Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/25/2017 05:51 PM
                     All American Invitational - 3/25/2017                     
                      Knowles Fieldhouse, UW-River Falls                       
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: # 9:46.22  2007        Eastview                                  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Anoka                                              10:24.17   10   
  2 Forest Lake                                        10:35.44    8   
  3 Hudson                                             10:35.57    6   
  4 Rochester Century                                  10:52.69    5   
  5 Lakeville North                                    10:57.69    4   
  6 Osceola                                            11:14.59    3   
  7 Farmington                                         11:29.85    2   
  8 North Branch High Sc                               12:17.13    1   
 
Event 7  Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 8:27.64  2005        Henry Sibley                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 La Crosse Central                                   8:31.54   2  10   
  2 Farmington                                          8:52.58   2   8   
  3 Forest Lake                                         8:54.01   2   6   
  4 Hudson                                              8:54.37   1   5   
  5 Anoka                                               8:56.81   2   4   
  6 Lakeville North                                     8:59.13   1   3   
  7 Rochester Century                                   8:59.18   1   2   
  8 Onalaska                                            9:02.18   2   1   
  9 Hastings                                            9:03.38   2 
 10 Osceola                                             9:11.58   1 
 11 River Falls                                         9:11.83   2 
 12 North High School                                   9:52.88   1 
 13 North Branch High Sc                                9:53.84   1 
 14 New Richmond                                        9:58.37   1 
 
Event 16  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: #  8.41  2014        Michaela Preachuk, Lakeville North          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schug, Ansley             SR East Ridge                8.54q  1 
  2 Dierks, Bailee            SO Hudson                    8.82q  4 
  3 Scott, Myiah              SO Farmington                8.96q  3 
  4 Foster, Chloe             JR Forest Lake               9.16q  2 
  5 Grundstrom, Madison       SO River Falls               9.75q  4 
  6 Ulrich, Grace             SR Osceola                   9.81q  3 
  7 Sieffert, Bridgette       SR East Ridge                9.82q  1 
  8 Marcon, Lexi              SR Onalaska                  9.83q  2 
  9 Goodwin, Kali             SR La Crosse Ce              9.90   2 
 10 Greene, Tierra            SO Anoka                    10.02   2 
 11 Bartlett, Allison         SR Forest Lake              10.04   3 
 12 Sansone, Kaleigh          FR Hudson                   10.09   4 
 13 Guimont, Anna             JR Anoka                    10.10   3 
 14 Tholen, Haley             SR Stillwater               10.13   4 
 15 Haase, Katie              SO Osceola                  10.15   3 
 16 O'Brien, Erin             SR North High S             10.34   2 
 17 Markworth, Erin           SR Onalaska                 10.42   2 
 18 Bilicke, Lynsey           SR River Falls              10.44   4 
 19 Hackney, Ellie            SR North High S             10.56   2 
 20 Hanson, Miranda           JR Hastings                 10.57   4 
 21 Mench, Madison            SO North Branch             10.89   3 
 22 Heydt, Lauren             JR Rochester Ce             10.90   4 
 23 Green, Ariana             FR Hastings                 10.93   2 
 24 Trochill, Taylor          FR Farmington               11.18   3 
 25 Heinen, Amanda            JR North Branch             11.22   3 
 26 Tweed, Cassie             JR Rochester Ce             11.31   4 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: #  7.81  2013        Luke Prashak, Somerset                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 El-Halawani, Evan         SR Lakeville No              7.93q  3 
  2 Powers, Brandon           SR New Richmond              8.03q  2 
  3 Sieffert, Collin          SR East Ridge                8.15q  1 
  4 Collins-Martin, Austin    SR La Crosse Ce              8.40q  3 
