Licensed to Dunn-St.Croix Conf Champ Meet
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/5/2017 07:57 AM
                         Colfax Track Meet - 5/4/2017                          
                              Colfax High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Buchanan, Bryana          SR Colfax                 13.82      13.96   4   8   
  2 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound              14.20      14.04   3   6   
  3 Jenson, Maddie            JR Elk Mound              13.90      14.06   4   4   
  4 Semerad, Gabby            SO Regis                  13.90      14.12   4   2   
  5 Pretasky, Samantha        FR Colfax                 13.89      14.19   4   1   
  6 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound              13.90      14.24   4 
  7 Vanschoonhoven, Paige     FR Elk Mound              13.90      14.37   4 
  8 Sweeney, Sarah            SR Elk Mound              13.90      14.40   4 
  9 Winchester, Emily         JR Elk Mound              15.50      14.70   3 
 10 Halgren, Kortnee          FR Elk Mound              14.20      14.90   4 
 11 Snider, Alexis            FR Colfax                 14.91      15.09   3 
 12 Paland, Inken             JR Regis                  14.60      15.21   3 
 13 Field, Teagan             FR Colfax                 15.40      15.23   3 
 14 Windsor, Jasmine          FR Boyceville                        15.62   1 
 15 Tweed, Jezz               SR Colfax                 15.50      15.64   3 
 16 Sandve, Renata            FR Spring Valley          16.17      15.70   2 
 17 Hainstock, Meredith       SR Elk Mound              16.40      15.79   2 
 18 Weinke, Paulina           JR Boyceville                        15.98   1 
 19 Paul, Claudia             JR Elk Mound              16.50      16.00   2 
 20 Knutson, Rachel           SO Colfax                 15.69      16.06   3 
 21 Schlottman, Mariah        JR Boyceville                        16.08   1 
 22 Balts, Melanie            FR Elk Mound              16.20      16.11   2 
 23 Chilson, Satina           JR Boyceville                        16.19   1 
 24 Shepard, Sira             JR Elk Mound              16.22      16.40   2 
 25 Egan, Kyla                JR Elk Mound                         16.94   1 
 26 Link, Briana              FR Spring Valley          17.03      17.21   2 
 27 Patterson, Kayla          JR Elk Mound                         17.24   1 
 28 Linberg, Mattea           JR Elk Mound                         17.94   1 
 29 Bates, Sydney             FR Regis                  18.00      19.12   2 
 30 Wood, Karyn               FR Spring Valley          19.36      19.43   2 
 -- Reitz, Cassidy            SO Colfax                 15.69         NT   3 
 -- Olson, Addy               FR Colfax                               NT   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thalacker, Bria           FR Regis                  28.60      28.48   5   8   
  2 Stans, Erin               SO Spring Valley          29.24      29.03   5   6   
  3 Sempf, Erica              SR Boyceville             30.00      29.22   4   4   
  4 Sokup, Laura              SO Regis                  29.30      29.71   5   2   
  5 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound              29.00      29.99   5   1   
  6 Schultz, Carlee           SR Boyceville             30.00      30.16   5 
  7 McVey, Brynn              SO Elk Mound              29.00      30.29   5 
  8 Dworak, Caroline          JR Colfax                 30.65      30.55   4 
  9 Field, Teagan             FR Colfax                 31.20      30.81   4 
 10 Hintzman, Megan           FR Boyceville             31.00      31.36   4 
 11 Theisen, Grace            SR Regis                  31.00      31.51   4 
 12 Snider, Alexis            FR Colfax                 31.77      32.17   4 
 13 Paland, Inken             JR Regis                  31.50      32.24   4 
 13 Southwort, Reese          FR Elk Mound              30.60      32.24   4 
 15 Benson, Kyra              FR Boyceville                        33.46   1 
 16 Knutson, Rachel           SO Colfax                 33.54      33.49   3 
 17 Nechanicky, Lexi          FR Elk Mound              34.40      33.53   2 
 18 Peabody, Lauren           SO Spring Valley          34.00      33.86   3 
 19 Balts, Melanie            FR Elk Mound              34.20      34.26   3 
 20 Sandve, Renata            FR Spring Valley          35.89      34.32   2 
 21 Sahm, Amanda              SO Elk Mound              33.00      34.37   3 
 22 Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound              34.30      34.55   2 
 23 Link, Briana              FR Spring Valley          36.00      37.68   2 
 24 Moyer, Laney              FR Elk Mound              38.00      37.90   1 
 25 Vukcevic, Marija          SR Spring Valley          37.00      39.74   2 
 -- Bates, Sydney             FR Regis                  36.00         NT   2 
 -- Klinger, Savanna          SR Spring Valley          32.14         NT   3 
 -- Kasper, Abby              SO Elk Mound              33.40         NT   3 
 -- Bowe, Jayna               FR Colfax                 29.43         NT   5 
 -- Bartig, Maggie            FR Elk Mound              33.00         NT   3 
