Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/24/2018 06:04 PM
                   2018 FSU Relays - 3/23/2018 to 3/24/2018                    
                                Mike Long Track                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash High School
===============================================================================
        Meet: M 11.63  2007        Teona Rodgers, Wharton                      
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Dianisty Bolden           11 Largo HS                 11.70   3.1  3  10   
  2 Lauryn Hall               12 Sparkman Hig             11.77   3.1  3   8   
  3 Jaeda Hunt                12 Monroe Compr             11.85   3.1  3   6   
  4 Jacquevia Jones           12 Lincoln HS               11.89   3.1  3   5   
  5 Abigail Pantlitz          10 Navarre HS               12.06   3.1  3   4   
  6 Denise White              11 Bay HS                   12.10   3.1  3   3   
  7 Kyndell Burrows           10 Auburndale H             12.14   3.1  3   2   
  8 Akyrah O'Banner           10 Godby HS                 12.20   1.5  2   1   
  9 Alliann Johnson           10 Osceola HS (             12.21   1.5  2 
 10 Kya Laster                12 Pine Forest              12.26   2.7  1 
 11 Autaliah Williams-Gould    9 Pine Forest              12.29   2.7  1 
 12 Miahna Harden              9 Lincoln HS               12.40   1.5  2 
 13 Jasmine Senter            10 Eagles Landi             12.46   1.5  2 
 14 Madison King              10 Godby HS                 12.48   2.7  1 
 15 Ameion Hamlet             10 Godby HS                 13.38   2.7  1 
 16 Tazarryia Poole           11 Palatka HS               14.68   1.5  2 
 -- Jasmine Mason             12 Lincoln HS                  FS   1.5  2 
 
Girls 200 Meter Dash High School
===============================================================================
        Meet: M 23.38  2017        Karimah Davis, Palm Beach Central           
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dianisty Bolden           11 Largo HS                 24.38   1.3  2  10   
  2 Janasia Cox               11 Gadsden Coun             24.54   1.3  2   8   
  3 Lauryn Hall               12 Sparkman Hig             24.61   0.2  3   6   
  4 Denise White              11 Bay HS                   24.74   0.2  3   5   
  5 Ma'Asa Gay                12 Wakulla HS               24.79   1.3  2   4   
  6 De'Aundra Johnson          9 Pine Forest              24.94   1.3  2   3   
  7 Saniya Tillman             9 Auburndale H             24.96   0.2  3   2   
  8 Abigail Pantlitz          10 Navarre HS               25.00   1.3  1   1   
  9 Alliann Johnson           10 Osceola HS (             25.03   1.3  1 
 10 Jaeda Hunt                12 Monroe Compr             25.08   0.2  3 
 11 Kyndell Burrows           10 Auburndale H             25.11   1.3  2 
 12 Jasmine Mason             12 Lincoln HS               25.20   1.3  1 
 13 Latasha Smith             11 Suncoast HS              25.22   1.3  1 
 14 Akyrah O'Banner           10 Godby HS                 25.42   0.2  3 
 15 Catera Smith              12 Pine Forest              25.49   1.3  2 
 16 Sadae Davidson            12 Osceola HS (             25.49   1.3  1 
 -- Cydney Wright              9 Mainland HS                DNF   1.3  2 
 
Girls 400 Meter Dash High School
==========================================================================
        Meet: M 53.87  2017        Karimah Davis, Palm Beach Central           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maiah Walker              12 Lake Wales H             54.85   3  10   
  2 Saniya Tillman             9 Auburndale H             55.45   3   8   
  3 Latasha Smith             11 Suncoast HS              56.69   2   6   
  4 Ma'Asa Gay                12 Wakulla HS               56.90   3   5   
  5 Sadae Davidson            12 Osceola HS (             57.10   3   4   
  6 Catera Smith              12 Pine Forest              57.65   3   3   
  7 Kameron Scille            10 Wellington H             57.66   2   2   
  8 Kayland Thomason          12 Eagles Landi             58.38   2   1   
  9 Nadia Collins              9 Leon HS                  58.42   1 
 10 Ava Klein                 10 Lakewood Ran             58.54   2 
 11 Ja'Milya Poole            11 Monroe Compr             58.66   3 
 12 Yasmin Grace               9 Lincoln HS               58.93   1 
 13 Akyrah O'Banner           10 Godby HS                 59.10   2 
 14 Camielle Milledge         10 Monroe Compr             59.36   1 
 15 Kiara Jordan              10 Rickards HS              59.36   1 
 16 Alex D'Ambrosio           12 Lake Minneol             59.46   3 
 17 Taryn Henry               10 Leon HS                  59.94   2 
 18 Riniya Johnson            10 Auburndale H           1:01.05   2 
 19 Danielle Shaw             11 Rickards HS            1:02.89   1 
 
Girls 800 Meter Run High School
==========================================================================
        Meet: M 2:12.72  2017        Bryanna Rivers, Wharton                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caitlin Collier           12 Bolles HS              2:04.87M  5  10   
  2 Jessica Edwards            9 Canterbury S           2:13.32   5   8   
  3 Sydney Steely             12 Hoover                 2:14.48   5   6   
  4 Melanie White             12 Winter Park            2:15.23   5   5   
  5 Valeria Gimenez           12 Img Academy            2:15.74   5   4   
  6 Lillian Holtery            9 Niceville HS           2:17.04   4   3   
  7 Elayna Bahr               10 Winter Sprin           2:17.60   4   2   
  8 Shay Lee                  12 Lakewood Ran           2:17.67   5   1   
  9 Emma Langley              11 Hoover                 2:18.00   4 
 10 Paola Bencosme             9 G. Holmes Br           2:18.23   4 
 11 Grace Phillips            12 Citrus Park            2:18.50   3 
 12 Reagan Darrah             12 Ponte Vedra            2:18.82   4 
 13 Ella Swigler              12 Mosley HS              2:19.17   2 
 14 Kambry Smith               9 Fort Walton            2:19.17   4 
 15 Sadae Davidson            12 Osceola HS (           2:19.21   1 
 16 Caroline Franklin         12 Hoover                 2:19.44   2 
 17 Cadi Rowe                 11 Lake Minneol           2:19.62   3 
 18 Amanda Schwartz           10 Pine Crest H           2:20.04   4 
 19 Jacqueline Abanses         9 Citrus Park            2:20.48   3 
 20 Julianne Dillon           12 Lakewood Ran           2:20.67   5 
 21 Alayna Goll               12 Estero HS              2:20.90   2 
 22 Mariana Valencia           9 Img Academy            2:21.58   3 
 23 Emma Jane Warren          12 Bishop Kenny           2:21.79   1 
 24 Caroline MacKenzie        11 Fort Myers H           2:21.82   1 
 25 Kayland Thomason          12 Eagles Landi           2:22.26   1 
 26 Naila Harris              12 Monroe Compr           2:22.46   2 
 27 Sydney Avery              11 Berkeley Pre           2:22.57   2 
 28 Catherine Kunz             9 Bolles HS              2:22.84   3 
 29 Rachel Shapiro            12 Bolles HS              2:23.02   3 
 30 Gabrielle Fountain        12 Pine Forest            2:23.09   1 
 31 Carolina Titus            10 Sarasota HS            2:24.23   1 
 32 Layne Rivera               9 Bolles HS              2:24.60   1 
 33 Riniya Johnson            10 Auburndale H           2:24.70   2 
 34 Fiona Kurland             12 Fort Myers H           2:24.83   2 
 35 Hannah Farley             11 Niceville HS           2:25.47   3 
 36 Olivia Miller             11 Chiles HS              2:26.51   5 
 37 Anna Lewis                12 Maclay Schoo           2:29.28   2 
 38 Jasmine Loriz             11 West Florida           2:30.36   3 
 
Girls 1600 Meter Run Invitational High School
==========================================================================
        Meet: M 4:52.09  2017        Kristlin Gear, Fort Myers                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caitlin Collier           12 Bolles HS              4:47.61M  3  10   
  2 Tsion Yared               10 Pine Crest H           4:55.42   3   8   
  3 Claire Openshaw           10 Creekside HS           4:55.94   3   6   
  4 Elizabeth Funderburk      12 Colquitt Cou           4:58.08   3   5   
  5 Marianne Mihas             9 Chicago Lati           5:01.27   3   4   
  6 Mahdere Yared              9 Pine Crest H           5:05.27   3   3   
  7 Emily Culley              11 Chiles HS              5:05.62   3   2   
  8 Rylee Pustilnik           10 Spanish Rive           5:06.34   2   1   
  9 Lillian Holtery            9 Niceville HS           5:06.36   2 
 10 Rebecca Clark             11 The Villages           5:06.52   3 
 11 Jessica Edwards            9 Canterbury S           5:07.68   2 
 12 Audrey McAnally           10 Trinity Prep           5:07.77   3 
 13 Alyssa Hendrix            10 Riverview HS           5:07.84   3 
 14 Caitlin Wilkey            10 Chiles HS              5:07.98   3 
 15 Natalie Varela            10 Gulliver Pre           5:09.98   3 
 16 Mackenzie Czurak          10 Winter Sprin           5:09.98   3 
 17 Bailey Hertenstein        12 Newsome High Sch       5:10.49   3 
 18 Melanie White             12 Winter Park            5:11.73   2 
 19 Sydney Steely             12 Hoover                 5:11.96   3 
 20 Isabella Bartczak         12 Dr. Phillips           5:13.93   1 
 21 Emily Faulhaber           10 Pine Crest H           5:14.43   2 
 22 Lisa Adjouadi             10 G. Holmes Br           5:15.52   2 
 23 Cadi Rowe                 11 Lake Minneol           5:16.01   2 
 24 Jacqueline Abanses         9 Citrus Park            5:16.42   1 
 25 Erica Fisher              11 Pace HS                5:16.67   2 
 26 Layne Rivera               9 Bolles HS              5:19.59   1 
 27 Ella Swigler              12 Mosley HS              5:19.70   1 
 28 Ava Weems                 12 Hoover                 5:20.55   2 
 29 Rebecca Bergnes           10 G. Holmes Br           5:20.95   1 
 30 Isabella Pawloski          9 East Lake HS           5:21.64   2 
 31 Mykenzee Marshall         11 Ocala Vangua           5:22.29   1 
 32 Alayna Goll               12 Estero HS              5:23.22   2 
 33 Maeve O'Riordan           11 Bolles HS              5:23.77   1 
 34 Jasmine Hincapie          10 Westminster            5:24.57   1 
 35 Catherine Kunz             9 Bolles HS              5:25.21   1 
 36 Natalie Abernathy         11 Land O' Lake           5:26.73   1 
 37 Helena Kummings           10 Bolles HS              5:27.71   1 
 38 Amanda Schwartz           10 Pine Crest H           5:28.70   2 
 39 Maya Beleznay             10 Pine Crest H           5:29.56   1 
 40 Rachel Shapiro            12 Bolles HS              5:31.11   2 
 41 Kambry Smith               9 Fort Walton            5:35.21   1 
 
