PrimeTime Timing - Contractor License                      HY-TEK's Meet Manager
         2018 Rim Rock Farm High School Classic - 9/21/2018 to 9/22/2018         
                                  Rim Rock Farm                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 12  Boys 5k Run CC C Team
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points Alternate
=================================================================================
Results - Men                                                                    
  1 Matthew Kliegl            11 Johnston               17:41.2    1             
  2 Alex Jackson               9 Blue Springs South     17:48.1    2             
  3 Michael Schmitz           12 Johnston               17:48.9    3             
  4 Kyle Battani              10 Johnston               17:55.0    4             
  5 Jason White               11 Johnston               18:02.3    5             
  6 Grant Allen               10 Johnston               18:03.8    6             
  7 Drew Schmidt              11 Johnston               18:14.0    7             
  8 Jacob Lorei               10 Blue Springs South     18:15.6    8             
  9 Aidan Grantham            10 Op-St. Thoma           18:17.6    9             
 10 Ethan Campbell             9 Chaparral              18:24.5   10             
 11 Jackson Wright            10 Op-St. Thoma           18:26.3   11             
 12 Ryan Loomer                9 Chaparral              18:26.8   12             
 13 Ryan Riggenberg            9 Blue Springs South     18:27.7   13             
 14 Andrew Isdale              9 Chaparral              18:34.2   14             
 15 Will Bryson                9 Marquette              18:38.2   15             
 16 Lance Markhan             12 Chaparral              18:38.4   16             
 17 Jacob Kreeger              9 Lenexa-St. J           18:38.6   17             
 18 Paul Hartman              10 Lenexa-St. J           18:39.7   18             
 19 Tyler Hudson              12 Op-Blue Valley West    18:39.7   19             
 20 Brady Hall                11 Op-St. Thoma           18:43.0   20             
 21 Paul Loughman             11 Op-St. Thoma           18:43.1   21             
 22 Garret Green              12 Lenexa-St. J           18:46.3   22             
 23 Brooks Bacon              10 Chaparral              18:47.1   23             
 24 Joey McCanna              11 Op-St. Thoma           18:52.4   24             
 25 Chase Metheany            10 Op-Blue Valley West    18:53.8   25             
 26 Will Coup                 11 Lenexa-St. J           18:54.0   26             
 27 Michael Loomer            12 Chaparral              18:59.7   27             
 28 Casey Booth               11 Lenexa-St. J           18:59.9   28             
 29 Luke Olsen                 9 Op-Blue Valley West    19:06.2   29             
 30 Lex Fox                    9 Blue Springs South     19:12.3   30             
 31 Jackson Iott               9 Chaparral              19:13.0   31             
 32 Jacob Linderer             9 Manhattan              19:14.9   32             
 33 Ben Dreher                12 Marquette              19:17.8   33             
 34 Duran Terrones            10 Leavenworth            19:18.8   34             
 35 Pierce Saturday           12 Lawrence               19:22.1   35             
 36 Dominic Palamieri         10 Manhattan              19:22.9   36             
 37 Dawson Veitch             10 Op-Blue Valley West    19:23.4   37             
 38 Will Sydzyik              11 Lenexa-St. J           19:23.5   38             
 39 Noah Williams              9 Manhattan              19:30.6   39             
 40 Ryan Buckley               9 Topeka-Seaman          19:33.5   40             
 41 Brandon Mitchell           9 Blue Springs South     19:33.8   41             
 42 Andrew Rand                9 Lenexa-St. J           19:38.4   42             
 43 Tomas Gordo-Churchill     11 Marquette              19:39.6   43             
 44 Zach Meyer                10 Op-St. Thoma           19:42.1   44             
 45 Quinn Graessle            11 Marquette              19:45.3   45             
 46 Aven Santiago             10 Chaparral              19:46.1                  
 47 Zach Bossert              12 Mill Valley            19:47.1   46             
 48 Ethan Shorb                9 Topeka-Washb           19:48.1   47             
 49 Ishan Patel                9 Topeka-Washb           19:50.6   48             
 50 Jacob McGlasson            9 Mill Valley            19:50.9   49             
 51 Ryan Miller                9 Chaparral              19:51.3                  
 52 Alex Rice                 12 Op-St. Thoma           19:52.9   50             
 53 Thomas Drawl               9 Blue Springs South     19:53.4   51             
 54 Prateek Gautam            10 Marquette              19:53.7   52             
 55 Daniel Altamirano         10 Marquette              19:55.5   53             
 56 Aiden Aley                10 Op-St. Thoma           19:56.1                  
