Licensed to Bay Port High School       HY-TEK's Meet Manager 4/12/2017 08:18 PM
                      Bay Port / De Pere Dual - 4/10/2017                      
                             Bay Port High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 De Pere                                          11:30.00   11:53.49    5   
     1) Opichka, Brielle SO             2) Mirkes, Anna JR                
     3) Cappelle, Bryanna SR            4) Dorn, Keely FR                 
  2 Bay Port                                                    12:44.25    3   
     1) Cherek, Olivia SR               2) Fischer, Allison FR            
     3) Peck, Maddie FR                 4) Staudenmaier, Rebecca SR       
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bay Port  'B'                                     8:50.00   x9:16.84  
     1) Coury-Ortiz, Lucas SR           2) Thieme, Kyle JR                
     3) Hoskyn, Benjamin JR             4) Giesler, Christian SR          
  2 Bay Port                                          8:45.00    9:22.09    5   
     1) Cohorst, Cole SR                2) Abfall, Drew SO                
     3) Dahlin, Drew FR                 4) DuPont, Gavin SR               
  3 De Pere                                           9:28.00   10:27.79    3   
     1) Kaftan, Casey JR                2) Hoff, Parker JR                
     3) Reyes, Aneuris SR               4) Esser, Austin JR               
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kowalkowski, Grace        SO De Pere                16.56      16.70   2   5   
  2 Johnson, Addy             SO De Pere                16.57      17.26   2   3   
  3 Scheffen, Allena          SR De Pere                16.99      17.54   2   2   
  4 Butry, Grace              SO De Pere                18.34      18.73   2   1   
  5 Biebel, Mya               SO Bay Port               18.50      19.05   2 
  6 Sliwinski, Sasha          SO Bay Port               18.00      19.64   2 
  7 Flynn, Kyra               FR Bay Port               19.80      19.85   1 
  8 Schultz, Sophia           FR Bay Port               19.00      20.30   1 
  9 Thyes, Taylor             SO De Pere                20.56      22.25   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tinch, Cordell            JR Bay Port               15.50      14.97    5   
  2 Mirkes, Michael           JR De Pere                15.89      16.77    3   
  3 Wendricks, Lamont         SO Bay Port               17.50      17.21    2   
  4 Key, Noah                 FR Bay Port               18.20      17.48    1   
  5 Sroda, Casey              JR De Pere                16.45      18.48  
  6 Hoeft, Josh               JR De Pere                19.12      22.00  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Matzke, Grace             JR De Pere                12.99      13.19   4   5   
  2 Keeble, Erica             SR De Pere                13.14      13.71   4   3   
  3 Dzekute, Courtney         SO Bay Port               30.00      14.06   3   2   
  4 Scherwinski, Ellie        FR Bay Port               30.00      14.08   3   1   
  5 Borseth, Kaitlyn          SO De Pere                13.78      14.14   4 
  6 Ammerman, Lucy            SR De Pere                13.67      14.14   4 
  7 Ruf, Lindsay              JR De Pere                13.56      14.16   4 
  8 Mirkes, Lindsey           SR De Pere                13.41      14.40   4 
  9 Caelwaerts, Mercedes      FR Bay Port               33.00      14.45   2 
 10 Roup, Erin                FR De Pere                14.12      14.62   4 
 11 Poff, Madalyn             JR De Pere                16.67      14.68   3 
 12 Roubal, Aivah             FR Bay Port                          14.75   2 
 13 Flynn, Kyra               FR Bay Port                          15.01   1 
 14 Bertrand, Kaylee          FR Bay Port                          15.06   2 
 15 Dugan, Keiana             FR Bay Port                          15.20   1 
 16 Nemetz, Annita            SO De Pere                14.13      15.26   3 
 17 Peck, Olivia              JR Bay Port                          15.48   1 
 18 Lardinois, Sela           SO Bay Port                          15.61   2 
 19 Gao, Emily                FR Bay Port                          15.66   1 
 20 Gingle, Anika             FR Bay Port                          15.77   2 
 21 Calaway, Lauren           FR Bay Port                          15.78   1 
 22 Petzke, Rachel            JR Bay Port                          16.12   2 
