Licensed to Prime Time Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2009 08:16 PM
                Cloverbelt Middle School Conference - 5/14/2009                
                     Timing & Results by PrimeTime Timing                      
                                    Cadott                                     
                                    Results                                    
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Zastrow, Rachel            6 Spencer Scho             18.86   4  10   
  2 Gamillo, Sarah             8 Colby Middle             19.12   4   8   
  3 Hartzell, Shantel          7 Stanley-Boyd             19.24   4   6   
  4 Pedersen, Shawna           7 Cadott Horne             19.89   3   5   
  5 Batchelor, Kenadi          8 Owen-Withee              19.92   3   4   
  6 Latz, Tiara                8 Gilman                   19.96   3   3   
  7 Rendell, Caroline          8 Neillsville              20.35   4   2   
  8 Diestler, Erin             6 Neillsville              20.71   2   1   
  9 Lowein, Margaret           7 Owen-Withee              21.32   2 
 10 Peterson, Kaitlin          6 Cornell                  21.34   4 
 11 McLoone, Molly             8 Stanley-Boyd             21.43   4 
 12 Reeg, Edie                 7 Thorp Middle             21.44   3 
 13 Manier, Lauren             7 Cadott Horne             21.60   2 
 14 Johnson, Hannah            8 Gilman                   21.64   3 
 15 Beilke, Morgan             7 Thorp Middle             22.36   3 
 16 Penney, LaTisha            8 Colby Middle             22.73   1 
 17 Wichlacz, Jordyn           6 Spencer Scho             23.19   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waltemate, Zach            8 Neillsville              18.57   2  10   
  2 Tobias, Weston             8 Altoona                  18.78   3   8   
  3 Kiraly, Alex               8 Stanley-Boyd             18.83   3   6   
  4 Carroll, Jacob             8 Thorp Middle             19.20   3   5   
  5 Goerlitz, Albert           7 Owen-Withee              19.49   3   4   
  6 Heavilin, Tevin            8 Cornell                  19.66   3   3   
  7 Uhlig, Tanner              8 Colby Middle             20.52   2   2   
  8 Robida, Tyler              8 Colby Middle             20.54   2   1   
  9 Walker, Tanner             8 Augusta                  20.55   2 
 10 Eckardt, Jake              8 Altoona                  20.60   3 
 11 Meyers, Joe                7 Spencer Scho             21.79   1 
 12 Chmelik, Joshua            8 Thorp Middle             21.87   2 
 13 Esser, Cody                7 Spencer Scho             21.97   1 
 14 Boehm, Dusty               6 Cornell                  22.85   2 
 15 Zoromski, Tyler            7 Neillsville              23.90   1 
 16 Benson, Brett              7 Stanley-Boyd             25.56   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Glomski, Aquila            7 Cadott Horne             14.94   4  10   
  2 Schmoll, Larissa           6 Colby Middle             15.00   4   8   
  3 Poeschel, Sarah            8 Neillsville              15.23   4   6   
  4 Opelt, Jillayne            7 Neillsville              15.35   4   5   
  5 Viergutz, Megan            7 Colby Middle             15.42   3   4   
  6 Ash, Hannah                7 Cornell                  15.50   3   3   
  7 Robinson, Shannon          7 Cadott Horne             15.56   3   2   
  8 Frederiksen, Dana          7 Altoona                  15.61   4   1   
  9 Fleming, Shasta            8 Stanley-Boyd             15.66   4 
 10 Mercier, Brenna            7 Spencer Scho             15.69   3 
 11 Heggemeier, Stephany       6 Owen-Withee              15.76   2 
 12 McIntyre, Jaboidia         8 Altoona                  15.88   3 
 13 Fritz, Alissa              7 Owen-Withee              15.91   3 
 14 Bump, Karly                7 Spencer Scho             16.26   2 
 15 Schroeder, Gretchen        6 Cornell                  16.64   2 
 16 Boehnen, Greta             6 Osseo-Fairch             16.66   1 
 17 Nuernberger, Kirstin       7 Gilman                   16.67   1 
 18 Duce, Shyan                7 Stanley-Boyd             17.27   2 
 19 Herold, Kate               7 Augusta                  17.30   2 
 20 Monson, Cayce              7 Gilman                   17.36   1 
 21 Kulesa, Bree Anna          8 Thorp Middle             17.38   1 
 22 Vojtik, Destiny            6 Osseo-Fairch             18.65   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dux, Matt                  8 Neillsville              12.61   5  10   
  2 Druckery, Zack             8 Altoona                  13.29   5   8   
  3 Spath, Dusty               7 Stanley-Boyd             13.43   5   6   
  4 Schmidt, Alex              8 Neillsville              13.62   5   5   
  5 Wickersham, Brandon        8 Colby Middle             13.80   5   4   
  6 Lewandowski, Eric          7 Thorp Middle             13.95   4   3   
  7 Wild, Kenyon               7 Cadott Horne             14.17   5   2   
  8 Lingren, Dakota            7 Thorp Middle             14.23   4   1   
  9 Underwood, Nathaniel       8 Colby Middle             14.26   4 
 10 Mueller, Austin            8 Spencer Scho             14.45   3 
 11 Ellwood, Kyle              7 Augusta                  14.47   3 
 12 Niemi, Bryce               6 Owen-Withee              14.52   4 
 13 Stone, Tim                 7 Granton                  14.68   4 
 14 Lopez, Fabian              8 Owen-Withee              14.86   3 
