Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/18/2018 10:31 AM
           2018 Wisconsin USA Track & Field - 6/14/2018 to 6/17/2018           
                      Open/Masters Outdoor Championships                       
                              Carroll University                               
                                    Results                                    
 
Event 700  W30 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jessie DeThomasis        W32 02-Unattache             13.85  
 
Event 700  W35 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Inga McIntyre            W38 A Running St             12.82  
 
Event 700  W55 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacklyn Slaughter        W56 21-Unattache             15.33  
 
Event 700  W60 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leandra Funk             W62 02-Unattache             15.74  
  2 Carole Jackson           W64 16-Unattache             19.37  
  3 Sandra O'Brien           W64 20-Unattache             27.38  
 
Event 700  W65 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sharon Murphy            W65 20-Unattache             18.12  
 
Event 701  W30 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jessie DeThomasis        W32 02-Unattache             28.55  
 
Event 701  W35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Inga McIntyre            W38 A Running St             26.28  
 
Event 701  W40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lace Luedke              W42 20-Unattache             30.94  
 
Event 701  W55 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacklyn Slaughter        W56 21-Unattache             33.53  
 
Event 701  W60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leandra Funk             W62 02-Unattache             32.62  
  2 Carole Jackson           W64 16-Unattache             40.97  
 
Event 701  W65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sharon Murphy            W65 20-Unattache             40.28  
 
Event 702  W30 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jessie DeThomasis        W32 02-Unattache             63.05  
 
Event 702  W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lace Luedke              W42 20-Unattache             68.68  
 
Event 702  W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leandra Funk             W62 02-Unattache             75.34  
  2 Carole Jackson           W64 16-Unattache           1:32.67  
 
Event 702  W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosanne Ullman           W65 20-Unattache           2:14.77  
 
Event 703  W40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Mayhewrozek         W42 45-Unattache           2:42.65  
 
Event 708  W65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Janice Watkins           W66 20-Unattache          23:19.25  
 
Event 710  W19-29 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Abigail Missiaen         W19 20-Unattache             68.66  
 
Event 710  W40 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Mayhewrozek         W42 45-Unattache           1:24.56  
 
Event 714  W30 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amy Fix                  W34 20-Unattache             4.76m   15-07.50 
 
Event 715  W19-29 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bria Halama              W25 16-Unattache            11.73m   38-06.00 
 
Event 715  W30 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amy Fix                  W34 20-Unattache            10.09m   33-01.25 
 
Event 716  W40 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anna Mayhewrozek         W42 45-Unattache             1.15m    3-09.25 
 
Event 718  W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Juli Peterson            W51 20-Unattache            10.01m   32-10.25 
  2 Cherlyn Sindic-Spielgelh W54 16-Unattache             6.57m   21-06.75 
 
Event 718  W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache             8.86m   29-01.00 
  2 Kathy Ducat              W56 20-Unattache             5.89m   19-04.00 
 
Event 718  W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Susan Hallen             W61 Chicagoland              8.60m   28-02.75 
  2 Ruth Welding             W62 Chicagoland              7.58m   24-10.50 
  3 Carole Jackson           W64 16-Unattache             5.72m   18-09.25 
  4 Sandra O'Brien           W64 20-Unattache             4.48m   14-08.50 
 
Event 719  W19-29 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexandra Morgan         W25 35-Unattache            54.98m     180-04 
  2 Abigail Missiaen         W19 20-Unattache            30.36m      99-07 
 
Event 719  W50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Juli Peterson            W51 20-Unattache            21.03m      69-00 
  2 Cherlyn Sindic-Spielgelh W54 16-Unattache            16.25m      53-04 
 
Event 719  W55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache            22.05m      72-04 
  2 Kathy Ducat              W56 20-Unattache            16.42m      53-10 
 
Event 719  W60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W62 Chicagoland             21.93m      71-11 
  2 Susan Hallen             W61 Chicagoland             20.51m      67-03 
  3 Carole Jackson           W64 16-Unattache            10.82m      35-06 
 
