Licensed to Black River Falls High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/13/2017 04:03 PM
                  Coulee Conference Championships - 5/13/2017                  
                         Black River Falls High School                         
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record:   12.41  2010        Maya Vazquez (FAT), Arcadia                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Samantha           JR Viroqua                  13.32Q  1 
  2 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                  13.38Q  2 
  3 Delmedico, Miranda        JR Westby                   13.43q  2 
  4 Stilwell, Ally            SR Viroqua                  13.58q  2 
  5 Crume, Lexi               JR Westby                   13.84q  1 
  6 Millis, Karyn             FR Black River              13.86q  2 
  7 Andre, Ireland            SR Arcadia                  13.92q  2 
  8 Bilitz, Annika            FR Luther                   14.17q  1 
  9 Mills, Ellen              JR Gale-Ettrick             14.31   1 
 10 Lun, Cherie               SR West Salem               14.49   1 
 11 Las, Jolene               SO Luther                   14.52   1 
 12 Rushlow, Kimberly         SO Luther                   14.70   2 
 13 Lanzel, Emma              FR Gale-Ettrick             14.84   1 
 14 Redsten, Allison          FR Gale-Ettrick             15.45   2 
 -- Ross, Abby                SO Black River                 FS   1 
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================
 Meet Record:   12.41  2010        Maya Vazquez (FAT), Arcadia                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                  12.47  
  2 Clark, Samantha           JR Viroqua                  13.05  
  3 Delmedico, Miranda        JR Westby                   13.15  
  4 Stilwell, Ally            SR Viroqua                  13.53  
  5 Millis, Karyn             FR Black River              13.63  
  6 Andre, Ireland            SR Arcadia                  13.67  
  7 Crume, Lexi               JR Westby                   13.69  
  8 Bilitz, Annika            FR Luther                   13.99  
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record:   56.61  5/13/2017   Abbey Zastrow, Arcadia                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                  56.61   2 
  2 Gimurtu, Evelyn           SO Viroqua                1:00.53   2 
  3 Sherry, Sydney            JR Westby                 1:02.02   2 
  4 Novak, Sarah              SR West Salem             1:02.06   2 
  5 Dobbs, Josie              FR Viroqua                1:03.57   2 
  6 Cade, Sierra              SO Westby                 1:03.67   2 
  7 Crume, Lexi               JR Westby                 1:05.96   2 
  8 Ties, Brianna             SR Gale-Ettrick           1:06.22   1 
  9 Karr, Ali                 FR Luther                 1:06.89   2 
 10 Hein, Jordan              FR Gale-Ettrick           1:07.42   1 
 11 Brueggeman, Emily         SO West Salem             1:09.48   1 
 12 Bible, Emma               SO Black River            1:10.23   1 
 13 Wagner, Yuliia            SO Gale-Ettrick           1:24.68   1 
 
Girls 200 Meter Run
===================================================================
 Meet Record:   25.11  5/10/2008   Maya Vazquez, Arcadia                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                  25.32   2 
  2 Gimurtu, Evelyn           SO Viroqua                  26.72   2 
  3 Ross, Abby                SO Black River              26.73   2 
  4 Vance, Delilah            JR Viroqua                  26.91   2 
  5 Anderson, Madelyn         JR Viroqua                  27.66   2 
  6 Fitzpatrick, McKenzie     SR West Salem               27.71   1 
  7 Brown, Ella               SO Black River              28.14   1 
  8 Crume, Lexi               JR Westby                   28.32   2 
  9 Maedke, Jessie            JR Luther                   28.83   2 
 10 Ties, Brianna             SR Gale-Ettrick             28.99   1 
 11 Gorski, Anna              SO West Salem               29.67   1 
 12 Hentsch, Whitney          FR Black River              30.16   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   2:19.60  1993        Lisa Johnson, LaC, La Crescent            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weston, Jillian           SO Viroqua                2:21.75  
  2 Sherry, Sydney            JR Westby                 2:29.53  
  3 Wintrone, Emily           FR Luther                 2:30.03  
  4 Cade, Sierra              SO Westby                 2:31.92  
  5 Myers, Isabel             SO Arcadia                2:35.82  
  6 Brendel, Lauren           SO Viroqua                2:36.37  
  7 Maisenbacher, Mia         JR West Salem             2:40.66  
  8 Hoppe, Cianna             SO Luther                 2:43.23  
  9 Furlano, Aleshia          JR West Salem             2:43.78  
 10 Stuebs, Lauren            JR Luther                 2:55.75  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   5:02.26  5/13/2017   Jillian Weston, Viroqua                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weston, Jillian           SO Viroqua                5:02.26  
  2 Feyen, Dana               SO Gale-Ettrick           5:06.27  
  3 Brendel, Lauren           SO Viroqua                5:45.33  
  4 Wedwick, Abbey            JR Westby                 5:46.88  
  5 Franks, Justice           SO Westby                 5:47.33  
  6 Golden, Brooklynn         SO Arcadia                5:56.80  
  7 Markee, Madison           SR Black River            6:17.96  
  8 Wright, Kylie             SO West Salem             6:20.45  
