Licensed to Tomahawk Middle School     HY-TEK's Meet Manager 4/17/2017 07:43 PM
                         Tomahawk MS Meet - 4/17/2017                          
                             Tomahawk High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 40 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Marino, Madeline             Tomahawk                6.90       6.46   4   5   
  2 Woodall, Karlie              Tomahawk                6.80       6.63   4   2   
  2 Lazaroff, Alyson             MHLT                    7.20       6.63   3   2   
  4 Dern, Jaden                  MHLT                    7.31       6.66   2 
  5 Peterson, Malreaux           MHLT                    7.30       6.73   2 
  6 Boyer, Isabelle              MHLT                    7.30       6.83   3 
  7 Myshchyshyn, Sophia          MHLT                    8.00       6.84   1 
  8 Mott, Molly                  Tomahawk                6.90       6.88   4 
  8 Sedelis, Annika              MHLT                    7.40       6.88   2 
 10 Koehler, Joeli               MHLT                    7.24       6.91   3 
 11 Wescott, Brie                MHLT                    8.00       6.92   1 
 12 Jones, Alexis                Tomahawk                7.10       6.94   4 
 13 Scholz, Emilie               Tomahawk                7.00       7.03   4 
 14 Ahlborn, Rylee               MHLT                    8.00       7.17   1 
 15 Kurth, Amalie                Tomahawk                7.20       7.23   3 
 16 Pierce, Katie                Tomahawk                7.70       7.26   2 
 17 Poupart, Kaelea              MHLT                    7.46       7.58   2 
 18 Peetz, Aurora                Tomahawk                7.90       8.09   1 
 19 Long, Annabel                Tomahawk                7.90       8.11   1 
 
Girls 320 Meter Dash 2 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Case, Mia                    MHLT                   56.02      56.28   7   5   
  2 Ullius, Callie               MHLT                 1:05.00      57.47   4   3   
  3 Gerstenberger, Tiana         Tomahawk               57.00      58.06   7   1   
  4 Lazaroff, Alyson             MHLT                 1:04.00      59.36   4 
  5 Dern, Jaden                  MHLT                 1:05.00    1:00.82   3 
  6 Mott, Molly                  Tomahawk               58.00    1:00.89   7 
  7 Thompson, Anna               MHLT                 1:03.00    1:01.65   4 
  8 Ahlborn, Rylee               MHLT                 1:05.00    1:02.59   3 
  9 Haggart, Megan               MHLT                 1:05.00    1:02.68   2 
 10 Repinski, Taylor             Tomahawk               59.00    1:02.93   6 
 11 Kurth, Amalie                Tomahawk             1:00.00    1:04.95   6 
 12 Scholz, Emilie               Tomahawk               59.00    1:05.27   6 
 13 Hansmann, Morgan             Tomahawk             1:05.00    1:05.99   2 
 14 Lung, Hannah                 MHLT                 1:06.00    1:06.94   1 
 15 Beranek, Grace               Tomahawk             1:01.00    1:07.98   5 
 16 Scholz, Meghan               Tomahawk             1:02.00    1:08.41   5 
 17 Meza, Sylvia                 MHLT                 1:05.00    1:09.44   3 
 18 Reimert, Natalie             Tomahawk             1:00.00    1:13.86   5 
 19 Watkins, Abigail             Tomahawk             1:05.00    1:13.96   2 
 
