Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/11/2017 08:14 PM
           Dunn-St. Croix/Lakeland Conference Challenge - 5/11/2017            
                            Boyceville High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Emmons, Alycia            FR Cornell                  13.69   4  10   
  2 Nyren, Callie             JR Elk Mound                14.10   4   8   
  3 Lien, Gabbie              SR Turtle Lake              14.21   4   6   
  4 Jacobson, Maddie          SO Spring Valley            14.31   3   5   
  5 Hillman, Naomi            FR Boyceville               14.35   4   4   
  6 Schultz, Carlee           SR Boyceville               14.48   4   3   
  7 Johnson, Alison           FR Turtle Lake              14.57   4   2   
  8 Strenke, Gina             JR Clear Lake               14.98   4   1   
  9 Hoffman, Catherine        SR Turtle Lake              15.04   3 
 10 Ullrich, Elaine           SR Clear Lake               15.06   3 
 11 Larson, Sarah             SR Elmwood                  15.22   2 
 12 Mares, Devon              FR Unity                    15.41   3 
 13 Booth, Brooklyn           SR Boyceville               15.42   4 
 14 Nelson, Carly             FR Unity                    15.47   3 
 15 Sandve, Renata            FR Spring Valley            15.47   2 
 16 Bartig, Maggie            FR Elk Mound                15.52   3 
 17 Joyce, Casey              SR Elmwood                  15.59   2 
 18 Atkins, Taylor            FR Clear Lake               15.67   3 
 19 Schlottman, Mariah        JR Boyceville               15.71   2 
 20 Balts, Melanie            FR Elk Mound                16.10   2 
 21 Shepard, Sira             JR Elk Mound                16.51   2 
 22 Link, Briana              FR Spring Valley            16.51   1 
 23 Graves, Chianna           FR Cornell                  16.71   2 
 24 Kaveh, Sarah              SR Spring Valley            16.79   2 
 25 Jensen, Annie             JR Unity                    17.20   1 
 26 Catts, Nichole            FR Clear Lake               17.91   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emmons, Alycia            FR Cornell                  28.25   3  10   
  2 Stans, Erin               SO Spring Valley            28.54   3   8   
  3 Sempf, Erica              SR Boyceville               28.85   3   6   
  4 Nyren, Callie             JR Elk Mound                29.51   3   5   
  5 Vanschoonhoven, Paige     FR Elk Mound                29.70   3   4   
  6 Sabelko, Kylee            SR Elmwood                  30.22   2   3   
  7 Jenson, Maddie            JR Elk Mound                30.28   3   2   
  8 Magnuson, Isabelle        FR Turtle Lake              30.82   2   1   
  9 Schultz, Carlee           SR Boyceville               30.85   3 
 10 Hoffman, Catherine        SR Turtle Lake              30.92   2 
 11 Klinger, Savanna          SR Spring Valley            31.06   1 
 12 Lemons, Mikaela           SR Clear Lake               31.31   2 
 13 Larson, Sarah             SR Elmwood                  31.56   1 
 14 Schramski, Aubree         SO Clear Lake               31.62   2 
 15 Strenke, Gina             JR Clear Lake               31.85   2 
 16 Nelson, Myah              FR Unity                    32.03   1 
 17 Mares, Devon              FR Unity                    32.20   1 
 18 Atkins, Taylor            FR Clear Lake               32.65   1 
 19 Schlottman, Mariah        JR Boyceville               33.37   1 
 20 Booth, Brooklyn           SR Boyceville               34.00   2 
 21 Sandve, Renata            FR Spring Valley            34.02   1 
 22 Graves, Chianna           FR Cornell                  35.54   2 
 23 Link, Briana              FR Spring Valley            36.01   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Feuker, Katie             FR Elmwood                1:04.75   3  10   
  2 Bramsen, Kendra           SR Unity                  1:04.79   3   8   
  3 Sabelko, Kylee            SR Elmwood                1:07.60   3   6   
  4 Bune, Sandy               FR Spring Valley          1:09.49   3   5   
  5 Monio, Falecia            SO Turtle Lake            1:12.54   1   4   
  6 Southwort, Reese          FR Elk Mound              1:12.94   3   3   
  7 Peabody, Lauren           SO Spring Valley          1:16.01   2   2   
  8 Avery, Brittany           SO Clear Lake             1:17.34   2   1   
  9 Patterson, Kayla          JR Elk Mound              1:17.50   1 
 10 Sahm, Amanda              SO Elk Mound              1:17.69   2 
 11 Atkins, Taylor            FR Clear Lake             1:18.56   2 
 12 Gunnafsen, Tara           FR Boyceville             1:20.79   2 
 13 Moyer, Laney              FR Elk Mound              1:22.30   1 
 14 Jensen, Annie             JR Unity                  1:24.42   2 
 15 Wood, Karyn               FR Spring Valley          1:38.22   2 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Feuker, Katie             FR Elmwood                2:30.18   2  10   
  2 Lebal, Orianna            SO Cornell                2:42.41   2   8   
  3 Pickerign, Emily          SR Elmwood                2:45.67   2   6   
  4 Niles, Montana            JR Clear Lake             2:46.75   2   5   
  5 Dominick, Lauryn          JR Boyceville             2:53.33   2   4   
  6 Schaefer, Taya            FR Elk Mound              2:54.43   2   3   
  7 Loenser, Gabby            SO Clear Lake             2:54.58   2   2   
  8 Pearson, Clara            JR Clear Lake             2:56.69   2   1   