  9 Las, Abbigayle            FR Luther                 6:33.77  
 10 Thundercloud, Jamyn       SR Black River            6:35.48  
 11 Giblin, Lexi              FR West Salem             6:38.35  
 12 Chen, Chelsea             JR Luther                 7:07.32  
 13 Harbach, Michaela         JR Luther                 7:54.70  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   11:21.26  5/14/2016   Dana Feyen, GET, Gale-Ettrick-Tremp.     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Feyen, Dana               SO Gale-Ettrick          11:21.68  
  2 Weston, Jillian           SO Viroqua               11:58.57  
  3 Schroeder, Kate           JR West Salem            11:58.63  
  4 Wedwick, Abbey            JR Westby                12:38.84  
  5 Franks, Justice           SO Westby                12:47.18  
  6 Kolden, Emma              JR Viroqua               13:30.73  
  7 Call, Julianne            JR Westby                13:47.53  
  8 Markee, Madison           SR Black River           13:59.06  
  9 Deloney, Zyanna           FR Black River           14:06.58  
 10 Wright, Kylie             SO West Salem            14:06.59  
 11 Las, Abbigayle            FR Luther                15:15.62  
 12 Bremer, Morgan            SO Arcadia               15:25.45  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record:   15.07  5/13/2017   Stephanie Brauner, Black River              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brauner, Stephanie        JR Black River              15.89Q  2 
  2 Noble, Lydia              JR Viroqua                  16.52Q  1 
  3 Leum, Xana                SO Viroqua                  16.94q  1 
  4 Olson, Emily              JR Westby                   17.38q  2 
  5 Stackhouse, Mady          JR Viroqua                  17.78q  1 
  6 Luebke, Elsa              SO Westby                   17.79q  2 
  7 Weninger, Sarah           SO Westby                   17.87q  1 
  8 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                  19.82q  2 
  9 Stankey, Bridget          SR Gale-Ettrick             21.70   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
 Meet Record:   15.07  5/13/2017   Stephanie Brauner, Black River              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brauner, Stephanie        JR Black River              15.07  
  2 Leum, Xana                SO Viroqua                  16.31  
  3 Noble, Lydia              JR Viroqua                  16.64  
  4 Olson, Emily              JR Westby                   17.10  
  5 Stackhouse, Mady          JR Viroqua                  17.67  
  6 Luebke, Elsa              SO Westby                   17.70  
  7 Weninger, Sarah           SO Westby                   18.19  
  8 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                  18.54  
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record:   46.36  1989        Shari Kowalski, ARC, Arcadia                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anderson, Madelyn         JR Viroqua                  48.83   2 
  2 Brauner, Stephanie        JR Black River              48.95   2 
  3 Stackhouse, Mady          JR Viroqua                  50.59   2 
  4 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                  50.81   2 
  5 Dobberstein, Emily        JR Luther                   51.83   2 
  6 Olson, Emily              JR Westby                   52.02   2 
  7 Noble, Lydia              JR Viroqua                  52.85   2 
  8 Luebke, Elsa              SO Westby                   54.15   2 
  9 Stankey, Bridget          SR Gale-Ettrick             57.08   1 
 10 Johnson, Zoe              FR West Salem               58.60   1 
 11 Bolstad, Natalie          FR Luther                   58.93   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   51.50  1988        Viroqua, Viroqua                            
                       L Call, K Solverson, B Swanson, B Stalsberg       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Westby                                                53.35  
     1) Saunders, Heaven JR             2) Grabowski, Michaela JR         
     3) Keenlance, Kiarra JR            4) Delmedico, Miranda JR          
  2 Arcadia                                               53.60  
     1) Pronschinske, Wendy FR          2) Doenier, Brook SO              
     3) Andre, Ireland SR               4) Zastrow, Bailey SO             
  3 Black River Falls                                     54.55  
     1) Byrns, Emily SR                 2) Millis, Karyn FR               
     3) Smart, Caitlyn JR               4) Brown, Ella SO                 
  4 Luther                                                54.92  
     1) Rushlow, Kimberly SO            2) Kasten, Skylar SO              
     3) Bilitz, Annika FR               4) Kennedy, Kaitlyn SO            
  5 Gale-Ettrick-Trempea                                  55.92  
     1) Mills, Ellen JR                 2) Chapman, Taylor JR             
     3) Rolbiecki, Brooke FR            4) Feyen, McKenzie SR             
  6 West Salem                                            56.54  
     1) Lun, Cherie SR                  2) Maas, Carla SR                 
     3) Howe, Desjah JR                 4) Gorski, Anna SO                
 -- Viroqua                                                  DQ  
     1) Dehlin, Coriander SR            2) Stilwell, Ally SR              
     3) Vance, Delilah JR               4) Blake, Alice JR                
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   1:48.30  1981        Holmen, Holmen                            
