37.42   10   
  2 Milwaukee Riverside                                 3:41.81    8   
  3 Milwaukee King                                      3:46.34    6   
  4 Milwaukee Ronald Rea                                3:53.44    5   
  5 Pulaski                                             4:20.54    4   
  6 Milwaukee Lifelong L                                4:32.15    3   
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Banks, Lakya              SO Mke Washington         4-10.00   10   
  2 Phillips, Laila           FR Mke Marshall           4-10.00    8   
  3 Mitchell, Destiny         FR Mke Washington         4-04.00    6   
  4 Irving, Iyana             JR Mke Riverside          4-04.00    5   
  5 Maniaci, Sophie           SO Ronald Reagan          4-02.00    4   
  6 king, cheyanne            JR Mke King               4-00.00    3   
  7 Ross, Ariah               FR Ronald Reagan          3-10.00    1.50
  7 cotton, caidyn            FR Mke King               3-10.00    1.50
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watts, De'mere            JR Mke Washington         6-02.00   10   
  2 simmions, cordell         SR Mke Bay View           5-02.00    8   
  3 Logan, Antwon             SO Mke South              5-02.00    6   
  4 Mabry, Jerome             SR Mke South              5-02.00    5   
  5 Anyamele, Obinna          JR Ronald Reagan          5-00.00    3.50
  5 Thomas, Marvin            SO Mke Riverside          5-00.00    3.50
  7 Jones, Mysonne            SO Mke King               4-10.00    2   
 -- Fitzpatrick, Niles        FR Mke Marshall                NH  
 -- Moore, Tarontae           FR Mke Marshall                NH  
 -- Hruska, Devin             FR Mke Marshall                NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Darrienna           SO Mke Bay View          15-06.00   10   
  2 Crump, Moenia             JR Mke Marshall          13-07.00    8   
  3 Underwood, Myesha         JR Mke Bay View          13-06.00    6   
  4 Mitchell, Mahogany        SR Mke Marshall          13-03.00    5   
  5 king, cheyanne            JR Mke King              13-01.00    4   
  6 Dudenhoefer, Silvera      FR Ronald Reagan         12-02.00    3   
  7 Maniaci, Sophie           SO Ronald Reagan         12-00.00    2   
  8 Ross, Ariah               FR Ronald Reagan         11-10.00    1   
  9 Banks, Neiuna             FR Mke Marshall          11-03.00  
 10 Medina, Dulce             FR Mke Bay View          11-02.00  
 10 Smith, Olivia             FR Pulaski               11-02.00  
 12 Harris, Zephaniah         JR Pulaski               10-11.00  
 13 Jones, Kendra             SO Mke Washington        10-05.00  
 -- Hunt-Clemmons, Yasmeen    SO Pulaski                   FOUL  
 -- Williams, Princess        SR Mke Vincent                 DQ  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burrell, Anthony          SR Mke King              21-08.75   10   
  2 Ingram, Jeremy            SO Bradley Tech          20-02.00    8   
  3 Leidy, Elijah             JR Bradley Tech          19-03.75    6   
  4 Matte, Tanner             JR Ronald Reagan         19-01.00    5   
  5 Livingston, Donte         SR Mke Lifelong          18-09.50    4   
  6 Coleman, Demarcus         SR Mke Riverside         18-09.00    3   
  7 Forester, Jashawn         SO Hamilton              18-05.00    2   
  8 Manke, Connor             SR Mke King              18-02.25    1   
  9 Patin, Montreal           SO Hamilton              17-07.50  
 10 Boatman, Kwanion          JR Mke North             17-05.00  
 11 Knight, Ajaiven           JR Mke North             16-09.00  
 12 Lewis, Derek              JR Mke South             15-09.75  
 13 Davis, Jadeon             JR Mke South             15-05.50  
 14 Hinkle, Tywon             JR Mke Lifelong          15-00.25  
 15 Shaw, Coran               FR Pulaski               14-09.75  
 16 Winston, Jevon            SR Mke Lifelong          14-05.50  
 17 Hruska, Devin             FR Mke Marshall          12-09.50  
 18 Rivera, Allen             JR Mke South             12-01.50  
 
Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaw, Charon              JR Mke Bay View          37-03.00   10   
  2 Phillips, Laila           FR Mke Marshall          32-02.75    8   
  3 Irving, Iyana             JR Mke Riverside         30-00.00    6   
  4 Underwood, Myesha         JR Mke Bay View          26-00.75    5   
  5 Maniaci, Sophie           SO Ronald Reagan         25-05.50    4   
  6 Ross, Ariah               FR Ronald Reagan         23-09.50    3   
  7 Dudenhoefer, Silvera      FR Ronald Reagan         22-01.75    2   
 
Event 32  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burrell, Anthony          SR Mke King              41-05.00   10   
  2 Ingram, Jeremy            SO Bradley Tech          41-04.50    8   
  3 Matte, Tanner             JR Ronald Reagan         38-02.00    6   
  4 Stallings, nathan         FR Mke Bay View          37-00.00    5   
  5 Echols, Lennorise         SR Bradley Tech          36-07.00    4   
  6 Manke, Connor             SR Mke King              36-03.50    3   
  7 price, Jadawn             FR Mke Bay View          35-04.00    2   
  8 Sleider, Louis            SO Ronald Reagan         35-01.00    1   
  9 Kimbrough, Terry          FR Mke Madison           33-11.00  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 walker, madison           JR Mke King                 91-05   10   
  2 Brooks, DaiJah            SR Mke Marshall             76-06    8   
  3 Clark, Sha'Niyahh         FR Mke Riverside            71-02    6   
  4 Griffin, Sema-J           JR Mke Marshall             70-02    5   
  5 Cortez, Bianca            SO Ronald Reagan            67-03    4   
  6 Phillips, Alisa           SR Mke Marshall             64-08    3   
  7 Jordan, Ronesia           SR Hamilton                 62-01    2   
  8 Canela, Katherine         FR Ronald Reagan            59-09    1   
  9 Jackson, Jaliyah          FR Mke Riverside            57-06  
 10 Brown, Midori             JR Hamilton                 57-02  
 11 Gaines, Sade              JR Hamilton                 51-03  
 
Event 34  Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Betties, Zakevion         JR Hamilton                107-01   2  10   
  2 Diaz, Dvontae             JR Bradley Tech            105-00   2   8   
  3 Drew, Matthew             SO Mke King                104-10   2   6   
  4 Lindstadt, Ryan           JR Mke Marshall            104-03   2   5   
  5 Jackson, Donovan          FR Mke King                 95-05   2   4   
  6 Johnson, Tay'Join         SR Mke King                 93-00   2   3   
  7 Zarling, Richard          FR Ronald Reagan            88-09   2   2   
  8 Bility, Malicki           JR Hamilton                 82-02   2   1   
  9 Meneese-Williams, Jahki   JR Hamilton                 74-00   2 
 10 Power, Joshua             JR Mke Marshall             70-08   1 
 11 Jimenez, Cesar            JR Ronald Reagan            61-10   1 
 12 Eggleston, Frederick      JR Bradley Tech             61-04   2 
 13 Williams, Jakavion        JR Bradley Tech             58-05   2 
 14 Johnson, Kris             JR Ronald Reagan            55-09   1 
 15 Abdullah, Abdi            JR Mke South                49-09   1 
 16 Humphries, Steve          SO Mke South                41-11   1 
 -- Ford, Shon                SR Mke South                 FOUL   1 
 
