Licensed to Bay Port High School        Hy-Tek's Meet Manager 4/7/2009 08:18 PM
                     FRCC Indoor Championships - 4/7/2009                      
                             Bay Port High School                              
                                    Results                                    
 
Event 38  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 Pulaski                                             8:41.32    10  
     1) Darrow, Trevor                  2) Gehartz, Justin                
     3) Egelhoff, Sam                   4) Enderby, Jon                   
  2 Bay Port                                            8:45.88     8  
     1) Kaminski, Frank                 2) Rogers, Brad                   
     3) Buntman, Kevin                  4) Darrow, Matt                   
  3 Green Bay Southwest                                 8:57.54     6  
     1) Duckett, Tony                   2) Rusch, Casey                   
     3) Perry, Dan                      4) Munson, Josh                   
  4 Green Bay Notre Dame                                9:08.85     4  
     1) Smith, Peter                    2) Weiss, Joey                    
     3) Tesar, Collin                   4) Kolb, Ben                      
  5 Green Bay West                                     10:25.40     2  
     1) Bisceglia, Matt                 2) Johnson, Steven                
     3) Larene, Bennett                 4) Wilniski, Stanley              
  6 Ashwaubenon                                        10:27.87  
     1) Gerrior, Max                    2) Beiersdorf, Jon                
     3) Howard, Raymond                 4) Steeno, Josh                   
 
Event 39  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Dewitt, Alex                 Bay Port                  6.87q 
  2 Anderson, James              Pulaski                   7.17q 
  3 Yewman, Hunter               Green Bay No              7.50  
  4 Hein, Michael                Ashwaubenon               7.53  
  5 Foster, Shawn                Green Bay So              7.56  
Heat  2 Preliminaries
  1 Teresinski, Andrew           Pulaski                   7.21q 
  2 Grieg, Issac                 Bay Port                  7.24q 
  3 Denis, Steve                 Green Bay No              7.26  
  4 Steeno, David                Ashwaubenon               7.62  
  5 Duval, Sam                   Green Bay So              7.63  
Heat  3 Preliminaries
  1 Thelen, Zachary              Bay Port                  7.03q 
  2 Lois, Eric                   Green Bay No              7.17q 
  3 Stuiber, Adam                Ashwaubenon               7.37  
  4 Rome, Quenten                Green Bay We              7.57  
  5 Revolinski, Brandon          Green Bay So              7.63  
 
Event 39  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Dewitt, Alex                 Bay Port                  6.91    10  
  2 Thelen, Zachary              Bay Port                  6.96     8  
  3 Lois, Eric                   Green Bay No              7.09     6  
  4 Anderson, James              Pulaski                   7.13     4  
  5 Teresinski, Andrew           Pulaski                   7.17     2  
  6 Grieg, Issac                 Bay Port                  7.20     1  
 
Event 40  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Barton, Harrison             Green Bay No              8.09q 
  2 Arne, Mark                   Bay Port                  8.39q 
  3 McNeil, Ian                  Ashwaubenon               8.41q 
  4 Ford, Jake                   Bay Port                  8.59q 
  5 Haltaufderheid, Jordan       Green Bay So              9.26  
  6 Saiyavong, Kenny             Green Bay We             10.12  
Heat  2 Preliminaries
  1 Reynolds, Marcus             Green Bay We              8.09q 
  2 Copp, Cody                   Bay Port                  8.35q 
  3 Roznowski, Andy              Green Bay So              8.59  
  4 Hamlin, Taylor               Pulaski                  10.48  
  5 Weber, Casey                 Ashwaubenon              11.11  
 
Event 40  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Reynolds, Marcus             Green Bay We              8.02    10  
  2 Barton, Harrison             Green Bay No              8.09     8  
  3 McNeil, Ian                  Ashwaubenon               8.22     6  
  4 Arne, Mark                   Bay Port                  8.30     4  
  5 Copp, Cody                   Bay Port                  8.51     2  
  6 Ford, Jake                   Bay Port                  9.00     1  
 