 23 Sheleski, Emily           FR Bay Port                          16.24   1 
 24 Weber, Jena               SR Bay Port                          16.34   1 
 25 Puyleart, Meghan          SR Bay Port                          16.53   2 
 26 Brosig, Sarah             JR De Pere                15.97      17.10   3 
 27 DeBaker, Olivia           SO Bay Port                          17.34   1 
 28 Prokash, Ashley           FR Bay Port                          18.51   2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Goldstine, Mitchell       SO De Pere                11.31      11.74   5   5   
  2 McGlachlin, Duncan        SR Bay Port               11.70      11.79   5   3   
  3 Ashley, Matt              SO Bay Port               11.90      11.91   5   2   
  4 Stascak, Noah             SO Bay Port               11.90      12.01   4   1   
  5 Smith, Ryan               JR Bay Port               12.20      12.05   4 
  6 Giese, Benjamin           JR Bay Port               11.70      12.06   5 
  7 Ballweg, Mason            JR De Pere                11.41      12.08   5 
  8 Smith, Linus              FR De Pere                11.91      12.32   4 
  9 Wright, Elijah            SO De Pere                11.21      12.39   5 
 10 Zawlocki, Carter          FR Bay Port               12.50      12.43   3 
 11 Pagel, Tristan            SO Bay Port               11.80      12.54   5 
 12 Wendricks, Lamont         SO Bay Port               12.20      12.67   5 
 13 Grosskreutz, Dylan        FR Bay Port               12.40      12.69   3 
 14 Mashl, Hunter             FR De Pere                12.32      12.69   4 
 15 Salmon, Jackson           SO Bay Port               12.20      12.70   4 
 16 Amble, Erik               SO Bay Port               12.90      12.80   3 
 17 Ballard, Riley            FR De Pere                12.64      12.83   3 
 18 Johnson, Caleb            SO Bay Port               12.90      12.95   3 
 19 Calaway, Ben              FR De Pere                12.34      13.01   4 
 20 Miller, Owen              SO Bay Port               11.90      13.05   4 
 21 Greely, Payton            FR Bay Port               12.50      13.16   3 
 22 Ledocq, Kaden             FR Bay Port               12.50      13.33   3 
 23 Raisbeck, Nate            FR Bay Port               12.90      13.44   2 
 24 Malavet, Leo              FR De Pere                13.42      13.54   2 
 25 Flynn, Corey              SO Bay Port               13.20      13.64   2 
 26 Theado, Caleb             SO De Pere                13.63      13.70   1 
 27 Martinez-Flores, Miquel   FR De Pere                13.51      13.77   1 
 28 Muehrke, Quentin          SR De Pere                13.61      13.91   1 
 29 Coppens, Jake             FR Bay Port               13.20      14.00   2 
 30 Fontecchio, Gabriel       SO Bay Port               13.20      14.19   2 
 31 Roffers, Nick             FR De Pere                14.17      14.23   1 
 32 Tassone, Nick             FR Bay Port               12.50      15.25   3 
 33 Campbell, Ethan           FR Bay Port               13.50      15.72   2 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Longnecker, Aisa          FR De Pere              5:43.00    5:53.19    5   
  2 Dorn, Hailey              JR De Pere              5:52.00    6:09.06    3   
  3 Esser, Kaitlyn            FR De Pere              6:00.00    6:30.34    2   
  4 Pasqualucci, Julia        FR Bay Port                        6:51.62    1   
  5 Bloohm, Helena            SO Bay Port                        7:19.34  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milkie, Aaron             SO De Pere              4:58.00    5:14.43    5   
  2 Doherty, Matt             SO Bay Port             5:15.00    5:27.90    3   
  3 Aderhold, Andrew          FR Bay Port             5:10.00    5:30.95    2   
  4 Plumb, Sam                FR Bay Port             5:25.00    5:31.11    1   
  5 Hennes, Nic               JR Bay Port             5:20.00    5:42.52  
  6 Milkie, Ryan              JR De Pere              5:23.00    5:48.03  
  7 Fietz, Jared              FR De Pere              5:29.00    5:57.87  
  8 Reyes, Aneuris            SR De Pere              5:26.00    6:05.40  
  9 Gerbers, Bret             FR De Pere              5:28.00    6:07.34  
 10 Danen, Ben                FR De Pere              5:31.00    6:12.89  
 11 Salm, Adam                SO De Pere              5:21.00    6:19.23  