Girls 1600 Meter Run High School
===================================================================
        Meet: M 4:52.09  2017        Kristlin Gear, Fort Myers                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elayna Bahr               10 Winter Sprin           5:13.53   6 
  2 Ashlyn Iliff               9 Creekside HS           5:16.98   6 
  3 Brooke Santiesteban       12 Citrus Park            5:19.70   6 
  4 Erin Phelps               12 Chiles HS              5:19.90   6 
  5 Lydia Friedman            10 Citrus Park            5:20.85   6 
  6 Fiona Kurland             12 Fort Myers H           5:21.33   6 
  7 Haley Stallworth          11 Hoover                 5:22.06   6 
  8 Stephanie Ormsby          10 Fort Myers H           5:22.41   6 
  9 Grace Summers             12 HB Plant HS            5:22.48   6 
 10 Gianna Forte              11 Bishop Snyde           5:23.46   6 
 11 Megan Churchill           10 Lincoln HS             5:24.02   6 
 12 Hannah Farley             11 Niceville HS           5:26.12   5 
 13 Lana Rukab                11 Satellite Hi           5:26.20   6 
 14 Nia Rivers                10 Wharton HS             5:27.60   6 
 15 Hannah Schneidewind       12 Niceville HS           5:28.05   5 
 16 Reagan Mahler             12 Chiles HS              5:28.49   5 
 17 Carolina Titus            10 Sarasota HS            5:29.07   6 
 18 Caroline Sall             12 Hoover                 5:29.19   5 
 19 Sydney Avery              11 Berkeley Pre           5:29.94   6 
 20 Cassie Lawlor             11 Pine Crest H           5:30.77   5 
 21 Morgan Sharman            12 Matanzas HS            5:31.00   5 
 22 Rain Marti                12 Matanzas HS            5:31.00   5 
 23 Alixandra Rubin           10 HB Plant HS            5:31.51   5 
 24 Mattie Mooney-McMillan    12 Rickards HS            5:31.76   5 
 25 Tara Openshaw             12 Creekside HS           5:32.63   6 
 26 Susanna Goewey            12 HB Plant HS            5:32.71   4 
 27 Nicolina Otero            11 Wharton HS             5:32.86   5 
 28 Avery Calabro              9 Leon HS                5:33.49   5 
 29 Marie Groppel             11 Satellite Hi           5:34.15   6 
 30 Elizabeth Eudaly          10 HB Plant HS            5:34.73   4 
 31 Emily Molen               10 Chiles HS              5:36.08   5 
 32 Marissa Kempf              9 Sarasota HS            5:36.35   4 
 33 Angela Burun              12 Estero HS              5:36.71   4 
 34 Sarah Schultz             10 Fort Myers H           5:37.09   4 
 35 Araceli Portugal           9 West Florida           5:37.28   4 
 36 Ciara Coger               12 Niceville HS           5:37.46   5 
 37 Sierra Stocker             9 Pine Crest H           5:38.45   5 
 38 Shealyn Sullivan          12 Chiles HS              5:40.23   4 
 39 Maria Areola              11 West Florida           5:40.39   4 
 40 Julia Lavrador             9 Satellite Hi           5:40.81   4 
 41 Rachael Stockel           10 Maclay Schoo           5:40.90   4 
 42 Lindsay James              9 Chiles HS              5:41.72   5 
 43 Sofia Collins             12 Estero HS              5:42.24   4 
 44 Snejana Faryga            10 Lake Minneol           5:42.34   4 
 45 Jordan Ford                9 G. Holmes Br           5:43.32   4 
 46 Emma Paliotta              9 Lakewood Ran           5:43.96   4 
 47 Jayda Brooks              11 Niceville HS           5:44.07   3 
 48 Kristen McGrath            9 Bolles HS              5:44.09   3 
 49 Zoe Doxtator               9 Estero HS              5:44.91   3 
 50 Catherine Maclean         11 Mosley HS              5:44.94   4 
 51 Chase Merrick             10 Lincoln HS             5:45.43   3 
 52 Lilli Unger                9 Leon HS                5:45.77   4 
 53 Natalie Ippolito          12 Estero HS              5:46.37   1 
 54 Constance Oswald          12 Nease HS               5:46.63   4 
 55 Alyssa Langston           11 Wakulla HS             5:47.04   4 
 56 Lorrie Axelrod            10 Pine Crest H           5:47.17   5 
 57 Gretchen Montgomery        9 Pine Crest H           5:49.33   4 
 58 Isabelle Jester           11 Sarasota HS            5:49.46   6 
 59 Cynthia Paterson          12 Leon HS                5:49.73   5 
 60 Catelin Lipham            11 Berkeley Pre           5:49.82   4 
 61 Ashley Stanley             9 Nease HS               5:52.06   2 
 62 Vianca Villatoro          12 St. Cloud HS           5:52.20   3 
 63 Erin Wilcox               11 Niceville HS           5:52.51   3 
 64 Amanda Brake              11 Wharton HS             5:52.53   4 
 65 Riley Bradshaw             9 Lakewood Ran           5:52.81   4 
 66 Erin Converse             10 Niceville HS           5:53.31   3 
 67 Jensen Mayer              10 Citrus Park            5:53.77   3 
 68 Lauren Locke              12 G. Holmes Br           5:53.92   3 
 69 Emily Stanley              9 Nease HS               5:54.88   2 
 70 Lexi Gray                  9 Lincoln HS             5:55.59   2 
 71 Nicole Megrath            12 Palm Beach C           5:56.36   5 
 72 Callie Zack                9 Wharton HS             5:56.47   2 
 73 Crystal Cassinelli        12 Calvary Chri           5:56.80   1 
 74 Emily Wilhelm              9 Trinity Prep           5:57.37   3 
 75 Ellie Segars               9 Niceville HS           5:57.40   2 
 76 Carina Richardson         12 Rickards HS            5:58.37   3 
 77 Alexis Thompson           12 Suwannee HS            5:58.49   3 
 78 Arianna Neely             12 Lincoln HS             5:58.82   2 
 79 jessa Stewart              9 Chiles HS              5:59.20   2 
 80 Ashley Basford            12 Satellite Hi           5:59.46   5 
 81 Michelle Sullivan         10 Wharton HS             5:59.82   1 
 82 Rylee French              10 Lincoln HS             6:00.56   3 
 83 Madison Xanders           11 Chiles HS              6:01.33   2 
 84 Lauren Labarre            10 Chiles HS              6:01.79   2 
 85 Olivia Roberts            10 HB Plant HS            6:02.70   2 
 86 Hartley Hill               9 HB Plant HS            6:03.11   2 
 87 Angelica DelaCruz         12 Bishop Kenny           6:03.31   3 
 88 Rachel Lettiero           12 Wharton HS             6:04.17   5 
 89 Isabella Galbis            7 Westminster            6:04.68   3 
 90 Mackensie LJ Parliment    12 Bishop Kenny           6:05.83   3 
 91 Savannah Beasley           9 Estero HS              6:05.97   1 
 92 Anna Csikai               11 Bolles HS              6:06.88   5 
 93 Brooke Wadal               9 Chiles HS              6:06.98   3 
 94 Amanda Weismann           10 HB Plant HS            6:09.06   1 
 95 Madison Alligood          10 Bishop Kenny           6:09.28   3 
 96 Taylor Stephens           11 Chiles HS              6:09.38   3 
 97 Victoria Lee               9 Maclay Schoo           6:10.20   3 
 98 Sara Towers               12 Satellite Hi           6:10.31   6 
 99 Xoe Bergman               11 Satellite Hi           6:10.33   2 
100 Jurni Juergen             11 John I. Leon           6:11.21   2 
101 Lauren Whittier            9 Lincoln HS             6:11.50   1 
102 Claire Evans              10 Bishop Kenny           6:11.79   2 
103 Lily Schultze              9 Springstead            6:11.83   2 
104 Madison Hood               9 Estero HS              6:12.20   1 
105 Laney Markman             11 HB Plant HS            6:12.90   2 
106 Riley Adams               10 Estero HS              6:13.24   1 
107 Megan O'Connell-Becker     9 Bishop Kenny           6:17.86   1 
108 Yali Miller               12 Bishop Kenny           6:20.34   1 
109 Madison Robinson          12 HB Plant HS            6:20.51   1 
110 Madison Wolfe             10 Lincoln HS             6:22.78   1 
111 Jessica Perez             10 Wharton HS             6:23.79   1 
112 Mary Alice Young          10 Bishop Kenny           6:24.59   1 
113 Libby Sauer                9 Leon HS                6:25.20   1 
114 Carly Canavan             12 Chiles HS              6:25.82   1 
115 Mary Schmidt               9 Bishop Kenny           6:27.50   2 
116 Rosie Marshall            12 Leon HS                6:27.68   2 
117 Vanessa Lopez             10 Wharton HS             6:33.50   1 
118 Katie Creveling            9 Bolles HS              6:34.56   3 
119 Hind Ossi                  9 Bishop Kenny           6:38.33   2 
120 Olivia Morris              9 Pine Crest H           6:38.63   2 
121 Audrey Ballard            11 Satellite Hi           6:39.35   3 
122 Katayoun Meyer             6 Westminster            6:42.07   1 
123 Maia Mast                 10 Leon HS                6:43.11   1 
124 Lilly Meono               11 Wharton HS             6:45.23   1 
125 Bridget Seagren            7 Westminster            6:56.45   1 
126 Bethany Morse              9 Lincoln HS             7:00.62   1 
 
Girls 3200 Meter Run Invitational High School
==========================================================================
        Meet: M 10:15.70  2013        Carmen Carlos, McGill-Toolen (AL)        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elizabeth Funderburk      12 Colquitt Cou          10:26.33   2  10   
  2 Claire Openshaw           10 Creekside HS          10:36.81   2   8   
  3 Tsion Yared               10 Pine Crest H          10:38.40   2   6   
  4 Rebecca Clark             11 The Villages          10:45.26   2   5   
  5 Mahdere Yared              9 Pine Crest H          10:48.44   2   4   
  6 Emily Culley              11 Chiles HS             10:50.13   2   3   
  7 Rafaella Gibbons          12 Winter Park           10:54.10   2   2   
  8 Rylee Pustilnik           10 Spanish Rive          10:58.15   2   1   
  9 Audrey McAnally           10 Trinity Prep          10:58.61   1 
 10 Isabella Bartczak         12 Dr. Phillips          10:58.63   2 
 11 Emily Faulhaber           10 Pine Crest H          10:59.09   1 
 12 Natalie Abernathy         11 Land O' Lake          11:04.35   2 
 13 Parker Valby              10 East Lake HS          11:04.80   1 
 14 Maeve O'Riordan           11 Bolles HS             11:06.66   1 
 15 Alayna Goll               12 Estero HS             11:07.26   1 
 16 Rebecca Bergnes           10 G. Holmes Br          11:07.43   1 
 17 Claire Moritz             12 Ponte Vedra           11:08.47   2 
 18 Maya Beleznay             10 Pine Crest H          11:10.36   2 
 19 Erin Phelps               12 Chiles HS             11:10.71   1 
 20 Caroline MacKenzie        11 Fort Myers H          11:12.30   1 
 21 Lydia Friedman            10 Citrus Park           11:14.10   1 
 22 Jennifer Coddington       11 Winter Park           11:17.12   1 
 23 Mackenzie Czurak          10 Winter Sprin          11:17.59   2 
 24 Ava Weems                 12 Hoover                11:18.60   1 
 25 Sinkenesh Parker           9 Circle Chris          11:19.14   1 
 26 Caroline Sall             12 Hoover                11:22.52   1 
 27 Gianna Forte              11 Bishop Snyde          11:23.15   1 
 28 Brooke McEwen             10 Circle Chris          11:24.51   1 
 29 Alivia Davis              12 Stanton Prep          11:25.21   1 
 30 Natalie Varela            10 Gulliver Pre          11:25.83   2 
 31 Helena Kummings           10 Bolles HS             11:26.06   1 
 32 Erica Fisher              11 Pace HS               11:29.73   2 
 33 Marisa Ashley              9 Arnold HS             11:31.65   1 
 34 Naila Etique               9 Nease HS              11:32.23   1 
 35 Haley Stallworth          11 Hoover                11:34.12   1 
 36 Jasmine Hincapie          10 Westminster           11:35.00   1 
 37 Ellie Kunze               10 Lake Minneol          11:35.36   1 
 38 Emma Noel                  9 Winter Park           11:35.78   1 
 39 Hannah Schneidewind       12 Niceville HS          11:48.14   2 
 40 Ciara Coger               12 Niceville HS          11:48.70   1 
 41 Lauren Bolnick             9 Creekside HS          11:55.22   1 
 42 Mary Kate Moloney         12 Nease HS              12:00.40   1 
 43 Hannah Jacobbe             9 Creekside HS          12:06.70   1 
 
