Licensed to Tomahawk Middle School     HY-TEK's Meet Manager 4/25/2017 07:01 PM
                Tomahawk Middle School Invitational - 4/25/2017                
                             Tomahawk High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Fronk, Marissa             8 Medford Area                      13.79   1   5   
  2 Marino, Madeline           7 Tomahawk               14.50      14.54   2   3   
  3 Woodall, Karlie            8 Tomahawk               15.00      14.76   2   2   
  4 Krug, Olivia               7 Medford Area                      15.21   1   1   
  5 Teatz, Lola                7 Marshfield             15.04      15.33   2 
  6 Fredrikson, Megan          7 Medford Area                      15.77   1 
  7 Paape, Izabel              7 Marshfield             15.22      15.78   2 
  8 Mott, Molly                8 Tomahawk               15.00      15.79   2 
  9 Larson, Raegan             7 Marshfield             15.88      15.91   2 
 10 Brunner, Gabby             7 Medford Area                      16.06   1 
 11 Scholz, Emilie             6 Tomahawk               15.30      16.11   2 
 12 Hansmann, Morgan           6 Tomahawk               16.00      16.29   1 
 13 Johnson, Charlotte         7 Marshfield             16.00      16.44   2 
 14 Ott, Sydney                7 Marshfield             16.28      16.64   1 
 15 Sova, Abby                 8 Medford Area                      16.87   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fronk, Marissa             8 Medford Area                      28.43   1   5   
  2 Ruesch, Rynn               7 Medford Area                      30.69   1   3   
  3 Allar, Clara               8 Marshfield             31.21      31.92   2   2   
  4 Larson, Raegan             7 Marshfield             33.44      32.20   2   1   
  5 Junco, Hannah              8 Marshfield             34.31      32.52   2 
  6 Meyer, Morgan              8 Marshfield             31.89      32.62   2 
  7 Mott, Molly                8 Tomahawk               32.00      32.77   2 
  8 Marino, Madeline           7 Tomahawk               30.00      33.04   2 
  9 Brunner, Gabby             7 Medford Area                      33.25   1 
 10 Repinski, Taylor           8 Tomahawk               34.00      33.42   2 
 11 Fredrikson, Megan          7 Medford Area                      34.37   1 
 12 Kane, Trinity              7 Tomahawk               34.00      35.42   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Higgins, Karli             8 Medford Area                    1:05.89   1   5   
  2 Gerstenberger, Tiana       8 Tomahawk             1:10.00    1:10.10   2   3   
  3 Zehner, Alyssa             6 Tomahawk             1:12.00    1:11.40   2   2   
  4 Kirschnik, Elaina          8 Marshfield           1:14.00    1:11.88   2   1   
  5 Mueller, Jerica            8 Marshfield           1:17.00    1:15.18   2 
  6 Hutchens, Autumun          8 Marshfield           1:14.85    1:15.75   2 
  7 Sternitzky, Emily          7 Marshfield           1:20.00    1:18.09   1 
  8 Apfelbeck, Anya            7 Medford Area                    1:18.34   1 
  9 Mader, Kayla               7 Marshfield           1:16.18    1:18.90   2 
 10 Witulski, Grace            8 Tomahawk             1:16.00    1:20.37   2 
 11 Szydel, Kayla              7 Medford Area                    1:23.61   1 
 12 Brandner, Lacey            7 Medford Area                    1:26.72   1 
 13 Witulski, Ellie            6 Tomahawk             1:22.00    1:29.30   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Higgins, Karli             8 Medford Area                    2:49.39    5   
  2 Rudolph, Brooke            6 Medford Area                    2:51.37    3   
  3 Pernsteiner, Lydia         7 Medford Area                    2:57.44    2   
  4 Klopatek, Alyssa           8 Tomahawk             3:05.00    2:59.58    1   
  5 Peissig, Autumn            8 Tomahawk             2:50.00    3:01.97  
  6 Tjugum, Greta              6 Tomahawk             2:55.00    3:04.19  
  7 Kirschnik, Elaina          8 Marshfield                      3:05.67  
  8 Szydel, Kayla              7 Medford Area                    3:20.88  
  9 Karlen, Kia                6 Tomahawk             3:30.00    3:28.74  
 10 Merwin, Averi              6 Tomahawk             3:45.00    4:21.30  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fronk, Bryn                6 Medford Area                    6:12.13    5   
  2 Geiger, Allison            7 Marshfield           6:27.69    6:14.41    3   
  3 Reilly, Katherine          7 Tomahawk             6:35.00    6:27.26    2   
  4 Fleegel, Alexis            7 Medford Area                    6:45.45    1   
  5 Sautebin, Emily            7 Marshfield           7:02.17    6:47.31  
