Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/19/2019 06:06 PM
                     UW-Eau Claire Triangular - 1/19/2019                      
                         McPhee Center, Eau Claire, WI                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gifford, Charlie             Platteville               7.76q  3 
  2 Schrang, Jared               Stevens Point             7.89q  1 
  3 Komro, Sean                  Platteville               8.10q  2 
  4 Hokanson, Matt               Platteville               8.13q  4 
  5 Onomakpome, Omena            Stevens Point             8.24q  4 
  6 Bouchard, Tyler              Eau Claire                8.25q  3 
  7 Rielly, Grady                Platteville               8.27   2 
  8 Lacey, Jordan                Eau Claire                8.37   1 
  9 DeBonis, Jacob               Platteville               8.41   4 
 10 Schommer, Brett              Platteville               8.47   1 
 11 Stugelmeyer, Cole            Platteville               8.49   2 
 12 Knoeck, Dustin               Stevens Point             8.58   1 
 13 Miller, Matthew              Stevens Point             8.69   1 
 14 Lorenz, Jed                  Eau Claire                8.83   3 
 15 Phetteplace, Tyler           Eau Claire                8.93   3 
 16 Chadwick, Casey              Eau Claire                9.00   2 
 17 Deegan, Brady                Eau Claire                9.15   3 
 18 Brown, Jack                  Eau Claire                9.46   4 
 19 Rice, Jacob                  Platteville              10.00   2 
 
Event 1  Men 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gifford, Charlie             Platteville               7.63   10   
  2 Hokanson, Matt               Platteville               7.92    8   
  3 Schrang, Jared               Stevens Point             8.01    6   
  4 Komro, Sean                  Platteville               8.12    4   
  5 Bouchard, Tyler              Eau Claire                8.27    2   
 
Event 2  Women 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brenner, Tommie              Eau Claire                8.59q  2 
  2 Schilling, Katie             Platteville               8.83q  2 
  3 Wallace, Megan               Eau Claire                9.05q  1 
  4 Simonis, Briana              Stevens Point             9.08q  2 
  5 Wendland, Mariah             Eau Claire                9.50q  1 
  6 Holappa, Sarah               Eau Claire                9.53q  2 
  7 Rielly, Casey                Platteville               9.55   1 
  8 Maculan, Elle                Stevens Point             9.62   2 
  9 Munos, Marin                 Eau Claire                9.64   1 
 10 Preston, Sidney              Stevens Point            10.33   2 
 11 Walker-Daniels, Kasy         Stevens Point            10.89   1 
 
Event 2  Women 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brenner, Tommie              Eau Claire                8.57   10   
  2 Wallace, Megan               Eau Claire                8.71    8   
  3 Schilling, Katie             Platteville               8.91    6   
  4 Simonis, Briana              Stevens Point             9.06    4   
  5 Holappa, Sarah               Eau Claire                9.58    2   
  6 Wendland, Mariah             Eau Claire                9.63    1   
 
Event 3  Men 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lembke, Adam                 Eau Claire                6.55q  1 
  2 Jepsen, Lee                  Stevens Point             6.68q  1 
  3 Swanson, Ryan                Platteville               6.72q  2 
  4 Kohn, Tom                    Stevens Point             6.73q  3 
  5 Munn, KJ                     Eau Claire                6.75q  2 
  6 Henk, Hunter                 Eau Claire                6.76q  4 
  7 Groven, Kyle                 Eau Claire                6.76   3 
  8 Mindham, Brandon             Stevens Point             6.78   1 
  9 Lauritzen, David             Eau Claire                6.79   2 
 10 Jolliffe, Vince              Stevens Point             6.84   4 
 11 Cappadora, Dominick          Stevens Point             6.85   2 
 12 Rapp, Paul                   Platteville               6.87   2 
 13 Lucas, Donnie                Stevens Point             6.88   1 
 14 Burcham, Alec                Platteville               6.90   3 
 15 Rupke, Connor                Platteville               6.92   4 
 16 Lee, Zach                    EC Unattached             6.94   3 
 17 Kapler, Drake                Eau Claire                6.96   4 
 18 Cherry, Ryan                 Platteville               6.98   4 
 19 Haffelder, Andrew            Stevens Point             6.99   1 
 20 Lee, Lucas                   Stevens Point             7.00   3 
 21 Honer, Michael               EC Unattached             7.05   2 
 22 Bendorf, Riley               Platteville               7.06   3 
 23 Thayer, Alex                 Platteville               7.13   4 
 24 James, OJ                    Stevens Point             7.17   1 
 
