Licensed to Marshfield High School - WI
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/28/2017 08:00 PM
                      Marshfield Boys Invite - 3/28/2017                       
                         Marshfield Senior High School                         
                                    Results                                    
 
Boys 60 Yard Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Elhendy-Gunnarsson, Adam     Marshfield                6.59   8 
  2 Snook, Chris                 Pittsville                6.64   8 
  3 Thompson, Braxton            Stanley-Boyd              6.65   7 
  4 Neinast, Blaine              Marshfield Orang          6.78   7 
  5 Halopka, Brock               Abbotsford                6.79   8 
  6 Alexander, Quinton           Marshfield                6.85   8 
  7 King, Isiah                  Marshfield White          6.87   7 
  8 Loew, Zach                   New Lisbon                6.93   4 
  9 Longdo, Dakota               Marathon                  6.94   3 
 10 bohman, Brandt               Marshfield White          6.97   2 
 11 Pearce, Caden                Marshfield Orang          7.00   6 
 12 Balgord, Tyler               Rib Lake                  7.02   5 
 13 Putnam, Mitchell             Marathon                  7.06   2 
 13 Larson, Connor               New Lisbon                7.06   4 
 15 Flink, Chase                 Colby                     7.09   5 
 15 Raasch, Christain            Colby                     7.09   5 
 17 Haupt, Kyler                 Stratford                 7.11   6 
 17 Kramas, Ethan                Abbotsford                7.11   6 
 19 Spaeth, Luke                 Stanley-Boyd              7.15   5 
 20 Dehlinger, Dylan             Stratford                 7.22   3 
 21 Albrecht, Jonny              Athens                    7.44   1 
 22 Ekwueme, Onyi                Medford Area              7.56   3 
 23 Moreno, Dimas                Medford Area              7.63   2 
 23 Freit, Trevin                Cashton                   7.63   2 
 25 Turner, Jesse                Marshfield White         x7.68   1 
 26 Borgman, Michael             Pittsville                7.71   4 
 27 Kuhn, Mitchel                Cashton                   7.72   3 
 28 Swan, Hunter                 Rib Lake                  7.78   7 
 29 Albrecht, Brett              Athens                    7.84   4 
 30 Patyk, Ryan                  Auburndale                7.89   1 
 30 Kundinger, Seth              Auburndale                7.89   1 
 
Boys 220 Yard Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Thompson, Braxton            Stanley-Boyd             25.24   8 
  2 Theisen, Skyler              Marshfield               25.34   7 
  3 Pearce, Caden                Marshfield Orang         25.43   7 
  4 Hanke, Zach                  Marathon                 25.62   8 
  5 Elhendy-Gunnarsson, Adam     Marshfield               26.00   8 
  6 Heeg, James                  Stratford                26.46   6 
  7 Albrecht, Brett              Athens                   26.68   2 
  8 Ott, Jackson                 Marshfield Orang         26.69   6 
  9 Longdo, Dakota               Marathon                 26.87   8 
 10 Flink, Chase                 Colby                    27.00   6 
 11 Poetzl, Andy                 Medford Area             27.09   3 
 12 Kremsreiter, Ezra            Abbotsford               27.19   4 
 13 Sutherland, Tray             Rib Lake                 27.28   4 
 13 Raether, Dillan              Stanley-Boyd             27.28   7 
 15 Blaedow, Chase               Rib Lake                 27.96   2 
 16 Baity, Simon                 Marshfield White         28.08   2 
 17 Schoenfuss, A.J.             Stratford                28.24   6 
 18 Schmitz, Bennet              Cashton                  28.68   3 
 19 Barnes, Michael              Cashton                  28.82   4 
 20 Chasteen, Connor             Pittsville               29.62   5 
 21 Garcia, Fabian               Abbotsford               29.94   1 
 22 Reid, Hunter                 Medford Area             29.99   2 
