Licensed to Tomah High School          HY-TEK's Meet Manager 5/11/2017 08:34 PM
                       Tomah Middle School Invitational                        
                            Tomah, WI  - 5/11/2017                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Wopat, Maddy               8 West Salem             13.68      13.72  13   6   
  2 Hammes, Sydney             8 West Salem             13.88      13.73  13   4   
  3 Fritsche, Jada             7 Tomah MS               14.00      13.88  13   3   
  4 Walz, Lydia                  Onalaska               15.20      14.19  10   2   
  5 Lockington, Ahnna          8 Longfellow/L           14.80      14.33  12   1   
  6 Mickelson, Libby           8 Longfellow/L           14.70      14.34  13 
  7 Arlt, Katie                7 Longfellow/L           14.70      14.42  12 
  8 Bronston, Kiya               Onalaska               14.42      14.49  13 
  9 Binegar, Cokie               Onalaska               14.63      14.53  13 
 10 Sheard, Makenzie           7 Longfellow/L           15.10      14.56  11 
 11 Niemann, Ncaylee           7 Longfellow/L           14.90      14.68  12 
 12 Dillard, Jamia               Onalaska               15.00      14.72  11 
 13 Fincher, Serena            8 West Salem             15.02      14.81  11 
 14 Biondo, Brooklyn           7 Longfellow/L           15.40      14.91  10 
 15 McGarry, Malia               Onalaska               14.97      14.96  12 
 15 Hyatt, Madisyn             7 Tomah MS               14.91      14.96  12 
 17 Dalton, Emily              8 Longfellow/L           15.01      15.00  11 
 17 Grosch, Torie              8 Longfellow/L           14.90      15.00  12 
 19 Grosch, Sophie             6 Longfellow/L           15.90      15.06   8 
 20 Marsolek, Elyssa           7 Longfellow/L           15.20      15.08  10 
 21 Herlitzke, Ava             6 Longfellow/L           18.00      15.11   3 
 22 Banasik-Wuench, Autumn     7 Longfellow/L           15.50      15.13   9 
 23 Ewers, Madeline            6 Tomah MS               15.06      15.16  11 
 24 Vang, Gao Jer                Onalaska               14.94      15.20  12 
 24 Highman, Miranda           6 Longfellow/L           15.10      15.20  10 
 26 Blackhawk, Savannah        8 Tomah MS               15.37      15.32  10 
 27 Egge, Ashlyn                 Onalaska               15.63      15.33   9 
 28 Culp, Jessica                Onalaska               15.00      15.40  11 
 29 Odegard, Jasmine             Onalaska               16.00      15.42   7 
 29 Weiner, Stella               Onalaska               16.00      15.42   8 
 31 Urbanek, Serena              Onalaska               15.27      15.45  10 
 32 Lisick, Alison             8 Longfellow/L           17.00      15.51   4 
 33 Brueggeman, Abby           7 West Salem             15.63      15.52   9 
 33 Wick, Addison                Onalaska               15.63      15.52   9 
 35 Singvah, Charity             Onalaska               15.34      15.56  10 
 36 Fleming, Alyson            8 Tomah MS               15.08      15.58  11 
 37 Waitkus, Sydney            7 Tomah MS               15.33      15.59  10 
 38 Haun, Abigail                Onalaska               16.04      15.60   7 
 39 Gray, Cadie                6 Longfellow/L           16.30      15.64   6 
 40 Keller, Courtney           6 Tomah MS               15.09      15.65  11 
 41 Blanco, Kendall            6 Longfellow/L           16.40      15.66   6 
 42 Duquette, Amara            8 Onalaska               15.64      15.75   9 
 43 Dahl, Margaret             7 Tomah MS               16.03      15.78   7 
 44 Slaby, Keelyn              7 Longfellow/L           15.95      15.84   8 
 45 Robinson, Lily             7 Longfellow/L           15.50      15.85   9 
 46 Pickar, Marissa            7 Longfellow/L           15.90      15.88   8 
 47 Thao, PA Houa                Onalaska               16.00      15.91   7 
 48 Law, Brianna                 Onalaska               16.00      15.96   8 
 49 Thomson, Cadence           7 Tomah MS               16.06      16.06   7 
 50 Fisher, Alex               8 Longfellow/L           17.00      16.09   5 
 51 Adams, Aeryall             7 Tomah MS               15.98      16.12   8 
 52 Ira, Kylie                   Onalaska               15.58      16.13   9 
 53 Burns, Sophia                Onalaska               16.00      16.16   8 
 54 Fife, River                6 Longfellow/L           16.20      16.21   6 
 54 Banasik-Wuench, Aubrey     6 Longfellow/L           15.90      16.21   8 
 54 Tillman, Olivia              Onalaska               15.82      16.21   9 
 57 Carnal, Zalia              8 Longfellow/L           16.49      16.26   6 
 57 Gerrard, Giana             6 Longfellow/L           16.90      16.26   5 
 59 Ellefson, Jasmine          6 Longfellow/L           18.00      16.40   3 
 60 Schulz, Annalisa           8 West Salem             16.68      16.44   6 
 60 Schwabe, Donna             6 Longfellow/L                      16.44   1 
 62 Sedlmayer, Ali             8 West Salem             17.00      16.46   4 
 63 Rodriguez, Alexia          6 Tomah MS               16.57      16.57   6 
 64 Kupinski, Karis            7 Longfellow/L           17.00      16.65   5 
 65 Marx, Kailey                 Onalaska               14.40      16.76  13 
 66 Deal, Tessa                6 West Salem             16.51      16.79   6 
 67 Carr, Lily                 6 Longfellow/L                      16.86   1 
 68 Lee, Julie                 6 Longfellow/L           17.00      16.99   5 
 69 Xiong, Gaomee              8 Longfellow/L           17.00      17.10   5 
 70 Cvikota, Aly               6 West Salem             17.39      17.25   4 
 71 Gray, Brooke               8 Longfellow/L           18.00      17.27   3 
 72 Keyser, Makayla            6 Tomah MS               17.66      17.38   3 
 73 Sanders-Mikkelson, Klara     Onalaska               18.00      17.43   3 
 74 Hartung, Lainee            8 Longfellow/L           16.90      17.47   5 
 75 Gnewikow, Alysabeth        8 Tomah MS               17.90      17.76   3 
 76 Zumach, Bethany            8 Longfellow/L           18.20      17.86   2 