Event 720  W19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Abigail Missiaen         W19 20-Unattache            35.42m     116-02 
 
Event 720  W50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cherlyn Sindic-Spielgelh W54 16-Unattache            16.23m      53-03 
 
Event 720  W55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache            22.59m      74-01 
  2 Rose O'Leary             W55 20-Unattache            14.69m      48-02 
  3 Margaret O'Leary         W57 20-Unattache            10.71m      35-02 
  4 Kathy Ducat              W56 20-Unattache             7.82m      25-08 
 
Event 720  W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Susan Hallen             W61 Chicagoland             17.35m      56-11 
  2 Carole Jackson           W64 16-Unattache             9.95m      32-08 
  3 Sandra O'Brien           W64 20-Unattache             9.80m      32-02 
 
Event 720  W65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rosanne Ullman           W65 20-Unattache             8.45m      27-09 
 
Event 721  W50 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Juli Peterson            W51 20-Unattache            31.77m     104-03 
  2 Sharon Sears             W54 16-Unattache            21.79m      71-06 
 
Event 721  W55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache            28.75m      94-04 
  2 Kathy Ducat              W56 20-Unattache            14.85m      48-09 
  3 Jaculin Coyle            W56 20-Unattache             7.92m      26-00 
 
Event 721  W60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W62 Chicagoland             34.23m     112-04 
  2 Sandra O'Brien           W64 20-Unattache            12.64m      41-06 
 
Event 722  W19-29 100 Short Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache             15.12     793
 
Event 722  W19-29 High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache             1.75m    5-08.75    916
 
Event 722  W19-29 Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache             8.29m   27-02.50    418
 
Event 722  W19-29 200 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache             26.83     705
 
Event 722  W19-29 Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache             5.45m   17-10.75    686
 
Event 722  W19-29 Javelin Throw Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache            27.47m      90-01    429
 
Event 722  W19-29 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Lehman          W28 20-Unattache           2:46.64     499
 
Event 726  W50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Juli Peterson            W51 20-Unattache            12.39m   40-07.75 
 
Event 726  W55 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache            10.69m   35-01.00 
  2 Kathy Ducat              W56 20-Unattache             4.41m   14-05.75 
 
Event 726  W60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W62 Chicagoland             14.09m   46-02.75 
  2 Susan Hallen             W61 Chicagoland             11.50m   37-08.75 
  3 Carole Jackson           W64 16-Unattache             8.14m   26-08.50 
 
Event 800  M19-29 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Daniel Hartman III       M19 21-Unattache             11.18   4 
  2 Abijah Allsop            M20 16-Unattache             11.69   4 
  3 Parker Nolden            M25 20-Unattache             12.31   4 
 
Event 800  M30 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marques Johnson          M34 20-Unattache             11.38   4 
  2 Dave Steck               M34 20-Unattache             11.63   4 
 
Event 800  M40 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Justin Ellman            M41 19-Unattache             12.20   3 
 
Event 800  M45 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeffrey Schultz          M48 20-Unattache             11.66   3 
  2 Tim Allwine              M49 16-Unattache             13.39   3 
 
Event 800  M50 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andy Schloot             M51 16-Unattache             18.35   2 
 
Event 800  M55 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Ashford            M55 21-Unattache             13.29   2 
  2 Leondus Worsley          M56 21-Unattache             13.82   2 
  3 Patrick Buhr             M58 20-Unattache             17.01   2 
 
Event 800  M60 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thomas Rewolinski        M64 20-Unattache             14.00   1 
  2 Shawn Shurilla           M61 20-Unattache             14.42   2 
  3 Randy Harris             M62 21-Unattache             15.00   2 
 
Event 800  M65 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ernie Snodgrass          M65 22-Unattache             16.07   2 
  2 Marvin Ripp              M68 20-Unattache             18.48   1 
 
Event 800  M70 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Milewski            M73 20-Unattache             14.09  
  2 Anthony Guerra           M70 20-Unattache             15.22  
  3 Neal Schuster            M70 20-Unattache             18.30  
 
Event 800  M80 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Jarmes              M81 20-Unattache             20.56  
 
