Licensed to Black River Falls High School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/16/2009 06:16 PM
                      Coulee Conference Meet - 5/16/2009                       
                              Viroqua High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 9:39.52  2007        West Salem                                
                         Oldenburg, Davis, Stockheimer, Rucker             
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Salem                                       10:17.70   10:26.93    10  
     1) Novak, Kelsey SO                2) Kammel, Cortney FR             
     3) Henriksen, Katie FR             4) Stockheimer, Kristin SR        
  2 Viroqua                                          10:32.00   10:28.77     8  
     1) Mulvaney-Kemp, Julie SO         2) Schaller, Skylar SO            
     3) Solverson, Jennie SO            4) Overbo, Tashah SR              
  3 Black River Falls                                11:09.00   11:05.90     6  
     1) Toth, Wehonna FR                2) Dvorak, Katie FR               
     3) Dvorak, Hannah JR               4) Lien, Amanda SR                
  4 Arcadia                                          11:11.00   11:13.26     5  
     1) Moe, Carissa JR                 2) George, Lindsay SR             
     3) Pronschinske, Shawna SO         4) Benson, Laura SR               
  5 Gale-Ettrick-Trempealeau                         11:13.30   11:19.19     4  
     1) Christianson, Kimberly SO       2) Jostad, Cara SO                
     3) Rieple, Jessica SO              4) Nimmer, Lilly SO               
  6 Westby                                           11:35.00   12:02.91     3  
     1) Urbanek, Katie FR               2) Parker, Janessa FR             
     3) Begeman, Chelsea JR             4) Griffin, Annie FR              
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 8:13.70  2005        La Crescent                               
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Viroqua                                           8:29.06    8:41.30    10  
     1) Long, Matt SR                   2) Veres, Mike JR                 
     3) Lund, David SO                  4) Dearborn, Cole SR              
  2 Arcadia                                           8:45.00    8:46.55     8  
     1) Tamke, Kyle JR                  2) McKeeth, Cadyn SO              
     3) Buss, Riley SR                  4) Bisek, Zach SO                 
  3 West Salem                                        8:40.00    8:57.48     6  
     1) Englerth, Jordon SO             2) Gaethke, Brandon FR            
     3) Pederson, Alex SO               4) Oliver, Coey SR                
  4 Gale-Ettrick-Trempealeau                          8:50.00    9:06.64     5  
     1) Anderson, David SR              2) Callaway, Ray FR               
     3) Doerr, Mitchell FR              4) Neitzel, Luke SR               
  5 Luther                                            9:04.00    9:10.30     4  
     1) Albert, Jack SO                 2) Mueller, Joe SO                
     3) Thiher, Andrew JR               4) Ebner, Steve SR                
  6 Westby                                            9:10.00    9:10.71     3  
     1) Pedretti, Christian JR          2) Feller, Herman FR              
     3) Stoker, Andrew SO               4) Ashbrook, Luke JR              
  7 Black River Falls                                 9:06.00    9:13.81     2  
     1) Cloud, Christian SO             2) Stahl, Roger SO                
     3) Skelding, Brandon SO            4) Sanchez, Cody FR               
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 12.40  1988        Shannon Murphy, BRF, Black River Falls      
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Unser, Lauren             SR West Salem             12.60      12.70Q  2 
  2 Vazquez, Maya             JR Arcadia                12.50      12.81Q  3 
  3 Jessie, Fawn              JR Black River            13.00      13.24Q  1 
  4 Smith, Jessi              SR Luther                 13.30      13.12q  2 
  5 Newell, LaCrystal         JR Black River            13.20      13.18q  3 
  6 Metcalf, Molly            SR West Salem             13.40      13.35q  3 
  7 Hoeppner, Emilie          JR Luther                 13.20      13.46q  1 
  8 Quinn, Kallie             SO Arcadia                12.90      13.50q  1 
  9 Lee, Maura                SR Gale-Ettrick           13.20      13.52   2 
 10 Nofftz, Morgan            FR Luther                 13.40      13.83   3 
 11 Fema, Lacey               SO Viroqua                13.30      13.84   1 
 12 Bere, Jessie              FR Black River            13.10      13.94   2 
 13 Rice, Tatiana             FR Gale-Ettrick           13.20      14.04   3 
 14 Leising, Brittany         SR Viroqua                13.96      14.35   2 
 15 Harnish, Carlie           FR Westby                 13.80      14.48   2 
 16 Hiles, Jessica            SO Viroqua                14.30      15.15   3 
 17 Gabrielson, Autumn        FR Westby                 14.70      15.27   1 
 18 Klobucar, Charissa        JR Gale-Ettrick           15.40      16.29   1 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 10.90  1993        Keith Slaby, ARC, Arcadia                   
 Meet Record: # 10.90  2005        Dion Mauss, LaC                             
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Koenen, Alex              SO West Salem             11.16      11.30Q  2 
  2 Glomstad-Foster, Sam      SO Gale-Ettrick           11.30      11.30Q  1 
  3 Daffinson, Tyler          JR Gale-Ettrick           11.70      11.62q  2 
  4 Peters, Evan              SR Westby                 11.30      11.69q  1 
  5 Millis, Joel              JR Black River            11.60      11.71q  1 
  6 Barton, Justin            SR Black River            11.60      11.77q  2 
  7 Rush, Mitchel             SR Black River            11.50      11.94q  2 
  8 Ouano, Raymond            SR Arcadia                11.95      11.99q  1 
  9 Niebuhr, Josh             SO West Salem             11.70      12.06   1 
 10 Deverall, Joey            FR Viroqua                11.96      12.18   1 
 11 Rockwell, Sterling        JR Luther                 12.40      12.28   1 
 12 Balfanz, Brandon          SR Luther                 12.30      12.55   2 
 13 Mashak, Kyle              SO Westby                 12.10      12.62   2 
 14 Sheldon, Levi             JR Viroqua                11.96      12.87   1 
 15 Cain, Sam                 SR Viroqua                12.70      12.94   2 