  6 Schreiner, Mackenzie       7 Marshfield           7:01.92    6:55.59  
  7 Kim, Kairi                 7 Marshfield           6:59.14    6:57.74  
  8 Dosh, Dallas               8 Tomahawk             6:50.00    7:32.22  
  9 Jablonski, Savannah        7 Tomahawk                       10:49.65  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brost, Sophie              7 Medford Area                      20.91   1   5   
  2 Teatz, Lola                7 Marshfield             20.36      21.07   2   3   
  3 Rudolph, Brooke            6 Medford Area                      21.54   1   2   
  4 Maki, Emily                7 Tomahawk               20.00      21.60   2   1   
  5 Cecil, Courtney            7 Tomahawk               22.00      22.03   2 
  6 Beranek, Hannah            7 Tomahawk               21.00      22.57   2 
  7 Anderson, Olivia           7 Marshfield             22.95      22.58   2 
  8 Brandner, Alyssa           6 Medford Area                      22.63   1 
  9 Reimert, Natalie           6 Tomahawk               21.00      22.99   2 
 10 Spindler, Gracie           7 Marshfield             26.99      23.77   2 
 
Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sigmond, Lydia             8 Medford Area                      36.51   1   5   
  2 Krause, Autumn             7 Medford Area                      37.84   1   3   
  3 Cecil, Courtney            7 Tomahawk               37.00      38.03   2   2   
  4 Peplinski, Madee           6 Tomahawk               42.00      40.11   2   1   
  5 Reimert, Natalie           6 Tomahawk               36.00      40.61   2 
  6 Dragosh, Ava               7 Tomahawk               42.00      41.15   2 
  7 Spindler, Gracie           7 Marshfield             39.91      41.21   2 
  8 Scholz, Mackenzie          6 Tomahawk               41.00      41.31   2 
  9 Anderson, Olivia           7 Marshfield                        42.75   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Medford Area                                                   56.04    5   
     1) Higgins, Karli 8                2) Ruesch, Rynn 7                 
     3) Fredrikson, Megan 7             4) Fronk, Marissa 8               
  2 Medford Area  'B'                                             x58.29  
     1) Higgins, Autumn 6               2) Brost, Sophie 7                
     3) Krug, Olivia 7                  4) Fronk, Bryn 6                  
  3 Tomahawk                                            59.00    1:00.46    3   
     1) Mott, Molly 8                   2) Woodall, Karlie 8              
     3) Scholz, Emilie 6                4) Marino, Madeline 7             
  4 Tomahawk  'B'                                     1:03.00   x1:04.28  
     1) Kurth, Amalie 7                 2) Snow, Victoria 7               
     3) Scholz, Carly 7                 4) Scholz, Meghan 6               
  5 Marshfield                                                   1:07.30  
     1) Gluege, Cameron 7               2) Hamill, Maren 7                
     3) Sternitzky, Emily 7             4) Woltmann, Kora 7               
  6 Marshfield  'B'                                             x1:08.29  
     1) Bauer, Bailey 8                 2) Williamson, Mya 8              
     3) Hutchens, Autumun 8             4) Junco, Hannah 8                
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marshfield                                                   2:07.90    5   
     1) Allar, Clara 8                  2) Meyer, Morgan 8                
     3) Paape, Izabel 7                 4) Hutchens, Autumun 8            
  2 Medford Area                                                 2:08.48    3   
     1) Brunner, Gabby 7                2) Sova, Abby 8                   
     3) Ruesch, Rynn 7                  4) Pernsteiner, Lydia 7           
  3 Tomahawk                                          2:11.00    2:09.40  
     1) Kurth, Amalie 7                 2) McCormick, Maddie 8            
     3) Maki, Emily 7                   4) Repinski, Taylor 8             
  4 Medford Area  'B'                                           x2:12.24  
     1) Radlinger, DeLana 6             2) Brandner, Alyssa 6             
     3) Johnson, Jaxsyn 6               4) Seidl, Eryka 6                 
  5 Tomahawk  'B'                                     2:15.00   x2:18.76  
     1) Beranek, Grace 7                2) Webber, Isabella 7             
     3) Beranek, Hannah 7               4) Jones, Alexis 7                
  6 Marshfield  'B'                                             x2:19.31  
     1) Owens, Alexandria 7             2) Woltmann, Kora 7               
     3) Johnson, Charlotte 7            4) Ott, Sydney 7                  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk                                          5:10.00    4:52.91    5   