                         J Rochester, J Rochester, K Rochester, K Granum,  
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Black River Falls                                   1:50.29  
     1) Byrns, Emily SR                 2) Brown, Ella SO                 
     3) Brauner, Stephanie JR           4) Ross, Abby SO                  
  2 Viroqua                                             1:51.81  
     1) Stilwell, Ally SR               2) Noble, Lydia JR                
     3) Stackhouse, Mady JR             4) Dehlin, Coriander SR           
  3 Arcadia                                             1:52.74  
     1) Pronschinske, Wendy FR          2) Doenier, Brook SO              
     3) Andre, Ireland SR               4) Zastrow, Bailey SO             
  4 Luther                                              1:54.22  
     1) Rushlow, Kimberly SO            2) Maedke, Jessie JR              
     3) Dobberstein, Emily JR           4) Kennedy, Kaitlyn SO            
  5 Westby                                              1:54.49  
     1) Saunders, Heaven JR             2) Olson, Emily JR                
     3) Keenlance, Kiarra JR            4) Delmedico, Miranda JR          
  6 West Salem                                          1:55.10  
     1) Gorski, Anna SO                 2) Lun, Cherie SR                 
     3) Maas, Carla SR                  4) Fitzpatrick, McKenzie SR       
  7 Gale-Ettrick-Trempea                                2:02.70  
     1) Mills, Ellen JR                 2) Rolbiecki, Brooke FR           
     3) Chapman, Taylor JR              4) Williams, Macy SR              
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   4:08.23  5/10/2008   Arcadia, Arcadia                          
                         T McKeeth, E Suchla, K Quinn, C Reglin            
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Viroqua                                             4:18.56  
     1) Anderson, Madelyn JR            2) Weston, Andrea SR              
     3) Clark, Samantha JR              4) Dobbs, Josie FR                
  2 Luther                                              4:22.43  
     1) Hoppe, Cianna SO                2) Kennedy, Kaitlyn SO            
     3) Maedke, Jessie JR               4) Dobberstein, Emily JR          
  3 West Salem                                          4:23.87  
     1) Novak, Sarah SR                 2) Fitzpatrick, Sydney SO         
     3) Brueggeman, Emily SO            4) Fitzpatrick, McKenzie SR       
  4 Arcadia                                             4:27.61  
     1) Myers, Isabel SO                2) Halvorsen, Charlie SO          
     3) Hoesley, Ellie FR               4) Golden, Brooklynn SO           
  5 Westby                                              4:33.85  
     1) Cade, Sierra SO                 2) Larrington, Abbie FR           
     3) Saunders, Heaven JR             4) Sherry, Sydney JR              
  6 Gale-Ettrick-Trempea                                4:40.04  
     1) Hein, Jordan FR                 2) Rolbiecki, Brooke FR           
     3) Feyen, Dana SO                  4) Ties, Brianna SR               
  7 Black River Falls                                   4:50.85  
     1) Bible, Emma SO                  2) VanAuken, Sonja JR             
     3) Roou, Maggie SO                 4) Karau, Adaylya FR              
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   9:39.52  2007        West Salem, West Salem                    
                         C Oldenburg, R Davis, K Stockheimer, C Rucker     
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Viroqua                                            10:11.01  
     1) Weston, Andrea SR               2) Dobbs, Josie FR                
     3) Fox, Caitlin FR                 4) Kolden, Emma JR                
  2 West Salem                                         10:24.25  
     1) Furlano, Aleshia JR             2) Schroeder, Kate JR             
     3) Fitzpatrick, Sydney SO          4) Novak, Sarah SR                
  3 Westby                                             10:27.66  
     1) Franks, Justice SO              2) Call, Julianne JR              
     3) Larrington, Abbie FR            4) Wedwick, Abbey JR              
  4 Luther                                             10:54.78  
     1) Hoppe, Cianna SO                2) Stratman, Kaitlyn SO           
     3) Stuebs, Lauren JR               4) Wintrone, Emily FR             
  5 Black River Falls                                  11:15.33  
     1) Roou, Maggie SO                 2) Dolesy, Ellie FR               
     3) Karau, Adaylya FR               4) Deloney, Zyanna FR             
  6 Arcadia                                            11:34.53  
     1) Myers, Isabel SO                2) Schlesser, Olivia SO           
     3) Madden, Nicole SO               4) Bremer, Morgan SO              
 
Girls High Jump
================================================================
 Meet Record:    5-06  2011        Jessie Welch, WS, West Salem                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                5-00.00  
  2 Nigh, Rachel              SR Viroqua                5-00.00  
  3 Pronschinske, Wendy       FR Arcadia                5-00.00  
  4 Feyen, McKenzie           SR Gale-Ettrick           4-10.00  
  5 Kennedy, Kaitlyn          SO Luther                 4-08.00  
  6 Crume, Lexi               JR Westby                 4-06.00  
  7 Williams, Macy            SR Gale-Ettrick           4-06.00  
  8 Fox, Caitlin              FR Viroqua                4-04.00  
  8 Weston, Jillian           SO Viroqua                4-04.00  
