HY-TEK's Meet Manager 4/8/2019 06:49 PM
                        Bay Port Triangular - 4/8/2019                         
                             Bay Port High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bay Port  'C'                                     x11:20.70  
     1) Shulstad, Natalie SR            2) Sheleski, Emily SR             
     3) Draak, Paige FR                 4) Pasqualucci, Julia SR          
  2 Bay Port                                           11:33.72    5   
     1) North, Celeste JR               2) Gustafson, Shae JR             
     3) Hoffman, Rachel SR              4) Bruss, Tea SR                  
  3 Bay Port  'B'                                     x12:47.92  
     1) LaLuzerne, Erin SO              2) Magnin, Hailey SO              
     3) Tappy, Elyse SO                 4) Stankevich, Jennifer SO        
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bay Port  'B'                                      x9:47.47  
     1) Ward, Owen FR                   2) Wenz, Fabian SR                
     3) Schertz, Jacob FR               4) Abfall, Drew SR                
  2 Bay Port                                            9:51.98    5   
     1) Bass, Brady SO                  2) North, Steven FR               
     3) Golla, John FR                  4) Kubicki, Zach FR               
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnard, Emma             SR Green Bay SW             17.51    5   
  2 Schultz, Sophia           JR Bay Port                 19.40    3   
  3 Behm, Kait                SO Ashwaubenon              19.50    2   
  4 Sliwinski, Sasha          SR Bay Port                 19.84    1   
  5 Meeuwsen, Ella            SO Bay Port                 19.88  
  6 Biebel, Mya               SR Bay Port                 20.78  
  7 Hendricks, Hailey         SO Bay Port                 25.94  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Noah                 JR Bay Port                 15.98    5   
  2 Froelich, Ty              SO Bay Port                 19.34    3   
  3 Callesen, Colton          SO Bay Port                 20.83    2   
  4 Moreno, Raphael           JR Green Bay SW             22.18    1   
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kleeman, Teagan           SR Bay Port                 13.86   6   5   
  2 Ehmke, Haley              JR Ashwaubenon              13.93   6   3   
  3 Mueller, Halle            SO Bay Port                 14.18   6   2   
  4 Seals, Lexie              JR Green Bay SW             14.20   6   1   
  5 Gosz, Tressa              JR Bay Port                 14.46   6 
  6 Metzger, Mady             SO Bay Port                 14.47   2 
  7 Dugan, Keiana             JR Bay Port                 14.51   6 
  8 Nolle, Kennedy            FR Bay Port                 14.62   3 
  9 Allen, Lilly              FR Ashwaubenon              14.65   4 
 10 Lambrecht, Bri            FR Ashwaubenon              14.65   5 
 11 Clancy, Aliana            FR Ashwaubenon              14.83   4 
 12 Algrem, Eliot             FR Green Bay SW             14.85   6 
 13 Bertrand, Kaylee          JR Bay Port                 15.00   5 
 14 Toonen, Claudia           SO Ashwaubenon              15.11   5 
 15 Nackers, Nadia            FR Ashwaubenon              15.13   4 
 16 Rotter, Skyler            SO Bay Port                 15.28   5 
 17 Kapla, Gloria             FR Bay Port                 15.34   2 
 18 Caelwaerts, Mercedes      JR Bay Port                 15.37   1 
 19 Mooren, Allysa            SO Bay Port                 15.47   5 
 20 Hendrickson, Grace        FR Bay Port                 15.56   3 
 21 Welter, Melika            SO Bay Port                 15.59   2 
 22 Hubbard, Grace            FR Ashwaubenon              15.62   4 
 23 Krumpos, April            SO Bay Port                 15.66   2 
 24 Cravillian, Lauren        SO Bay Port                 15.72   2 
 25 Moran, Lexie              SO Ashwaubenon              15.74   5 
 26 Balaporia, Myah           SO Bay Port                 15.81   3 
 27 Jensen, Louise            SR Bay Port                 15.85   2 
 28 Recha, Peyton             SO Bay Port                 16.16   3 
 29 Isaac, Abby               SO Bay Port                 16.32   1 
 30 Beauleau, Ella            FR Bay Port                 16.41   3 
 31 Robinson, Miracle         FR Green Bay SW             16.76   4 
 32 Lacoursiere, Eliza        SO Green Bay SW             17.11   4 
 33 Hernandez, Brianna        FR Green Bay SW             17.21   4 
 34 Carew, Veronica           SO Green Bay SW             17.23   5 
 35 Santos, Clara             SR Bay Port                 17.23   3 
 36 Barnack, Kate             SO Ashwaubenon              17.51   4 
 37 Bruss, Cella              SO Bay Port                 19.54   3 
 38 Cro, Alesandra            SR Green Bay SW             19.63   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Plumb, Sam                JR Bay Port                 11.83   9   5   