 15 Ciokiowicz, Jared          8 Stanley-Boyd             14.97   4 
 16 Johnson, Nick              7 Spencer Scho             14.98   3 
 17 Mayer, Marshall            7 Augusta                  15.07   3 
 18 Sproul, Elliot             7 Cornell                  15.36   2 
 19 Simpson, Teddy             7 Osseo-Fairch             15.68   2 
 20 Petersen, Matthew          7 Gilman                   15.96   2 
 21 Atkinson, Taylor           7 Altoona                  16.70   3 
 22 Weiland, Scott             7 Cadott Horne             17.28   1 
 23 Olson, Brennon             7 Granton                  22.35   1 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaiser, Amanda             8 Colby Middle           5:59.00   10   
  2 Sprotte, Casey             7 Colby Middle           6:04.00    8   
  3 Gundersen, Morgan          8 Altoona                6:12.00    6   
  4 Milas, Kayla               8 Stanley-Boyd           6:20.00    5   
  5 Endreas, Alicia            8 Spencer Scho           6:23.00    4   
  6 Schnell, Sharice           8 Stanley-Boyd           6:24.00    3   
  7 Henchen, Taylor            6 Neillsville            6:27.00    2   
  8 Kramer, Hana               7 Spencer Scho           6:28.00    1   
  9 Riihinen, Joanna           6 Owen-Withee            6:29.00  
 10 Auth, Callie               7 Altoona                6:30.00  
 11 D'Huyvetter, Dominque      7 Osseo-Fairch           7:07.00  
 12 Rowe, Kellisa              6 Granton                7:08.00  
 13 Sykora, Bailey             7 Cadott Horne           7:09.00  
 14 Huber, Laykin              7 Cadott Horne           7:10.00  
 -- Pederson, Amanda           6 Osseo-Fairch                NT  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peissig, Zachary           8 Colby Middle           5:33.21   10   
  2 Maki, Sam                  8 Owen-Withee            5:37.38    8   
  3 Jazdzewski, Mitchell       8 Gilman                 5:38.79    6   
  4 Philson, Aaron             8 Thorp Middle           5:39.85    5   
  5 Richmond, Jeff             7 Granton                5:42.95    4   
  6 Aden, Eathen               8 Spencer Scho           5:43.14    3   
  7 Halterman, Danny           8 Stanley-Boyd           5:43.60    2   
  8 Hansen, Tyler              7 Owen-Withee            5:52.14    1   
  9 Kapusta, Cordell           7 Neillsville            5:54.21  
 10 Bach, Sam                  6 Colby Middle           6:07.67  
 11 Vitense, Dylan             7 Cadott Horne           6:07.73  
 12 Peterson, Dillon           7 Thorp Middle           6:11.83  
 13 Pongratz, Dillon           6 Granton                6:33.19  
 14 Bowe, Brayden              7 Cadott Horne           6:34.88  
 15 Erickson, Michael          7 Stanley-Boyd           7:03.87  
 16 Hebert, Steven             7 Spencer Scho           8:29.57  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colby Middle School                                   58.07   2  10   
     1) Schmoll, Larissa 6              2) Viergutz, Megan 7              
     3) Meachan, Jenny 8                4) Kaiser, Amanda 8               
  2 Stanley-Boyd MS                                       58.67   2   8   
     1) Fleming, Shasta 8               2) McLoone, Molly 8               
     3) Plechacek, Amy 8                4) Schneider, Tasha 8             
  3 Neillsville Middle School                             59.52   2   6   
     1) Naughton, Caitlynne 8           2) Rendell, Caroline 8            
     3) Poeschel, Sarah 8               4) Opelt, Jillayne 7              
  4 Cornell                                               59.78   2   5   
     1) Ash, Hannah 7                   2) Beighley, April 8              
     3) Pahl, Britta 7                  4) Peterson, Kelsey 6             
  5 Owen-Withee JH                                      1:00.34   2   4   
     1) Fritz, Alissa 7                 2) Gokey, Emily 8                 
     3) Heggemeier, Emily 8             4) Shoemaker, Trista 8            
  6 Cadott Hornets                                      1:00.42   2   3   
     1) Rykal, Tori 7                   2) Siverling, Lexi 7              
     3) Manier, Lauren 7                4) Glomski, Aquila 7              
  7 Altoona                                             1:00.93   1   2   
     1) Ginder, Samantha 7              2) Auth, Callie 7                 
     3) Gaddam, Bavana 8                4) Hagenbart, Brittney 8          
  8 Osseo-Fairchild                                     1:00.99   1   1   
     1) Boettcher, Laikyn 7             2) Skoyen, Megan 7                
     3) Skoyen, Rachel 7                4) Meeks, Emily 8                 
  9 Thorp Middle School                                 1:02.51   1 
     1) Van Slambrouck, Heidi 8         2) Jiskra, Kim 7                  
     3) Schesel, Nicole 7               4) Beilke, Morgan 7               
 10 Spencer School                                      1:03.74   1 
     1) Mueller, Jessie 7               2) Shelley, Jaden 6               
     3) Walter, Katlynne 6              4) Wetterau, Amanda 7             
 11 Gilman                                              1:06.09   1 
     1) Johnson, Hannah 8               2) Weins, Kristy 8                
     3) Monson, Cayce 7                 4) Nuernberger, Kirstin 7         
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colby Middle School                                   52.43   2  10   
     1) Underwood, Nathaniel 8          2) Aguero, Jorge 7                