 16 Walsh, Tim                FR Luther                 12.70      13.29   2 
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: # 14.58  2003        Steve Teeples, BRF, Black River Falls       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Schmidt, Dylan            SR Gale-Ettrick           14.93      14.92Q  2 
  2 Welch, Ryan               JR West Salem             15.00      15.44Q  1 
  3 Christ, Reid              SO Arcadia                15.34      15.48q  1 
  4 Nichols, Adam             JR Black River            15.90      16.07q  2 
  5 Gerzsik, Robert           SO Black River            17.20      16.76q  1 
  6 Burdick, Eric             FR West Salem             18.10      18.49q  2 
  7 Champion, Joel            FR Viroqua                19.20      19.85q  2 
  8 Slawson, Jake             JR Gale-Ettrick           16.10      20.63q  1 
 -- Gunderson, Alex           JR Westby                 16.70         FS   2 
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: # 15.87  1987        Jeanne Breidel , WS, West Salem             
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Smith, Jessi              SR Luther                 17.00      17.15Q  2 
  2 Dunneison, Emily          SO Black River            17.07      17.35Q  1 
  3 Lander, Keasha            SR Westby                 17.10      17.51q  2 
  4 Kostecki, Brittany        SR West Salem             17.59      17.78q  2 
  5 Stephan, Brooke           SO Luther                 18.90      18.55q  1 
  6 Whited-Ford, Erin         SO Viroqua                19.55      19.20q  1 
  7 Marx, Shelbi              JR West Salem             19.60      19.43q  1 
  8 Sendelbach, Danielle      SO Arcadia                19.50      19.62q  2 
  9 Odegard, Elyse            SR Viroqua                19.66      20.10   2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 12.40  1988        Shannon Murphy, BRF, Black River Falls      
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Vazquez, Maya             JR Arcadia                12.81      12.64    10  
  2 Unser, Lauren             SR West Salem             12.70      12.70     8  
  3 Smith, Jessi              SR Luther                 13.12      13.25     6  
  4 Jessie, Fawn              JR Black River            13.24      13.28     5  
  5 Newell, LaCrystal         JR Black River            13.18      13.32     4  
  6 Metcalf, Molly            SR West Salem             13.35      13.40     3  
  7 Quinn, Kallie             SO Arcadia                13.50      13.53     2  
  8 Hoeppner, Emilie          JR Luther                 13.46      13.71     1  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 25.42  5/10/2008   Maya Vazquez, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Unser, Lauren             SR West Salem             26.10      26.96Q  1 
  2 Vazquez, Maya             JR Arcadia                25.40      27.19Q  2 
  3 Quinn, Kallie             SO Arcadia                26.80      27.81q  1 
  4 Newell, LaCrystal         JR Black River            27.30      27.88q  2 
  5 Yanske, Alyssa            SO Westby                 27.90      27.99q  2 
  6 McKeeth, Taryn            SR Arcadia                27.10      28.04q  2 
  7 Kanis, Kaitlyn            SO Viroqua                28.50      28.33q  2 
  8 Jessie, Fawn              JR Black River            27.50      28.55q  1 
  9 Lee, Maura                SR Gale-Ettrick           27.40      28.85   1 
 10 Hoeppner, Emilie          JR Luther                 29.50      29.90   2 
 11 Pelowski, Mia             SR Gale-Ettrick           29.60      30.63   2 
 12 Hamilton, Katlynn         FR Luther                 29.00      31.10   1 
 13 Fitzwater, Rebecca        SO Viroqua                30.10      31.80   1 
 14 Stawarz, Samantha         SO Gale-Ettrick           33.00      33.75   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 22.80  1996        Tom Chitwood, WS, West Salem                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Vazquez, Isaac            SR Arcadia                22.58      22.99Q  2 
  2 Grove, Chris              SR Gale-Ettrick           22.65      23.74Q  1 
  3 Koenen, Alex              SO West Salem             23.10      23.24q  2 
  4 Glomstad-Foster, Sam      SO Gale-Ettrick           22.80      23.39q  2 
  5 Anderson, Clark           SR West Salem             23.90      23.91q  1 
  6 Peters, Evan              SR Westby                 23.00      24.03q  1 
  7 Riedel, Joey              JR Black River            23.80      24.21q  2 
  8 Poshepny, Joseph          JR Viroqua                23.89      24.26q  2 
  9 Rush, Mitchel             SR Black River            23.70      24.47   1 
 10 Rockwell, Sterling        JR Luther                 24.60      24.65   1 
 11 Clark, Jacob              JR Viroqua                26.50      25.93   2 
 12 Sheldon, Trevor           SO Viroqua                25.10      26.94   1 
 13 DeFlorian, Gunner         FR Westby                 25.50      27.57   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 10.90  1993        Keith Slaby, ARC, Arcadia                   
 Meet Record: # 10.90  2005        Dion Mauss, LaC                             
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Koenen, Alex              SO West Salem             11.30      11.32    10  
  2 Glomstad-Foster, Sam      SO Gale-Ettrick           11.30      11.41     8  
  3 Daffinson, Tyler          JR Gale-Ettrick           11.62      11.72     6  
  4 Millis, Joel              JR Black River            11.71      11.75     5  
  5 Peters, Evan              SR Westby                 11.69      11.90     4  
  6 Barton, Justin            SR Black River            11.77      11.92     3  
  7 Rush, Mitchel             SR Black River            11.94      12.09     2  
  8 Ouano, Raymond            SR Arcadia                11.99      12.10     1  
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: # 14.58  2003        Steve Teeples, BRF, Black River Falls       
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Schmidt, Dylan            SR Gale-Ettrick           14.92      14.82    10  
  2 Welch, Ryan               JR West Salem             15.44      14.98     8  
  3 Christ, Reid              SO Arcadia                15.48      15.42     6  
  4 Nichols, Adam             JR Black River            16.07      15.45     5  
  5 Slawson, Jake             JR Gale-Ettrick           20.63      16.49     4  
  6 Gerzsik, Robert           SO Black River            16.76      16.86     3  
  7 Burdick, Eric             FR West Salem             18.49      18.86     2  