  2 Merhalski, Mitchell       SO Bay Port                 12.22   9   3   
  3 Rasmussen, Tyler          JR Green Bay SW             12.23   9   2   
  4 Granius, Isaac            SO Bay Port                 12.28   9   1   
  5 Jensen, Avery             SR Green Bay SW             12.46   9 
  6 Ashley, Matt              SR Bay Port                 12.52   9 
  7 Foley, Luke               JR Ashwaubenon              12.87   7 
  8 Voss, Alex                SO Bay Port                 12.89   9 
  9 Tice, Micah               JR Bay Port                 12.97   5 
 10 Salmon, Jackson           SR Bay Port                 12.98   8 
 11 Grzybowski, Matt          SO Bay Port                 12.99   8 
 12 Polk, Antjuan             JR Ashwaubenon              13.10   6 
 13 Pingel, Connor            FR Bay Port                 13.13   5 
 14 Calewarts, Logan          FR Bay Port                 13.14   8 
 15 Raisbeck, Nate            JR Bay Port                 13.14   8 
 16 Myers, Kaden              FR Bay Port                 13.15   5 
 17 Smith, Fadarian           JR Green Bay SW             13.20   7 
 18 Saari, Logan              JR Ashwaubenon              13.33   3 
 19 Helstad, Austin           SR Ashwaubenon              13.36   6 
 20 Ledocq, Kaden             JR Bay Port                 13.37   7 
 21 Hart, Ryan                FR Bay Port                 13.39   6 
 22 Tassone, Nick             JR Bay Port                 13.41   5 
 23 Balaporia, Zarvaan        SR Bay Port                 13.44   7 
 24 Miller, Josh              FR Ashwaubenon              13.45   6 
 25 Greely, Payton            JR Bay Port                 13.49   8 
 26 Meeuwsen, Max             JR Bay Port                 13.61   8 
 27 Schultz, Evan             SO Bay Port                 13.63   8 
 28 Gellin, Adam              JR Ashwaubenon              13.64   3 
 29 Rentmeester, Caleb        SR Bay Port                 13.66   7 
 30 Sylvester, Alex           SO Bay Port                 13.67   7 
 31 Machkovich, Sabastian     SO Bay Port                 13.69   7 
 32 Johnson, Marvell          SO Bay Port                 13.70   3 
 33 Maldonardo, Rony          SR Ashwaubenon              13.87   5 
 34 Mortell, William          SR Ashwaubenon              13.91   6 
 35 Weidner, Riley            JR Bay Port                 13.94   2 
 36 Kowalske, Daniel          SO Bay Port                 13.95   5 
 37 Felmer, Beau              JR Bay Port                 14.00   7 
 38 Anderson, Lewis           JR Bay Port                 14.09   6 
 39 Lembeke, Eli              JR Ashwaubenon              14.22   3 
 40 Civrro, Ethan             FR Bay Port                 14.23   4 
 41 Kleba, Joseph             SR Bay Port                 14.26   4 
 42 Kuhns, Derek              FR Bay Port                 14.28   1 
 43 Ricker, Austin            SO Ashwaubenon              14.41   3 
 44 Vandenbush, Gavin         FR Bay Port                 14.49   2 
 45 Jonas, Rhett              FR Ashwaubenon              14.62   4 
 46 Delvoye, Cole             JR Bay Port                 14.63   2 
 47 Komp, Eli                 JR Bay Port                 14.63   6 
 48 Brady, Tyler              FR Bay Port                 14.73   2 
 49 Shepard, Kain             JR Bay Port                 14.77   4 
 50 Campbell, Ethan           JR Bay Port                 14.91   4 
 51 Albanese, Duncan          JR Bay Port                 14.92   4 
 52 Rudolph, Braeden          FR Bay Port                 14.96   2 
 53 Halverson, Ethan          FR Bay Port                 15.08   2 
 54 Klimek, Colton            SO Bay Port                 15.18   2 
 55 Le, Zach                  JR Bay Port                 15.26   5 
 56 Sitek, Austin             FR Bay Port                 15.37   2 
 57 Larson, Carter            SO Bay Port                 16.75   1 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Erica             JR Ashwaubenon            5:57.63    5   
  2 Weidemann, Celeste        SR Ashwaubenon            5:58.54    3   
  3 Manders, Ashley           JR Ashwaubenon            6:03.98    2   
  4 Anderson, Kayli           SO Ashwaubenon            6:35.28    1   
  5 Franzen, Abby             JR Green Bay SW           7:12.49  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thieme, Ryan              JR Bay Port               4:44.42    5   
  2 Johnson, Randy            SR Ashwaubenon            4:52.48    3   
  3 Delaney, Conal            SR Green Bay SW           5:02.67    2   
  4 Adrianson, Tony           FR Bay Port               5:06.97    1   
  5 Imig, Matt                FR Ashwaubenon            5:10.43  
  6 Bachmeier, Joe            JR Ashwaubenon            5:20.43  
  7 Johnson, Kevin            SO Ashwaubenon            5:40.02  
  8 Cummins, Zahkyah          FR Ashwaubenon            5:44.48  
  9 Peterson, Brendon         FR Ashwaubenon            5:46.88  