     3) Stange, Michael 8               4) Peissig, Zachary 8             
  2 Cadott Hornets                                        54.35   2   8   
     1) Wild, Kenyon 7                  2) Rotbauer, Dylan 7              
     3) Sonnentag, Sean 8               4) Pecha, Tyler 8                 
  3 Augusta                                               55.69   1   6   
     1) Nelson, Zach 8                  2) Ellwood, Kyle 7                
     3) Ramsda, Blake 8                 4) Hadorn-Papke, Damon 7          
  4 Stanley-Boyd MS                                       55.79   2   5   
     1) McCullick, Cody 8               2) Schlichting, Jacob 8           
     3) Kiraly, Alex 8                  4) Westaby, Riley 8               
  5 Thorp Middle School                                   56.32   2   4   
     1) Lewandowski, Eric 7             2) Lingren, Dakota 7              
     3) Hallin, Austin 7                4) Henke, Chad 7                  
  6 Owen-Withee JH                                        56.38   2   3   
     1) Lopez, Fabian 8                 2) Matkovich, Dillon 8            
     3) Niemi, Bryce 6                  4) Milliren, Austin 6             
  7 Neillsville Middle School                             57.78   2   2   
     1) Kind, Ben 8                     2) Hogan, Bobby 8                 
     3) LaCroix, Nick 7                 4) Slater, Jon 8                  
  8 Osseo-Fairchild                                     1:01.56   1   1   
     1) Hall, Abraham 6                 2) Holmes, Bryor 6                
     3) Rauter, Rome 6                  4) Simpson, Teddy 7               
  9 Altoona                                             1:01.61   1 
     1) Atkinson, Taylor 7              2) Pehler, Phillip 7              
     3) Eckardt, Jake 8                 4) Ohren, Nick 7                  
 10 Spencer School                                      1:06.14   1 
     1) Cline, Dominick 6               2) Herder, Danny 8                
     3) Mercier, Nathan 6               4) Schubert, Dylan 6              
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Goerlitz, Aleyna           8 Owen-Withee            1:05.05   4  10   
  2 Brekke, Brooke             8 Neillsville            1:07.69   4   8   
  3 Sprotte, Casey             7 Colby Middle           1:08.53   4   6   
  4 Winter, Bianca             8 Cornell                1:09.17   4   5   
  5 Olson, Emily               8 Altoona                1:11.12   4   4   
  6 Naughton, Meghann          6 Neillsville            1:11.32   3   3   
  7 Milas, Halie               8 Stanley-Boyd           1:13.05   4   2   
  8 Mitchell, Shelby           7 Stanley-Boyd           1:13.16   3   1   
  9 Jiskra, Kim                7 Thorp Middle           1:13.41   3 
 10 Van Slambrouck, Heidi      8 Thorp Middle           1:15.38   3 
 11 Kettleborough, Brooke      6 Spencer Scho           1:16.00   3 
 12 Kubishak, Morgan           8 Osseo-Fairch           1:16.49   2 
 13 Hurlebaus, Jessica         8 Owen-Withee            1:17.48   3 
 14 Frederiksen, Dana          7 Altoona                1:17.59   2 
 15 Pedersen, Shawna           7 Cadott Horne           1:18.11   1 
 16 Sromek, Megan              8 Gilman                 1:18.25   2 
 17 Ruhbusch, Melissa          7 Spencer Scho           1:19.37   2 
 18 Sikora, Lucy               6 Cornell                1:20.97   1 
 19 Solie, Angelle             7 Augusta                1:22.23   1 
 20 Huber, Laykin              7 Cadott Horne           1:22.99   1 
 21 Kubishak, Kaylyn           6 Osseo-Fairch           1:23.93   1 
 22 Kadolph, Emily             7 Colby Middle           1:24.65   2 
 23 Herold, Kate               7 Augusta                1:24.66   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dux, Matt                  8 Neillsville              57.31   4  10   
  2 Pecha, Tyler               8 Cadott Horne             59.34   4   8   
  3 Aguero, Jorge              7 Colby Middle             59.74   4   6   
  4 Druckery, Zack             8 Altoona                1:00.16   4   5   
  5 Nieman, Rudy               8 Spencer Scho           1:01.34   4   4   
  6 Stange, Michael            8 Colby Middle           1:02.27   4   3   
  7 Frame, Carl                8 Osseo-Fairch           1:03.55   3   2   
  8 Westaby, Riley             8 Stanley-Boyd           1:04.93   3   1   
  9 Amborn, Tyler              7 Gilman                 1:05.99   3 
 10 Shilts, Brennan            7 Thorp Middle           1:06.12   2 
 11 Ramsda, Blake              8 Augusta                1:06.86   3 
 12 Vandermeulin, Alex         8 Neillsville            1:07.48   3 
 13 Anczak, Caleb              7 Altoona                1:10.80   2 
 14 Hall, Abraham              6 Osseo-Fairch           1:11.82   2 
 15 Seefeld, Nick              8 Spencer Scho           1:13.52   2 
 16 Heuer, Deontae             7 Stanley-Boyd           1:21.57   1 
 17 Englert, Jeffrey           7 Cadott Horne           1:23.11   1 
 18 Webster, McCoy             7 Thorp Middle           1:26.10   1 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meachan, Jenny             8 Colby Middle           2:40.90   10   
  2 Skabroud, Shelby           7 Gilman                 2:42.72    8   
  3 Goerlitz, Aleyna           8 Owen-Withee            2:43.54    6   
  4 Milas, Kayla               8 Stanley-Boyd           2:45.61    5   
  5 Skoyen, Megan              7 Osseo-Fairch           2:51.03    4   
  6 Henchen, Taylor            6 Neillsville            2:51.84    3   