Girls 3200 Meter Run High School
===================================================================
        Meet: M 10:15.70  2013        Carmen Carlos, McGill-Toolen (AL)        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Olivia Manno              10 HB Plant HS           11:35.33   2 
  2 Skylar Grant              10 West Florida          11:36.14   2 
  3 Maxine Montoya             9 Bolles HS             11:40.78   2 
  4 Kelly Steffens            10 Matanzas HS           11:41.14   2 
  5 Lindsey Hunter            10 Winter Park           11:45.17   2 
  6 Caroline Holland          11 Bolles HS             11:46.93   2 
  7 Grace Adams               10 Winter Park           11:49.48   2 
  8 Lauren Wallace             9 Hoover                11:49.90   2 
  9 Lila Clarkson             10 Spanish Rive          11:54.09   2 
 10 Lorrie Axelrod            10 Pine Crest H          11:54.32   2 
 11 Alyssa Halcomb             9 Hoover                11:55.20   2 
 12 Sarah Schultz             10 Fort Myers H          11:55.76   2 
 13 Elena Caldwell             9 Lake Minneol          11:57.19   2 
 14 Valeria Villatoro         12 St. Cloud HS          12:09.03   2 
 15 Sarah Weber                9 HB Plant HS           12:17.31   1 
 16 Emma Jane Warren          12 Bishop Kenny          12:19.11   2 
 17 Brianna Basford           12 Satellite Hi          12:20.24   2 
 18 Emma Righter              11 Berkeley Pre          12:25.80   2 
 19 Alexandra Perri           12 Citrus Park           12:27.12   2 
 20 Emillie Suarez            10 G. Holmes Br          12:28.48   1 
 21 Ale'jandra Gilley         10 West Florida          12:31.07   1 
 22 Natalie Lord              12 Suwannee HS           12:31.19   1 
 23 Susan Mago                10 Nease HS              12:31.62   1 
 24 Alaina Carpenter          11 Creekside HS          12:35.13   1 
 25 Julia Fletcher            11 Bishop Kenny          12:36.62   2 
 26 Lia Rosado                11 G. Holmes Br          12:38.32   1 
 27 Sophia Paredes             7 Maclay Schoo          12:41.26   1 
 28 Hannah Hosay              10 Maclay Schoo          12:48.08   1 
 29 Kaia Stevenson            12 Arnold HS             12:53.50   1 
 30 Angelica DelaCruz         12 Bishop Kenny          13:02.37   1 
 31 Madison Alligood          10 Bishop Kenny          13:09.06   1 
 32 Courtney Coddington       11 Winter Park           13:10.95   2 
 33 Isabella Galbis            7 Westminster           13:12.41   1 
 34 Natalie Laywell           11 John Paul II          13:31.08   1 
 35 Mary Schmidt               9 Bishop Kenny          13:33.46   1 
 36 Emma McMahan               9 Bishop Kenny          13:48.66   1 
 37 Katayoun Meyer             6 Westminster           15:02.02   1 
 38 Bridget Seagren            7 Westminster           15:26.40   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
===============================================================================
        Meet: M 13.51  2007        Teona Rodgers, Wharton                      
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tyra Thomas                9 Auburndale H             14.13   2.5  4  10   
  2 Gabriela Garza            12 Img Academy              14.15   2.5  4   8   
  3 Michelle Nkoudou          12 Hoover                   14.24   2.5  4   6   
  4 Chakiya Plummer            9 Hoover                   14.38   2.5  4   5   
  5 Catherine Glenn           10 Wellington H             14.47   2.5  4   4   
  6 Armani Williams           11 Godby HS                 14.70   1.3  3   3   
  7 Kennedie Reese            12 Lake Mary HS             14.75   2.5  4   2   
  8 Koriyunna Arrington       10 Pine Forest              14.88   1.3  3   1   
  9 Kyla Bailey               12 East Lake HS             14.91   2.5  4 
 10 Cathrina Morris           11 Auburndale H             14.97   2.5  4 
 11 Hannah Kanjian            11 Oxbridge Aca             15.08   1.3  3 
 12 Beatrice Juskeviciute     11 Img Academy              15.15   1.3  3 
 13 Alix Still                12 Img Academy              15.19   1.3  3 
 14 Amaya Phillips            11 Osceola HS (             15.22   3.2  2 
 15 Camille Sims              12 Winter Sprin             15.39   1.3  3 
 16 Carina Clark              12 Winter Sprin             15.49   1.3  3 
 17 Samieryah Bradwell        12 Godby HS                 15.49   3.2  2 
 18 Brianna Oats              12 The King's A             15.78   3.2  2 
 19 Mckenzie Connor           10 Wharton HS               15.82   3.2  2 
 20 Jordan Deadwyler          10 Lincoln HS               16.39   1.6  1 
 21 Skye-la Gustavus          12 Lake Minneol             16.46   1.6  1 
 22 Isis McVay                12 Monroe Compr             16.50   3.2  2 
 23 Chloe Davis               11 Berkeley Pre             16.59   1.6  1 
 24 Elexxis Davis             12 Suwannee HS              18.40   3.2  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles High School
==========================================================================
        Meet: M 41.93  2016        Brittley Humphrey, Hoover                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gabriela Garza            12 Img Academy              43.63   3  10   
  2 Janasia Cox               11 Gadsden Coun             43.77   4   8   
  3 Cathrina Morris           11 Auburndale H             43.93   4   6   
  4 Chakiya Plummer            9 Hoover                   44.45   4   5   
  5 Michelle Nkoudou          12 Hoover                   44.65   4   4   
  6 Tyra Thomas                9 Auburndale H             45.03   4   3   
  7 Isis McVay                12 Monroe Compr             45.12   4   2   
  8 Ja'Milya Poole            11 Monroe Compr             45.72   4   1   
  9 Samieryah Bradwell        12 Godby HS                 45.73   1 
 10 Hannah Kanjian            11 Oxbridge Aca             45.74   3 
 11 Koriyunna Arrington       10 Pine Forest              46.41   2 
 12 Camille Sims              12 Winter Sprin             46.41   3 
 13 Amaya Phillips            11 Osceola HS (             46.53   3 
 14 Carina Clark              12 Winter Sprin             46.56   1 
 15 Makayla Williams          12 Armwood HS               46.72   4 
 16 Brianna Oats              12 The King's A             47.15   1 
 17 Chloe Davis               11 Berkeley Pre             47.17   3 
 18 Valeria Gimenez           12 Img Academy              47.25   2 
 19 Faith Tillman             12 Lincoln HS               47.60   2 
 20 Karen Lyvers              12 Lakewood Ran             48.03   3 
 21 Kennedie Reese            12 Lake Mary HS             48.34   3 
 22 Jordan Deadwyler          10 Lincoln HS               48.40   1 
 23 Catherine Glenn           10 Wellington H             48.60   2 
 24 Kyaira Burgess            12 Fort Walton              48.63   2 
 25 Amaya Kier                11 Pinellas Par             48.67   2 
 26 Karmen Thomas             12 Stanton Prep             49.75   2 
 27 Kiana Allen               12 Atlantic HS              50.96   3 
 28 Britta Strain             11 Pine Crest H             52.81   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 46.85  2017        Stockbridge (Ga.)                           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lincoln HS  'A'                                       47.24   3  10   
  2 Pine Forest HS  'A'                                   47.67   3   8   
  3 Img Academy  'A'                                      48.00   3   6   
  4 Auburndale HS  'A'                                    48.03   3   4.50
  4 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                   48.03   2   4.50
  6 Godby HS  'A'                                         48.04   3   3   
  7 Fort Walton Beach HS  'A'                             49.56   3   2   
  8 Wharton HS  'A'                                       49.72   2   1   
  9 Hoover  'A'                                           49.91   2 
 10 Osceola HS (Kissimmee)  'A'                           49.95   3 
 11 Westminster Christian School  'A'                     50.18   1 
 12 Navarre HS  'A'                                       50.22   2 
 13 Eagles Landing Christian Acade  'A'                   50.35   2 
 14 Lake Wales HS  'A'                                    50.36   1 
 15 Palatka HS  'A'                                       51.26   1 
 16 Gadsden County High School  'A'                       51.76   2 
 17 Pine Crest HS  'A'                                    51.83   1 
 18 Suwannee HS  'A'                                      52.24   1 
 19 East Ridge HS  'A'                                    53.73   1 
 20 Chiles HS  'A'                                        54.45   1 
 -- Rickards HS  'A'                                         DQ   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 3:50.30  2014        Stanton Prep                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Osceola HS (Kissimmee)  'A'                         3:53.38   4  10   
  2 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                 3:54.88   4   8   
  3 Lincoln HS  'A'                                     3:56.71   3   6   
  4 Hoover  'A'                                         4:00.27   4   5   
  5 Leon HS  'A'                                        4:01.76   4   4   
  6 Pine Forest HS  'A'                                 4:02.74   3   3   
  7 Rickards HS  'A'                                    4:03.82   3   2   
  8 Godby HS  'A'                                       4:04.44   4   1   
  9 Pine Crest HS  'A'                                  4:05.94   4 
 10 Armwood HS  'A'                                     4:08.93   3 
 11 Fort Walton Beach HS  'A'                           4:10.33   3 
 12 Gadsden County High School  'A'                     4:10.83   2 
 13 Lake Wales HS  'A'                                  4:11.51   2 
 14 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 4:12.08   3 
 15 Lake Minneola HS  'A'                               4:18.31   1 
 16 Springstead HS  'A'                                 4:21.78   2 
 17 Matanzas HS  'A'                                    4:22.34   4 
 18 Palatka HS  'A'                                     4:31.25   1 
 19 East Ridge HS  'A'                                  4:43.11   1 
 -- Auburndale HS  'A'                                       DQ   4 
 
Girls 4x800 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 9:24.95  2015        Estero                                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hoover  'A'                                         9:21.20M  2  10   
  2 Img Academy  'A'                                    9:43.29   2   8   
  3 Citrus Park Christian School  'A'                   9:50.59   2   6   
  4 Niceville HS  'A'                                   9:56.86   2   5   
  5 G. Holmes Braddock HS  'A'                          9:57.78   2   4   
  6 West Florida Tech HS  'A'                          10:04.06   2   3   
  7 Fort Walton Beach HS  'A'                          10:05.39   2   2   
  8 Creekside HS  'A'                                  10:15.24   2   1   
  9 Pine Crest HS  'A'                                 10:15.85   2 
 10 Lake Minneola HS  'A'                              10:17.21   1 
 11 St. Cloud HS  'A'                                  10:20.16   1 
 12 Maclay School  'A'                                 10:27.43   1 
 13 Osceola HS (Kissimmee)  'A'                        10:32.14   2 
 14 Bolles HS  'A'                                     10:33.95   2 
 15 Estero HS  'A'                                     10:34.48   1 
 16 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                10:34.50   1 
 17 Lincoln HS  'A'                                    10:35.05   2 
 18 Stanton Prep  'A'                                  10:46.80   1 
 19 Bishop Kenny HS  'A'                               10:48.51   1 
 20 Springstead HS  'A'                                10:52.88   1 
 21 Wakulla HS  'A'                                    11:23.04   1 
 22 Auburndale HS  'A'                                 11:26.87   1 
 
Girls 800 Sprint Medley High School
==========================================================================
        Meet: M 1:47.70  2017        Pine Forest                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pine Forest HS  'A'                                 1:47.49M  2  10   
  2 Lincoln HS  'A'                                     1:48.77   2   8   
  3 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                 1:50.59   2   6   
  4 Hoover  'A'                                         1:52.66   2   5   
  5 Westminster Christian School  'A'                   1:53.65   1   4   
  6 Matanzas HS  'A'                                    1:54.15   2   3   
  7 Fort Walton Beach HS  'A'                           1:55.24   2   2   
  8 Lincoln HS  'B'                                     1:58.24   1 
  9 Auburndale HS  'A'                                  1:58.43   1   1   
 10 Palatka HS  'A'                                     2:01.16   1 
 11 Lake Wales HS  'A'                                  2:02.02   1 
 12 Pine Crest HS  'B'                                  2:04.62   1 
 13 East Ridge HS  'A'                                  2:06.68   1 
 14 Pine Crest HS  'A'                                  2:06.89   2 
 -- Osceola HS (Kissimmee)  'A'                              DQ   2 
 
Girls High Jump High School
=================================================================================
 1.52m Starting Height. 5cm Increments.
        Meet: M 1.70m  2008        Danielle Williams, Pensacola                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hannah Kanjian            11 Oxbridge Aca             1.62m    5-03.75  10   
     1.52 1.57 1.62 1.67 
        O    O    O  XXX 
  2 Genesis Jones             12 Hoover                   1.62m    5-03.75   8   
     1.52 1.57 1.62 1.67 
        O   XO   XO  XXX 
  3 Semaj McGhee              12 Bishop Snyde             1.57m    5-01.75   5.50
     1.52 1.57 1.62 
        O  XXO  XXX 
  3 Jacy Scharlow             12 Springstead              1.57m    5-01.75   5.50
     1.52 1.57 1.62 
        O  XXO  XXX 
  5 Samantha Van der Sommen   10 Lakewood Ran             1.57m    5-01.75   4   
     1.52 1.57 1.62 
      XXO  XXO  XXX 
  6 Mi'Ajhai Cleaves          11 Lake Minneol             1.52m    4-11.75   3   
     1.52 1.57 
        O  XXX 
  7 Keshailyn Cowles          10 Wellington H             1.52m    4-11.75   1   
     1.52 1.57 
       XO  XXX 
  7 Denise White              11 Bay HS                   1.52m    4-11.75   1   
     1.52 1.57 
       XO  XXX 
  7 Khori Louis                9 Lincoln HS               1.52m    4-11.75   1   
     1.52 1.57 
       XO  XXX 
 10 Jasmine Lawrence          12 Lake Minneol             1.52m    4-11.75 
     1.52 1.57 
      XXO  XXX 
 -- Kennedy Cain              12 Winter Park                 NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Lashawn Griffin           10 Rickards HS                 NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Victoria Morris            9 Auburndale H                NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Skye-la Gustavus          12 Lake Minneol                NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Cathrina Morris           11 Auburndale H                NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Donna Dunkum              12 Lakewood Ran                NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Alexa Taronocker          10 Lakewood Ran                NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Shania Cromartie           9 Leon HS                     NH            
     1.52 
      XXX 
 
Girls Pole Vault High School
=================================================================================
 2.75m Starting Height. 15cm Increments.
        Meet: M 4.22m  2017        Carsib Dubgker, Mary Parsons (AL)           
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Lyvers              12 Lakewood Ran             3.72m   12-02.50  10   
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.72 3.84 
      PPP  PPP  PPP    O  XXO    O  XXO    O  XXX 
  2 Riley White               12 Hoover                   3.50m   11-05.75   7   
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  2 Elizabeth Nix             11 Winter Park              3.50m   11-05.75   7   
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  4 Kiara Ivy                 12 Gainesville              3.35m   10-11.75   5   
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 
      PPP    O    O   XO    O  XXX 
  5 Alexandra Piriz           12 Satellite Hi             3.35m   10-11.75   4   
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  6 Haudi Whitston            10 St. Cloud HS             3.05m   10-00.00   3   
     2.75 2.90 3.05 3.20 
       XO    O    O  XXX 
  7 Natalie Tashman           11 Hoover                   3.05m   10-00.00   2   
     2.75 2.90 3.05 3.20 
      PPP  XXO  XXO  XXX 
  8 Lily Wockenfuss            8 Port St. Joe             2.90m    9-06.25   1   
     2.75 2.90 3.05 
      PPP    O  XXX 
  9 Emma Grace                11 East Lake HS             2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
        O  XXO  XXX 
  9 Khiara Newton             11 Navarre HS               2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
        O  XXO  XXX 
 11 Skylar Ronkin             11 University S             2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
        O  XXX 
 12 Abbie Junkin               9 Winfield Cit             2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
       XO  XXX 
 -- Allie Couch               11 Hoover                      NH            
     2.75 
      XXX 
 
Girls Long Jump High School
======================================================================================
        Meet: M 5.89m  2014        Daryth Gayles, Holy Trinity                 
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Makayla Williams          12 Armwood HS               5.57m  -0.7  18-03.25  10   
     5.40m(-0.9) 5.34m(-1.3) 5.32m(-1.9) 5.57m(-0.7) FOUL(-1.3) FOUL(+0.0)
  2 Trentorria Green          12 Gadsden Coun             5.51m  -0.8  18-01.00   8   
     5.42m(+0.0) 5.25m(-0.2) 5.17m(-1.3) 5.19m(-1.9) 5.51m(-0.8) FOUL(-0.8)
  3 Semaj McGhee              12 Bishop Snyde             5.45m  -0.7  17-10.75   6   
     5.45m(-0.7) FOUL(-0.3) 5.13m(-1.2) 5.19m(-2.4) FOUL(+0.0) 5.07m(-1.8)
  4 Nadia Collins              9 Leon HS                  5.38m  -0.2  17-08.00   5   
     5.30m(+0.0) 5.15m(-1.3) 5.27m(-0.6) 5.38m(-0.2) FOUL(-0.4) 5.28m(+0.0)
  5 Akyrah O'Banner           10 Godby HS                 5.29m  +0.0  17-04.25   4   
     5.19m(+0.0) FOUL(-1.2) 5.13m(-1.2) FOUL(+0.0) 5.29m(+0.0) 5.14m(-0.9)
  6 Alix Still                12 Img Academy              5.26m  -0.3  17-03.25   3   
     5.19m(-0.9) FOUL(-1.5) FOUL(-1.5) 4.99m(-2.1) 5.02m(-0.9) 5.26m(-0.3)
  7 Victoria Richards         11 Img Academy              5.22m  -1.5  17-01.50   2   
     4.66m(+0.0) 5.00m(+0.0) 5.22m(-1.5) 4.86m(-1.2) 5.14m(+0.0) 4.31m(+0.0)
  8 Ameion Hamlet             10 Godby HS                 5.18m  -0.3  17-00.00   1   
     4.91m(-1.0) 4.74m(+0.0) FOUL(-1.8) 4.82m(-2.2) FOUL(+0.0) 5.18m(-0.3)
  9 Chloe Davis               11 Berkeley Pre             5.05m  -0.9  16-07.00 
     5.05m(-0.9) FOUL(+0.0) 5.04m(-1.0) FOUL(-2.0) 4.97m(-0.1) FOUL(-1.4)
 10 Genesis Jones             12 Hoover                   4.80m  -1.1  15-09.00 
     FOUL(-0.7) FOUL(-0.5) 4.80m(-1.1)         
 11 Kiana Allen               12 Atlantic HS              4.78m  +0.0  15-08.25 
     4.78m(+0.0) 4.53m(+0.0) 4.60m(-1.7)         
 12 Adetola Koiki             11 Hoover                   4.76m  -0.5  15-07.50 
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.2) 4.76m(-0.5)         
 13 Elexxis Davis             12 Suwannee HS              4.69m  +0.0  15-04.75 
     4.69m(+0.0) 4.53m(+0.0) 4.40m(-1.3)         
 14 Shaynah Boulay            12 Pine Crest H             4.58m  -0.6  15-00.50 
     4.05m(+0.0) 4.58m(-0.6) 4.46m(-1.2)         
 