  8 Champion, Joel            FR Viroqua                19.85      19.57     1  
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: # 15.87  1987        Jeanne Breidel , WS, West Salem             
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Jessi              SR Luther                 17.15      16.97    10  
  2 Dunneison, Emily          SO Black River            17.35      17.20     8  
  3 Lander, Keasha            SR Westby                 17.51      17.23     6  
  4 Kostecki, Brittany        SR West Salem             17.78      17.40     5  
  5 Stephan, Brooke           SO Luther                 18.55      18.87     4  
  6 Sendelbach, Danielle      SO Arcadia                19.62      19.27     3  
  7 Whited-Ford, Erin         SO Viroqua                19.20      19.41     2  
  8 Marx, Shelbi              JR West Salem             19.43      20.33     1  
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 5:13.70  1994        Stacy Johnson, LaC, La Crescent           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oldenburg, Courtney       SR West Salem           5:09.43    5:16.91    10  
  2 Clemment, Alyssa          FR Westby               5:29.00    5:35.01     8  
  3 Mulvaney-Kemp, Julie      SO Viroqua              5:47.00    5:45.22     6  
  4 Novak, Kelsey             SO West Salem           5:48.64    5:48.26     5  
  5 Solverson, Jennie         SO Viroqua              5:48.00    5:51.11     4  
  6 Thorn, Kathleen           FR West Salem           5:55.30    6:01.67     3  
  7 Appleman, Mary            FR Westby               6:00.00    6:08.35     2  
  8 Benson, Laura             SR Arcadia                         6:16.02     1  
  9 Toth, Wehonna             FR Black River          6:16.00    6:23.78  
 10 Henckel, Marit            SO Luther               6:20.00    6:31.07  
 11 Rieple, Jessica           SO Gale-Ettrick         6:24.50    6:33.25  
 12 Lien, Amanda              SR Black River          6:17.00    6:35.16  
 13 Lepke, Kaity              SO Luther               6:45.00    6:37.01  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 4:24.20  1983        Dean Junk, LaC, La Crescent               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Baer, Nick                SR Gale-Ettrick         4:43.00    4:45.02    10  
  2 Peasley, William          SO Black River          4:38.00    4:45.81     8  
  3 Pronschinske, Eric        SR Arcadia              4:43.00    4:47.55     6  
  4 Wolfe, Lucas              JR West Salem           4:43.20    4:48.73     5  
  5 Koepnick, Christian       JR West Salem           4:52.81    4:53.53     4  
  6 Korthals, Todd            SR Luther               4:50.00    4:54.01     3  
  7 Veres, Mike               JR Viroqua              4:50.40    5:01.01     2  
  8 Cloud, Christian          SO Black River          4:58.00    5:03.55     1  
  9 Keesler, Taylor           SO Viroqua              4:58.00    5:17.74  
 10 Carlson, Jacob            FR Luther               5:25.00    5:44.86  
 11 Lien, Lyle                SR Black River          6:06.00    6:32.84  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 1:48.30  1987        Holmen                                    
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Black River Falls                                 1:53.13    1:54.18    10  
     1) Jessie, Fawn JR                 2) Bere, Jessie FR                
     3) Johnson, Sierra JR              4) Newell, LaCrystal JR           
  2 Arcadia                                           1:52.00    1:54.72     8  
     1) Moe, Carissa JR                 2) Suchla, Erika SR               
     3) Sobotta, Mianna JR              4) Reglin, Cheyanne SR            
  3 Westby                                            1:52.80    1:54.78     6  
     1) Fortun, Megan FR                2) Lander, Keasha SR              
     3) Feller, Hilary SR               4) Yanske, Alyssa SO              
  4 West Salem                                        1:54.20    1:55.69     5  
     1) Miller, Sarah SR                2) Welch, Jessie FR               
     3) Johnson, Marissa FR             4) Metcalf, Molly SR              
  5 Viroqua                                           1:55.53    1:56.29     4  
     1) Fema, Lacey SO                  2) Leising, Brittany SR           
     3) Reed, Courtney SO               4) Berg, Megan JR                 
  6 Luther                                            1:58.00    1:59.82     3  
     1) Hoeppner, Emilie JR             2) Stephan, Brooke SO             
     3) Hamilton, Katlynn FR            4) Nofftz, Morgan FR              
  7 Gale-Ettrick-Trempealeau                          1:59.10    2:03.00     2  
     1) Wood, Shilo SO                  2) Bender, LeAnna FR              
     3) Nimmer, Lilly SO                4) Pelowski, Mia SR               
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 1:32.96  2003        La Crescent                               
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Salem                                        1:33.00    1:34.82    10  
     1) Brown, Spencer JR               2) Niebuhr, Josh SO               
     3) Anderson, Clark SR              4) Koenen, Alex SO                
  2 Arcadia                                           1:34.23    1:35.67     8  
     1) Ouano, Raymond SR               2) Haines, Brock JR               
     3) Garofalo, Anthony SR            4) Christ, Reid SO                
  3 Black River Falls                                 1:38.80    1:38.48     6  
     1) Barton, Justin SR               2) Pronschinske, Dylan SO         
     3) Taylor, Jack SR                 4) Millis, Joel JR                
  4 Viroqua                                           1:38.00    1:40.30     5  
     1) Kanis, Jacob SR                 2) Sheldon, Levi JR               
     3) Clark, Jacob JR                 4) Collins, Beny JR               
  5 Westby                                            1:39.00    1:40.65     4  
     1) Charles, Ben FR                 2) Rudie, Cody JR                 
     3) Meyer, Brice JR                 4) Johnston, David JR             
 -- Gale-Ettrick-Trempealeau                          1:34.00        DNF  
     1) Jenkins, Josh JR                2) Nichols, Corwin JR             
     3) Daffinson, Tyler JR             4) Glomstad-Foster, Sam SO        
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 56.95  5/10/2008   Maya Vazquez, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Unser, Lauren             SR West Salem             58.45    1:00.20   2   10  