     1) Gerstenberger, Tiana 8          2) McCormick, Maddie 8            
     3) Zehner, Alyssa 6                4) Reilly, Katherine 7            
  2 Medford Area  'B'                                            5:03.95    3   
     1) Higgins, Autumn 6               2) Brandner, Alyssa 6             
     3) Johnson, Jaxsyn 6               4) Fronk, Bryn 6                  
  3 Marshfield                                                   5:16.28  
     1) Mader, Kayla 7                  2) Mueller, Jerica 8              
     3) Hamill, Maren 7                 4) Paape, Izabel 7                
  4 Medford Area                                                x5:16.30  
     1) Apfelbeck, Anya 7               2) Brandner, Lacey 7              
     3) Pernsteiner, Lydia 7            4) Krause, Autumn 7               
  5 Tomahawk  'B'                                     5:25.00   x5:32.90  
     1) Dosh, Dallas 8                  2) Scholz, Carly 7                
     3) Witulski, Grace 8               4) Reimert, Natalie 6             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk                                         12:07.00   11:53.64    5   
     1) Peissig, Autumn 8               2) McCormick, Maddie 8            
     3) Tjugum, Greta 6                 4) Klopatek, Alyssa 8             
  2 Tomahawk  'B'                                    12:30.00  x12:18.98  
     1) Meza, Jennifer 6                2) Fuste, Neenah 6                
     3) Karlen, Kia 6                   4) Francois, Gretchen 6           
  3 Marshfield                                                  13:03.10    3   
     1) Maki, Lauren 7                  2) Kim, Kairi 7                   
     3) Schreiner, Mackenzie 7          4) Geiger, Allison 7              
  4 Medford Area                                                14:43.89  
     1) Krause, Autumn 7                2) Fleegel, Alexis 7              
     3) Apfelbeck, Anya 7               4) Brandner, Lacey 7              
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zehner, Alyssa             6 Tomahawk                        4-02.00    5   
  2 Kirschnik, Elaina          8 Marshfield           4-00.00    4-02.00    3   
  3 Geiger, Allison            7 Marshfield           4-02.00    4-00.00    2   
  4 Rudolph, Brooke            6 Medford Area                    4-00.00    1   
  5 Repinski, Taylor           8 Tomahawk                        3-10.00  
  6 Scholz, Meghan             6 Tomahawk                        3-08.00  
  6 Witulski, Grace            8 Tomahawk                        3-08.00  
  6 Woodall, Karlie            8 Tomahawk                        3-08.00  
  6 Dosh, Dallas               8 Tomahawk                        3-08.00  
  6 Pierce, Katie              7 Tomahawk                        3-08.00  
 11 Klopatek, Alyssa           8 Tomahawk                        3-06.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerstenberger, Tiana       8 Tomahawk                        6-00.00    5   
  2 Dragosh, Ava               7 Tomahawk                        6-00.00    3   
  3 Beranek, Hannah            7 Tomahawk                        6-00.00    2   
  4 Anderson, Olivia           7 Marshfield                      5-06.00    1   
  5 Krause, Autumn             7 Medford Area                    5-06.00  
  5 Snow, Victoria             7 Tomahawk                        5-06.00  
  6 Maki, Lauren               7 Marshfield                      5-06.00  
  8 Beranek, Grace             7 Tomahawk                        5-00.00  
  8 Kane, Trinity              7 Tomahawk                        5-00.00  
  8 Gluege, Cameron            7 Marshfield                      5-00.00  
  8 Cecil, Courtney            7 Tomahawk                        5-00.00  
 -- Voermans, Samantha         6 Tomahawk                             NH  
 -- Miles, Megan               6 Tomahawk                             NH  
 -- Sova, Abby                 8 Medford Area                         NH  
 -- Owens, Alexandria          7 Marshfield                           NH  
 -- Pernsteiner, Lydia         7 Medford Area                         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Higgins, Karli             8 Medford Area                   14-10.75    5   
  2 Marino, Madeline           7 Tomahawk                       14-04.00    3   
  3 Scholz, Emilie             6 Tomahawk                       11-11.25    2   
  4 Meyer, Morgan              8 Marshfield                     11-09.75    1   
  5 Krug, Olivia               7 Medford Area                   11-09.50  
  6 Mott, Molly                8 Tomahawk                       11-08.00  