Girls Triple Jump High School
======================================================================================
        Meet: M 12.26m  2014        Darielle McQueen, NFC                      
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Akera Benton              12 Jefferson Hi            11.72m   3.4  38-05.50  10   
     11.54m(1.1) 11.57m(1.4) 11.53m(+0.0) 11.60m(1.5) 11.51m(1.0) 11.72m(3.4)
  2 Semaj McGhee              12 Bishop Snyde            11.40m   1.1  37-05.00   8   
     11.40m(1.1) FOUL(+0.0) 11.36m(2.3) 11.14m(2.0) 10.19m(2.1) FOUL(1.0)
  3 Trentorria Green          12 Gadsden Coun            11.23m  +0.0  36-10.25   6   
     11.06m(1.6) 11.23m(+0.0) FOUL(3.8) 11.21m(0.8) FOUL(2.0) FOUL(2.0)
  4 Janay Shuler              12 Hillsborough            11.06m  +0.0  36-03.50   5   
     10.52m(1.0) 11.06m(+0.0) 10.64m(1.2) 10.75m(0.9) 10.82m(1.7) 10.42m(0.8)
  5 Yasmin Grace               9 Lincoln HS              10.94m   3.1  35-10.75   4   
     10.41m(1.3) 10.66m(0.8) 10.94m(3.1) 9.64m(1.1) 9.95m(1.1) 9.77m(1.4)
  6 Chloe Davis               11 Berkeley Pre            10.75m   0.7  35-03.25   3   
     FOUL(+0.0) 10.34m(2.1) 9.77m(2.0) 10.68m(0.9) 10.68m(3.9) 10.75m(0.7)
  7 Tashana Ligon             11 Famu High Sc            10.71m   1.8  35-01.75   2   
     FOUL(1.1) 10.42m(0.7) 10.43m(2.9) 10.31m(2.9) 10.71m(1.8) 10.70m(0.4)
  8 Elaysha Durant            11 Pine Forest             10.65m   1.2  34-11.25   1   
     10.52m(+0.0) 10.65m(1.2) 10.23m(0.5) 10.34m(0.3) 10.64m(0.7) 10.12m(0.1)
  9 Kiana Allen               12 Atlantic HS             10.51m  +0.0  34-05.75 
     10.42m(1.0) FOUL(1.0) 10.51m(+0.0) FOUL(2.3) FOUL(3.3) 9.60m(0.6)
 10 Angel Jones               11 Lincoln HS              10.31m   0.5  33-10.00 
     9.28m(2.1) 9.97m(1.1) 10.31m(0.5)         
 11 Shaynah Boulay            12 Pine Crest H            10.27m   2.1  33-08.50 
     9.91m(2.3) 10.09m(0.5) 10.27m(2.1)         
 
Girls Shot Put High School
=================================================================================
        Meet: M 14.37m  2010        Sarah Howard, Trinity (GA)                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Essence Tornabene         12 St. Cloud HS            12.17m   39-11.25  10   
      11.49m  12.17m  11.95m  11.91m  11.65m  FOUL
  2 Kantenesha Peters         10 Rickards HS             12.14m   39-10.00   8   
      10.80m  11.61m  11.65m  12.14m  11.61m  11.91m
  3 Beatrice Juskeviciute     11 Img Academy             12.06m   39-07.00   6   
      12.06m  11.71m  11.89m  11.70m  FOUL  11.56m
  4 Deborah Rubin             12 East Ridge H            11.96m   39-03.00   5   
      11.48m  11.96m  11.04m  11.05m  11.41m  11.90m
  5 Macy Kelley               10 John Paul II            11.10m   36-05.00   4   
      10.25m  11.10m  10.48m  10.51m  10.10m  10.24m
  6 Abygayle Rausch           12 Auburndale H            10.95m   35-11.25   3   
      9.86m  10.48m  10.38m  10.20m  10.18m  10.95m
  7 Alana Lecointe            11 Bishop Snyde            10.67m   35-00.25   2   
      FOUL  FOUL  10.67m  10.31m  10.42m  9.86m
  8 Rosalind Staie            11 Hoover                  10.51m   34-05.75   1   
      9.75m  10.18m  10.51m  FOUL  10.40m  10.27m
  9 Deja Washington           11 Hoover                  10.48m   34-04.75 
      FOUL  FOUL  10.48m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Taylor Hill               12 West Florida            10.05m   32-11.75 
      9.65m  FOUL  10.05m            
 11 A'Nylah Cobb              10 Leon HS                  9.94m   32-07.50 
      9.82m  9.94m  9.22m            
 12 Kenya Moore               12 West Florida             9.48m   31-01.25 
      FOUL  9.48m  9.08m            
 13 Eva Holmes                 9 North Florid             9.37m   30-09.00 
      8.82m  9.37m  9.35m            
 
Girls Discus Throw High School
=================================================================================
        Meet: M 41.88m  2012        Victoria Relman, Bolles                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nicole Whitaker           11 Saint Andrew            40.77m     133-09  10   
      FOUL  40.77m  FOUL  40.36m  40.22m  38.61m
  2 Meredith Adams             9 Canterbury S            36.03m     118-02   8   
      34.45m  35.01m  35.35m  32.79m  36.03m  33.56m
  3 Essence Tornabene         12 St. Cloud HS            34.22m     112-03   6   
      32.90m  34.13m  FOUL  34.22m  FOUL  FOUL
  4 Abygayle Rausch           12 Auburndale H            34.08m     111-10   5   
      FOUL  34.08m  FOUL  FOUL  30.50m  33.52m
  5 Tia Espinoza              11 West Florida            33.72m     110-07   4   
      32.90m  FOUL  27.89m  32.68m  31.16m  33.72m
  6 Morgan Lingle             12 Lakewood Ran            33.62m     110-04   3   
      33.54m  33.62m  30.08m  FOUL  FOUL  29.40m
  7 A'Nylah Cobb              10 Leon HS                 33.59m     110-02   2   
      FOUL  33.59m  32.11m  27.34m  30.68m  31.62m
  8 Shantavia Jordan          11 Pine Forest             33.13m     108-08   1   
      29.77m  33.13m  32.97m  31.88m  FOUL  30.73m
  9 Tallia Russell             9 Springstead             32.70m     107-03 
      32.43m  FOUL  31.10m  PASS  PASS  32.70m
 10 Journee Stevenson         10 Pine Forest             31.82m     104-05 
      31.82m  29.15m  27.49m            
 11 Caitlyn Stringfellow       9 Niceville HS            31.31m     102-09 
      FOUL  31.31m  30.73m            
 12 Semaj McGhee              12 Bishop Snyde            31.11m     102-01 
      FOUL  31.11m  26.76m            
 13 Eva Holmes                 9 North Florid            30.77m     100-11 
      30.77m  FOUL  29.63m            
 14 Hanna Triplett            11 Rickards HS             29.81m      97-10 
      29.81m  FOUL  28.15m            
 15 Jadah Shockley            12 New Smyrna B            29.65m      97-03 
      29.09m  29.65m  FOUL            
 16 Kantenesha Peters         10 Rickards HS             29.29m      96-01 
      29.29m  29.13m  28.79m            
 17 Amber Bury                12 Hoover                  27.43m      90-00 
      27.43m  FOUL  FOUL            
 18 Alana Lecointe            11 Bishop Snyde            26.38m      86-06 
      FOUL  26.24m  26.38m            
 19 Marissa Rung              10 Niceville HS            25.00m      82-00 
      25.00m  FOUL  24.48m            
 -- Jahanna Jones             10 Monroe Compr              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash High School
===============================================================================
        Meet: M 10.28  2011        Marvin Bracy, Boone                         
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Steven Stallings          12 G. Holmes Br             10.43   2.2  2  10   
  2 Hakim Ruffin              12 Hoover                   10.48   2.2  2   8   
  3 Charles Lewis             11 Sparkman Hig             10.59   2.2  2   6   
  4 Julius Norman             12 Lincoln HS               10.67   4.5  1   5   
  5 Michael Randolph          12 Winter Sprin             10.67   4.5  1   4   
  6 Jason Reese               12 G. Holmes Br             10.68   2.2  2   3   
  7 Rj Nelson                 12 Hoover                   10.69   4.5  1   2   
  8 Darius Lewis              11 First Coast              10.80   2.2  2   1   
  9 Maurice Dawson            10 First Coast              10.84   4.5  1 
 10 Treyvon Williams          11 Palatka HS               10.90   4.5  1 
 11 Dequavious Charleston     10 Gadsden Coun             11.04   2.2  2 
 12 Charles Best              10 First Coast              11.21   2.2  2 
 13 Donald Chaney             10 Belen Jesuit             11.27   4.5  1 
 
Boys 200 Meter Dash High School
===============================================================================
        Meet: M 21.11  2017        Marquel Pittman, Lincoln                    
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Hakim Ruffin              12 Hoover                   21.02M  0.4  2  10   
  2 Charles Lewis             11 Sparkman Hig             21.21   0.4  2   8   
  3 Dequavious Charleston     10 Gadsden Coun             21.70   0.4  2   6   
  4 Jason Reese               12 G. Holmes Br             21.75   0.4  2   5   
  5 Kcei Moses                12 Lincoln HS               21.83   1.0  1   4   
  6 Rj Nelson                 12 Hoover                   22.02   0.4  2   3   
  7 Jordan Nance              12 Rickards HS              22.16   1.0  1   2   
  8 Julius Norman             12 Lincoln HS               22.19   1.0  1   1   
  9 Steven Stallings          12 G. Holmes Br             22.27   0.4  2 
 10 Treyvon Williams          11 Palatka HS               22.28   0.4  2 
 11 Trevor Wilson             11 Rickards HS              22.30   0.4  2 
 12 Trevon Thompson           12 Lake Gibson              22.42   1.0  1 
 13 Anfernee McCaskill        12 Fleming Isla             22.51   1.0  1 
 -- Galen Johnson              9 Lincoln HS                 DNF   1.0  1 
 
Boys 400 Meter Dash High School
==========================================================================
        Meet: M 47.09  2017        Leander Forbes, Leon                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trevor Wilson             11 Rickards HS              48.35   3  10   
  2 Jameson Miller            11 George M. St             48.41   2   8   
  3 Dequavious Charleston     10 Gadsden Coun             48.54   3   6   
  4 Aj Hampton                12 Wharton HS               48.64   3   5   
  5 Jordan Nance              12 Rickards HS              48.80   3   4   
  6 Markevus Jackson           9 Osceola HS (             49.22   2   3   
  7 Malachi Shannon           10 Lake Minneol             49.72   2   2   
  8 Jacob Miley               11 Matanzas HS              49.89   1   1   
  9 Rackeel Jack              11 Lincoln HS               50.22   3 
 10 Jordan Roberts            12 Chiles HS                50.34   2 
 11 Demontae Wilson           12 Central - Tu             50.63   3 
 12 Nicholi Brown             11 Stanton Prep             50.79   1 
 13 Jalen Boyd                12 Escambia HS              50.94   2 
 14 Nick Rowe                 12 Westminster              51.40   1 
 15 G-Neh-Kewon Dahn          11 Pensacola HS             52.53   2 
 
Boys 800 Meter Run High School
==========================================================================
        Meet: M 1:51.89  2017        John Rivera, Lakewood Ranch               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hugh Brittenham           11 Estero HS              1:51.92   3  10   
  2 Danny Ferro               12 Calvary Chri           1:52.55   3   8   
  3 Jacob Miley               11 Matanzas HS            1:52.95   3   6   
  4 Clay Pender               12 Jefferson Hi           1:53.57   3   5   
  5 Clayton Carlson           12 Lincoln HS             1:54.01   3   4   
  6 Micah Hilliard            12 Suwannee HS            1:54.80   2   3   
  7 Alex Kay                  11 Ocala Vangua           1:55.20   3   2   
  8 Jonathan Reid             11 Lakewood Ran           1:55.53   2   1   
  9 Charles Hruda             11 Lincoln HS             1:55.76   2 
 10 Jared Hayes               12 West Shore H           1:56.36   3 
 11 Justin Greene             12 Ocala Vangua           1:56.63   2 
 12 Andrew Dean               12 Lakewood Ran           1:56.70   2 
 13 Justin Bridgewater        12 The King's A           1:57.02   3 
 14 Jackson Miller            12 George M. St           1:57.22   1 
 15 John Padilla              12 Satellite Hi           1:57.42   1 
 16 Nick Carpenter            11 Fort Myers H           1:57.53   2 
 17 Amari Douglas             12 Lincoln HS             1:58.02   2 
 18 Jordan Roberts            12 Chiles HS              1:58.09   2 
 19 Sebastian Kenne           11 Stanton Prep           1:58.23   1 
 20 Robert Nowak              12 Chiles HS              1:58.24   1 
 21 Sam Rigsby                11 Hoover                 2:00.27   1 
 22 Justin Czurak             12 Winter Sprin           2:00.31   1 
 23 Joe Leventry              12 Hoover                 2:00.47   2 
 24 John Bear                 11 Orange Park            2:00.63   1 
 25 Andy Meyer                11 Eagles Landi           2:02.37   1 
 