Event 801  M19-29 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Daniel Hartman III       M19 21-Unattache             22.53   4 
  2 Abijah Allsop            M20 16-Unattache             23.98   4 
  3 Parker Nolden            M25 20-Unattache             25.25   4 
 
Event 801  M30 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dave Steck               M34 20-Unattache             24.10   4 
  2 Josh Canner              M30 20-Unattache             24.33   4 
 
Event 801  M35 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joshua Slamka            M39 20-Unattache             24.21   4 
 
Event 801  M40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peter Haack              M43 30-Unattache             24.84  
  2 Justin Ellman            M41 19-Unattache             25.06  
 
Event 801  M45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeffrey Schultz          M48 20-Unattache             24.14   1 
  2 Tim Allwine              M49 16-Unattache             27.73   2 
 
Event 801  M50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andy Schloot             M51 16-Unattache             39.09   3 
 
Event 801  M55 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Leondus Worsley          M56 21-Unattache             28.64   2 
  2 Ron Butts                M57 20-Unattache             29.92   3 
  3 Patrick Buhr             M58 20-Unattache             39.24   3 
 
Event 801  M60 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thomas Rewolinski        M64 20-Unattache             29.21   3 
  2 Michael Berndt           M64 20-Unattache             34.86   3 
 
Event 801  M65 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jerry Feldhausen         M67 20-Unattache             36.50   3 
 
Event 801  M70 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Milewski            M73 20-Unattache             30.25   2 
 
Event 801  M75 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Mortenson          M78 20-Unattache           1:25.93   3 
 
Event 801  M85 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alfred Dubois            M86 20-Unattache             44.38   3 
 
Event 802  M19-29 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Berry              M28 48-Unattache             52.18   3 
 
Event 802  M30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Caleb Roesler            M32 20-Unattache             54.76   3 
 
Event 802  M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joshua Slamka            M39 20-Unattache             51.41   3 
 
Event 802  M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Peter Haack              M43 30-Unattache             54.28   3 
 
Event 802  M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeff Constable           M45 20-Unattache             60.77   3 
  2 Charlie Coe              M47 21-Unattache             75.25   3 
 
Event 802  M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ron Butts                M57 20-Unattache             68.93   2 
 
Event 802  M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Michael Berndt           M64 20-Unattache           1:25.41   2 
 
Event 802  M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jerry Feldhausen         M67 20-Unattache           1:30.83   2 
 -- Keevan Morgan            M68 21-Unattache               DNF   2 
 
Event 802  M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Milewski            M73 20-Unattache             78.70  
 
Event 802  M75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortenson          M78 20-Unattache           2:35.29  
 
Event 802  M85 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alfred Dubois            M86 20-Unattache           1:42.42  
 
Event 803  M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Cooke              M37 16-Unattache           9:47.00  
 
Event 803  M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Timothy Conheady         M61 21-Unattache           2:41.93  
 
Event 803  M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortenson          M78 20-Unattache           3:15.33  
 
Event 804  M40 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christopher Wolf         M44 21-Unattache           4:35.43  
  2 Ben Van Male             M41 20-Unattache           4:38.82  
 
Event 804  M45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chris Sturdevant         M45 20-Unattache           5:07.39  
 
Event 804  M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Timothy Conheady         M61 21-Unattache           5:16.40  
 
Event 805  M35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Cooke              M37 16-Unattache          11:30.72  
 
Event 805  M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Ric Campbell             M60 20-Unattache               DNF  
 
Event 805  M75 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Mortenson          M78 20-Unattache          24:52.07  
 
Event 807  M40 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Christopher Wolf         M44 21-Unattache               DNF  
 
Event 807  M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlie Coe              M47 21-Unattache          12:34.96  
 
Event 808  M55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Will Preischel           M57 20-Unattache          15:48.30  
 
Event 808  M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robert Watkins           M69 20-Unattache          20:23.92  
 
Event 808  M85 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alfred Dubois            M86 20-Unattache          23:31.81  
 