 12 Sroda, Casey              JR De Pere              5:30.00    6:23.71  
 13 Kerkhoff, Austin          SO De Pere              5:42.00    6:32.97  
 14 Dekker, Quinn             FR De Pere              5:40.00    6:32.99  
 15 Casey, Torrence           SR De Pere              5:59.00    6:50.13  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bay Port                                          1:58.00    2:09.98    5   
     1) Schultz, Sophia FR              2) Sliwinski, Sasha SO            
     3) Scherwinski, Ellie FR           4) Peck, Olivia JR                
  2 Bay Port  'B'                                               x2:16.59  
     1) Roubal, Aivah FR                2) Pruetz, Madisyn SO             
     3) Caelwaerts, Mercedes FR         4) Thibert, Ella FR               
 -- De Pere                                           1:54.14         DQ  
     1) Wang, Naixuan JR                2) Borseth, Kaitlyn SO            
     3) Nemetz, Annita SO               4) Keeble, Erica SR               
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bay Port                                          1:31.50    1:42.34    5   
     1) Giese, Benjamin JR              2) Smith, Zachary SR              
     3) Callesen, Cooper SO             4) Smith, Ryan JR                 
 -- De Pere                                           1:45.00         DQ  
     1) Mashl, Hunter FR                2) Roffers, Nick FR               
     3) Ballard, Riley FR               4) Calaway, Ben FR                
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wilken, Heidi             SR De Pere              1:05.00    1:08.39   2   5   
  2 Dorn, Keely               FR De Pere              1:12.00    1:13.56   2   3   
  3 Bixby, Kaitlin            FR Bay Port             1:12.00    1:14.90   2   2   
  4 Bertrand, Kaylee          FR Bay Port                        1:18.93   1   1   
  5 Cherek, Olivia            SR Bay Port             1:19.00    1:20.01   2 
  6 Tarango, Joclyn           FR Bay Port                        1:20.30   1 
  7 Maxwell, Felicity         FR Bay Port             1:20.00    1:21.08   2 
  8 Allcox, Abby              SR De Pere              1:15.00    1:24.53   2 
  9 Peck, Maddie              FR Bay Port             1:19.00    1:25.69   2 
 10 Dehnel, Sarah             FR Bay Port                        1:26.51   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hendricks, Tanner         JR Bay Port               54.50      54.85   2   5   
  2 Van Pietersom, Spencer    JR Bay Port               54.90      55.77   2   3   
  3 Mooren, Garrett           JR Bay Port               56.50      56.07   2   2   
  4 Buth, Trevor              JR Bay Port               55.90      56.38   2   1   
  5 Kapla, Jaden              SR Bay Port               56.90      56.55   2 
  6 Thomas, Andrew            FR Bay Port               55.90      57.84   2 
  7 Krause, Isaac             JR Bay Port               55.50      58.64   2 
  8 Johnson, Caleb            SO Bay Port               58.50    1:00.04   1 
  9 Radtke, Ryan              SR De Pere                58.23    1:01.12   1 
 10 Moeller, Patrick          FR De Pere                59.95    1:05.74   1 
 11 Rudolph, Tucker           FR Bay Port             1:01.00    1:07.76   1 
 12 Mirkes, Alex              SO De Pere              1:02.00    1:09.97   1 
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mirkes, Lindsey           SR De Pere              5-04.00    4-10.00    5   
  2 Weslow, Hannah            JR Bay Port             4-08.00    4-08.00    3   
  3 Walgurski, Sidni          SO Bay Port             4-09.00    4-04.00    1.50
  3 Thyes, Taylor             SO De Pere              4-02.00    4-04.00    1.50
  5 Tarango, Joclyn           FR Bay Port             4-04.00    4-02.00  
  5 Calaway, Lauren           FR Bay Port             3-09.00    4-02.00  
  5 Thibert, Ella             FR Bay Port                        4-02.00  
  5 Wang, Naixuan             JR De Pere              4-06.00    4-02.00  
  9 Hucek, Claudia            FR Bay Port             3-09.00    4-00.00  
  9 Puyleart, Meghan          SR Bay Port             3-09.00    4-00.00  
 11 Avery, Katie              FR Bay Port                        3-09.00  
 11 Habeck, Zeannah           FR Bay Port             4-04.00    3-09.00  
 13 Dehnel, Sarah             FR Bay Port                        3-06.00  
 -- Elliott, Megan            FR De Pere              4-00.00         NH  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malavet, Leo              FR De Pere              5-02.00    4-09.00    4   