 77 Drew, Makayla              6 West Salem             17.53      18.00   4 
 78 Finn, Lauren               7 Longfellow/L           18.70      18.06   2 
 79 Cham, Amina                  Onalaska               23.32      19.69   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jeranek, Natalie           8 West Salem             29.00      28.41   7   6   
  2 Gamoke, Olivia             8 Onalaska               35.00      29.21   4   4   
  3 Wynos, Kari                7 Longfellow/L           31.10      29.75   7   3   
  4 Lockington, Ahnna          8 Longfellow/L           30.20      29.76   7   2   
  5 Murray, Moriah             7 Tomah MS               33.00      30.58   5   1   
  6 Voter, Sarah                 Onalaska               32.80      31.11   5 
  7 Von Ruden, Madeline        8 Longfellow/L           34.00      31.39   5 
  8 Benish, Ashlynn            7 Tomah MS               32.75      32.00   6 
  9 Dodsworth, Mandy           6 Tomah MS               32.43      32.03   6 
 10 Swallow, Azrielle          7 Tomah MS               34.14      32.35   4 
 11 Lonning, Jillian             Onalaska               32.51      32.41   6 
 12 Stoll, McKenna             7 West Salem             32.50      32.44   6 
 13 Fleming, Alyson            8 Tomah MS               33.19      32.78   5 
 14 Waitkus, Sydney            7 Tomah MS               32.24      33.19   6 
 15 Van Hoof, Rebecca          7 Tomah MS               32.64      33.51   6 
 16 Robinson, Lily             7 Longfellow/L           34.00      33.90   4 
 17 Triggs, Kiera              6 Tomah MS               35.07      34.10   3 
 18 Gerrard, Giana             6 Longfellow/L           35.00      34.44   4 
 19 Sedlmayer, Ali             8 West Salem             39.20      34.75   2 
 20 Rodriguez, Alexia          6 Tomah MS               36.03      34.94   3 
 21 Fisher, Alex               8 Longfellow/L           34.00      35.07   5 
 22 Schulz, Annalisa           8 West Salem             37.20      35.17   3 
 23 Deal, Tessa                6 West Salem             35.90      35.52   3 
 24 Cvikota, Aly               6 West Salem             39.00      35.97   2 
 25 Alden, Alyssa              7 Tomah MS                          37.88   1 
 26 Gnewikow, Alysabeth        8 Tomah MS               38.40      39.21   2 
 27 Finn, Lauren               7 Longfellow/L           35.00      40.29   4 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gamoke, Olivia             8 Onalaska             1:07.05    1:07.06   4   6   
  2 Donahue, Alena             6 West Salem           1:14.00    1:10.91   4   4   
  3 Priebe, Allyson            8 West Salem           1:10.00    1:11.34   4   3   
  4 Poelma, Julia              8 Longfellow/L         1:12.00    1:11.66   4   2   
  5 Sheard, Makenzie           7 Longfellow/L         1:10.00    1:12.01   4   1   
  6 Fife, River                6 Longfellow/L         1:15.00    1:17.01   4 
  7 Lucka, Brooke              8 Tomah MS             1:22.65    1:20.80   3 
  8 Shepard, Miriam            7 Longfellow/L         1:23.00    1:22.80   3 
  9 Schmitz, Sophia            7 Longfellow/L         1:25.00    1:23.55   3 
 10 Miller, Kaylee             6 Tomah MS                        1:24.95   1 
 11 Finn, Shannon              7 Longfellow/L         1:30.00    1:26.33   1 
 12 Keller, Courtney           6 Tomah MS             1:26.81    1:27.58   2 
 13 Gnewikow, Alysabeth        8 Tomah MS             1:25.41    1:28.41   2 
 14 Klingelhofer, Morgan       8 Longfellow/L         1:30.00    1:34.32   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malecek, Lydia               Onalaska             2:51.00    2:37.10    6   
  2 Wicox-Borg, Hannah         8 Tomah MS             2:44.00    2:37.79    4   
  3 Malecek, Kora                Onalaska             2:53.00    2:41.89    3   
  4 Malecek, Amalia              Onalaska             2:49.47    2:46.49    2   
  5 Donahue, Alena             6 West Salem           2:42.00    2:48.26    1   
  6 Clements, Aubrey             Onalaska             2:45.55    2:48.43  
  7 Roberts, Molly             6 West Salem           2:51.00    2:51.10  
  8 Schwarz, Rebekah           7 West Salem           2:53.00    2:51.91  
  9 Moon, Elise                7 Tomah MS             3:13.85    2:54.36  
 10 Kearns, Carolyn              Onalaska             3:21.00    2:54.90  
 11 Carranza, Santanna         6 Longfellow/L         3:00.00    2:55.36  
 12 Sheard, Makenzie           7 Longfellow/L         2:50.00    2:56.41  
 13 Heise, Sydney              7 Longfellow/L         2:59.00    2:56.62  
 14 Quackenbush, Morgan        6 West Salem           2:52.00    2:57.72  
 15 Giblin, Maddie             6 West Salem           3:18.00    2:58.76  
 16 Waldner, Brooklyn            Onalaska             3:09.00    3:02.31  
 17 Poelma, Julia              8 Longfellow/L         3:04.00    3:04.49  
 18 Hoffmeister, Brynn         7 West Salem           3:23.00    3:13.73  
 19 Farley, Magei              6 West Salem           3:20.00    3:18.29  
 20 Mitchell, Elsa             8 West Salem           3:25.00    3:19.10  
 21 Murphy, Ciarra             6 Tomah MS             3:51.00    3:22.74  
 22 Schmitz, Sophia            7 Longfellow/L         3:06.00    3:24.21  
 23 Finn, Shannon              7 Longfellow/L         3:30.00    3:24.78  
 24 Klingelhofer, Morgan       8 Longfellow/L         3:17.00    3:33.17  
 25 Pence, Sophia              6 Longfellow/L         3:35.00    3:34.18  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wicox-Borg, Hannah         8 Tomah MS             5:39.00    5:43.60    6   
  2 Malecek, Lydia               Onalaska             6:16.00    5:44.57    4   
  3 Malecek, Kora                Onalaska             6:14.00    5:44.84    3   
  4 Malecek, Amalia              Onalaska             5:55.50    5:56.75    2   
  5 Clements, Aubrey             Onalaska             6:09.00    5:59.17    1   
  6 Wehrs, Lily                6 West Salem           6:10.00    6:04.16  
  7 Donahue, Alena             6 West Salem           6:20.00    6:10.27  
  8 Delgado, Claudia             Onalaska             6:30.30    6:14.40  