Event 41  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimble, Alex                 Green Bay So           4:48.14    10  
  2 Kozelek, Jake                Bay Port               4:52.84     8  
  3 Koespel, Dustin              Pulaski                4:55.89     6  
  4 Reynders, Matt               Green Bay No           4:57.74     4  
  5 Gard, John                   Green Bay No           4:58.17     2  
  6 Wagner, David                Bay Port               4:58.33     1  
  7 Leroy, Craig                 Green Bay So           5:08.33  
  8 Ripley, Kevin                Pulaski                5:16.85  
  9 Duckett, Tony                Green Bay So           5:20.60  
 10 Gerrior, Max                 Ashwaubenon            5:51.08  
 11 Shelly, Alex                 Green Bay We           5:51.82  
 12 Beiersdorf, Jon              Ashwaubenon            6:30.27  
 13 Irwin, Chris                 Green Bay We           6:54.14  
 -- Johnson, Steven              Green Bay We               DNF  
 
Event 42  Boys 4x160 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Green Bay Southwest                                 1:21.99     8  
     1) John, Jamon                     2) Revolinski, Brandon            
     3) Laabs, Dylan                    4) Atkins, Dan                    
  2 Bay Port                                            1:23.45     4  
     1) Arne, Mark                      2) Petroski, Jacob                
     3) Wilson, Dustin                  4) Thelen, Zachary                
Section  2 Finals
  1 Green Bay Notre Dame                                1:19.92    10  
     1) Verboncour, Alex                2) Brusda, Derek                  
     3) Denis, Steve                    4) Lois, Eric                     
  2 Pulaski                                             1:22.32     6  
     1) Gohr, Andrew                    2) Anderson, James                
     3) Burdosh, Tony                   4) Herkert, Adam                  
  3 Ashwaubenon                                         1:25.71     2  
     1) Stuiber, Adam                   2) Diederich, Cory                
     3) Huebner, Brian                  4) Nelson, Phillip                
 
Event 43  Boys 4x240 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Green Bay Southwest                                 2:09.75     6  
     1) John, Jamon                     2) Revolinski, Brandon            
     3) Laabs, Dylan                    4) Atkins, Dan                    
  2 Pulaski                                             2:11.70     4  
     1) Gohr, Andrew                    2) Burdosh, Tony                  
     3) Hansen, Logan                   4) Sullivan, Brian                
  3 Green Bay West                                      2:15.94  
     1) Bauman, Walter                  2) Janus, Matt                    
     3) Vanhorn, Brett                  4) Vue, Chue                      
Section  2 Finals
  1 Green Bay Notre Dame                                2:07.27    10  
     1) Grezelak, Joey                  2) Yewman, Hunter                 
     3) Miller, Alex                    4) Klingert, Tony                 
  2 Bay Port                                            2:07.88     8  
     1) Petroski, Jacob                 2) Wilson, Dustin                 
     3) Grieg, Issac                    4) Peterson, Alex                 
  3 Ashwaubenon                                         2:13.37     2  
     1) Luebker, Logan                  2) Hein, Michael                  
     3) Melotte, Nicholas               4) Raymaker, Tyler                
 
Event 46  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Stevens, Sam                 Bay Port               2:04.72    10  
  2 Tesar, Collin                Green Bay No           2:09.23     8  
  3 Perry, Dan                   Green Bay So           2:10.31     6  
  4 Weiss, Joey                  Green Bay No           2:11.26     4  
  5 Kaminski, Frank              Bay Port               2:12.40     2  
  6 Rusch, Casey                 Green Bay So           2:19.29     1  
  7 Hoppen, Sam                  Green Bay So           2:27.02  
  8 Bisceglia, Matt              Green Bay We           2:27.30  
  9 Delzer, Mitch                Pulaski                2:34.11  
 10 Howard, Raymond              Ashwaubenon            2:35.73  
 11 Sarvello, Jon                Pulaski                2:36.49  
 12 Crabb, Max                   Ashwaubenon            2:36.77  
 13 Shelly, Alex                 Green Bay We           2:44.01  
 