  7 McCormick, Maddie          8 Tomahawk                       11-06.00  
  8 Allar, Clara               8 Marshfield                     11-05.75  
  9 Maki, Emily                7 Tomahawk                       11-03.00  
 10 Brost, Sophie              7 Medford Area                   11-01.00  
 11 Reilly, Katherine          7 Tomahawk                       10-06.25  
 12 Fredrikson, Megan          7 Medford Area                   10-04.00  
 12 Higgins, Autumn            6 Medford Area                   10-04.00  
 12 Paape, Izabel              7 Marshfield                     10-04.00  
 15 Kane, Trinity              7 Tomahawk                       10-03.25  
 16 Brunner, Gabby             7 Medford Area                   10-03.00  
 17 Klopatek, Alyssa           8 Tomahawk                       10-01.00  
 18 Tjugum, Greta              6 Tomahawk                        9-10.00  
 19 Ott, Sydney                7 Marshfield                      9-09.50  
 20 Lubnow, Kearah             8 Marshfield                      9-07.00  
 21 Larson, Raegan             7 Marshfield                      9-05.50  
 22 Apfelbeck, Anya            7 Medford Area                    8-11.50  
 23 Woltmann, Kora             7 Marshfield                      8-08.50  
 24 Sternitzky, Emily          7 Marshfield                      8-03.00  
 25 Brandner, Lacey            7 Medford Area                    7-06.00  
 26 Ponshock, Indya            8 Marshfield                      7-00.75  
 27 Fleegel, Alexis            7 Medford Area                    6-07.25  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fronk, Marissa             8 Medford Area                   28-02.00    5   
  2 Gerstenberger, Tiana       8 Tomahawk                       27-10.00    3   
  3 Zehner, Alyssa             6 Tomahawk                       27-07.50    2   
  4 Ruesch, Rynn               7 Medford Area                   27-03.50    1   
  5 Repinski, Taylor           8 Tomahawk                       26-07.00  
  6 Reimert, Natalie           6 Tomahawk                       26-06.50  
  7 Brost, Sophie              7 Medford Area                   25-03.00  
  8 Krug, Olivia               7 Medford Area                   24-06.00  
  9 Scholz, Mackenzie          6 Tomahawk                       23-03.00  
 10 Peissig, Autumn            8 Tomahawk                       23-00.00  
 11 Cecil, Courtney            7 Tomahawk                       22-11.00  
 12 Scholz, Meghan             6 Tomahawk                       22-01.00  
 13 Hutchens, Autumun          8 Marshfield                     21-10.50  
 14 Peplinski, Madee           6 Tomahawk                       21-04.50  
 15 Beranek, Hannah            7 Tomahawk                       21-03.00  
 16 Mueller, Jerica            8 Marshfield                     19-11.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pierce, Katie              7 Tomahawk                       29-11.50    5   
  2 Woodall, Karlie            8 Tomahawk                       23-00.00    3   
  3 Webber, Isabella           7 Tomahawk                       21-05.00    2   
  4 Mueller, Jerica            8 Marshfield                     21-03.00    1   
  5 Pilgrim, Madisyn           6 Medford Area                   20-09.75  
  6 Smith, Krisha              7 Tomahawk                       19-06.00  
  7 Scholz, Mackenzie          6 Tomahawk                       18-08.00  
  8 Jaecks, Abby               7 Tomahawk                       17-08.25  
  9 Radlinger, DeLana          6 Medford Area                   17-05.50  
 10 Spindler, Gracie           7 Marshfield                     17-03.00  
 11 Seidl, Eryka               6 Medford Area                   16-10.50  
 12 Schmidt, Allison           8 Tomahawk                       16-07.50  
 13 Voermans, Samantha         6 Tomahawk                       16-04.00  
 14 Hansmann, Morgan           6 Tomahawk                       16-03.00  
 15 Long, Annabel              6 Tomahawk                       15-06.00  
 16 Mader, Kayla               7 Marshfield                     13-07.25  
 17 Sautebin, Emily            7 Marshfield                     13-01.75  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pierce, Katie              7 Tomahawk                          64-08    5   
  2 Voermans, Samantha         6 Tomahawk                          55-03    3   
  3 Williamson, Mya            8 Marshfield                        54-11    2   
  4 Webber, Isabella           7 Tomahawk                          46-10    1   
  5 Seidl, Eryka               6 Medford Area                      44-09  
  6 Smith, Krisha              7 Tomahawk                          44-04  
  7 Maki, Emily                7 Tomahawk                          40-11  
