Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2017 04:18 PM
                      Torrin Lawrence Memorial - 5/6/2017                      
                               Spec Towns Track                                
                      University of Georgia - Athens, GA                       
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Candace Hill                 ASICS                    11.24   2.0 
  2 Shavine Hodges               Oxy athletic             11.29   2.0 
  3 Katie Stone               JR Georgia                  11.53   2.0 
  4 Dani Bland                SO Emory                    11.88   2.0 
  5 Olamide Sokunbi              Unattached               12.17   2.0 
  6 Katie Jackson             FR Georgia                  12.19   2.0 
  7 Tristine Johnson             Unattached               12.19   2.0 
  8 Kayla Trice               FR Oglethorpe               12.23   2.0 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Candace Hill                 ASICS                    22.89   0.4  1 
  2 T'Sheila Mungo               Unattached               23.97   0.4  1 
  3 Katie Stone               JR Georgia                  24.10   0.4  1 
  4 Dani Bland                SO Emory                    24.44   2.3  2 
  5 Morgan Haney              JR Southern Wes             24.45   2.3  2 
  6 Amy Barton                JR Southern Wes             24.66   2.3  2 
  7 Katie Jackson             FR Georgia                  24.82   0.4  1 
  8 Tristine Johnson             Unattached               25.01   0.4  1 
  9 Cheyenne Wells            SR Brenau                   25.18   2.3  2 
 10 Denise Woode              FR Georgia Tech             25.30   2.3  2 
 11 Amina Washington             Oxy athletic             25.63   0.4  1 
 
Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 T'Sheila Mungo               Unattached               53.26  
  2 Micaiah Ransby            FR Georgia                  54.09  
  3 Jami Lewis                FR Southern Wes             56.41  
  4 Lindsey Wheeler           SO Georgia Tech             57.29  
  5 Paiton Fair               SO Lenoir-Rhyne             57.46  
  6 Nicolette Andrey          SO Oglethorpe             1:00.95  
 
Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Laura Roesler                Nike                   2:01.77   1 
  2 Charlotte Stephens        JR Georgia Tech           2:11.82   2 
  3 Haley Anderson            JR Georgia Tech           2:12.36   2 
  4 Imani McGowan             SO Clemson                2:13.37   1 
  5 Brittany Truitt           JR North Georgi           2:13.79   2 
  6 Jessica Drop              FR Georgia                2:14.04   2 
  7 Amy Ruiz                  SO Georgia Tech           2:14.86   2 
  8 Dana Maydew               JR Clemson                2:14.93   1 
  9 Anna Marian Block            Unattached             2:15.28   2 
 10 Yanely Gomez              FR Georgia                2:16.67   2 
 11 Natalie Bordes            SR Georgia                2:18.14   1 
 12 Brittany Powell           FR Georgia Tech           2:22.21   2 
 13 Radhika Shah              SO Emory                  2:23.38   2 
 14 Shantia Wilson               Atlanta Trac           2:25.52   1 
 15 Malin Trollsas            JR Georgia Tech           2:28.75   2 
 16 Gabriella Gaudreault         Unattached             2:31.02   2 
 17 Kristin Fairey            FR Georgia Tech           2:32.24   2 
 -- Amber Tanner              FR Georgia                    DNF   1 
 -- Hailey Gollnick           JR Georgia Tech               DNF   2 
 
Women 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Grace Barnett             JR Clemson                4:21.44   1 
  2 Janel Blancet                Atlanta Trac           4:32.56   1 
  3 Samantha Drop             FR Georgia                4:35.19   1 
  4 Molly Sullivan            SR Clemson                4:38.49   1 
  5 Alexa Womack              JR Clemson                4:39.36   1 
  6 Eliza Parker                 Unattached             4:41.17   1 
  7 Mary Claire Solomon       FR Georgia Tech           4:42.74   1 
  8 Katie Fortner             JR Clemson                4:45.34   1 
  9 Evie Tate                 JR Clemson                4:46.00   2 
 10 Logan Morris              FR Clemson                4:46.63   1 
 11 Tiffany Yue               FR Georgia                4:47.36   2 
 12 Elizabeth Dawson          SO Clemson                4:47.60   1 
 13 Ansley Heavern            FR Georgia                4:47.83   2 
 14 Erin McLaughlin           FR Clemson                4:47.84   1 
 15 Lauren Hovis              JR Georgia                4:49.89   2 
 16 Madison Huffman           JR Clemson                4:53.56   1 
 17 Juanita Pardo             FR Georgia Tech           4:54.18   2 
 18 Gabriella Gaudreault         Unattached             4:54.99   1 
 19 Rebecca Dow               FR Georgia Tech           4:55.13   2 
 20 Claire Strickler          FR Clemson                4:55.88   2 
 21 Rebecca Entrekin          FR Georgia Tech           5:02.53   2 
 22 Ileana Zeissner           FR Emory                  5:07.69   2 
 23 Rhiannon Flanagan-Rosari  JR Georgia Tech           5:08.84   2 
 24 Allie Castro              SO Georgia                5:11.93   2 
 
Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maria Coughlin            FR North Georgi          19:55.59  
 
Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kendell Williams          SR Georgia                  13.07   2.4  1 
  2 Alexis Perry                 Unattached               13.14   2.4  1 
  3 Louisa Grauvogel          FR Georgia                  13.50   2.4  1 
  4 Erin Tucker               SR Unattached               14.04   2.4  1 
  5 Skylar Julian             SO Southern Wes             14.63   2.4  1 
  6 Cheyenne Wells            SR Brenau                   15.01   3.8  2 
  7 Sydney Romine             FR Brenau                   15.19   3.8  2 
  8 DeMichia Higgins          SR Brenau                   15.82   3.8  2 
  9 Monique Keene                Oxy athletic             18.51   2.4  1 
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cassandra Tate               adidas                   56.24  
  2 Chelsea Zoller            FR Georgia                1:02.13  
  3 Catelyn Schiemdebusch     SR Georgia                1:03.28  
  4 Makenzi Kopp              FR Georgia                1:05.83  
  5 Sydney Romine             FR Brenau                 1:09.18  
  6 Monique Keene                Oxy athletic           1:10.98  
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mia Eisenhandler          SR Emory                 11:16.52  
  2 Courtney Naser            JR Georgia Tech          11:37.87  
 -- Logan Morris              FR Clemson                    DNF  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Southern Wesleyan                                     46.86  
     1) Morgan Haney JR                 2) Amy Barton JR                  
     3) Lyric King FR                   4) Jami Lewis FR                  
  2 Brenau                                                49.25  
     1) Iman Williams FR                2) Cheyenne Wells SR              
     3) Ismaelle Occeus SR              4) DeMichia Higgins SR            
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Emory                                               3:49.27  
     1) Dilys Osei SO                   2) Erica Goldman JR               
     3) Kaitlyn Leonard FR              4) Ari Newhouse SO                
  2 Georgia                                             3:50.44  
     1) Chelsea Zoller FR               2) Catherine Reid FR              
     3) Micaiah Ransby FR               4) Devon Artis JR                 
  3 Brenau                                              3:59.64  
     1) Cheyenne Wells SR               2) Nia Griffin SO                 
     3) Monika Nwajei SR                4) Iman Williams FR               
 -- Georgia  'B'                                            DNF  
     1) Amber Tanner FR                 2) Natalie Bordes SR              
     3) Makenzi Kopp FR                 4) Catelyn Schiemdebusch SR       
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Madeline Fagan            JR Georgia                  1.86m    6-01.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 1.91 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  2 Levern Spencer               Unattached               1.86m    6-01.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 1.91 
      PPP  PPP   XO    O  XXX 
  3 Tatiana Gusin             JR Georgia                  1.81m    5-11.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 
        O    O   XO  XXX 
  4 Maya Pressley             SR Unattached               1.81m    5-11.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 
      OPP    O  XXO  XXX 
  5 Carin Walker                 Unattached               1.76m    5-09.25 
     1.71 1.76 1.81 
        O   XO  XXX 
 -- Alisa Sanford             JR Brenau                      NH            
     1.71 
      XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alina McDonald               KMR Athletic             4.21m   13-09.75  Won Jumpoff
     3.66 3.81 3.96 4.11 4.21 
        O    O   XO    O  XXX 
  2 Kayla Smith               FR Georgia                  4.11m   13-05.75 
     3.66 3.81 3.96 4.11 4.21 
      PPP   XO    O    O  XXX 
  3 Ksenia Novikova           JR Georgia Tech             3.96m   12-11.75 
     3.66 3.81 3.96 4.11 
      XXO    O  XXO  XXX 
  4 Georgia Stefanidi         JR Georgia                  3.81m   12-06.00 
     3.66 3.81 3.96 
      PPP    O  XXX 
  5 Anna Hightower            SO Georgia Tech             3.81m   12-06.00 
     3.66 3.81 3.96 
        O   XO  XXX 
  5 Emily Savage              JR Georgia                  3.81m   12-06.00 
     3.66 3.81 3.96 
      PPP   XO  XXX 
  7 Morgan Allen              JR Unattached               3.66m   12-00.00 
     3.66 3.81 
        O  XXX 
  8 Lindsey Kessler           SR Samford                  3.66m   12-00.00 
     3.66 3.81 
      XXO  XXX 
 -- Alexis Payne                 Unattached                  NH            
     3.66 3.81 3.96 4.11 
      PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Sarah Zimmerman           JR Georgia Tech                NH            
     3.66 
      XXX 
 -- Ayana Daniels             SO Brenau                      NH            
     3.66 
      XXX 
 
Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Keturah Orji              JR Georgia                  6.61m   2.5  21-08.25 
     6.39m(0.9) 6.61m(2.5) FOUL(1.6) FOUL(4.7) PASS      PASS     
  2 Kate Hall                 FR Georgia                  6.53m   1.6  21-05.25 
     6.53m(1.6) FOUL(1.4) 6.47m(0.1) 6.31m(1.6) FOUL(0.7) FOUL(0.6)
  3 Kendell Williams          SR Georgia                  6.38m   1.8  20-11.25 
     FOUL(1.7) 6.21m(1.9) 6.38m(1.8) 6.20m(1.7) 6.32m(3.5) FOUL(+0.0)
  4 Julienne McKee               Unattached               6.31m   4.5  20-08.50 
     6.29m(1.9) 6.20m(3.4) FOUL(3.6) 6.31m(4.5) FOUL(2.5) 6.14m(0.3)
  5 Tristine Johnson             Unattached               6.04m   2.6  19-09.75 
     5.89m(0.8) FOUL(2.8) 6.04m(2.6) 5.58m(1.1) FOUL(1.7) FOUL(1.0)
  6 Olamide Sokunbi              Unattached               5.70m   5.2  18-08.50 
     5.32m(0.6) 5.53m(3.0) FOUL(1.3) 5.70m(5.2) 5.46m(0.4) 5.49m(0.1)
  7 Louisa Grauvogel          FR Georgia                  5.60m   1.9  18-04.50 
     5.60m(1.9) FOUL(3.8) 5.54m(2.4) 5.34m(1.9) 5.46m(0.1) FOUL(0.4)
  8 Ismaelle Occeus           SR Brenau                   5.48m   1.2  17-11.75 
     4.91m(0.8) 5.19m(1.3) 5.34m(-0.5) 5.35m(2.2) 5.48m(1.2) 5.43m(1.7)
 
Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Keturah Orji              JR Georgia                 14.31m   0.1  46-11.50 
     14.31m(0.1) 14.01m(+0.0) PASS      FOUL(1.7) FOUL(0.8) 14.20m(2.3)
  2 Bria Sands                SO Life                    12.22m   0.7  40-01.25 
     FOUL(1.0) 11.47m(1.7) 11.69m(0.2) 12.15m(2.1) 12.22m(0.7) 12.22m(1.5)
  3 Arielle Shaw              SO Oglethorpe              11.79m   3.5  38-08.25 
     11.57m(1.9) FOUL(1.4) 11.40m(1.4) FOUL(2.6) 11.44m(0.7) 11.79m(3.5)
  4 Ismaelle Occeus           SR Brenau                  11.49m   3.7  37-08.50 
     11.36m(2.0) 10.96m(0.6) 10.69m(1.5) 11.04m(1.0) 11.49m(3.7) 11.40m(0.2)
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Anna Machovec             JR Georgia                 15.14m   49-08.25 
      FOUL  15.14m  FOUL  FOUL  13.90m  14.57m
  2 Grayce French             FR Clemson                 12.59m   41-03.75 
      11.34m  FOUL  12.12m  11.83m  12.02m  12.59m
  3 Skyla Beal                   Unattached              12.14m   39-10.00 
      11.01m  11.49m  11.29m  12.14m  11.95m  11.55m
  4 Julia Harisay                Unattached              11.77m   38-07.50 
      FOUL  10.77m  11.77m  11.49m  FOUL  FOUL
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rachel Dincoff               Unattached              56.64m     185-10 
      54.74m  56.64m  FOUL  52.64m  55.01m  56.44m
  2 Hayden Merrick            SO Georgia                 47.11m     154-07 
      46.42m  47.11m  FOUL  FOUL  FOUL  46.34m
  3 Grayce French             FR Clemson                 43.25m     141-11 
      42.27m  42.41m  42.43m  40.93m  42.74m  43.25m
  4 Julia Harisay                Unattached              41.78m     137-01 
      37.87m  FOUL  41.78m  40.74m  39.54m  38.78m
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Krista Chauvin               Unattached              59.00m     193-07 
      59.00m  57.85m  57.83m  58.89m  FOUL  58.86m
  2 Asianna Covington         SR Georgia                 55.87m     183-04 
      55.19m  FOUL  55.87m  FOUL  FOUL  54.07m
  3 Hayden Merrick            SO Georgia                 53.92m     176-11 
      52.25m  50.77m  51.92m  51.69m  53.92m  49.22m
  4 Domonique Jones           SR Lenoir-Rhyne            46.99m     154-02 
      44.30m  FOUL  44.31m  46.99m  FOUL  FOUL
  5 Vanessa Levy                 Oxy athletic            45.57m     149-06 
      FOUL  FOUL  45.57m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Warren Fraser                Puma                     10.05   3.5  1 
  2 Keenan Brock              SR Unattached               10.34   3.5  1 
  3 Emmanuel Dawlson             Titan Elite              10.45   3.5  1 
  4 Dangelo Cherry               Unattached               10.54   3.5  1 
  5 Alex Sands                FR Clemson                  10.65   1.6  2 
  6 Maurice Simpson           SO Georgia Tech             10.75   1.6  2 
  7 Creighton Serrette           Unattached               10.87   3.5  1 
  8 Cameron Parker            SR Unattached               10.88   1.6  2 
  9 Jared Wallace                Unattached               10.96   1.6  2 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Charles Robinson             Unattached               21.05   3.2  1 
  2 Gabe Blackman             JR Georgia                  21.17   3.2  1 
  3 Cameron Parker            SR Unattached               21.47   3.2  1 
  4 Christopher Tate             Unattached               21.49   4.3  2 
  5 Emmanuel Dawlson             Titan Elite              21.53   3.2  1 
  6 Cameron Rice              JR Unattached               21.62   4.3  2 
  7 Maurice Simpson           SO Georgia Tech             21.81   4.3  2 
  8 Creighton Serrette           Unattached               21.92   3.2  1 
  9 Dareyus Person            SR Clemson                  21.94   4.3  2 
 10 Keenan Brock              SR Unattached               22.45   3.2  1 
 11 Dangelo Cherry               Unattached               22.50   3.2  1 
 12 jamal romeo               JR Unattached               22.62   4.3  2 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 David Verburg                adidas                   46.45   1 
  2 Charles Robinson             Unattached               47.20   1 
  3 Christopher Tate             Unattached               47.45   1 
  4 Nathan Nammour            SO Belmont                  47.61   1 
  5 Darron Coley              SO Clemson                  48.79   2 
  6 Ryan Teague               FR Belmont                  49.16   2 
  7 Nate Huggins              FR Clemson                  50.32   1 
  8 jamal romeo               JR Unattached               51.28   2 
 
Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andres Littig             JR Georgia Tech           1:49.15   1 
  2 Bryan Kamau               JR Georgia                1:51.60   1 
  3 Oliver Lloyd              SO Clemson                1:53.30   1 
  4 Bennett Hillier           FR Georgia Tech           1:54.64   1 
  5 Frank Pittman             FR Georgia Tech           1:56.78   2 
  6 Malik Epps                FR Clemson                1:57.25   1 
  7 Omari Miller              FR Oglethorpe             1:57.79   2 
  8 Robert Wilhelm            JR Emory                  1:58.00   2 
  9 Reggie Sanders            SR Physique               1:58.17   2 
 10 Nahom Solomon             JR Georgia Tech           1:58.42   2 
 11 Gabriel Darosa            JR Georgia Tech           2:01.55   1 
 -- Chad Fennell              JR Clemson                    DNF   1 
 -- Avery Bartlett            SO Georgia Tech               DNF   1 
 