  9 Krueger, Aleena           SO Clear Lake             2:57.17   2 
 10 Anders, Belle             SO Cornell                3:04.54   2 
 11 Paul, Claudia             JR Elk Mound              3:10.49   1 
 12 Ahlers, Kaitlyn           SR Elmwood                3:10.85   1 
 13 Gunnafsen, Tara           FR Boyceville             3:17.33   1 
 14 Hainstock, Meredith       SR Elk Mound              3:20.04   1 
 15 Hartung, Rachel           SO Spring Valley          3:22.23   1 
 16 Rustad, Morgan            FR Spring Valley          3:28.02   1 
 17 Monio, Falecia            SO Turtle Lake            3:43.40   1 
 18 Zemke, Katelyn            JR Turtle Lake            3:51.27   1 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Todd, Kassye              JR Elmwood                5:37.13   10   
  2 Lebal, Orianna            SO Cornell                5:51.12    8   
  3 Tiffany, Josie            SR Elmwood                5:56.66    6   
  4 Moore, Zenia              JR Unity                  6:00.48    5   
  5 Plaszcz, Alana            SO Elk Mound              6:01.66    4   
  6 Kreier, Natalie           FR Clear Lake             6:05.22    3   
  7 Dieckman, Katherine       FR Spring Valley          6:07.38    2   
  8 Plaszcz, Brook            SO Elk Mound              6:08.27    1   
  9 Martinson, Kristin        FR Elk Mound              6:11.19  
 10 Fasbender, Victoria       SO Elk Mound              6:13.77  
 11 Anderson, Holly           SR Spring Valley          6:42.02  
 12 Dominick, Lauryn          JR Boyceville             6:43.35  
 13 Pearson, Clara            JR Clear Lake             6:49.17  
 14 Vanda, Kaytlynn           SO Turtle Lake            7:02.62  
 15 Rustad, Morgan            FR Spring Valley          7:08.95  
 -- Hartung, Rachel           SO Spring Valley              DNF  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Todd, Kassye              JR Elmwood               11:43.91   10   
  2 Lebal, Orianna            SO Cornell               14:06.05    8   
  3 Dieckman, Katherine       FR Spring Valley         14:20.95    6   
  4 Vavra, Emily              JR Cornell               14:29.20    5   
  5 Anderson, Holly           SR Spring Valley         14:41.75    4   
  6 Manske, Ashley            SR Turtle Lake           15:02.23    3   
  7 Vanda, Kaytlynn           SO Turtle Lake           15:10.04    2   
  8 Linberg, Mattea           JR Elk Mound             15:51.29    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                17.96   10   
  2 Walters, Kierra           JR Cornell                  19.24    8   
  3 Bylander, Jasmine         JR Elmwood                  19.72    6   
  4 Winchester, Emily         JR Elk Mound                20.00    5   
  5 Klinger, Savanna          SR Spring Valley            21.38    4   
  6 Windsor, Jasmine          FR Boyceville               21.87    3   
  7 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound                22.03    2   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walters, Kierra           JR Cornell                  52.13   2  10   
  2 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                53.78   2   8   
  3 Winchester, Emily         JR Elk Mound                54.63   2   6   
  4 Bylander, Jasmine         JR Elmwood                  55.17   2   5   
  5 Klatt, Shye               SO Spring Valley            55.78   2   4   
  6 Wildner, Jenna            SO Spring Valley            56.11   2   3   
  7 Hainstock, Meredith       SR Elk Mound                58.73   2   2   
  8 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound              1:03.06   1   1   
  9 Windsor, Jasmine          FR Boyceville             1:04.44   1 
 10 Johnson, Katelynn         SR Turtle Lake            1:07.51   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyceville                                            53.54   10   
     1) Hillman, Naomi FR               2) Malean, Cassie SR              
     3) Schultz, Carlee SR              4) Sempf, Erica SR                
  2 Elk Mound                                             54.43    8   
     1) Jenson, Maddie JR               2) Vanschoonhoven, Paige FR       
     3) Simpson, Syd SO                 4) Zurbuchen, Kourtney JR         
  3 Turtle Lake/Clayton                                   55.01    6   
     1) Lien, Gabbie SR                 2) Johnson, Alison FR             
     3) Fagerlin, Makayla JR            4) Cardinal, Mady SR              
  4 Spring Valley                                         55.39    5   
     1) O'Brien, Brianna JR             2) Stans, Erin SO                 
     3) Jacobson, Maddie SO             4) Wegener, Camryn SO             
  5 Clear Lake                                            56.97    4   
     1) Ullrich, Elaine SR              2) Lemons, Mikaela SR             
     3) Strenke, Gina JR                4) Christiansen, Jazzy SO         
  6 Elk Mound  'B'                                       x57.04  
     1) Baier, Kaitlyn SR               2) Nyren, Callie JR               
     3) Sweeney, Sarah SR               4) McVey, Brynn SO                
  7 Unity                                               1:00.65    3   
     1) Nelson, Carly FR                2) Nelson, Myah FR                
     3) Erickson, Billie FR             4) Mares, Devon FR                
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Spring Valley                                       1:53.23   10   