  9 Quackenbush, Morgan        6 West Salem           6:19.00    6:14.83  
 10 Carranza, Santanna         6 Longfellow/L         6:26.00    6:18.96  
 11 McKinney, Ella             6 West Salem           6:08.00    6:19.24  
 12 Kearns, Carolyn              Onalaska             7:16.00    6:25.08  
 13 Lonning, Jillian             Onalaska             6:32.16    6:28.53  
 14 Heise, Sydney              7 Longfellow/L         6:58.00    6:30.10  
 15 Tauscher, Macey            6 West Salem           6:13.00    6:36.70  
 16 Giblin, Maddie             6 West Salem           7:26.00    6:46.52  
 17 Clements, Emma             8 West Salem           6:45.00    6:53.63  
 18 Farley, Magei              6 West Salem           7:18.00    7:24.28  
 19 Mitchell, Elsa             8 West Salem           7:26.00    7:29.83  
 20 Kline, Madeleine           7 Tomah MS             7:29.00    7:30.65  
 21 Renaud, Natalie            6 Tomah MS             7:31.00    7:52.23  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mazur, Madison             8 Tomah MS               15.62      15.25   4   6   
  2 Wopat, Maddy               8 West Salem             16.28      16.02   4   4   
  3 Cagle, Macy                7 Longfellow/L           16.64      16.44   4   3   
  4 Culp, Jessica                Onalaska               17.09      16.60   4   2   
  5 Vang, Gao Jer                Onalaska               17.06      17.05   4   1   
  6 Wynos, Kari                7 Longfellow/L           17.28      17.37   4 
  7 Tauscher, Macey            6 West Salem             19.17      18.82   2 
  8 Benish, Ashlynn            7 Tomah MS               19.17      18.96   2 
  9 Law, Brianna                 Onalaska               20.00      19.15   2 
 10 Kupinski, Karis            7 Longfellow/L           22.00      19.29   1 
 11 Mathy, Makena                Onalaska               17.58      19.34   3 
 12 Tobert, Lily                 Onalaska               20.00      19.62   2 
 13 Suchla, Kayli                Onalaska               19.60      19.79   2 
 14 Ira, Kylie                   Onalaska               18.58      20.41   3 
 15 Sedlmayer, Ali             8 West Salem             23.43      20.43   1 
 16 Schmitz, Tianna              Onalaska               20.00      20.78   2 
 16 Hartung, Gracee            6 Longfellow/L           22.00      20.78   1 
 18 Shepard, Miriam            7 Longfellow/L                      20.91   1 
 19 Bell, Aliyah                 Onalaska               19.06      21.09   2 
 20 Van Hoof, Rebecca          7 Tomah MS               17.68      21.13   3 
 21 Dixon, Ariana              7 Longfellow/L           18.21      22.19   3 
 22 Fenn, Ashley                 Onalaska               18.00      22.67   3 
 
Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mazur, Madison             8 Tomah MS               31.51      30.97   2   6   
  2 Cagle, Macy                7 Longfellow/L           36.10      36.60   2   4   
  3 Dixon, Ariana              7 Longfellow/L           34.60      38.40   2   3   
  4 Fenn, Ashley                 Onalaska               40.00      39.22   2   2   
  5 Schmitz, Tianna              Onalaska               40.13      39.83   1   1   
  6 Schwaab, Lauren              Onalaska               42.12      39.93   1 
  7 Tobert, Lily                 Onalaska               40.00      40.67   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 West Salem                                          56.90      55.66   3   6   
  2 Longfellow/LDI                                      58.20      55.89   3   4   
  3 Onalaska                                            57.06      57.08   3   2   
  4 Longfellow/LDI  'B'                               1:00.00     x58.19   3 
  5 Tomah MS  'B'                                     1:02.75     x58.21   2 
  6 Onalaska  'D'                                     1:04.00   x1:00.43   2 
  7 Tomah MS                                          1:01.47    1:00.52   3 
  8 West Salem  'B'                                   1:02.00   x1:00.69   2 
  9 Longfellow/LDI  'C'                               1:02.00   x1:00.91   2 
  9 Onalaska  'B'                                     1:01.40   x1:00.91   3 
 11 Longfellow/LDI  'D'                               1:10.00   x1:01.37   2 
 12 Onalaska  'C'                                     1:03.50   x1:02.01   2 
 13 Longfellow/LDI  'J'                                         x1:03.05   1 
 14 Longfellow/LDI  'F'                               1:12.00   x1:04.75   1 
 15 Longfellow/LDI  'E'                               1:11.00   x1:06.07   1 
 16 Longfellow/LDI  'I'                                         x1:06.51   1 
 17 Longfellow/LDI  'G'                                         x1:11.86   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Longfellow/LDI                                    2:02.00    2:01.57   3   6   
  2 Onalaska  'B'                                     2:08.71   x2:05.00   3 
  3 West Salem                                        2:06.00    2:05.30   3   4   
  4 Longfellow/LDI  'B'                               2:04.00   x2:06.15   3 
  5 Onalaska                                          2:04.86    2:06.43   3   2   
  6 Longfellow/LDI  'D'                               2:13.00   x2:09.40   2 
  7 Longfellow/LDI  'E'                               2:14.00   x2:13.49   2 
  8 Longfellow/LDI  'G'                                         x2:13.76   2 
  9 Onalaska  'C'                                     2:18.70   x2:17.92   2 
 10 Tomah MS                                          2:19.63    2:18.05   2 
 11 Onalaska  'D'                                     2:20.00   x2:18.21   2 
 12 Longfellow/LDI  'F'                                         x2:21.42   1 
 13 Longfellow/LDI  'J'                                         x2:28.61   1 
 14 Longfellow/LDI  'I'                                         x2:38.08   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Onalaska                                          4:43.00    4:45.03   2   6   
  2 Longfellow/LDI                                    5:50.00    4:48.48   1   4   
  3 Tomah MS                                          5:10.00    4:54.99   2   2   