Event 47  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bauman, Walter               Green Bay We             27.51  
  2 Wischow, Steven              Ashwaubenon              29.03  
  3 Rowland, Jon                 Green Bay We             29.56  
Section  2 Finals
  1 Rome, Quenten                Green Bay We             28.08  
 -- Lambert, Cameron             Pulaski                    DNF  
Section  3 Finals
  1 Miller, Alex                 Green Bay No             25.78     8  
  2 Grezelak, Joey               Green Bay No             26.17     4  
  3 Steeno, David                Ashwaubenon              27.11     2  
  4 Jantz, Taylor                Pulaski                  27.41     1  
Section  4 Finals
  1 Nicla, Ben                   Bay Port                 25.51    10  
  2 Verboncour, Alex             Green Bay No             25.84     6  
  3 Conard, Alex                 Ashwaubenon              28.70  
 
Event 49  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Bay Port                                            3:44.51    10  
     1) Waller, Philip                  2) Utech, Brad                    
     3) Killian, James                  4) Stevens, Sam                   
  2 Green Bay Notre Dame                                3:44.67     8  
     1) Smith, Peter                    2) Barton, Harrison               
     3) Brusda, Derek                   4) Lois, Eric                     
  3 Ashwaubenon                                         3:58.24     6  
     1) Bierce, Bryon                   2) Huebner, Brian                 
     3) Melotte, Nicholas               4) Raymaker, Tyler                
  4 Pulaski                                             4:00.56     4  
     1) Herkert, Adam                   2) Shirley, Dan                   
     3) Anderson, Derek                 4) Hansen, Logan                  
  5 Green Bay Southwest                                 4:04.46     2  
     1) John, Jamon                     2) Atkins, Dan                    
     3) Perry, Dan                      4) Malloy, Justin                 
  6 Green Bay West                                      4:20.09  
     1) Burmeister, Zach                2) Janus, Matt                    
     3) Vandistine, Bryce               4) Vanhorn, Brett                 
 
Event 50  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1 Finals
  1 Hottenstine, Jacob           Bay Port               6-04.50    10  
  2 Barton, Harrison             Green Bay No           6-02.00     8  
  3 Klingert, Tony               Green Bay No           5-10.00     6  
  4 Reynolds, Marcus             Green Bay We           5-06.00     4  
  5 Kolinski, Jake               Pulaski                5-04.00     2  
  6 Goral, Alex                  Bay Port               5-02.00     1  
  7 Cottrell, Cody               Green Bay So           5-00.00  
  7 Dayton, Alex                 Ashwaubenon            5-00.00  
  9 Vroman, Isaac                Green Bay We           4-09.00  
  9 Raymaker, Tyler              Ashwaubenon            4-09.00  
  9 Duval, Sam                   Green Bay So           4-09.00  
 -- Vanderloop, Jacob            Pulaski                     NH  
 
Event 51  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 VanderHeyden, John           Ashwaubenon           13-00.00    10  
  2 Yewman, Logan                Green Bay No          12-06.00     6  
  2 Brusda, Derek                Green Bay No          12-06.00     8  
  4 Shirley, Dan                 Pulaski               10-06.00     4  
  5 Burdosh, Tony                Pulaski                9-06.00     1  
  5 VanRooy, Ethan               Ashwaubenon            9-06.00  
  5 Dvorak, Alex                 Bay Port               9-06.00     2  
  8 keuter, cole                 Bay Port               9-00.00  
 -- Jones, Cody                  Green Bay So                NH  
 -- Mamrosch, Matt               Green Bay So                NH  
 -- Bisceglia, Matt              Green Bay We                NH  
 -- Saiyavong, Kenny             Green Bay We                NH  
 -- Grathen, David               Pulaski                     NH  
 -- Bauman, Walter               Green Bay We                NH  
 