 -- Reitz, Cassidy            SO Colfax                 34.18         NT   3 
 -- Olson, Addy               FR Colfax                               NT   1 
 -- Heidorn, Ally             SR Colfax                 28.35         NT   5 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thalacker, Bria           FR Regis                1:05.00    1:04.97   3   8   
  2 Voelker, Emily            JR Boyceville           1:07.00    1:06.91   3   6   
  3 Sweeney, Sarah            SR Elk Mound            1:12.00    1:11.27   3   4   
  4 Halgren, Kortnee          FR Elk Mound            1:12.00    1:11.64   3   2   
  5 Theisen, Grace            SR Regis                1:10.00    1:11.67   3   1   
  6 Hollister, Hanna          SO Elk Mound            1:14.00    1:12.34   2 
  7 Southwort, Reese          FR Elk Mound            1:12.00    1:12.71   3 
  8 Paland, Inken             JR Regis                1:15.00    1:13.23   2 
  9 Peabody, Lauren           SO Spring Valley        1:16.35    1:16.53   2 
 10 Paul, Claudia             JR Elk Mound            1:16.00    1:18.61   2 
 11 Lind, Ciera               SO Elk Mound            1:14.00    1:20.17   2 
 12 Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound            1:22.00    1:21.51   1 
 13 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound            1:20.00    1:22.32   2 
 14 Patterson, Kayla          JR Elk Mound            1:20.00    1:23.86   2 
 15 Moyer, Laney              FR Elk Mound                       1:24.14   1 
 16 Linberg, Mattea           JR Elk Mound            1:17.00    1:25.69   2 
 17 Wood, Karyn               FR Spring Valley        1:42.20    1:41.61   1 
 -- Hillman, Naomi            FR Boyceville           1:07.00         NT   3 
 -- Klatt, Shye               SO Spring Valley        1:12.71         NT   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Plaszcz, Alana            SO Elk Mound            2:36.00    2:48.27    8   
  2 Jensen, Mackenzie         JR Colfax               2:40.71    2:49.39    6   
  3 Lind, Ciera               SO Elk Mound            2:52.00    2:51.66    4   
  4 Dominick, Lauryn          JR Boyceville           2:40.00    2:53.25    2   
  5 Prince, Hailey            SO Colfax               2:56.87    2:57.29    1   
  6 Dieckman, Katherine       FR Spring Valley        2:53.80    2:57.93  
  7 Schaefer, Taya            FR Elk Mound            2:45.00    2:59.55  
  8 Gunnafsen, Tara           FR Boyceville           3:00.00    3:12.17  
  9 Anderson, Holly           SR Spring Valley        3:14.70    3:13.35  
 -- Tweed, Jezz               SR Colfax               2:57.30         NT  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schotter, Abbagail        SR Colfax               6:02.89    6:07.32    8   
  2 Martinson, Kristin        FR Elk Mound            6:15.00    6:11.47    6   
  3 Jensen, Mackenzie         JR Colfax               6:20.97    6:11.67    4   
  4 Plaszcz, Brook            SO Elk Mound            6:15.00    6:17.54    2   
  5 Dominick, Lauryn          JR Boyceville           6:30.00    6:24.16    1   
  6 Dieckman, Katherine       FR Spring Valley        6:22.84    6:29.99  
  7 Prince, Hailey            SO Colfax               6:48.56    6:36.75  
  8 Milner, MacKenzie         SR Regis                6:22.00    6:41.78  
  9 Anderson, Holly           SR Spring Valley        6:51.59    6:50.92  
 10 Berger, Juelia            FR Colfax               6:54.38    6:51.41  
 11 Baier, Kaitlyn            SR Elk Mound                       7:16.58  
 12 Rustad, Morgan            FR Spring Valley                   7:38.94  
 13 Hartung, Rachel           SO Spring Valley        7:37.62    7:47.34  
 -- Kallstrom, Erica          SO Colfax               5:45.00         NT  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Plaszcz, Alana            SO Elk Mound           12:30.00   13:50.74    8   
  2 Fasbender, Victoria       SO Elk Mound           13:35.00   13:58.72    6   
  3 Milner, MacKenzie         SR Regis               14:22.00   14:58.28    4   
  4 Berger, Juelia            FR Colfax              15:01.74   15:00.23    2   
  5 Baier, Kaitlyn            SR Elk Mound                      15:55.68    1   
  6 Linberg, Mattea           JR Elk Mound           17:00.00   15:56.07  
 -- Halgren, Kortnee          FR Elk Mound                            NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound              17.60      17.62   2   8   
  2 Winchester, Emily         JR Elk Mound              20.20      19.28   2   6   
  3 Multaff, Grace            FR Regis                  19.00      19.51   2   4   
  4 Dworak, Caroline          JR Colfax                 20.84      20.82   2   2   
  5 Baier, Kaitlyn            SR Elk Mound              21.00      21.72   2   1   
  6 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound              22.00      21.99   2 
  7 Tamke, Mary               SO Elk Mound                         22.28   1 
  8 Klinger, Savanna          SR Spring Valley          22.00      22.67   2 
  9 Welk, Desirae             SO Colfax                 22.72      23.11   1 
 10 Vukcevic, Marija          SR Spring Valley          24.19      23.21   1 