  4 West Salem                                        4:50.00    4:56.53   2 
  5 Longfellow/LDI  'B'                               6:30.00   x5:12.82   1 
  6 Longfellow/LDI  'C'                               7:00.00   x5:35.89   1 
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeranek, Natalie           8 West Salem                      5-02.00    6   
  2 Arlt, Katie                7 Longfellow/L                    4-04.00    4   
  3 Breidenbach, Emma            Onalaska                        4-02.00    3   
  4 Fuller, Sara                 Onalaska                        4-00.00    2   
  5 Wintin, Ava                7 Longfellow/L                    4-00.00    1   
  6 Gehrke, Anne                 Onalaska                        4-00.00  
  7 Kline, Madeleine           7 Tomah MS             4-00.00    4-00.00  
  8 Fincher, Serena            8 West Salem                      3-10.00  
  8 Brueggeman, Abby           7 West Salem                      3-10.00  
  8 Jones, Kiyana              8 Longfellow/L                    3-10.00  
 -- Lucka, Brooke              8 Tomah MS             3-08.00         NH  
 -- Keller, Courtney           6 Tomah MS             3-06.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hammes, Sydney             8 West Salem                     15-01.25    6   
  2 Arlt, Katie                7 Longfellow/L                   14-02.50    4   
  3 Wicox-Borg, Hannah         8 Tomah MS            12-05.00   12-07.25    3   
  4 Mickelson, Libby           8 Longfellow/L                   12-07.00    2   
  5 Grosch, Torie              8 Longfellow/L                   12-01.50    1   
  6 Cagle, Macy                7 Longfellow/L                   12-00.00  
  7 Bronston, Kiya               Onalaska            11-08.00   11-10.00  
  8 Priebe, Allyson            8 West Salem                     11-09.25  
  9 Hartung, Lainee            8 Longfellow/L                   11-08.50  
  9 Lisick, Alison             8 Longfellow/L                   11-08.50  
 11 Walz, Lydia                  Onalaska                       11-06.75  
 12 Gehrke, Anne                 Onalaska                       11-04.75  
 13 Haun, Abigail                Onalaska                       11-02.25  
 14 Suchla, Kayli                Onalaska                       11-01.00  
 15 Tobert, Lily                 Onalaska                       11-00.00  
 16 Dillard, Jamia               Onalaska                       10-11.75  
 17 Kloehn, Olivia               Onalaska                       10-08.00  
 18 Culp, Jessica                Onalaska                       10-02.75  
 19 Donahue, Alena             6 West Salem                     10-01.00  
 20 Bakken, Brooke             8 Tomah MS            10-02.00   10-00.50  
 21 Villasenor, Dafne            Onalaska                       10-00.25  
 22 Malone-Day, Khyree         7 Longfellow/L                   10-00.00  
 23 Dodsworth, Mandy           6 Tomah MS             9-07.00    9-10.25  
 24 Adams, Aeryall             7 Tomah MS             9-01.00    9-03.00  
 25 Rodriguez, Alexia          6 Tomah MS             8-08.00    8-08.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kohler, Tasia              8 Longfellow/L                   30-09.50    6   
  2 Wopat, Maddy               8 West Salem          29-02.00   29-00.00    4   
  3 Pigorsch, Izabella         8 Longfellow/L                   29-00.00    3   
  4 Slaby, Keelyn              7 Longfellow/L                   28-00.00    2   
  5 Wynos, Kari                7 Longfellow/L                   27-09.00    1   
  6 Dickman, Grace             7 Longfellow/L                   27-03.50  
  7 Poelma, Julia              8 Longfellow/L                   25-10.00  
  8 Moon, Elise                7 Tomah MS            26-00.00   25-05.25  
  9 Shepard, Miriam            7 Longfellow/L                   24-09.00  
 10 Deal, Tessa                6 West Salem          23-08.00   23-11.00  
 11 Law, Brianna                 Onalaska                       21-05.00  
 12 Jones, Rachel              8 Longfellow/L                   20-00.50  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Retzlaff, Amelia           8 Tomah MS            28-08.00   28-01.75    6   
  2 Sheard, Makenzie           7 Longfellow/L                   26-03.00    4   
  3 Hartung, Lainee            8 Longfellow/L                   26-00.50    3   
  4 Fuller, Sara                 Onalaska            24-10.00   25-06.25    2   
  5 Morris, Jenna              8 Longfellow/L                   25-03.00    1   
  6 Anderson, Skylar           8 Tomah MS            23-00.00   25-01.75  
  7 Steinhoff, Sabin           7 Tomah MS            23-03.00   24-04.50  
  8 Thao, Soviolet               Onalaska            22-04.00   23-10.25  
  9 Squires, Taylor            6 Tomah MS            21-01.00   23-03.75  
 10 Schulz, Annalisa           8 West Salem                     22-09.50  
 11 Zumach, Bethany            8 Longfellow/L                   22-07.75  
 12 Fuchsel, Alivia              Onalaska            21-00.00   22-07.00  
 13 Hitchler, Sarah              Onalaska            20-09.00   21-06.25  
 14 Johnson, Jada              7 Longfellow/L                   19-09.50  
 15 Perry, Erin                6 Tomah MS            20-03.00   19-08.00  
 16 Tejeda, Lillianah          8 Tomah MS            19-03.00   19-00.00  
 17 Krog, Ashley               7 Tomah MS            16-05.00   17-07.00  
 18 Law, Brianna                 Onalaska            14-10.00   16-02.50  
 19 Thao, Essence                Onalaska            16-03.00   16-00.00  
 20 Ellefson, Jasmine          6 Longfellow/L                   15-08.50  
 21 Finn, Lauren               7 Longfellow/L                   15-06.25  
 22 Alden, Alyssa              7 Tomah MS            15-11.00   15-01.50  
 23 Marx, Kailey                 Onalaska            13-10.00   13-03.00  
 24 Thao, PA Houa                Onalaska            14-00.00   12-10.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Retzlaff, Amelia           8 Tomah MS               80-08      75-00    6   
  2 Vang, Gao Jer                Onalaska               64-01      68-03    4   
  3 Thao, Soviolet               Onalaska               67-00      65-07    3   