  8 Miles, Megan               6 Tomahawk                          39-09  
  9 Pilgrim, Madisyn           6 Medford Area                      39-05  
 10 Radlinger, DeLana          6 Medford Area                      38-00  
 11 Hansmann, Morgan           6 Tomahawk                          36-09  
 12 Johnson, Charlotte         7 Marshfield                        36-07  
 13 Schmidt, Allison           8 Tomahawk                          33-08  
 14 Jaecks, Abby               7 Tomahawk                          32-06  
 15 Long, Annabel              6 Tomahawk                          31-09  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gardner, Aiden             7 Medford Area                      13.50   2   5   
  2 Buckwalter, Noah           8 Tomahawk               12.80      13.51   2   3   
  3 Surek, Colton              8 Medford Area                      13.66   1   2   
  4 Decker, Erik               8 Tomahawk               13.40      13.93   2   1   
  5 Klussendorf, Kale          7 Medford Area                      14.29   1 
  6 Chojnacki, Kennan          7 Marshfield                        14.58   2 
  7 Doriet, Nate               8 Medford Area                      14.73   1 
  8 Hall, Adam                 8 Tomahawk               14.10      14.75   2 
  9 Gorgan, Seamus             6 Tomahawk               14.50      14.99   2 
 10 Trulan, Mathew             7 Marshfield                        15.50   1 
 11 Anderson, Issac            7 Medford Area                      15.56   1 
 12 Eberle, Lewis              7 Tomahawk               14.40      15.70   2 
 13 Kohel, Cedric              7 Marshfield                        19.40   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Keagan              8 Tomahawk               28.50      27.82   2   5   
  2 Gardner, Aiden             7 Medford Area                      28.12   2   3   
  3 Klussendorf, Kale          7 Medford Area                      29.56   1   2   
  4 Wenninger, Kade            8 Tomahawk               27.80      30.27   2   1   
  5 Borchardt, Hunter          6 Tomahawk               31.20      30.80   2 
  6 Gould, Nathan              8 Tomahawk               29.80      31.40   2 
  7 Doriet, Nate               8 Medford Area                      32.42   1 
  8 Trulan, Mathew             7 Marshfield                        32.53   1 
  9 Anderson, Issac            7 Medford Area                      33.38   1 
 10 Imm, Bowden                7 Tomahawk               35.00      33.87   2 
 11 Potts, Adam                7 Marshfield                        33.99   1 
 12 Kremer, Zachary            7 Marshfield                        35.16   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Church, Carson             8 Medford Area         1:00.00    1:00.15   2   5   
  2 Decker, Erik               8 Tomahawk             1:02.00    1:03.58   2   3   
  3 Beck, Tyler                8 Tomahawk             1:04.00    1:06.70   2   2   
  4 Drallmeier, Trevan         8 Medford Area                    1:10.02   1   1   
  5 Norman, Alex               6 Tomahawk             1:15.00    1:14.81   2 
  6 Matti, Marcus              7 Tomahawk             1:17.00    1:15.01   2 
  7 Trulan, Mathew             7 Marshfield                      1:15.31   2 
  8 Powers, Sean               6 Tomahawk             1:18.00    1:16.60   2 
  9 Tlusty, Quinton            7 Medford Area                    1:22.98   1 
 10 Bayerl, Ryan               7 Marshfield                      1:26.91   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Buckwalter, Noah           8 Tomahawk             2:35.00    2:23.64    5   
  2 Damm, Kevin                8 Medford Area                    2:31.73    3   
  3 Kleist, Carson             8 Medford Area                    2:33.12    2   
  4 Scheffler, Elija           6 Tomahawk             2:50.00    2:47.88    1   
  5 Liebnitz, Ethan            8 Tomahawk             2:55.00    2:52.50  
  6 Schmidt, Martin            6 Tomahawk             2:57.00    2:54.11  
  7 McKee, David               7 Marshfield                      2:57.04  
  8 Norman, Alex               6 Tomahawk             2:53.00    3:01.50  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bolder, Drew               8 Tomahawk             4:59.00    5:02.90    5   
  2 Sullivan, Joey             7 Medford Area         5:20.00    5:23.69    3   
  3 Hinson, Chase              7 Marshfield                      5:50.62    2   
  4 Ziert, Arden               7 Tomahawk             6:03.00    5:55.39    1   
  5 Borchardt, Hunter          6 Tomahawk             5:50.00    5:59.29  
  6 Cliver, Keagan             7 Marshfield                      6:02.25  
  7 Stelling, Isiah            7 Tomahawk             6:10.00    6:05.04  