 10 Hoesley, Ellie            FR Arcadia                4-04.00  
 10 Hein, Jordan              FR Gale-Ettrick           4-04.00  
 -- Johnson, Zoe              FR West Salem                  NH  
 -- Dobberstein, Emily        JR Luther                      NH  
 -- VanAuken, Sonja           JR Black River                 NH  
 -- Guenther, Sarah           SO Black River                 NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
 Meet Record:   10-10  5/13/2017   Linse Wilbur, Westby                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wilbur, Linse             SR Westby                10-10.00  
  2 Novak, Sarah              SR West Salem             9-06.00  
  3 Nigh, Rachel              SR Viroqua                9-00.00  
  4 Mills, Ellen              JR Gale-Ettrick           9-00.00  
  5 Dwyer, Bekah              SO Westby                 8-06.00  
  6 Maedke, Jessie            JR Luther                 8-06.00  
  7 Vance, Delilah            JR Viroqua                7-06.00  
  7 Lun, Cherie               SR West Salem             7-06.00  
  9 Myers, Isabel             SO Arcadia                7-06.00  
 10 Luebke, Elsa              SO Westby                 7-06.00  
 11 Stowe, Marin              SO Black River            7-00.00  
 11 Brueggeman, Emily         SO West Salem             7-00.00  
 11 Ulness, Kora              FR Black River            7-00.00  
 11 Doenier, Brook            SO Arcadia                7-00.00  
 -- Bolstad, Natalie          FR Luther                      NH  
 -- Las, Jolene               SO Luther                      NH  
 -- Kowalewski, Cahtayah      FR Gale-Ettrick                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
 Meet Record:   18-02  5/10/2008   Maya Vazquez, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia               16-11.00  
  2 Brauner, Stephanie        JR Black River           16-05.75  
  3 Feyen, McKenzie           SR Gale-Ettrick          16-02.75  
  4 Vance, Delilah            JR Viroqua               16-00.25  
  5 Ross, Abby                SO Black River           15-10.00  
  6 Williams, Macy            SR Gale-Ettrick          15-09.50  
  7 Clark, Samantha           JR Viroqua               15-01.75  
  8 Zastrow, Bailey           SO Arcadia               15-01.50  
  9 Maas, Carla               SR West Salem            14-06.00  
 10 Bilitz, Annika            FR Luther                13-08.00  
 11 Karr, Ali                 FR Luther                13-03.25  
 12 Las, Jolene               SO Luther                12-10.00  
 13 Howe, Desjah              JR West Salem            12-07.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
 Meet Record:   36-05  5/16/2009   Erika Suchla, ARC, Arcadia                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Macy            SR Gale-Ettrick          33-08.50  
  2 Leum, Xana                SO Viroqua               33-04.75  
  3 Keenlance, Kiarra         JR Westby                32-10.50  
  4 Leadholm, Kim             JR Black River           32-07.50  
  5 Feyen, McKenzie           SR Gale-Ettrick          32-04.00  
  6 Nigh, Rachel              SR Viroqua               31-09.00  
  7 Leadholm, Katie           JR Black River           29-11.75  
  8 Bunnell, Cassidy          FR Black River           29-03.25  
  9 Kick, Lauren              JR Luther                27-07.50  
 
Girls Shot Put
================================================================
 Meet Record:   41-10.25  5/12/2012   LeAnna Bender, GET, Gale-Ettrick-Tremp.  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berklund, Katelin         SR Westby                36-04.50  
  2 Jacobson, Mya             FR West Salem            33-10.75  
  3 Rave, Trevonna            JR Black River           32-09.50  
  4 Hawthorne, Claire         SR Westby                32-04.00  
  5 Duellman, Dorisa          JR Arcadia               30-11.00  
  6 Hall, Krista              SR Westby                29-09.75  
  7 Sipahioglu, Alice         SR Black River           27-03.00  
  8 Kiedrowski, Lexie         FR Gale-Ettrick          27-00.50  
  9 Krause, Kasaya            FR West Salem            27-00.00  
 10 Hunter, Allison           SR Gale-Ettrick          26-06.00  
 11 Kern, Hannah              SR Gale-Ettrick          26-03.00  
 12 Kasten, Skylar            SO Luther                25-10.00  
 13 Brenengen, Hannah         FR West Salem            24-07.75  
 14 Chavez, Michelle          SO Arcadia               24-01.50  
 15 Meyer, Allison            SR Luther                23-11.00  
 16 Bolstad, Natalie          FR Luther                23-05.25  
 
Girls Discus Throw
================================================================
 Meet Record:   135-07  5/17/2014   Annalese Lamke, GET, Gale-Ettrick-Tremp.   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rave, Trevonna            JR Black River             127-10  
  2 Berklund, Katelin         SR Westby                  106-07  
  3 Jacobson, Mya             FR West Salem              102-04  
  4 Duellman, Dorisa          JR Arcadia                  87-06  
  5 Hunter, Allison           SR Gale-Ettrick             84-11  
  6 Kern, Hannah              SR Gale-Ettrick             82-11  
  7 Kasten, Skylar            SO Luther                   79-06  
  8 Brown, Stormie            JR Black River              72-08  
  9 Potter, Jaymie            SR Black River              69-06  
 10 Deal, Emma                FR West Salem               68-07  
 11 Chavez, Michelle          SO Arcadia                  67-07  
 12 Fechner, MiKayla          SO West Salem               64-00  