     1) O'Brien, Brianna JR             2) Stans, Erin SO                 
     3) Jacobson, Maddie SO             4) Huntress, Tatum SR             
  2 Turtle Lake/Clayton                                 1:56.75    8   
     1) Lien, Gabbie SR                 2) Magnuson, Isabelle FR          
     3) Fagerlin, Makayla JR            4) Cardinal, Mady SR              
  3 Elk Mound                                           1:57.74    6   
     1) Baier, Kaitlyn SR               2) Vanschoonhoven, Paige FR       
     3) Jenson, Maddie JR               4) Cedarblade, Hannah JR          
  4 Clear Lake                                          2:04.24    5   
     1) Christiansen, Jazzy SO          2) Lemons, Mikaela SR             
     3) Schramski, Aubree SO            4) Strenke, Gina JR               
  5 Elk Mound  'B'                                     x2:15.11  
     1) Munthe, Nikki FR                2) Balts, Melanie FR              
     3) Bartig, Maggie FR               4) Nechanicky, Lexi FR            
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elmwood/Plum City                                   4:28.65   10   
     1) Sabelko, Kylee SR               2) Tiffany, Josie SR              
     3) Feuker, Katie FR                4) Bylander, Jasmine JR           
  2 Unity                                               4:29.39    8   
     1) Reed, Sophie FR                 2) Bramsen, Kendra SR             
     3) Moore, Zenia JR                 4) Hol, Michaela SO               
  3 Spring Valley                                       4:38.97    6   
     1) Huntress, Tatum SR              2) Bune, Sandy FR                 
     3) Wildner, Jenna SO               4) O'Brien, Brianna JR            
  4 Clear Lake                                          4:57.64    5   
     1) Niles, Montana JR               2) Krueger, Aleena SO             
     3) Loenser, Gabby SO               4) Kreier, Natalie FR             
  5 Elk Mound                                           5:15.05    4   
     1) Lindquist, Lizzy FR             2) Moyer, Laney FR                
     3) Patterson, Kayla JR             4) Lind, Ciera SO                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elmwood/Plum City                                  10:43.52   10   
     1) Tiffany, Josie SR               2) Ahlers, Kaitlyn SR             
     3) Pickerign, Emily SR             4) Todd, Kassye JR                
  2 Unity                                              10:45.66    8   
     1) Reed, Sophie FR                 2) Bramsen, Kendra SR             
     3) Moore, Zenia JR                 4) Jensen, Annie JR               
  3 Elk Mound                                          11:14.93    6   
     1) Plaszcz, Alana SO               2) Martinson, Kristin FR          
     3) Schaefer, Taya FR               4) Plaszcz, Brook SO              
  4 Clear Lake                                         11:45.21    5   
     1) Kreier, Natalie FR              2) Loenser, Gabby SO              
     3) Pearson, Clara JR               4) Niles, Montana JR              
  5 Turtle Lake/Clayton                                13:37.63    4   
     1) Manske, Ashley SR               2) Johnson, Katelynn SR           
     3) Monio, Falecia SO               4) Zemke, Katelyn JR              
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malean, Cassie            SR Boyceville             4-11.00   10   
  2 Emmons, Alycia            FR Cornell                4-10.00    8   
  3 Jenson, Maddie            JR Elk Mound              4-08.00    6   
  4 Klatt, Shye               SO Spring Valley          4-08.00    5   
  5 Stans, Erin               SO Spring Valley          4-08.00    4   
  6 Winchester, Emily         JR Elk Mound              4-06.00    3   
  7 Booth, Brooklyn           SR Boyceville             4-04.00    2   
  8 Larson, Sarah             SR Elmwood                4-04.00    1   
  9 Nelson, Carly             FR Unity                  4-04.00  
 10 Nechanicky, Lexi          FR Elk Mound              4-02.00  
 10 Bune, Sandy               FR Spring Valley          4-02.00  
 10 Wegener, Camryn           SO Spring Valley          4-02.00  
 13 Erickson, Billie          FR Unity                  4-00.00  
 13 Joyce, Casey              SR Elmwood                4-00.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lebal, Orianna            SO Cornell                8-06.00   10   
  2 Booth, Brooklyn           SR Boyceville             8-00.00    8   
  3 Hol, Michaela             SO Unity                  7-06.00    6   
  4 Baier, Kaitlyn            SR Elk Mound              7-00.00    5   
  5 Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound              6-00.00    4   
  6 Sahm, Amanda              SO Elk Mound              5-00.00    3   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sempf, Erica              SR Boyceville            15-05.00   10   
  2 Cardinal, Mady            SR Turtle Lake           15-01.00    8   
  3 Lemons, Mikaela           SR Clear Lake            14-11.00    6   
  4 Huntress, Tatum           SR Spring Valley         14-10.00    5   
  5 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound             14-08.00    4   
  6 O'Brien, Brianna          JR Spring Valley         14-06.00    3   
  7 Fagerlin, Makayla         JR Turtle Lake           14-06.00    2   
  8 Winchester, Emily         JR Elk Mound             14-06.00    1   
  9 Walters, Kierra           JR Cornell               14-03.00  