  8 McKee, David               7 Marshfield                      6:07.12  
  9 Donahue, Adam              7 Marshfield                      6:07.41  
 10 Zheng, Jason               6 Tomahawk             7:15.00    7:17.45  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seidl, Blaine              8 Medford Area           20.89      20.08    5   
  2 Baalke, Trey               8 Tomahawk               20.90      20.25    3   
  3 Arnott, Micah              7 Tomahawk               21.50      21.67    2   
  4 Potts, Adam                7 Marshfield                        21.68    1   
  5 Scheffler, Isaiah          6 Tomahawk               21.60      22.55  
  6 Stelling, Isiah            7 Tomahawk               24.00      23.35  
  7 Teske, Blake               7 Tomahawk               23.60      24.07  
 
Boys 200 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seidl, Blaine              8 Medford Area                      32.62    5   
  2 Jablonski, Tyler           6 Tomahawk               41.00      35.57    3   
  3 Potts, Adam                7 Marshfield                        36.82    2   
  4 Arnott, Micah              7 Tomahawk               34.50      36.85    1   
  5 Scheffler, Dakota          7 Tomahawk               39.00      38.39  
  6 Baalke, Trey               8 Tomahawk               34.00      39.52  
  7 Bayerl, Ryan               7 Marshfield                        39.62  
  8 Teske, Blake               7 Tomahawk               38.20      41.06  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Medford Area                                        56.00      53.69    5   
     1) Baker, Ty 8                     2) Grunwald, Emmet 8              
     3) Surek, Colton 8                 4) Zickeret, Hunter 8             
  2 Tomahawk                                            52.10      55.11    3   
     1) Brown, Keagan 8                 2) Bishop, Logan 7                
     3) Scheffler, Isaiah 6             4) Wenninger, Kade 8              
  3 Medford Area  'B'                                             x55.36  
     1) Gardner, Aiden 7                2) Doriet, Nate 8                 
     3) Retterath, Nate 8               4) Seidl, Blaine 8                
  4 Marshfield                                                     57.99  
     1) Young, Gavin 7                  2) Brodhagen, Franklin 7          
     3) Holt, Daniel 7                  4) Anderson, Morgan 7             
  5 Tomahawk  'B'                                       54.10     x58.33  
     1) Hall, Adam 8                    2) Jelinek, Dakota 7              
     3) Krzanowski, Dakota 8            4) Gould, Nathan 8                
  6 Marshfield  'B'                                             x1:06.07  
     1) Fischer, Brayden 7              2) Gronski, Mathew 7              
     3) Kundinger, Connor 7             4) Page, Jadon 7                  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Medford Area                                      1:58.00    1:50.55    5   
     1) Baker, Ty 8                     2) Grunwald, Emmet 8              
     3) Surek, Colton 8                 4) Zickeret, Hunter 8             
  2 Tomahawk                                          1:52.00    1:53.67    3   
     1) Brown, Keagan 8                 2) Wenninger, Kade 8              
     3) Bishop, Logan 7                 4) Buckwalter, Noah 8             
  3 Tomahawk  'B'                                     2:01.00   x2:07.02  
     1) Powers, Sean 6                  2) Eberle, Lewis 7                
     3) McGovern, Jack 7                4) Jelinek, Dakota 7              
  4 Marshfield  'B'                                              2:17.39  
     1) Fischer, Brayden 7              2) Gronski, Mathew 7              
     3) Kundinger, Connor 7             4) Page, Jadon 7                  
 -- Marshfield                                                        DQ  
     1) Anderson, Morgan 7              2) Brodhagen, Franklin 7          
     3) Holt, Daniel 7                  4) Chojnacki, Kennan 7            
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk                                          4:15.00    4:18.77    5   
     1) Decker, Erik 8                  2) Bishop, Logan 7                
     3) Beck, Tyler 8                   4) Bolder, Drew 8                 
  2 Medford Area                                      4:15.00    4:36.32    3   
     1) Church, Carson 8                2) Tlusty, Quinton 7              
     3) Damm, Kevin 8                   4) Kleist, Carson 8               
  3 Marshfield                                                   4:51.24  
     1) Brodhagen, Franklin 7           2) Hinson, Chase 7                
     3) Young, Gavin 7                  4) Kolbeck, Ryken 7               