 -- Kasper, Abby              SO Elk Mound              21.50         NT   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound              54.40      52.07    8   
  2 Schleusner, Morgan        FR Colfax                 52.11      53.23    6   
  3 Wildner, Jenna            SO Spring Valley        1:00.00      57.17    4   
  4 Hainstock, Meredith       SR Elk Mound              59.00      58.64    2   
  5 Klatt, Shye               SO Spring Valley          58.22      59.27    1   
  6 Multaff, Grace            FR Regis                             59.85  
  7 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound            1:01.00    1:06.15  
 -- Klinger, Savanna          SR Spring Valley        1:04.62         NT  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colfax                                              53.80      54.23    8   
  2 Elk Mound                                                      54.39    6   
  3 Boyceville                                          55.00      55.21    4   
  4 Regis                                               55.00      55.28    2   
  5 Spring Valley                                       56.58      56.31  
  6 Elk Mound  'B'                                              x1:03.18  
  7 Boyceville  'B'                                             x1:04.06  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colfax                                            1:54.74    1:54.15    8   
  2 Spring Valley                                     1:55.56    1:54.41    6   
  3 Regis                                             1:59.00    1:56.92    4   
  4 Elk Mound                                         2:07.00    2:09.81    2   
  5 Elk Mound  'B'                                              x2:17.36  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colfax                                            4:35.00    4:31.58    8   
  2 Regis                                             4:32.00    4:37.05    6   
  3 Boyceville                                                   4:41.16    4   
  4 Spring Valley                                     4:38.25    4:42.61    2   
  5 Elk Mound                                         5:05.00    5:33.18  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elk Mound                                        11:11.00   11:17.55    8   
  2 Colfax                                           11:12.00   11:19.59    6   
  3 Spring Valley                                    11:50.00   12:43.39    4   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malean, Cassie            SR Boyceville           5-02.00    5-00.00    8   
  2 Semerad, Josie            SR Regis                5-00.00    4-10.00    6   
  3 Jenson, Maddie            JR Elk Mound            4-06.00    4-08.00    4   
  4 Winchester, Emily         JR Elk Mound            4-02.00    4-06.00    2   
  5 Bune, Sandy               FR Spring Valley        4-06.00    4-04.00    0.33
  5 Stans, Erin               SO Spring Valley        4-09.00    4-04.00    0.33
  5 Hollister, Hanna          SO Elk Mound            4-02.00    4-04.00    0.33
  8 Benson, Kyra              FR Boyceville                      4-02.00  
  8 Nechanicky, Lexi          FR Elk Mound            4-02.00    4-02.00  
 10 Klatt, Shye               SO Spring Valley        4-04.00    4-00.00  
 10 Bartig, Maggie            FR Elk Mound            4-02.00    4-00.00  
 -- Wegener, Camryn           SO Spring Valley        4-00.00         NH  
 -- Munthe, Nikki             FR Elk Mound            4-00.00         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Booth, Brooklyn           SR Boyceville           8-00.00    8-00.00    8   
  2 Hintzman, Megan           FR Boyceville           7-06.00    7-00.00    5   
  2 Baier, Kaitlyn            SR Elk Mound            7-00.00    7-00.00    5   
  4 Tweed, Jezz               SR Colfax               6-00.00    6-00.00    1.50
  4 Voelker, Emily            JR Boyceville           7-06.00    6-00.00    1.50
 -- Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound            6-00.00         NH  
 -- Sahm, Amanda              SO Elk Mound            6-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thalacker, Bria           FR Regis               16-04.00   15-07.75    8   
  2 Pretasky, Samantha        FR Colfax                         14-10.25    6   
  3 Matson, Ellie             FR Regis               15-05.00   14-07.50    4   
  4 Sempf, Erica              SR Boyceville          15-00.00   14-01.75    2   
  5 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                      14-00.00    1   
  6 Theisen, Grace            SR Regis               15-07.00   13-10.75  
  7 Hillman, Naomi            FR Boyceville          15-00.00   13-08.50  
  8 Simpson, Syd              SO Elk Mound           13-03.00   13-08.00  
  9 O'Brien, Brianna          JR Spring Valley       14-01.00   13-07.75  
 10 Semerad, Gabby            SO Regis               15-05.00   13-03.00  
 11 Winchester, Emily         JR Elk Mound           12-04.00   13-02.25  
 12 Bune, Sandy               FR Spring Valley       13-06.00   12-08.00  
 13 Sandve, Renata            FR Spring Valley       12-07.00   12-03.50  
 14 Risler, Kali              FR Colfax                         12-02.25  