  4 Fleming, Alyson            8 Tomah MS               59-06      59-00    2   
  5 Johnson, Jada              7 Longfellow/L                      58-09    1   
  6 Morris, Jenna              8 Longfellow/L                      58-08  
  7 Squires, Taylor            6 Tomah MS               46-05      58-00  
  8 Kloehn, Olivia               Onalaska               55-10      55-03  
  9 Fenn, Ashley                 Onalaska               55-06      55-00  
 10 Binegar, Cokie               Onalaska               53-03      53-06  
 11 Egge, Ashlyn                 Onalaska               57-11      53-04  
 12 Steinhoff, Sabin           7 Tomah MS               69-10      51-00  
 13 Schwarz, Rebekah           7 West Salem                        50-08  
 14 Clements, Emma             8 West Salem                        50-00  
 15 Krog, Ashley               7 Tomah MS               38-06      47-00  
 16 Alden, Alyssa              7 Tomah MS               50-02      46-03  
 17 Thao, Essence                Onalaska               43-03      44-03  
 18 Keyser, Makayla            6 Tomah MS               34-04      42-07  
 19 Zumach, Bethany            8 Longfellow/L                      39-03  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hyatt, Baily               8 Tomah MS               12.19      11.85  10   6   
  2 Hansen, Teegan             8 West Salem             12.25      12.12  10   4   
  3 Herlitzke, Mason           7 Longfellow/L           13.10      12.28   9   3   
  4 Shephard, Ethan            7 Longfellow/L           13.10      12.33   9   1.50
  4 Kalosis, AJ                  Onalaska               13.01      12.33   9   1.50
  6 Westpfahl, Evan            8 Tomah MS               12.41      12.42  10 
  7 Savarin, Michael             Onalaska               13.23      12.53   9 
  8 Harris, Christopher          Onalaska               13.06      12.61   9 
  9 Reed, Zander                 Onalaska               13.57      12.62   9 
 10 Radde, Ermias                Onalaska               12.90      12.67  10 
 11 Kalland Jr, Billy          7 Tomah MS               12.81      12.73  10 
 12 Lueck, Brandon             8 Tomah MS               13.74      12.74   8 
 13 Dauffenbach, Issac         7 Longfellow/L           12.99      12.76  10 
 14 Urbanek, Avian               Onalaska               12.54      13.02  10 
 15 Skelton, Easton            7 Longfellow/L           13.30      13.05   9 
 16 Dumars, Collin             7 West Salem             12.84      13.08  10 
 17 Hanson, Nik                7 West Salem             14.37      13.48   7 
 18 Schwier, Orin              8 West Salem             14.60      13.53   6 
 18 Lee, Christian               Onalaska               13.31      13.53   9 
 20 Miller, Hunter             7 Tomah MS               14.16      13.55   7 
 21 Gribble, Nathan            8 West Salem             14.20      13.69   7 
 21 Alsobrooks, Ethan            Onalaska               13.90      13.69   8 
 23 Brown, Coy                 7 Tomah MS               13.60      13.81   8 
 24 Foss, Thane                7 Tomah MS               13.94      13.92   8 
 25 Heger, Ethan               7 West Salem             14.11      13.97   7 
 25 Christianson, Gavin        8 Longfellow/L           13.99      13.97   8 
 27 Fowler, Joseph             8 Tomah MS               14.02      14.05   8 
 28 Keys, Xavier                 Onalaska               14.52      14.07   7 
 29 Kimpton, Drake             7 Tomah MS               14.42      14.17   7 
 30 Sharpe, Connor             7 Tomah MS               14.34      14.19   7 
 31 Jones, Markus                Onalaska               14.05      14.31   8 
 32 Hubbard, Ben               7 Longfellow/L           14.80      14.42   6 
 33 Mattison, Jacob              Onalaska               14.95      14.54   6 
 34 Mydy, Isaac                  Onalaska               14.83      14.60   6 
 35 Brown, Jaden               7 Tomah MS               14.93      14.71   6 
 36 Oyen, Jacob                  Onalaska               14.09      14.77   8 
 37 Gebczyk, Brayden           7 Tomah MS               14.88      14.90   6 
 38 Giesinger, Joshua            Onalaska               14.96      14.91   6 
 39 Zieme, Austin              6 Longfellow/L           15.40      15.18   4 
 40 Linn, Zachery              7 Tomah MS               15.40      15.38   4 
 41 Niemann, Nolan             7 Longfellow/L           15.60      15.40   4 
 42 Whelan, Patrick            6 Tomah MS               16.60      15.53   3 
 43 Stoekly, Gavin             8 West Salem             18.90      15.74   2 
 44 Giese, Elliot              7 Longfellow/L           16.00      15.84   4 
 45 Southworth, Gavin            Onalaska               15.87      15.89   4 
 46 Mashak, Ethan              6 Longfellow/L           15.97      16.02   4 
 47 Erickson, Collin           6 Longfellow/L           15.40      16.20   4 
 48 Dunn, Richard              6 Tomah MS               16.66      16.27   3 
 49 Hundt, Elijah              6 Longfellow/L           15.90      16.34   4 
 50 Dressel, Peter             7 West Salem             16.62      16.43   3 
 51 Glynn, Mason               6 West Salem             18.59      16.58   2 
 52 Torres, Steven             6 West Salem             16.49      16.80   3 
 53 Jelinek, Christian         6 Tomah MS               16.40      17.01   3 
 54 Quackenboss, Ryan          7 Longfellow/L           17.60      17.29   2 
 55 Smith, Austin              7 West Salem             16.84      17.45   3 
 56 Koepp, Connor              8 West Salem             17.12      17.58   2 
 57 Keeton, Alex               8 West Salem             17.56      17.62   2 
 58 Mathison, Tyler            6 West Salem             18.38      17.76   2 
 59 Burbach, Christopher       6 Tomah MS               19.60      18.13   1 
 -- Punak, Nathaniel           8 Longfellow/L           15.26         NT   5 
 -- Titcomb, Ryan              6 Longfellow/L           15.39         NT   5 
 -- Swan, Aaron                  Onalaska               15.09         NT   5 
 -- Tamke, Ethan               7 West Salem             15.10         NT   5 