Event 3  Men 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lembke, Adam                 Eau Claire                6.55   10   
  2 Jepsen, Lee                  Stevens Point             6.64    8   
  3 Swanson, Ryan                Platteville               6.70    6   
  4 Munn, KJ                     Eau Claire                6.72    4   
  5 Kohn, Tom                    Stevens Point             6.76    2   
  6 Henk, Hunter                 Eau Claire                6.80    1   
 
Event 4  Women 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Adrienne              Stevens Point             7.42q  3 
  2 Chen, Amy                    Eau Claire                7.43q  1 
  3 Mertens, Hannah              Stevens Point             7.49q  2 
  4 Hemauer, Elle                Eau Claire                7.54q  2 
  5 Fahey, Logan                 Eau Claire                7.54q  1 
  6 Agrimson, Ashley             Eau Claire                7.61q  1 
  7 Orr, Gwen                    Platteville               7.74   4 
  8 Reynolds, Paige              Eau Claire                7.75   4 
  9 Holter, Katheryn             Platteville               7.87   2 
 10 Bright, Olivia               Eau Claire                7.88   2 
 11 Ward, Makenzie               Stevens Point             7.89   3 
 12 Bertram, Amy                 Eau Claire                7.90   4 
 13 Ulrich, Lydia                Stevens Point             7.91   3 
 14 Reilly, Kathleen             Stevens Point             7.91   4 
 15 Wright, Audry                Stevens Point             7.99   3 
 16 Sirois, Elaina               Platteville               8.27   4 
 17 Slusar, Haley                Stevens Point             8.40   1 
 18 Clark, Sam                   Stevens Point             8.41   2 
 19 Reuter, Taylor               Platteville               8.47   1 
 20 Tate, Maddie                 Platteville               9.21   3 
 21 Navitsky, Peyton             Platteville               9.56   2 
 
Event 4  Women 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lewis, Adrienne              Stevens Point             7.36   10   
  2 Chen, Amy                    Eau Claire                7.42    8   
  3 Agrimson, Ashley             Eau Claire                7.43    6   
  4 Fahey, Logan                 Eau Claire                7.51    4   
  5 Hemauer, Elle                Eau Claire                7.52    2   
  6 Mertens, Hannah              Stevens Point             7.53    1   
 
Event 5  Men 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lee, Zach                    Platteville            4:13.26   1  10   
  2 Treacy, Patrick              Eau Claire             4:13.29   1   8   
  3 Egbert, Alex                 Stevens Point          4:14.36   1   6   
  4 Steinhoff, Logan             Platteville            4:17.73   1   4   
  5 Stelmasek, Matt              Stevens Point          4:18.22   1   2   
  6 Lueck, Kyler                 Eau Claire             4:19.09   1   1   
  7 LaBracke, Nico               Stevens Point          4:22.87   1 
  8 Dolan, Connor                Eau Claire             4:25.82   1 
  9 Wilson, Bailey               Eau Claire             4:25.89   1 
 10 Herbrand, Kyle               Platteville            4:26.44   2 
 11 Klokow, Zach                 Platteville            4:29.16   2 
 12 Ullrich, Will                Eau Claire             4:29.21   2 
 13 Hilliard, Bret               Stevens Point          4:29.35   1 
 14 Winn, Alex                   Eau Claire             4:29.67   2 
 15 Couser, Chad                 Eau Claire             4:30.13   2 
 16 Mertins, Preston             Stevens Point          4:31.48   2 
 17 Tomich, Tyler                Eau Claire             4:32.03   2 
 18 Quiring, Clay                Eau Claire             4:32.29   2 
 19 Percival, Alex               Eau Claire             4:32.48   2 
 20 Bartz, Jace                  Eau Claire             4:33.19   2 
 21 Lueck, Dylan                 Eau Claire             4:37.58   2 
 22 Sample, Isaiah               Unattached             4:41.15   3 
 23 Clements, Jackson            Eau Claire             4:41.52   2 
 24 Lau, Dan                     Eau Claire             4:42.54   3 
 25 Olson, Matt                  EC Unattached          4:46.17   3 
 26 Kempf, Andrew                EC Unattached          4:46.98   3 
 27 Claas, Ben                   Platteville            4:47.09   3 
 28 Doucette, Braxton            Eau Claire             4:48.37   3 
 29 Olson, Casey                 Stevens Point          4:51.89   3 
 30 Vrooman, Luke                EC Unattached          4:51.93   3 
 31 Seme, Ben                    EC Unattached          4:52.14   3 
 32 Taylor, Nathan               Platteville            4:57.99   3 
 33 Frank, Caleb                 EC Unattached          5:08.37   3 
 