 15 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound                      12-02.00  
 16 Bartig, Maggie            FR Elk Mound           11-08.00   11-07.25  
 17 Wolgemuth, Anna           JR Elk Mound                      10-10.75  
 18 Moyer, Laney              FR Elk Mound                       6-07.75  
 -- Bowe, Jayna               FR Colfax              15-09.00         ND  
 -- Huntress, Tatum           SR Spring Valley       14-07.00         ND  
 -- Sweeney, Sarah            SR Elk Mound           13-06.00         ND  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sokup, Laura              SO Regis               30-10.00   30-08.75    7   
  2 Sweeney, Sarah            SR Elk Mound           29-00.00   30-08.75    7   
  3 Schultz, Carlee           SR Boyceville          29-00.00   28-07.50    4   
  4 Huntress, Tatum           SR Spring Valley       29-05.00   28-05.00    2   
  5 Semerad, Josie            SR Regis                2-05.00   27-10.50    1   
  6 Sempf, Erica              SR Boyceville          30-00.00   27-10.00  
  7 Wegener, Camryn           SO Spring Valley       29-07.00   27-08.00  
  8 Schleusner, Morgan        FR Colfax              27-00.00   26-11.50  
  9 Lindquist, Lizzy          FR Elk Mound           25-00.00   24-07.00  
 10 McVey, Brynn              SO Elk Mound           31-00.00   19-06.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weinke, Paulina           JR Boyceville          30-00.00   32-02.00    8   
  2 Wold, Haley               JR Boyceville          30-00.00   28-10.00    6   
  3 Jensen, Morgan            FR Colfax              27-04.00   27-10.00    4   
  4 Windsor, Jasmine          FR Boyceville          28-00.00   26-11.00    2   
  5 Johnson, Lauren           FR Spring Valley       28-00.00   25-11.00    1   
  6 Risler, Kali              FR Colfax              26-05.00   25-07.00  
  7 Tamke, Mary               SO Elk Mound           25-00.00   25-04.50  
  8 Chilson, Satina           JR Boyceville          26-00.00   25-03.00  
  9 Egan, Kyla                JR Elk Mound           27-00.00   25-01.50  
 10 Jain, Kassie              SR Elk Mound           25-00.00   24-10.00  
 11 Shepard, Sira             JR Elk Mound           23-00.00   24-01.50  
 12 Peabody, Lauren           SO Spring Valley       23-07.00   23-04.50  
 13 Setla, Izabella           SO Regis               23-11.00   23-03.50  
 14 Kaveh, Sarah              SR Spring Valley       24-02.00   23-01.00  
 15 Solberg, Mikayla          SR Elk Mound           23-00.00   22-10.00  
 16 Simpson, Hannah           SO Elk Mound           23-00.00   22-03.00  
 17 Fesenmaier, Rachel        SO Spring Valley       21-09.00   22-00.00  
 18 Gland, Clara              FR Spring Valley       20-10.00   21-11.00  
 19 Sahm, Amanda              SO Elk Mound           23-00.00   21-05.00  
 20 Paul, Claudia             JR Elk Mound                      20-00.00  
 21 Linberg, Mattea           JR Elk Mound                      19-07.00  
 22 Schlottman, Mariah        JR Boyceville                     18-02.50  
 23 Patterson, Kayla          JR Elk Mound                      18-01.00  
 24 Reynen, Mykaila           FR Regis               16-08.00   16-05.00  
 25 Wood, Karyn               FR Spring Valley       11-09.00   12-00.00  
 -- Kasper, Abby              SO Elk Mound           27-00.00         ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weinke, Paulina           JR Boyceville            100-00     108-02    8   
  2 Wold, Haley               JR Boyceville            100-00      97-10    6   
  3 Chilson, Satina           JR Boyceville            100-00      90-05    4   
  4 Jain, Kassie              SR Elk Mound              92-00      90-02    2   
  5 Risler, Kali              FR Colfax                 64-11      80-08    1   
  6 Fesenmaier, Rachel        SO Spring Valley          73-06      77-10  
  7 Johnson, Lauren           FR Spring Valley          66-07      72-02  
  8 Heidorn, Ally             SR Colfax                            71-07  
  9 Kaveh, Sarah              SR Spring Valley          73-01      70-08  
 10 Jensen, Morgan            FR Colfax                 78-07      69-07  
 11 Simpson, Hannah           SO Elk Mound              60-00      68-08  
 12 Windsor, Jasmine          FR Boyceville                        68-00  
 13 Simpson, Syd              SO Elk Mound                         66-11  
 14 Gland, Clara              FR Spring Valley          59-06      64-07  
 15 Peabody, Lauren           SO Spring Valley          67-11      64-00  
 16 Tamke, Mary               SO Elk Mound              60-00      58-03  
 17 Setla, Izabella           SO Regis                  54-02      57-00  
 18 Schlottman, Mariah        JR Boyceville                        54-11  
 19 Reynen, Mykaila           FR Regis                  39-08      52-10  
 -- Solberg, Mikayla          SR Elk Mound             105-00         ND  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound              11.30      11.52   5   8   
  2 Sahm, Tyler               SR Elk Mound              11.60      11.78   5   6   
  3 Redwine, Brady            SO Elk Mound              11.50      11.90   5   4   
  4 Emberson, Jack            SO Elk Mound              13.16      11.93   3   2   