  1 Nadzikiewicz, Wojciech    SR Bay Port             5-02.00    4-09.00    4   
 -- Thomas, Andrew            FR Bay Port             5-04.00        DNF  
 -- Kaftan, Casey             JR De Pere              5-08.00        DNF  
 -- Heling, Sam               SO De Pere              5-04.00        DNF  
 -- Salem, Mohamed            SO Bay Port             5-00.00        DNF  
 -- Tinch, Cordell            JR Bay Port             6-09.00        DNF  
 -- Chandler, Richard         FR De Pere              5-04.00        DNF  
 -- Mirkes, Michael           JR De Pere              5-08.00        DNF  
 -- Wright, Elijah            SO De Pere              5-08.00        DNF  
 -- Joyce, Mulegeta           FR De Pere              5-02.00        DNF  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coppens, Jake             FR Bay Port             8-06.00    9-00.00    5   
  2 Carpiaux, David           FR Bay Port             7-06.00    8-00.00    3   
  3 Greely, Payton            FR Bay Port             7-00.00    7-06.00    2   
  4 Amble, Erik               SO Bay Port             8-00.00    7-00.00    1   
 -- Raisbeck, Nate            FR Bay Port             7-06.00         NH  
 -- Ebert, Alex               FR Bay Port             7-00.00         NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mirkes, Lindsey           SR De Pere             16-00.00   16-03.00    5   
  2 Lee, Meagan               FR Bay Port            14-02.00   13-02.25    3   
  3 Tarango, Joclyn           FR Bay Port                       13-01.00    2   
  4 Gingle, Anika             FR Bay Port            14-00.00   12-11.00    1   
  5 Keeble, Erica             SR De Pere             15-00.00   12-10.75  
  6 Johnson, Addy             SO De Pere             14-11.00   12-04.00  
  7 Bertrand, Kaylee          FR Bay Port            13-02.00   12-01.00  
  8 Scherwinski, Ellie        FR Bay Port            13-08.00   11-11.75  
  9 Hoffman, MacKenzie        FR Bay Port                       11-08.00  
 10 De Cleene, Emma           FR De Pere             13-00.00   11-00.00  
 11 Poff, Madalyn             JR De Pere             13-04.00    9-10.75  
 12 Maxwell, Felicity         FR Bay Port                        9-07.75  
 13 Dugan, Keiana             FR Bay Port            12-09.00    9-04.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gash, Isaiah              FR Bay Port            20-01.00   20-00.50    5   
  2 Hawley, Griffin           FR Bay Port            18-11.00   18-01.00    3   
  3 Devenport, Sam            SR Bay Port            18-09.00   18-00.50    2   
  4 Krause, Isaac             JR Bay Port            18-08.00   17-11.75    1   
  5 Heling, Sam               SO De Pere             18-00.00   17-04.00  
  6 Ledocq, Kaden             FR Bay Port            16-10.00   16-10.25  
  7 Miller, Owen              SO Bay Port            17-11.00   16-08.00  
  8 Malavet, Leo              FR De Pere             15-00.00   15-09.50  
  9 Ashley, Matt              SO Bay Port            17-00.00   15-07.50  
  9 Tassone, Nick             FR Bay Port                       15-07.50  
 11 Ballard, Riley            FR De Pere             15-09.00   15-03.00  
 12 Reyes, Aneuris            SR De Pere             16-00.00   15-02.50  
 13 Danen, Ben                FR De Pere             16-00.00   15-02.00  
 14 Nadzikiewicz, Wojciech    SR Bay Port            16-05.00   13-08.00  
 15 Campbell, Ethan           FR Bay Port            15-00.00    8-01.50  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kowalkowski, Grace        SO De Pere             33-00.00   33-09.50    5   
  2 Wang, Naixuan             JR De Pere             32-00.00   30-02.00    3   
  3 Schultz, Sophia           FR Bay Port            26-09.00   25-05.50    2   
  4 Weber, Jena               SR Bay Port            25-00.00   24-08.50    1   
  5 Cumbers, Emma             FR Bay Port            24-01.00   23-06.50  
  6 Dehnel, Sarah             FR Bay Port                       23-06.00  
  7 Gao, Emily                FR Bay Port            25-04.00   20-02.50  
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tinch, Cordell            JR Bay Port            42-10.00   49-02.00    5   
  2 Gash, Isaiah              FR Bay Port            36-00.00   41-11.00    3   
  3 Devenport, Sam            SR Bay Port            41-00.00   39-05.25    2   
