Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/13/2019 07:23 PM
                 Classic 8 Girls JV Championships - 5/13/2019                  
                             Arrowhead High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Scruggs, Dorothy          SO Oconomowoc               13.41   5  10   
  2 Buckmaster, Tessa         FR Muskego                  13.69   5   8   
  3 Christensen, Taylor       SR Mukwonago                13.83   5   6   
  4 Keletka, Anisa            JR Mukwonago                13.88   5   5   
  5 Hoida, Keira              SO Oconomowoc               13.95   5   4   
  6 White, Savannah           JR Waukesha South           14.05   3   3   
  7 Weston, Katherine         SO Arrowhead                14.07   4   2   
  8 Zahn, Ava                 SR Waukesha West            14.08   5   1   
  9 Zellmer, Julia            JR Arrowhead                14.09   5 
 10 Smith, Cora               JR Mukwonago                14.15   5 
 11 Wieczorek, Meghan         SR Arrowhead                14.21   3 
 12 Walecka, Noelle           SO Muskego                  14.37   4 
 13 Bejna, Maggie             SR Arrowhead               x14.39   4 
 14 Geiger, Mia               JR Waukesha North           14.53   4 
 15 Evanoff, Lea              SO Waukesha North           14.64   4 
 16 Gallenberg, Carly         SO Kettle Moraine           14.65   2  14.647
 17 Wolter, Joelle            FR Waukesha South           14.65   3  14.650
 18 Bitters, Casey            FR Waukesha West            14.68   4 
 19 Branscombe, Brook         SR Mukwonago               x14.70   3 
 20 Wong, Izzy                FR Muskego                  14.78   2 
 21 Suarez-Thomas, Diavii     FR Waukesha South           14.94   2 
 22 Hansen, Faith             FR Waukesha North           15.02   3 
 23 Stuebe, sophia            FR Muskego                 x15.22   4 
 24 Thomas, Angel             SO Waukesha South          x15.30   3 
 25 Matejic, Anisia           FR Arrowhead               x15.46   4 
 26 Strehl, Alana             SO Waukesha North          x15.67   1 
 27 Lee, Elizabeth            FR Arrowhead               x15.68   3 
 28 Panella, Raechel          SO Kettle Moraine           15.78   2 
 29 Heun, Jenna               FR Muskego                 x16.09   3 
 30 Mijokovich, Hannah        SR Waukesha South          x16.15   2 
 31 Beffel, Therese           JR Waukesha North          x16.33   2 
 32 Hunkins, Danielle         SO Waukesha North          x16.48   2 
 33 McCormack, Macey          SO Mukwonago               x16.77   1 
 34 Vang, Avian               FR Waukesha South          x17.12   1 
 35 Geiger, Bella             SO Mukwonago               x17.71   1 
 36 Garity, Grace             SO Kettle Moraine           18.18   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Goddard, Mia              SO Oconomowoc               28.03   5  10   
  2 Smith, Abbi               SO Mukwonago                28.12   5   8   
  3 Stahl, Alexandra          FR Arrowhead                28.46   5   6   
  4 Zahn, Ava                 SR Waukesha West            29.06   4   5   
  5 Wallschlaeger, Isabelle   FR Kettle Moraine           29.17   4   4   
  6 Jester, Hailey            SO Kettle Moraine           29.34   4   3   
  7 Jones, Noah               SO Waukesha South           29.45   2   2   
  8 Ouradnik, Alexandra       FR Waukesha South           29.53   2   1   
  9 Enerson, Nataly           FR Muskego                  29.63   4 
 10 Arirguzo, Chioma          JR Waukesha West            29.64   2 
 11 Kudronowicz, Kristen      FR Mukwonago                29.85   5 
 12 Curtis, Kaitlyn           SO Waukesha North           30.05   5 
 13 Bitters, Casey            FR Waukesha West            30.31   4 
 14 Delzer, Grace             JR Arrowhead                30.35   3 
 15 Murley, McKenna           JR Oconomowoc               30.38   4 
 16 Roder, Tegan              SO Waukesha South           30.39   1 
 17 May, Jasmine              FR Waukesha North           30.46   3 
 18 Freudenwald, Amber        SO Mukwonago                30.48   2 