  5 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound              11.90      12.10   5   1   
  6 Brantner, Tyler           JR Elk Mound              12.60      12.16   4 
  7 Pretasky, Adam            JR Colfax                 12.18      12.26   5 
  8 Diaz, Calvin              JR Regis                  11.90      12.35   5 
  9 Rielly, Jarod             JR Spring Valley          12.56      12.52   4 
 10 Lambele, Ben              JR Elk Mound              12.80      12.53   4 
 11 Theisen, Henry            FR Regis                  12.40      12.58   4 
 12 Ernstmeyer, Andrew        SO Regis                  12.00      12.61   5 
 13 O'Connell, Trystin        JR Boyceville             13.50      12.70   2 
 14 Muszynski, William        JR Elk Mound              13.60      12.74   2 
 14 Reinders, Hayden          FR Regis                  12.20      12.74   4 
 16 Root, Andrew              JR Regis                  12.20      12.81   4 
 17 Nosker, Napoleon          SR Colfax                 12.68      12.84   4 
 17 Hall, Dominic             FR Elk Mound              13.20      12.84   3 
 19 Lombardo, Justin          JR Boyceville             13.00      12.95   3 
 20 Svihovec, Darren          SR Elk Mound              13.20      13.15   3 
 21 Jenson, Aric              JR Elk Mound              12.90      13.35   4 
 22 Gagner, Hunter            SR Elk Mound              13.30      13.44   3 
 23 Doerr, Eddie              FR Colfax                 13.69      13.72   2 
 24 Harvey, Pierce            FR Colfax                 13.87      13.93   2 
 25 Lee, Nate                 FR Colfax                 13.92      14.03   2 
 26 Flanders, Maverick        FR Spring Valley          15.42      14.90   1 
 27 Mavis, Conner             JR Elk Mound              15.20      15.30   1 
 -- Mounce, Trevin            SO Colfax                               NT   1 
 -- Ortiz, Noel               SR Regis                  11.80         NT   5 
 -- McMurrin, Lance           SO Spring Valley          13.74         NT   2 
 -- Young, Gaelen             FR Elk Mound              12.90         NT   3 
 -- Wald, Isaih               SO Elk Mound              13.60         NT   2 
 -- Kenefick, Brandon         JR Boyceville             13.50         NT   3 
 -- Kasper, Bryce             JR Elk Mound              13.20         NT   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound              24.20      23.40   5   8   
  2 Sahm, Tyler               SR Elk Mound              24.40      24.01   5   6   
  3 Redwine, Brady            SO Elk Mound              24.46      24.12   5   4   
  4 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley          24.36      24.33   5   2   
  5 Burns, Jake               SR Regis                  25.00      24.61   5   1   
  6 Cronk, Trenton            JR Regis                  24.50      24.74   5 
  7 Ciresi, Ryan              JR Regis                  25.70      24.77   4 
  8 Johnson, Hunter           SR Elk Mound              24.60      25.13   5 
  9 Sokup, Ben                SR Regis                  24.90      25.15   5 
 10 Hagen, Caleb              SR Boyceville             26.50      25.64   3 
 11 Strand, Jared             JR Elk Mound              25.50      25.87   4 
 12 Wackwitz, Michael         SR Regis                  26.80      25.95   3 
 13 Rielly, Jarod             JR Spring Valley          25.97      25.98   4 
 14 Pretasky, Adam            JR Colfax                 25.77      26.07   4 
 15 Nosker, Napoleon          SR Colfax                 25.97      26.15   4 
 16 Usher, Jack               SR Regis                  27.20      26.26   3 
 17 Jordahl, Will             SO Regis                  27.00      26.28   3 
 18 Root, Andrew              JR Regis                  26.30      26.81   3 
 19 Morning, Elliott          JR Regis                  28.40      26.82   2 
 20 Hall, Dominic             FR Elk Mound              27.10      27.09   3 
 21 Lind, Nate                JR Elk Mound              26.30      27.14   3 
 22 Jenson, Aric              JR Elk Mound              25.40      27.22   4 
 23 Gagner, Hunter            SR Elk Mound              27.90      27.52   2 
 24 Mcnew, Dylan              SO Boyceville             27.80      27.58   2 
 24 Reisdorf, Matthew         SR Colfax                            27.58   1 
 26 Svihovec, Darren          SR Elk Mound              25.30      27.76   4 
 27 Forden, Jonah             SO Regis                  27.00      28.26   3 
 28 Doerr, Eddie              FR Colfax                 29.02      28.56   2 
 29 Harvey, Pierce            FR Colfax                 29.53      29.11   1 
 30 Lee, Nate                 FR Colfax                 29.12      29.42   2 
 31 Mertz, Addison            SR Boyceville             29.00      30.20   2 
 32 Gilpin, Nic               SR Elk Mound                         34.77   1 
 -- Wogernese, Donovan        FR Regis                  29.40         NT   2 
 -- Mounce, Trevin            SO Colfax                 28.20         NT   2 
 -- Lyrek, Michael            SR Colfax                 25.77         NT   4 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound              56.00      54.03   4   8   
  2 Johnson, Hunter           SR Elk Mound              54.40      54.72   4   6   