 13 Meyer, Allison            SR Luther                   57-03  
 14 Kiedrowski, Lexie         FR Gale-Ettrick             56-04  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record:   10.89  5/11/2013   Jordan Millis, Black River Falls            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Heilman, Brent            SR West Salem               11.30Q  2 
  2 Sigler, Corbin            JR Black River              11.58Q  1 
  3 Goodbear, Collin          SO Black River              11.60q  2 
  4 Eversum, Kyle             JR Black River              11.75q  1 
  5 Holt, Brendan             SO West Salem               11.78q  1 
  6 Zimmerman, Marcus         SR Gale-Ettrick             11.80q  1 
  7 Walsh, Daniel             SR Luther                   12.04q  2 
  8 Wopat, Joe                SO West Salem               12.11q  1 
  9 Riley, Ben                SO Luther                   12.12   2 
 10 Fernando, Raul            SO Arcadia                  12.30   2 
 11 Peterson, Stefan          FR Viroqua                  12.41   2 
 12 Yarrington, Chance        SR Arcadia                  12.59   1 
 13 Felton, Sawyer            SO Viroqua                  13.14   1 
 14 Nelson, Ari               FR Viroqua                  13.17   2 
 15 Miller, Jackson           SO Arcadia                  14.39   1 
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================
 Meet Record:   10.89  5/11/2013   Jordan Millis, Black River Falls            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Heilman, Brent            SR West Salem               10.97  
  2 Sigler, Corbin            JR Black River              11.07  
  3 Goodbear, Collin          SO Black River              11.39  
  4 Eversum, Kyle             JR Black River              11.56  
  5 Zimmerman, Marcus         SR Gale-Ettrick             11.84  
  6 Holt, Brendan             SO West Salem               11.90  
  7 Wopat, Joe                SO West Salem               12.22  
  8 Walsh, Daniel             SR Luther                   12.60  
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record:   49.71  5/17/2014   Bryce Koval, Vir, Arcadia                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sigler, Corbin            JR Black River              52.07   2 
  2 Timm, Ian                 SR Luther                   52.80   2 
  3 Lisowski, Kaden           FR Arcadia                  53.65   2 
  4 Jumbeck, Jake             SO Gale-Ettrick             54.44   2 
  5 Stockheimer, Noah         SR West Salem               55.16   2 
  6 Jorgenson, Erik           SO Westby                   55.36   2 
  7 Leum, Elliot              SR Viroqua                  56.33   2 
  8 Ledoux, Grant             SO West Salem               56.78   1 
  9 Clemmensen, Beau          SR Luther                   56.79   2 
 10 Sjoquist, Liam            FR West Salem               59.36   1 
 11 Weltzien, Nick            SO Arcadia                1:03.59   1 
 12 Miller, Jackson           SO Arcadia                1:04.26   1 
 
Boys 200 Meter Run
===================================================================
 Meet Record:   22.53  5/13/2017   Corbin Sigler, Black River                  
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sigler, Corbin            JR Black River              22.53   3 
  2 Dunn, Conner              SR West Salem               23.34   3 
  3 Goodbear, Collin          SO Black River              23.67   3 
  4 Holt, Brendan             SO West Salem               24.25   3 
  5 Skaaland, Lucas           SR Westby                   24.36   3 
  6 Yarrington, Chance        SR Arcadia                  24.72   2 
  7 Ledoux, Grant             SO West Salem               25.01   2 
  8 Simonson, Carter          FR Viroqua                  25.23   2 
  9 Mathison, Haakon          SO Westby                   25.27   3 
 10 Miller, Josh              JR Luther                   25.65   1 
 11 Smith, Isaiah             SR Black River              26.36   2 
 12 Ellefson, Brendan         JR Viroqua                  26.37   1 
 13 Jorgenson, Erik           SO Westby                   26.63   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   1:57.29  1990        Pete Jaeger, WB, Westby                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Romero, Ramon             JR Arcadia                2:00.47  
  2 Vannucchi, David          SO Luther                 2:04.21  
  3 Nelson, Bailey            SR Viroqua                2:05.10  
  4 Peterson, Drew            JR West Salem             2:06.61  
  5 Wintrone, Jacob           SR Luther                 2:09.32  
  6 Johnson, Blake            SO Gale-Ettrick           2:09.94  
  7 Jumbeck, Jake             SO Gale-Ettrick           2:11.35  
  8 Koepnick, Connor          SR West Salem             2:12.05  
  9 Nelson, Marshall          SO Arcadia                2:13.47  
 10 Howe, Trevor              SO Viroqua                2:15.74  
 11 Smith, Eli                SR Black River            2:21.06  
 12 Ziegeweid, James          FR Arcadia                2:21.17  
 13 Kramer, John              FR Black River            2:26.89  
 14 Buros, Brendan            SO Westby                 2:29.03  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   4:24.20  1983        Dean Junk, LaC, La Crescent               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fredrickson, Hayden       JR Westby                 4:28.21  
  2 Romero, Ramon             JR Arcadia                4:29.49  
  3 Nelson, Bailey            SR Viroqua                4:34.67  
  4 Vannucchi, David          SO Luther                 4:36.75  