 23 Gerke, Rylan                 New Lisbon               31.06   1 
 24 Seaton, Jordan               Auburndale               31.32   1 
 25 Bomm, Kyle                   Pittsville               31.43   3 
 26 Bauer, Trevar                Auburndale               32.63   1 
 
Boys 440 Yard Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ostermann, Bentley           Marshfield               57.83   7 
  2 Marquardt, David             Stratford                59.20   8 
  3 Theisen, Skyler              Marshfield               59.34   6 
  4 Schumacher, Aaron            Marathon                 59.67   8 
  5 Ott, Jackson                 Marshfield Orang       1:00.58   5 
  6 Raether, Dillan              Stanley-Boyd           1:01.08   8 
  7 Tysver, Dawson               Marshfield Orang       1:01.27   5 
  8 Stoflet, Gage                Auburndale             1:01.56   2 
  9 Danen, Jacob                 Stratford              1:01.63   7 
 10 Hinson, Sam                  Marshfield White       1:01.98   4 
 11 McKnight, Jordan             Stanley-Boyd           1:02.30   7 
 12 Blomberg, Cody               Rib Lake               1:02.60   6 
 13 Zaveleta, Fernando           Marathon               1:02.92   7 
 14 Schoenfuss, Sam              Stratford             x1:03.18   1 
 15 Wiersma, Zach                Colby                  1:03.80   6 
 16 Mejia-Isaias, Oscar          Medford Area           1:06.12   4 
 17 Gronski, Evan                Marshfield White       1:06.72   2 
 18 Freit, Trevin                Cashton                1:06.81   4 
 19 Steczynski, Josh             Auburndale             1:08.82   2 
 20 Kuhn, Mitchel                Cashton                1:09.50   5 
 21 Zellmer, Coltin              New Lisbon             1:09.62   3 
 22 Gerke, Rylan                 New Lisbon             1:10.00   3 
 23 Pope, Pierce                 Medford Area           1:10.37   3 
 24 Underwood, Zachary           Colby                  1:10.48   6 
 25 Zoromski, Michael            Athens                 1:11.64   3 
 26 Gomez, Sam                   Abbotsford             1:11.95   1 
 27 Albrecht, Jonny              Athens                 1:15.24   2 
 28 Carter, Will                 Pittsville             1:16.92   4 
 
Boys 880 Yard Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hill, Addison                Marshfield             2:18.51  
  2 Lehman, Cade                 Stratford              2:20.85  
  3 Dzikowich, Jordan            Marshfield Orang       2:21.90  
  4 Wiersma, Zach                Colby                  2:22.78  
  5 Fischer, Paul                Marshfield             2:23.16  
  6 Phillips, Nathaniel          Marshfield Orang       2:23.93  
  7 Beranek, Silas               Marathon               2:24.33  
  8 Zogleman, Josh               Pittsville             2:24.72  
  9 Ortner, Trayson              Pittsville             2:25.14  
 10 Wehrman, Alex                Marshfield White       2:25.78  
 11 Hartmann, Andrew             Athens                 2:26.40  
 12 Huther, Paul                 Stratford              2:27.82  
 13 Koca, Dakota                 New Lisbon             2:31.68  
 14 Petkau, Steven               Rib Lake               2:32.96  
 15 Oemig, Jared                 Marshfield White       2:35.80  
 16 Jensen, Kolby                Colby                  2:35.95  
 17 Pope, Preston                Medford Area           2:36.36  
 18 Julian, Aaron                Medford Area           2:36.71  
 19 Wilkes, Salem                Stanley-Boyd           2:36.75  
 20 Stickney, Colten             New Lisbon             2:37.29  
 21 Guyer, Isaac                 Stratford             x2:37.92  
 22 Slattery, Joe                Rib Lake               2:52.04  
 23 Westfall, Tanner             Athens                 2:53.22  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kraimer, Joe                 Marathon               5:08.66  
  2 Dums, Donald                 Rib Lake               5:12.76  
  3 Oemig, Jared                 Marshfield             5:25.75  
  4 Grimm, Hunter                Pittsville             5:29.14  