Event 6  Women 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marek, Morgan                Eau Claire             5:11.60   1  10   
  2 Meister, Johanna             Platteville            5:12.85   1   8   
  3 Drangstveit, Emma            Eau Claire             5:13.10   1   6   
  4 Harrison, Georgia            Stevens Point          5:13.27   1   4   
  5 Tremble, Lexie               Eau Claire             5:13.94   1   2   
  6 Wardinski, Katie             Platteville            5:16.73   1   1   
  7 Reed, Hanna                  Eau Claire             5:18.58   1 
  8 Galgon, Kaitlyn              Platteville            5:20.62   1 
  9 Hirsch, Michelle             Eau Claire             5:28.54   2 
 10 Faris, Katie                 Eau Claire             5:32.49   1 
 11 Ifft, Caitlyn                Platteville            5:32.76   2 
 12 Cisewski, Lizzy              Eau Claire             5:35.03   2 
 13 Lamack, Hannah               Eau Claire             5:35.53   1 
 14 Jaeger, Emily                Eau Claire             5:35.64   2 
 15 Whipple, Rebecca             Eau Claire             5:38.20   2 
 16 Campbell, Taylor             Stevens Point          5:40.53   2 
 17 LaBelle, Lisa                Eau Claire             5:41.28   2 
 18 Peterson, Ellen              Stevens Point          5:41.36   2 
 19 Palmer, Savannah             Platteville            5:42.26   2 
 20 Palen, Caroline              Eau Claire             5:47.81   3 
 21 Cieslinski, Amanda           Stevens Point          5:48.50   3 
 22 Nelson, Danielle             Platteville            5:50.92   3 
 23 Landry, Morgan               Eau Claire             5:56.22   2 
 24 Ramsey, Kirstie              Platteville            6:00.47   3 
 25 Holterman, Mary              Eau Claire             6:03.21   3 
 26 Flees, Kathryn               Stevens Point          6:06.75   3 
 27 Clauer, Kalena               Stevens Point          6:32.23   3 
 28 Bartishofski, Zoe            Stevens Point          6:32.78   3 
 29 Parrell, Mackenzie           Platteville            6:38.35   3 
 30 De Valk, Claudia             Platteville            6:39.35   3 
 31 Ganzer, Katie                Platteville            6:50.56   3 
 
Event 7  Men 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wojt, Calden                 Stevens Point            51.07   1  10   
  2 Welch, Sam                   Stevens Point            51.25   1   8   
  3 Cieslak, Matt                Stevens Point            51.61   1   6   
  4 Zmolek, Aaron                EC Unattached            51.79   1   4   
  5 Downing, Jacob               Platteville              52.36   4   2   
  6 Wollenberg, Travis           Stevens Point            52.81   2   1   
  7 Lawson, Nick                 Stevens Point            53.05   2 
  8 Brownell, Quinn              Stevens Point            53.19   2 
  9 Jesse, Jayden                Stevens Point            53.38   2 
 10 Huntley, John                Platteville              53.58   4 
 11 Harren, Cody                 Platteville              54.39   4 
 12 Klein, Anthony               Stevens Point            55.43   3 
 13 Phetteplace, Tyler           Eau Claire               57.58   3 
 
Event 8  Women 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hecker, Glory                Eau Claire             1:02.07   1  10   
  2 Boxum, Anna                  Eau Claire             1:03.05   1   8   
  3 Campbell, Rosalie            Eau Claire             1:03.75   1   6   
  4 Eiers, Cassidy               Eau Claire             1:04.12   1   4   
  5 Kummer, Lakyn                Eau Claire             1:04.59   1   2   
  6 Carlson, Kjersten            Eau Claire             1:05.07   2   1   
  7 Mitchell, Lauren             Eau Claire             1:05.89   2 
  8 Fuerstenberg, Taylor         Stevens Point          1:07.21   2 
  9 Shafer, Madi                 Platteville            1:10.25   2 
 10 Meyer, Cassandra             Platteville            1:13.19   2 
 