  5 Wiesender, Adam           SO Black River            4:42.98  
  6 Nelson, Marshall          SO Arcadia                4:46.84  
  7 Sells, Erick              SR West Salem             4:56.73  
  8 Johnson, Blake            SO Gale-Ettrick           4:58.77  
  9 Feyen, Doug               SO Gale-Ettrick           4:59.44  
 10 Larson, Sam               SO Luther                 5:00.91  
 11 Redbird, Stephen          JR Black River            5:15.60  
 12 Buros, Brendan            SO Westby                 5:17.27  
 13 Saner, Sam                SO Viroqua                5:21.33  
 14 McClelland, Jansen        SO Viroqua                5:31.72  
 15 Gjerseth, Zachiah         FR Black River            5:52.28  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
 Meet Record:   9:42.20  1986        Tony Meyers, ARC, Arcadia                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vannucchi, David          SO Luther                 9:55.41  
  2 Fredrickson, Hayden       JR Westby                10:04.70  
  3 Wiesender, Adam           SO Black River           10:33.57  
  4 Feyen, Doug               SO Gale-Ettrick          10:43.39  
  5 Larson, Sam               SO Luther                10:52.96  
  6 Sherry, Kade              SO Westby                11:00.35  
  7 Murphy, Andrew            SO West Salem            11:07.13  
  8 Jumbeck, Joshua           SO Gale-Ettrick          11:10.17  
  9 Firebaugh, Ray            SR Viroqua               11:55.00  
 10 Motszko, Kyle             JR Arcadia               12:02.10  
 11 Handy, Quaid              SO Luther                12:10.43  
 12 Maracek, Caleb            JR Black River           12:37.13  
 13 Bernabei-Grassi, Roberto  SR Black River           13:18.33  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record:   14.58  2003        Steve Teeples, Black River Falls            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wenthe, Davis             FR Gale-Ettrick             15.61Q  1 
  2 Skaaland, Lucas           SR Westby                   15.76Q  2 
  3 Schroeder, Cameron        JR Luther                   15.65q  1 
  4 Gluch, Owen               SR Westby                   16.57q  2 
  5 Vollmar, Nick             SO West Salem               18.41q  2 
  6 Lohr, Zach                FR Viroqua                  18.52q  1 
  7 Ziegler, Cole             SO Gale-Ettrick             19.42q  2 
  8 Normann, Nathan           SR Viroqua                  20.97q  2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
 Meet Record:   14.58  2003        Steve Teeples, Black River Falls            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Skaaland, Lucas           SR Westby                   15.27  
  2 Wenthe, Davis             FR Gale-Ettrick             15.56  
  3 Gluch, Owen               SR Westby                   16.26  
  4 Schroeder, Cameron        JR Luther                   16.41  
  5 Vollmar, Nick             SO West Salem               18.10  
  6 Lohr, Zach                FR Viroqua                  18.82  
  7 Ziegler, Cole             SO Gale-Ettrick             19.18  
  8 Normann, Nathan           SR Viroqua                  21.08  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record:   39.24  5/16/2015   Jim Hoesley,ARC, Arcadia                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wenthe, Davis             FR Gale-Ettrick             41.77   2 
  2 Schroeder, Cameron        JR Luther                   41.77   2 
  3 Skaaland, Lucas           SR Westby                   42.74   2 
  4 Gluch, Owen               SR Westby                   43.69   2 
  5 Engebretson, Ryan         JR Black River              44.68   2 
  6 Thompson, Ben             SO Gale-Ettrick             45.00   2 
  7 Lohr, Zach                FR Viroqua                  45.08   1 
  8 Walsh, Thomas             SO Luther                   45.47   2 
  9 Ziegler, Cole             SO Gale-Ettrick             45.80   2 
 10 Bucek, Benett             JR Black River              46.93   1 
 11 Mastin, Cameron           SR Viroqua                  48.69   1 
 12 Vollmar, Nick             SO West Salem               50.39   1 
 13 Knudson, Ian              SO West Salem               51.14   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   43.88  5/17/2014   Black River Falls, Black River Falls        
                       J Gerzsik, N Greenlaw, M McLinn, G Gjerseth       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Salem                                            45.26  
     1) Ledoux, Tyler SR                2) Heilman, Brent SR              
     3) Wopat, Joe SO                   4) Dunn, Conner SR                
  2 Black River Falls                                     46.18  
     1) Bible, Ethan SO                 2) Eversum, Kyle JR               
     3) Osley, Ethan JR                 4) Goodbear, Collin SO            
  3 Luther                                                47.43  
     1) Riley, Ben SO                   2) Kish, Alex JR                  
     3) Walsh, Thomas SO                4) Walsh, Daniel SR               
  4 Gale-Ettrick-Trempea                                  47.98  
     1) Behan, Ben JR                   2) Dahl, Aaron SR                 
     3) Truax, Nathan JR                4) Thompson, Chris JR             
  5 Westby                                                49.34  
     1) Nelson, Cameron SO              2) Engh, Gabe FR                  
     3) Green, Dan SO                   4) Mathison, Haakon SO            
  6 Viroqua                                               49.78  