  5 Jensen, Kolby                Colby                  5:31.60  
  6 McKee, Joshua                Marshfield Orang       5:32.87  
  7 Ellis, Evan                  Marshfield White       5:33.54  
  8 McKee, Joseph                Marshfield Orang       5:34.29  
  9 Thompson, Isaac              Stratford              5:40.18  
 10 Taylor, Eugene               New Lisbon             5:41.42  
 11 Julian, Aaron                Medford Area           5:42.06  
 12 Huettl, Sam                  Marshfield             5:46.78  
 13 Underwood, Zachary           Colby                  5:50.69  
 14 Franke, Nathan               Marathon               5:55.51  
 15 Leick, Matt                  Auburndale             5:55.76  
 16 Thompson, Brock              Athens                 5:59.43  
 17 Hartmann, Aaron              Athens                 5:59.83  
 18 Vircks, Brice                Stanley-Boyd           6:01.81  
 19 Budzinski, Adam              Abbotsford             6:02.00  
 20 Burlingame, Derek            Stanley-Boyd           6:02.20  
 21 Lang, Ian                    Auburndale             6:10.42  
 -- Fox, Dakota                  Rib Lake                   DNF  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dums, Donald                 Rib Lake              11:23.59  
  2 Pilgrim, Evan                Marathon              11:36.83  
  3 Kindlarski, David            Marathon              11:51.71  
  4 Dick, Jacob                  Marshfield            11:59.30  
  5 Gronemus, Rian               Cashton               12:07.78  
  6 McDermond, Dalton            Stanley-Boyd          12:50.87  
  7 Kuhn, Keagen                 Cashton               13:00.72  
  8 Budzinski, Adam              Abbotsford            14:07.05  
  9 Blanchette, Charles          Stanley-Boyd          14:43.35  
 
Boys 60 Yard Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Knoeck, Dustin               Marathon                  8.72   4 
  2 Theisen, Skyler              Marshfield                8.83   5 
  3 Kubash, Eric                 Marshfield                8.93   5 
  4 Kremsreiter, Ezra            Abbotsford                9.06   3 
  5 Schaeffer, Jareth            Marshfield Orang          9.25   4 
  6 Weix, Damon                  Stratford                 9.59   3 
  7 Nichols, Bryce               Stanley-Boyd              9.65   4 
  8 Kuechenmeister, Christia     Stanley-Boyd              9.79   3 
  9 Wilson, Ean                  Medford Area              9.87   3 
  9 Empey, Carver                Auburndale                9.87   1 
 11 Way, Douglas                 Medford Area             10.00   2 
 11 Tremelling, Kyle             Marshfield White         10.00   4 
 13 Koca, Dakota                 New Lisbon               10.78   2 
 14 Lueck, Josh                  Rib Lake                 10.81   1 
 15 Peterson, Luke               New Lisbon               10.87   1 
 16 Katzenberger, Tyler          Marshfield White         11.37   5 
 17 Sternweis, Michael           Marshfield Orang         11.40   2 
 -- Telschow, Oscar              Stratford                   DQ   2 
 
Boys 4x160 Yard Relay 4 Lap Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marshfield                                          1:14.52   2 
  2 Rib Lake                                            1:15.01   4 
  3 Stratford                                           1:15.70   4 
  4 Abbotsford                                          1:16.01   4 
  5 Marathon                                            1:17.44   2 
  6 Cashton                                             1:19.33   3 
  7 Stanley-Boyd                                        1:19.75   4 
  8 Medford Area                                        1:20.04   3 
  9 New Lisbon                                          1:20.97   1 
 10 Auburndale                                          1:21.32   1 
 11 Marshfield Orange                                   1:22.47   2 
 12 Marshfield White                                    1:24.77   1 
 13 Pittsville                                          1:26.73   3 
 -- Abbotsford  'B'                                          NT   1 