Event 52  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dewitt, Alex                 Bay Port              21-03.50    10  
  2 Klingert, Tony               Green Bay No          19-11.00     8  
  3 Wilson, Dustin               Bay Port              19-07.75     6  
  4 John, Jamon                  Green Bay So          19-04.75     4  
  5 Denis, Steve                 Green Bay No          18-05.00     2  
  6 Nicla, Ben                   Bay Port              18-01.75     1  
  7 Lois, Eric                   Green Bay No          17-06.50  
  8 Laabs, Dylan                 Green Bay So          17-02.50  
  9 Hein, Michael                Ashwaubenon           16-09.00  
 10 Pamanet, Trevor              Pulaski               16-04.75  
 11 Bierce, Bryon                Ashwaubenon           15-04.25  
 12 Conard, Alex                 Ashwaubenon           15-03.50  
 13 Rosa Torres, Antonio         Pulaski               12-10.00  
 -- Foster, Shawn                Green Bay So                ND  
 -- Hill, Finis                  Green Bay We                ND  
 -- Reynolds, Marcus             Green Bay We                ND  
 
Event 53  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brusda, Derek                Green Bay No          40-00.25    10  
  2 Klingert, Tony               Green Bay No          38-10.75     8  
  3 Herkert, Adam                Pulaski               38-01.25     6  
  4 Prange, Joe                  Bay Port              37-07.75     4  
  5 Thelen, Zachary              Bay Port              36-11.75     2  
  6 Hirn, Tyler                  Pulaski               36-09.00     1  
  7 Johnson, Steven              Green Bay We          34-09.50  
  8 Diederich, Cory              Ashwaubenon           32-00.00  
  9 Conard, Alex                 Ashwaubenon           31-09.75  
 10 Burmeister, Zach             Green Bay We          30-03.00  
 -- Foster, Shawn                Green Bay So                ND  
 -- Gohr, Andrew                 Pulaski                     ND  
 
Event 54  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tagge, Greg                  Ashwaubenon           42-02.25     4  
  2 Sikowski, Travis             Ashwaubenon           37-07.00  
  3 Nackers, Josh                Green Bay We          37-03.00  
  4 Collins, Calvin              Ashwaubenon           36-01.25  
  5 Sipes, D.J.                  Green Bay So          35-04.50  
  6 Sanders, Rob                 Green Bay So          33-03.50  
  7 Harrison, Houston            Green Bay We          31-10.50  
  8 Rowland, Jon                 Green Bay We          28-02.50  
Flight  2 Finals
  1 Destache, Colin              Bay Port              49-00.50    10  
  2 Wendricks, Caleb             Bay Port              48-11.50     8  
  3 Kleist, James                Bay Port              48-00.75     6  
  4 Allard, Mike                 Green Bay No          40-05.50     2  
  5 Larson, Adam                 Pulaski               39-04.00     1  
  6 Denis, Steve                 Green Bay No          37-03.25  
  7 Bulger, Mike                 Pulaski               36-07.25  
  8 Salewski, Matt               Pulaski               35-01.00  
  9 Goulder, Zach                Green Bay No          32-06.50  
 
Event 55  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Malloy, Justin               Green Bay So           1:02.57     2  
  2 Duval, Sam                   Green Bay So           1:03.95     1  
  3 Vanhorn, Brett               Green Bay We           1:04.68  
  4 Dax, Joey                    Ashwaubenon            1:04.81  
  5 Dayton, Alex                 Ashwaubenon            1:06.23  
  6 Eldridge, Ben                Green Bay We           1:25.24  
Section  2 Finals
  1 Krawczyk, Jordan             Green Bay No             55.88    10  
  2 Utech, Brad                  Bay Port                 56.52     8  
  3 Waller, Philip               Bay Port                 56.64     6  
  4 Mullen, Sean                 Green Bay No             59.16     4  
 
Event 58  Boys 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Saiyavong, Kenny             Green Bay We             32.42  
  2 Vandistine, Bryce            Green Bay We             32.67  
Section  2 Finals
  1 Vanderloop, Jacob            Pulaski                  31.99     2  
  2 Hamlin, Taylor               Pulaski                  32.22     1  
  3 Weber, Casey                 Ashwaubenon              39.84  
Section  3 Finals
  1 Barton, Harrison             Green Bay No             27.58    10  
  2 Ford, Jake                   Bay Port                 27.69     8  
  3 Copp, Cody                   Bay Port                 28.63     6  
  4 McHugh, Myles                Green Bay No             31.29     4  
 