 19 Voelz, Izzy               JR Oconomowoc               30.61   5 
 20 Evenson, Lindsey          JR Muskego                  30.82   2 
 21 Bergs, Jessica            SO Muskego                  31.10   3 
 22 Branscombe, Brook         SR Mukwonago               x31.13   3 
 23 Leisch, Sawyer            SO Oconomowoc              x31.20   5 
 24 Witek, Ashley             SO Waukesha North           31.27   3 
 25 Hassforth, Abbi           FR Muskego                 x31.77   3 
 26 Rageth, Ella              SO Mukwonago               x31.78   4 
 27 Catania, Ellie            SO Muskego                 x32.11   2 
 28 Tilmont, Natalia          SR Arrowhead                32.17   3 
 29 Heun, Jenna               FR Muskego                 x32.58   2 
 30 Urban, Gabrielle          FR Arrowhead               x33.06   1 
 31 Lovas, Jesica             JR Waukesha North          x37.37   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cobb, Grace               SO Mukwonago              1:04.06   3  10   
  2 Anderson, Kylie           FR Waukesha West          1:04.86   3   8   
  3 Smalley, Katelyn          SO Muskego                1:06.07   3   6   
  4 Boysa, Lauren             SO Oconomowoc             1:08.61   2   5   
  5 Kilton, Lexi              FR Mukwonago              1:08.74   3   4   
  6 McCaskey, Katie           FR Waukesha West          1:08.82   3   3   
  7 Oxborough, Maddie         SO Muskego                1:08.97   3   2   
  8 Bergs, Jessica            SO Muskego                1:10.16   2   1   
  9 Bradin, Megan             SR Arrowhead              1:11.77   3 
 10 Tilmont, Natalia          SR Arrowhead              1:13.55   2 
 11 Reynen, Hannah            SO Oconomowoc             1:14.29   2 
 12 Watters, Shayna           FR Muskego               x1:14.62   2 
 13 Heckman, Brianna          SO Oconomowoc             1:15.94   2 
 14 Kuenn, Cassie             FR Arrowhead              1:17.82   1 
 15 Schumacher, Natalie       SR Waukesha North         1:17.94   2 
 16 Fredette, Heather         SR Kettle Moraine         1:18.68   1 
 17 Held, Meghan              FR Kettle Moraine         1:20.36   1 
 18 Jorgesen, Emily           SO Oconomowoc            x1:23.43   1 
 19 Thorgensen, Drue          JR Waukesha North         1:29.21   1 
 20 Jussenhofen, Nina         SR Muskego               x1:33.23   1 
 21 Bozzo, Marrtina           SR Muskego               x1:43.19   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Phelan, Erin              JR Waukesha West          2:32.41   3  10   
  2 Videkovich, Kaylin        JR Mukwonago              2:33.13   3   8   
  3 Krell, Berkeley           FR Waukesha West          2:33.48   3   6   
  4 McLaughlin, Paige         FR Arrowhead              2:34.31   3   5   
  5 Kojis, Ella               FR Waukesha South         2:35.64   3   4   
  6 Konen, Gianna             SO Arrowhead              2:36.03   3   3   
  7 Schaubel, Ellie           JR Arrowhead              2:38.11   3   2   
  8 Sweede, Jennie            SO Mukwonago              2:39.85   3   1   
  9 Lato, Alex                JR Oconomowoc             2:40.09   3 
 10 Mahnke, Sammy             SO Muskego                2:44.49   2 
 11 Wallace, Nicole           SR Waukesha North         2:44.84   3 
 12 Miller, Sydney            FR Muskego                2:50.25   2 
 13 Fladhammer, Olivia        FR Arrowhead             x2:50.62   2 
 14 Kaebisch, Kimmie          SO Muskego                2:51.18   2 
 15 Tolbert, Avery            SO Mukwonago              2:51.60   2 
 16 Ashworth, Ava             SO Muskego               x2:52.18   2 
 17 Skoluda, Jordan           JR Waukesha North         2:55.99   2 
 18 Koenig, Bella             SO Oconomowoc             2:57.31   2 
 19 Wenthur, Charlotte        SO Oconomowoc             2:58.27   1 
 20 Johnsen, Lilly            FR Arrowhead             x3:00.19   1 
 21 Curley, Jenna             JR Waukesha South         3:02.65   2 
 22 Ribar, Courtney           JR Waukesha North         3:03.34   2 
 23 Keonig, Ashleigh          SO Oconomowoc            x3:04.94   1 
 24 Wensink, Myana            SO Muskego               x3:07.73   1 