  9 Bune, Sandy               FR Spring Valley         14-03.00  
 11 Sabelko, Kylee            SR Elmwood               13-08.50  
 12 Schramski, Aubree         SO Clear Lake            13-06.00  
 12 Reed, Sophie              FR Unity                 13-06.00  
 14 Simpson, Syd              SO Elk Mound             13-04.75  
 15 Larson, Sarah             SR Elmwood               13-02.00  
 16 Johnson, Alison           FR Turtle Lake           12-11.00  
 17 Sandve, Renata            FR Spring Valley         12-05.00  
 18 Anders, Belle             SO Cornell               12-02.00  
 19 Avery, Brittany           SO Clear Lake            10-10.50  
 20 Bartig, Maggie            FR Elk Mound              9-09.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardinal, Mady            SR Turtle Lake           31-10.50   10   
  2 Feuker, Katie             FR Elmwood               31-03.50    8   
  3 Sweeney, Sarah            SR Elk Mound             31-00.50    6   
  4 Walters, Kierra           JR Cornell               29-10.50    5   
  5 Schultz, Carlee           SR Boyceville            29-07.50    4   
  6 Wegener, Camryn           SO Spring Valley         29-05.00    3   
  7 Huntress, Tatum           SR Spring Valley         29-04.50    2   
  8 Strenke, Gina             JR Clear Lake            27-03.50    1   
  9 Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound             26-02.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weinke, Paulina           JR Boyceville            30-07.50   10   
  2 Kasper, Abby              SO Elk Mound             30-00.75    8   
  3 Nelson, Carly             FR Unity                 28-08.25    6   
  4 Wold, Haley               JR Boyceville            28-05.00    5   
  5 Nelson, Myah              FR Unity                 28-02.00    4   
  6 Egan, Kyla                JR Elk Mound             27-10.00    3   
  7 Windsor, Jasmine          FR Boyceville            27-07.25    2   
  8 Tamke, Mary               SO Elk Mound             27-06.50    1   
  9 Kolu, Maddison            SO Unity                 27-02.25  
 10 Hoffman, Catherine        SR Turtle Lake           26-10.50  
 11 Ullrich, Elaine           SR Clear Lake            26-09.25  
 12 Johnson, Lauren           FR Spring Valley         25-02.75  
 13 Peabody, Lauren           SO Spring Valley         25-00.75  
 14 Monio, Falecia            SO Turtle Lake           24-07.00  
 15 Chilson, Satina           JR Boyceville            23-08.00  
 16 Lowe, Abby                FR Unity                 23-06.50  
 17 Wegener, Camryn           SO Spring Valley         23-02.50  
 18 Simpson, Hannah           SO Elk Mound             22-10.25  
 19 Krueger, Aleena           SO Clear Lake            22-07.00  
 20 Foley, Graeli             FR Elmwood               22-05.50  
 21 Joyce, Casey              SR Elmwood               21-05.00  
 22 Burns, Ashley             SO Cornell               19-10.75  
 23 Keller, Nichole           JR Clear Lake            19-04.50  
 24 Graves, Chianna           FR Cornell               18-04.25  
 25 LaPorte, Shyla            FR Elmwood               16-10.75  
 26 Wood, Karyn               FR Spring Valley         13-05.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weinke, Paulina           JR Boyceville              108-03   10   
  2 Christiansen, Jazzy       SO Clear Lake              104-09    8   
  3 Solberg, Mikayla          SR Elk Mound               104-09    6   
  4 Wold, Haley               JR Boyceville               97-07    5   
  5 Jain, Kassie              SR Elk Mound                89-09    4   
  6 Chilson, Satina           JR Boyceville               84-00    3   
  7 Bylander, Jasmine         JR Elmwood                  81-10    2   
  8 Kaveh, Sarah              SR Spring Valley            78-08    1   
  9 Nelson, Myah              FR Unity                    77-09  
 10 Fesenmaier, Rachel        SO Spring Valley            72-01  
 11 Simpson, Hannah           SO Elk Mound                67-06  
 12 Manske, Ashley            SR Turtle Lake              65-00  
 13 Johnson, Lauren           FR Spring Valley            64-00  
 14 LaPorte, Shyla            FR Elmwood                  63-02  
 15 Gland, Clara              FR Spring Valley            59-06  
 16 Kolu, Maddison            SO Unity                    59-01  
 17 Graves, Chianna           FR Cornell                  57-04  
 18 Magnuson, Isabelle        FR Turtle Lake              56-09  
 19 Burns, Ashley             SO Cornell                  55-09  
 20 Windsor, Jasmine          FR Boyceville               54-11  
 21 Foley, Graeli             FR Elmwood                  54-10  
 22 Shepard, Sira             JR Elk Mound                47-11  
 23 Glenna, Megan             SO Unity                    47-05  
 24 Catts, Nichole            FR Clear Lake               45-07  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound                11.55   3  10   
  2 Sahm, Tyler               SR Elk Mound                11.78   3   8   
  3 Schramski, Conner         JR Clear Lake               11.87   3   6   
  4 Countryman, Evan          SR Unity                    11.96   3   5   
  5 Friberg, George           SR Elk Mound                12.08   3   4   
  6 Geist, Luke               SO Cornell                  12.10   3   3   
  7 Rielly, Jarod             JR Spring Valley            12.56   2   2   
  8 Tillery, Julien           SO Unity                    12.58   2   1   