  2 Kanis, Kaitlyn            SO Viroqua              1:04.70    1:04.12   2    8  
  3 Bina, CJ                  SO West Salem           1:04.20    1:04.58   2    6  
  4 Kurisch, Mary             SR West Salem           1:05.04    1:05.82   2    5  
  5 Stillwell, Darynne        SO Viroqua              1:05.37    1:06.71   2    4  
  6 Suchla, Alayna            SO Arcadia              1:04.00    1:07.96   2    3  
  7 Whited-Ford, Erin         SO Viroqua              1:07.30    1:10.48   1    2  
  8 Dvorak, Katie             FR Black River          1:08.90    1:11.16   1    1  
  9 Schacherl, Autumn         FR Gale-Ettrick         1:10.10    1:11.28   1 
 10 Maki, Echo                SO Gale-Ettrick         1:07.60    1:13.65   1 
 11 Wood, Shilo               SO Gale-Ettrick         1:09.50    1:14.08   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 50.45  2007        Cole Lambert, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Vazquez, Isaac            SR Arcadia                51.09      51.25   2   10  
  2 Grove, Chris              SR Gale-Ettrick           51.56      52.23   2    8  
  3 Knudtson, Michael         JR West Salem             52.40      52.73   2    6  
  4 Wolfe, Mike               JR Westby                 53.00      53.43   2    5  
  5 Riedel, Joey              JR Black River            51.50      53.79   2    4  
  6 Garofalo, Joe             JR Arcadia                52.33      54.43   2    3  
  7 Mueller, Joe              SO Luther                 53.80      54.59   2    2  
  8 Zastrow, Mitchell         SO Arcadia                53.89      55.46   1    1  
  9 Dearborn, Cole            SR Viroqua                53.00      55.47   2 
 10 Pederson, Alex            SO West Salem             53.90      57.46   1 
 11 Lee, Brandon              FR Viroqua                55.72      58.80   1 
 12 Albert, Jack              SO Luther                 57.00    1:01.35   1 
 13 DeFlorian, Gunner         FR Westby                 59.00    1:04.79   1 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 51.50  1988        Viroqua                                     
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Salem                                          53.70      53.55    10  
     1) Miller, Sarah SR                2) Metcalf, Molly SR              
     3) Mechtel-Corcoran, Katie SR      4) Kruser, Allecia SO             
  2 Gale-Ettrick-Trempealeau                            52.70      54.40     8  
     1) Kennedy, Kayla SR               2) Lee, Maura SR                  
     3) Maki, Echo SO                   4) Bender, LeAnna FR              
  3 Westby                                              53.80      54.71     6  
     1) Harnish, Carlie FR              2) Fortun, Megan FR               
     3) Feller, Hilary SR               4) Yanske, Alyssa SO              
  4 Viroqua                                             54.18      55.47     5  
     1) Fema, Lacey SO                  2) Leising, Brittany SR           
     3) Tollefson, Ashley SR            4) Berg, Megan JR                 
  5 Black River Falls                                   54.60      57.42     4  
     1) Olson, Erica FR                 2) Hansen, Savannah FR            
     3) Johnson, Sierra JR              4) Bere, Jessie FR                
  6 Arcadia                                             54.10      57.46     3  
     1) Moe, Carissa JR                 2) George, Lindsay SR             
     3) Sobotta, Mianna JR              4) Sendelbach, Mariah SO          
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 44.27  2003        West Salem                                  
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Salem                                          45.90      46.21    10  
     1) Niebuhr, Josh SO                2) Stelloh, Sam SO                
     3) Bruemmer, Caleb JR              4) Anderson, Clark SR             
  2 Gale-Ettrick-Trempealeau                            45.30      46.53     8  
     1) Smith, Brett SR                 2) Daffinson, Tyler JR            
     3) Olson, Alex JR                  4) Sharpe, Trey JR                
  3 Black River Falls                                   45.40      47.44     6  
     1) Barton, Justin SR               2) Millis, Joel JR                
     3) Taylor, Jack SR                 4) Rush, Mitchel SR               
  4 Arcadia                                             45.90      47.55     5  
     1) Ouano, Raymond SR               2) Haines, Brock JR               
     3) Garofalo, Anthony SR            4) Reid, Brandon SR               
  5 Viroqua                                             48.70      47.86     4  
     1) Sheldon, Levi JR                2) McCann, Cliff JR               
     3) Kanis, Jacob SR                 4) Deverall, Joey FR              
  6 Westby                                              47.20      48.31     3  
     1) Johnston, David JR              2) Ike, Tyler SO                  
     3) Meyer, Brice JR                 4) Rudie, Cody JR                 
  7 Luther                                              48.90      49.83     2  
     1) Rockwell, Sterling JR           2) Walsh, Tim FR                  
     3) Zietlow, Scott JR               4) Balfanz, Brandon SR            
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 46.36  1989        Shari Kowalski, ARC, Arcadia                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reglin, Cheyanne          SR Arcadia                47.10      48.85   2   10  
  2 Smith, Jessi              SR Luther                 49.00      50.70   2    8  
  3 Lander, Keasha            SR Westby                 50.00      51.24   2    6  
  4 Dunneison, Emily          SO Black River            51.30      52.86   2    5  
  5 Overbo, Tashah            SR Viroqua                51.23      52.88   2    4  
  6 Lavold, Chelsea           SR West Salem             53.30      53.91   2    3  
  7 Sendelbach, Danielle      SO Arcadia                53.30      54.57   2    2  
  8 Tabbert, Megan            FR West Salem             53.10      55.03   2    1  
  9 Stephan, Brooke           SO Luther                 55.30      57.51   1 
 10 Peterson, Kelsey          SO Black River            56.40    1:01.08   1 
 11 Iverson, Amanda           JR Viroqua                55.83    1:01.24   1 