  5 Maack, Carter             SO Hudson                    8.43q  3 
  6 Bates, Derek              SR Hudson                    8.51q  2  8.504
  7 Pradovic, Damen           JR La Crosse Ce              8.51q  1  8.507
  8 ERICKSON, LEE             SR Osceola                   8.59q  2 
  9 Carr, Theo                SR La Crosse Lo              8.69   1 
 10 Fosler, Samuel            SO River Falls               9.04   3 
 11 Nee, Connor               JR Rochester Ce              9.15   2 
 12 Quist, Sam                SR Anoka                     9.19   1 
 13 Madyun, Micah             SO Anoka                     9.22   1 
 14 Dougherty, John           SR Rochester Ce              9.29   3 
 15 Skogen, Paul              SR River Falls               9.51   3 
 16 BAIER, GABE               SO Osceola                   9.52   2 
 17 Werner, Maguire           SO La Crosse Lo              9.53   2 
 18 Kewitsch, August          SO Farmington                9.71   1 
 19 Groen, Andrew             JR North Branch              9.87   2 
 20 McConnell, Joseph         JR Farmington               10.48   2 
 21 Dupslaff, Eli             JR North Branch             10.70   1 
 22 Melby, Carter             JR Onalaska                 11.55   1 
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: #  7.24  2012        Kat Keller, New Richmond                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mozes, Kinga              SO Rochester Ce              7.42q  2  7.415
  2 Cager, J'ianna            SO North High S              7.42q  3  7.416
  3 Pratt, Alexis              8 North High S              7.51q  1 
  4 LeFever, Lexi             JR Hudson                    7.61q  5 
  5 Brinkman, Mallorie        SO New Richmond              7.69q  4 
  6 Dodge, Sofia              SO Forest Lake               7.78q  2 
  7 Schurrer, Alicia          JR Forest Lake               7.82q  5 
  8 Ziegler, Amber            SR New Richmond              7.85q  2 
  9 Rixmann, Heidi            SR River Falls               7.86   4 
 10 Krueger, Samantha         JR River Falls               7.88   4 
 11 Harter, Tiyana            JR La Crosse Ce              7.89   2 
 12 Fashingbauer, Lucy        SR Hudson                    7.94   5 
 13 Naatjes, Bailey           SR Lakeville No              7.99   3 
 14 Luck, Kaylin              JR Onalaska                  8.00   1 
 15 Dabrowski, Katie          JR Onalaska                  8.01   1 
 16 Ellis, Rachel             SR Aquinas                   8.11   2 
 17 Wichelt, Ahnikah          SO La Crosse Ce              8.12   5 
 18 Altermatt, Anna           FR Lakeville No              8.18   3 
 19 Yang, Gaosou              SO East Ridge                8.23   3 
 20 Janiak, Mara              SO Anoka                     8.25   1  8.245
 21 Slayton, Lauren           JR Farmington                8.25   4  8.247
 22 Carlson, CiCi             JR Hastings                  8.27   4 
 23 Norton, EmMarie           SR Rochester Ce              8.34   5 
 24 Kristo, Emily             SO North Branch              8.36   3 
 25 Johnson, Abigail          JR North Branch              8.38   2 
 26 Bents, Brooke             SO Osceola                   8.39   5 
 27 Ellefson, Taylor          SR Osceola                   8.49   1  8.483
 27 Kramer, Samantha          SR Farmington                8.49   3  8.483
 29 Klimek, Haley             JR Hastings                  8.52   3 
 30 Bushman, Alya             JR La Crosse Lo              8.53   1 
 31 Brendel, Bailey           FR Anoka                     8.65   2 
 32 Barth, Chloe              JR La Crosse Lo              8.83   5 
 33 Watt, Megan               SO Aquinas                   8.84   4 
 34 Doty, Alexandra           SR East Ridge                8.88   4 
 
Event 1  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: #  6.53  2013        Andrew Anyaogo, Lakeville North             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 ELLINGSWORTH, ETHAN       SR Osceola                   6.66q  5 
  2 Embu, Ovie                SR Hastings                  6.75q  2 
  3 Steele, Austin            SR La Crosse Ce              6.78q  5 
  4 Brisbois, Remington       SR Forest Lake               6.80q  4  6.794
  5 Fritz, Samuel             SR River Falls               6.80q  3  6.795
  6 Frieberg, Logan            8 Lakeville No              6.82q  5 
  7 Sample, Jalen             SR Onalaska                  6.83q  1 
  8 Hunter, Alex              SR Lakeville No              6.86q  5 