 57 Noah Carroll               9 Mill Valley            19:56.2   54             
 58 Mason Keleman             12 Op-Blue Valley West    19:58.5   55             
 59 Matthew Schneider          9 Lenexa-St. J           20:00.3                  
 60 Brandon Lambrecht         11 Op-Blue Valley West    20:00.7   56             
 61 George Tian               12 Sunrise Chri           20:02.1   57             
 62 Derek Hale                12 Lawrence-Free State    20:02.5   58             
 63 Eliden Heffernan          12 Lawrence-Free State    20:03.1   59             
 64 Drew Stubbs                9 Chaparral              20:03.5                  
 65 Will Schultz              11 Lawrence-Free State    20:04.0   60             
 66 Logan Schmitt             12 Marquette              20:04.9   61             
 67 Joseph Liang               9 Op-Blue Valley West    20:06.5   62             
 68 Jude Graham               10 Gardner-Edgerton       20:07.2   63             
 69 Alex Winfree              12 Gardner-Edgerton       20:08.9   64             
 70 Griffin Schenk            11 Mill Valley            20:14.1   65             
 71 Campbell Cantalamessa      9 Chaparral              20:14.4                  
 72 Harrison Dollar           11 Op-Blue Valley West    20:17.1                  
 73 Colin Borror              10 Chaparral              20:17.4                  
 74 Ryan Flakus               12 Lawrence-Free State    20:17.7   66             
 75 Damien Huggins            10 Topeka-Washb           20:19.8   67             
 76 Joseph McElwee            12 Op-Blue Valley West    20:20.0                  
 77 Nathan Lindholm            9 Sunrise Chri           20:20.4   68             
 78 Christopher Bailie        11 Lenexa-St. J           20:21.1                  
 79 Jett Ford                  9 Manhattan              20:21.4   69             
 80 Sam Ungerer                9 Manhattan              20:22.2   70             
 81 Cade Croissant             9 Chaparral              20:23.0                  
 82 Christopher Wilkus        12 Lawrence-Free State    20:24.0   71             
 83 Corbin Didier             11 Chaparral              20:24.0                  
 84 Ryan Manthe               11 Topeka-Washb           20:26.0   72             
 85 Joey Gillette             11 Mill Valley            20:29.9   73             
 86 Grant Misse               10 Gardner-Edgerton       20:36.8   74             
 87 Colby Loomis               9 DeSoto                 20:39.3   75             
 88 Carter McQuivey           11 Op-Blue Valley West    20:39.7                  
 89 Christian Bandel          10 Christ Preparatory     20:40.2                  
 90 Caelan Neibert            11 Leavenworth            20:41.5   76             
 91 Drew Valchar              12 Marquette              20:42.7                  
 92 Ethan Pretsch             12 Topeka-Washb           20:43.1   77             
 93 Jacob Miller              12 Topeka-Seaman          20:43.8   78             
 94 Chase Ramirez             10 Lawrence-Free State    20:47.7   79             
 95 Jonathon Vincent          11 Topeka-Washb           20:48.3   80             
 96 Trevor Arellano           11 Lawrence               20:49.6   81             
 97 Kobe Lewis                10 Gardner-Edgerton       20:50.2   82             
 98 Joe Sola                   9 Gardner-Edgerton       20:51.3   83             
 99 Nathan Berning            12 Lenexa-St. J           20:51.5                  
100 Dany Vite                  9 Gardner-Edgerton       20:53.2   84             
101 Matthew Reynolds          10 Mill Valley            20:58.3   85             
102 Keat Prescott              9 Lawrence               20:58.5   86             
103 Andrew Keck               11 Sunrise Chri           21:02.8   87             
104 Liam Berns                12 Lawrence-Free State    21:03.1   88             
105 Stephen Allen             10 Bishop Miege           21:05.6   89             
106 Isaiah Krumme             11 Sunrise Chri           21:08.4   90             
107 Tanner Noonan              9 Burlington             21:09.5   91             
108 Turner Thompson            9 Blue Springs South     21:12.9   92             
109 Daniel Fontaine           10 Bishop Miege           21:13.6   93             
110 Trevor Johnson             9 Lawrence               21:30.7   94             
111 Jack Eddington            11 Chaparral              21:32.2                  
112 Jamie Brown                9 DeSoto                 21:32.7   95             
113 Carson Beyer              12 Burlington             21:33.7   96             
114 Kansas Lees               10 Lawrence-Free State    21:36.6                  
115 Noah Smith                11 Burlington             21:40.8   97             
116 Dylan Goldstein           12 Lawrence-Free State    21:51.0                  
117 Zachary Alvarado          10 Christ Preparatory     21:51.8                  
118 Sawyer Wright              9 Owensville             21:52.7                  
119 Evan Totty                12 Burlington             21:54.2   98             