  7 Hagenbart, Brittney        8 Altoona                2:57.45    2   
  8 Hartzell, Shantel          7 Stanley-Boyd           3:03.88    1   
  9 Rowe, Kellisa              6 Granton                3:06.99  
 10 Thill, Meena               6 Neillsville            3:09.64  
 11 Kramer, Tara               7 Spencer Scho           3:10.00  
 12 Manier, Lauren             7 Cadott Horne           3:10.81  
 13 Siverling, Lexi            7 Cadott Horne           3:11.61  
 14 Hattlestad, Hannah         6 Owen-Withee            3:15.52  
 15 Kempf, Abby                6 Osseo-Fairch           3:17.04  
 16 Auth, Callie               7 Altoona                3:17.61  
 17 Strebe, Jenna              7 Spencer Scho           3:19.56  
 18 Jensen, Kenna              6 Colby Middle           3:27.55  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spath, Dusty               7 Stanley-Boyd           2:25.23   10   
  2 Maki, Sam                  8 Owen-Withee            2:30.08    8   
  3 Jazdzewski, Mitchell       8 Gilman                 2:35.41    6   
  4 Cherek, Josh               8 Spencer Scho           2:40.25    5   
  5 Seibel, Cole               7 Cadott Horne           2:40.47    4   
  6 Richmond, Jeff             7 Granton                2:41.75    3   
  7 Turenne, Alex              8 Thorp Middle           2:45.28    2   
  8 Hetke, Jon                 8 Cornell                2:45.96    1   
  9 Herder, Danny              8 Spencer Scho           2:46.02  
 10 Pongratz, Billy            7 Granton                2:46.69  
 11 Kapusta, Cordell           7 Neillsville            2:47.85  
 12 Zoromski, Tyler            7 Neillsville            2:48.37  
 13 Hogden, Neal               8 Colby Middle           2:53.83  
 14 Rongstad, Parker           7 Osseo-Fairch           2:55.51  
 15 Lewandowski, Ryan          8 Thorp Middle           2:57.32  
 16 Sikora, Ty                 7 Cornell                2:58.87  
 17 Severson, Seth             8 Augusta                3:00.33  
 18 Pongratz, Dillon           6 Granton                3:00.75  
 19 Simmons, Ben               7 Stanley-Boyd           3:02.56  
 20 Pinter, Nick               7 Colby Middle           3:04.61  
 21 Rauter, Rome               6 Osseo-Fairch           3:06.98  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roth, Savanna              7 Cadott Horne             30.51   4  10   
  2 Naughton, Caitlynne        8 Neillsville              30.60   4   8   
  3 Schmoll, Larissa           6 Colby Middle             31.01   2   6   
  4 Viergutz, Megan            7 Colby Middle             31.16   4   5   
  5 McIntyre, Jaboidia         8 Altoona                  31.24   4   4   
  6 Heggemeier, Stephany       6 Owen-Withee              31.25   3   3   
  7 Zastrow, Rachel            6 Spencer Scho             32.31   4   2   
  8 Voigt, Alleah              8 Neillsville              32.35   3   1   
  9 Westaby, Marissa           8 Stanley-Boyd             32.42   2 
 10 Schneider, Tasha           8 Stanley-Boyd             32.51   2 
 11 Rykal, Tori                7 Cadott Horne             32.59   3 
 12 Dombkiewicz, Amanda        7 Cornell                  32.69   3 
 13 Mercier, Brenna            7 Spencer Scho             32.74   4 
 14 Gaddam, Bavana             8 Altoona                  32.94   3 
 15 Ovyn, Haley                8 Owen-Withee              32.99   2 
 16 Morrow, Mikayla            6 Osseo-Fairch             33.78   3 
 17 Schesel, Nicole            7 Thorp Middle             34.30   1 
 18 Moreen, Thia               6 Cornell                  34.81   1 
 19 Watton, Taylor             6 Osseo-Fairch             34.82   2 
 20 Hempleman, Linsie          7 Thorp Middle             36.94   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schmidt, Alex              8 Neillsville              27.10   4  10   
  2 Underwood, Nathaniel       8 Colby Middle             28.28   4   8   
  3 Wickersham, Brandon        8 Colby Middle             28.30   4   6   
  4 Goerlitz, Albert           7 Owen-Withee              28.94   4   5   
  5 Tobias, Weston             8 Altoona                  29.08   3   4   
  6 Rotbauer, Dylan            7 Cadott Horne             29.10   3   3   
  7 Amborn, Tyler              7 Gilman                   29.81   4   2   
  8 Stone, Tim                 7 Granton                  30.46   4   1   
  9 Meyers, Joe                7 Spencer Scho             30.81   3 
 10 Ebbon, Zack                8 Altoona                  30.95   3 
 11 Schlichting, Jacob         8 Stanley-Boyd             31.32   2 
 12 Sonnentag, Sean            8 Cadott Horne             31.80   1 
 13 Ramsda, Zac                7 Augusta                  32.46   3 
 14 Thoma, Nick                8 Neillsville              32.77   2 
 15 Omundson, Zach             7 Thorp Middle             33.51   2 
 16 Petersen, Matthew          7 Gilman                   34.52   2 
 17 Milas, Jeffery             7 Stanley-Boyd             34.77   1 
 18 Logan, Gillingham          6 Osseo-Fairch             36.63   1 
 19 Matthew, McCarter          7 Thorp Middle             37.27   2 
 20 Rychtik, David             6 Owen-Withee              46.93   2 
 21 Olson, Brennon             7 Granton                  48.04   1 
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanley-Boyd MS                                     2:05.14   2  10   
     1) Fleming, Shasta 8               2) McLoone, Molly 8               
     3) Milas, Halie 8                  4) Plechacek, Amy 8               