Event 59  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Bay Port                                           10:47.53    10  
     1) Burkel, Sarah                   2) Wagner, Tara                   
     3) Blohowiak, Maxine               4) Sequin, Liz                    
  2 Green Bay Notre Dame                               11:04.60     8  
     1) Basten, Hillary                 2) Fairchild, Kelsey              
     3) Davis, Amber                    4) Barton, Lauren                 
  3 Green Bay Southwest                                11:43.01     6  
     1) Gilson, Shannon                 2) Jones, Amanda                  
     3) Steinfeldt, Aja                 4) Valiquette, Megan              
  4 Ashwaubenon                                        13:26.79     4  
     1) Thelen, Kaitlyn                 2) David, Hannah                  
     3) Belongia, Katie                 4) Bader, Marisa                  
 
Event 60  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Nett, Kristen                Bay Port                  8.03q 
  2 Hill, Chelsae                Green Bay We              8.47  
  3 Eagle, Nicole                Pulaski                   8.60  
  4 Biebel, Bayliegh             Green Bay So              8.90  
Heat  2 Preliminaries
  1 Kleist, Erica                Bay Port                  8.15q 
  2 Baker, Meghan                Green Bay No              8.38q 
  3 Rusch, Kelsy                 Green Bay We              8.40q 
  4 Van DE Kreeke, Erin          Ashwaubenon               8.47  
  5 Meisel, Liz                  Green Bay So              8.77  
Heat  3 Preliminaries
  1 Kerkhoff, Haley              Green Bay No              7.80q 
  2 Moss, Victoria               Pulaski                   8.10q 
  3 Brooker, Sophie              Green Bay So              8.44  
  4 Richardson, Alexandra        Ashwaubenon               8.68  
  5 Bader, Ashley                Green Bay We              9.11  
 
Event 60  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Kerkhoff, Haley              Green Bay No              7.75    10  
  2 Nett, Kristen                Bay Port                  8.02     8  
  3 Moss, Victoria               Pulaski                   8.10     6  
  4 Kleist, Erica                Bay Port                  8.34     4  
  5 Rusch, Kelsy                 Green Bay We              8.37     2  
  6 Baker, Meghan                Green Bay No              8.39     1  
 
Event 61  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Nader, Kaytee                Bay Port                 10.06q 
  2 Timmerman, Jennifer          Green Bay So             10.33q 
  3 Gaura, Alicia                Green Bay No             10.42  
  4 Aumann, Katie                Pulaski                  11.10  
  5 Fuge, Annalie                Ashwaubenon              11.20  
Heat  2 Preliminaries
  1 Hanold, Tayler               Green Bay So             10.01q 
  2 Jones, Marian                Green Bay No             10.26q 
  3 DesJardins, Bri              Bay Port                 11.13  
  4 Busch, Victoria              Pulaski                  11.71  
  5 Hoslet, Mariah               Green Bay We             13.37  
Heat  3 Preliminaries
  1 Nett, Kristen                Bay Port                  9.32q 
  2 Linahan, Allison             Green Bay So              9.90q 
  3 Thao, Valery                 Green Bay We             10.65  
  4 Kestly, Hannah               Pulaski                  11.56  
  5 Jarvey, Vicki                Ashwaubenon              12.05  
 
Event 61  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Nett, Kristen                Bay Port                  9.32    10  
  2 Linahan, Allison             Green Bay So              9.94     8  
  3 Nader, Kaytee                Bay Port                 10.01     6  
  4 Hanold, Tayler               Green Bay So             10.03     4  
 -- Jones, Marian                Green Bay No                DQ  
 -- Timmerman, Jennifer          Green Bay So                DQ  
 