 12 Griffin, Annie            FR Westby                 59.90    1:04.43   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 39.66  1987        Chuck Mahlum, HOL, Holmen                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Welch, Ryan               JR West Salem             39.97      41.40   2   10  
  2 Schmidt, Dylan            SR Gale-Ettrick           40.20      41.71   2    8  
  3 Christ, Reid              SO Arcadia                40.95      42.72   2    6  
  4 Brown, Spencer            JR West Salem             41.94      42.97   2    5  
  5 Nichols, Adam             JR Black River            41.90      44.17   2    4  
  6 Korthals, Todd            SR Luther                 43.50      44.43   2    3  
  7 Gerzsik, Robert           SO Black River            43.30      44.96   2    2  
  8 Tamke, Kyle               JR Arcadia                44.63      45.43   1    1  
  9 Jenkins, Josh             JR Gale-Ettrick           44.87      45.44   1 
 10 Slawson, Jake             JR Gale-Ettrick           43.95      46.65   2 
 11 Gunderson, Alex           JR Westby                 45.30      47.96   1 
 12 Mashak, Kyle              SO Westby                 46.90      48.00   1 
 13 Sidie, Trevor             FR Viroqua                49.20      50.71   1 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 2:19.60  1993        Lisa Johnson, LaC, La Crescent            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oldenburg, Courtney       SR West Salem           2:21.46    2:26.04    10  
  2 Stockheimer, Kristin      SR West Salem           2:25.45    2:29.06     8  
  3 Kennedy, Kayla            SR Gale-Ettrick         2:24.70    2:35.41     6  
  4 Falck, Marisa             SO West Salem           2:34.90    2:40.47     5  
  5 Dvorak, Hannah            JR Black River          2:36.00    2:44.07     4  
  6 Schaller, Skylar          SO Viroqua              2:38.00    2:47.39     3  
  7 Gratz, Jennifer           FR Viroqua              2:40.00    2:47.58     2  
  8 Henden, Cossett           SO Viroqua              2:45.00    2:49.49     1  
  9 Turner, Alexandria        FR Black River          3:00.00    2:57.82  
  9 Christianson, Kimberly    SO Gale-Ettrick         2:48.10    2:57.82  
 11 Nimmer, Lilly             SO Gale-Ettrick         2:47.80    3:04.07  
 12 Kinyon, Stephanie         SR Black River          3:18.00    3:23.97  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 1:57.29  1990        Pete Jaeger, WB, Westby                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yanske, Nicholas          JR Westby               2:04.00    2:07.12    10  
  2 Pronschinske, Eric        SR Arcadia              2:01.00    2:08.04     8  
  3 Englerth, Jordon          SO West Salem           2:10.20    2:10.35     6  
  4 Dearborn, Cole            SR Viroqua              2:05.31    2:11.35     5  
  5 Baer, Nick                SR Gale-Ettrick         2:02.02    2:12.12     4  
  6 Oliver, Coey              SR West Salem           2:03.99    2:13.32     3  
  7 Bisek, Zach               SO Arcadia              2:07.00    2:14.61     2  
  8 Garofalo, Joe             JR Arcadia              2:07.00    2:16.99     1  
  9 Lund, David               SO Viroqua              2:08.00    2:17.10  
 10 Ebner, Steve              SR Luther               2:13.00    2:17.28  
 11 Feller, Herman            FR Westby               2:14.00    2:17.72  
 12 Long, Matt                SR Viroqua              2:09.00    2:23.50  
 13 Ladd, Boye                SO Black River          2:24.00    2:27.23  
 14 Markhardt, Zachary        SO Black River          2:22.00    2:27.66  
 15 Klinski, Wyatt            FR Luther               2:25.00    2:28.73  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 25.42  5/10/2008   Maya Vazquez, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Vazquez, Maya             JR Arcadia                27.19      26.33    10  
  2 Unser, Lauren             SR West Salem             26.96      26.73     8  
  3 Quinn, Kallie             SO Arcadia                27.81      27.12     6  
  4 Jessie, Fawn              JR Black River            28.55      28.02     5  
  5 Yanske, Alyssa            SO Westby                 27.99      28.15     4  
  6 McKeeth, Taryn            SR Arcadia                28.04      28.36     3  
  7 Kanis, Kaitlyn            SO Viroqua                28.33      28.71     2  
  8 Newell, LaCrystal         JR Black River            27.88      28.86     1  
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 22.80  1996        Tom Chitwood, WS, West Salem                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Vazquez, Isaac            SR Arcadia                22.99      22.82    10  
  2 Grove, Chris              SR Gale-Ettrick           23.74      23.12     8  
  3 Glomstad-Foster, Sam      SO Gale-Ettrick           23.39      23.14     6  
  4 Koenen, Alex              SO West Salem             23.24      23.51     5  
  5 Poshepny, Joseph          JR Viroqua                24.26      24.14     4  
  6 Peters, Evan              SR Westby                 24.03      24.36     3  
  7 Riedel, Joey              JR Black River            24.21      24.44     2  
  8 Anderson, Clark           SR West Salem             23.91      24.52     1  
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 11:29.20  1993        Stacy Johnson, LaC, La Crescent          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oldenburg, Courtney       SR West Salem          11:24.49   11:55.03    10  
  2 Clemment, Alyssa          FR Westby              12:00.00   12:24.99     8  
  3 Novak, Kelsey             SO West Salem          12:17.84   12:40.29     6  
  4 Mulvaney-Kemp, Julie      SO Viroqua             12:23.00   12:41.86     5  
  5 Solverson, Jennie         SO Viroqua             12:19.00   12:41.89     4  
  6 Thorn, Kathleen           FR West Salem          12:48.00   13:20.11     3  
  7 Appleman, Mary            FR Westby              13:10.00   13:28.05     2  
  8 Benson, Laura             SR Arcadia             13:10.00   13:38.81     1  
  9 Dearborn, Rayna           FR Viroqua             13:20.00   13:47.34  
 10 Murphy, Lily              FR Black River         13:51.00   14:01.60  
 11 Sepich, Abbey             SO Gale-Ettrick        14:13.00   15:06.74  
 12 Lambert, Andrea           SR Arcadia             14:50.00   15:31.35  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 9:42.20  1986        Tony Meyers, ARC, Arcadia                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolfe, Lucas              JR West Salem          10:13.53   10:29.12    10  
  2 Peasley, William          SO Black River         10:40.00   10:38.04     8  