Girls 480 Meter Run 3 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Case, Mia                    MHLT                 1:30.00    1:32.11   7   5   
  2 Zehner, Alyssa               Tomahawk             1:36.00    1:35.40   7   3   
  3 McCormick, Maddie            Tomahawk             1:38.00    1:35.75   7   1   
  4 Klopatek, Alyssa             Tomahawk             1:39.00    1:39.80   6 
  5 Koehler, Joeli               MHLT                 1:45.00    1:41.26   2 
  6 Meza, Sylvia                 MHLT                 1:45.00    1:42.73   5 
  7 Dosh, Dallas                 Tomahawk             1:40.00    1:44.05   6 
  8 Myshchyshyn, Sophia          MHLT                 1:45.00    1:44.24   4 
  9 Sedelis, Annika              MHLT                 1:45.00    1:44.49   3 
 10 Thompson, Anna               MHLT                 1:45.00    1:44.55   3 
 11 Ahlborn, Rylee               MHLT                 1:45.00    1:45.44   3 
 12 Wescott, Brie                MHLT                 1:50.00    1:46.96   1 
 13 Dragosh, Ava                 Tomahawk             1:45.00    1:47.32   5 
 14 Starynski, Nina              MHLT                 1:45.00    1:47.70   2 
 15 Thompson, Sarah              MHLT                 1:45.00    1:49.99   4 
 16 Derleth, Kate                Tomahawk             1:45.00    1:50.24   4 
 17 Witulski, Grace              Tomahawk             1:42.00    2:06.05   6 
 18 Jaecks, Abby                 Tomahawk             1:47.00    2:10.33   2 
 19 Snow, Victoria               Tomahawk             1:45.00    2:13.97   5 
 
Girls 800 Meter Run 5 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Melms, Kate                  MHLT                 2:50.00    2:52.27   2   5   
  2 Bodewes, Kristina            MHLT                 3:06.00    3:02.87   2   3   
  3 Reilly, Katherine            Tomahawk             2:50.00    3:03.64   2   1   
  4 Meza, Sylvia                 MHLT                 3:30.00    3:17.10   2 
  5 Watland-Copiskey, Mallor     Tomahawk             3:00.00    3:17.95   2 
  6 Fuste, Neenah                Tomahawk             3:15.00    3:28.31   2 
  7 Jablonski, Savannah          Tomahawk             3:30.00    3:40.55   1 
  8 Hernandez, Avery             Tomahawk             3:40.00    4:00.18   1 
  9 Witulski, Ellie              Tomahawk             3:40.00    4:02.52   1 
 10 Francois, Gretchen           Tomahawk             3:50.00    4:30.98   1 
 11 Merwin, Averi                Tomahawk             3:50.00    4:32.67   1 
 
Girls 1600 Meter Run 10 Lap Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bodewes, Kristina            MHLT                 6:30.00    6:32.98    5   
  2 Thomas, Maya                 MHLT                 7:00.00    6:42.79    3   
  3 Tjugum, Greta                Tomahawk             7:10.00    7:03.94    1   
  4 Peissig, Autumn              Tomahawk             6:45.00    7:33.24  
 
Girls 40 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Watland-Copiskey, Mallor     Tomahawk                9.00       7.95   5   5   
  2 Peterson, Malreaux           MHLT                   11.00       8.12   1   3   
  3 Wolfe, Leah                  MHLT                    9.43       8.18   4   1   
  4 Koehler, Joeli               MHLT                   10.00       8.33   3 
  5 Boyer, Isabelle              MHLT                   10.01       8.50   2 
  6 Myshchyshyn, Sophia          MHLT                   10.50       8.52   2 
  7 Christianson, Morgan         MHLT                   12.00       8.71   1 
  8 Maki, Emily                  Tomahawk                9.20       8.77   5 
  9 Reimert, Natalie             Tomahawk                9.40       9.12   4 
 10 Derleth, Kate                Tomahawk                9.70       9.16   3 
 11 Cecil, Courtney              Tomahawk                9.10       9.23   5 
 12 Thomas, Maya                 MHLT                   12.00       9.28   1 
 13 Peplinski, Madee             Tomahawk                9.60       9.48   3 
 14 Scholz, Mackenzie            Tomahawk                9.50       9.57   4 
 15 Beranek, Hannah              Tomahawk                9.30       9.58   5 
 16 Beranek, Grace               Tomahawk                9.30       9.62   4 
 17 Lung, Hannah                 MHLT                   11.00       9.84   2 
 