Event 9  Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richards, Bryce              Unattached             1:57.93   1  10   
  2 Buechner, Kyle               Platteville            2:00.63   2   8   
  3 Trihey, Ben                  Platteville            2:02.72   1   6   
  4 Stultz, Lincoln              Eau Claire             2:02.94   1   4   
  5 Voelker, Jason               Platteville            2:04.74   2   2   
  6 Baker, Jarod                 Platteville            2:05.34   2   1   
  7 Wittmerhaus, Alex            Platteville            2:05.41   2 
  8 Krebsbach, Sam               Stevens Point          2:08.82   2 
  9 Hess, Trey                   Stevens Point          2:08.88   1 
 
Event 10  Women 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wellhausen, Brooke           Stevens Point          2:20.09   1  10   
  2 Petkovsek, Michelle          Stevens Point          2:21.42   1   8   
  3 Olsen, Karli                 Eau Claire             2:21.94   1   6   
  4 Bralich, Brianna             Stevens Point          2:30.29   1   4   
  5 Castleberg, Grace            Eau Claire             2:33.40   2   2   
  6 Syverson, Alaina             Eau Claire             2:33.70   2   1   
  7 Lindquist, Jenny             Stevens Point          2:36.56   2 
  8 Cordova, Alexis              Stevens Point          2:50.67   2 
 
Event 11  Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Skifstad, Arik               Eau Claire               22.91   1  10   
  2 Burcham, Alec                Platteville              23.05   7   8   
  3 Munn, KJ                     Eau Claire               23.06   1   6   
  4 Henk, Hunter                 Eau Claire               23.12   2   4   
  5 Groven, Kyle                 Eau Claire               23.41   1   2   
  6 Swanson, Ryan                Platteville              23.55   6   1   
  7 Rapp, Paul                   Platteville              23.61   6 
  8 Bendorf, Riley               Platteville              23.92   6 
  9 Hokanson, Matt               Platteville              23.94   5 
 10 Urke, Davy                   Platteville              23.98   7 
 11 Kapler, Drake                Eau Claire               23.99   3 
 12 Martinsen, Joe               Stevens Point            24.09   4 
 13 Mindham, Brandon             Stevens Point            24.10   3 
 14 Lee, Lucas                   Stevens Point            24.32   3 
 15 Thayer, Alex                 Platteville              24.36   4 
 16 Cappadora, Dominick          Stevens Point            24.51   3 
 17 Honer, Michael               EC Unattached            24.53   5 
 18 Schilling, Isaiah            Stevens Point            24.55   2 
 19 Newell, Thomas               Eau Claire               24.70   5 
 20 Haffelder, Andrew            Stevens Point            24.73   5 
 21 Cherry, Ryan                 Platteville              24.73   4 
 22 Rupke, Connor                Platteville              24.77   7 
 23 Miller, Teron                Stevens Point            26.23   4 
 24 DeBonis, Jacob               Platteville              32.53   6 
 -- Torgerson, Evan              Stevens Point               FS   1 
 
Event 12  Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 LeFever, Lexi                Eau Claire               26.65   1  10   
  2 Hecker, Glory                Eau Claire               26.97   1   8   
  3 Kochendorfer, Kady           Eau Claire               27.00   1   6   
  4 Keena, Lizzy                 Eau Claire               27.05   1   4   
  5 Boxum, Anna                  Eau Claire               27.27   3   2   
  6 Fahey, Logan                 Eau Claire               27.33   2   1   
  7 Orr, Gwen                    Platteville              27.41   5 
  8 Falk, Caitlin                Stevens Point            27.51   2 
  9 Alter, Rebecca               Stevens Point            27.81   3 
 10 Hemauer, Elle                Eau Claire               28.01   2 
 11 Holter, Katheryn             Platteville              28.05   5 
 12 Reynolds, Paige              Eau Claire               28.05   4 
 13 Schilling, Katie             Platteville              28.11   6 
 14 Eiers, Cassidy               Eau Claire               28.25   3 
 15 Mitchell, Lauren             Eau Claire               28.47   4 
 16 Bertram, Amy                 Eau Claire               28.49   2 
 17 Campbell, Rosalie            Eau Claire               28.55   3 
 18 Soderback, Sydney            Platteville              28.78   6 
 19 Ott, Haley                   Platteville              28.79   5 
 20 Reilly, Kathleen             Stevens Point            29.14   4 
 21 Slusar, Haley                Stevens Point            29.38   4 
 22 Mielke, MaKayla              Eau Claire               29.72   5 
 23 Reuter, Taylor               Platteville              30.26   6 
 24 Tate, Maddie                 Platteville              34.51   6 
 