     1) Ellefson, Brendan JR            2) Wildingway, Evergreen SO       
     3) Abt, Jonah FR                   4) Nelson, Ari FR                 
  7 Arcadia                                               50.85  
     1) Boberg, Damien JR               2) Olson, Sam SO                  
     3) Pronchinske, Randy SO           4) Weltzien, Nick SO              
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   1:32.12  5/12/2012   Gale-Ettrick-Trempealeau, Gale-Ettrick-Tre
                         C Buening, M McGinnis, G Yang, E Van Vleet        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Salem                                          1:32.99  
     1) Ledoux, Tyler SR                2) Dunn, Conner SR                
     3) Holt, Brendan SO                4) Heilman, Brent SR              
  2 Gale-Ettrick-Trempea                                1:37.83  
     1) Zimmerman, Marcus SR            2) Dahl, Aaron SR                 
     3) Thompson, Ben SO                4) Thompson, Chris JR             
  3 Luther                                              1:39.22  
     1) Riley, Ben SO                   2) Kish, Alex JR                  
     3) Schroeder, Cameron JR           4) Walsh, Daniel SR               
  4 Viroqua                                             1:41.21  
     1) Peterson, Stefan FR             2) Abt, Jonah FR                  
     3) Ellefson, Brendan JR            4) Simonson, Carter FR            
  5 Black River Falls                                   1:41.51  
     1) Bible, Ethan SO                 2) Ulness, Nicholas SO            
     3) Osley, Ethan JR                 4) Eversum, Kyle JR               
  6 Westby                                              1:41.52  
     1) Nelson, Cameron SO              2) Engh, Gabe FR                  
     3) Green, Dan SO                   4) Mathison, Haakon SO            
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   3:26.20  5/17/2014   Arcadia, Arcadia                          
                         J Hoesley, B Lettner, D White, B Koval            
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Gale-Ettrick-Trempea                                3:34.83  
     1) Hanson, Cameron JR              2) Thompson, Ben SO               
     3) Zimmerman, Marcus SR            4) Wenthe, Davis FR               
  2 Luther                                              3:37.16  
     1) Walsh, Thomas SO                2) Wintrone, Jacob SR             
     3) Clemmensen, Beau SR             4) Timm, Ian SR                   
  3 Arcadia                                             3:40.45  
     1) Fernando, Raul SO               2) Lisowski, Kaden FR             
     3) Romero, Ramon JR                4) Yarrington, Chance SR          
  4 West Salem                                          3:44.67  
     1) Peterson, Drew JR               2) Stockheimer, Noah SR           
     3) Ledoux, Tyler SR                4) Wopat, Joe SO                  
  5 Black River Falls                                   3:52.17  
     1) Bucek, Benett JR                2) Bible, Ethan SO                
     3) Engebretson, Ryan JR            4) Redbird, Stephen JR            
 -- Viroqua                                                  DQ  
     1) Veres, Evan SR                  2) Leum, Elliot SR                
     3) Lohr, Zach FR                   4) Nelson, Bailey SR              
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
 Meet Record:   8:13.70  2005        La Crescent, La Crescent                  
                         J Bjerke, W Ekstrom, A Schaitel, D Summerfield    
    School                                               Finals 
================================================================
  1 West Salem                                          8:33.54  
     1) Koepnick, Connor SR             2) Peterson, Drew JR              
     3) Murphy, Andrew SO               4) Stockheimer, Noah SR           
  2 Luther                                              8:38.50  
     1) Wintrone, Jacob SR              2) Clemmensen, Beau SR            
     3) Hackbarth, Jesse SR             4) Handy, Quaid SO                
  3 Gale-Ettrick-Trempea                                8:39.15  
     1) Campbell, Jayden FR             2) Jumbeck, Jake SO               
     3) Jumbeck, Joshua SO              4) Johnson, Blake SO              
  4 Black River Falls                                   9:05.05  
     1) Wiesender, Adam SO              2) Smith, Eli SR                  
     3) Bucek, Benett JR                4) Bernabei-Grassi, Roberto SR    
  5 Viroqua                                             9:11.25  
     1) Veres, Evan SR                  2) Howe, Trevor SO                
     3) McClelland, Jansen SO           4) Leum, Elliot SR                
  6 Arcadia                                             9:36.07  
     1) Motszko, Kyle JR                2) Ziegeweid, James FR            
     3) Weltzien, Nick SO               4) Pronchinske, Randy SO          
 
Boys High Jump
================================================================
 Meet Record:   6-05.50  5/17/2014   Brett Thompson, WS, West Salem            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wenthe, Davis             FR Gale-Ettrick           6-00.00  
  2 Hanson, Cameron           JR Gale-Ettrick           6-00.00  
  3 Thompson, Chris           JR Gale-Ettrick           5-10.00  
  4 Schroeder, Cameron        JR Luther                 5-10.00  
  5 Mathison, Haakon          SO Westby                 5-04.00  
  5 Ulness, Nicholas          SO Black River            5-04.00  
  7 Nelson, Cameron           SO Westby                 5-02.00  