  3 Ciresi, Ryan              JR Regis                  54.30      55.31   4   4   
  4 Sahm, Tyler               SR Elk Mound              56.00      55.34   4   2   
  5 Hagen, Caleb              SR Boyceville             56.00      55.70   4   1   
  6 Larson, Jacob             SR Colfax                 56.00      55.88   4 
  7 Schmidt, Tommy            SO Regis                  56.00      56.51   4 
  8 Reinders, Hayden          FR Regis                1:00.00      57.65   3 
  9 Hovde, Trey               FR Colfax               1:00.72      58.06   3 
 10 Chich, Michael            SR Boyceville             57.00      58.62   4 
 11 Morning, Elliott          JR Regis                1:05.00      59.14   2 
 12 Hydukovich, Ed            FR Colfax                 59.38      59.49   3 
 13 Usher, Jack               SR Regis                1:02.00    1:00.33   2 
 14 McMurrin, Lance           SO Spring Valley        1:01.84    1:02.41   3 
 15 Benson, Andrew            JR Elk Mound              58.00    1:02.83   3 
 16 Davis, Julian             JR Spring Valley        1:02.27    1:02.96   2 
 17 Forden, Jonah             SO Regis                1:05.00    1:05.18   2 
 18 Pelzel, Cole              SO Spring Valley        1:09.60    1:05.82   1 
 19 Mertz, Addison            SR Boyceville           1:04.00    1:06.16   2 
 20 Mcnew, Dylan              SO Boyceville           1:05.00    1:06.78   2 
 21 Kadinger, Rowdy           SR Colfax               1:06.00    1:09.00   2 
 22 Johnson, Blake            JR Spring Valley        1:12.00    1:11.85   1 
 -- Lyrek, Michael            SR Colfax                 58.00         NT   3 
 -- Wogernese, Donovan        FR Regis                1:10.00         NT   1 
 -- Wackwitz, Michael         SR Regis                  59.00         NT   3 
 -- Young, Gaelen             FR Elk Mound              58.00         NT   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pathos, Andrew            FR Elk Mound            2:18.00    2:13.77    8   
  2 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound            2:17.00    2:14.94    6   
  3 Larson, Jacob             SR Colfax               2:13.66    2:16.81    4   
  4 Hovde, Trey               FR Colfax               2:21.18    2:18.18    2   
  5 Kotval, Calvin            JR Spring Valley        2:22.50    2:20.39    1   
  6 Roettger, Dakota          JR Regis                2:22.00    2:27.20  
  7 Lawrence, Brady           FR Colfax               2:34.09    2:29.08  
  8 Cook, Evan                SO Regis                2:25.00    2:29.33  
  9 Jensen, Jacob             JR Colfax               2:30.29    2:38.85  
 10 Hannack, Nate             JR Spring Valley        2:40.90    2:42.41  
 11 Hanson, Dylan             SO Elk Mound            2:30.00    2:47.63  
 12 Kadinger, Rowdy           SR Colfax               2:51.22    2:53.32  
 13 Kapsner, Emmett           JR Boyceville           2:54.00    3:00.72  
 14 Rasmussen, Steven         FR Boyceville           2:52.00    3:40.39  
 14 Johnson, Blake            JR Spring Valley        2:55.49    3:40.39  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larson, Jacob             SR Colfax               5:04.00    5:05.53    8   
  2 Anderson, Kiel            SR Boyceville           5:09.00    5:07.96    6   
  3 Reisdorf, Matthew         SR Colfax               5:16.56    5:10.00    4   
  4 Davis, Julian             JR Spring Valley        5:17.70    5:18.07    2   
  5 Hazen, Seth               FR Elk Mound            5:15.00    5:18.72    1   
  6 Johnson, Hunter           SR Elk Mound            5:20.00    5:19.43  
  7 Lawrence, Brady           FR Colfax               5:28.17    5:23.31  
  8 Corr, Rian                JR Boyceville           5:20.00    5:28.21  
  9 Lind, Nate                JR Elk Mound            5:20.00    5:31.98  
 10 Laffin, Michael           JR Spring Valley        5:53.03    5:41.42  
 11 Ferg, Ryker               JR Boyceville           5:55.00    5:43.39  
 12 Hannack, Nate             JR Spring Valley        6:00.88    5:47.70  
 13 Anderson, Ben             SO Spring Valley        5:46.19    5:54.79  
 14 Roettger, Dakota          JR Regis                6:00.00    5:59.40  
 15 Jensen, Jacob             JR Colfax               6:00.84    5:59.45  
 16 Hanson, Dylan             SO Elk Mound            6:00.00    6:04.66  
 17 Fesenmaier, Kenny         SO Spring Valley        5:30.40    6:08.34  
 18 Rasmussen, Steven         FR Boyceville                      6:28.77  
 19 Kapsner, Emmett           JR Boyceville                      6:29.28  
 -- Pathos, Andrew            FR Elk Mound            5:15.00         NT  
 -- Kotval, Calvin            JR Spring Valley        5:20.90         NT  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Kiel            SR Boyceville                     11:30.22    8   
  2 Hanson, Cade              FR Elk Mound           11:02.00   11:37.25    6   
  3 Pelzel, Cole              SO Spring Valley       12:31.76   12:14.19    4   
  4 Ferg, Ryker               JR Boyceville                     12:14.87    2   
  5 Anderson, Ben             SO Spring Valley       12:40.90   12:22.39    1   