 -- Boulton, Logan             7 Tomah MS               15.21         NT   5 
 -- Guthrie, Justin            7 Tomah MS               15.08         NT   5 
 -- Vue, Addicus                 Onalaska               15.05         NT   5 
 -- Schieldt, Anden            6 Longfellow/L           15.20         NT   5 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hyatt, Baily               8 Tomah MS               25.30      25.17   6   6   
  2 Zumach, River                Onalaska               27.00      26.74   6   4   
  3 Highman, Nick              8 Longfellow/L           27.10      27.40   6   3   
  4 Savarin, Michael             Onalaska               27.00      27.54   6   2   
  5 Fried, Bennett             6 Longfellow/L           27.10      27.64   6   1   
  6 Savage, Robert             7 Tomah MS               28.97      28.56   5 
  7 Foss, Thane                7 Tomah MS               28.92      28.88   5 
  8 Christianson, Gavin        8 Longfellow/L           28.90      29.14   5 
  9 Skifton, Cody                Onalaska               29.00      29.16   5 
 10 Keys, Xavier                 Onalaska               37.00      29.43   1 
 11 Miller, Hunter             7 Tomah MS               29.18      29.96   5 
 12 Swan, Aaron                  Onalaska               31.50      30.44   4 
 13 Gebczyk, Brayden           7 Tomah MS               32.25      30.61   3 
 14 Sharpe, Connor             7 Tomah MS               31.84      30.64   3 
 15 Mydy, Isaac                  Onalaska               33.00      30.84   2 
 16 Punak, Nathaniel           8 Longfellow/L           31.85      31.34   3 
 17 Vue, Addicus                 Onalaska               31.00      31.44   4 
 18 Brown, Jaden               7 Tomah MS               31.66      32.42   4 
 19 Giesinger, Joshua            Onalaska               34.00      32.56   2 
 19 Boulton, Logan             7 Tomah MS               31.11      32.56   4 
 21 Niemann, Nolan             7 Longfellow/L           33.30      32.77   2 
 22 Erickson, Collin           6 Longfellow/L           32.00      33.93   3 
 23 Dressel, Peter             7 West Salem             33.90      34.70   2 
 24 Gerke, Weston              8 West Salem             31.71      34.72   4 
 25 Glynn, Mason               6 West Salem             35.92      35.13   2 
 26 Quackenboss, Ryan          7 Longfellow/L           36.01      35.95   2 
 27 Miller, Caleb              6 West Salem             37.17      37.03   1 
 28 Keeton, Alex               8 West Salem             37.00      37.13   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McClurg, Ethan             8 Tomah MS               56.59      56.39   3   6   
  2 Winfield, Brandon          8 Tomah MS             1:00.42      58.75   3   4   
  3 Gorski, Adam               8 West Salem           1:02.50    1:00.52   3   3   
  4 Fried, Bennett             6 Longfellow/L         1:05.00    1:01.39   3   2   
  5 Zumach, River                Onalaska             1:02.00    1:01.79   3   1   
  6 Dostal, Jayce                Onalaska             1:04.00    1:02.27   3 
  7 Skifton, Cody                Onalaska                        1:05.40   1 
  8 Schanhofer, Ty             7 Tomah MS             1:09.91    1:07.67   2 
  9 Dawley, Jackson            7 Tomah MS             1:08.04    1:07.92   2 
 10 Schieldt, Anden            6 Longfellow/L         1:11.00    1:11.04   2 
 11 Peterson, Erick            7 Tomah MS             1:16.00    1:17.27   2 
 12 Linn, Zachery              7 Tomah MS             1:15.33    1:17.83   2 
 13 Hamilton, Nathan             Onalaska             1:19.27    1:19.97   1 
 14 Smith, Austin              7 West Salem           1:19.40    1:23.83   1 
 15 Boone, Ryan                  Onalaska                        1:26.32   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKinney, Charlie          8 West Salem           2:16.30    2:16.00    6   
  2 Manock, Landon             8 Longfellow/L         2:31.00    2:25.80    4   
  3 Lee, Tyler                   Onalaska             2:43.00    2:29.55    3   
  4 Pretasky, Kody             7 Longfellow/L         2:30.00    2:30.17    2   
  5 Mooney, Carson             8 West Salem           2:33.60    2:30.96    1   
  6 Boettcher, Weston          8 Tomah MS             2:30.00    2:31.16  
  7 Lorentz, Parker              Onalaska             2:45.09    2:33.39  
  8 Oyen, Austin                 Onalaska             2:35.00    2:33.73  
  9 Nagy, Carson                 Onalaska             2:51.51    2:34.35  
 10 Linzmeier, Samuel          7 Tomah MS             2:43.00    2:34.58  
 11 Nemeier, Brady             8 West Salem           2:33.60    2:34.59  
 12 Oetjen, Rabe               7 Longfellow/L         2:45.00    2:35.96  
 13 Wagner, Anthony            7 Longfellow/L         2:43.00    2:36.86  
 14 Lass, Thorvald             8 Tomah MS             2:48.00    2:40.34  
 15 Blank, Christian           6 Longfellow/L         2:55.00    2:42.44  
 16 Simon, Cameron               Onalaska             2:39.66    2:42.80  
 17 Osterlie, Alex             8 West Salem           2:52.60    2:43.12  
 18 Schieldt, Anden            6 Longfellow/L         2:45.00    2:45.18  
 19 Lueck, Drew                7 Tomah MS                        2:47.54  
 20 Hamilton, Nathan             Onalaska                        3:11.68  
 21 Boone, Ryan                  Onalaska             3:29.02    3:17.70  
 22 Clements, Zach             6 West Salem           3:19.20    3:22.15  
 23 Linn, Zachery              7 Tomah MS             3:08.78    3:23.57  
 24 Santiago, Colin            7 Tomah MS             3:25.00    3:25.02  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKinney, Charlie          8 West Salem           4:54.50    4:52.83    6   
  2 Oyen, Austin                 Onalaska             5:39.00    5:20.68    4   
  3 Lee, Tyler                   Onalaska             5:46.00    5:21.59    3   
  4 Boettcher, Weston          8 Tomah MS             5:22.00    5:24.44    2   
  5 Nemeier, Brady             8 West Salem           5:25.30    5:24.79    1   
  6 Mooney, Carson             8 West Salem           5:26.40    5:27.80  