  9 Weiss, David              JR Anoka                     6.88   2 
 10 Heilman, Ray              SO Onalaska                  6.89   4  6.885
 11 NAH, STEVEN               SO Rochester Ce              6.89   1  6.887
 12 Wolter, Corvell           SO Forest Lake               6.90   2  6.891
 12 Altena, Sam               SR New Richmond              6.90   5  6.891
 14 Hockbein, Mitchell        SR Hudson                    6.93   1 
 15 Weber, Queto              SR La Crosse Ce              6.95   1  6.941
 16 Hagerty, Anthony          JR Anoka                     6.95   3  6.949
 17 Massaley, Tito            SR North High S              6.98   1 
 18 FOX, AUSTIN               JR Osceola                   6.99   2 
 19 Meyer, Bryant             SO Aquinas                   7.00   3  6.998
 19 Danielson, Jake           SR Hudson                    7.00   2  6.998
 21 London, Dominik           SR East Ridge                7.01   3 
 22 SMITH, COLIN              SO Rochester Ce              7.06   2 
 23 Hines, Connor             JR River Falls               7.08   3 
 24 Powers, Noah              SR New Richmond              7.09   4  7.081
 25 Fernandez, Nitai          JR North High S              7.09   4  7.087
 26 Kratt, Tommy              SR Aquinas                   7.10   1  7.093
 27 Moe, Alijah               SO Farmington                7.10   4  7.094
 28 Tittle, Alexander         SR East Ridge                7.12   4 
 29 Miller, Nathan            JR Hastings                  7.14   3 
 30 McGrath, Josh             JR La Crosse Lo              7.29   5 
 31 Arellano, Adrian          FR La Crosse Lo              7.55   4 
 32 Meier, Jackson            JR Farmington                7.59   5 
 33 Hunziker, Nicholas        SO North Branch              7.65   2 
 34 Strange, Brady            SO North Branch              7.81   3 
 
Event 39  Girls 1600 Sprint Medley
==========================================================================
        Meet: # 4:33.20  2014        Anoka                                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Farmington                                          4:22.47#  2  10   
  2 Anoka                                               4:22.54#  2   8   
  3 North Branch High Sc                                4:32.68#  2   6   
  4 Forest Lake                                         4:45.88   1   5   
  5 River Falls                                         4:47.93   2   4   
  6 Hudson                                              4:52.52   2   3   
  7 Hastings                                            4:56.28   1   2   
  8 Rochester Century                                   4:56.56   2   1   
  9 East Ridge                                          5:09.70   1 
 10 La Crosse Logan                                     5:23.16   1 
 11 Osceola                                             5:30.79   1 
 
Event 40  Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
        Meet: # 3:52.91  2014        East Ridge                                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hastings                                            3:49.85#  3  10   
  2 La Crosse Central                                   3:51.52#  3   8   
  3 Hudson                                              3:54.49   2   6   
  4 River Falls                                         3:54.81   2   5   
  5 Rochester Century                                   3:56.88   2   4   
  6 La Crosse Logan                                     4:00.05   2   3   
  7 East Ridge                                          4:00.98   1   2   
  8 Anoka                                               4:03.75   3   1   
  9 Farmington                                          4:04.72   3 
 10 Forest Lake                                         4:07.57   3 
 11 Osceola                                             4:08.03   3 
 12 Lakeville North                                     4:10.56   1 
 13 North Branch High Sc                                4:29.86   1 
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 5:05.91  2007        MdKenzie Melander, Eastview               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Duffy, Regan              SO Forest Lake            5:24.79   2  10   
  2 Welch, Aly                JR Rochester Ce           5:31.27   2   8   
  3 Jorstad, Brooke           SR La Crosse Lo           5:50.37   2   6   
  4 Witte, Abby               JR East Ridge             5:52.51   1   5   
  5 Yerges, Jillian           SR North Branch           5:53.78   2   4   