Girls 4x320 Meter Relay 8 Lap Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                     4:00.00    3:54.27   2   5   
     1) Gerstenberger, Tiana            2) Mott, Molly                    
     3) Woodall, Karlie                 4) Marino, Madeline               
  2 Mhlt  'A'                                         4:15.00    3:55.39   2 
     1) Dern, Jaden                     2) Peterson, Malreaux             
     3) Boyer, Isabelle                 4) Poupart, Kaelea                
  3 Mhlt  'B'                                         4:16.00    4:10.18   1 
     1) Thompson, Sarah                 2) Thompson, Anna                 
     3) Ullius, Callie                  4) Wolfe, Leah                    
  4 Tomahawk  'B'                                     4:10.00    4:20.37   2 
     1) Maki, Emily                     2) Beranek, Hannah                
     3) Jones, Alexis                   4) Scholz, Carly                  
 
Girls 4x480 Meter Relay 12 Lap Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mhlt  'B'                                         6:20.00    6:28.86   2   5   
     1) Melms, Kate                     2) Case, Mia                      
     3) Ullius, Callie                  4) Thompson, Anna                 
  2 Tomahawk  'A'                                     6:25.00    6:53.54   2 
     1) McCormick, Maddie               2) Reilly, Katherine              
     3) Klopatek, Alyssa                4) Zehner, Alyssa                 
  3 Mhlt  'A'                                         6:30.00    7:28.72   2 
     1) Meza, Sylvia                    2) Christianson, Morgan           
     3) Thomas, Maya                    4) Lung, Hannah                   
  4 Tomahawk  'B'                                     6:50.00    7:37.50   1 
     1) Dosh, Dallas                    2) Witulski, Grace                
     3) Karlen, Kia                     4) Peplinski, Madee               
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolfe, Leah                  MHLT                           J4-04.00    5   
  2 Woodall, Karlie              Tomahawk                       J4-02.00    3   
  3 Thompson, Sarah              MHLT                           J4-02.00    1   
  4 Zehner, Alyssa               Tomahawk                       J4-02.00  
  5 Pierce, Katie                Tomahawk                       J4-02.00  
  6 Repinski, Taylor             Tomahawk                        4-00.00  
  7 Thompson, Anna               MHLT                            3-10.00  
  7 Scholz, Meghan               Tomahawk                        3-10.00  
  9 Scholz, Carly                Tomahawk                        3-08.00  
  9 Witulski, Grace              Tomahawk                        3-08.00  
  9 Haggart, Megan               MHLT                            3-08.00  
 12 Dosh, Dallas                 Tomahawk                        3-06.00  
 -- Jones, Alexis                Tomahawk                             NH  
 -- Reimert, Natalie             Tomahawk                             NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Miles, Megan                 Tomahawk                            XNH  
 -- Fuste, Neenah                Tomahawk                            XNH  
 -- Cecil, Courtney              Tomahawk                       X6-00.00  
 -- Snow, Victoria               Tomahawk                       X5-06.00  
 -- Dragosh, Ava                 Tomahawk                       X5-06.00  
 -- Watland-Copiskey, Mallor     Tomahawk                       X5-06.00  
 -- Gerstenberger, Tiana         Tomahawk                       X5-06.00  
 -- Kane, Trinity                Tomahawk                       X5-06.00  
 -- Beranek, Grace               Tomahawk                       X5-00.00  
 -- Beranek, Hannah              Tomahawk                       X5-00.00  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marino, Madeline             Tomahawk                       14-05.00    5   
  2 Mott, Molly                  Tomahawk                       13-05.00    3   
  3 McCormick, Maddie            Tomahawk                       12-10.50    1   
  4 Klopatek, Alyssa             Tomahawk                       12-10.00  
  5 Scholz, Emilie               Tomahawk                       12-07.00  
  6 Watland-Copiskey, Mallor     Tomahawk                       12-06.00  
  6 Melms, Kate                  MHLT                           12-06.00  
  8 Haggart, Megan               MHLT                           12-02.00  
  9 Maki, Emily                  Tomahawk                       11-11.50  