Event 809  M35 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Owen                M38 20-Unattache             17.18  
 
Event 809  M55 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Ashford            M55 21-Unattache             15.14  
 
Event 809  M60 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eugene Anton             M60 02-Unattache             16.62  
 
Event 809  M65 110 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ernie Snodgrass          M65 22-Unattache             18.48  
 
Event 810  M30 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Caleb Roesler            M32 20-Unattache             67.93  
 
Event 810  M35 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Owen                M38 20-Unattache             71.66  
 
Event 814  M19-29 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matthew Green            M22 20-Unattache             6.74m   22-01.50 
 
Event 814  M30 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charles Brown III        M30 20-Unattache             7.35m   24-01.50 
  2 Josh Canner              M30 20-Unattache             6.28m   20-07.25 
 
Event 814  M45 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tim Allwine              M49 16-Unattache             4.71m   15-05.50 
 
Event 814  M60 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ronald Utz               M60 20-Unattache             4.71m   15-05.50 
 
Event 814  M65 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Keevan Morgan            M68 21-Unattache             4.01m   13-02.00 
  2 Harvey Pollack           M68 20-Unattache             3.27m   10-08.75 
  3 Marvin Ripp              M68 20-Unattache             3.06m   10-00.50 
 
Event 814  M70 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache             3.90m   12-09.50 
 
Event 814  M80 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Frank Hedgcock           M81 20-Unattache             2.39m    7-10.25 
 
Event 815  M19-29 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matthew Green            M22 20-Unattache            14.01m   45-11.75 
 
Event 815  M35 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ryan Owen                M38 20-Unattache             9.27m   30-05.00 
 
Event 815  M60 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ronald Utz               M60 20-Unattache             9.01m   29-06.75 
 
Event 815  M65 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Pollack           M68 20-Unattache             7.08m   23-02.75 
 
Event 815  M70 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache             6.97m   22-10.50 
 
Event 815  M80 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Frank Hedgcock           M81 20-Unattache             5.82m   19-01.25 
 
Event 816  M50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Victor Rose              M52 16-Unattache             1.55m    5-01.00 
 
Event 816  M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Jeffrey Stephens         M58 21-Unattache                NH            
 
Event 816  M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Randy Harris             M62 21-Unattache             1.50m    4-11.00 
  2 Jeffrey Watry            M62 20-Unattache             1.45m    4-09.00 
 -- Dana Jaster              M61 20-Unattache                NH            
 
Event 816  M65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Pollack           M68 20-Unattache             1.30m    4-03.25 
  2 Patrick Hauser           M67 20-Unattache             1.15m    3-09.25 
 
Event 816  M75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Roger Crass              M76 16-Unattache                NH            
 
Event 816  M80 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Frank Hedgcock           M81 20-Unattache             1.10m    3-07.25 
 
Event 816  M90 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Bill Wambach             M92 20-Unattache                NH            
 
Event 817  M19-29 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jake Stevens             M19 21-Unattache             4.40m   14-05.25 
  2 Nicholas Quandt          M20 20-Unattache             4.25m   13-11.25 
  3 Parker Nolden            M25 20-Unattache             3.95m   12-11.50 
 
Event 817  M30 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jeremiah Snyder          M34 20-Unattache             4.40m   14-05.25 
  2 Zachary Pawlowski        M33 20-Unattache             4.10m   13-05.25 
 -- Josh Canner              M30 20-Unattache              FAIL            
 
Event 817  M45 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrew Elliott           M49 20-Unattache             3.35m   10-11.75 
 
Event 817  M50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Richard McQuown          M52 20-Unattache             2.90m    9-06.25 
 
Event 817  M55 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Lee Jr             M57 Get Vertical             2.90m    9-06.25 
 
Event 817  M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jeffrey Watry            M62 20-Unattache             2.60m    8-06.25 
 
Event 817  M70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Neal Schuster            M70 20-Unattache              FAIL            
 
Event 817  M85 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- William Jankovitch       M85 20-Unattache              FAIL            
 
Event 818  M19-29 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Maranto            M20 20-Unattache            12.58m   41-03.25 
 