  4 Tomahawk  'B'                                     4:59.00   x5:02.93  
     1) Jablonski, Tyler 6              2) Hanse, Zach 6                  
     3) Palmer, Gavin 6                 4) Peissig, Addison 6             
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Medford Area                                      9:50.00   10:36.77    5   
     1) Damm, Kevin 8                   2) Kleist, Carson 8               
     3) Sullivan, Joey 7                4) Tlusty, Quinton 7              
  2 Tomahawk                                         10:14.00   11:11.12    3   
     1) Norman, Alex 6                  2) Ziert, Arden 7                 
     3) Matti, Marcus 7                 4) Scheffler, Elija 6             
  3 Tomahawk  'B'                                    11:46.00  x11:25.21  
     1) Hanse, Zach 6                   2) Calhoun, Henry 6               
     3) Jones, Brayden 7                4) Schmidt, Martin 6              
  4 Marshfield                                                  12:13.08  
     1) Ayer, Cullen 7                  2) Cliver, Keagan 7               
     3) Donahue, Adam 7                 4) Fravert, Gavin 7               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arnott, Micah              7 Tomahawk                        4-10.00    5   
  2 Baker, Ty                  8 Medford Area                    4-08.00    3   
  3 Bolder, Drew               8 Tomahawk                        4-06.00    2   
  4 Sullivan, Joey             7 Medford Area                    4-06.00    1   
  5 Church, Carson             8 Medford Area                    4-04.00  
  6 Borchardt, Hunter          6 Tomahawk                        4-02.00  
  6 Klussendorf, Kale          7 Medford Area                    4-02.00  
  6 Drallmeier, Trevan         8 Medford Area                    4-02.00  
  6 Zickeret, Hunter           8 Medford Area                    4-02.00  
 10 Hanse, Zach                6 Tomahawk                        4-00.00  
 10 Tlusty, Quinton            7 Medford Area                    4-00.00  
 -- Ayer, Cullen               7 Marshfield                           NH  
 -- Norman, Alex               6 Tomahawk                             NH  
 -- Kremer, Zachary            7 Marshfield                           NH  
 -- Fravert, Gavin             7 Marshfield                           NH  
 -- Krzanowski, Dakota         8 Tomahawk                             NH  
 -- Jablonski, Tyler           6 Tomahawk                             NH  
 -- Scheffler, Dakota          7 Tomahawk                             NH  
 -- Strong, Eric               8 Tomahawk                             NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liebnitz, Ethan            8 Tomahawk                        7-06.00    5   
  2 Ziert, Arden               7 Tomahawk                        7-00.00    3   
  3 Bishop, Logan              7 Tomahawk                        6-06.00    2   
  4 Doriet, Nate               8 Medford Area                    6-00.00    0.33
  4 Peissig, Addison           6 Tomahawk                        6-00.00    0.33
  4 Grunwald, Emmet            8 Medford Area                    6-00.00    0.33
  7 McKee, David               7 Marshfield                      5-06.00  
  7 Calhoun, Henry             6 Tomahawk                        5-06.00  
  7 Page, Jadon                7 Marshfield                      5-06.00  
 -- Fischer, Brayden           7 Marshfield                           NH  
 -- Gronski, Mathew            7 Marshfield                           NH  
 -- Donahue, Adam              7 Marshfield                           NH  
 -- Kundinger, Connor          7 Marshfield                           NH  
 -- Kremer, Zachary            7 Marshfield                           NH  
 -- McPherson, Caisson         6 Tomahawk                             NH  
 -- Brown, Conner              6 Tomahawk                             NH  
 -- Lallemont, David           6 Tomahawk                             NH  
 -- McGovern, Jack             7 Tomahawk                             NH  
 -- Bayerl, Ryan               7 Marshfield                           NH  
 -- Schmidt, Martin            6 Tomahawk                             NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Baker, Ty                  8 Medford Area                   15-05.00    5   
  2 Seidl, Blaine              8 Medford Area                   14-09.00    3   
  3 Zickeret, Hunter           8 Medford Area                   14-07.50    2   
  4 Gardner, Aiden             7 Medford Area                   14-02.00    1   
  5 Grunwald, Emmet            8 Medford Area                   14-01.00  
  6 Krzanowski, Dakota         8 Tomahawk                       14-00.00  