  6 Anderson, Kyra            SR Stillwater             5:55.21   2   3   
  7 Patton, Alayna            SO Rochester Ce           5:55.76   2   2   
  8 Becker, Alli              SO Anoka                  5:59.64   2   1   
  9 Loth, Courtney            SO Lakeville No           6:01.57   2 
 10 McKenzie, Eleasha         JR East Ridge             6:04.75   1 
 11 Johnson, Lauren           FR New Richmond           6:07.65   2 
 12 Woods, Haley              FR Forest Lake            6:08.30   1 
 13 Thelen, Kelsey             8 Farmington             6:09.70   1 
 14 Swenson, Elizabeth        SO Lakeville No           6:09.79   2 
 15 Kiolbasa, Anne            FR Stillwater             6:10.14   1 
 16 Poladichuk, Anna          SO Farmington             6:11.27   1 
 17 Hanson, Linnea             8 Hastings               6:11.29   1 
 18 Putzier, Elsa             SO River Falls            6:15.51   2 
 19 Fischer, Bri              SR Anoka                  6:16.31   1 
 20 Stumpf, Jaclyn            SO North High S           6:24.33   2 
 21 Handlos, Emma             JR River Falls            6:29.57   2 
 22 Hudella, Kora              7 North Branch           6:31.20   2 
 23 Bratvold, Emma             8 Hastings               6:43.50   1 
 24 Michel, Abby              FR Osceola                6:53.22   1 
 25 Schadt, Amanda            JR Osceola                7:15.14   1 
 26 Pierce, Erin              SR La Crosse Lo           7:49.39   1 
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 4:18.60  2014        Zach Benning, Hastings                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pinkowski, Sam            SR La Crosse Ce           4:22.34   2  10   
  2 DeGroot, Jeremiah         JR Aquinas                4:39.91   2   8   
  3 Brenny, Noah              SR Hastings               4:41.05   2   6   
  4 Bond, George              SO Hudson                 4:42.88   2   5   
  5 Halunen, George           SR Hudson                 4:46.42   2   4   
  6 Wachter, Dylan            JR New Richmond           4:46.98   2   3   
  7 Clements, Jackson         SR Onalaska               4:47.20   2   2   
  8 Richter, Jack             JR La Crosse Ce           4:49.72   2   1   
  9 Nogle, David              JR Hastings               4:53.71   2 
 10 Ince, Duncan              SR Lakeville No           4:55.05   1 
 11 Bohnert, Will             SR River Falls            4:59.63   2 
 12 GREEN, EZEKIEL            SR Rochester Ce           5:01.76   1 
 13 Gregg, Ethan              SO Aquinas                5:02.33   2 
 14 Duffrin, James            SO La Crosse Lo           5:03.54   2 
 15 WRIGHT, EVAN              SR Osceola                5:05.08   1 
 16 Levack, Nolan             SO Farmington             5:05.89   1 
 17 Ryan, Imse                SO East Ridge             5:06.49   1 
 18 Sampson, Drew              8 Forest Lake            5:07.16   1 
 19 Richison, Brayden         JR River Falls            5:09.18   2 
 20 Chiarle, Chase            FR New Richmond           5:11.90   1 
 21 Bear, Aiden               SO North Branch           5:12.34   2 
 22 ROGERS, SEAN              FR Osceola                5:15.20   1 
 23 Boge, Tanner              SO La Crosse Lo           5:15.98   1 
 24 Cardinal, Michael         SO Farmington             5:18.92   1 
 25 Omdal, Max                SR Lakeville No           5:26.91   1 
 26 Townsend, Taron           SR Anoka                  5:27.00   1 
 27 Barr, Mitch               JR Anoka                  5:29.14   1 
 28 Robelia, Jackson          SR Rochester Ce           5:35.04   1 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: #  7.81  2013        Luke Prashak, Somerset                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 El-Halawani, Evan         SR Lakeville No              7.77#  10   
  2 Powers, Brandon           SR New Richmond              7.98    8   
  3 Sieffert, Collin          SR East Ridge                8.02    6   
  4 Collins-Martin, Austin    SR La Crosse Ce              8.32    5   
  5 Bates, Derek              SR Hudson                    8.41    4   
  6 ERICKSON, LEE             SR Osceola                   8.42    3   
  7 Maack, Carter             SO Hudson                    8.43    2   
  8 Pradovic, Damen           JR La Crosse Ce              8.49    1   
Preliminaries
  9 Carr, Theo                SR La Crosse Lo                    
 10 Fosler, Samuel            SO River Falls                     
 11 Nee, Connor               JR Rochester Ce                    