  9 O'Connell, Trystin        JR Boyceville               12.77   2 
 10 Moskal, Christopher       JR Turtle Lake              12.80   1 
 11 Beach, Jared              SR Turtle Lake              12.90   1 
 12 Flaherty, Luke            FR Unity                    13.00   2 
 13 Hall, Dominic             FR Elk Mound                13.08   2 
 14 Keppen, Trent             FR Turtle Lake              13.14   1 
 15 Ruble, Ivan               FR Clear Lake               13.17   2 
 16 Fritz, Kyle               SR Clear Lake               13.27   1 
 17 Lombardo, Justin          JR Boyceville               13.38   2 
 18 Auch-Schwelk, Ben         JR Turtle Lake              13.73   1 
 19 Gehrt, Alex               JR Cornell                  13.78   1 
 20 Flanders, Maverick        FR Spring Valley            14.93   1 
 21 Marini, Kevin             JR Elmwood                  15.37   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schramski, Conner         JR Clear Lake               23.79   3  10   
  2 Goltz, Kyle               SR Cornell                  23.87   3   8   
  3 Countryman, Evan          SR Unity                    23.98   3   6   
  4 Redwine, Brady            SO Elk Mound                24.03   3   5   
  5 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound                24.15   3   4   
  6 Flynn, Rian               SO Elk Mound                24.55   3   3   
  7 Popp, Dakota              JR Cornell                  25.15   2   2   
  8 Zignego, Bruce            JR Elmwood                  25.31   2   1   
  9 Nyholm, Dylan             SR Unity                    25.37   3 
 10 Rielly, Jarod             JR Spring Valley            26.01   2 
 11 Tillery, Julien           SO Unity                    26.12   2 
 12 Garcia, Ed                SO Clear Lake               26.18   2 
 13 Hase, Wyatt               JR Clear Lake               26.81   2 
 14 Hall, Dominic             FR Elk Mound                26.87   1 
 15 Ruble, Ivan               FR Clear Lake               27.04   1 
 16 Keppen, Trent             FR Turtle Lake              27.05   1 
 17 Johnson, Brock            SO Turtle Lake              27.89   1 
 18 Mcnew, Dylan              SO Boyceville               28.46   1 
 19 Yeske, Brent              SR Turtle Lake              28.49   3 
 20 Turchen, Chayse           FR Cornell                  28.92   1 
 21 Pulczynski, Anthony       FR Turtle Lake              28.97   2 
 22 Marini, Kevin             JR Elmwood                  32.27   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Hunter           SR Elk Mound                53.34   3  10   
  2 Erickson, Cody            FR Elmwood                  54.38   3   8   
  3 Bradley, Nathan           SR Unity                    54.79   3   6   
  4 Hoffman, Thomas           SO Turtle Lake              54.92   3   5   
  5 Glaus, Trenton            SR Cornell                  55.85   3   4   
  6 Vos Benkowski, Soren      JR Unity                    57.00   2   3   
  7 Lambele, Ben              JR Elk Mound                57.12   3   2   
  8 Chich, Michael            SR Boyceville               57.30   3   1   
  9 Parkhurst, Nathan         SR Cornell                  58.37   2 
 10 Lind, Nate                JR Elk Mound                58.53   3 
 11 Laursen, Brandtsen        SO Clear Lake               58.61   2 
 12 Mohr, Ryan                JR Elk Mound                59.47   2 
 13 Cable, Thomas             FR Unity                    59.57   2 
 14 Steinberger, Jackson      FR Clear Lake             1:01.72   2 
 15 Catts, Korey              SO Clear Lake             1:02.64   2 
 16 Mertz, Addison            SR Boyceville             1:03.68   1 
 17 Mcnew, Dylan              SO Boyceville             1:04.30   1 
 18 Yeske, Brent              SR Turtle Lake            1:05.05   1 
 19 Pelzel, Cole              SO Spring Valley          1:05.32   1 
 20 Logan, Alix               SO Clear Lake             1:06.99   1 
 21 Walton, Chris             FR Unity                  1:07.85   1 
 22 Dedej, Manuel             SR Elmwood                1:14.58   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousins, Nathan           SR Unity                  2:02.72   2  10   
  2 Forster, Nic              SO Elmwood                2:06.68   2   8   
  3 Jensen, Logan             SR Unity                  2:07.06   2   6   
  4 Fouks, Cameron            SR Clear Lake             2:13.59   2   5   
  5 Johnson, Hunter           SR Elk Mound              2:14.77   2   4   
  6 Pearson, Isaac            SO Clear Lake             2:18.90   2   3   
  7 Corr, Rian                JR Boyceville             2:21.83   2   2   
  8 Vos Benkowski, Caleb      FR Unity                  2:26.15   2   1   
  9 Parkhurst, Nathan         SR Cornell                2:27.55   2 
 10 Hughes, Croix             SO Clear Lake             2:29.02   1 
 11 Benson, Andrew            JR Elk Mound              2:32.26   1 
 12 Blanford, Tanner          JR Elmwood                2:32.42   1 
 13 Kelch, Jared              SR Unity                  2:34.52   2 
 14 Anderson, Ben             SO Spring Valley          2:39.86   1 
 15 Dixon, Evan               SO Cornell                2:41.58   1 
 16 Knops, Thomas             JR Clear Lake             2:42.23   1 
 17 Rasmussen, Steven         FR Boyceville             2:48.03   1 
 18 Bintz, Brandon            SR Cornell                2:49.28   1 
 19 Dedej, Manuel             SR Elmwood                2:54.69   1 
