PrimeTime Timing - Contractor License                      HY-TEK's Meet Manager
         2018 Rim Rock Farm High School Classic - 9/21/2018 to 9/22/2018         
                                  Rim Rock Farm                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 11  Girls 5k Run CC C Team
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points Alternate
=================================================================================
Results - Women                                                                  
  1 Olivia Hayes               9 Johnston               21:26.2    1             
  2 Jenna Woodsmall            9 Johnston               21:53.5    2             
  3 Addy Franklin             10 Johnston               22:11.1    3             
  4 Sophia Medallada          10 Op-Blue Valley West    22:38.9    4             
  5 Jamie Hoss                12 Johnston               22:50.0    5             
  6 Summer Anderson            9 Mill Valley            22:51.3                  
  7 Darrelyn Dollar           10 Op-Blue Valley West    22:51.5    6             
  8 Hannah Mott                9 Topeka-Seaman          23:08.6    7             
  9 Katie Lamfers             11 Lenexa-St. J           23:12.2    8             
 10 Ceci Ribares               9 Mill Valley            23:13.7                  
 11 Alex Phillis              10 Topeka-Seaman          23:14.4    9             
 12 Natalie Lloyd             12 Johnston               23:20.1   10             
 13 Kristen Strathman          9 Op-St. Thoma           23:23.7                  
 14 Meghan Hartnett            9 Op-Blue Valley West    23:28.2   11             
 15 Gabby Biel                 9 Lawrence-Free State    23:34.9   12             
 16 Kaila Enslinger           11 Op-Blue Valley West    23:40.2   13             
 17 Paula Padilla             11 Lawrence-Free State    23:40.7   14             
 18 Sydney Howes              10 Op-Blue Valley West    23:42.3   15             
 19 Marlowe Greenwell         10 Lawrence-Free State    23:42.5   16             
 20 Katie Free                11 Lenexa-St. J           23:44.0   17             
 21 Nora Agah                 12 Lawrence-Free State    23:48.2   18             
 22 Maggie Berning            10 Lenexa-St. J           23:48.5   19             
 23 Ceci Paranjothi           10 Lawrence-Free State    23:52.4   20             
 24 Emily Nielson             11 Op-St. Thoma           23:56.4                  
 25 Anna Ricker               11 Mill Valley            23:56.8                  
 26 Alexis Bedolla            10 Op-Blue Valley West    24:06.6   21             
 27 Lumimaaria Ojala          12 Smithville             24:06.9                  
 28 Reagan Cravens            10 Bishop Kelley          24:11.3   22             
 29 Winnie Arnold             10 Marquette              24:18.7   23             
 30 Bella Crawford-Parker     11 Lawrence-Free State    24:32.7   24             
 31 Corinne Harwood           10 Smithville             24:32.8                  
 32 Genevieve Luther          11 Lenexa-St. J           24:45.0   25             
 33 Maria Matulis             10 Lenexa-St. J           24:47.7   26             
 34 Lilly Kidd                 9 Lawrence-Free State    24:49.8   27             
 35 Taylor Godbout            10 Topeka-Seaman          24:52.3   28             
 36 Mia Walker                12 Bishop Kelley          24:59.3   29             
 37 Nadia Bazile              10 Marquette              25:00.0   30             
 38 Kendall Nead              11 Johnston               25:02.8   31             
 39 Samantha Sussman          10 Op-Blue Valley West    25:02.9   32             
 40 Jenna Clark               10 Op-Blue Valley West    25:03.4                  
 41 Julia Mitchell            11 Lenexa-St. J           25:03.4   33             
 42 Aubrey Engel              10 Op-Blue Valley West    25:10.9                  
 43 Raegan Monroe             10 Op-Blue Valley West    25:15.3                  
 44 Angelica Gutierrez        10 Gardner-Edgerton       25:20.5   34             
 45 Addison Ruder             10 Op-St. Thoma           25:21.8                  
 46 Aarushi Boinepally        10 Marquette              25:25.8   35             
 47 Jenna Lee                 12 Marquette              25:26.1   36             
 48 Macy Hendricks            11 Manhattan              25:31.8   37             
 49 Mayano Nojara             11 Manhattan              25:33.0   38             
 50 Jilyan Stallbaumer        12 Topeka-Seaman          25:34.7   39             
 51 Kyra Martyn               11 Lawrence-Free State    25:35.7                  
 52 Kyla Barnett               9 Manhattan              25:42.3   40             
 53 Amber Hutzler              9 Manhattan              25:44.9   41             
 54 Madelyn Riggs              9 Gardner-Edgerton       25:46.2   42             
 55 Lexi McClard              11 Marquette              25:56.7   43             
 56 Emma Schellenberger       12 Manhattan              26:00.7   44             
 57 Lorissa Bailey            12 Leavenworth            26:03.8                  
 58 Emma Chik                 10 Lenexa-St. J           26:06.6   45             
 59 Addison Sturtevant         9 Lawrence-Free State    26:08.6                  
 60 Devon Doherty             10 Topeka-Seaman          26:08.9   46             
 61 Isabelle Bruckerhoff      10 Owensville             26:13.1                  
 62 Mary Rankin                9 Manhattan              26:18.5   47             