  7 Barnhardt, Wesley          6 Longfellow/L         5:51.00    5:37.13  
  8 Linzmeier, Samuel          7 Tomah MS             5:48.00    5:41.81  
  9 Dawley, Jackson            7 Tomah MS                        5:43.29  
 10 Lass, Thorvald             8 Tomah MS             5:44.41    5:43.95  
 11 Nagy, Carson                 Onalaska             6:07.00    5:45.25  
 12 Wagner, Anthony            7 Longfellow/L         5:53.00    5:45.81  
 13 Oetjen, Rabe               7 Longfellow/L         6:20.00    5:51.26  
 14 Peterson, Erick            7 Tomah MS             5:51.00    5:52.69  
 15 Olsen, Max                 7 Longfellow/L         6:01.00    5:58.68  
 16 Simon, Cameron               Onalaska             5:57.37    6:04.55  
 17 Hamilton, Nathan             Onalaska             6:54.43    6:04.94  
 18 Titcomb, Ryan              6 Longfellow/L         6:32.00    6:31.95  
 19 Lincoln, Noah              7 Tomah MS             7:18.00    7:35.11  
 
Boys 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weber, Hudson                Onalaska               17.56      14.90   1   6   
  2 Warren, Jackson            7 Longfellow/L           15.20      15.14   2   4   
  3 Hyter-Lowery, Demetrius    7 Longfellow/L           16.00      15.81   2   3   
  4 Harris, Christopher          Onalaska               16.00      15.93   2   2   
  5 Romero-Tejeda, Francisco     Onalaska               16.32      15.97   2   1   
  6 Reed, Zander                 Onalaska               16.50      16.12   2 
  7 Herlitzke, Mason           7 Longfellow/L           16.00      16.29   2 
  8 Lapp, Cole                 7 Longfellow/L           16.50      16.45   2 
  9 Mattison, Jacob              Onalaska               17.00      16.90   1 
 10 Swan, Aaron                  Onalaska               17.56      17.48   1 
 11 Schroeder, Mitchell        6 Tomah MS               17.71      17.95   1 
 12 Torres, Steven             6 West Salem             19.59      19.35   1 
 13 Hausman, Tyler             6 Tomah MS               19.07      20.32   1 
 
Boys 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Warren, Jackson            7 Longfellow/L           30.66      30.14   2   6   
  2 Lueck, Brandon             8 Tomah MS               31.98      31.33   2   4   
  3 Hyter-Lowery, Demetrius    7 Longfellow/L           32.10      31.39   2   3   
  4 Gerke, Grant               7 Longfellow/L           33.20      31.46   2   2   
  5 Romero-Tejeda, Francisco     Onalaska               32.00      31.75   2   1   
  6 Lapp, Cole                 7 Longfellow/L           32.90      32.00   2 
  7 Schroeder, Mitchell        6 Tomah MS               36.44      36.21   1 
  8 Whelan, Patrick            6 Tomah MS                          38.45   1 
  9 Breit, Thomas                Onalaska               38.00      39.71   1 
 10 Hausman, Tyler             6 Tomah MS               41.42      42.23   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Onalaska                                            52.00      50.53   2   6   
  2 West Salem                                          53.40      52.43   2   4   
  3 Longfellow/LDI                                      56.00      52.61   2   2   
  4 Tomah MS                                            56.89      53.80   2 
  5 Onalaska  'B'                                       56.00     x55.21   2 
  6 Onalaska  'C'                                       56.00     x56.58   2 
  7 Onalaska  'D'                                     1:03.00     x56.68   1 
  8 Tomah MS  'B'                                       58.97     x56.84   1 
  9 Longfellow/LDI  'B'                                 58.00   x1:04.14   1 
 10 West Salem  'B'                                   1:05.30   x1:05.51   1 
 11 Longfellow/LDI  'C'                                         x1:05.80   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Longfellow/LDI                                    1:55.00    1:47.77   2   6   
  2 Onalaska                                          1:58.00    1:50.04   2   4   
  3 West Salem                                        1:52.30    1:51.28   2   2   
  4 Tomah MS                                          2:01.28    1:57.60   1 
  5 Longfellow/LDI  'B'                               1:58.00   x2:02.38   2 
  6 Longfellow/LDI  'C'                               2:02.00   x2:14.50   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomah MS                                          4:05.67    4:08.50    6   
  2 West Salem                                        4:15.30    4:16.89    4   
  3 Onalaska                                          4:25.00    4:18.32    2   
  4 Longfellow/LDI                                    4:30.00    4:32.32  
  5 Tomah MS  'B'                                     5:04.84   x4:44.18  
  6 Longfellow/LDI  'B'                               5:00.00   x4:46.50  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peterson, Landon             Onalaska                        5-06.00    6   
  2 Weber, Hudson                Onalaska                        5-06.00    4   
  3 Warren, Jackson            7 Longfellow/L                    5-02.00    3   
  4 Brown, Coy                 7 Tomah MS             4-10.00    4-08.00    2   
  5 Alsobrooks, Ethan            Onalaska                        4-08.00    1   
  6 Schwier, Orin              8 West Salem           4-08.00    4-06.00  
  7 Lueck, Brandon             8 Tomah MS                        4-04.00  
  7 Miller, Hunter             7 Tomah MS             4-02.00    4-04.00  
  9 Brown, Jaden               7 Tomah MS                        4-00.00  
 -- Gorski, Adam               8 West Salem           4-10.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyatt, Baily               8 Tomah MS            17-01.00   17-07.75    6   
  2 McClurg, Ethan             8 Tomah MS            18-04.00   16-09.00    4   
  3 Fried, Bennett             6 Longfellow/L                   15-11.75    3   
  4 Gerke, Grant               7 Longfellow/L                   15-10.00    2   
  5 Reed, Zander                 Onalaska                       15-08.00    1   
  6 Hubbard, Ben               7 Longfellow/L                   13-08.25  