Event 62  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Selner, Becca                Ashwaubenon            5:21.74    10  
  2 Woodward, Allie              Green Bay No           5:25.76     8  
  3 DeBaker, Allie               Green Bay No           6:03.19     6  
  4 Murphy, Lauren               Bay Port               6:10.37     4  
  5 VanWijk, Mareike             Bay Port               6:19.97     2  
  6 Jones, Amanda                Green Bay So           6:26.50     1  
  7 Gerondale, Lindsay           Green Bay So           6:26.67  
  8 Mead, Maddie                 Green Bay So           6:41.51  
  9 Kinlen, Samantha             Pulaski                6:53.14  
 10 Polum, Rebecca               Pulaski                7:04.01  
 11 Ruben, Lauren                Green Bay We           8:20.91  
 
Event 64  Girls 4x160 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pulaski                                             1:37.95     4  
     1) Coenen, Brooke                  2) Aumann, Katie                  
     3) Brown, Sara                     4) Eagle, Nicole                  
  2 Green Bay West                                      1:43.62     2  
     1) Rome, Melisa                    2) Rusch, Kelsy                   
     3) Bader, Ashley                   4) Hendricks, Ashley              
  3 Ashwaubenon                                         1:44.23  
     1) Bodart, Kayla                   2) Appleton, Sydney               
     3) Bennett, Tracy                  4) Laukka, Marin                  
Section  2 Finals
  1 Bay Port                                            1:34.27    10  
     1) Legois, Keshia                  2) Nett, Kristen                  
     3) DeWitt, Amber                   4) Kleist, Erica                  
  2 Green Bay Notre Dame                                1:36.88     8  
     1) Baker, Meghan                   2) Pigeon, Rachel                 
     3) Rowe, Andrea                    4) Brohard, Shaina                
  3 Green Bay Southwest                                 1:37.16     6  
     1) Ciano, Jackie                   2) Keener, Kasey                  
     3) Mulrine, Lauren                 4) Meisel, Liz                    
 
Event 65  Girls 4x240 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Bay Port                                            2:28.64     8  
     1) Legois, Keshia                  2) Blohowiak, Maxine              
     3) Groth, Emily                    4) DeWitt, Amber                  
  2 Pulaski                                             2:39.92     2  
     1) Skinkis, Lauren                 2) Kamke, Krista                  
     3) Mahr, Haley                     4) Schroeder, Jordan              
  3 Green Bay West                                      2:49.20  
     1) Arbour, Ashley                  2) Hill, Chelsae                  
     3) Rome, Melisa                    4) Caelwarts, Jackie              
Section  2 Finals
  1 Green Bay Notre Dame                                2:27.10    10  
     1) Pigeon, Rachel                  2) Stevenson, Christina           
     3) Kerkhoff, Haley                 4) Baker, Meghan                  
  2 Ashwaubenon                                         2:30.99     6  
     1) Van DE Kreeke, Erin             2) Baeten, Brianna                
     3) Finer, Sarah                    4) Devroy, Tracy                  
  3 Green Bay Southwest                                 2:34.60     4  
     1) Ciano, Jackie                   2) Linahan, Allison               
     3) Meyer, Lauren                   4) Van Dyck, Alexa                
 
Event 66  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Irwin, Deedra                Pulaski                2:29.14    10  
  2 Jameson, Brooke              Bay Port               2:30.85     8  
  3 Sequin, Liz                  Bay Port               2:33.63     6  
  4 Basten, Hillary              Green Bay No           2:38.21     4  
  5 Fairchild, Kelsey            Green Bay No           2:45.78     2  
  6 Steinfeldt, Aja              Green Bay So           3:00.36     1  
  7 Valiquette, Megan            Green Bay So           3:05.50  
  8 McWilliams, Ashley           Green Bay We           3:33.42  
  9 Allard, Kaley                Green Bay We           3:48.60  
 