120 Lex Moulton               12 Lawrence               21:55.2   99             
121 Mitchell Stein             9 Blue Springs South     21:55.7                  
122 Reed Richards              9 DeSoto                 21:55.9  100             
123 Bradley Rogers             9 Leavenworth            21:56.7  101             
124 Dylan Teafatiller         10 Chaparral              21:57.4                  
125 Tanner Eagle               9 Leavenworth            21:58.6  102             
126 Oscar Haro                12 Lawrence-Free State    21:59.0                  
127 Elijah Kelly              11 Topeka-Washb           22:04.8  103             
128 Austin Sands              10 DeSoto                 22:11.5  104             
129 Jared Windholz            10 Lawrence               22:12.3  105             
129 Aidan Maxwell             10 Mill Valley            22:12.3  106             
131 Isaac Pittman              9 Gardner-Edgerton       22:16.0  107             
132 Reese White-Lightning     11 Lawrence               22:16.8  108             
133 Alex Heinking             11 Mill Valley            22:26.3                  
134 Noah Newport              11 Sunrise Chri           22:29.4  109             
135 Ian Meyer                  9 Gardner-Edgerton       22:36.0                  
136 Rory Irwin                 9 Chaparral              22:36.4                  
137 Jonathan Atchley          10 Mill Valley            22:40.9                  
138 Dylan Lear                 9 Sunrise Chri           22:43.4  110             
139 Lincoln Edgecomb          12 Lawrence-Free State    22:44.0                  
140 Jacob Riggs               10 Gardner-Edgerton       22:45.6                  
141 Andrew Tow                11 Mill Valley            22:47.7                  
142 Anson Applehanz            9 Topeka-Seaman          22:47.9  111             
143 Henry DeWitt              11 Lawrence               22:49.7                  
144 Anthony Casenas            9 Basehor-Linwood        22:51.7                  
145 CJ Piers                   9 Chaparral              22:53.9                  
146 Justin Garner             11 Owensville             22:56.1                  
147 Tyler Williams            10 Gardner-Edgerton       23:03.8                  
148 Isaac Wilde                9 Blue Springs South     23:05.2                  
149 Kaleb Geiseman            10 Topeka-Seaman          23:07.8  112             
150 Devin Gwaltney             9 Topeka-Seaman          23:11.6  113             
151 Reed Parker-Timms          9 Lawrence               23:21.3                  
152 Jack Morse                10 Lawrence               23:25.9                  
153 Colin Birk                11 Burlington             23:40.3  114             
154 Nathan Manning            12 Topeka-Seaman          23:40.5  115             
155 Patrick Fontaine          12 Bishop Miege           23:44.7  116             
156 Cameron Keefer            12 Christ Preparatory     23:45.1                  
157 Drue Thorp                10 Burlington             23:47.1  117             
158 Eric Smith                11 Topeka-Seaman          23:49.1  118             
159 Stephen Ashwell           12 Basehor-Linwood        23:49.8                  
160 Luke Attard               10 Bishop Miege           23:54.5  119             
161 Nathan Wilcox             10 Bishop Miege           24:04.3  120             
162 Augie Chapas              12 Topeka-Seaman          24:05.0                  
163 Nattapob Wilawanwajee     12 Smithville             24:08.5  121             
164 Axel Gutierrez            11 DeSoto                 24:10.0  122             
165 Benjamin Burger           11 Christ Preparatory     24:20.4                  
166 Rylen Messer               9 Smithville             24:40.5  123             
167 Shawn Raasch               9 Lawrence               24:43.6                  
168 Dayton Brown              11 Smithville             24:47.4  124             
169 Roberto Guillen            9 Leavenworth            25:13.5  125             
170 Pearse Long                9 Lawrence               25:18.7                  
171 Devin McGlothlin          10 Smithville             25:19.1  126             
172 Connor Dodson              9 Smithville             25:33.1  127             
173 Abdullah Ahmed            10 Lawrence               25:33.4                  
174 Blake Muessig             12 Smithville             25:38.6  128             
175 Brody Nelson               9 Blue Springs South     25:40.9                  
176 Aidan Von Feldt            9 Lawrence               26:01.4                  
177 Alexander Kellog          11 Owensville             26:04.4                  
178 Brandon Clancy             9 Smithville             26:10.7  129             
179 Andrew Anderson           12 Lawrence               26:59.1                  
180 Carter Massie              9 Smithville             27:06.0                  
181 Orion Sproules-Kraai      11 Basehor-Linwood        27:28.3                  