 12 Quist, Sam                SR Anoka                           
 13 Madyun, Micah             SO Anoka                           
 14 Dougherty, John           SR Rochester Ce                    
 15 Skogen, Paul              SR River Falls                     
 16 BAIER, GABE               SO Osceola                         
 17 Werner, Maguire           SO La Crosse Lo                    
 18 Kewitsch, August          SO Farmington                      
 19 Groen, Andrew             JR North Branch                    
 20 McConnell, Joseph         JR Farmington                      
 21 Dupslaff, Eli             JR North Branch                    
 22 Melby, Carter             JR Onalaska                        
 
Event 16  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: #  8.41  2014        Michaela Preachuk, Lakeville North          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schug, Ansley             SR East Ridge                8.54   10   
  2 Dierks, Bailee            SO Hudson                    8.62    8   
  3 Scott, Myiah              SO Farmington                8.96    6   
  4 Foster, Chloe             JR Forest Lake               9.07    5   
  5 Ulrich, Grace             SR Osceola                   9.67    4   
  6 Grundstrom, Madison       SO River Falls               9.75    3   
  7 Sieffert, Bridgette       SR East Ridge                9.86    2   
  8 Marcon, Lexi              SR Onalaska                  9.89    1   
Preliminaries
  9 Goodwin, Kali             SR La Crosse Ce                    
 10 Greene, Tierra            SO Anoka                           
 11 Bartlett, Allison         SR Forest Lake                     
 12 Sansone, Kaleigh          FR Hudson                          
 13 Guimont, Anna             JR Anoka                           
 14 Tholen, Haley             SR Stillwater                      
 15 Haase, Katie              SO Osceola                         
 16 O'Brien, Erin             SR North High S                    
 17 Markworth, Erin           SR Onalaska                        
 18 Bilicke, Lynsey           SR River Falls                     
 19 Hackney, Ellie            SR North High S                    
 20 Hanson, Miranda           JR Hastings                        
 21 Mench, Madison            SO North Branch                    
 22 Heydt, Lauren             JR Rochester Ce                    
 23 Green, Ariana             FR Hastings                        
 24 Trochill, Taylor          FR Farmington                      
 25 Heinen, Amanda            JR North Branch                    
 26 Tweed, Cassie             JR Rochester Ce                    
 
Event 25  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:49.06  2005        Anoka                                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hudson                                              1:48.92#  3  10   
  2 North High School                                   1:48.95#  3   8   
  3 East Ridge                                          1:51.20   3   6   
  4 Forest Lake                                         1:52.18   1   5   
  5 River Falls                                         1:53.82   2   4   
  6 Anoka                                               1:55.11   3   3   
  7 Farmington                                          1:55.69   1   2   
  8 Onalaska                                            1:55.78   1   1   
  9 Hastings                                            1:56.10   3 
 10 La Crosse Central                                   1:56.33   2 
 11 Lakeville North                                     1:57.04   2 
 12 Osceola                                             1:59.26   2 
 13 New Richmond                                        1:59.71   1 
 14 North Branch High Sc                                2:01.18   3 
 15 Rochester Century                                   2:02.33   2 
 16 Aquinas                                             2:03.04   2 
 17 La Crosse Logan                                     2:06.28   1 
 
Event 9  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:33.60  2013        River Falls                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Ridge                                          1:35.51   3  10   
  2 Lakeville North                                     1:37.29   2   8   
  3 Hudson                                              1:37.39   1   6   
  4 River Falls                                         1:37.52   3   5   