 -- Davis, Julian             JR Spring Valley       11:50.15         NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound              15.40      15.80    8   
  2 Nicolai, Jack             SO Regis                  15.88      17.25    6   
  3 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley          16.93      17.36    4   
  4 Krueger, Tyler            SR Boyceville                        18.72    2   
  5 Johnson, Mason            JR Spring Valley          19.61      19.81    1   
  6 Muszynski, William        JR Elk Mound              19.90      20.25  
  7 Heidorn, Luke             SO Colfax                 19.54      20.92  
  8 Emberson, Jaylen          JR Elk Mound              21.00      22.59  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound              41.90      42.70   2   8   
  2 Nicolai, Jack             SO Regis                  45.00      45.70   2   6   
  3 Zweifelhofer, Justin      JR Regis                  46.00      45.94   2   4   
  4 Johnson, Mason            JR Spring Valley          46.85      46.23   2   2   
  5 Rielly, Jarod             JR Spring Valley          47.47      46.32   2   1   
  6 Hazen, Seth               FR Elk Mound              53.10      48.95   1 
  7 Lombardo, Justin          JR Boyceville             54.00      53.91   1 
  8 Bulldog, Billy               Boyceville                        55.40   1 
 -- Heidorn, Luke             SO Colfax                 49.53         NT   2 
 -- Morning, Elliott          JR Regis                  47.00         NT   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Regis                                               46.00      46.26    8   
  2 Colfax                                              48.61      48.55    6   
  3 Elk Mound  'B'                                                x48.74  
  4 Elk Mound                                           56.00    1:00.02    4   
 -- Elk Mound  'C'                                                    NT  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Regis                                             1:41.00    1:41.37    8   
  2 Elk Mound                                         1:43.00    1:47.31    6   
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Regis                                             3:52.00    3:51.56    8   
  2 Colfax                                            3:56.09    3:54.92    6   
  3 Boyceville                                                   4:07.02    4   
  4 Spring Valley                                     4:22.90    4:35.24    2   
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boyceville                                                   9:05.06    8   
  2 Elk Mound                                         9:37.00    9:13.15    6   
  3 Spring Valley                                     9:45.11    9:36.77    4   
  4 Colfax                                            9:45.00    9:56.36    2   
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zweifelhofer, Justin      JR Regis                5-08.00    5-10.00    8   
  2 Flynn, Rian               SO Elk Mound            5-06.00    5-08.00    3.25
  2 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley        6-02.00    5-08.00    3.25
  2 Brantner, Tyler           JR Elk Mound            6-00.00    5-08.00    3.25
  2 Lambele, Ben              JR Elk Mound            5-08.00    5-08.00    3.25
  6 Teige, Treyton            JR Colfax               5-06.00    5-06.00  
  7 Johnson, Mason            JR Spring Valley        5-02.00    5-04.00  
  8 Lombardo, Justin          JR Boyceville                      5-02.00  
  9 Strand, Jared             JR Elk Mound            5-04.00    5-00.00  
 -- Miller, Jacob             FR Elk Mound                            NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Krueger, Tyler            SR Boyceville          12-06.00   12-00.00    8   
  2 Kenefick, Brandon         JR Boyceville          12-00.00   11-06.00    6   
  3 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound           12-00.00   11-00.00    4   
  4 Chich, Michael            SR Boyceville          10-00.00   10-00.00    2   
  5 Young, Gaelen             FR Elk Mound            9-06.00    8-00.00    1   
  6 Mcnew, Dylan              SO Boyceville                      7-06.00  
  7 Miller, Jacob             FR Elk Mound            7-00.00    6-06.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nicolai, Jack             SO Regis               19-09.00   19-05.00    8   
  2 Brantner, Tyler           JR Elk Mound           18-08.00   19-04.50    6   
  3 Bosshart, Dylan           SO Spring Valley       20-00.00   18-08.50    4   
  4 Zweifelhofer, Justin      JR Regis               20-05.00   18-02.50    1.50
  4 Redwine, Brady            SO Elk Mound                      18-02.50    1.50
  6 Wackwitz, Michael         SR Regis               17-06.00   18-01.00  
  7 Flynn, Rian               SO Elk Mound           17-00.00   17-08.75  
  8 Lambele, Ben              JR Elk Mound           18-00.00   17-06.00  
  9 O'Connell, Trystin        JR Boyceville                     16-11.00  
  9 Heidorn, Luke             SO Colfax              18-00.00   16-11.00  
 11 Pretasky, Adam            JR Colfax              17-10.00   16-06.50  
 12 Emberson, Jaylen          JR Elk Mound           17-00.00   15-05.00  