Event 35  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Rosie              SR Mke Washington        30-04.50   2  10   
  2 walker, madison           JR Mke King              30-02.00   2   8   
  3 Brooks, DaiJah            SR Mke Marshall          29-00.00   2   6   
  4 Buford, Tierra            SR Mke North             28-10.50   2   5   
  5 Colter, Sharisa           SO Pulaski               27-04.50   2   4   
  6 Griffin, Sema-J           JR Mke Marshall          26-07.50   2   3   
  7 Gutter, Aryanna           JR Mke Riverside         26-05.00   2   2   
  8 Jones, Mariah             FR Mke Riverside         24-06.00   2   1   
  9 Horton, Bre'yia           SO Mke Washington        24-02.00   2 
 10 Smith, Reana              JR Mke Marshall          23-10.50   1 
 11 Dupree, Azaria            FR Mke Washington        23-08.00   1 
 12 Jordan, Ronesia           SR Hamilton              23-02.00   1 
 13 Gaines, Sade              JR Hamilton              22-11.50   1 
 14 Brown, Midori             JR Hamilton              22-06.00   1 
 15 Jackson, Jaliyah          FR Mke Riverside         21-06.00   1 
 16 Frochlich, Annmarie       SO Mke Bay View          21-02.00   2 
 17 Nicholson, Veronica       FR Pulaski               19-09.50   1 
 18 Cortez, Bianca            SO Ronald Reagan         18-11.00   1 
 19 Medina, Dulce             FR Mke Bay View          17-04.50   1 
 20 Jaraba, Deyana            FR Ronald Reagan         17-02.00   1 
 21 Roby, Anglique            FR Pulaski               16-10.00   1 
 
Event 36  Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Tay'Join         SR Mke King              48-07.00   2  10   
  2 Bility, Malicki           JR Hamilton              38-06.00   2   8   
  3 Mitchell, Desmond         JR Hamilton              36-07.00   2   6   
  4 Betties, Zakevion         JR Hamilton              34-07.00   2   5   
  5 Power, Joshua             JR Mke Marshall          34-01.00   2   4   
  6 Diaz, Dvontae             JR Bradley Tech          33-06.00   2   3   
  7 Lindstadt, Ryan           JR Mke Marshall          33-00.00   2   2   
  8 Bettis, Pryce             FR Mke North             32-09.00   2   1   
  9 Sims, Josiah              SO Pulaski               32-08.00   2 
 10 Zarling, Richard          FR Ronald Reagan         29-07.00   1 
 11 Abdullah, Abdi            JR Mke South             29-04.00   1 
 12 Wines, Joshua             FR Pulaski               27-08.00   1 
 13 Johnson, Kris             JR Ronald Reagan         27-02.00   1 
 14 Lor, Moua                 SR Mke South             25-10.00   1 
 15 Rianos, Angel             SO Mke Bay View          25-09.00   1 
 16 Williams, Jakavion        JR Bradley Tech          25-00.00   1 
 17 Eggleston, Frederick      JR Bradley Tech          24-04.00   1 
 18 Humphries, Steve          SO Mke South             23-07.00   1 
 -- Watkins, Ivan             SO Mke Madison               FOUL   1 
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Milwaukee King             197.50     2) Milwaukee Ronald Rea      121.50
    3) Milwaukee Marshall C        83        4) Milwaukee Bay View         64   
    5) Milwaukee Riverside         42        6) Pulaski                    39   
    7) Milwaukee Washington        36        8) Milwaukee Bradley Te        9   
    8) Hamilton                     9       10) Milwaukee Madison Un        6   
   11) Milwaukee North              5       12) Milwaukee Lifelong L        3   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Milwaukee King             178        2) Milwaukee Riverside        92.50
    3) Milwaukee Ronald Rea        79.50     4) Milwaukee Bradley Te       78   
    5) Hamilton                    47        6) Pulaski                    32   
    7) Milwaukee Washington        30        8) Milwaukee Bay View         25   
    9) Milwaukee Marshall C        23       10) Milwaukee North            19   
   11) Milwaukee South             15       12) Milwaukee Lifelong L       14   
   12) Milwaukee Vincent           14       14) Milwaukee Madison Un        5