 10 Herrick, Leah                MHLT                           11-05.50  
 11 Poupart, Kaelea              MHLT                           11-04.00  
 12 Starynski, Nina              MHLT                           11-03.00  
 13 Tjugum, Greta                Tomahawk                       11-01.00  
 14 Coffen, Samantha             MHLT                           10-05.00  
 15 Schlosser, Savanna           MHLT                            9-11.00  
 -- Kane, Trinity                Tomahawk                             ND  
 -- Sedelis, Annika              MHLT                                 ND  
 -- Jones, Alexis                Tomahawk                             ND  
 -- Ross, Megan                  MHLT                                 ND  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zehner, Alyssa               Tomahawk                       28-06.50    5   
  2 Gerstenberger, Tiana         Tomahawk                       28-06.00    3   
  3 Repinski, Taylor             Tomahawk                       27-09.00    1   
  4 Melms, Kate                  MHLT                           27-06.50  
  5 Reimert, Natalie             Tomahawk                       26-09.00  
  6 Peissig, Autumn              Tomahawk                       26-00.00  
  7 Cecil, Courtney              Tomahawk                       23-07.00  
  8 Marino, Madeline             Tomahawk                       22-07.50  
  9 Herrick, Leah                MHLT                           20-06.00  
 10 Peplinski, Madee             Tomahawk                       20-05.50  
 -- Peetz, Aurora                Tomahawk                             ND  
 -- Starynski, Nina              MHLT                                 ND  
 -- Scholz, Mackenzie            Tomahawk                             ND  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pierce, Katie                Tomahawk                       35-03.00    5   
  2 Case, Mia                    MHLT                           33-09.00    3   
  3 Woodall, Karlie              Tomahawk                       29-10.25    1   
  4 Coffen, Samantha             MHLT                           26-07.00  
  5 Boyer, Isabelle              MHLT                           25-09.50  
  6 Ross, Megan                  MHLT                           25-06.00  
  7 Pagels, Brooke               MHLT                           24-07.25  
  8 Webber, Isabella             Tomahawk                       22-10.00  
  9 Scholz, Mackenzie            Tomahawk                       21-08.00  
 10 Smith, Krisha                Tomahawk                       21-00.00  
 11 Poupart, Kaelea              MHLT                           20-09.00  
 12 Schlosser, Savanna           MHLT                           20-01.50  
 13 Schmidt, Allison             Tomahawk                       18-04.00  
 14 Maki, Emily                  Tomahawk                       18-02.25  
 15 Hansmann, Morgan             Tomahawk                       16-08.25  
 16 Long, Annabel                Tomahawk                       15-04.00  
 -- Jaecks, Abby                 Tomahawk                             ND  
 
Boys 40 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buckhalter, Noah             Tomahawk                5.80       6.08   4   5   
  2 Smith, Eli                   MHLT                    6.50       6.13   3   3   
  3 Brown, Keagan                Tomahawk                6.10       6.14   4   1   
  4 Bishop, Logan                Tomahawk                6.40       6.28   4 
  5 Wenninger, Kade              Tomahawk                6.20       6.29   4 
  6 Swanson, Nathan              MHLT                    7.99       6.30   2 
  7 Hall, Adam                   Tomahawk                6.50       6.31   3 
  8 Strasburg, Logan             MHLT                    7.00       6.33   2 
  9 Cote, Trevor                 MHLT                    8.00       6.36   1 
 10 Borchardt, Hunter            Tomahawk                6.90       6.43   3 
 11 Beede, Will                  MHLT                    8.00       6.44   1 
 12 Gould, Nathan                Tomahawk                6.70       6.45   3 
 13 Scheffler, Isaiah            Tomahawk                6.90       6.58   2 
 14 Krzanowski, Dakota           Tomahawk                6.70       6.66   3 
 15 Nimsgern, Daniel             MHLT                    8.00       6.69   1 
 16 Shogren, Brandon             MHLT                    8.00       7.02   1 
 17 Jordan, Lucas                MHLT                    8.00       7.07   2 
 18 Strong, Eric                 Tomahawk                7.10       7.10   2 
 19 Kosmen, Michael              MHLT                    8.00       7.19   1 
 