Event 13  Men 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wallenkamp, Nolan            Platteville            8:47.68   1  10   
  2 Lutz, Robert                 Stevens Point          8:57.62   1   8   
  3 Clark, Alex                  Platteville            9:02.71   1   6   
  4 Tanko, Tyler                 Stevens Point          9:07.07   1   4   
  5 Benson, Braden               Eau Claire             9:12.47   1   2   
  6 Redepenning, Harrison        Eau Claire             9:15.93   1   1   
  7 Odrzywolski, Jake            Stevens Point          9:21.89   2 
  8 Douglas, Alan                Stevens Point          9:23.92   1 
  9 Howerton, Christian          Stevens Point          9:25.72   2 
 10 Hay, Lars                    Platteville            9:27.49   1 
 11 Hein, Nick                   Platteville            9:30.27   2 
 12 Piket, Riley                 Eau Claire             9:34.45   1 
 13 King, Paul                   Platteville            9:35.41   2 
 14 Harland, Jacob               Platteville            9:39.14   1 
 15 Skwira, Abraham              Stevens Point          9:40.70   2 
 16 Ostrowski, Zach              Stevens Point          9:45.59   2 
 17 Oemig, Jared                 Stevens Point          9:47.19   2 
 
Event 14  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaefer, Katie              Stevens Point         11:20.15   10   
  2 Long, Naomi                  Eau Claire            11:21.09    8   
  3 Hirsch, Rachel               Eau Claire            11:22.02    6   
  4 Whipps, Kayleigh             Eau Claire            11:33.26    4   
  5 Behling, Gina                Eau Claire            11:34.18    2   
  6 Allemann, Paige              Stevens Point         11:48.10    1   
  7 Kautz, Brenna                Platteville           11:55.51  
  8 Drazkowski, Anna             Platteville           12:12.74  
  9 Jaenke, Kendra               Stevens Point         12:51.16  
 
Event 15  Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wis.-Stevens Point  'A'                             3:31.20   1  10   
     1) Knoeck, Dustin                  2) Lawson, Nick                   
     3) Miller, Matthew                 4) Welch, Sam                     
  2 UW - Eau Claire  'A'                                3:33.54   1   8   
     1) Chard, Jack                     2) Skifstad, Arik                 
     3) Newell, Thomas                  4) Deegan, Brady                  
  3 UW - Platteville  'B'                              x3:34.05   2 
     1) Komro, Sean                     2) Harren, Cody                   
     3) Rice, Jacob                     4) Faust, Cody                    
  4 Wis.-Stevens Point  'C'                            x3:34.59   1 
     1) Brownell, Quinn                 2) Lee, Jeremy                    
     3) Schilling, Isaiah               4) Wollenberg, Travis             
  5 UW - Platteville  'C'                              x3:37.15   2 
     1) Wallenkamp, Nolan               2) Taylor, Nathan                 
     3) Baker, Jarod                    4) Trihey, Ben                    
  6 Wis.-Stevens Point  'B'                            x3:38.89   2 
     1) Chesterman, Nick                2) Jolliffe, Vince                
     3) Klein, Anthony                  4) LaBracke, Nico                 
 
Event 16  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wis.-Stevens Point  'A'                             4:12.04   10   
     1) Alter, Rebecca                  2) Maculan, Elle                  
     3) Petkovsek, Michelle             4) Wellhausen, Brooke             
  2 UW - Eau Claire  'A'                                4:13.25    8   
     1) Keena, Lizzy                    2) Olsen, Karli                   
     3) Carlson, Kjersten               4) Castleberg, Grace              
  3 Wis.-Stevens Point  'B'                            x4:23.41  
     1) Bralich, Brianna                2) Falk, Caitlin                  
     3) Mertens, Hannah                 4) Nelson, Shannon                
 