Boys 1600 Meter Run Invitational High School
==========================================================================
        Meet: M 4:09.42  2014        Wesley Pectol, Greeneville (TN)           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hugh Brittenham           11 Estero HS              4:12.02   3  10   
  2 Michael Phillips          12 Chiles HS              4:13.00   3   8   
  3 Jacob McLeod              12 Trinity Chri           4:14.18   3   6   
  4 Danny Ferro               12 Calvary Chri           4:19.69   3   5   
  5 Chase Rivera              11 Bolles HS              4:19.83   3   4   
  6 Jonathan Reid             11 Lakewood Ran           4:21.05   3   3   
  7 Nathan Jubran             12 Bishop Kenny           4:21.20   3   2   
  8 Robert Nowak              12 Chiles HS              4:21.41   3   1   
  9 Cavan Wilson              12 Coral Gables           4:21.62   2 
 10 Ryan Szklany              12 Highlands Ch           4:22.82   2 
 11 Zach Jaeger               11 McIntosh High Sc       4:22.82   2 
 12 Joshua Collins            12 Belen Jesuit           4:23.11   3 
 13 Matthew Newland           12 Chiles HS              4:23.45   3 
 14 Clay Pender               12 Jefferson Hi           4:24.63   1 
 15 Trevor Foley              12 Citrus Park            4:26.26   3 
 16 Alex Kay                  11 Ocala Vangua           4:26.40   1 
 17 Sebastian Roa             11 Belen Jesuit           4:27.21   2 
 18 Noah Quintana             12 Lake Minneol           4:27.56   2 
 19 Micah Hilliard            12 Suwannee HS            4:28.13   2 
 20 John Padilla              12 Satellite Hi           4:28.21   1 
 21 Trent Turbyfill           12 Trinity Prep           4:28.38   1 
 22 Justin Czurak             12 Winter Sprin           4:28.77   1 
 23 John Bear                 11 Orange Park            4:29.32   1 
 24 Justin Greene             12 Ocala Vangua           4:29.45   2 
 25 Jake Turner               10 Armwood HS             4:29.94   2 
 26 Sean Leider               12 Trinity Prep           4:30.14   1 
 27 Antonio Gomez             12 Frostproof H           4:30.95   3 
 28 Alex Normandia            12 Land O' Lake           4:31.38   1 
 29 Charlie Dickinson         12 Satellite Hi           4:32.15   1 
 30 Walker Hirsch             12 Satellite Hi           4:32.20   1 
 31 Logan Horning             12 New Smyrna B           4:32.63   2 
 32 Nehemiah Rivers           11 Wharton HS             4:35.19   1 
 33 Clayton Carlson           12 Lincoln HS             4:37.53   3 
 34 Aidan O'Gorman            11 New Smyrna B           4:38.45   1 
 35 Brady Zimmerman           11 George Jenki           4:40.74   2 
 36 Tyson Harper              12 Oviedo HS              4:41.65   3 
 37 David Manning             10 Trinity Prep           4:44.15   2 
 
Boys 1600 Meter Run High School
===================================================================
        Meet: M 4:09.42  2014        Wesley Pectol, Greeneville (TN)           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jacob Miley               11 Matanzas HS            4:29.89   9 
  2 Nick Carpenter            11 Fort Myers H           4:30.52   9 
  3 Zach Whitmer              12 George M. St           4:31.96   9 
  4 Josue Reyes               11 Wharton HS             4:32.37   9 
  5 Eliseo Torres             12 G. Holmes Br           4:32.91   9 
  6 Kyle Skinner              10 Fort Myers H           4:33.09   8 
  7 Adam Magoulas              8 Belen Jesuit           4:33.29   8 
  8 George Lewis              12 Bolles HS              4:33.65   9 
  9 Junious Brown IV          10 Maclay Schoo           4:34.63   8 
 10 Will Noonan               11 Spanish Rive           4:34.81   9 
 11 Connor Phillips           11 Chiles HS              4:35.10   9 
 12 Porter Hill               10 Deerfield-Wi           4:35.34   8 
 13 Anderson Denton           10 Lake Wales H           4:35.86   8 
 14 Sahil Deschenes           12 Wharton HS             4:36.14   8 
 15 Alexander Hastings        11 Bolles HS              4:36.39   8 
 16 Richard Woodruff          12 Trinity Prep           4:36.57   9 
 17 Lucas de la Hoz           11 Belen Jesuit           4:36.59   8 
 18 Kyle Wray                 12 Lakewood Ran           4:37.19   9 
 19 Javier Vento               9 Belen Jesuit           4:37.87   6 
 20 Thomas Eggers             10 Niceville HS           4:38.25   7 
 21 Luke Berger               12 Nease HS               4:40.57   9 
 22 Zach Harrigan              9 George M. St           4:40.70   8 
 23 Anthony Bilotta           11 Sarasota HS            4:40.99   6 
 24 Bryson Gonzalez           10 Leon HS                4:41.03   7 
 25 Adrien Zambaux            10 Sarasota HS            4:41.37   7 
 26 Chris French              12 Spanish Rive           4:41.69   9 
 27 Mattias Hird              11 Niceville HS           4:42.05   7 
 28 Sage Delfino              12 Fort Walton            4:42.86   8 
 29 Zachary Vincennie         10 Spanish Rive           4:43.23   9 
 30 Oliver Petrillo           10 Tampa Jesuit           4:43.87   6 
 31 Todd Wendel                9 Niceville HS           4:43.90   5 
 32 Dean Gamblin              12 Estero HS              4:44.21   7 
 33 Clayburn Milford          11 Chiles HS              4:44.30   9 
 34 Noah Grzywacz             12 Chiles HS              4:44.50   7 
 35 Jake Dever                10 Niceville HS           4:44.83   5 
 36 Adam Dieck                 9 Tampa Jesuit           4:44.92   6 
 37 Richard Whatley           10 Pine Forest            4:45.04   5 
 38 Lane Tincher              11 Hoover                 4:45.12   5 
 39 Stephen Ward              11 Lake Wales H           4:45.18   6 
 40 Ryan Gorman               11 George M. St           4:45.74   8 
 41 Colton Tucker             10 Estero HS              4:45.89   5 
 42 Ethan Bar-Nur             11 Spanish Rive           4:46.01   5 
 43 Gavin Ross                10 Palm Beach C           4:46.30   7 
 44 Jeremiah Dotter           12 Niceville HS           4:46.90   8 
 45 Spencer Amsellem          10 Chiles HS              4:46.93   5 
 46 Luke Dickinson            10 Satellite Hi           4:47.11   7 
 47 Joseph Ashebo             10 Leon HS                4:47.46   7 
 48 Sam Collins               12 Winter Sprin           4:47.87   6 
 49 Walker Cummins            10 Satellite Hi           4:48.03   6 
 50 Spencer St. Cyr           11 West Florida           4:49.12   7 
 51 Dimitri Cabrera           12 Winter Sprin           4:49.18   6 
 52 Colin Wilson              10 Coral Gables           4:49.29   9 
 53 Dalten Parker             12 Wakulla HS             4:49.62   7 
 54 Joseph Jones              12 Rickards HS            4:49.81   6 
 55 Nicolas Hidalgo            9 Belen Jesuit           4:49.83   4 
 56 Jesse Boyd                12 Blountstown            4:50.22   7 
 57 Diego Gomez                9 Belen Jesuit           4:50.27   6 
 58 Liam Holston               9 Fort Myers H           4:50.32   7 
 59 Jabari Owens              11 Pine Crest H           4:50.37   6 
 60 Colby Steger              10 Satellite Hi           4:50.42   7 
 61 Matthew Jordan            12 Pine Crest H           4:50.45   5 
 62 Dennis Majano             12 Lincoln HS             4:51.57   5 
 63 Brandon Palomino          10 Estero HS              4:51.63   6 
 64 David Ash                 12 Hoover                 4:51.67   4 
 65 Giancarlo Benitez         11 Belen Jesuit           4:52.07   4 
 66 Philip Escoffier          12 Niceville HS           4:52.13   6 
 67 Ethan Hunter              10 Robinson HS            4:52.58   5 
 68 Gabriel Bohler            11 Niceville HS           4:52.71   6  4:52.705
 68 Joshua Ortiz              12 Palm Beach C           4:52.71   7  4:52.705
 70 Christian Aubert          11 Niceville HS           4:52.76   8 
 71 Connor Berne               9 Pine Crest H           4:53.20   2 
 72 Max Franklin              11 Niceville HS           4:53.27   2 
 73 Vicente Sanchez           10 Belen Jesuit           4:53.32   5 
 74 Christopher Wilhelm       11 Trinity Prep           4:53.43   9 
 75 Mason McCord              10 Wakulla HS             4:53.53   4 
 76 Jonathan Edwards          10 Fort Myers H           4:53.56   4 
 77 Trenton Korte             12 Satellite Hi           4:53.64   6 
 78 Luke Fatovic               9 Pine Crest H           4:53.79   5 
 79 Liam O'Connell-Becker     12 Bishop Kenny           4:53.99   6 
 80 Scott Lloyd               12 Wakulla HS             4:54.10   8 
 81 Kevin Sierra              12 Tampa Jesuit           4:54.41   6 
 82 Gabriel Ortega            11 Pine Crest H           4:54.69   9 
 83 Nathan Reffitt             9 Chiles HS              4:54.83   4 
 84 Jalen Brownlee             9 Rickards HS            4:54.94   6 
 85 Ben Hassel                11 Estero HS              4:55.09   3 
 86 Peter Failma               9 Chiles HS              4:55.71   4 
 87 Ryan Adamczyk             11 Stanton Prep           4:55.85   3 
 88 Chris Russell              9 Stanton Prep           4:55.98   3 
 89 James Kilduff             10 Chiles HS              4:56.06   3 
 90 John Lee                  10 Belen Jesuit           4:56.42   1 
 91 Marcus Apollon            12 Palm Beach C           4:56.47   1 
 92 Vincent Fetchero          11 Bishop Kenny           4:57.31   5 
 93 Michael Teal               9 Bishop Kenny           4:57.38   2 
 94 Thomas Walter              9 Wharton HS             4:58.18   3 
 95 Ashton Smith              11 Leon HS                4:58.69   5 
 96 Nicholas Samuel            9 Lincoln HS             4:59.35   4 
 97 Austin San Juan            9 Belen Jesuit           4:59.74   6 
 98 Chaz LaChina              12 Nease HS               5:00.09   4 
 99 Kevin Connelly            11 Matanzas HS            5:00.53   8  5:00.525
100 Blaine Snyder             11 Palatka HS             5:00.53   5  5:00.527
101 Brad Kennelly             11 Bishop Kenny           5:00.74   5 
102 Julian Delamaza           10 Belen Jesuit           5:01.55   3 
103 Edgar Laureano            10 Estero HS              5:01.82   3 
104 Jackson Blanchard         10 Wharton HS             5:01.90   2 
105 Charter Kipe              12 Lake Wales H           5:02.30   3 
106 Samuel Mountain           11 Chiles HS              5:02.64   1 
107 Jake Merritt              12 Colquitt Cou           5:02.70   5 
108 Andy Holtery               9 Niceville HS           5:02.81   2 
109 Delvin Fourcand           12 Winter Sprin           5:03.18   4 
110 Campbell Hart              9 Lincoln HS             5:03.31   3 
111 Colin Briggs              12 Wakulla HS             5:03.43   4 
112 Dalton Gray               12 Wakulla HS             5:03.63   3 
113 Famous Rhodes              9 Pine Crest H           5:04.32   5 
114 Kaden Jones                9 Mosley HS              5:04.47   2 
115 Michael Albertelli        11 Bishop Kenny           5:04.74   7 
116 Daniel Wiedeman           10 Wakulla HS             5:04.75   6 
117 William Camp               9 Bolles HS              5:05.85   2 
118 Alex Bagby                 9 Estero HS              5:05.89   2 
119 James McDuffie            11 Maclay Schoo           5:06.41   4 
120 Carlos Bailly             10 Belen Jesuit           5:07.26   3 
121 Dominic Garrett           10 Chiles HS              5:07.52   2 
122 Aaron McAdams             12 Bishop Kenny           5:08.18   2 
123 Jackson Roberts           10 Leon HS                5:08.99   3 
124 Andy Waitrovich           10 Bishop Kenny           5:09.41   3 
125 Emilio Zipf               12 Satellite Hi           5:10.39   3 
126 Sam Scholl                11 Niceville HS           5:10.67   1 
127 Eric Rabil                10 Wharton HS             5:10.69   2 
128 Dalton Lowrie             12 Bishop Kenny           5:10.73   3 
129 John Cruz Yearty          10 Chiles HS              5:11.15   2 
130 Wes Pfuntner              12 Chiles HS              5:12.75   2 
131 Logan Anderson            12 Niceville HS           5:13.95   3 
132 Brandon Adams             10 Estero HS              5:14.46   2 
133 Caleb Vanderburg          11 Satellite Hi           5:15.25   2 
134 Noah Snell                12 Img Academy            5:17.20   1 
135 Elijah Blay                9 Chiles HS              5:17.34   3 
136 Chase Haight              11 Satellite Hi           5:17.41   1 
137 Nate Hassel               10 Estero HS              5:19.05   2 
138 Bryce Niedhardt           10 Leon HS                5:19.55   1 
139 William Wyckoff           10 Lincoln HS             5:19.59   1 
140 Chase O'Brien              9 Pine Crest H           5:21.08   2 
141 Jackson Hamilton          10 Niceville HS           5:22.44   1 
142 Grant Butler              10 Bishop Kenny           5:23.62   4 
143 Caleb Wiedeman            12 Wakulla HS             5:24.83   4 
144 Nash Robinson             11 Wharton HS             5:27.17   1 
145 Nick Hamilton              9 Estero HS              5:27.55   1 
146 Phalgunmihir Eyunni       11 Lincoln HS             5:29.39   1 
147 Mikelle McRoy             10 Pine Forest            5:34.02   1 
148 Riley Reiter               9 Estero HS              5:35.27   1 
149 Jared Olitsky              9 Estero HS              5:36.73   1 
150 Cameron Massa                Chiles HS              5:46.62   1 
151 Michael Castellanos        9 Westminster            5:57.63   1 
 