 20 Kapsner, Emmett           JR Boyceville             3:02.65   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Feist, Cullen             FR Unity                  4:47.09   10   
  2 Nonemacher, Kent          JR Turtle Lake            4:50.03    8   
  3 Anderson, Kiel            SR Boyceville             4:57.65    6   
  4 Pathos, Andrew            FR Elk Mound              5:13.03    5   
  5 Hazen, Seth               FR Elk Mound              5:14.94    4   
  6 Corr, Rian                JR Boyceville             5:16.82    3   
  7 Kern, Dylan               JR Unity                  5:24.34    2   
  8 Vos Benkowski, Caleb      FR Unity                  5:27.97    1   
  9 Kelch, Jared              SR Unity                  5:31.76  
 10 Ferg, Ryker               JR Boyceville             5:33.05  
 11 Hannack, Nate             JR Spring Valley          5:38.01  
 12 Willmarth, Wyatt          SO Cornell                5:45.34  
 13 Johnson, Blake            JR Spring Valley          5:47.16  
 14 Hanson, Dylan             SO Elk Mound              5:48.03  
 15 Blanford, Tanner          JR Elmwood                5:48.56  
 16 Baier, Joe                SR Elmwood                5:49.72  
 17 Dixon, Tyler              FR Cornell                5:57.86  
 18 Kapsner, Emmett           JR Boyceville             6:25.03  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Binfet, Alex              SR Unity                 10:10.84   10   
  2 Nonemacher, Kent          JR Turtle Lake           10:41.75    8   
  3 Hanson, Cade              FR Elk Mound             10:46.05    6   
  4 Anderson, Kiel            SR Boyceville            11:26.15    5   
  5 Vos Benkowski, Soren      JR Unity                 11:34.74    4   
  6 Hughes, Kincaid           SO Clear Lake            11:39.96    3   
  7 Pelzel, Cole              SO Spring Valley         11:49.56    2   
  8 Ferg, Ryker               JR Boyceville            12:04.10    1   
  9 Cress, Asher              JR Unity                 12:07.21  
 10 Dixon, Tyler              FR Cornell               13:19.84  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound                16.11   2  10   
  2 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley            16.71   2   8   
  3 Hetke, Colton             SR Cornell                  17.06   2   6   
  4 Merrill, Dillion          JR Unity                    17.10   2   5   
  5 Singh, Sean               JR Clear Lake               17.92   2   4   
  6 Johnson, Mason            JR Spring Valley            19.19   1   3   
  7 Wester, Nathan            JR Unity                    19.24   1   2   
  8 Muszynski, William        JR Elk Mound                20.00   1   1   
  9 Torgerson, Caden          JR Turtle Lake              20.31   2 
 10 Steinberger, Jackson      FR Clear Lake               21.15   1 
 11 Emberson, Jaylen          JR Elk Mound                22.40   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound                42.57   3  10   
  2 Merrill, Dillion          JR Unity                    43.35   3   8   
  3 Hetke, Colton             SR Cornell                  44.47   3   6   
  4 Geist, Luke               SO Cornell                  45.73   3   5   
  5 Wester, Nathan            JR Unity                    46.16   2   4   
  6 Rielly, Jarod             JR Spring Valley            46.45   3   3   
  7 Singh, Sean               JR Clear Lake               47.04   2   2   
  8 Johnson, Mason            JR Spring Valley            47.57   3   1   
  9 Garcia, Ed                SO Clear Lake               47.86   2 
 10 Muszynski, William        JR Elk Mound                50.22   1 
 11 Lombardo, Justin          JR Boyceville               50.49   2 
 12 Auch-Schwelk, Ben         JR Turtle Lake              51.66   2 
 13 Mertz, Addison            SR Boyceville               54.07   1 
 14 Hazen, Seth               FR Elk Mound                54.61   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elk Mound                                             44.96   10   
     1) Zurbuchen, Noah SR              2) Sahm, Tyler SR                 
     3) Redwine, Brady SO               4) Friberg, George SR             
  2 Unity                                                 46.90    8   
     1) Tillery, Patric SR              2) Bearhart, Adrian SR            
     3) Slanina, Dylan SR               4) Countryman, Evan SR            
  3 Clear Lake                                            47.66    6   
     1) Hase, Wyatt JR                  2) Levra, Josh JR                 
     3) Schramski, Conner JR            4) Espeseth, Joe SO               
  4 Elk Mound  'B'                                       x50.42  
     1) Emberson, Jack SO               2) Emberson, Jaylen JR            
     3) Hall, Dominic FR                4) Muszynski, William JR          
 -- Cornell/Lake Holcomb                                     DQ  
     1) Gehrt, Alex JR                  2) Willmarth, Wyatt SO            
     3) Turchen, Chayse FR              4) Glaus, Kyle SO                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elk Mound                                           1:34.18   10   
     1) Zurbuchen, Noah SR              2) Sahm, Tyler SR                 
     3) Flynn, Rian SO                  4) Redwine, Brady SO              
  2 Cornell/Lake Holcomb                                1:36.07    8   
     1) Geist, Luke SO                  2) Hetke, Colton SR               