  7 Flatten, Ben               8 Longfellow/L                   13-08.00  
  8 Lapp, Cole                 7 Longfellow/L                   13-05.50  
  9 Dawley, Jackson            7 Tomah MS            11-01.00   12-08.50  
 10 Linzmeier, Samuel          7 Tomah MS            12-03.00   12-05.00  
 11 Christianson, Gavin        8 Longfellow/L                   12-03.50  
 12 Skelton, Easton            7 Longfellow/L                   12-01.00  
 13 Jelinek, Christian         6 Tomah MS            10-07.00   11-02.25  
 14 Shephard, Ethan            7 Longfellow/L                   10-09.50  
 15 Hermann, Matthew             Onalaska                       10-09.25  
 16 Breit, Thomas                Onalaska                       10-05.00  
 17 Smith, Austin              7 West Salem          11-03.00    9-09.00  
 18 Siegel, Isaiah               Onalaska                        9-06.75  
 19 Guthrie, Justin            7 Tomah MS             9-11.00    9-06.50  
 20 Glynn, Mason               6 West Salem           8-00.00    9-06.00  
 21 Dauffenbach, Issac         7 Longfellow/L                    9-01.50  
 21 Clements, Zach             6 West Salem          12-05.00    9-01.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Warren, Jackson            7 Longfellow/L                   34-11.50    6   
  2 Peterson, Landon             Onalaska                       34-11.00    4   
  3 Hyatt, Baily               8 Tomah MS            34-08.00   34-05.75    3   
  4 Hansen, Teegan             8 West Salem                     32-03.50    2   
  5 Gorski, Adam               8 West Salem                     31-07.00    1   
  6 Kalland Jr, Billy          7 Tomah MS            32-09.00   31-01.25  
  7 Savage, Robert             7 Tomah MS            31-01.00   31-00.25  
  8 Schanhofer, Ty             7 Tomah MS            29-03.00   29-01.50  
  9 Gebczyk, Brayden           7 Tomah MS                       27-11.00  
 10 Blank, Christian           6 Longfellow/L                   27-09.50  
 11 Sharpe, Connor             7 Tomah MS            25-06.00   27-01.25  
 12 Pretasky, Kody             7 Longfellow/L                   26-07.00  
 13 Hermann, Matthew             Onalaska                       22-05.00  
 14 Lincoln, Noah              7 Tomah MS            22-00.00   20-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Westpfahl, Evan            8 Tomah MS            37-09.00   38-08.75    6   
  2 Keys, Xavier                 Onalaska            33-10.00   35-07.25    4   
  3 Rowley, Lane               8 Tomah MS            32-01.00   33-08.00    3   
  4 Zumach, River                Onalaska                       33-07.00    2   
  5 Gribble, Nathan            8 West Salem          28-09.00   32-08.25    1   
  6 Lor, Dominic                 Onalaska            26-06.00   32-07.50  
  7 Giese, Elliot              7 Longfellow/L                   32-01.50  
  8 Kimpton, Drake             7 Tomah MS            30-11.00   31-09.50  
  9 Horton, Sam                8 West Salem          22-00.00   31-08.50  
 10 Highman, Nick              8 Longfellow/L                   31-02.00  
 11 Radek, Logan               8 Tomah MS            30-01.00   30-11.25  
 12 Rogge, Adam                8 West Salem          28-08.00   29-02.00  
 13 Hanson, Nik                7 West Salem          28-08.00   28-10.00  
 14 Skelton, Easton            7 Longfellow/L                   28-08.25  
 15 Heger, Ethan               7 West Salem          28-01.00   28-07.00  
 16 Yang, Kaleb                  Onalaska            26-01.00   27-09.50  
 17 Graewin, Eli               7 Longfellow/L                   25-10.00  
 18 Wallace, Samuel              Onalaska            23-02.00   24-09.50  
 19 Schieldt, Anden            6 Longfellow/L                   24-08.00  
 20 Koepp, Connor              8 West Salem          21-10.00   22-09.00  
 21 Smith, Travis                Onalaska            20-07.00   22-05.00  
 22 Burbach, Christopher       6 Tomah MS            15-01.00   17-11.00  
 23 Santiago, Colin            7 Tomah MS            15-11.00   17-09.50  
 24 Greenwold, Troy            6 Longfellow/L                   17-01.00  
 25 Hanson, Ben                6 West Salem          18-00.00   16-11.75  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lueck, Brandon             8 Tomah MS              110-05     106-06    6   
  2 Westpfahl, Evan            8 Tomah MS               94-03     101-03    4   
  3 Rowley, Lane               8 Tomah MS               80-10      92-10    3   
  4 Hanson, Nik                7 West Salem             88-09      89-10    2   
  5 Lor, Dominic                 Onalaska               83-03      89-08    1   
  6 Gribble, Nathan            8 West Salem             70-06      88-00  
  7 Highman, Nick              8 Longfellow/L                      86-10  
  8 Koepp, Connor              8 West Salem             85-10      85-09  
  9 Yang, Kaleb                  Onalaska               92-11      84-03  
 10 Radek, Logan               8 Tomah MS               81-06      78-10  
 11 Kimpton, Drake             7 Tomah MS               81-01      78-06  
 12 Wallace, Samuel              Onalaska               80-03      78-03  
 13 Horton, Sam                8 West Salem             67-01      76-08  
 14 Dumars, Collin             7 West Salem             80-05      75-02  
 15 Giese, Elliot              7 Longfellow/L                      74-01  
 16 Smith, Travis                Onalaska               65-06      70-04  
 17 Rogge, Adam                8 West Salem             65-06      69-00  
 18 Graewin, Eli               7 Longfellow/L                      64-06  
 19 Burbach, Christopher       6 Tomah MS               43-10      42-00  
 20 Hanson, Ben                6 West Salem             45-00      34-03  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Longfellow/LDI              66        2) Onalaska                   63   
    3) West Salem                  54        4) Tomah MS                   45   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Tomah MS                    71        2) Onalaska                   63.50
    3) Longfellow/LDI              56.50     4) West Salem                 37