Boys 3200 Meter Run Invitational High School
==========================================================================
        Meet: M 8:59.50  2014        Sukhi Khosla, Leon                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob McLeod              12 Trinity Chri           8:52.70M  3  10   
  2 Michael Phillips          12 Chiles HS              8:54.62M  3   8   
  3 Charles Hicks             11 Bolles HS              9:01.11   3   6   
  4 Nathan Jubran             12 Bishop Kenny           9:01.57   3   5   
  5 Paul Stafford             12 Lake Wales H           9:05.71   3   4   
  6 Hunter Appleton           11 Brother Mart           9:07.79   3   3   
  7 Joshua Collins            12 Belen Jesuit           9:09.25   3   2   
  8 Trevor Foley              12 Citrus Park            9:15.18   3   1   
  9 Benjamin Hartvigsen       11 Sarasota HS            9:15.91   3 
 10 Tristen Montalvo          12 St. Cloud HS           9:16.14   3 
 11 Chase Rivera              11 Bolles HS              9:16.45   2 
 12 Cavan Wilson              12 Coral Gables           9:19.94   3 
 13 Antonio Gomez             12 Frostproof H           9:20.50   2 
 14 Trent Turbyfill           12 Trinity Prep           9:21.95   2 
 15 Matthew Newland           12 Chiles HS              9:22.81   3 
 16 Ryan Szklany              12 Highlands Ch           9:25.76   3 
 17 Gabriel Curtis            11 Mount Dora C           9:25.87   2 
 18 Adan Rodriguez            12 Dalton High            9:26.20   2 
 19 Angel Vicioso             11 Oviedo HS              9:27.03   2 
 20 Jake Turner               10 Armwood HS             9:27.33   2 
 21 Kyler Hodges              12 Lyman HS               9:31.45   2 
 22 Nehemiah Rivers           11 Wharton HS             9:31.61   2 
 23 James Hasell              12 East Lake HS           9:31.71   2 
 24 Diego Lavieri-Sosa        12 Ocala Vangua           9:33.20   3 
 25 Evan Fuller               12 Fleming Isla           9:33.78   2 
 26 Richard Woodruff          12 Trinity Prep           9:34.68   2 
 27 Brady Zimmerman           11 George Jenki           9:35.06   1 
 28 Eliseo Torres             12 G. Holmes Br           9:35.62   2 
 29 Sean Snyder               12 St. Joseph A           9:37.09   1 
 30 Javier Vento               9 Belen Jesuit           9:37.43   1 
 31 Adam Magoulas              8 Belen Jesuit           9:38.45   2 
 32 David Manning             10 Trinity Prep           9:38.52   2 
 33 Walker Hirsch             12 Satellite Hi           9:38.56   1 
 34 Lance Sotelo              11 Dalton High            9:38.94   1 
 35 Sean Leider               12 Trinity Prep           9:39.01   1 
 36 Zach Whitmer              12 George M. St           9:39.77   1 
 37 Ryan Guendjoian           10 Sarasota HS            9:40.72   1 
 38 Walker Thomas             12 HB Plant HS            9:40.79   2 
 39 Davis Bly                 11 George M. St           9:41.44   1 
 40 John McCrackin            12 Hoover                 9:42.11   1 
 41 John Robbins              12 Tampa Jesuit           9:42.58   1 
 42 Alexander Hastings        11 Bolles HS              9:42.74   1 
 43 George Lewis              12 Bolles HS              9:43.07   1 
 44 Christopher Wilhelm       11 Trinity Prep           9:43.11   1 
 45 Logan Horning             12 New Smyrna B           9:43.57   3 
 46 Noah Quintana             12 Lake Minneol           9:43.82   2 
 47 Ethan Geiger              10 Robinson HS            9:44.31   1 
 48 Jackson Pruim             11 Mount Dora C           9:46.03   1 
 49 Zachary Cloud             10 St. Cloud HS           9:46.41   2 
 50 Connor Phillips           11 Chiles HS              9:46.75   1 
 51 Alan Romero               11 Sarasota HS            9:46.93   1 
 52 Kyle Skinner              10 Fort Myers H           9:48.29   1 
 53 Antonio Romero            11 Ponte Vedra            9:48.64   1 
 54 Sebastian Roa             11 Belen Jesuit           9:51.71   2 
 55 Aidan O'Gorman            11 New Smyrna B           9:52.00   2 
 56 Alex Normandia            12 Land O' Lake           9:52.18   1 
 57 Josh Skielnik             12 Jupiter Chri          10:00.41   1 
 58 Mitchell Curtis            9 Mount Dora C          10:04.43   1 
 59 Bryce Bell                12 Lyman HS              10:05.31   2 
 60 Clayburn Milford          11 Chiles HS             10:15.39   2 
 61 Colin Wilson              10 Coral Gables          10:33.78   1 
 -- James Kaczorowski         12 Bishop Kenny               DNF   2 
 
Boys 3200 Meter Run High School
===================================================================
        Meet: M 8:59.50  2014        Suhki Khosla, Leon                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Will Noonan               11 Spanish Rive           9:50.45   6 
  2 Diego Gomez                9 Belen Jesuit           9:52.71   6 
  3 Gabriel Ortega            11 Pine Crest H           9:52.73   6 
  4 Drew Kilgore              11 Hoover                 9:54.24   6 
  5 Joenathan Stallings       11 G. Holmes Br           9:54.54   6 
  6 Jack Losier               12 George M. St           9:54.92   6 
  7 Zach Harrigan              9 George M. St           9:55.55   6 
  8 Jacob Ossi                10 Bishop Kenny           9:57.04   6 
  9 Justin Tackling           10 Nease HS               9:57.60   6 
 10 Chris French              12 Spanish Rive           9:59.25   6 
 11 Calvin Drake              10 Lakewood Ran           9:59.32   5 
 12 Wynne Thomas               9 HB Plant HS            9:59.49   5 
 13 Gabriel Montague           9 Satellite Hi           9:59.62   6 
 14 Jarett Arabie             12 Estero HS             10:00.46   6 
 15 Alexander Maniatis        12 Bolles HS             10:01.08   6 
 16 Max Feuerlein             12 HB Plant HS           10:02.02   6 
 17 Zachary Vincennie         10 Spanish Rive          10:02.76   4 
 18 Timothy Choe              12 Suwannee HS           10:04.28   6 
 19 Ben Whitmer               10 George M. St          10:06.99   4 
 20 Phillip Gindl             10 West Florida          10:07.07   5 
 21 Bradley Ball               9 Nease HS              10:09.07   5 
 22 Mason Bennett             11 Arnold HS             10:09.29   5 
 23 Jared Hammill              9 Wharton HS            10:09.74   5 
 24 Matthew Bryan             10 Belen Jesuit          10:10.07   5 
 25 Liam Holston               9 Fort Myers H          10:11.00   4 
 26 Joshua Ortiz              12 Palm Beach C          10:11.90   5 
 27 Gabriel Nunes             10 Belen Jesuit          10:12.41   5 
 28 Gabe Lara                 10 George M. St          10:14.13   5 
 29 Jackson Bruce             12 HB Plant HS           10:16.39   5 
 30 Gavin Ross                10 Palm Beach C          10:16.42   4 
 31 Philip Escoffier          12 Niceville HS          10:16.65   5 
 32 Kobe Thompson             11 Satellite Hi          10:17.35   5 
 33 Matthew Hunter            10 Robinson HS           10:17.81   5 
 34 Nick Sowell               10 George M. St          10:18.11   5 
 35 Mac Updike                 9 Lake Wales H          10:18.38   4 
 36 Hawthorne Hay             10 Chiles HS             10:18.91   4 
 37 Eric Romo                 11 HB Plant HS           10:18.99   5 
 38 Dalton Hawley             10 Matanzas HS           10:19.59   4 
 39 Matthew Kennedy           11 Bishop Kenny          10:19.65   6 
 40 Ariel Saravia             12 Calvary Chri          10:20.94   4 
 41 Benjamin Guerrero         12 G. Holmes Br          10:21.58   4 
 42 Nathaniel Basford         10 Satellite Hi          10:21.84   6 
 43 Famous Rhodes              9 Pine Crest H          10:22.16   4 
 44 Liam O'Connell-Becker     12 Bishop Kenny          10:23.81   4 
 45 Michael Teal               9 Bishop Kenny          10:26.24   3 
 46 Keith Gibson              10 HB Plant HS           10:26.32   4 
 47 Jonathan Edwards          10 Fort Myers H          10:27.22   4 
 48 Brad Kennelly             11 Bishop Kenny          10:28.29   3 
 49 Will Connery               9 HB Plant HS           10:28.97   3 
 50 Parker Maddox             10 Tampa Jesuit          10:30.82   3 
 51 Jonathon Robinson         11 Winter Sprin          10:31.59   4 
 52 Joey Jung                 10 Lincoln HS            10:31.91   3 
 53 Luke Berna                10 Nease HS              10:32.52   3 
 54 Jake Merritt              12 Colquitt Cou          10:32.62   3 
 55 Travis Sutphin            11 Nease HS              10:32.94   3 
 56 Richard Bennett           10 Robinson HS           10:33.61   3 
 57 Dillon Moran              10 HB Plant HS           10:34.02   3 
 58 Rory Carmody              11 West Florida          10:35.60   3 
 59 Edgar Laureano            10 Estero HS             10:35.82   3 
 60 Kyle Epperson              9 Hoover                10:36.05   4 
 61 Donovan Anglin            11 Nease HS              10:37.58   3 
 62 Michael Albertelli        11 Bishop Kenny          10:37.60   3 
 63 Trey Carlson              10 HB Plant HS           10:41.40   3 
 64 Daniel Curtis             12 HB Plant HS           10:41.57   3 
 65 Jared Gasper              11 Matanzas HS           10:41.87   2 
 66 Aidan Reilly              11 HB Plant HS           10:42.61   4 
 67 Frankie Godbold           12 Wharton HS            10:42.61   4 
 68 Anthony Stephens          11 Wharton HS            10:44.86   5 
 69 Kevin Majano              10 Lincoln HS            10:46.03   3 
 70 Ben Hassel                11 Estero HS             10:47.01   2 
 71 Silas Green               10 West Florida          10:48.01   3 
 72 Charles Brazzeal           9 Tampa Jesuit          10:49.69   1 
 73 Tristan Vanhorn           10 HB Plant HS           10:50.74   2 
 74 Will Lloyd                 9 Nease HS              10:50.89   2 
 75 Vincent Fetchero          11 Bishop Kenny          10:51.69   2 
 76 Dalton Lowrie             12 Bishop Kenny          10:51.69   2 
 77 Aaron McAdams             12 Bishop Kenny          10:53.07   2 
 78 Thomas Deison             10 Maclay Schoo          10:54.87   2 
 79 Lincoln Frey`             11 George M. St          11:00.11   2 
 80 Grant Butler              10 Bishop Kenny          11:01.10   2 
 81 Ethan Bar-Nur             11 Spanish Rive          11:03.29   3 
 82 Brandon Adams             10 Estero HS             11:04.86   1 
 83 Graham Ford                9 Deerfield-Wi          11:06.16   1 
 84 Andy Waitrovich           10 Bishop Kenny          11:06.96   2 
 85 Daniel Cerreta            11 George M. St          11:08.32   2 
 86 Nathan Dye                 9 HB Plant HS           11:09.33   1 
 87 Aiden Champagne            9 Nease HS              11:10.40   2 
 88 Finn Tucker               10 Chiles HS             11:10.91   2 
 89 Caleb Willis              12 Lake Wales H          11:11.57   1 
 90 Cole Cusmano              10 HB Plant HS           11:12.18   1 
 91 Dylan Wabasha             12 Wakulla HS            11:19.13   1 
 92 Nicholas Maniatis         12 Bolles HS             11:20.79   6 
 93 Malachi Richards          11 Rickards HS           11:22.01   1 
 94 Griffin Carter            12 Lincoln HS            11:27.35   1 
 95 Calvin McGinnis           11 Lincoln HS            11:29.57   1 
 96 Joey Moore                10 Niceville HS          11:32.12   1 
 97 Gabriel Miles              9 Rickards HS           11:36.80   1 
 98 Chase O'Brien              9 Pine Crest H          11:38.99   1 
 99 Hamilton Jones            10 HB Plant HS           11:39.10   1 
100 Mason Ford                10 HB Plant HS           11:43.63   1 
101 Michael Castellanos        9 Westminster           12:14.82   1 
102 Michael Thompson          10 Lincoln HS            12:31.40   1 
 -- Michael Holden            11 Lake Wales H               DNF   2 
 -- John Michael Williamson   10 Hoover                     DNF   4 
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
===============================================================================
        Meet: M 13.51  2017        Trey Cunningham, Winfield City (AL)         
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Marion Humphrey           12 Hoover                   14.10   2.0  4  10   
  2 Deanthony Coleman         11 Carver Montg             14.29   2.0  4   8   
  3 Tyler Rhodes              12 Northside Ch             14.44   2.0  4   6   
  4 Tyler Drew                10 Palm Beach C             14.52   2.0  4   5   
  5 Noah Williams             12 Hoover                   14.70   3.3  3   4   
  6 Nicholas Roberts          12 Northside Ch             14.71   3.3  3   3   
  7 Renfei (Ethan) Chang      11 Img Academy              14.75   2.0  4   2   
  8 Eric Labrador             12 Belen Jesuit             14.98   3.3  3   1   
  9 Darion Carter             12 East Ridge H             15.07   2.0  4 
 10 Jalen Glaze               10 Lincoln HS               15.14   2.8  1 
 11 Aidan Bitter              10 George M. St             15.15   1.7  2 
 12 Marvin Jean-francois      12 Palm Beach C             15.25   1.7  2 
 13 Antonio Thomas            10 East Ridge H             15.26   1.7  2 
 14 Simba Murimwa             12 Winter Sprin             15.32   2.8  1 
 15 Kevon Washington          12 Navarre HS               15.37   1.7  2 
 16 Lucas Davis               12 Pine Forest              15.46   1.7  2 
 17 Queven Dosunmu            12 Escambia HS              15.47   3.3  3 
 18 Sergey Gorban             11 Spanish Rive             15.49   1.7  2 
 19 Damone Rolle              10 Marianna HS              15.55   3.3  3 
 20 Daniel Jones              11 Calvary Chri             15.67   3.3  3 
 21 Wayne Longley             12 Pensacola HS             15.73   1.7  2 
 22 Kennon Johnson            11 Hoover                   15.73   3.3  3 
 23 Jake Castle               12 East Lake HS             15.79   2.8  1 
 24 Ke'Andre Collins          10 Sarasota HS              17.09   1.7  2 
 -- Lejond Cavazos            10 Img Academy                DNF   2.0  4 
 -- Evan Gourley              11 Navarre HS                  DQ   2.8  1 
 