Event 818  M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nick Fix                 M35 20-Unattache            10.03m   32-11.00 
 
Event 818  M45 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Craig Kruse              M45 21-Unattache            12.60m   41-04.25 
  2 Ken Woodall              M48 16-Unattache             6.47m   21-02.75 
 
Event 818  M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gregory Davis            M61 21-Unattache             8.45m   27-08.75 
  2 James Cunningham         M63 20-Unattache             7.23m   23-08.75 
 
Event 818  M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marvin Ripp              M68 20-Unattache             8.02m   26-03.75 
 -- Michael Menzhuber        M66 20-Unattache              FOUL            
 
Event 818  M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 George Davies            M77 48-Unattache             9.31m   30-06.50 
 -- Roger Crass              M76 16-Unattache              FOUL            
 
Event 819  M9-10 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kade Lubner              M10 20-Unattache             3.19m      10-05 
 
Event 819  M11-12 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peter :)                 M11 16-Unattache            36.95m     121-03 
 
Event 819  M19-29 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Maranto            M20 20-Unattache            34.48m     113-01 
 
Event 819  M35 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nick Fix                 M35 20-Unattache            30.77m     100-11 
 
Event 819  M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andy Schloot             M51 16-Unattache            17.50m      57-05 
 
Event 819  M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gregory Davis            M61 21-Unattache            32.28m     105-11 
  2 James Cunningham         M63 20-Unattache            27.48m      90-02 
  3 Michael Berndt           M64 20-Unattache            24.34m      79-10 
 
Event 819  M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patrick Hauser           M67 20-Unattache            39.00m     127-11 
  2 John Daniel              M67 43-Unattache            36.11m     118-06 
  3 Marvin Ripp              M68 20-Unattache            29.35m      96-03 
 
Event 819  M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache            24.91m      81-09 
 
Event 819  M75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 George Davies            M77 48-Unattache            32.67m     107-02 
 
Event 820  M19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Maranto            M20 20-Unattache            27.13m      89-00 
 
Event 820  M30 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Josh Canner              M30 20-Unattache            46.88m     153-10 
 
Event 820  M35 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nick Fix                 M35 20-Unattache            46.75m     153-04 
 
Event 820  M45 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ken Woodall              M48 16-Unattache            22.51m      73-10 
 
Event 820  M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andy Schloot             M51 16-Unattache            16.83m      55-02 
 
Event 820  M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gregory Davis            M61 21-Unattache            40.87m     134-01 
  2 Michael Berndt           M64 20-Unattache            23.75m      77-11 
  3 James Cunningham         M63 20-Unattache            19.56m      64-02 
 
Event 820  M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 John Daniel              M67 43-Unattache            49.22m     161-06 
  2 Patrick Hauser           M67 20-Unattache            34.85m     114-04 
  3 Marvin Ripp              M68 20-Unattache            26.60m      87-03 
  4 Keevan Morgan            M68 21-Unattache            23.67m      77-08 
 
Event 820  M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Neal Schuster            M70 20-Unattache            26.57m      87-02 
  2 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache            22.70m      74-06 
 
Event 820  M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Roger Crass              M76 16-Unattache            19.61m      64-04 
 -- Mike Bolan               M76 20-Unattache              FOUL            
 
Event 820  M80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Smith            M81 16-Unattache             8.54m      28-00 
 
Event 820  M85 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Jankovitch       M85 20-Unattache            23.08m      75-09 
  2 Donald Hoeppner          M87 20-Unattache            14.32m      47-00 
 
Event 821  M30 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Floyd Turner II          M33 21-Unattache            43.93m     144-01 
 
Event 821  M35 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nick Fix                 M35 20-Unattache            37.00m     121-05 
 
Event 821  M55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Coyle              M57 20-Unattache            19.62m      64-04 
 
Event 821  M60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M63 20-Unattache            26.86m      88-01 
 
Event 821  M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache            28.69m      94-01 
  2 Neal Schuster            M70 20-Unattache            24.66m      80-11 
 