  7 Surek, Colton              8 Medford Area                   13-07.50  
  8 Jelinek, Dakota            7 Tomahawk                       13-04.75  
  9 Young, Gavin               7 Marshfield                     13-00.00  
 10 Buckwalter, Noah           8 Tomahawk                       12-11.00  
 10 Drallmeier, Trevan         8 Medford Area                   12-11.00  
 12 Eberle, Lewis              7 Tomahawk                       12-10.75  
 13 Hall, Adam                 8 Tomahawk                       12-05.00  
 14 Hall, Ares                 7 Medford Area                   12-01.00  
 15 Anderson, Issac            7 Medford Area                   11-08.50  
 16 Anderson, Morgan           7 Marshfield                     11-07.00  
 17 Fravert, Gavin             7 Marshfield                     11-03.50  
 18 Holt, Daniel               7 Marshfield                     11-01.00  
 19 Cliver, Keagan             7 Marshfield                     10-09.00  
 19 Strong, Eric               8 Tomahawk                       10-09.00  
 19 Hinson, Chase              7 Marshfield                     10-09.00  
 22 Teske, Blake               7 Tomahawk                       10-02.50  
 23 Powers, Sean               6 Tomahawk                       10-01.00  
 24 Palmer, Gavin              6 Tomahawk                       10-00.00  
 25 Kohel, Cedric              7 Marshfield                      7-05.00  
 26 Zheng, Jason               6 Tomahawk                        7-01.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Adam                 8 Tomahawk                       34-00.00    5   
  2 Sullivan, Joey             7 Medford Area                   30-06.00    3   
  3 Chojnacki, Kennan          7 Marshfield                     29-05.00    2   
  4 Retterath, Nate            8 Medford Area                   28-08.00    1   
  5 Krzanowski, Dakota         8 Tomahawk                       27-03.50  
  6 Scheffler, Dakota          7 Tomahawk                       26-08.00  
  7 Jablonski, Tyler           6 Tomahawk                       25-07.00  
  8 Anderson, Issac            7 Medford Area                   25-06.00  
  9 Jelinek, Dakota            7 Tomahawk                       25-02.00  
  9 Stelling, Isiah            7 Tomahawk                       25-02.00  
 11 Peissig, Addison           6 Tomahawk                       24-05.00  
 12 Brown, Conner              6 Tomahawk                       20-00.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Nathan              8 Tomahawk                       38-03.00    5   
  2 Beck, Tyler                8 Tomahawk                       37-00.75    3   
  3 Hupf, Brady                8 Medford Area                   36-00.00    2   
  4 Studinger, Blake           8 Medford Area                   31-08.00    1   
  5 Retterath, Nate            8 Medford Area                   29-05.00  
  6 Matti, Marcus              7 Tomahawk                       28-08.75  
  7 Gorgan, Seamus             6 Tomahawk                       27-01.00  
  8 Scheffler, Elija           6 Tomahawk                       25-02.75  
  9 Imm, Bowden                7 Tomahawk                       24-10.75  
 10 Kelley, Brigham            7 Medford Area                   23-00.25  
 11 Jones, Joseph              6 Tomahawk                       20-01.00  
 12 Ploeckelman, Seth          8 Tomahawk                       17-05.75  
 13 Mattke, Hudson             6 Tomahawk                       16-04.50  
 14 Younker, Bryce             6 Tomahawk                       15-11.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hupf, Brady                8 Medford Area          100-00     101-02    5   
  2 Retterath, Nate            8 Medford Area           70-00      96-03    3   
  3 Gould, Nathan              8 Tomahawk                          90-00    2   
  4 Decker, Erik               8 Tomahawk                          89-04    1   
  5 Baalke, Trey               8 Tomahawk                          85-02  
  6 Wenninger, Kade            8 Tomahawk                          79-03  
  7 Beck, Tyler                8 Tomahawk                          73-01  
  8 Studinger, Blake           8 Medford Area           70-00      70-06  
  9 Ploeckelman, Seth          8 Tomahawk                          70-04  
 10 Scheffler, Isaiah          6 Tomahawk                          70-01  
 11 Kelley, Brigham            7 Medford Area                      64-02  
 12 Brown, Keagan              8 Tomahawk                          62-06  
 13 Imm, Bowden                7 Tomahawk                          50-01  
 14 Strong, Eric               8 Tomahawk                          47-01  
 15 Kohel, Cedric              7 Marshfield                        26-01