 25 Endres, Stephanie         JR Mukwonago             x3:08.78   1 
 26 Zenker, Isabella          SO Arrowhead             x3:09.63   1 
 27 Karpfinger, Nicole        JR Kettle Moraine         3:10.91   1 
 28 Estrada, Myriam           JR Waukesha South         3:12.10   1 
 29 Akre, Ayla                FR Waukesha South        x3:29.55   1 
 30 Guillen, Paula            JR Waukesha South        x4:13.67   1 
 
Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Krell, Berkeley           FR Waukesha West          5:48.51   2  10   
  2 Fagan, Leah               SO Oconomowoc             5:57.77   2   8   
  3 Splaine, Brianna          SO Arrowhead              6:00.00   2   6   
  4 Tolbert, Avery            SO Mukwonago              6:00.51   2   5   
  5 Mulder, Reghan            SO Waukesha South         6:03.58   2   4   
  6 Roder, Tegan              SO Waukesha South         6:07.80   2   3   
  7 Bulen, Clare              SO Arrowhead              6:07.87   2   2   
  8 Milazzo, Sophia           SR Oconomowoc             6:20.44   2   1   
  9 Vayts, Evangelina         JR Arrowhead              6:21.55   2 
 10 Felske, Jessica           FR Waukesha South         6:24.05   1 
 11 Davis, Peyton             SO Kettle Moraine         6:24.52   1 
 12 Rassmussen, Kate          SO Mukwonago              6:32.89   1 
 13 Wenthur, Charlotte        SO Oconomowoc             6:36.15   1 
 14 Grabowski, Kada           SO Mukwonago              6:37.09   2 
 15 Milazzo, Gianna           SR Oconomowoc            x6:38.29   1 
 16 Allen, Alyse              FR Arrowhead             x6:39.18   1 
 17 Anderson, Emma            JR Arrowhead             x6:40.51   1 
 18 Keonig, Ashleigh          SO Oconomowoc            x6:41.11   1 
 19 Holzhauer, Macy           JR Kettle Moraine         6:42.52   1 
 20 Wilson, Kaitlyn           JR Waukesha South        x6:43.81   1 
 21 Kosiboski, Bri            SR Waukesha North         6:51.25   1 
 22 Westmore, Claralleyne     JR Kettle Moraine         8:09.72   1 
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bero, Hannah              SO Oconomowoc            12:54.11   10   
  2 Rotfeld, Isabella         FR Waukesha West         12:59.80    8   
  3 Fagan, Leah               SO Oconomowoc            13:12.97    6   
  4 Oxley, Samantha           JR Arrowhead             13:48.68    5   
  5 Grabowski, Kada           SO Mukwonago             15:31.23    4   
  6 Rather, Jayden            FR Mukwonago             15:31.64    3   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Prasad, Anoushka          SO Muskego                  18.32   3  10   
  2 Boivin, Heather           SO Arrowhead                18.35   3   8   
  3 Krieger, Katie            FR Kettle Moraine           18.45   3   6   
  4 Hill, Brynne              SO Arrowhead                18.72   3   5   
  5 Austin, Ella              FR Muskego                  19.05   3   4   
  6 Smith, Cora               JR Mukwonago                19.43   2   3   
  7 Rybolt, Karlyn            SR Mukwonago                19.49   3   2   
  8 Morgan, Mckenna           FR Muskego                  20.16   3   1   
  9 Marquez, Nelli            SR Waukesha North           20.34   2 
 10 Lembke, Taylor            FR Waukesha West            20.38   2 
 11 Cotton, Jordan            FR Mukwonago                20.51   2 
 12 KleimanLee, Alyssa        SO Kettle Moraine           21.16   2 
 13 Shiellack, Jessica        FR Arrowhead                21.22   2 
 14 Hobday, Sarah             JR Oconomowoc               21.42   1 
 15 Rather, Lillia            FR Waukesha West            21.66   1 
 16 Consigny, Paige           FR Arrowhead               x22.05   2 
 17 Walfuhrt, Alivia          SO Oconomowoc               22.48   1 
 18 Lovas, Jesica             JR Waukesha North           22.52   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Missiaen, Threse          SO Muskego                  52.43   3  10   
  2 Hill, Brynne              SO Arrowhead                52.81   3   8   
  3 Boivin, Heather           SO Arrowhead                54.30   3   6   
