Licensed to Homestead High School      Hy-Tek's Meet Manager 5/12/2009 07:12 PM
                           jump fest 09 - 5/12/2009                            
                                   5/12/2009                                   
                                    Results                                    
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schiller, Danny              Homestead              6-06.00    20  
  2 Hughes, Nick                 Milwaukee King         6-02.00    17  
  3 Scholle-Malone, Thomas       Milwaukee King        J6-02.00    16  
  4 Kissner, Andrew              Pewaukee               6-00.00    15  
  5 Nyman, Branden               Wild Rose             J6-00.00    14  
  6 Griffin, Jon                 Racine Lutheran       J6-00.00    13  
  7 McCann, John                 New Lisbon            J6-00.00    12  
  8 Choren, Chris                Homestead              5-10.00    11  
  9 Peterson, Jacob              Wild Rose             J5-10.00     9  
 10 Lanjenecker, Ryan            Hartford               5-08.00     7  
 11 Kopriva, John                Marquette             J5-08.00     6  
 12 Turner, Khari                Brown Deer            J5-08.00     5  
 13 Howard, Lawrence             Homestead              5-06.00     4  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Kuczynski, David             Brown Deer            22-01.00q 
  2 McKinney, Chris              Marquette             21-11.75q 
  3 Pallen, Cory                 West Allis Hale       21-05.75q 
  4 Morris, Rashad               Milwaukee King        21-02.25q 
  5 Ericksen, Ben                Greendale             20-10.50q 
  6 Ruffin, Taylor               Homestead             20-04.50q 
  7 Fendos, Torin                Greendale             20-02.00q 
  8 Griffin, Jon                 Racine Lutheran       20-01.00q 
  9 Pelisek, Brad                Homestead             19-10.25q 
 10 Enea, Zach                   Homestead             19-10.00  
 11 Williams, Patrick            Wild Rose             19-09.75  
 12 Jones-Rosa, Fred             Marquette             19-03.00  
 13 Plier, Spencer               Random Lake           19-02.50  
 14 Cosby, Jordan                Marquette             19-00.50  
 15 Ehrenberg, Dan               Hartford              18-11.50  
 16 Behnke, Connor               Hartford              18-09.50  
 17 Paugels, David               Wild Rose             18-06.50  
 18 Gilles, Greg                 Brown Deer            18-05.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ericksen, Ben                Greendale             23-01.50    20  
  2 Kuczynski, David             Brown Deer            22-01.00    17  
  3 McKinney, Chris              Marquette             21-11.75    16  
  4 Pallen, Cory                 West Allis Hale       21-05.75    15  
  5 Morris, Rashad               Milwaukee King        21-02.25    14  
  6 Ruffin, Taylor               Homestead             20-10.00    13  
  7 Pelisek, Brad                Homestead             20-06.25    12  
  8 Fendos, Torin                Greendale             20-02.00    11  
  9 Griffin, Jon                 Racine Lutheran       20-01.00     9  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Cosby, Jordan                Marquette             45-01.00q 
  2 Feaster, Darius              Homestead             42-06.75q 
  3 Jones-Rosa, Fred             Marquette             42-01.75q 
  4 Ehrenberg, Dan               Hartford              41-11.50q 
  5 Pallen, Cory                 West Allis Hale       41-08.50q 
  6 McKinney, Chris              Marquette             41-06.75q 
  7 Behnke, Connor               Hartford              41-04.50q 
  8 Nyman, Branden               Wild Rose             40-10.75q 
  9 King, Jason                  West Allis Hale       39-05.75q 
 10 Hoffmann, Brian              Homestead             38-07.25  
 11 Turner, Khari                Brown Deer            38-05.75  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cosby, Jordan                Marquette             45-01.00    20  
  2 Feaster, Darius              Homestead             42-06.75    17  
  3 Jones-Rosa, Fred             Marquette             42-04.25    16  
  4 Ehrenberg, Dan               Hartford              41-11.50    15  
  5 Pallen, Cory                 West Allis Hale       41-08.50    14  
  6 McKinney, Chris              Marquette             41-06.75    13  
  7 Behnke, Connor               Hartford              41-04.50    12  
  8 Nyman, Branden               Wild Rose             40-10.75    11  
  9 King, Jason                  West Allis Hale       39-05.75     9  
 
                     Men - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Homestead                   91        2) Marquette                  79   
    3) Milwaukee King              47        4) Wild Rose                  40   
    5) West Allis Hale             38        6) Hartford                   37   
    7) Greendale                   31        8) Brown Deer                 28   
    9) Racine Lutheran             22       10) Pewaukee                   15   
   11) New Lisbon                  12       12) Random Lake                 4