Event 67  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hendricks, Ashley            Green Bay We             31.69  
  2 Kincheloe, Abbie             Green Bay So             33.12  
  3 Schroeder, Jordan            Pulaski                  33.98  
Section  2 Finals
  1 Meisel, Liz                  Green Bay So             32.84  
  2 Biebel, Bayliegh             Green Bay So             33.06  
  3 Caelwarts, Jackie            Green Bay We             36.52  
Section  3 Finals
  1 Balza, Briana                Bay Port                 29.85     6  
  2 Ostert, Allie                Bay Port                 30.72     2  
  3 Schick, Annie                Green Bay No             31.86  
  4 LE Fevre, Alyssa             Ashwaubenon              32.51  
Section  4 Finals
  1 Kerkhoff, Haley              Green Bay No             28.10    10  
  2 Baeten, Brianna              Ashwaubenon              29.57     8  
  3 Finer, Sarah                 Ashwaubenon              30.13     4  
  4 Stevenson, Christina         Green Bay No             31.33     1  
 
Event 68  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Green Bay Notre Dame                                4:28.04    10  
     1) Davis, Amber                    2) Hein, Kate                     
     3) Barton, Lauren                  4) Hietpas, Jaide                 
  2 Bay Port                                            4:29.82     8  
     1) Blohowiak, Maxine               2) Burkel, Sarah                  
     3) Kleist, Erica                   4) Jameson, Brooke                
  3 Green Bay Southwest                                 4:33.28     6  
     1) Gilson, Shannon                 2) Meyer, Lauren                  
     3) Zakowski, Abby                  4) Van Dyck, Alexa                
  4 Pulaski                                             4:43.25     4  
     1) Halla, Kristin                  2) Irwin, Deedra                  
     3) Kamke, Krista                   4) Moss, Victoria                 
  5 Ashwaubenon                                         4:48.57     2  
     1) Van DE Kreeke, Erin             2) Satterlee, Anne                
     3) Devroy, Tracy                   4) Kraus, Samantha                
 
Event 69  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1 Finals
  1 Flucke, Melissa              Ashwaubenon            5-00.00    10  
  2 Baus, Fiona                  Bay Port               4-10.00     8  
  3 Hein, Kate                   Green Bay No           4-08.00     6  
  3 Gaura, Alicia                Green Bay No           4-08.00     2  
  3 Brown, Sara                  Pulaski                4-08.00     4  
  6 Mulrine, Lauren              Green Bay So           4-06.00  
  6 Satterlee, Anne              Ashwaubenon            4-06.00     0.5
  6 Stevenson, Christina         Green Bay No           4-06.00     0.5
  9 Sturzl, Victoria             Pulaski                4-04.00  
  9 Richardson, Megan            Bay Port               4-04.00  
 -- Reynolds, Hollis             Green Bay We                NH  
 -- Hill, Chelsae                Green Bay We                NH  
 
Event 70  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flucke, Melissa              Ashwaubenon           11-07.00    10  
  2 Baeten, Brianna              Ashwaubenon           10-06.00     8  
  3 Finer, Sarah                 Ashwaubenon           10-00.00     6  
  4 Legois, Keshia               Bay Port               9-06.00     4  
  5 Keener, Kasey                Green Bay So           8-06.00     2  
  6 Groth, Emily                 Bay Port               7-06.00     0.5
  6 Pamperin, Paige              Bay Port               7-06.00     0.5
  6 Skinkis, Lauren              Pulaski                7-06.00  
  6 Busjahn, Rachel              Pulaski                7-06.00  
 -- Arbour, Ashley               Green Bay We                NH  
 -- Hendricksen, Anna            Green Bay We                NH  
 
Event 71  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaura, Alicia                Green Bay No          15-00.75    10  
  2 Bowers, Cassius              Ashwaubenon           14-11.50     8  
  3 Hibbard, Amy                 Bay Port              14-05.00     6  
  4 Pigeon, Rachel               Green Bay No          14-01.25     4  
  5 Buchholz, Anna               Green Bay So          13-11.75     2  
  6 Hendricks, Ashley            Green Bay We          13-11.00     1  
  7 Szela, Laura                 Pulaski               13-07.50  
  8 Balza, Briana                Bay Port              12-11.75  
  9 Stewart, Jena                Pulaski               12-01.75  
 10 Huhtula, Bethany             Ashwaubenon           11-11.50  
 11 Bodart, Kayci                Ashwaubenon           11-03.25  
 12 Basten, Emily                Green Bay No          11-00.50  
 13 Biebel, Bayliegh             Green Bay So          10-07.50  
 -- Katie, Laplante              Green Bay We                ND  
 