Boys 320 Meter Dash 2 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buckhalter, Noah             Tomahawk               50.20      50.83   6   5   
  2 Brown, Keagan                Tomahawk               52.00      54.06   5   3   
  3 Hartzheim, Jack              MHLT                   58.46      54.22   4   1   
  4 Lung, Caleb                  MHLT                 1:00.00      54.94   3 
  5 Bishop, Logan                Tomahawk               55.00      54.96   5 
  6 Smith, Eli                   MHLT                   52.00      55.95   6 
  7 Peterson, Zack               MHLT                   52.00      56.86   6 
  8 Baalke, Trey                 Tomahawk             1:00.00      57.31   3 
  9 Coy, Tyson                   MHLT                   59.00      58.64   4 
 10 Gorgan, Seamus               Tomahawk             1:01.00      59.89   2 
 11 Beede, Will                  MHLT                   58.78    1:00.74   4 
 12 Powers, Sean                 Tomahawk             1:02.00    1:01.27   2 
 13 Hall, Adam                   Tomahawk               56.00    1:02.15   5 
 14 Hanse, Zach                  Tomahawk             1:04.00    1:03.74   1 
 15 Strasburg, Logan             MHLT                 1:00.00    1:06.87   2 
 16 Zheng, Jason                 Tomahawk             1:08.00    1:07.88   1 
 17 Imm, Bowden                  Tomahawk             1:06.00    1:13.33   1 
 
Boys 480 Meter Run 3 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Decker, Eric                 Tomahawk             1:20.00    1:23.28   5   5   
  2 Smith, Eli                   MHLT                 1:21.00    1:29.52   5   3   
  3 Beck, Tyler                  Tomahawk             1:22.00    1:29.65   4   1   
  4 Peterson, Zack               MHLT                 1:22.00    1:31.46   5 
  5 Baalke, Trey                 Tomahawk             1:28.00    1:33.43   4 
  6 Peissig, Addison             Tomahawk             1:38.00    1:33.93   3 
  7 Coy, Tyson                   MHLT                 1:40.00    1:34.30   3 
  8 Hall, Adam                   Tomahawk             1:26.00    1:38.68   4 
  9 Eberle, Lewis                Tomahawk             1:38.00    1:43.46   3 
 10 Palmer, Gavin                Tomahawk             1:45.00    1:43.97   2 
 11 Jones, Joseph                Tomahawk             1:48.00    1:58.44   2 
 12 Kangas, Clyde                Tomahawk             1:55.00    2:13.33   2 
 13 Lallemont, David             Tomahawk             1:56.00    2:14.91   1 
 
Boys 800 Meter Run 5 Lap Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scheffler, Isaiah            Tomahawk             2:55.00    2:50.37   2   5   
  2 Ziert, Arden                 Tomahawk             3:07.00    2:53.16   1   3   
  3 Stelling, Isiah              Tomahawk             3:20.00    2:53.47   1   1   
  4 Norman, Alex                 Tomahawk             3:17.00    2:53.69   1 
  5 Schmidt, Martin              Tomahawk             3:20.00    2:57.24   1 
  6 Matti, Marcus                Tomahawk             3:06.00    2:57.98   2 
  7 Hayes, Jacob                 MHLT                 3:00.00    2:59.66   2 
  8 Borchardt, Hunter            Tomahawk             2:56.00    3:00.00   2 
  9 Arnott, Micah                Tomahawk             2:48.00    3:04.38   2 
 10 Simpson, Connor              MHLT                 3:01.00    3:04.63   2 
 11 Burke, Richard               Tomahawk             4:15.00    3:31.55   1 
 12 Brown, Conner                Tomahawk             3:52.00    3:31.85   1 
 