  3 Pedretti, Christian       JR Westby              10:36.00   10:40.74     6  
  4 Leonard, Connor           FR Arcadia             10:26.00   10:48.36     5  
  5 Veres, Mike               JR Viroqua             10:43.70   10:48.89     4  
  6 Skelding, Brandon         SO Black River         10:52.00   10:52.50     3  
  7 Haldeman, Jared           SR West Salem          10:23.00   11:00.76     2  
  8 Magnuson, Alex            SO Gale-Ettrick        10:55.00   11:05.61     1  
  9 Ashbrook, Luke            JR Westby              10:55.00   11:07.99  
 10 Nordberg, Andrew          JR Viroqua             10:54.00   11:22.91  
 11 Stoker, Andrew            SO Westby              10:52.00   11:31.06  
 12 Buss, Riley               SR Arcadia             11:08.00   11:34.95  
 13 Hutson, Chris             SR West Salem          10:59.00   11:35.07  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 4:08.23  5/10/2008   Arcadia, Arcadia                          
                         T McKeeth, E Suchla, K Quinn, C Reglin            
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arcadia                                           4:07.00    4:13.66    10  
     1) Suchla, Erika SR                2) McKeeth, Taryn SR              
     3) Quinn, Kallie SO                4) Reglin, Cheyanne SR            
  2 West Salem                                        4:15.30    4:22.97     8  
     1) Bina, CJ SO                     2) Kurisch, Mary SR               
     3) Welch, Jessie FR                4) Stockheimer, Kristin SR        
  3 Viroqua                                           4:20.00    4:27.32     6  
     1) Stillwell, Darynne SO           2) Reed, Courtney SO              
     3) Kanis, Kaitlyn SO               4) Overbo, Tashah SR              
  4 Westby                                            4:38.00    4:44.80     5  
     1) Begeman, Chelsea JR             2) Harnish, Carlie FR             
     3) Fortun, Megan FR                4) Urbanek, Katie FR              
  5 Black River Falls                                 4:34.30    4:44.86     4  
     1) Dunneison, Emily SO             2) Toth, Wehonna FR               
     3) Dvorak, Hannah JR               4) Peterson, Kelsey SO            
  6 Gale-Ettrick-Trempealeau                          4:39.20    4:50.72     3  
     1) Wood, Shilo SO                  2) Maki, Echo SO                  
     3) Schacherl, Autumn FR            4) Jostad, Cara SO                
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 3:28.60  1989        Arcadia                                   
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Salem                                        3:31.20    3:34.67    10  
     1) Brown, Spencer JR               2) Welch, Ryan JR                 
     3) Pederson, Alex SO               4) Knudtson, Michael JR           
  2 Westby                                            3:33.00    3:36.60     7  
     1) Yanske, Nicholas JR             2) Peters, Evan SR                
     3) Rudie, Cody JR                  4) Wolfe, Mike JR                 
  2 Arcadia                                           3:30.00    3:36.60     7  
     1) Zastrow, Mitchell SO            2) Pronschinske, Eric SR          
     3) Garofalo, Anthony SR            4) Garofalo, Joe JR               
  4 Gale-Ettrick-Trempealeau                          3:30.00    3:36.75     5  
     1) Nichols, Corwin JR              2) Dart, Gabe SR                  
     3) Baer, Nick SR                   4) Grove, Chris SR                
  5 Black River Falls                                 3:38.00    3:47.50     4  
     1) Nichols, Adam JR                2) Gerzsik, Robert SO             
     3) Taylor, Jack SR                 4) Riedel, Joey JR                
  6 Viroqua                                           3:40.00    3:47.82     3  
     1) Kanis, Jacob SR                 2) Lee, Brandon FR                
     3) Lund, David SO                  4) Collins, Beny JR               
  7 Luther                                            3:50.00    3:55.91     2  
     1) Mueller, Joe SO                 2) Albert, Jack SO                
     3) Ebner, Steve SR                 4) Thiher, Andrew JR              
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  5-05  1980        Mary Nelson, ARC, Arcadia                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Welch, Jessie             FR West Salem           5-03.00    5-00.00    10  
  2 Kanis, Kaitlyn            SO Viroqua              4-10.00    4-10.00     8  
  3 Falck, Mariah             SO West Salem           4-10.00    4-08.00     5.5
  3 Kennedy, Kayla            SR Gale-Ettrick         5-00.00    4-08.00     5.5
  5 Pelowski, Mia             SR Gale-Ettrick         4-06.00    4-06.00     4  
  6 Dunneison, Emily          SO Black River          4-04.00   J4-06.00     3  
  7 Suchla, Alayna            SO Arcadia              4-08.00    4-04.00     2  
  8 Lee, Maura                SR Gale-Ettrick         4-08.00   J4-04.00     1  
  9 Dvorak, Katie             FR Black River          4-04.00   J4-04.00  
 10 Henckel, Marit            SO Luther               4-06.00    4-02.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  6-04  1984        Andy Niles, HOL, Holmen                     
 Meet Record: #  6-04  2004        Aaron Logan, WS                             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prindle, Nick             SR West Salem           6-00.00    6-00.00    10  
  2 Schmidt, Dylan            SR Gale-Ettrick         6-02.00    5-10.00     8  
  3 Smith, Brett              SR Gale-Ettrick         6-02.00   J5-10.00     6  
  4 Pieterick, Andrew         SO Arcadia              5-10.00    5-08.00     5  
  5 Peasley, William          SO Black River          5-08.00   J5-08.00     4  
  6 Kastenschmidt, Tyler      FR West Salem           5-08.00   J5-08.00     3  
  7 Jenkins, Josh             JR Gale-Ettrick         5-10.00    5-06.00     1  
  7 Poshepny, Joseph          JR Viroqua              5-08.00    5-06.00     1  
  7 Bisek, Zach               SO Arcadia              5-08.00    5-06.00     1  
 10 Mueller, Joe              SO Luther               5-06.00   J5-06.00  
 11 Peters, Evan              SR Westby               5-08.00    5-04.00  
 12 Taylor, Jack              SR Black River          5-06.00    5-02.00  
 12 Anderson, Nick            SO Westby               5-08.00    5-02.00  