  4 Krieger, Katie            FR Kettle Moraine           54.71   3   5   
  5 Frick, Deanna             FR Waukesha South           54.88   3   4   
  6 Schneider, Eden           FR Waukesha South           55.03   3   3   
  7 Kundert, Keira            FR Waukesha West            56.05   3   2   
  8 Gallo, Hannah             SO Waukesha North           57.79   2   1   
  9 Shiellack, Jessica        FR Arrowhead                58.11   2 
 10 KleimanLee, Alyssa        SO Kettle Moraine           59.43   1 
 11 Durand, Maddie            SO Waukesha West          1:00.02   1 
 12 Consigny, Paige           FR Arrowhead             x1:00.52   1 
 13 Cutler, Cadence           SO Kettle Moraine         1:00.81   2 
 14 Rather, Lillia            FR Waukesha West          1:01.60   1 
 15 Marquez, Nelli            SR Waukesha North         1:02.76   2 
 16 Cotton, Jordan            FR Mukwonago              1:02.93   1 
 17 Hertz, Celestina          SO Oconomowoc             1:03.37   2 
 18 Hobday, Sarah             JR Oconomowoc             1:06.74   2 
 19 Lovas, Jesica             JR Waukesha North         1:08.62   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oconomowoc                                            53.78   2  10   
     1) Hoida, Keira SO                 2) Boysa, Lauren SO               
     3) Goddard, Mia SO                 4) Scruggs, Dorothy SO            
  2 Arrowhead                                             54.92   2   8   
     1) Zellmer, Julia JR               2) Stahl, Alexandra FR            
     3) Wang, Kathy SR                  4) Weston, Katherine SO           
  3 Mukwonago                                             54.97   2   6   
     1) Ebert, Kennedy JR               2) Kudronowicz, Kristen FR        
     3) Smith, Cora JR                  4) Rageth, Ella SO                
  4 Muskego                                               55.29   1   5   
     1) Buckmaster, Tessa FR            2) Walecka, Noelle SO             
     3) Calvetti, Lauren SO             4) Rochon, Emile FR               
  5 Kettle Moraine                                        55.79   2   4   
     1) Wallschlaeger, Isabelle FR      2) Jester, Hailey SO              
     3) Johnson, Elise SO               4) Wachendorf, Carah SO           
  6 Waukesha North                                        56.92   2   3   
     1) Schuelke, Megan SR              2) Evanoff, Lea SO                
     3) Geiger, Mia JR                  4) Edwards, Brylee JR             
  7 Arrowhead  'B'                                       x57.13   2 
     1) Courtney, Kaitlyn FR            2) Debroux, Melina JR             
     3) Nelson, Taylor FR               4) Ryun, Jessica JR               
  8 Waukesha South                                        57.50   2   2   
     1) Jones, Noah SO                  2) Suarez-Thomas, Diavii FR       
     3) Thomas, Angel SO                4) Frick, Deanna FR               
  9 Waukesha North  'B'                                  x58.14   2 
     1) Thode, Megan SO                 2) Hansen, Faith FR               
     3) Kindrai, Jocelyn FR             4) McCain, Taylor SO              
 10 Waukesha West                                         58.37   1   1   
     1) Arirguzo, Chioma JR             2) Schmeichel, Morgan FR          
     3) Clementi, Paige FR              4) Lampe, Mackenzie SO            
 11 Kettle Moraine  'B'                                  x59.68   1 
     1) Medina, Morgan SO               2) Sloan, Trinity SO              
     3) Pope, Emma SO                   4) Panella, Raechel SO            
 12 Mukwonago  'B'                                     x1:00.36   1 
     1) Christiansen, Tyler JR          2) Schmidbauer, Emily JR          
     3) Freudenwald, Amber SO           4) Geiger, Bella SO               
 13 Waukesha South  'B'                                x1:05.60   1 
     1) Vang, Avian FR                  2) Haidar, Nour SO                
     3) Krzykowski, Savannah SO         4) Mijokovich, Hannah SR          
 -- Muskego  'B'                                             DQ   1 