  8 Lohr, Zach                FR Viroqua                5-02.00  
 
Boys Pole Vault
================================================================
 Meet Record:   13-10  5/13/2017   Owen Gluch, Westby                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gluch, Owen               SR Westby                13-10.00  
  2 Veres, Evan               SR Viroqua               12-00.00  
  3 Mastin, Cameron           SR Viroqua               11-06.00  
  4 Nelson, Cameron           SO Westby                11-06.00  
  5 Marley, Jack              JR Gale-Ettrick          10-06.00  
  6 Pronchinske, Randy        SO Arcadia               10-00.00  
  7 Ulness, Nicholas          SO Black River            9-06.00  
  8 Byars, Jeremy             SO Black River            9-00.00  
  9 Vollmar, Nick             SO West Salem             8-00.00  
 -- Firebaugh, Ray            SR Viroqua                     NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
 Meet Record:   22-00.50  1978        Bob Wetsteon, ONA, Onalaska              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zimmerman, Marcus         SR Gale-Ettrick          21-02.00  
  2 Hanson, Cameron           JR Gale-Ettrick          20-10.00  
  3 Heilman, Brent            SR West Salem            20-08.75  
  4 Sigler, Corbin            JR Black River           20-07.25  
  5 Engebretson, Ryan         JR Black River           19-05.00  
  6 Ziegler, Cole             SO Gale-Ettrick          18-11.50  
  7 Holt, Brendan             SO West Salem            18-10.75  
  8 Walsh, Thomas             SO Luther                18-10.25  
  9 Walsh, Daniel             SR Luther                17-10.25  
 10 Mahnke, Ben               SR Luther                17-01.00  
 11 Lisowski, Kaden           FR Arcadia               16-09.00  
 12 Suchla, Ben               SO Arcadia               16-05.25  
 13 Simonson, Carter          FR Viroqua               10-08.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================
 Meet Record:   44-09.50  5/10/2008   Jacob Welch, WS, West Salem              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Skaaland, Lucas           SR Westby                42-09.25  
  2 Hanson, Cameron           JR Gale-Ettrick          41-01.75  
  3 Truax, Nathan             JR Gale-Ettrick          40-07.50  
  4 Gluch, Owen               SR Westby                40-07.25  
  5 Ziegler, Cole             SO Gale-Ettrick          40-07.00  
  6 Engebretson, Ryan         JR Black River           39-09.50  
  7 Riley, Ben                SO Luther                38-03.50  
  8 Ledoux, Tyler             SR West Salem            37-11.75  
  9 Bible, Ethan              SO Black River           37-09.50  
 10 Wopat, Joe                SO West Salem            36-05.50  
 11 Wildingway, Evergreen     SO Viroqua               34-01.50  
 12 Clemmensen, Beau          SR Luther                33-08.50  
 
Boys Shot Put
================================================================
 Meet Record:   58-00  5/11/2013   Brad Walski, GET, Gale-Ettrick-Tremp.       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lampman, Michael          SR Viroqua               48-02.75  
  2 Goodbear, Collin          SO Black River           44-01.75  
  3 Diehl, Steve              JR Viroqua               41-11.00  
  4 Johnson, Cole             JR Gale-Ettrick          41-06.50  
  5 Glassmaker, John          JR West Salem            41-01.50  
  6 Riehle, Nathan            JR Gale-Ettrick          40-03.50  
  7 Weilandt, Tony            JR West Salem            39-08.50  
  8 Osley, Ethan              JR Black River           37-05.00  
  9 Behan, Ben                JR Gale-Ettrick          37-03.75  
 10 Sweeney, Gabe             SR West Salem            36-10.50  
 11 Boberg, Damien            JR Arcadia               36-00.50  
 12 Eggert, Blake             SR Luther                35-10.50  
 13 Olson, Sam                SO Arcadia               33-07.25  
 14 Larson, Josh              FR Luther                33-03.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================
 Meet Record:   174-05  1997        Andy Kiedrowski, GET, Gale-Ettrick-Tremp.  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lampman, Michael          SR Viroqua                 156-01  
  2 Weilandt, Tony            JR West Salem              130-02  
  3 Riehle, Nathan            JR Gale-Ettrick            126-06  
  4 Boberg, Damien            JR Arcadia                 125-05  
  5 Diehl, Steve              JR Viroqua                 123-10  
  6 Murray, Cole              SR West Salem              113-07  
  7 Pronchinske, Randy        SO Arcadia                 111-04  
  8 Kish, Alex                JR Luther                  108-04  
  9 Inglett, Ronnie           SO Westby                  106-00  
 10 Bolstad, Alex             JR Luther                  100-06  
 11 Olson, Sam                SO Arcadia                  91-06  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Viroqua                    180.50     2) Westby                    136   
    3) Arcadia                    101        4) Black River Falls          90   
    5) Gale-Ettrick-Trempea        65        6) West Salem                 56.50
    7) Luther                      41                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Gale-Ettrick-Trempea       153        2) West Salem                109   
    3) Black River Falls          102.50     4) Westby                     93.50
    5) Luther                      91        6) Viroqua                    73   
    7) Arcadia                     47