 -- Klinski, Wyatt            FR Luther               5-00.00         NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 10-06  2004        Margo Sendelbach, ARC, Arcadia              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reglin, Cheyanne          SR Arcadia             10-00.00    9-06.00    10  
  2 Miller, Sarah             SR West Salem           9-06.00    9-00.00     8  
  3 McKeeth, Taryn            SR Arcadia             10-00.00   J9-00.00     6  
  4 Tollefson, Ashley         SR Viroqua              8-06.00    8-00.00     5  
  5 Maki, Echo                SO Gale-Ettrick         8-00.00    7-06.00     4  
  6 Sendelbach, Mariah        SO Arcadia              8-00.00    7-00.00     3  
  7 Humfeld, Stacy            FR Westby               7-06.00   J7-00.00     2  
  8 Henckel, Marit            SO Luther               7-00.00    6-06.00     0.5
  8 Nelson, Laura             FR Westby               7-00.00    6-06.00     0.5
 -- Fema, Lacey               SO Viroqua              9-00.00         NH  
 -- Wood, Shilo               SO Gale-Ettrick         7-00.00         NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 13-06  1996        Derek Wenzlaff, ARC, Arcadia                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCann, Cliff             JR Viroqua             12-06.00   12-06.00    10  
  2 Hanson, Tyler             SR Westby              12-00.00  J12-06.00     8  
  3 Haines, Brock             JR Arcadia             12-06.00   11-06.00     6  
  4 Buening, Chris            FR Gale-Ettrick        10-06.00   11-00.00     5  
  5 Zietlow, Scott            JR Luther              11-00.00  J11-00.00     4  
  6 Reuter, Mike              JR Viroqua             12-00.00  J11-00.00     3  
  7 Thiher, Andrew            JR Luther              11-06.00   10-06.00     2  
  8 Karbula, Jake             JR Gale-Ettrick        11-06.00  J10-06.00     1  
  9 Helwig, John              FR Arcadia             10-06.00  J10-06.00  
 10 Stein, Austin             JR West Salem          11-00.00   10-00.00  
 10 McKeeth, Cadyn            SO Arcadia             10-06.00   10-00.00  
 12 Mahan, Huston             FR Black River          9-00.00    9-00.00  
 12 Willis, Walker            JR Westby              10-00.00    9-00.00  
 14 Albert, Jack              SO Luther               9-06.00    8-00.00  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Record: # 18-02  5/10/2008   Maya Vazquez, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vazquez, Maya             JR Arcadia             18-10.00   17-06.50    10  
  2 Suchla, Erika             SR Arcadia             16-10.00   16-02.50     8  
  3 Bina, CJ                  SO West Salem          16-02.00   15-11.50     6  
  4 Smith, Jessi              SR Luther              16-06.00   15-08.25     5  
  5 Yanske, Alyssa            SO Westby              15-07.00   15-05.50     4  
  6 Rice, Tatiana             FR Gale-Ettrick        16-01.00   15-03.75     3  
  7 Suchla, Alayna            SO Arcadia             15-02.00   15-00.25     2  
  8 Reed, Courtney            SO Viroqua             15-06.00   14-06.25     1  
  9 Eggen, Bryanna            FR Black River         14-01.00   13-00.50  
 10 Hansen, Savannah          FR Black River         14-08.00   12-07.00  
 11 Griffin, Annie            FR Westby              12-08.00   12-04.75  
 12 Gabrielson, Autumn        FR Westby              12-06.00   12-02.75  
 13 Lepke, Kaity              SO Luther              12-06.00   12-00.50  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: # 22-06  1993        Bob Wetsteon, ONA, Onalaska                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vazquez, Isaac            SR Arcadia             22-07.00   22-02.25    10  
  2 Welch, Ryan               JR West Salem          20-03.00   20-04.00     8  
  3 Grove, Chris              SR Gale-Ettrick        20-08.00   19-06.50     6  
  4 Koenen, Alex              SO West Salem          20-07.00   19-05.00     5  
  5 Tamke, Kyle               JR Arcadia             19-03.00   19-03.00     4  
  6 Pederson, Alex            SO West Salem          19-01.00   19-00.50     3  
  7 Smith, Brett              SR Gale-Ettrick        20-02.00   19-00.00     2  
  8 Poshepny, Joseph          JR Viroqua             18-09.00   18-07.25     1  
  9 Garofalo, Joe             JR Arcadia             19-04.00   18-01.25  
 10 Johnson, Vincent          SR Black River         17-05.00   17-07.00  
 11 Carlson, Jonathan         JR Luther              18-05.00   17-06.00  
 12 Roseth, Corey             JR Black River         17-03.00   16-11.50  
 13 Ike, Tyler                SO Westby              18-07.00   16-01.00  
 14 Rockwell, Sterling        JR Luther              18-03.00   15-09.00  
 15 Carlson, Jacob            FR Luther              14-05.00   12-06.00  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 36-01.75  2007        Maya Vasquez, ARC, Arcadia               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Suchla, Erika             SR Arcadia             37-00.00   36-05.00#   10  
  2 Jessie, Fawn              JR Black River         33-01.00   33-07.00     8  
  3 Reed, Courtney            SO Viroqua             32-09.00   33-00.00     6  
  4 Kostecki, Brittany        SR West Salem          32-10.00   32-11.00     5  
  5 Kennedy, Kayla            SR Gale-Ettrick        32-06.00   32-10.75     4  
  6 Feller, Hilary            SR Westby              33-00.00   32-10.00     3  
  7 Rice, Tatiana             FR Gale-Ettrick        32-08.00   32-01.00     2  
  8 Peterson, Kelsey          SO Black River         31-06.00   30-05.75     1  
  9 Fortun, Megan             FR Westby              30-00.00   30-01.50  
 10 Suchla, Alayna            SO Arcadia             32-04.00   30-00.00  
 11 Mechtel-Corcoran, Katie   SR West Salem          32-07.00   29-10.75  
 12 Olson, Erica              FR Black River         30-06.00   29-04.25  
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 44-09.50  5/10/2008   Jacob Welch, WS, West Salem              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vazquez, Isaac            SR Arcadia             44-04.00   43-10.50    10  
  2 Rush, Mitchel             SR Black River         41-04.00   41-10.00     8  
  3 Schmidt, Dylan            SR Gale-Ettrick        44-08.00   41-08.25     6  
  4 Poshepny, Joseph          JR Viroqua             41-06.00   41-00.50     5  
  5 Smith, Brett              SR Gale-Ettrick        40-07.00   40-04.25     4  
  6 Pieterick, Andrew         SO Arcadia             41-00.00   40-02.50     3  
  7 Decorah, Adam             SO Black River         38-11.00   39-07.00     2  
  8 Christ, Reid              SO Arcadia             40-11.00   38-06.00     1  