Event 17  Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Steiner, Noah                Platteville              1.96m    6-05.00  10   
  2 Bierman, Bryce               Platteville              1.91m    6-03.25   8   
  3 Lee, Jeremy                  Stevens Point            1.86m    6-01.25   6   
  4 Schroedl, Abrahm             Eau Claire               1.81m    5-11.25   4   
  5 Chadwick, Casey              Eau Claire              J1.81m    5-11.25   2   
  6 Miller, Matthew              Stevens Point            1.76m    5-09.25   1   
  7 Miller, Teron                Stevens Point            1.56m    5-01.25 
 -- Miller, Austin               Platteville                 NH            
 
Event 18  Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ottusch, Lizz                Eau Claire               1.61m    5-03.25  10   
  2 Waldhauser, Bailey           Eau Claire               1.56m    5-01.25   8   
  3 Wallace, Megan               Eau Claire              J1.56m    5-01.25   6   
  4 Saucedo, Olivia              Platteville              1.51m    4-11.50   3   
  4 Schuettpelz, Kylie           Eau Claire               1.51m    4-11.50   3   
  6 Weiker, Allison              Eau Claire              J1.51m    4-11.50   1   
  7 Stevens, Lexie               Platteville              1.46m    4-09.50 
  7 Holappa, Sarah               Eau Claire               1.46m    4-09.50 
  9 Munos, Marin                 Eau Claire              J1.46m    4-09.50 
 10 Semerad, Josie               Eau Claire               1.41m    4-07.50 
 11 Preston, Sidney              Stevens Point            1.36m    4-05.50 
 11 Meyer, Cassandra             Platteville              1.36m    4-05.50 
 
Event 19  Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cousineau, Braden            Eau Claire               4.46m   14-07.50  10   
  2 Reedy, Noah                  Eau Claire               4.31m   14-01.75   8   
  3 Faust, Cody                  Platteville              4.16m   13-07.75   6   
  4 Jochman, Alex                Stevens Point           J4.16m   13-07.75   4   
  5 Beattie, Colin               Stevens Point            3.86m   12-08.00   2   
  6 Brown, Jack                  Eau Claire              J3.86m   12-08.00   1   
  7 Tuominen, Spencer            Eau Claire               3.56m   11-08.00 
  7 Lorenz, Jed                  Eau Claire               3.56m   11-08.00 
 -- Lacey, Jordan                Eau Claire                  NH            
 -- Husnick, Jeremy              Stevens Point               NH            
 -- Monroe, Jordan               Platteville                 NH            
 -- Vogt, Greg                   Platteville                 NH            
 
Event 20  Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ehlen, Brittany              Platteville              3.67m   12-00.50  10   
  2 Bright, Olivia               Eau Claire               3.52m   11-06.50   8   
  3 Brenner, Tommie              Eau Claire              J3.52m   11-06.50   6   
  4 Weiker, Allison              Eau Claire               3.37m   11-00.75   4   
  5 Neuberger, Claire            Stevens Point            3.07m   10-00.75   2   
  6 Veenstra, Maya               Stevens Point           J3.07m   10-00.75   1   
  7 Meciej, Jordan               Platteville             J3.07m   10-00.75 
  8 Krueger, Sam                 Eau Claire              J3.07m   10-00.75 
  9 Mielke, MaKayla              Eau Claire               2.92m    9-07.00 
 10 Van Hammond, Grace           Stevens Point            2.77m    9-01.00 
 10 Rielly, Casey                Platteville              2.77m    9-01.00 
 10 Nelson, Mariah               Stevens Point            2.77m    9-01.00 
 10 Wright, Audry                Stevens Point            2.77m    9-01.00 
 -- Peterson, Emma               Stevens Point               NH            
 
Event 21  Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lembke, Adam                 Eau Claire               6.44m   21-01.50  10   
  2 Chesterman, Nick             Stevens Point            6.21m   20-04.50   8   
  3 Stanioch, Drew               Platteville              6.20m   20-04.25   6   
  4 Bouchard, Tyler              Eau Claire               6.07m   19-11.00   4   
  5 James, OJ                    Stevens Point            5.90m   19-04.25   2   
  6 Rice, Jacob                  Platteville              5.73m   18-09.75   1   
 