Event 72  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hein, Kate                   Green Bay No          33-11.25    10  
  2 Legois, Keshia               Bay Port              31-10.50     8  
  3 Hibbard, Amy                 Bay Port              31-08.75     6  
  4 Coenen, Brooke               Pulaski               30-10.50     4  
  5 Buchholz, Anna               Green Bay So          30-08.00     2  
  6 Hietpas, Jaide               Green Bay No          30-06.75     1  
  7 Baus, Fiona                  Bay Port              29-08.25  
  8 Szela, Laura                 Pulaski               27-09.75  
  9 Kraus, Samantha              Ashwaubenon           27-02.00  
 10 Laukka, Marin                Ashwaubenon           24-09.25  
 -- Basten, Emily                Green Bay No                ND  
 
Event 73  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osterberg, Kayla             Ashwaubenon           34-04.00    10  
  2 Vandenmeerendonk, Paige      Bay Port              32-10.25     8  
  3 Balza, Briana                Bay Port              32-03.75     6  
  4 Kuczer, Chasity              Pulaski               31-09.50     4  
  5 DE Caster, Claire            Ashwaubenon           29-04.00     2  
  6 Giese, Tasha                 Pulaski               28-11.25     1  
  7 Bartel, Amy                  Green Bay So          28-04.00  
  8 McAllister, Katie            Green Bay We          26-04.00  
  9 Erickson, Lauren             Green Bay We          25-11.75  
 10 Larsen, Andrea               Green Bay No          25-08.00  
 11 Ausloos, Alica               Green Bay So          24-00.25  
 12 Jossart, Jenna               Green Bay No          22-06.50  
 13 Mullins, Kalie               Pulaski               22-04.50  
 
Event 74  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Zakowski, Abby               Green Bay So           1:10.30  
  2 Satterlee, Anne              Ashwaubenon            1:10.47  
  3 Solper, Sarah                Green Bay We           1:12.00  
  4 Kincheloe, Abbie             Green Bay So           1:20.71  
  5 Camancho, Verena             Green Bay We           1:30.67  
Section  2 Finals
  1 Busjahn, Rachel              Pulaski                1:03.91    10  
  2 Hietpas, Jaide               Green Bay No           1:06.54     8  
  3 Balza, Briana                Bay Port               1:07.21     6  
  4 Burkel, Sarah                Bay Port               1:09.15     4  
  5 Kraus, Samantha              Ashwaubenon            1:09.28     2  
  6 Barton, Lauren               Green Bay No           1:09.54     1  
 
Event 75  Girls 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Thao, Valery                 Green Bay We             41.87  
 -- Van Valkenburg, Sarah        Green Bay So               DNF  
 -- Solper, Sarah                Green Bay We                DQ  
Section  2 Finals
  1 Cisler, Jennifer             Green Bay So             37.67  
  2 Aderholdt, Jordan            Pulaski                  37.82  
  3 Greenlund, Danielle          Pulaski                  38.38  
  4 Camancho, Verena             Green Bay We             45.61  
Section  3 Finals
  1 Kamke, Krista                Pulaski                  34.39     8  
  2 Garot, Paige                 Ashwaubenon              36.63     1  
  3 Kabacinski, Erika            Bay Port                 37.14  
Section  4 Finals
  1 Gaura, Alicia                Green Bay No             32.89    10  
  2 mielke, caitlyn              Green Bay No             34.49     6  
  3 Nader, Kaytee                Bay Port                 35.88     4  
  4 Hendricks, Carrie            Bay Port                 36.31     2  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Bay Port                   155        2) Green Bay Notre Dame      136.50
    3) Ashwaubenon                 91.50     4) Pulaski                    57   
    5) Green Bay Southwest         42        6) Green Bay West              5   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Bay Port                   175        2) Green Bay Notre Dame      168   
    3) Pulaski                     55        4) Green Bay Southwest        46   
    5) Ashwaubenon                 32        6) Green Bay West             16