  9 Feller, Herman            FR Westby              37-03.00   36-10.00  
 10 Saterbak, Atle            FR Westby              34-02.00   33-06.00  
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 119-09  1997        Missy Sprain, WS, West Salem               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kurisch, Mary             SR West Salem            142-09     131-04#   10  
  2 Bender, LeAnna            FR Gale-Ettrick          106-05     104-02     8  
  3 George, Lindsay           SR Arcadia               103-02      96-04     6  
  4 Timm, Molly               SR Luther                103-00      95-11     5  
  5 Murry, Beth               SR Luther                 90-00      91-00     4  
  6 Strangstelin, Jenny       JR Viroqua                95-00      89-10     3  
  7 Traxler, Tracy            JR Luther                 95-00      89-08     2  
  8 Johnson, Sierra           JR Black River           105-05      89-02     1  
  9 Turner, Cassi             JR Black River            93-02      83-09  
 10 Schroeder, Tia            SR Gale-Ettrick          107-04      77-09  
 11 Parker, Janessa           FR Westby                 80-00   77-06.50  
 12 Stittleburg, Morgan       JR Black River            70-03      77-01  
 13 Moe, Carissa              JR Arcadia                76-06      71-04  
 14 Buckmaster, Taylor        JR Westby                 65-00   61-00.50  
 15 Brueggen, Julia           FR Westby                 80-00      58-05  
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 174-05  1997        Andy Kiedrowski, GET, G.E.T.               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hagen, Dylan              JR Gale-Ettrick          152-11     137-07    10  
  2 Bambenek, Jacob           SR Gale-Ettrick          162-10     131-07     8  
  3 Putman, Justin            SR Black River           125-06     126-11     6  
  4 Seelow, Anthony           JR Westby                117-00     123-06     5  
  5 Mendez, Josh              SR Black River           131-00     123-05     4  
  6 Rogala, JT                SO West Salem            129-07     122-05     3  
  7 Kendhammer, Brandon       JR West Salem            125-00     121-04     2  
  8 Reid, Brandon             SR Arcadia               138-00     120-05     1  
  9 Keenan, Brent             SR Viroqua               113-00  114-05.50  
 10 Balfanz, Brandon          SR Luther                113-00     107-03  
 11 Paulson, Justin           SR Westby                106-00     104-05  
 12 Collins, Beny             JR Viroqua               110-00   99-06.50  
 13 Erickson, Keagan          JR Westby                 90-00   93-04.50  
 14 Nelson, Nick              JR Arcadia               123-00   92-00.50  
 15 Rogge, Blake              JR Luther                100-00      91-05  
 16 Houtler, Justin           FR Viroqua                80-00      72-01  
 17 Henckel, Dieter           JR Luther                 93-00      69-02  
 
Event 35  Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 40-00  1986        Jean Fleischman, WS, West Salem             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kurisch, Mary             SR West Salem          38-11.00   39-02.00    10  
  2 Bender, LeAnna            FR Gale-Ettrick        37-04.00   35-01.50     8  
  3 Newell, LaCrystal         JR Black River         36-02.00   35-01.00     6  
  4 Kostecki, Brittany        SR West Salem          31-09.00   34-01.00     5  
  5 George, Lindsay           SR Arcadia             31-01.00   32-03.25     4  
  6 Schroeder, Tia            SR Gale-Ettrick        32-09.00   32-02.00     3  
  7 Murry, Beth               SR Luther              29-00.00   29-06.50     2  
  8 Stittleburg, Morgan       JR Black River         31-03.00   29-05.75     1  
  9 Turner, Cassi             JR Black River         29-04.00   29-01.75  
 10 Strangstelin, Jenny       JR Viroqua             27-00.00   26-07.50  
 11 Parker, Janessa           FR Westby              26-00.00   26-00.75  
 12 Traxler, Tracy            JR Luther              26-06.00   25-07.75  
 13 Komay, Krista             JR Luther              27-00.00   24-00.50  
 14 Brueggen, Julia           FR Westby              26-00.00   23-11.50  
 15 Buckmaster, Taylor        JR Westby              23-00.00   21-03.75  
 
Event 36  Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 56-00.25  1998        Andy Kiedrowski, GET, G.E.T.             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mendez, Josh              SR Black River         52-05.00   50-06.75    10  
  2 Bambenek, Jacob           SR Gale-Ettrick        47-02.00   47-00.25     8  
  3 Stuhr, Zach               JR Gale-Ettrick        46-06.00   44-04.25     6  
  4 Waldvogel, Kyle           SO Gale-Ettrick        43-06.00   42-07.50     5  
  5 Seelow, Anthony           JR Westby              43-00.00   42-04.50     4  
  6 Sprehn, Nate              JR West Salem          42-11.00   41-11.25     3  
  7 Bragee, Conrad            SO Black River         41-06.00   41-03.00     2  
  8 Kendhammer, Brandon       JR West Salem          43-05.00   40-01.50     1  
  9 Jandt, Adam               SO West Salem          41-02.00   39-09.25  
 10 Collins, Beny             JR Viroqua             41-06.00   38-02.75  
 11 Balfanz, Brandon          SR Luther              40-03.00   38-02.50  
 12 Reid, Brandon             SR Arcadia             41-10.00   37-04.75  
 13 Rogge, Blake              JR Luther              37-00.00   36-00.25  
 14 Keenan, Brent             SR Viroqua             37-00.00   35-05.50  
 15 Engen, joe                SO Viroqua             35-00.00   34-01.00  
 16 Johnson, Garrett          JR Westby              36-00.00   32-05.00  
 17 Henckel, Dieter           JR Luther              36-00.00   29-11.25  
 18 Hanson, Zach              FR Westby              30-00.00   29-07.25  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) West Salem                 202.50     2) Arcadia                   138   
    3) Viroqua                     93        4) Black River Falls          77   
    5) Westby                      65.50     5) Gale-Ettrick-Trempealeau   65.50
    7) Luther                      50.50                                        
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Gale-Ettrick-Trempealeau   167        2) West Salem                151   
    3) Arcadia                    129        4) Black River Falls         104   
    5) Westby                      62        6) Viroqua                    58   
    7) Luther                      22