     1) Lewis, Alana FR                 2) Drefahl, Sheila JR             
     3) Shelton, Elizabeth SO           4) Gillespie, Anna SO             
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oconomowoc                                          1:53.93   2  10   
     1) Scruggs, Dorothy SO             2) Hoida, Keira SO                
     3) Voelz, Izzy JR                  4) Goddard, Mia SO                
  2 Arrowhead                                           1:55.54   2   8   
     1) Zellmer, Julia JR               2) Wang, Kathy SR                 
     3) Hansen, Presley FR              4) Mills, Lisa JR                 
  3 Mukwonago                                           1:56.65   2   6   
     1) Haasser, Ally SO                2) Kudronowicz, Kristen FR        
     3) Ebert, Kennedy JR               4) Rageth, Ella SO                
  4 Muskego                                             1:57.08   1   5   
     1) Seawright, Saige FR             2) Lundie, Ella FR                
     3) Prasad, Anoushka SO             4) Enerson, Nataly FR             
  5 Kettle Moraine                                      1:57.59   2   4   
     1) Siedenburg, Becca FR            2) Jester, Hailey SO              
     3) Johnson, Elise SO               4) Wachendorf, Carah SO           
  6 Arrowhead  'B'                                     x1:59.08   2 
     1) Delzer, Grace JR                2) Bejna, Maggie SR               
     3) Riege, Arianna SO               4) Debroux, Melina JR             
  7 Waukesha North                                      2:00.11   2   3   
     1) Edwards, Brylee JR              2) May, Jasmine FR                
     3) Evanoff, Lea SO                 4) Curtis, Kaitlyn SO             
  8 Waukesha West                                       2:01.57   1   2   
     1) Arirguzo, Chioma JR             2) Durand, Maddie SO              
     3) Raikes, Morgan FR               4) Bitters, Casey FR              
  9 Waukesha South                                      2:03.10   2   1   
     1) Suarez-Thomas, Diavii FR        2) Jones, Noah SO                 
     3) Thomas, Angel SO                4) Wolter, Joelle FR              
 10 Mukwonago  'B'                                     x2:04.92   2 
     1) Hohl, Megan FR                  2) Schmidbauer, Emily JR          
     3) Lisota, Courtney SO             4) Herbig, Alyssa SO              
 11 Waukesha South  'B'                                x2:05.84   1 
     1) Granados, Maria SO              2) Vang, Avian FR                 
     3) Haidar, Nour SO                 4) Froetscher, Paula SO           
 12 Kettle Moraine  'B'                                x2:07.54   1 
     1) Medina, Morgan SO               2) Sloan, Trinity SO              
     3) Pope, Emma SO                   4) Gallenberg, Carly SO           
 13 Muskego  'B'                                       x2:10.98   1 
     1) Eckel, Amanda FR                2) McCarroll, Mia FR              
     3) Casey, Sophia JR                4) Toboyek, Maddie JR             
 -- Waukesha North  'B'                                      DQ   1 
     1) Schuelke, Megan SR              2) Martin, Madeline SR            
     3) McCain, Taylor SO               4) Demerath, Sydney JR            
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muskego                                             4:34.08   2  10   
     1) Rochon, Emile FR                2) Seawright, Saige FR            
     3) Lundie, Ella FR                 4) Austin, Ella FR                
  2 Arrowhead                                           4:36.86   2   8   
     1) Hansen, Presley FR              2) Boivin, Heather SO             
     3) Konen, Gianna SO                4) Schaubel, Ellie JR             
  3 Waukesha South                                      4:40.61   2   6   
     1) Enriquez, Kelly JR              2) Roder, Tegan SO                
     3) Kojis, Ella FR                  4) Ouradink, Lexi FR              
  4 Oconomowoc                                          4:49.57   2   5   
     1) Reynen, Hannah SO               2) Heckman, Brianna SO            