Boys 300 Meter Hurdles High School
==========================================================================
        Meet: M 37.36  2010        Pablo Alvarez, Belen Jesuit                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marion Humphrey           12 Hoover                   36.90M  3  10   
  2 Jabari Bryant             11 Rickards HS              38.32   3   8   
  3 Sergey Gorban             11 Spanish Rive             39.37   3   6   
  4 Tyler Rhodes              12 Northside Ch             39.48   3   5   
  5 Kennon Johnson            11 Hoover                   39.61   2   4   
  6 Marvin Jean-francois      12 Palm Beach C             39.72   3   3   
  7 Lucas Davis               12 Pine Forest              39.94   2   2   
  8 Nicholas Roberts          12 Northside Ch             39.98   3   1   
  9 Christopher Robinson      11 Rickards HS              40.02   1 
 10 Alexander Gilliam         11 Rickards HS              40.04   1 
 11 Tyler Drew                10 Palm Beach C             40.08   2 
 12 Matthew Velez             12 St. Cloud HS             40.09   2 
 13 James Rivera              11 Lakewood Ran             40.20   3 
 14 Teron Pitts-Bryant        12 Fort Walton              40.25   1 
 15 Daniel Jones              11 Calvary Chri             40.57   2 
 16 Simba Murimwa             12 Winter Sprin             40.59   1 
 17 Noah Williams             12 Hoover                   40.62   2 
 18 Jataevion Reed            11 Blountstown              40.65   2 
 19 Aidan Bitter              10 George M. St             40.97   1 
 20 Antonio Thomas            10 East Ridge H             41.03   1 
 21 Nate Gracia               12 Beauregard High          41.53   1 
 22 Ke'Andre Collins          10 Sarasota HS              44.92   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 41.57  2011        Wekiva                                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eagles Landing Christian Acade  'A'                   41.81   4  10   
  2 Lincoln HS  'A'                                       42.22   4   8   
  3 Hoover  'A'                                           42.44   4   6   
  4 First Coast HS  'A'                                   42.57   4   5   
  5 Fort Walton Beach HS  'A'                             42.73   4   4   
  6 Navarre HS  'A'                                       42.92   3   3   
  7 Wharton HS  'A'                                       43.08   3   2   
  8 East Ridge HS  'A'                                    43.18   3   1   
  9 Carver Montgomery  'A'                                43.36   2 
 10 Sarasota HS  'A'                                      43.78   4 
 11 Lake Minneola HS  'A'                                 44.13   2 
 12 Central - Tuscaloosa  'A'                             44.13   2 
 13 Rickards HS  'A'                                      44.16   3 
 14 Img Academy  'A'                                      44.19   2 
 15 Belen Jesuit Preparatory Schoo  'A'                   44.89   1 
 16 Chiles HS  'A'                                        44.90   2 
 17 Gadsden County High School  'A'                       44.99   1 
 18 Bishop Snyder HS  'A'                                 45.29   1 
 19 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                   45.65   3 
 20 Pine Crest HS  'A'                                    46.67   1 
 21 John Paul II Catholic HS  'A'                         50.33   1 
 -- Satellite High School  'A'                               FS   4 
 -- Lake Wales HS  'A'                                       FS   4 
 -- Palatka HS  'A'                                         DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 3:16.64  2017        Lincoln                                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rickards HS  'A'                                    3:19.03   5  10   
  2 Lincoln HS  'A'                                     3:21.67   5   8   
  3 George M. Steinbrenner HS  'A'                      3:23.30   4   6   
  4 Lake Wales HS  'A'                                  3:25.08   4   5   
  5 Chiles HS  'A'                                      3:27.29   5   4   
  6 Lake Minneola HS  'A'                               3:28.07   4   3   
  7 Winter Springs HS  'A'                              3:28.67   5   2   
  8 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 3:28.81   4   1   
  9 Wharton HS  'A'                                     3:28.85   4 
 10 Fort Walton Beach HS  'A'                           3:29.95   3 
 11 Lakewood Ranch HS  'A'                              3:30.20   3 
 12 Navarre HS  'A'                                     3:30.21   4 
 13 Img Academy  'A'                                    3:31.57   2 
 14 Godby HS  'A'                                       3:31.92   3 
 15 West Florida Tech HS  'A'                           3:32.13   3 
 16 Pine Forest HS  'A'                                 3:32.97   3 
 17 Leon HS  'A'                                        3:33.77   2 
 18 Bishop Snyder HS  'A'                               3:37.25   3 
 19 Belen Jesuit Preparatory Schoo  'A'                 3:40.41   2 
 20 Escambia HS  'A'                                    3:40.69   4 
 21 Gadsden County High School  'A'                     3:41.05   2 
 22 Palatka HS  'A'                                     3:46.33   2 
 23 Pine Crest HS  'A'                                  3:47.60   2 
 24 Calvary Christian Academy (Ft.  'A'                 3:48.46   3 
 25 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                 3:56.05   5 
 -- Hoover  'A'                                              DQ   5 
 -- East Ridge HS  'A'                                       DQ   4 
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
==========================================================================
        Meet: M 7:51.69  2014        Niceville                                 
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lincoln HS  'A'                                     7:54.04   3  10   
  2 Ocala Vanguard HS  'A'                              7:59.48   3   8   
  3 Hoover  'A'                                         8:10.89   3   6   
  4 Rickards HS  'A'                                    8:16.17   3   5   
  5 Stanton Prep  'A'                                   8:16.44   3   4   
  6 Lakewood Ranch HS  'A'                              8:18.08   3   3   
  7 Sarasota HS  'A'                                    8:19.35   3   2   
  8 St. Cloud HS  'A'                                   8:24.03   3   1   
  9 Mainland HS  'A'                                    8:24.36   2 
 10 Calvary Christian Academy (Ft.  'A'                 8:32.74   2 
 11 Fort Walton Beach HS  'A'                           8:35.15   2 
 12 Leon HS  'A'                                        8:36.09   1 
 13 Belen Jesuit Preparatory Schoo  'A'                 8:36.12   3 
 14 Tampa Jesuit HS  'A'                                8:39.18   2 
 15 West Florida Tech HS  'A'                           8:42.80   2 
 16 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 8:49.08   1 
 17 Spanish River HS  'A'                               8:49.91   2 
 18 Pine Crest HS  'A'                                  8:50.99   2 
 19 HB Plant HS  'A'                                    8:51.57   2 
 20 Estero HS  'A'                                      8:55.53   2 
 21 Maclay School  'A'                                  8:56.32   1 
 22 Niceville HS  'A'                                   8:58.44   3 
 23 Wakulla HS  'A'                                     9:32.09   1 
 24 Gadsden County High School  'A'                     9:44.01   1 
 25 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                 9:53.74   1 
 26 Palatka HS  'A'                                    10:08.41   1 
 
Boys 800 Sprint Medley High School
==========================================================================
        Meet: M 1:35.71  2017        Lincoln                                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mainland HS  'A'                                    1:33.10M  3  10   
  2 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 1:33.36M  3   8   
  3 Lincoln HS  'A'                                     1:33.95M  3   6   
  4 Hoover  'A'                                         1:33.96M  3   5   
  5 Fort Walton Beach HS  'A'                           1:35.47M  3   4   
  6 East Ridge HS  'A'                                  1:36.56   1   3   
  7 Sarasota HS  'A'                                    1:36.73   1   2   
  8 Lake Wales HS  'A'                                  1:36.86   3   1   
  9 Eagles Landing Christian Acade  'B'                 1:37.02   1 
 10 First Coast HS  'A'                                 1:37.32   1 
 11 Img Academy  'A'                                    1:37.34   2 
 12 Central - Tuscaloosa  'A'                           1:38.02   2 
 13 Satellite High School  'A'                          1:38.74   2 
 14 Carver Montgomery  'A'                              1:38.75   3 
 15 Palatka HS  'A'                                     1:40.10   2 
 16 Monroe Comprehensive High Scho  'A'                 1:40.32   3 
 17 Lincoln HS  'B'                                     1:40.43   2 
 18 Leon HS  'A'                                        1:42.40   2 
 19 Pine Crest HS  'A'                                  1:44.66   2 
 20 Estero HS  'A'                                      1:52.83   1 
 21 John Paul II Catholic HS  'A'                       1:56.49   2 
 
Boys High Jump High School
=================================================================================
 1.78m Starting Height. 5cm Increments.
        Meet: M 2.10m  2017        Jaasiel Torres, Sarasota                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jaasiel Torres            12 Sarasota HS              2.03m    6-08.00  10   
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 
      PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  2 Aidan Bitter              10 George M. St             2.03m    6-08.00   8   
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Thomas Persicketti        11 Satellite Hi             2.03m    6-08.00   6   
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  4 Donald Chaney             10 Belen Jesuit             1.93m    6-04.00   4.50
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  4 Rodney Mike               12 Citrus HS                1.93m    6-04.00   4.50
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 
      PPP    O    O    O  XXX 
  6 Israel Diaz               12 Citrus HS                1.93m    6-04.00   3   
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 
      PPP  PPP   XO    O  XXX 
  7 Harry Barthelemy          12 Lakewood Ran             1.93m    6-04.00   2   
     1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 
        O    O    O  XXO  XXX 
  8 Ukurugenzi Kojo           10 Godby HS                 1.88m    6-02.00   1   
     1.78 1.83 1.88 1.93 
       XO   XO    O  XXX 
  9 Rae Quan Miller           11 Satellite Hi             1.83m    6-00.00 
     1.78 1.83 1.88 
       XO    O   XX 
 10 Lucas Davis               12 Pine Forest              1.83m    6-00.00 
     1.78 1.83 1.88 
      PPP   XO  XXX 
 11 Dataveus Robinson         12 Godby HS                 1.78m    5-10.00 
     1.78 1.83 
        O  XXX 
 
Boys Pole Vault High School
=================================================================================
 3.65m Starting Height. 15cm Increments.
        Meet: M 5.00m  2015        Drew McMichael, Evangelical Christian       
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 James Courson             12 Hoover                   4.95m   16-02.75  10   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.01 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO  XXO  XXX 
  2 Noah Mumme                12 Satellite Hi             4.80m   15-09.00   8   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  3 Stone Baker               12 River Ridge              4.80m   15-09.00   6   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXO   XO  XXX 
  4 Walker Junkin             11 Winfield Cit             4.50m   14-09.00   5   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 4.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  5 Zach Miller               12 Mount Dora H             4.35m   14-03.25   4   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 
      PPP    O  PPP  XXO  XXO    O  XXX 
  6 Luis Morris               12 Satellite Hi             4.35m   14-03.25   3   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 4.50 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  7 Sebastian Campo           11 Leon HS                  4.20m   13-09.25   2   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 
      PPP    O    O    O    O  XXX 
  8 Thomas Martin             12 Jefferson Hi             4.20m   13-09.25   1   
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 4.35 
      PPP  PPP   XO    O   XO  XXX 
  9 Riley Ott                 10 George Jenki             4.05m   13-03.50 
     3.65 3.80 3.95 4.05 4.20 
      PPP  PPP    O   XO  XXX 
 10 Kennan Milford             9 Maclay Schoo             3.95m   12-11.50 
     3.65 3.80 3.95 4.05 
        O    O   XO  XXX 
 11 Kyle Murawski             10 George Jenki             3.95m   12-11.50 
     3.65 3.80 3.95 4.05 
      PPP   XO   XO  XXX 
 12 Grant Gleason             11 Hoover                   3.80m   12-05.50 
     3.65 3.80 3.95 
      XXO    O  XXX 
 -- Nicholas Napier           12 Lakewood Ran                NH            
     3.65 3.80 
      PPP  XXX 
 