 10 Marto, Sam                JR Ashwaubenon            5:46.97  
 11 Van Iten, Christian       JR Ashwaubenon            5:47.27  
 12 Gash, Isaiah              JR Bay Port               6:16.46  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bay Port                                            1:53.85    5   
     1) Kleeman, Teagan SR              2) McGlachlin, Keegan SO          
     3) Gosz, Tressa JR                 4) Knoke, Jacky FR                
  2 Green Bay Southwest                                 2:00.50    3   
     1) Jackson, Jazzy JR               2) Klug, Emma SO                  
     3) Torres, Jocelyn FR              4) Seals, Lexie JR                
  3 Bay Port  'F'                                      x2:05.26  
     1) Metzger, Mady SO                2) Rotter, Skyler SO              
     3) Frailing, Lyla SO               4) Balaporia, Myah SO             
  4 Bay Port  'C'                                      x2:06.44  
     1) Sliwinski, Sasha SR             2) Gingle, Anika JR               
     3) Schultz, Sophia JR              4) Hoffman, MacKenzie JR          
  5 Bay Port  'E'                                      x2:13.45  
     1) Draak, Paige FR                 2) Tappy, Elyse SO                
     3) LaLuzerne, Erin SO              4) Magnin, Hailey SO              
  6 Bay Port  'D'                                      x2:18.48  
     1) North, Celeste JR               2) Shulstad, Natalie SR           
     3) Hoffman, Rachel SR              4) Gustafson, Shae JR             
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bay Port                                            1:37.76    5   
     1) Thomas, Andrew JR               2) Plumb, Sam JR                  
     3) Voss, Alex SO                   4) Grzybowski, Matt SO            
  2 Green Bay Southwest                                 1:38.79    3   
     1) Kowalczyk, Alex SO              2) Bartle, Alex JR                
     3) Metzler, Nick SO                4) Rasmussen, Tyler JR            
  3 Bay Port  'B'                                      x1:46.90  
     1) Krawcyzk, Ayden SO              2) Froelich, Ty SO                
     3) Guetschow, Tyler SO             4) Brady, Tyler FR                
  4 Bay Port  'D'                                      x1:50.35  
     1) Anderson, Lewis JR              2) Felmer, Beau JR                
     3) Albanese, Duncan JR             4) Rentmeester, Caleb SR          
  5 Bay Port  'C'                                      x1:53.89  
     1) North, Steven FR                2) Shulstad, Dylan FR             
     3) Behrend, Connor FR              4) Stimpson, Sawyer FR            
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wagner, Sage              SR Ashwaubenon           12:12.03    5   
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Nick             JR Ashwaubenon           11:00.99    5   
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meeuwsen, Ella            SO Bay Port               5-02.00    5   
  2 Severson, Rylie           JR Ashwaubenon            5-00.00    3   
  3 Jackson, Jazzy            JR Green Bay SW           4-10.00    2   
  4 Rotter, Skyler            SO Bay Port               4-06.00    1   
  5 Tarango, Jocelyn          JR Bay Port               4-06.00  
  6 Butler, Madylin           FR Bay Port               4-04.00  
  7 McFerrin, Madison         SO Green Bay SW           4-02.00  
  8 Krumpos, April            SO Bay Port               4-00.00  
 -- Tisler, Elizabeth         FR Green Bay SW                NH  
 -- Algrem, Eliot             FR Green Bay SW                NH  
 -- Thomas, Kathryn           FR Bay Port                    NH  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunning, Mia              SR Ashwaubenon           38-05.75    5   
  2 Kirst, Mabel              SR Ashwaubenon           36-03.25    3   
  3 Falkenberg, Madeline      JR Bay Port              31-02.00    2   
  4 Walker, Grace             FR Bay Port              29-04.00    1   
  5 VerBoort, Julia           JR Bay Port              28-08.00  
  6 Brunette, Emily           SO Bay Port              28-02.00  
  7 Caelwaerts, Mercedes      JR Bay Port              25-00.25  
  8 Loch, Allison             SO Bay Port              22-11.25  
  9 Mader, Brooke             FR Ashwaubenon           21-11.00  
 10 Gezella, Sydney           SR Green Bay SW          18-09.75  
 11 Mandich, Margerine        FR Ashwaubenon           18-00.00  
 
                    Women - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Ashwaubenon                 32        2) Bay Port                   30   
    3) Green Bay Southwest         11                                           
 
                     Men - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Bay Port                    35        2) Ashwaubenon                 8   
    2) Green Bay Southwest          8