Boys 1600 Meter Run 10 Lap Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bolder, Drew                 Tomahawk             5:30.00    5:16.95    5   
  2 Peterson, Zack               MHLT                 6:10.00    6:07.37    3   
  3 Liebnitz, Ethan              Tomahawk             7:00.00    6:17.05    1   
  4 Hayes, Jacob                 MHLT                 6:20.00    6:17.28  
  5 Simpson, Connor              MHLT                 6:30.00    6:37.24  
  6 Zheng, Jason                 Tomahawk             7:20.00    7:05.90  
  7 Calhoun, Henry               Tomahawk             7:15.00    7:10.30  
 
Boys 45 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Baalke, Trey                 Tomahawk                8.90       8.72   3   5   
  2 Arnott, Micah                Tomahawk                8.90       9.11   3   3   
  3 Scheffler, Dakota            Tomahawk                9.60       9.32   2   1   
  4 Quiroz, Micah                MHLT                    9.90       9.37   2 
  5 Wewassan, Evan               MHLT                    9.90       9.87   1 
  6 Teske, Blake                 Tomahawk               10.10       9.92   1 
  7 Stelling, Isiah              Tomahawk                9.30      10.44   3 
  8 Wiczek, Braydon              MHLT                    9.70      11.98   2 
 
Boys 4x320 Meter Relay 8 Lap Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                     3:39.00    3:30.90   2   5   
     1) Brown, Keagan                   2) Bishop, Logan                  
     3) Wenninger, Kade                 4) Buckhalter, Noah               
  2 Mhlt  'A'                                         3:45.00    3:36.00   2 
     1) Hartzheim, Jack                 2) Cote, Trevor                   
     3) Coy, Tyson                      4) Smith, Eli                     
  3 Mhlt  'B'                                         3:40.00    3:53.93   2 
     1) Shogren, Brandon                2) Swanson, Nathan                
     3) Lung, Caleb                     4) Zimmerman, Benn                
  4 Tomahawk  'B'                                     4:10.00    3:54.79   1 
     1) Eberle, Lewis                   2) McGovern, Jack                 
     3) Powers, Sean                    4) Jelinek, Dakota                
 