Boys Long Jump High School
======================================================================================
        Meet: M 7.17m  2010        Lavorrie Johnson, Godby                     
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Demarcus Adams            12 Mainland HS              6.79m  -1.0  22-03.50  10   
     6.57m(-1.1) 6.53m(-1.3) 6.72m(-1.1) 6.52m(+0.0) 6.51m(-0.5) 6.79m(-1.0)
  2 Charles Ward              11 Sarasota HS              6.65m  -1.4  21-10.00   8   
     6.37m(-0.2) FOUL(-1.5) 6.65m(-1.4) 6.58m(-1.4) FOUL(0.2) PASS     
  3 Jalen Chance              11 Bishop Snyde             6.63m  -1.0  21-09.00   6   
     6.49m(0.1) 6.18m(-1.2) 6.47m(-0.8) 5.97m(-2.3) 6.63m(-1.0) FOUL(+0.0)
  4 Tony Bridges              12 Pine Crest H             6.57m  -1.2  21-06.75   5   
     6.32m(-0.1) 6.57m(-1.2) FOUL(-0.3) 4.13m(-2.0) FOUL(-1.5) 6.52m(0.5)
  5 Deshawn Rucker            10 Godby HS                 6.56m  -1.2  21-06.25   4   
     6.56m(-1.2) FOUL(-0.7) 6.12m(-1.5) FOUL(-2.4) FOUL(-1.1) 6.35m(+0.0)
  6 Charles Williams          12 Lincoln HS               6.55m   0.1  21-06.00   3   
     6.55m(0.1) 6.42m(-0.2) 6.55m(-2.0) 6.31m(-0.5) 6.50m(-0.4) 6.31m(1.6)
  7 Devondrick Miller         11 Rickards HS              6.53m  -1.1  21-05.25   2   
     6.35m(1.6) 6.22m(-1.9) 6.11m(-2.4) FOUL(-0.2) 6.53m(-1.1) 6.29m(0.5)
  8 Jaasiel Torres            12 Sarasota HS              6.45m  +0.0  21-02.00   1   
     5.95m(-0.7) 6.16m(-1.7) 5.97m(-1.2) 6.45m(+0.0) PASS      PASS     
  9 Courtavious Garrett       11 Sneads HS                6.39m  -1.7  20-11.75 
     6.13m(-0.9) 6.39m(-1.9) 6.39m(-1.7) 6.22m(-1.0) 6.31m(-1.1) FOUL(0.7)
 10 Chris Beard               10 Lincoln HS               6.01m  +0.0  19-08.75 
     6.01m(+0.0) 5.81m(0.1) FOUL(-0.7)            
 11 Elijah White              12 Mainland HS              5.94m  -1.3  19-06.00 
     FOUL(1.8) 4.58m(-1.6) 5.94m(-1.3)          
 12 Treyvon Williams          11 Palatka HS               5.66m  -2.1  18-07.00 
     FOUL(1.3) FOUL(-2.1) 5.66m(-2.1)           
 -- Dequavious Charleston     10 Gadsden Coun              FOUL                 
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.6) FOUL(-1.8)           
 
Boys Triple Jump High School
======================================================================================
        Meet: M 14.88m  2007        Clarence Powell, Cottondale                
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kyle Smith                11 Hoover                  14.47m   2.6  47-05.75  10   
     13.86m(2.5) 14.47m(2.6) 13.41m(1.6) 13.67m(0.7) PASS      14.47m(0.5)
  2 Tony Bridges              12 Pine Crest H            14.23m   1.3  46-08.25   8   
     13.47m(1.8) 14.19m(2.5) 13.93m(1.7) 13.91m(1.9) 13.58m(1.9) 14.23m(1.3)
  3 John Watkins              10 Hoover                  14.19m   4.2  46-06.75   6   
     14.01m(4.0) 14.19m(4.2) 13.77m(+0.0) 13.82m(1.7) PASS      FOUL(0.7)
  4 Darnell Deas              10 Fleming Isla            13.74m   1.5  45-01.00   5   
     13.74m(1.5) 13.37m(2.8) 13.20m(2.3) 13.60m(0.5) FOUL(3.5) 13.21m(2.4)
  5 Charles Ward              11 Sarasota HS             13.52m   2.4  44-04.25   4   
     13.06m(2.5) 13.52m(2.4) FOUL(1.2) 13.22m(2.0) 13.04m(0.7) 13.34m(5.0)
  6 Jalen Chance              11 Bishop Snyde            13.46m   1.7  44-02.00   3   
     13.15m(0.8) 12.90m(0.3) 13.15m(1.9) 12.72m(1.9) 13.46m(1.7) 12.98m(1.2)
  7 Charles Williams          12 Lincoln HS              13.45m   0.5  44-01.50   2   
     13.45m(0.5) 13.37m(1.6) FOUL(2.8) 13.16m(1.3) 12.73m(2.2) 12.17m(1.8)
  8 Marion Humphrey           12 Hoover                  13.34m   2.9  43-09.25   1   
     13.25m(2.3) 13.34m(2.9) 12.96m(1.5) 13.21m(2.5) 13.00m(1.5) 13.07m(2.0)
  9 Drew Butler               12 Lakewood Ran            13.33m   1.9  43-09.00 
     12.78m(1.3) 13.33m(1.9) 13.01m(1.7) 12.84m(0.8) 13.16m(1.5) 12.80m(2.1)
 10 Jaleel Howard             10 Lincoln HS              12.86m   2.3  42-02.25 
     12.04m(1.1) 12.86m(2.3) 12.81m(0.7)         
 11 Steffan Mallory           12 Mainland HS             12.72m   1.0  41-08.75 
     FOUL(1.1) 12.72m(1.0) FOUL(4.2)         
 12 Caleb Ward                12 Pensacola Bo            12.57m   1.4  41-03.00 
     FOUL(1.1) 12.57m(1.4) 12.13m(3.4)         
 -- Joshua Claybaugh          12 Satellite Hi              FOUL                 
     FOUL(1.5) FOUL(1.3) FOUL(0.6)         
 -- Tyrek Robinson            12 Chiles HS                 FOUL                 
     FOUL(2.2) FOUL(2.3) PASS              
 
Boys Shot Put High School
=================================================================================
        Meet: M 17.88m  2016        Cole Upthegrove, Chiles HS                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kyle Manuel               12 Springstead             16.00m   52-06.00  10   
      15.01m  15.02m  FOUL  FOUL  FOUL  16.00m
  2 Hezekiah Gross            12 Wakulla HS              15.58m   51-01.50   8   
      15.35m  15.15m  15.03m  14.54m  14.98m  15.58m
  3 Grant Sanders             11 Fort Walton             14.77m   48-05.50   6   
      13.84m  13.40m  FOUL  14.77m  FOUL  FOUL
  4 Alex Iervasi              12 Satellite Hi            14.57m   47-09.75   5   
      14.04m  14.57m  14.44m  13.89m  12.92m  FOUL
  5 Noah Oxley                12 Lakewood Ran            14.02m   46-00.00   4   
      13.11m  13.87m  13.83m  14.02m  FOUL  FOUL
  6 Henry Covington           12 Satellite Hi            13.67m   44-10.25   3   
      FOUL  FOUL  13.40m  13.40m  FOUL  13.67m
  7 Ruben Banks               10 Img Academy             13.61m   44-08.00   2   
      13.61m  13.01m  FOUL  12.93m  13.01m  FOUL
  8 Jacob Lemmon              11 Fort Myers H            13.52m   44-04.25   1   
      13.46m  13.52m  13.15m  FOUL  13.37m  13.44m
  9 Michael Slonecker         12 Bishop Snyde            13.18m   43-03.00 
      13.18m  FOUL  FOUL  FOUL  12.37m  13.12m
 10 Ryan Sabin                10 Niceville HS            12.85m   42-02.00 
      FOUL  12.49m  12.85m            
 
Boys Discus Throw High School
=================================================================================
        Meet: M 57.76m  2014        Jobi Finau, Pine Forest                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jacob Lemmon              11 Fort Myers H            58.90mM    193-03  10   
      55.93m  56.81m  54.62m  57.23m  57.51m  58.90m
  2 Grant Sanders             11 Fort Walton             47.17m     154-09   8   
      42.17m  FOUL  46.05m  44.58m  47.17m  FOUL
  3 Marshall Gainer           10 Bolles HS               45.65m     149-09   6   
      44.42m  42.66m  45.63m  41.14m  FOUL  45.65m
  4 Luis Morris               12 Satellite Hi            45.31m     148-08   5   
      43.15m  43.35m  45.31m  44.61m  42.59m  44.06m
  5 Kyle Manuel               12 Springstead             44.94m     147-05   4   
      44.25m  43.45m  44.51m  43.32m  44.33m  44.94m
  6 Joseph Schwarz            12 Satellite Hi            43.77m     143-07   3   
      FOUL  FOUL  43.77m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Justin Lawson             12 Calvary Chri            43.55m     142-10   2   
      38.55m  40.83m  43.40m  41.77m  43.55m  41.33m
  8 Blake Bell                10 Lyman HS                43.20m     141-09   1   
      42.41m  43.20m  FOUL  38.15m  41.36m  FOUL
  9 Luke Barrett              10 Trinity Prep            43.19m     141-08 
      41.27m  43.19m  41.24m  40.21m  41.42m  FOUL
 10 James Sheppard            11 Bolles HS               42.87m     140-08 
      42.87m  41.83m  40.54m            
 11 Scott Wieand              10 Satellite Hi            42.70m     140-01 
      40.94m  40.11m  42.70m            
 12 Ruben Banks               10 Img Academy             42.40m     139-01 
      41.31m  42.40m  36.04m            
 13 Myles Schreck             12 Trinity Prep            41.88m     137-05 
      37.79m  40.24m  41.88m            
 14 Michael Slonecker         12 Bishop Snyde            41.76m     137-00 
      40.43m  FOUL  41.76m            
 15 Dylan Lageman             11 Bolles HS               40.33m     132-04 
      37.90m  40.33m  38.53m            
 16 Raphael Richardson        12 Rickards HS             39.74m     130-04 
      39.19m  39.74m  FOUL            
 17 Tanner Smith              12 River Ridge             39.11m     128-04 
      39.11m  38.61m  FOUL            
 18 Noah Oxley                12 Lakewood Ran            39.08m     128-02 
      35.33m  FOUL  39.08m            
 19 Matt Taylor               10 Pine Crest H            38.80m     127-03 
      29.07m  35.82m  38.80m            
 20 Nolan Garrett             12 Navarre HS              36.20m     118-09 
      36.20m  FOUL  FOUL            
 21 Drew Bachmann             12 Fort Walton             35.67m     117-00 
      FOUL  FOUL  35.67m            
 
              Women - College - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Southern Miss.             130        2) Florida                   128   
    3) Florida State              119.50     4) Dartmouth                 106   
    5) Auburn                      92        6) Liberty                    89.50
    7) Georgia Tech                54                                           
 
            Women - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover                      64        2) IMG Academy                47   
    3) Auburndale HS               44.50     4) Lincoln HS                 34   
    5) Gadsden County High School  30        5) Pine Forest HS             30   
    7) Monroe Comprehensive High   27.50     8) Bishop Snyder HS           21.50
    9) Pine Crest HS               21       10) Largo HS                   20   
   10) Bolles HS                   20       12) St. Cloud HS               19   
   13) Lakewood Ranch HS           18       14) Creekside HS               15   
   14) Colquitt County             15       16) Sparkman High School       14   
   16) Osceola HS (Kissimmee)      14       16) Winter Park HS             14   
   19) Godby HS                    13       20) Leon HS                    11   
   21) Lake Wales HS               10       21) Armwood HS                 10   
   21) Rickards HS                 10       21) Jefferson High School      10   
   21) Saint Andrew's HS           10       21) Oxbridge Academy           10   
   27) Wakulla HS                   9       27) Bay HS                      9   
   29) Canterbury School (Fort My   8       29) Canterbury School (St. Pe   8   
   29) Niceville HS                 8       32) Wellington HS               7   
   32) West Florida Tech HS         7       34) Citrus Park Christian Sch   6   
   34) Fort Walton Beach HS         6       34) Suncoast HS                 6   
   37) Springstead HS               5.50    38) Chiles HS                   5   
   38) Gainesville HS               5       38) The Villages HS             5   
   38) Hillsborough HS              5       38) East Ridge HS               5   
   38) Navarre HS                   5       44) John Paul II Catholic HS    4   
   44) G. Holmes Braddock HS        4       44) Westminster Christian Sch   4   
   44) Satellite High School        4       44) Chicago Latin High School   4   
   49) Matanzas HS                  3       49) Berkeley Prep HS            3   
   49) Lake Minneola HS             3       52) Lake Mary HS                2   
   52) FAMU High School             2       52) Winter Springs HS           2   
   52) Spanish River HS             2       56) Eagles Landing Christian    1   
   56) Wharton HS                   1       56) Port St. Joe HS             1   
 
                Men - College - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Florida                    161        2) Liberty                   113   
    2) Florida State              113        4) Southern Miss.             86   
    5) Georgia Tech                83        6) Dartmouth                  80   
    7) Auburn                      76                                           
 
              Men - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover                      95        2) Lincoln HS                 51   
    3) Rickards HS                 41        4) Satellite High School      33   
    5) Sarasota HS                 27        6) Fort Walton Beach HS       22   
    6) George M. Steinbrenner HS   22        8) Chiles HS                  21   
    9) Mainland HS                 20        9) Estero HS                  20   
   11) Eagles Landing Christian A  19       12) G. Holmes Braddock HS      18   
   13) Bolles HS                   16       13) Trinity Christian School   16   
   15) Calvary Christian Academy   15       15) Northside Christian        15   
   17) Springstead HS              14       17) Sparkman High School       14   
   19) Lakewood Ranch HS           13       19) Pine Crest HS              13   
   21) Gadsden County High School  12       22) Fort Myers HS              11   
   23) Lake Wales HS               10       23) Ocala Vanguard HS          10   
   25) Bishop Snyder HS             9       26) Palm Beach Central HS       8   
   26) Carver Montgomery            8       26) Wakulla HS                  8   
   29) Citrus HS                    7.50    29) Belen Jesuit Preparatory    7.50
   31) Wharton HS                   7       31) Bishop Kenny HS             7   
   31) Matanzas HS                  7       34) Spanish River HS            6   
   34) Jefferson High School        6       34) River Ridge HS              6   
   34) First Coast HS               6       34) Winter Springs HS           6   
   39) Winfield City High School    5       39) Godby HS                    5   
   39) Lake Minneola HS             5       39) Fleming Island HS           5   
   43) Mount Dora HS                4       43) Stanton Prep                4   
   43) IMG Academy                  4       43) East Ridge HS               4   
   47) Osceola HS (Kissimmee)       3       47) Suwannee HS                 3   
   47) Navarre HS                   3       47) Brother Martin              3   
   51) Pine Forest HS               2       51) Leon HS                     2   
   53) St. Cloud HS                 1       53) Lyman HS                    1   
   53) Citrus Park Christian Scho   1