  2 Neillsville Middle School                           2:07.16   2   8   
     1) Rendell, Caroline 8             2) Poeschel, Sarah 8              
     3) Nelson, Brittany 8              4) Pickett, Megan 8               
  3 Owen-Withee JH                                      2:09.27   2   6   
     1) Schmelzer, Julia 8              2) Batchelor, Kenadi 8            
     3) Ovyn, Haley 8                   4) Bower, Katie 8                 
  4 Altoona                                             2:10.54   2   5   
     1) Ginder, Samantha 7              2) Auth, Callie 7                 
     3) Gaddam, Bavana 8                4) Gundersen, Morgan 8            
  5 Cornell                                             2:11.02   2   4   
     1) Beighley, April 8               2) Dombkiewicz, Amanda 7          
     3) Peterson, Kaitlin 6             4) Winter, Bianca 8               
  6 Spencer School                                      2:14.27   1   3   
     1) Burnett, Jaynie 7               2) Hannan, Alyssa 7               
     3) Mueller, Jessie 7               4) Shelley, Jaden 6               
  7 Cadott Hornets                                      2:15.38   1   2   
     1) Roth, Savanna 7                 2) Rykal, Tori 7                  
     3) Roberts, Amanda 7               4) Glomski, Aquila 7              
  8 Gilman                                              2:18.89   1   1   
     1) Sromek, Megan 8                 2) Weins, Kristy 8                
     3) Monson, Cayce 7                 4) Nuernberger, Kirstin 7         
  9 Osseo-Fairchild                                     2:23.17   1 
     1) Chumas, Sienna 6                2) Filla, Wynonah 6               
     3) Beasley, Alyssa 7               4) Carlson, Madeline 8            
 10 Thorp Middle School                                 2:23.58   1 
     1) Kulesa, Bree Anna 8             2) Reeg, Edie 7                   
     3) Hempleman, Linsie 7             4) Schesel, Nicole 7              
 11 Colby Middle School                                 2:28.30   2 
     1) Jensen, Kenna 6                 2) Sterzinger, Megan 6            
     3) Dericco, Tiffany 6              4) Vahl, Dana 6                   
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Neillsville Middle School                           1:51.37   2  10   
     1) Waltemate, Zach 8               2) Dux, Matt 8                    
     3) Schmidt, Alex 8                 4) Kind, Ben 8                    
  2 Stanley-Boyd MS                                     1:56.18   2   8   
     1) McCullick, Cody 8               2) Westaby, Riley 8               
     3) Ciokiowicz, Jared 8             4) Sorenson, Tyler 7              
  3 Cadott Hornets                                      2:03.01   1   6   
     1) Wild, Kenyon 7                  2) Rotbauer, Dylan 7              
     3) Vitense, Dylan 7                4) Seibel, Cole 7                 
  4 Cornell                                             2:10.29   2   5   
     1) Bauch, Taylor 7                 2) Dombkiewicz, Michael 8         
     3) Hetke, Jon 8                    4) Sikora, Ty 7                   
  5 Altoona                                             2:11.16   2   4   
     1) Ebbon, Zack 8                   2) Anczak, Caleb 7                
     3) Pehler, Phillip 7               4) Ohren, Nick 7                  
  6 Colby Middle School                                 2:11.81   2   3   
     1) Meyer, Cody 7                   2) Soppa, Sage 7                  
     3) Hogden, Andy 6                  4) Pinter, Nick 7                 
  7 Thorp Middle School                                 2:12.08   2   2   
     1) Lewandowski, Ryan 8             2) Turenne, Alex 8                
     3) Philson, Aaron 8                4) Marten, Winston 8              
  8 Spencer School                                      2:16.59   1   1   
     1) Cline, Dominick 6               2) Herder, Danny 8                
     3) Mercier, Nathan 6               4) Schubert, Dylan 6              
  9 Owen-Withee JH                                      2:16.88   1 
     1) Renderman, Lance 7              2) Peterson, Alex 7               
     3) Shakal, Adam 6                  4) Schmelzer, John 6              
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanley-Boyd MS                                     4:55.73   2  10   
     1) Kirckof, Angelina 8             2) Milas, Halie 8                 
     3) Milas, Kayla 8                  4) Westaby, Marissa 8             
  2 Spencer School                                      5:05.05   2   8   
     1) Endreas, Alicia 8               2) Hoeldtke, Kayne 8              
     3) Kettleborough, Brooke 6         4) Kramer, Hana 7                 
  3 Neillsville Middle School                           5:09.99   2   6   
     1) Voigt, Alleah 8                 2) Nelson, Brittany 8             
     3) Naughton, Meghann 6             4) Schablow, Leah 6               
  4 Owen-Withee JH                                      5:10.66   2   5   
     1) Schmelzer, Julia 8              2) Hurlebaus, Jessica 8           
     3) Bower, Katie 8                  4) Person, Sabrina 6              
  5 Cadott Hornets                                      5:31.94   1   4   
     1) Roberts, Amanda 7               2) Kunsman, Anna 8                
     3) Sykora, Bailey 7                4) Huber, Laykin 7                
  6 Cornell                                             5:36.21   1   3   