     3) Lato, Alex JR                   4) Koenig, Bella SO               
  5 Waukesha West                                       4:56.18   2   4   
     1) Raikes, Morgan FR               2) McCaskey, Katie FR             
     3) Martschinke, Brooke JR          4) Pichler, Lauren SO             
  6 Mukwonago                                           5:01.68   2   3   
     1) Majeve, Rhonda JR               2) Schmidbauer, Emily JR          
     3) Freudenwald, Amber SO           4) Herbig, Alyssa SO              
  7 Waukesha North                                      5:06.17   2   2   
     1) Kosiboski, Bri SR               2) Corey, Ellie FR                
     3) Sandoval, Alma JR               4) Skoluda, Jordan JR             
  8 Arrowhead  'B'                                     x5:23.13   1 
     1) Johnsen, Lilly FR               2) Oestreich, Reagan FR           
     3) Jarosinski, Payton FR           4) Pink, Lindsey SO               
  9 Muskego  'B'                                       x5:34.79   1 
     1) Gillespie, Anna SO              2) Snider, Reisa SO               
     3) Voelkel, Ashley SO              4) Shelton, Elizabeth SO          
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Waukesha South                                     11:12.48   10   
     1) Akre, Ayla FR                   2) Estrada, Myriam JR             
     3) Huebschen, Alley SO             4) Curley, Jenna JR               
  2 Arrowhead                                          11:25.24    8   
     1) Mengwasser, Emma JR             2) Knuth, Alexa JR                
     3) Cady, Grace JR                  4) Bulen, Clare SO                
  3 Waukesha West                                      11:26.21    6   
     1) Rotfeld, Isabella FR            2) McCaskey, Katie FR             
     3) Pichler, Lauren SO              4) Martschinke, Brooke JR         
  4 Mukwonago                                          11:57.67    5   
     1) Teichmiller, Caytlynn JR        2) Rather, Jayden FR              
     3) Endres, Stephanie JR            4) Rassmussen, Kate SO            
  5 Waukesha North                                     12:07.20    4   
     1) Sandoval, Alma JR               2) Corey, Ellie FR                
     3) Baumer, Mya SO                  4) Ribar, Courtney JR             
  6 Arrowhead  'B'                                    x13:23.94  
     1) Zenker, Isabella SO             2) Vojvodich, Lilijana SO         
     3) Huhniuk, Liliya SO              4) Tripathi, Shaili SO            
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vanevenhoven, Erin        JR Arrowhead              4-08.00   10   
  2 Kundert, Keira            FR Waukesha West          4-07.00    8   
  3 Gallo, Hannah             SO Waukesha North         4-04.00    6   
  4 Courtney, Kaitlyn         FR Arrowhead              4-02.00    4.50
  4 Ryun, Jessica             JR Arrowhead              4-02.00    4.50
  4 Dassow, Hannah            FR Arrowhead             x4-02.00  
  7 Martin, Madeline          SR Waukesha North         4-02.00    3   
  8 Frick, Deanna             FR Waukesha South         4-02.00    2   
  9 Lembke, Taylor            FR Waukesha West          4-00.00    1   
 -- Lovas, Jesica             JR Waukesha North              NH  
 -- Evenson, Lindsey          JR Muskego                     NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brockish, Rachel          SR Arrowhead             10-00.00   10   
  2 Mills, Lisa               JR Arrowhead              9-00.00    8   
  3 Stemper, Lily             JR Arrowhead              8-06.00    6   
  4 Cutler, Cadence           SO Kettle Moraine         8-00.00    4.50
  4 Kountz, Sarah             SR Oconomowoc             8-00.00    4.50
  6 Sereno, Cailin            JR Waukesha West          8-00.00    3   
  7 Maas, Lanae               JR Kettle Moraine         7-06.00    2   
  8 Rochon, Emile             FR Muskego                7-00.00    0.50
  8 Enriquez, Kelly           JR Waukesha South         7-00.00    0.50
 10 Schmidbauer, Emily        JR Mukwonago              7-00.00  