Event 22  Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Adrienne              Stevens Point            5.44m   17-10.25  10   
  2 Agrimson, Ashley             Eau Claire               5.32m   17-05.50   8   
  3 Ward, Makenzie               Stevens Point            5.09m   16-08.50   6   
  4 LeFever, Lexi                Eau Claire               5.06m   16-07.25   4   
  5 Waldhauser, Bailey           Eau Claire               4.99m   16-04.50   2   
  6 Ulrich, Lydia                Stevens Point            4.84m   15-10.50   1   
  7 Simonis, Briana              Stevens Point            4.69m   15-04.75 
  8 Bean, Antgetina              Platteville             J4.69m   15-04.75 
  9 Vogel, Callie                Eau Claire               4.28m   14-00.50 
 10 Walker-Daniels, Kasy         Stevens Point            4.27m   14-00.25 
 11 Sirois, Elaina               Platteville              3.75m   12-03.75 
 
Event 23  Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kohn, Tom                    Stevens Point           14.30m   46-11.00  10   
  2 Spaeth, Brian                Platteville             13.46m   44-02.00   8   
  3 Lauritzen, David             Eau Claire              12.66m   41-06.50   6   
  4 Schutt, Alex                 Eau Claire              12.34m   40-06.00   4   
 
Event 24  Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kochendorfer, Kady           Eau Claire              10.68m   35-00.50  10   
  2 Georgeson, Kelsey            Eau Claire              10.67m   35-00.25   8   
  3 Wendland, Mariah             Eau Claire              10.27m   33-08.50   6   
  4 Walker, Zaria                Platteville              9.91m   32-06.25   4   
  5 Vogel, Callie                Eau Claire               9.39m   30-09.75   2   
 
Event 25  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jensen, Curtis               EC Unattached           19.82m   65-00.50  10   
  2 Steen, Roger                 EC Unattached           18.94m   62-01.75   8   
  3 Kornack, David               Eau Claire              17.30m   56-09.25   6   
  4 Skubal, John                 Eau Claire              15.76m   51-08.50   4   
  5 Eastlick, Cole               Platteville             14.97m   49-01.50   2   
  6 Rheinschmidt, Caleb          Stevens Point           14.58m   47-10.00   1   
  7 Anderson, Chris              Eau Claire              14.36m   47-01.50 
  7 Orr, Blake                   Stevens Point           14.36m   47-01.50 
  9 Cormican, Sean               Platteville             14.35m   47-01.00 
 10 Girard, Alex                 Platteville             13.45m   44-01.50 
 11 Cooper, Dylan                Eau Claire              13.16m   43-02.25 
 12 Veverka, Ben                 Platteville             13.03m   42-09.00 
 13 Jensen, Thomas               Eau Claire              12.93m   42-05.25 
 14 Walechka, Alexander          Platteville             12.83m   42-01.25 
 15 Soltwisch, Sam               Stevens Point           12.68m   41-07.25 
 16 Garski, Logan                Stevens Point           12.64m   41-05.75 
 17 Oster, Ty                    Platteville             12.40m   40-08.25 
 18 Kohnke, Tylar                Stevens Point           12.01m   39-05.00 
 19 Drews, Branden               Platteville             11.96m   39-03.00 
 20 Poncelet, Alex               Stevens Point           11.58m   38-00.00 
 21 Blanton, Evan                Stevens Point           11.45m   37-06.75 
 22 Lee, Jeremy                  Stevens Point           11.36m   37-03.25 
 23 Lacey, Jordan                Eau Claire              10.80m   35-05.25 
 24 Miller, Matthew              Stevens Point           10.73m   35-02.50 
 25 Chesterman, Nick             Stevens Point           10.71m   35-01.75 
 26 Schroedl, Abrahm             Eau Claire              10.22m   33-06.50 
 27 Johnsrud, Lance              Eau Claire              10.08m   33-01.00 
 28 Yaroch, Isaiah               Stevens Point            9.66m   31-08.50 
 