182 Riley Stowers             10 Topeka-Seaman          27:48.0                  
183 Tristan Heflin            12 Owensville             29:47.1                  
184 Carson Bollinger           9 Smithville             31:02.5                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Johnston                     19    1    3    4    5    6    7               
      Total Time:  1:29:31.20                                                    
         Average:    17:54.24                                                    
   2 Chaparral                    75   10   12   14   16   23   27   31          
      Total Time:  1:32:51.00                                                    
         Average:    18:34.20                                                    
   3 Op-St. Thomas Aquinas        85    9   11   20   21   24   44   50          
      Total Time:  1:33:02.40                                                    
         Average:    18:36.48                                                    
   4 Blue Springs South           94    2    8   13   30   41   51   92          
      Total Time:  1:33:17.50                                                    
         Average:    18:39.50                                                    
   5 Lenexa-St. James Academy    111   17   18   22   26   28   38   42          
      Total Time:  1:33:58.50                                                    
         Average:    18:47.70                                                    
   6 Op-Blue Valley West         165   19   25   29   37   55   56   62          
      Total Time:  1:36:01.60                                                    
         Average:    19:12.32                                                    
   7 Marquette                   188   15   33   43   45   52   53   61          
      Total Time:  1:37:14.61                                                    
         Average:    19:26.92                                                    
   8 Manhattan                   246   32   36   39   69   70                    
      Total Time:  1:38:52.00                                                    
         Average:    19:46.40                                                    
   9 Mill Valley                 287   46   49   54   65   73   85  106          
      Total Time:  1:40:18.20                                                    
         Average:    20:03.64                                                    
  10 Topeka-Washburn Rural       311   47   48   67   72   77   80  103          
      Total Time:  1:41:07.60                                                    
         Average:    20:13.52                                                    
  11 Lawrence-Free State         314   58   59   60   66   71   79   88          
      Total Time:  1:40:51.30                                                    
         Average:    20:10.26                                                    
  12 Gardner-Edgerton            366   63   64   74   82   83   84  107          
      Total Time:  1:42:34.40                                                    
         Average:    20:30.88                                                    
  13 Lawrence                    395   35   81   86   94   99  105  108          
      Total Time:  1:44:36.10                                                    
         Average:    20:55.22                                                    
  14 Sunrise Christian Academy   411   57   68   87   90  109  110               
      Total Time:  1:45:03.10                                                    
         Average:    21:00.62                                                    
  15 Leavenworth                 438   34   76  101  102  125                    
      Total Time:  1:49:09.10                                                    
         Average:    21:49.82                                                    
  16 Topeka-Seaman               454   40   78  111  112  113  115  118          
      Total Time:  1:49:24.60                                                    
         Average:    21:52.92                                                    
  17 Burlington                  496   91   96   97   98  114  117               
      Total Time:  1:49:58.50                                                    
         Average:    21:59.70                                                    
  18 DeSoto                      496   75   95  100  104  122                    
      Total Time:  1:50:29.40                                                    
         Average:    22:05.88                                                    
  19 Bishop Miege                537   89   93  116  119  120                    
      Total Time:  1:54:02.70                                                    
         Average:    22:48.54                                                    
  20 Smithville                  621  121  123  124  126  127  128  129          
      Total Time:  2:04:28.60                                                    
         Average:    24:53.72