 11 Catura, Shaye             FR Waukesha North         7-00.00  
 12 Shiellack, Jessica        FR Arrowhead             x7-00.00  
 13 Karpfinger, Nicole        JR Kettle Moraine         7-00.00  
 14 Murley, McKenna           JR Oconomowoc             6-06.00  
 15 Walecka, Noelle           SO Muskego                6-06.00  
 16 Freudenwald, Amber        SO Mukwonago              6-06.00  
 17 Bitters, Casey            FR Waukesha West          6-00.00  
 18 Heun, Jenna               FR Muskego                6-00.00  
 -- Hernandez, Dani           SO Oconomowoc                  NH  
 -- Tateoka, Mae              JR Waukesha South              NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kudronowicz, Kristen      FR Mukwonago             15-01.50   10   
  2 Hansen, Presley           FR Arrowhead             14-07.00    8   
  3 Lisota, Courtney          SO Mukwonago             14-03.00    6   
  4 Ouradnik, Alexandra       FR Waukesha South        14-02.00    5   
  5 Pierner, Keelin           JR Waukesha North        13-10.00    4   
  6 Stahl, Alexandra          FR Arrowhead             13-10.00    3   
  7 Herbig, Alyssa            SO Mukwonago             13-10.00    2   
  8 Calvetti, Lauren          SO Muskego               13-09.00    1   
  9 Bergs, Jessica            SO Muskego               13-08.50  
 10 Demerath, Sydney          JR Waukesha North        13-07.00  
 11 Vanevenhoven, Erin        JR Arrowhead             13-07.00  
 12 Mills, Lisa               JR Arrowhead            x13-07.00  
 13 Viviani, Hanna            SO Oconomowoc            13-06.00  
 14 Paar, Molly               SO Oconomowoc            13-05.50  
 15 Stuart, Jay               FR Kettle Moraine        13-05.00  
 16 Kindrai, Jocelyn          FR Waukesha North        12-11.50  
 17 Hohl, Megan               FR Mukwonago            x12-11.50  
 18 Dassow, Hannah            FR Arrowhead            x12-08.50  
 19 Edwards, Brylee           JR Waukesha North       x12-06.50  
 20 Leisch, Sawyer            SO Oconomowoc            12-06.00  
 21 Hassforth, Abbi           FR Muskego               12-03.00  
 22 Karpfinger, Emma          FR Kettle Moraine        12-01.00  
 23 Beffel, Therese           JR Waukesha North       x11-10.50  
 24 Raikes, Morgan            FR Waukesha West         11-09.00  
 25 Wochele, Ainsley          SO Oconomowoc           x11-07.50  
 26 Lewis, Alana              FR Muskego              x11-06.50  
 27 Lee, Elizabeth            FR Arrowhead            x11-05.00  
 28 Schneck, Leah             JR Oconomowoc           x11-05.00  
 29 Hove, Olivia              SO Oconomowoc           x11-01.50  
 30 Kuenn, Cassie             FR Arrowhead            x11-00.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Prasad, Anoushka          SO Muskego               31-05.00   10   
  2 Kundert, Keira            FR Waukesha West         30-08.75    8   
  3 Tillett, Brianna          JR Kettle Moraine        29-10.25    6   
  4 Beck, Marin               SO Oconomowoc            29-09.50    5   
  5 Thode, Megan              SO Waukesha North        29-06.00    4   
  6 Viviani, Hanna            SO Oconomowoc            28-10.50    3   
  7 Demerath, Sydney          JR Waukesha North        28-09.50    2   
  8 Witek, Ashley             SO Waukesha North        28-04.25    1   
  9 Herbig, Alyssa            SO Mukwonago             28-04.25  
 10 Pierner, Keelin           JR Waukesha North       x28-01.75  
 11 Lisota, Courtney          SO Mukwonago             28-00.75  
 12 Kindrai, Jocelyn          FR Waukesha North       x27-10.50  
 13 Herriot, Sophie           FR Arrowhead             27-08.50  
 14 Smith, Cora               JR Mukwonago             27-07.00  
 15 Hohl, Megan               FR Mukwonago            x27-05.50  
 16 Stuart, Jay               FR Kettle Moraine        27-04.00  
 17 Courtney, Kaitlyn         FR Arrowhead             27-03.25  
 18 Raikes, Morgan            FR Waukesha West         27-01.00  
 19 Martin, Madeline          SR Waukesha North       x27-00.50  
 20 Dassow, Hannah            FR Arrowhead             26-11.50  