     1) Moreen, Thia 6                  2) Peterson, Kelsey 6             
     3) Schroeder, Gretchen 6           4) Sikora, Lucy 6                 
  7 Colby Middle School                                 5:56.32   1   2   
     1) Jensen, Kenna 6                 2) Sterzinger, Megan 6            
     3) Dericco, Tiffany 6              4) Vahl, Dana 6                   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spencer School                                      4:18.78   2  10   
     1) Aden, Eathen 8                  2) Cherek, Josh 8                 
     3) Mueller, Austin 8               4) Nieman, Rudy 8                 
  2 Owen-Withee JH                                      4:34.77   2   8   
     1) Renderman, Lance 7              2) Hansen, Tyler 7                
     3) Shakal, Adam 6                  4) Schmelzer, John 6              
  3 Stanley-Boyd MS                                     4:39.53   2   6   
     1) Swartz, Lyle 8                  2) Halterman, Danny 8             
     3) Simmons, Ben 7                  4) Sorenson, Tyler 7              
  4 Augusta                                             4:43.82   2   5   
     1) Severson, Seth 8                2) Ellwood, Kyle 7                
     3) Ramsda, Blake 8                 4) Mayer, Marshall 7              
  5 Neillsville Middle School                           4:46.17   2   4   
     1) Zoromski, Tyler 7               2) Hogan, Bobby 8                 
     3) LaCroix, Nick 7                 4) Vandermeulin, Alex 8           
  6 Thorp Middle School                                 4:53.60   2   3   
     1) Carroll, Dakota 7               2) Neisius, Sebastian 7           
     3) Hallin, Austin 7                4) Shilts, Brennan 7              
  7 Colby Middle School                                 5:02.58   1   2   
     1) Busse, Hunter 7                 2) Soppa, Sage 7                  
     3) Pinter, Nick 7                  4) Vahl, Quentin 7                
  8 Cadott Hornets                                      5:24.84   1   1   
     1) Weiss, Trenton 7                2) Englert, Jeffrey 7             
     3) Bowe, Brayden 7                 4) Johnson, Mitchell 7            
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hartzell, Shantel          7 Stanley-Boyd           4-08.00   10   
  2 Batchelor, Kenadi          8 Owen-Withee            4-06.00    8   
  3 Gamillo, Sarah             8 Colby Middle           4-06.00    6   
  4 Voigt, Alleah              8 Neillsville            4-06.00    5   
  5 Pickett, Megan             8 Neillsville            4-04.00    4   
  6 Johnson, Hannah            8 Gilman                 4-04.00    2   
  6 Kramer, Hana               7 Spencer Scho           4-04.00    2   
  6 Haas, Micaela              8 Colby Middle           4-04.00    2   
  9 Pedersen, Shawna           7 Cadott Horne           4-02.00  
  9 Olson, Emily               8 Altoona                4-02.00  
 11 Niemi, Kelsey              6 Owen-Withee            4-00.00  
 11 Kubishak, Morgan           8 Osseo-Fairch           4-00.00  
 11 Wilbur, Shauna             8 Stanley-Boyd           4-00.00  
 11 Kunsman, Anna              8 Cadott Horne           4-00.00  
 11 Kolstad, Kayla             7 Spencer Scho           4-00.00  
 11 Piekarz, Breana            7 Gilman                 4-00.00  
 17 Herold, Kate               7 Augusta                3-08.00  
 17 Klindworth, Desyre         7 Augusta                3-08.00  
 -- Pahl, Britta               7 Cornell                     NH  
 -- Dombkiewicz, Amanda        7 Cornell                     NH  
 -- Ginder, Samantha           7 Altoona                     NH  
 -- Rue, Hailey                7 Osseo-Fairch                NH  
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matkovich, Dillon          8 Owen-Withee            5-02.00   10   
  2 Spath, Dusty               7 Stanley-Boyd           5-00.00    8   
  3 Huber, Hunter              6 Colby Middle           4-10.00    6   
  4 Frame, Carl                8 Osseo-Fairch           4-10.00    5   
  5 Uhlig, Tanner              8 Colby Middle           4-10.00    4   
  6 Amborn, Tyler              7 Gilman                 4-08.00    2.50
  6 Nelson, Zach               8 Augusta                4-08.00    2.50
  8 Mayer, Marshall            7 Augusta                4-08.00    1   
  9 Pongratz, Billy            7 Granton                4-06.00  
  9 Esser, Cody                7 Spencer Scho           4-06.00  
  9 Lingren, Dakota            7 Thorp Middle           4-06.00  
 12 Meyers, Joe                7 Spencer Scho           4-04.00  
 12 Swartz, Lyle               8 Stanley-Boyd           4-04.00  
 12 Renderman, Lance           7 Owen-Withee            4-04.00  
 12 Stone, Tim                 7 Granton                4-04.00  
 16 Thoma, Nick                8 Neillsville            4-02.00  
 16 Bauch, Taylor              7 Cornell                4-02.00  
 16 Omundson, Zach             7 Thorp Middle           4-02.00  
 19 Holmes, Bryor              6 Osseo-Fairch           4-00.00  
 -- Anczak, Caleb              7 Altoona                     NH  
 -- Ohren, Nick                7 Altoona                     NH  
 -- Dombkiewicz, Michael       8 Cornell                     NH  
 -- Kulesa, Jarrod             8 Gilman                      NH  
 -- Weiss, Trenton             7 Cadott Horne                NH  
 -- Vitense, Dylan             7 Cadott Horne                NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brekke, Brooke             8 Neillsville            7-00.00   10   