Event 26  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Oawster, Erica               Eau Claire              15.11m   49-07.00  10   
  2 Wethal, Karen                Stevens Point           13.18m   43-03.00   8   
  3 Beuthin, Rachel              Platteville             12.75m   41-10.00   6   
  4 Hall, Brianna                Platteville             12.18m   39-11.50   4   
  5 Hoepner, Larkin              Stevens Point           12.03m   39-05.75   2   
  6 Brecka, Brilyn               Stevens Point           11.86m   38-11.00   1   
  7 Johnsrud, Brianne            Eau Claire              11.69m   38-04.25 
  8 Watters, Kalyssa             Eau Claire              11.54m   37-10.50 
  9 Lueck, Kassandra             Eau Claire              11.52m   37-09.50 
 10 Wienke, Paulina              Platteville             10.87m   35-08.00 
 11 Neisius, Aspen               Platteville             10.58m   34-08.50 
 12 Francque, Lindsey            Platteville             10.38m   34-00.75 
 13 Fobbe, Catie                 Eau Claire              10.36m   34-00.00 
 14 Bergschultz, Jackie          Platteville              9.66m   31-08.50 
 15 Burt, Jessica                Platteville              9.64m   31-07.50 
 16 Wetter, Hailee               Platteville              9.55m   31-04.00 
 16 Simonis, Briana              Stevens Point            9.55m   31-04.00 
 18 Lueck, Makenzie              Stevens Point            9.12m   29-11.25 
 19 Taylor, Paige                Platteville              8.95m   29-04.50 
 20 Walker-Daniels, Kasy         Stevens Point            8.80m   28-10.50 
 21 Murphy, Kaitlyn              Stevens Point            8.35m   27-04.75 
 22 Rushing, Amay                Stevens Point            7.65m   25-01.25 
 -- Bleymeyer, Murphy            Platteville                 ND            
 
Event 27  Men Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rheinschmidt, Caleb          Stevens Point           16.67m   54-08.25  10   
  2 Girard, Alex                 Platteville             16.38m   53-09.00   8   
  3 Orr, Blake                   Stevens Point           16.26m   53-04.25   6   
  4 Garski, Logan                Stevens Point           15.35m   50-04.50   4   
  5 Yaroch, Isaiah               Stevens Point           15.31m   50-02.75   2   
  6 Eastlick, Cole               Platteville             15.30m   50-02.50   1   
  7 Jensen, Thomas               Eau Claire              15.27m   50-01.25 
  8 Cormican, Sean               Platteville             15.21m   49-11.00 
  9 Walechka, Alexander          Platteville             15.17m   49-09.25 
 10 Kohnke, Tylar                Stevens Point           14.63m   48-00.00 
 11 Anderson, Chris              Eau Claire              14.00m   45-11.25 
 12 Drews, Branden               Platteville             13.56m   44-06.00 
 13 Veverka, Ben                 Platteville             12.94m   42-05.50 
 14 Poncelet, Alex               Stevens Point           12.85m   42-02.00 
 15 Oster, Ty                    Platteville             12.80m   42-00.00 
 16 Blanton, Evan                Stevens Point           12.42m   40-09.00 
 17 Soltwisch, Sam               Stevens Point           12.00m   39-04.50 
 18 Johnsrud, Lance              Eau Claire              11.86m   38-11.00 
 
Event 28  Women Weight Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnsrud, Brianne            Eau Claire              16.20m   53-01.75  10   
  2 Wethal, Karen                Stevens Point           15.45m   50-08.25   8   
  3 Hoepner, Larkin              Stevens Point           14.91m   48-11.00   6   
  4 Beuthin, Rachel              Platteville             14.31m   46-11.50   4   
  5 Lueck, Kassandra             Eau Claire              13.77m   45-02.25   2   
  6 Watters, Kalyssa             Eau Claire              13.62m   44-08.25   1   
  7 Hall, Brianna                Platteville             12.58m   41-03.25 
  8 Francque, Lindsey            Platteville             12.45m   40-10.25 
  9 Fobbe, Catie                 Eau Claire              12.31m   40-04.75 
 10 Bleymeyer, Murphy            Platteville             12.18m   39-11.50 
 11 Wienke, Paulina              Platteville             12.14m   39-10.00 
 12 Brecka, Brilyn               Stevens Point           11.72m   38-05.50 
 13 Burt, Jessica                Platteville             11.68m   38-04.00 
 14 Bergschultz, Jackie          Platteville             11.34m   37-02.50 
 15 Neisius, Aspen               Platteville             10.83m   35-06.50 
 16 Taylor, Paige                Platteville             10.56m   34-07.75 
 17 Rushing, Amay                Stevens Point           10.00m   32-09.75 
 18 Lueck, Makenzie              Stevens Point            9.29m   30-05.75 
 18 Wetter, Hailee               Platteville              9.29m   30-05.75 
 20 Murphy, Kaitlyn              Stevens Point            8.42m   27-07.50 
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) UW - Eau Claire            267        2) Wis.-Stevens Point        107   
    3) UW - Platteville            46                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) UW - Platteville           136        2) Wis.-Stevens Point        127   
    3) UW - Eau Claire            122