 21 Wochele, Ainsley          SO Oconomowoc            24-08.75  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Berglin, Grace            JR Arrowhead             32-10.00   10   
  2 Czarnecki, Izzi           SO Muskego               31-04.50    8   
  3 Matthes, Ava              JR Waukesha West         30-07.00    6   
  4 Bagatta, Maggie           JR Muskego               30-05.50    5   
  5 Beffel, Christina         FR Waukesha North        30-01.00    4   
  6 Heider, Emma              JR Muskego               29-07.50    3   
  7 Lorenzi, Kalea            SR Waukesha North        29-00.50    2   
  8 Bartley, Lexie            SO Waukesha North        27-10.00    1   
  9 Mendez, Isabella          JR Muskego              x27-00.00  
 10 KleimanLee, Alyssa        SO Kettle Moraine        26-10.50  
 11 Paprocki, Paige           FR Mukwonago             26-09.50  
 12 Cotton, Jordan            FR Mukwonago             25-11.00  
 13 Hooper, Brooke            FR Kettle Moraine        25-10.00  
 14 Loessin, Lydia            SO Oconomowoc            25-09.00  
 15 Ulatowski, Ava            FR Arrowhead             25-05.50  
 16 Lindemann, Laurel         JR Oconomowoc            25-04.00  
 17 Rather, Lillia            FR Waukesha West         25-03.50  
 18 Tanck, Autumn             JR Waukesha North       x25-01.00  
 19 Greenwald, Cassie         JR Mukwonago             24-11.00  
 20 Boyd, Isabella            FR Arrowhead             24-06.50  
 21 Lewin, Eva                FR Waukesha South        24-02.00  
 22 O'Shea, J                 FR Waukesha South        22-11.00  
 23 Muench, Madelyn           SO Oconomowoc            21-07.50  
 24 Geiger, Bella             SO Mukwonago            x20-11.00  
 25 Martin, Sydney            JR Waukesha North       x19-11.00  
 26 Sampaio, Giovanna         SR Waukesha West         19-03.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heider, Emma              JR Muskego                 102-00   10   
  2 Tillett, Brianna          JR Kettle Moraine           92-09    8   
  3 Lorenzi, Kalea            SR Waukesha North           89-05    6   
  4 Beffel, Christina         FR Waukesha North           84-08    5   
  5 Bagatta, Maggie           JR Muskego                  75-09    4   
  6 Mendez, Isabella          JR Muskego                  74-07    3   
  7 Boyd, Isabella            FR Arrowhead                74-07    2   
  8 Berglin, Grace            JR Arrowhead                73-07    1   
  9 Ulatowski, Ava            FR Arrowhead                71-02  
 10 Hooper, Brooke            FR Kettle Moraine           70-07  
 11 Krzykowski, Savannah      SO Waukesha South           68-07  
 12 Tanck, Autumn             JR Waukesha North           66-06  
 13 Lindemann, Laurel         JR Oconomowoc               66-00  
 14 Rather, Lillia            FR Waukesha West            63-06  
 15 Trudeau, Kaiya            SR Oconomowoc               63-01  
 16 Johnson, Emma             SO Kettle Moraine           62-05  
 17 Herbig, Alyssa            SO Mukwonago                62-02  
 18 Muench, Madelyn           SO Oconomowoc               61-01  
 19 Paprocki, Paige           FR Mukwonago                60-02  
 20 Luyasu, Noemie            SR Waukesha West            58-05  
 21 Cotton, Jordan            FR Mukwonago                58-00  
 22 Clementi, Paige           FR Waukesha West            57-07  
 23 Lewein, Eva               SO Waukesha South           55-02  
 24 Greenwald, Cassie         JR Mukwonago               x53-07  
 25 Martin, Sydney            JR Waukesha North          x51-01  
 26 Geiger, Bella             SO Mukwonago               x48-04  
 27 Bartley, Lexie            SO Waukesha North          x47-10  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Arrowhead                  157        2) Muskego                   106.50
    3) Mukwonago                   97        4) Waukesha West              92   
    5) Oconomowoc                  91.50     6) Waukesha North             51   
    7) Waukesha South              50.50     8) Kettle Moraine             46.50