  2 Latz, Tiara                8 Gilman                 6-06.00    8   
  3 Naughton, Caitlynne        8 Neillsville            6-06.00    6   
  4 Ash, Hannah                7 Cornell                6-00.00    4.50
  4 Pahl, Britta               7 Cornell                6-00.00    4.50
  6 Zastrow, Rachel            6 Spencer Scho           5-06.00    3   
 
Event 28  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Waltemate, Zach            8 Neillsville            8-06.00   10   
  2 Heavilin, Tevin            8 Cornell                8-00.00    8   
  3 Klimeck, Dean              8 Gilman                 6-06.00    6   
  4 Sonnentag, Sean            8 Cadott Horne           6-06.00    5   
  5 Vandermeulin, Alex         8 Neillsville            5-06.00    4   
  6 Seibel, Cole               7 Cadott Horne           5-00.00    3   
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goerlitz, Aleyna           8 Owen-Withee           15-07.00   10   
  2 Gamillo, Sarah             8 Colby Middle          14-10.00    8   
  3 Sprotte, Casey             7 Colby Middle          14-09.75    6   
  4 Brekke, Brooke             8 Neillsville           13-05.00    5   
  5 Opelt, Jillayne            7 Neillsville           12-10.00    4   
  6 Peterson, Kaitlin          6 Cornell               12-04.00    3   
  7 Skabroud, Shelby           7 Gilman                12-03.50    2   
  8 Meeks, Emily               8 Osseo-Fairch          12-03.00    1   
  9 Latz, Tiara                8 Gilman                12-03.00  
 10 Fritz, Alissa              7 Owen-Withee           12-02.50  
 11 Hoeldtke, Kayne            8 Spencer Scho          12-00.00  
 12 Roth, Savanna              7 Cadott Horne          11-09.25  
 13 Varsho, Abby               6 Spencer Scho          11-09.00  
 14 Mitchell, Shelby           7 Stanley-Boyd          11-07.50  
 15 Kulesa, Bree Anna          8 Thorp Middle          11-02.00  
 16 Reeg, Edie                 7 Thorp Middle          11-00.00  
 17 Beighley, April            8 Cornell               10-08.50  
 18 Fitzsimmons, Alise         7 Stanley-Boyd          10-08.00  
 19 Beasley, Alyssa            7 Osseo-Fairch           9-11.00  
 20 Solie, Angelle             7 Augusta                8-02.00  
 -- Olson, Emily               8 Altoona                     ND  
 -- Werner, Mariah             7 Altoona                     ND  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goerlitz, Albert           7 Owen-Withee           16-04.25   10   
  2 Druckery, Zack             8 Altoona               15-09.50    8   
  3 Peissig, Zachary           8 Colby Middle          15-02.00    6   
  4 Pecha, Tyler               8 Cadott Horne          14-08.00    5   
  5 Heavilin, Tevin            8 Cornell               14-06.75    4   
  6 Halterman, Danny           8 Stanley-Boyd          14-04.00    3   
  7 Klimeck, Dean              8 Gilman                14-03.25    2   
  8 Aguero, Jorge              7 Colby Middle          14-03.00    1   
  9 Marten, Winston            8 Thorp Middle          14-01.25  
 10 Aden, Eathen               8 Spencer Scho          13-06.00  
 10 Jazdzewski, Mitchell       8 Gilman                13-06.00  
 12 Hadorn-Papke, Damon        7 Augusta               13-00.00  
 13 Schlichting, Jacob         8 Stanley-Boyd          12-10.00  
 14 Ramsda, Zac                7 Augusta               12-09.00  
 14 Simpson, Teddy             7 Osseo-Fairch          12-09.00  
 16 LaCroix, Nick              7 Neillsville           12-01.50  
 17 Pongratz, Dillon           6 Granton               11-10.50  
 18 Rongstad, Parker           7 Osseo-Fairch          11-10.00  
 19 Pehler, Phillip            7 Altoona               11-06.00  
 20 Boehm, Dusty               6 Cornell               11-04.00  
 21 Henke, Chad                7 Thorp Middle          11-02.50  
 22 Milliren, Austin           6 Owen-Withee           10-09.00  
 23 Weiland, Scott             7 Cadott Horne          10-08.50  
 24 Olson, Brennon             7 Granton                6-00.00  
 -- Herder, Danny              8 Spencer Scho                ND  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Plechacek, Amy             8 Stanley-Boyd          86-06.50   10   
  2 Heggemeier, Emily          8 Owen-Withee              74-09    8   
  3 Gokey, Emily               8 Owen-Withee              74-04    6   
  4 Pickett, Megan             8 Neillsville           68-04.25    5   
  5 Siverling, Lexi            7 Cadott Horne          59-04.50    4   
  6 Hull, Samara               8 Colby Middle             58-04    3   
  7 Ortiz, Justina             6 Neillsville           57-09.50    2   
  8 Anderson, Kailyn           8 Spencer Scho             56-06    1   
  9 Halopka, Taylor            8 Colby Middle             56-04  
 10 Philips, Tynae             7 Spencer Scho             55-05  
 11 Hakes, Brittney            6 Cornell               52-08.50  
 12 Hagen, Kacia               7 Osseo-Fairch             51-11  
 13 Sykora, Bailey             7 Cadott Horne          51-06.50  
 14 Holub, Ali                 7 Stanley-Boyd             50-06  
 15 Klindworth, Desyre         7 Augusta                  44-06  
 16 Formeister, Michaela       8 Osseo-Fairch             36-05  
 -- DeMars, Brianna            7 Cornell                     ND  
 -- Hagenbart, Brittney        8 Altoona                     ND  
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Tanner             8 Augusta              116-07.50   10   