 -- Athens                                                   DQ   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marathon                                            3:59.77   4 
  2 Marshfield Orange                                   4:01.27   4 
  3 Rib Lake                                            4:09.22   4 
  4 Stratford                                           4:16.46   3 
  5 Cashton                                             4:16.77   3 
  6 Stanley-Boyd                                        4:24.74   3 
  7 New Lisbon                                          4:25.62   1 
  8 Medford Area                                        4:26.08   2 
  9 Pittsville                                          4:30.77   2 
 10 Marshfield                                          4:35.69   4 
 11 Athens                                              4:42.58   2 
 12 Marshfield White                                    4:52.32   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Marshfield                                          9:24.66  
  2 Marathon                                            9:28.92  
  3 Rib Lake                                            9:48.22  
  4 Auburndale                                          9:56.00  
  5 Cashton                                            10:10.95  
  6 Marshfield Orange                                  10:16.87  
  7 Athens                                             10:19.61  
  8 New Lisbon                                         10:29.94  
  9 Stratford                                          10:37.53  
 10 Stanley-Boyd                                       10:41.04  
 11 Marshfield White                                   10:50.75  
 -- Medford Area                                             DQ  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kremsreiter, Ezra            Abbotsford             6-01.00  
  2 Leick, Jacob                 Stratford              6-00.00  
  3 Carpenter, Hunter            Abbotsford             6-00.00  
  4 Fravert, Collin              Marshfield White       5-10.00  
  5 Martinson, Kane              Stanley-Boyd           5-08.00  
  6 Flink, Chase                 Colby                  5-04.00  
  7 Makovsky, Zach               Rib Lake               5-04.00  
  8 Reiff, Hunter                Stratford              5-04.00  
  9 Anderson, Gabe               Cashton                5-02.00  
  9 Haschke, Cody                New Lisbon             5-02.00  
  9 bohman, Brandt               Marshfield White       5-02.00  
 12 Spaeth, Luke                 Stanley-Boyd           5-00.00  
 12 Bredemann, Dylan             Marshfield Orang       5-00.00  
 12 Sullivan, Justin             Medford Area           5-00.00  
 12 Sueppel, Matthew             Cashton                5-00.00  
 16 Hinson, Sam                  Marshfield             4-10.00  
 16 Foemmel, Bryce               Pittsville             4-10.00  
 16 Westfall, Tanner             Athens                 4-10.00  
 19 White-Bergey, Drake          Marshfield Orang       4-08.00  
 19 Alsides, Peter               Marshfield             4-08.00  
 19 Thompson, Brock              Athens                 4-08.00  
 19 Moreno, Dimas                Medford Area           4-08.00  
 -- Petkau, Steven               Rib Lake                    NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 France, Bryce                Stanley-Boyd          11-06.00  
  2 Maki, Adam                   Marshfield            11-00.00  
  3 Tysver, Dawson               Marshfield            10-06.00  
  4 Anklam, Zach                 Marathon              10-06.00  
  5 Martinson, Kane              Stanley-Boyd           9-06.00  
  6 Carlson, Ray                 Abbotsford             9-06.00  
  7 Laher, Jace                  Medford Area           8-06.00  
  7 Claessens, Ben               Marshfield Orang       8-06.00  
  7 Turnquist, Kaiden            Marathon               8-06.00  
 10 Katzenberger, Tyler          Marshfield White       8-06.00  
 11 Harris, Eli                  Pittsville             8-06.00  