     3) Goltz, Kyle SR                  4) Popp, Dakota JR                
  3 Elmwood/Plum City                                   1:38.54    6   
     1) Kernstock, Nolan SR             2) Zignego, Bruce JR              
     3) Shock, Calvin SO                4) Forster, Nic SO                
  4 Unity                                               1:38.95    5   
     1) Tillery, Patric SR              2) Nyholm, Dylan SR               
     3) Slanina, Dylan SR               4) Houde, Hunter SO               
  5 Elk Mound  'B'                                     x1:42.50  
     1) Jenson, Aric JR                 2) Brantner, Tyler JR             
     3) Kasakaitas, Marquis SO          4) Emberson, Jack SO              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Unity                                               3:41.18   10   
     1) Bradley, Nathan SR              2) Nyholm, Dylan SR               
     3) Jensen, Logan SR                4) Cousins, Nathan SR             
  2 Elmwood/Plum City                                   3:51.73    8   
     1) Forster, Nic SO                 2) Erickson, Cody FR              
     3) Zignego, Bruce JR               4) Shields, Dalton SR             
  3 Turtle Lake/Clayton                                 4:03.08    6   
     1) Auch-Schwelk, Ben JR            2) Hoffman, Thomas SO             
     3) Johnson, Brock SO               4) Yeske, Brent SR                
  4 Clear Lake                                          4:07.26    5   
     1) Catts, Korey SO                 2) Laursen, Brandtsen SO          
     3) Singh, Sean JR                  4) Steinberger, Jackson FR        
  5 Elk Mound                                           4:10.26    4   
     1) Kasakaitas, Marquis SO          2) Young, Gaelen FR               
     3) Jenson, Aric JR                 4) Mohr, Ryan JR                  
  6 Cornell/Lake Holcomb                                4:14.73    3   
     1) Parkhurst, Nathan SR            2) Glaus, Kyle SO                 
     3) Glaus, Trenton SR               4) Popp, Dakota JR                
  7 Spring Valley                                       4:21.05    2   
     1) Kotval, Calvin JR               2) Laffin, Michael JR             
     3) Davis, Julian JR                4) McMurrin, Lance SO             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Unity                                               8:27.78   10   
     1) Binfet, Alex SR                 2) Feist, Cullen FR               
     3) Jensen, Logan SR                4) Cousins, Nathan SR             
  2 Clear Lake                                          9:24.67    8   
     1) Hughes, Croix SO                2) Hughes, Kincaid SO             
     3) Pearson, Isaac SO               4) Fouks, Cameron SR              
  3 Spring Valley                                       9:57.49    6   
     1) Kotval, Calvin JR               2) Pelzel, Cole SO                
     3) Laffin, Michael JR              4) Hannack, Nate JR               
  4 Cornell/Lake Holcomb                               11:24.97    5   
     1) Dixon, Tyler FR                 2) Bintz, Brandon SR              
     3) Munson, Dante FR                4) Dixon, Evan SO                 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bauer, Erik               SR Turtle Lake            6-05.00   10   
  2 Torgerson, Caden          JR Turtle Lake            5-11.00    8   
  3 Brantner, Tyler           JR Elk Mound              5-10.00    6   
  4 Hetke, Colton             SR Cornell                5-08.00    5   
  5 Bradley, Nathan           SR Unity                  5-08.00    4   
  6 Lambele, Ben              JR Elk Mound              5-06.00    3   
  7 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley          5-04.00    2   
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krueger, Tyler            SR Boyceville            12-06.00   10   
  2 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound             12-00.00    8   
  3 Kenefick, Brandon         JR Boyceville            11-06.00    6   
  4 Bearhart, Adrian          SR Unity                 11-06.00    5   
  5 Popp, Dakota              JR Cornell               11-00.00    4   
  6 Chich, Michael            SR Boyceville             9-06.00    3   
  7 Turchen, Chayse           FR Cornell                9-00.00    2   
  8 Young, Gaelen             FR Elk Mound              8-06.00    1   
  9 Pearson, Isaac            SO Clear Lake             8-06.00  
 10 Walton, Chris             FR Unity                  8-00.00  
 11 Mcnew, Dylan              SO Boyceville             7-06.00  
 12 Willmarth, Wyatt          SO Cornell                7-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bauer, Erik               SR Turtle Lake           20-11.50   10   
  2 Levra, Josh               JR Clear Lake            20-04.00    8   
  3 Redwine, Brady            SO Elk Mound             20-02.50    6   
  4 Torgerson, Caden          JR Turtle Lake           20-01.50    5   
  5 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley         20-00.50    4   
  6 Nyholm, Dylan             SR Unity                 19-08.50    3   
  7 Goltz, Kyle               SR Cornell               19-01.50    2   
  8 Hoffman, Thomas           SO Turtle Lake           19-00.50    1   
  9 Brantner, Tyler           JR Elk Mound             18-09.00  
 10 Forster, Nic              SO Elmwood               18-01.50  
 11 Strand, Jared             JR Elk Mound             17-09.50  