  2 Wallace, Anthony           7 Neillsville          114-02.50    8   
  3 Bogseth, Dustin            8 Owen-Withee              94-08    6   
  4 McCullick, Cody            8 Stanley-Boyd          94-02.50    5   
  5 Wickersham, Brandon        8 Colby Middle          91-02.50    4   
  6 Frame, Carl                8 Osseo-Fairch             90-05    3   
  7 Slater, Jon                8 Neillsville           88-04.50    2   
  8 Mahler, Chris              7 Stanley-Boyd          86-01.50    1   
  9 Carroll, Jacob             8 Thorp Middle          85-01.50  
 10 Robida, Tyler              8 Colby Middle             84-03  
 11 Tobias, Weston             8 Altoona                  81-09  
 12 Edwards, Robbie            8 Augusta                  79-08  
 13 Johnson, Nick              7 Spencer Scho             79-04  
 14 Peterson, Alex             7 Owen-Withee           74-02.50  
 15 Matthews, Hale             8 Cornell               71-07.50  
 16 Richmond, Jeff             7 Granton                  63-03  
 17 Bowe, Brayden              7 Cadott Horne             59-04  
 18 Rongstad, Parker           7 Osseo-Fairch          59-01.50  
 19 Hohman, Dedric             8 Altoona                  56-05  
 20 Pongratz, Billy            7 Granton               54-05.50  
 21 Johnson, Mitchell          7 Cadott Horne          52-10.50  
 22 Hebert, Steven             7 Spencer Scho             51-06  
 23 Gurklis, Brandon           7 Thorp Middle          49-04.50  
 24 Menonah, Connor            7 Cornell               44-09.50  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gokey, Emily               8 Owen-Withee           32-04.00   10   
  2 Meachan, Jenny             8 Colby Middle          29-06.25    8   
  3 Philips, Tynae             7 Spencer Scho          29-05.75    6   
  4 Heggemeier, Emily          8 Owen-Withee           29-04.50    5   
  5 Lee, Kassandra             7 Stanley-Boyd          27-02.25    4   
  6 Halopka, Taylor            8 Colby Middle          26-10.50    3   
  7 Robinson, Shannon          7 Cadott Horne          26-09.25    2   
  8 Marion, Alison             7 Stanley-Boyd          25-08.00    1   
  9 Anderson, Kailyn           8 Spencer Scho          24-10.75  
 10 Miller, Sydney             6 Neillsville           24-07.50  
 11 Ortiz, Justina             6 Neillsville           24-01.00  
 12 Klindworth, Desyre         7 Augusta               23-09.50  
 13 Carlson, Madeline          8 Osseo-Fairch          23-06.00  
 14 Hagen, Kacia               7 Osseo-Fairch          23-00.00  
 15 Sockness, Katrina          7 Gilman                21-09.75  
 16 Roberts, Amanda            7 Cadott Horne          21-06.50  
 17 Boie, Rakell               7 Gilman                20-04.75  
 18 McIntyre, Jaboidia         8 Altoona               20-02.00  
 19 Hakes, Brittney            6 Cornell               19-10.00  
 20 Gundersen, Morgan          8 Altoona               16-02.25  
 -- DeMars, Brianna            7 Cornell                     ND  
 
Event 36  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stange, Michael            8 Colby Middle          36-09.00   10   
  2 Walker, Tanner             8 Augusta               35-06.75    8   
  3 Hornke, Jake               7 Colby Middle          35-06.50    6   
  4 Kiraly, Alex               8 Stanley-Boyd          35-03.50    5   
  5 Carroll, Jacob             8 Thorp Middle          34-10.00    4   
  6 Wallace, Anthony           7 Neillsville           34-03.00    3   
  7 Henke, Kyle                8 Owen-Withee           33-00.00    2   
  8 Edwards, Robbie            8 Augusta               31-09.00    1   
  9 Cherek, Josh               8 Spencer Scho          31-00.75  
 10 Kind, Ben                  8 Neillsville           29-05.25  
 11 Bogseth, Dustin            8 Owen-Withee           28-07.50  
 12 Eckardt, Jake              8 Altoona               28-04.75  
 13 Johnson, Nick              7 Spencer Scho          27-08.75  
 14 Weiland, Scott             7 Cadott Horne          27-06.50  
 15 Sproul, Elliot             7 Cornell               25-05.00  
 16 Atkinson, Taylor           7 Altoona               25-03.75  
 17 Neisius, Sebastian         7 Thorp Middle          24-10.50  
 18 Peterlik, Brandon          7 Cadott Horne          24-05.50  
 19 Brunner, Colton            7 Stanley-Boyd          22-04.50  
 20 Menonah, Connor            7 Cornell               20-08.00  
 -- Logan, Gillingham          6 Osseo-Fairch                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Colby Middle School        113        2) Neillsville Middle School 100   
    3) Owen-Withee JH              85        4) Stanley-Boyd MS            76   
    5) Cadott Hornets              42        6) Spencer School             40   
    7) Cornell                     32        8) Altoona                    24   
    8) Gilman                      24       10) Osseo-Fairchild             6   
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Colby Middle School         92        2) Neillsville Middle School  88   
    3) Stanley-Boyd MS             66        4) Owen-Withee JH             65   
    5) Cadott Hornets              45        6) Altoona                    37   
    7) Augusta                     33.50     8) Thorp Middle School        29   
    9) Gilman                      24.50    10) Spencer School             23   
   11) Cornell                     21       12) Osseo-Fairchild            11   
   13) Granton                      8