 63 Tori Neilson              10 Manhattan              26:22.2   48             
 64 Claire Dopp               12 Lenexa-St. J           26:24.2                  
 65 Kaylee Pfeiffer           11 Gardner-Edgerton       26:24.5   49             
 66 Emerson Fisher             9 Topeka-Seaman          26:37.5   50             
 67 Molli Gross               11 Owensville             26:41.6                  
 68 Jolaine Rolofson          12 Gardner-Edgerton       26:44.2   51             
 69 Rhiannon Maynes           10 Smithville             26:52.9                  
 70 Kylie Jussel              12 Lenexa-St. J           27:07.2                  
 71 Lindsey Reed              12 Topeka-Seaman          27:15.9   52             
 72 Julianna Watkins          10 Owensville             27:18.4                  
 73 Alyssa Tyler              10 Basehor-Linwood        27:34.3                  
 74 Claire Marshall           12 Marquette              27:35.6   53             
 75 Amy Eberth                12 Basehor-Linwood        27:39.7                  
 76 Cara Dister               11 Topeka-Seaman          27:47.5                  
 77 Annemarie Sullivan        11 Christ Preparatory     27:54.1   54             
 78 Erin Henry                10 Sunrise Chri           27:54.4                  
 79 Nayeli Campos             11 Gardner-Edgerton       28:18.8   55             
 80 Aby Ibarra                10 Bishop Kelley          28:36.0   56             
 81 Shaela Bammes             11 Topeka-Seaman          28:47.0                  
 82 Grace Marr                10 Bishop Kelley          29:12.2   57             
 83 Elizabeth McClain          9 Bishop Kelley          29:24.0   58             
 84 Sarah Mayske               9 Gardner-Edgerton       29:24.9   59             
 85 Amanda Reynolds           10 Mill Valley            29:42.7                  
 86 Ashlynn Schwarz           11 Lawrence               29:44.1                  
 87 Lily Bogard                9 Basehor-Linwood        29:49.6                  
 88 McKenna White             11 Lawrence               29:51.0                  
 89 Alyssa Wehmeyer            9 Owensville             29:53.4                  
 90 Audrey Tucker              9 Leavenworth            29:54.6                  
 91 Aubrey Laird              10 Sunrise Chri           29:59.5                  
 92 Kennadi Worley            10 Gardner-Edgerton       30:14.0   60             
 93 Tracy Allen               11 Lawrence               30:57.7                  
 94 Molly Moore                9 Christ Preparatory     31:07.3   61             
 95 Lauren Smith              10 Christ Preparatory     31:33.0   62             
 96 Chloe Neibert              9 Leavenworth            31:43.0                  
 97 Charlotte Faoro            9 Christ Preparatory     31:49.6   63             
 98 Noel Lammers-Meis          9 Christ Preparatory     33:05.0   64             
 99 Danae Mosher              11 Christ Preparatory     33:17.0   65             
100 Olivia Novotny             9 Basehor-Linwood        34:26.8                  
101 Sydney Hawley             12 Lawrence               40:35.6                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Johnston                     21    1    2    3    5   10   31               
      Total Time:  1:51:40.90                                                    
         Average:    22:20.18                                                    
   2 Op-Blue Valley West          49    4    6   11   13   15   21   32          
      Total Time:  1:56:21.10                                                    
         Average:    23:16.22                                                    
   3 Lawrence-Free State          80   12   14   16   18   20   24   27          
      Total Time:  1:58:38.70                                                    
         Average:    23:43.74                                                    
   4 Lenexa-St. James Academy     95    8   17   19   25   26   33   45          
      Total Time:  2:00:17.40                                                    
         Average:    24:03.48                                                    
   5 Topeka-Seaman               129    7    9   28   39   46   50   52          
      Total Time:  2:02:58.90                                                    
         Average:    24:35.78                                                    
   6 Marquette                   167   23   30   35   36   43   53               
      Total Time:  2:06:07.30                                                    
         Average:    25:13.46                                                    
   7 Manhattan                   200   37   38   40   41   44   47   48          
      Total Time:  2:08:32.70                                                    
         Average:    25:42.54                                                    
   8 Bishop Kelley               222   22   29   56   57   58                    
      Total Time:  2:16:22.80                                                    
         Average:    27:16.56                                                    
   9 Gardner-Edgerton            231   34   42   49   51   55   59   60          
      Total Time:  2:12:34.20                                                    
         Average:    26:30.84                                                    
  10 Christ Preparatory          304   54   61   62   63   64   65               
      Total Time:  2:35:29.00                                                    
         Average:    31:05.80