 13 Reisdorf, Matthew         SR Colfax              15-11.00   15-04.25  
 14 Lee, Nate                 FR Colfax              14-05.00   14-08.00  
 15 Flanders, Maverick        FR Spring Valley       12-04.00   13-07.50  
 16 Mertz, Addison            SR Boyceville                     13-03.00  
 17 Doerr, Eddie              FR Colfax              14-05.00   12-05.00  
 -- Emberson, Jack            SO Elk Mound           15-05.00         ND  
 -- Wald, Isaih               SO Elk Mound                            ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sokup, Ben                SR Regis               39-09.00   40-00.00    8   
  2 Wackwitz, Michael         SR Regis               37-00.00   36-09.50    6   
  3 Benson, Andrew            JR Elk Mound           31-00.00   33-11.50    4   
  4 Hovde, Trey               FR Colfax              32-03.00   32-10.75    2   
  5 Harvey, Pierce            FR Colfax                         29-10.25    1   
  6 Lee, Nate                 FR Colfax              30-10.00   29-09.50  
 -- Emberson, Jack            SO Elk Mound           31-08.00         ND  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Herrick, Spencer          JR Colfax              38-11.00   40-11.00    8   
  2 Mavis, Conner             JR Elk Mound           37-00.00   36-07.00    6   
  3 Ernstmeyer, Andrew        SO Regis                          35-08.00    4   
  4 Kidess, Laith             JR Regis               34-04.00   34-08.00    2   
  5 Curtis, Jackson           FR Regis               31-05.00   33-09.00    1   
  6 Forden, Jonah             SO Regis                          33-05.00  
  7 Theisen, Henry            FR Regis               36-00.00   33-04.00  
  8 Peterson, Kaden           SO Regis                          31-06.00  
  9 Kasakaitas, Marquis       SO Elk Mound           33-00.00   31-05.50  
 10 Benson, Andrew            JR Elk Mound           34-00.00   31-02.00  
 11 McMurrin, Lance           SO Spring Valley       30-02.00   30-09.00  
 12 Jensen, Thomas            SO Colfax              31-10.00   30-01.00  
 13 Deling, Kyle              FR Elk Mound           29-00.00   28-08.00  
 14 Waller, Damien            SO Boyceville                     27-03.00  
 15 Bauer, Riley              FR Regis                          24-05.50  
 16 Flanders, Maverick        FR Spring Valley                  24-04.00  
 17 Gilpin, Nic               SR Elk Mound           21-00.00   23-00.00  
 18 Falkner, Derek            FR Elk Mound           25-00.00   19-05.50  
 -- Maves, Rylan              SR Elk Mound           35-00.00         ND  
 -- Kasper, Bryce             JR Elk Mound           40-00.00         ND  
 -- Ciulla, Thane             SR Regis                                ND  
 -- Wolterstorff, Jackson     FR Regis                                ND  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mavis, Conner             JR Elk Mound             135-00     123-04    8   
  2 Hydukovich, Ed            FR Colfax                116-05     117-05    6   
  3 Sokup, Ben                SR Regis                 103-05     114-04    4   
  4 Kasakaitas, Marquis       SO Elk Mound             110-00     100-01    2   
  5 Benson, Andrew            JR Elk Mound             110-00      97-09    1   
  6 Kidess, Laith             JR Regis                  99-01      97-06  
  7 Herrick, Spencer          JR Colfax                102-10      95-00  
  8 Peterson, Kaden           SO Regis                             90-04  
  9 Waller, Damien            SO Boyceville                        88-11  
 10 Theisen, Henry            FR Regis                  94-02      84-01  
 11 Kenefick, Brandon         JR Boyceville                        82-03  
 12 McMurrin, Lance           SO Spring Valley          77-06      74-05  
 13 Jensen, Thomas            SO Colfax                            73-07  
 14 Curtis, Jackson           FR Regis                             70-08  
 15 Miller, Jacob             FR Elk Mound              72-00      68-01  
 16 Deling, Kyle              FR Elk Mound              55-00      65-09  
 17 Bauer, Riley              FR Regis                             52-10  
 18 Gilpin, Nic               SR Elk Mound              55-00      46-03  
 19 Falkner, Derek            FR Elk Mound              55-00      44-09  
 -- Fesenmaier, Kenny         SO Spring Valley          73-04         ND  
 -- Maves, Rylan              SR Elk Mound              55-00         ND  
 -- Wolterstorff, Jackson     FR Regis                  91-02         ND  
 -- Ciulla, Thane             SR Regis                                ND  
 -- Kasper, Bryce             JR Elk Mound             100-00         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elk Mound                  114.33     2) Boyceville                 83.50
    3) Colfax                      80.50     4) Regis                      67   
    5) Spring Valley               26.66                                        
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elk Mound                  151.25     2) Regis                      87.50
    3) Colfax                      49        4) Boyceville                 47   
    5) Spring Valley               31.25