 12 Lau, Brent                   Auburndale             8-00.00  
 12 Altman, Dustin               Marshfield White       8-00.00  
 14 Gwynn, Hunter                Marshfield Orang       7-00.00  
 14 Chasteen, Connor             Pittsville             7-00.00  
 14 carlson, Luke                Abbotsford             7-00.00  
 14 Holland, Garrett             Marshfield Orang      x7-00.00  
 14 Slominski, Devan             Stratford              7-00.00  
 14 Kollross, Paul               Auburndale             7-00.00  
 20 Ellis, Evan                  Marshfield Orang      x6-00.00  
 20 McKee, Joshua                Marshfield Orang      x6-00.00  
 -- Strebig, Garrett             Medford Area                NH  
 -- Boehm, Aidan                 Medford Area                NH  
 -- Milazzo, Jacob               Stratford                   NH  
 -- McKee, Joseph                Marshfield Orang            NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thompson, Braxton            Stanley-Boyd          18-05.50  
  2 Hopkins, John Henry          Rib Lake              18-00.50  
  3 Heeg, James                  Stratford             17-06.25  
  4 Raasch, Christain            Colby                 17-05.25  
  5 Empey, Carver                Auburndale            17-05.00  
  6 Snook, Chris                 Pittsville            17-02.00  
  7 Makovsky, Zach               Rib Lake              17-00.50  
  7 Neinast, Blaine              Marshfield            17-00.50  
  9 Putnam, Mitchell             Marathon              16-11.25  
 10 Haupt, Kyler                 Stratford             16-11.00  
 11 Xiong-Frahm, Tony            Athens                16-10.00  
 12 Larson, Connor               New Lisbon            16-08.00  
 13 Alsides, Peter               Marshfield Orang      16-06.00  
 14 Mathwich, Bryce              Marathon              15-11.75  
 15 Cipar, Noah                  Medford Area          15-07.50  
 16 Tremlling, Kyle              Marshfield            15-07.00  
 17 Kieffer, Darren              Auburndale            15-04.75  
 18 Spaeth, Luke                 Stanley-Boyd          15-03.00  
 19 Pearce, Caden                Marshfield Orang      15-02.75  
 20 Hilden, Kristt               Cashton               15-02.50  
 21 Hernandez, Jose              Abbotsford            15-00.75  
 22 Hoffman, Parker              Stratford            x14-10.50  
 23 Olson, Garrett               Cashton               14-07.50  
 24 Perez, Aldo                  Athens                14-05.50  
 25 Peterson, Luke               New Lisbon            14-04.75  
 26 Thompson, Isaac              Stratford            x13-11.75  
 27 Boehm, Aidan                 Medford Area          11-04.75  
 28 Kopf, Kameron                Stratford            x10-05.75  
 29 Eberl, Isaac                 Marshfield White      10-02.00  
 30 Bomm, Kyle                   Pittsville             9-11.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carpenter, Hunter            Abbotsford            35-11.00  
  2 Empey, Carver                Auburndale            35-05.75  
  3 Danen, Jacob                 Stratford             35-02.00  
  4 Petkau, Steven               Rib Lake              35-01.50  
  5 Hopkins, John Henry          Rib Lake              35-00.50  
  6 Ostermann, Bentley           Marshfield            34-09.75  
  7 Kremsreiter, Ezra            Abbotsford            34-09.50  
  8 Nichols, Bryce               Stanley-Boyd          34-07.50  
  9 Martinson, Kane              Stanley-Boyd          34-02.50  
 10 Marquardt, David             Stratford             33-10.75  
 11 Schmitz, Bennet              Cashton               33-06.50  
 11 Tremlling, Kyle              Marshfield            33-06.50  
 13 Zogleman, Josh               Pittsville            32-02.00  
 14 Fronk, Sutton                Medford Area          32-01.50  
 15 Ekwueme, Onyi                Medford Area          32-01.00  
 16 Barnes, Michael              Cashton               31-06.50  
 17 Browne, Seth                 Stratford            x31-05.00  
 18 Hoffman, Parker              Stratford            x31-03.25  