 12 O'Connell, Trystin        JR Boyceville            17-09.00  
 12 Tillery, Patric           SR Unity                 17-09.00  
 14 Emberson, Jaylen          JR Elk Mound             17-07.00  
 15 Erickson, Cody            FR Elmwood               17-01.00  
 16 Yeske, Brent              SR Turtle Lake           16-09.00  
 17 Cable, Thomas             FR Unity                 15-05.00  
 18 Flanders, Maverick        FR Spring Valley         13-11.00  
 19 Dedej, Manuel             SR Elmwood               11-01.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bauer, Erik               SR Turtle Lake           41-03.00   10   
  2 Torgerson, Caden          JR Turtle Lake           41-02.00    8   
  3 Goltz, Kyle               SR Cornell               39-05.00    6   
  4 Bradley, Nathan           SR Unity                 38-09.75    5   
  5 Moskal, Christopher       JR Turtle Lake           38-05.50    4   
  6 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley         38-04.00    3   
  7 Benson, Andrew            JR Elk Mound             36-03.75    2   
  8 Countryman, Evan          SR Unity                 36-01.50    1   
  9 Hase, Wyatt               JR Clear Lake            35-01.25  
 10 Dixon, Tyler              FR Cornell               34-01.50  
 11 Emberson, Jack            SO Elk Mound             33-10.50  
 12 Ruble, Ivan               FR Clear Lake            33-10.25  
 13 Jenson, Aric              JR Elk Mound             32-05.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brosted, Andrew           JR Cornell               41-05.50   10   
  2 Kasper, Bryce             JR Elk Mound             39-01.00    8   
  3 Beach, Jared              SR Turtle Lake           38-11.75    6   
  4 Kobs, Jett                SR Unity                 38-07.50    5   
  5 Mavis, Conner             JR Elk Mound             37-07.50    4   
  6 Benson, David             SR Clear Lake            35-06.00    3   
  7 Fritz, Jared              JR Clear Lake            34-03.25    2   
  8 Henn, John                FR Elmwood               33-09.50    1   
  9 Juleff, Brett             SO Turtle Lake           33-05.50  
 10 Keppen, Trent             FR Turtle Lake           33-02.75  
 11 Benson, Andrew            JR Elk Mound             32-02.50  
 12 Kasakaitas, Marquis       SO Elk Mound             32-02.25  
 13 Olson, Gavin              JR Unity                 31-08.25  
 14 McMurrin, Lance           SO Spring Valley         30-08.75  
 15 Catts, Korey              SO Clear Lake            30-05.00  
 16 Flaherty, Dawson          JR Unity                 30-00.75  
 17 Gehrt, Alex               JR Cornell               29-05.00  
 18 Johnson, Brock            SO Turtle Lake           27-10.00  
 19 Harycki, Tyler            FR Cornell               27-08.50  
 20 Anderson, Garret          FR Clear Lake            26-05.50  
 21 Fesenmaier, Kenny         SO Spring Valley         25-11.25  
 22 Waller, Damien            SO Boyceville            25-10.00  
 23 Kern, Chase               SO Unity                 25-00.00  
 24 Reider, Reegan            FR Cornell               23-00.75  
 25 Flanders, Maverick        FR Spring Valley         22-11.25  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brosted, Andrew           JR Cornell                 126-10   10   
  2 Mavis, Conner             JR Elk Mound               114-00    8   
  3 Kasakaitas, Marquis       SO Elk Mound               106-08    6   
  4 Henn, John                FR Elmwood                 102-10    5   
  5 Geist, Luke               SO Cornell                  97-11    4   
  6 Feist, Cullen             FR Unity                    97-04    3   
  7 Fritz, Kyle               SR Clear Lake               95-08    2   
  8 Kobs, Jett                SR Unity                    95-06    1   
  9 Benson, Andrew            JR Elk Mound                95-00  
 10 Raboin, Owen              FR Unity                    91-10  
 11 Hughes, Kincaid           SO Clear Lake               91-02  
 12 Waller, Damien            SO Boyceville               89-09  
 13 Kasper, Bryce             JR Elk Mound                88-09  
 14 Keppen, Trent             FR Turtle Lake              88-05  
 15 Olson, Gavin              JR Unity                    87-05  
 16 McMurrin, Lance           SO Spring Valley            85-04  
 17 Krueger, Mason            JR Clear Lake               84-06  
 18 Juleff, Brett             SO Turtle Lake              80-01  
 19 Gehrt, Alex               JR Cornell                  68-03  
 20 Johnson, Brock            SO Turtle Lake              66-01  
 21 Hering, Lucas             SR Cornell                  64-10  
 22 Fritz, Jared              JR Clear Lake               64-02  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elk Mound                  143        2) Elmwood/Plum City         103   
    3) Boyceville                  99        4) Cornell/Lake Holcomb       90   
    5) Spring Valley               87        6) Turtle Lake/Clayton        56   
    7) Unity                       48        8) Clear Lake                 47   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elk Mound                  162        2) Unity                     144   
    3) Cornell/Lake Holcomb        93        4) Turtle Lake/Clayton        89   
    5) Clear Lake                  67        6) Boyceville                 37   
    6) Elmwood/Plum City           37        8) Spring Valley              36