Men 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 James Dwyer                  Atlanta Trac           3:51.83   1 
  2 James Quattlebaum            Unattached             3:52.13   1 
  3 Nahom Solomon             JR Georgia Tech           3:54.01   1 
  4 Anthony Didion            JR Belmont                3:57.31   1 
  5 Matthew Munns             JR Georgia Tech           3:57.67   1 
  6 Michael Hans                 Unattached             3:58.82   2 
  7 Austin Sprague               Unattached             3:58.94   1 
  8 James Gildard                Unattached             3:59.67   1 
  9 Tanner Shaw               JR Georgia Tech           4:01.07   1 
 10 Davis Stockwell              Unattached             4:01.45   2 
 11 Sam Costa                 FR Georgia Tech           4:01.54   1 
 12 Jackson Goodwin           SO Clemson                4:01.57   2 
 13 Andrew Emery                 Unattached             4:01.58   1 
 14 John Minen                   Atlanta Trac           4:01.64   2 
 15 Jack Bordoni              SR Georgia Tech           4:01.81   1 
 16 Daniel Shaughnessy           Unattached             4:02.24   2 
 17 Parker Nail                  Unattached             4:03.18   2 
 18 Jack Bradley                 Unattached             4:03.91   2 
 19 Terrell Estime            SO Georgia                4:04.40   1 
 20 Matthew Tinsley           FR Clemson                4:04.77   2 
 21 Isaac Penman              SO Georgia Tech           4:07.90   2 
 22 Jacob Slann                  Unattached             4:08.46   1 
 23 Ryan Mullen               FR Clemson                4:09.03   2 
 24 Nate Reichard                Unattached             4:10.55   2 
 25 Grant Murphy              SR Emory                  4:10.90   1 
 26 Ryan Peppenhorst          FR Georgia                4:15.50   2 
 27 Alex Haight               FR Clemson                4:17.83   2 
 28 Ben Weisel                SO Belmont                4:19.26   1 
 -- John Lyons                FR Georgia Tech               DNF   2 
 -- Matthew Edwards           JR Belmont                    DNF   1 
 -- Eamon McCoy               FR Georgia Tech               DNF   2 
 
Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Rukab                Unattached            16:48.33  
 
Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Devon Williams            SR Georgia                  13.75   2.4 
  2 Marcus Maxey                 U.S. Army                13.98   2.4 
  3 Kirk Lewis                JR Clemson                  14.11   2.4 
  4 Maicel Ubio                  Unattached               14.81   2.4 
  5 Logan Nave                FR Unattached               16.13   2.4 
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Austin Hollimon              Unattached               52.19  
  2 william Wynne                g.w. express             52.52  
  3 Jibri Victorian              Unattached               52.64  
  4 Caleb Corprew             JR Belmont                  52.83  
  5 Costas Constantis            Unattached               54.11  
  6 Logan Nave                FR Unattached             1:03.17  
  7 Jermaine Wade                Unattached             1:05.30  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Georgia                                             3:05.95  
     1) Reggie Glover SR                2) Ayrian Evans SR                
     3) Jeramey Hampton SO              4) Maurice Freeman SR             
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kris Kornegay-Gober          Zensah                   2.15m    7-00.50 
     2.05 2.10 2.15 2.20 
       XO    O    O  XXX 
  1 Keenon Laine              SO Georgia                  2.15m    7-00.50 
     2.05 2.10 2.15 2.20 
      PPP    O    O  XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Aaron Unterberger         SR Unattached               5.35m   17-06.50 
     4.65 4.80 4.95 5.05 5.15 5.25 5.35 5.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
  2 Maicel Ubio                  Unattached               5.25m   17-02.75 
     4.65 4.80 4.95 5.05 5.15 5.25 5.35 
      PPP  PPP  PPP   XO  PPP   XO  XXX 
  3 Karl Saluri               JR Georgia                  4.80m   15-09.00 
     4.65 4.80 4.95 
      XXO   XO  XXX 
 
Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Andre Dorsey                 TAG Sports               7.94m  +0.0  26-00.75 
     7.94m(+0.0) 7.88m(1.9) FOUL(3.4) FOUL(3.1) 7.77m(1.9) FOUL(2.8)
  2 Devon Williams            SR Georgia                  7.73m   1.3  25-04.50 
     7.61m(0.7) FOUL(1.8) 7.59m(1.4) 7.73m(1.3) FOUL(2.8) 7.62m(2.8)
  3 Maicel Ubio                  Unattached               7.53m   4.0  24-08.50 
     FOUL(1.4) FOUL(2.5) 7.53m(4.0) 7.23m(2.6) FOUL(2.3) 6.93m(1.5)
  4 kenneth fisher               D4 training              7.24m   2.9  23-09.00 
     6.92m(0.6) 7.24m(2.9) FOUL(1.6) FOUL(3.4) FOUL(2.2) 7.18m(5.3)
  5 Reggie Steele                Oxy athletic             7.14m   1.9  23-05.25 
     7.08m(+0.0) 7.14m(1.9) FOUL(1.4) 7.13m(2.0) FOUL(2.5) FOUL(0.2)
  6 BJ Kennedy                JR Unattached               6.23m   1.4  20-05.25 
     6.03m(2.0) 6.07m(3.1) 6.08m(2.0) 6.23m(1.4) FOUL(+0.0) 5.95m(-0.2)
  7 Jordan Duncan              5 Unattached               5.91m   1.9  19-04.75 
     5.65m(1.7) 5.91m(1.9) 5.67m(1.4) 5.51m(1.9) FOUL(2.4) 5.12m(4.5)
 
Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Alphonso Jordan              Unattached              15.67m   2.3  51-05.00 
     15.67m(2.3) 15.30m(2.2) PASS      PASS(2.2) FOUL      PASS     
  2 Jonathan Gardner             Unattached              15.53m   1.3  50-11.50 
     14.49m(2.4) PASS      15.39m(2.7) PASS      15.53m(1.3) PASS     
  3 Charlie Hu                JR Emory                   14.29m   3.4  46-10.75 
     13.87m(2.6) 13.80m(1.5) 14.29m(3.4) 14.00m(+0.0) FOUL(3.7) FOUL(0.5)
 -- BJ Kennedy                JR Unattached                FOUL                 
     FOUL(2.1) FOUL(1.4) FOUL(1.7) PASS      PASS      PASS     
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Denzel Comenentia         SO Georgia                 19.27m   63-02.75 
      19.22m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  19.27m
  2 Ashinia Miller               Unattached              19.25m   63-02.00 
      18.57m  19.14m  FOUL  FOUL  19.25m  FOUL
  3 Luke Johnson                 Unattached              13.84m   45-05.00 
      13.84m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Denzel Comenentia         SO Georgia                 58.00m     190-03 
      57.94m  FOUL  FOUL  55.47m  58.00m  FOUL
  2 Maicel Ubio                  Unattached              48.04m     157-07 
      47.04m  48.04m  45.12m  FOUL  46.01m  FOUL
  3 Devon Williams            SR Georgia                 46.87m     153-09 
      46.87m  46.81m  42.52m  43.49m  45.46m  FOUL
  4 Karl Saluri               JR Georgia                 42.51m     139-06 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  42.51m  FOUL
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alex Poursanidis          SR Georgia                 70.13m     230-01 
      68.61m  69.41m  FOUL  FOUL  67.13m  70.13m
  2 Tomas Kruzliak               Unattached              65.24m     214-00 
      FOUL  FOUL  65.24m  59.91m  FOUL  FOUL
  3 Alex Larsson              JR Georgia                 60.57m     198-09 
      60.21m  FOUL  58.59m  60.57m  59.87m  FOUL
  4 Joe Cline                 SO Clemson                 49.19m     161-05 
      48.11m  49.19m  FOUL  46.03m  FOUL  FOUL
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Roald Bradstock              Unattached              62.88m     206-03 
      59.61m  61.99m  59.41m  59.26m  62.88m  FOUL
  2 Joe-Kimura Smith          SO Georgia                 56.43m     185-02 
      FOUL  56.43m  52.67m  FOUL  FOUL  50.74m
  3 Alex Poursanidis          SR Georgia                 27.16m      89-01 
      FOUL  27.16m  PASS  PASS  PASS  PASS