 19 Perez, Aldo                  Athens                30-01.00  
 20 Ortner, Trayson              Pittsville            29-09.75  
 21 Steczynski, Josh             Auburndale            28-01.00  
 22 Taylor, Eugene               New Lisbon            26-01.75  
 -- Manecke, Nick                Stratford                   ND  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alexander, Quinton           Marshfield            48-03.50  
  2 Wittman, Jon                 Marshfield            45-02.00  
  3 Swan, Hunter                 Rib Lake              44-06.00  
  4 Stoffel, Nathan              Marathon              44-03.00  
  5 Lamb, Miles                  Marathon              40-05.00  
  6 Way, Douglas                 Medford Area          39-00.00  
  7 Hannan, Hunter               Stratford             38-09.00  
  8 Mroczenski, Paul             Athens                38-05.50  
  8 Gonnering, Chandan           Abbotsford            38-05.50  
 10 Kunze, Tyler                 Abbotsford            36-10.50  
 11 Brehm, Trevor                Medford Area          35-05.50  
 12 Albrecht, Jesse              Abbotsford           x35-04.00  
 13 Rojas, Hector                Stratford             35-01.50  
 14 Hemmersbach, Trevor          Cashton               35-01.00  
 15 Meier, Zach                  Medford Area         x34-01.50  
 16 Fowler, Wyatt                Auburndale            33-08.50  
 17 Reyes, Tavo                  Abbotsford           x33-08.00  
 18 Steines, Alex                Marshfield Orang      33-07.50  
 19 Bentler, Eric                Stanley-Boyd          33-03.50  
 20 Anderson, Brody              Marshfield White      33-02.00  
 20 Sperl, Chase                 Abbotsford           x33-02.00  
 22 Hawkey, Austin               Abbotsford           x33-01.00  
 22 Raycher, Gabrial             Marshfield White      33-01.00  
 24 Wiebe, Matthew               Athens                32-07.00  
 25 Schneider, Dilan             Rib Lake              31-11.00  
 26 Day, Duncan                  New Lisbon            31-09.00  
 27 Boie, Ben                    Stanley-Boyd          31-06.00  
 28 Giles, Austin                Pittsville            31-05.00  
 29 Hassemer, Sean               Stanley-Boyd         x31-03.00  
 30 Walker, Nathan               New Lisbon            31-02.00  
 31 Krug, Dylan                  Marshfield Orang      31-01.50  
 32 Wendland, Ben                Cashton               31-01.00  
 33 Wagner, Brady                Athens               x30-10.00  
 34 Wilson, Ean                  Medford Area         x30-08.00  
 35 North, Ryan                  Marshfield Orang     x30-01.00  
 36 Curtice, Wyatt               Stratford            x29-10.50  
 37 Pask, Koltin                 Auburndale            28-11.00  
 38 folz, Aric                   Marshfield Orang     x28-10.00  
 38 Robinson, Jered              Medford Area         x28-10.00  
 40 Hartmann, Brock              Athens               x28-06.00  
 41 Arndt, Ethan                 Marshfield Orang     x27-07.00  
 42 Zepeda, Issac                Medford Area         x26-09.00  
 43 Donovan, Cody                Marshfield Orang     x26-08.00  
 44 Balz, Karson                 Stratford            x26-06.00  
 45 Lappe, Tyler                 Stratford            x25-09.00  
 46 Mueller, Remington           Stratford            x24-04.00  
 47 Rauch, Ausytn                Stratford            x22-05.00  
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Marshfield                 136.50     2) Marathon                   83   
    3) Rib Lake                    64.50     4) Stanley-Boyd               59   
    5) Stratford                   56        6) Marshfield Orange          47   
    7) Abbotsford                  46.50     8) Auburndale                 18   
    9) Colby                       17        9) Cashton                    17   
    9) Pittsville                  17       12) Marshfield White            9   
   13) Medford Area                 6       14) Athens                      4.50
   15) New Lisbon                   4