  4 Hawley, Griffin           FR Bay Port            35-10.00   37-00.75    1   
  5 Sroda, Casey              JR De Pere             36-00.00   36-02.50  
  6 Salem, Mohamed            SO Bay Port                       32-11.75  
  7 Nadzikiewicz, Wojciech    SR Bay Port            35-00.00   30-11.50  
  8 Key, Noah                 FR Bay Port            32-00.00   29-06.50  
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaster, Anna              JR De Pere                85-00      96-10    5   
  2 DeValk, Caitlyn           JR Bay Port                          87-03    3   
  3 VerBoort, Julia           FR Bay Port                          82-03    2   
  4 Blindauer, Elizabeth      JR Bay Port                       81-02.50    1   
  5 Tiderman, Kaitlyn         SR Bay Port                          78-06  
  6 Sackett, Sadie            FR De Pere                61-00      70-05  
  7 Kubica, Lizzie            JR Bay Port                          68-09  
  8 Falkenberg, Madeline      FR Bay Port                          59-08  
  9 De Cleene, Emma           FR De Pere                60-00      42-08  
 10 Elliott, Megan            FR De Pere                55-00      24-10  
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Backman, John             SR De Pere               126-00     140-02    5   
  2 Plumb, Jack               JR Bay Port                         115-10    3   
  3 Doyle, Braden             FR Bay Port                         115-01    2   
  4 Wesolowski, Cole          SR Bay Port                         105-09    1   
  5 Touchinski, Adam          JR De Pere               110-00     105-02  
  6 Ramirez, Jose             FR Bay Port                       97-10.50  
  7 Trast, Eli                JR Bay Port                          94-10  
  8 Berg, Ryan                SR De Pere               134-00      91-08  
  9 Mitchell, Seth            SO De Pere               115-00   88-10.50  
 10 Rotter, Matt              JR Bay Port                       87-05.50  
 11 Meeuwsen, Max             FR Bay Port                       74-05.25  
 12 Hinker, Bobby             JR De Pere                90-00      72-07  
 13 Malin, Loken              SO De Pere                95-00   70-05.50  
 14 Rudolph, Tucker           FR Bay Port                          67-10  
 15 McGlachlin, Declan        FR Bay Port                          66-03  
 16 Eggenberger, Lukas        SR Bay Port                          65-01  
 
Event 35  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeValk, Caitlyn           JR Bay Port            30-00.00   30-04.50    5   
  2 Kaster, Anna              JR De Pere             31-00.00   29-10.50    3   
  3 Blindauer, Elizabeth      JR Bay Port            31-00.00   29-03.50    2   
  4 Tiderman, Kaitlyn         SR Bay Port            27-00.00   27-05.50    1   
  5 VerBoort, Julia           FR Bay Port            28-00.00   26-02.25  
  6 Falkenberg, Madeline      FR Bay Port            28-00.00   25-10.25  
  7 Kubica, Lizzie            JR Bay Port            26-00.00   23-07.50  
  8 De Cleene, Emma           FR De Pere             24-00.00   22-07.00  
  9 Sackett, Sadie            FR De Pere             26-00.00   21-01.00  
 10 Elliott, Megan            FR De Pere             23-00.00   14-11.50  
 
Event 36  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Berg, Ryan                SR De Pere             51-00.00   49-06.00    5   
  2 Backman, John             SR De Pere             41-00.00   44-03.25    3   
  3 Plumb, Jack               JR Bay Port            30-00.00   43-10.50    2   
  4 Wesolowski, Cole          SR Bay Port                       39-02.50    1   
  5 Ramirez, Jose             FR Bay Port            43-05.00   39-00.00  
  6 Touchinski, Adam          JR De Pere             38-00.00   38-02.00  
  7 Trast, Eli                JR Bay Port            38-04.00   37-07.50  
  8 Doyle, Braden             FR Bay Port            37-06.00   36-00.00  
  9 Hinker, Bobby             JR De Pere             37-00.00   33-06.50  
 10 Rotter, Matt              JR Bay Port            36-08.00   33-04.00  
 11 Mitchell, Seth            SO De Pere             43-00.00   32-04.50  
 12 McGlachlin, Declan        FR Bay Port            27-04.00   29-07.50  
 13 Malin, Loken              SO De Pere             38-00.00   28-03.50  
 14 Meeuwsen, Max             FR Bay Port            29-00.00   26-02.50  
 15 Eggenberger, Lukas        SR Bay Port            28-09.00   25-02.50