Event 821  M85 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Jankovitch       M85 20-Unattache            20.23m      66-04 
  2 Donald Hoeppner          M87 20-Unattache            17.83m      58-06 
 
Event 822  M55 100 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             13.00     740
 
Event 822  M55 Long Jump Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             4.56m   14-11.50    582
 
Event 822  M55 Shot Put Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             8.96m   29-04.75    569
 
Event 822  M55 High Jump Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             1.40m    4-07.00    552
 
Event 822  M55 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             61.56     716
 
Event 822  M55 110 Short Hurdles Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache             21.83     337
 
Event 822  M55 Discus Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache            27.95m      91-08    485
 
Event 822  M55 Pole Vault Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Paul Raab                M55 21-Unattache                NH            
 
Event 822  M55 Javelin Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache            32.08m     105-03    485
 
Event 822  M55 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Raab                M55 21-Unattache           5:58.28     567
 
Event 824  M60 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shawn Shurilla           M61 20-Unattache             52.43  
  2 Eugene Anton             M60 02-Unattache             59.22  
 
Event 824  M65 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ernie Snodgrass          M65 22-Unattache             62.46  
 
Event 825  M45 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chris Sturdevant         M45 20-Unattache           8:59.24  
 
Event 826  M19-29 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Maranto            M20 20-Unattache             7.27m   23-10.25 
 
Event 826  M35 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nick Fix                 M35 20-Unattache            12.11m   39-08.75 
 
Event 826  M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Cunningham         M63 20-Unattache            10.83m   35-06.50 
 
Event 826  M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marvin Ripp              M68 20-Unattache             9.58m   31-05.25 
 
Event 826  M75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 George Davies            M77 48-Unattache             8.18m   26-10.00 
 
Event 935  M70 80 Short Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harold Tetzlaff          M72 20-Unattache             18.50  
 
Event 936  W50 Weight Throw Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Juli Peterson            W51 20-Unattache            12.39m   40-07.75 
 
Event 936  W55 Weight Throw Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kimberly Virden          W56 20-Unattache            10.69m   35-01.00 
  2 Kathy Ducat              W56 20-Unattache             4.41m   14-05.75 
 
Event 936  W60 Weight Throw Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Welding             W62 Chicagoland             14.09m   46-02.75 
  2 Susan Hallen             W61 Chicagoland             11.50m   37-08.75 
 
Event 939  W19-29 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Day                 W24 16-Unattache             23.00  
 
Event 940  W19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anna Day                 W24 16-Unattache             8.59m      28-02 
 
Event 941  W9-10 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Addison Zellner          W10 20-Unattache             36.46  
 
Event 941  W15-16 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache             26.12  
 
Event 941  M9-10 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kade Lubner              M10 20-Unattache             27.83  
 
Event 941  M19-29 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache             22.23  
 
Event 942  W15-16 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache           1:48.09  
 
Event 942  W19-29 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauren Reesman           W19 16-Unattache           1:38.96  
 
Event 942  M19-29 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache           1:24.90  
 
Event 943  M19-29 3000 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache          10:18.94  
 
Event 944  W15-16 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache             4.20m   13-09.50 
 
Event 944  M9-10 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kade Lubner              M10 20-Unattache             2.94m    9-07.75 
 
Event 944  M19-29 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache             5.44m   17-10.25 
 
Event 945  W15-16 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache             8.76m      28-09 
 
Event 945  M19-29 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache            14.25m      46-09 
 
Event 946  W15-16 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache             5.93m      19-05 
 
Event 946  M19-29 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brendan Ojibway          M19 16-Unattache            10.96m      35-11 
 
Event 947  W9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Addison Zellner          W10 20-Unattache           1:26.53  
 
Event 947  W19-29 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauren Reesman           W19 16-Unattache             49.50  
 
Event 948  W15-16 800 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabi Berthiaume          W15 20-Unattache           3:49.36  
 
Event 948  W19-29 800 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauren Reesman           W19 16-Unattache           3:28.33  
 
Event 950  W9-10 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Addison Zellner          W10 20-Unattache             24.43