Boys 4x480 Meter Relay 12 Lap Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                     5:50.00    5:50.11    5   
     1) Decker, Eric                    2) Wenninger, Kade                
     3) Beck, Tyler                     4) Bolder, Drew                   
  2 Mhlt  'A'                                         6:10.00    6:24.23  
     1) Coy, Tyson                      2) Peterson, Zack                 
     3) Beede, Will                     4) Hayes, Jacob                   
  3 Tomahawk  'B'                                     6:10.00    6:31.98  
     1) Peissig, Addison                2) Hanse, Zach                    
     3) Palmer, Gavin                   4) Jablonski, Tyler               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arnott, Micah                Tomahawk             4-08.00   J5-00.00    5   
  2 Cote, Trevor                 MHLT                           J4-06.00    3   
  3 Jelinek, Dakota              Tomahawk             4-00.00   J4-02.00    1   
  4 Hanse, Zach                  Tomahawk             3-08.00   J4-02.00  
  5 Strasburg, Logan             MHLT                           J4-02.00  
  6 Jablonski, Tyler             Tomahawk             3-08.00    4-00.00  
  6 Bolder, Drew                 Tomahawk             4-10.00    4-00.00  
  6 Krzanowski, Dakota           Tomahawk             4-00.00    4-00.00  
  6 Borchardt, Hunter            Tomahawk             4-02.00    4-00.00  
 10 Simpson, Connor              MHLT                            3-10.00  
 10 Wewassan, Evan               MHLT                            3-10.00  
 -- Scheffler, Dakota            Tomahawk             4-00.00         NH  
 -- Scheffler, Elija             Tomahawk             4-08.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- McPherson, Caisson           Tomahawk                            XNH  
 -- Younker, Bryce               Tomahawk                            XNH  
 -- Brown, Conner                Tomahawk                            XNH  
 -- Schmidt, Martin              Tomahawk             5-06.00        XNH  
 -- Ziert, Arden                 Tomahawk             6-00.00   X7-06.00  
 -- Liebnitz, Ethan              Tomahawk             6-06.00   X7-00.00  
 -- McGovern, Jack               Tomahawk             7-00.00   X6-06.00  
 -- Bishop, Logan                Tomahawk             6-00.00   X6-06.00  
 -- Calhoun, Henry               Tomahawk             5-06.00   X6-00.00  
 -- Peissig, Addison             Tomahawk             5-06.00   X5-06.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jelinek, Dakota              Tomahawk            11-00.00   15-00.00    5   
  2 Cote, Trevor                 MHLT                           14-04.00    3   
  3 Strasburg, Logan             MHLT                           13-08.00    1   
  4 Scheffler, Isaiah            Tomahawk            13-06.00   13-06.50  
  5 Swanson, Nathan              MHLT                           13-04.00  
  6 Krzanowski, Dakota           Tomahawk            13-00.00   13-03.50  
  7 Jablonski, Tyler             Tomahawk                       13-02.00  
  8 Eberle, Lewis                Tomahawk            12-06.00   12-10.00  
  9 Jordan, Lucas                MHLT                           12-08.00  
 10 Powers, Sean                 Tomahawk            10-06.00   12-04.00  
 11 Stelling, Isiah              Tomahawk            12-06.00   12-02.00  
 12 Strong, Eric                 Tomahawk            13-00.00   11-07.00  
 13 Kosmen, Michael              MHLT                           11-01.00  
 14 Johnson, Carter              MHLT                           10-07.00  
 15 Palmer, Gavin                Tomahawk                       10-04.00  
 16 Shogren, Brandon             MHLT                            8-09.00  
 -- Jones, Joseph                Tomahawk                             ND  
 -- Bauman, Adam                 MHLT                                 ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Adam                   Tomahawk            28-00.00   31-08.50    5   
  2 Scheffler, Dakota            Tomahawk            26-00.00   30-07.00    3   
  3 Peterson, Zack               MHLT                           28-04.50    1   
  4 Peissig, Addison             Tomahawk            24-00.00   26-01.00  
  5 Wiczek, Braydon              MHLT                           23-05.00  
  6 Strasburg, Logan             MHLT                           21-03.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Nathan                Tomahawk            35-00.00   38-06.25    5   
  2 Beck, Tyler                  Tomahawk            35-00.00   35-07.00    3   
  3 Wenninger, Kade              Tomahawk            35-00.00   35-02.25    1   
  4 Decker, Eric                 Tomahawk            36-00.00   33-08.75  
  5 Swanson, Nathan              MHLT                           32-03.25  
  6 Scheffler, Elija             Tomahawk            28-00.00   30-02.50  
  7 Matti, Marcus                Tomahawk            22-00.00   27-08.75  
  8 Scheffler, Isaiah            Tomahawk            28-00.00   26-08.00  
  9 Ploeckelman, Seth            Tomahawk            28-00.00   25-00.00  
 10 Imm, Bowden                  Tomahawk            24-00.00   22-07.00  
 11 Young, Desmond               MHLT                           21-04.25  
 12 Nimsgern, Daniel             MHLT                           20-11.25  
 13 Wiczek, Braydon              MHLT                           19-04.00  
 14 Reiter, Joey                 Tomahawk                       19-00.25