  5 Forest Lake                                         1:37.59   3   4   
  6 Osceola                                             1:37.88   2   3   
  7 La Crosse Central                                   1:37.89   2   2   
  8 New Richmond                                        1:38.84   2   1   
  9 Onalaska                                            1:39.29   2 
 10 Aquinas                                             1:39.62   3 
 11 Farmington                                          1:40.09   1 
 12 Rochester Century                                   1:40.77   1 
 13 Hastings                                            1:41.14   1 
 14 North High School                                   1:41.31   3 
 15 Anoka                                               1:42.62   3 
 16 La Crosse Logan                                     1:44.69   2 
 17 North Branch High Sc                                1:45.14   1 
 
Event 20  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 58.50  2008        Jami Hill, Onalaska                         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eidem, Katie              SR Rochester Ce           1:00.99   5  10   
  2 Bellino, Danielle         JR Lakeville No           1:02.13   5   8   
  3 Luinenburg, Ellie         SO Rochester Ce           1:02.68   5   6   
  4 Butler, Grace             JR Lakeville No           1:03.29   5   5   
  5 Brinkman, Mallorie        SO New Richmond           1:03.51   5   4   
  6 Yokanovich, Ava           JR Stillwater             1:03.61   4   3   
  7 Gearin, Caroline          FR Osceola                1:04.68   4   2   
  8 Parent, Jennifer          JR Forest Lake            1:05.21   1   1   
  9 Record, Emma              SR Farmington             1:05.42   3 
 10 Swanson, Anna             SO Osceola                1:05.68   3 
 11 Wiebke, Melissa           SR Onalaska               1:06.25   2 
 12 Sieben, Maddie            SO Anoka                  1:07.04   4 
 13 Hoard, Savanah            SO North Branch           1:07.28   5 
 14 Hart, Sophie               8 Farmington             1:08.01   3 
 15 Schneckenberger, Sarah    FR River Falls            1:08.60   2 
 16 Anderson, Brooke          JR Hudson                 1:08.69   4 
 17 King, Aine                SR Stillwater             1:09.55   3 
 18 Oseko, Joyce              FR Hastings               1:10.31   2 
 19 Peters, Madeline          SO River Falls            1:10.48   2 
 20 Masterson, Emily          SO North High S           1:11.55   3 
 21 Schoessow, Caroline       JR Forest Lake            1:11.86   1 
 22 Guimont, Anna             JR Anoka                  1:12.39   4 
 23 Dugas, Tia                JR North High S           1:15.75   2 
 24 Morschhauser, Jessica     JR La Crosse Lo           1:17.52   1 
 25 Sexauer, Guen             FR La Crosse Lo           1:23.66   1 
 
Event 3  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 49.34  2013        Nate Roese, East Ridge                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sieffert, Collin          SR East Ridge               52.33   5  10   
  2 El-Halawani, Evan         SR Lakeville No             53.66   5   8   
  3 BENTS, JASON              SR Osceola                  54.37   5   6   
  4 Weber, Evan               SO Aquinas                  54.68   5   5   
  5 Sevenich, Regan           SO Farmington               54.86   4   4   
  6 McArthur, Chase           FR Hudson                   54.87   4   3   
  7 Fritz, Zach               SR Anoka                    54.94   4   2   
  8 Berger, Kyle              SR Onalaska                 55.28   5   1   
  9 Syverson, Jared           SO River Falls              55.99   4 
 10 Windingstad, Dylan        SR Forest Lake              56.25   4 
 11 Sparstad, Paul            SO Hudson                   56.80   1 
 12 Carr, Theo                SR La Crosse Lo             56.90   3 
 13 Benjamin, Jose            JR Rochester Ce             57.12   3 
 14 Bahr, Samuel              JR La Crosse Ce             57.45   4 
 15 Uetz, Taylor              SO River Falls              57.67   2 
 16 Schoessow, Matt           SO Forest Lake              58.16   3 
 17 Hendren, Kyle             SR North Branch             58.50   2 
 18 Nee, Connor               JR Rochester Ce             58.61   3 
 19 Olsen, Edward             SR North High S             59.89   2 
 20 Johnson, William          FR Hastings               1:00.75   2 
 21 Paquette, Blake           SR Anoka                  1:01.19   3 
 22 Scarboro, Mitchell        SO Lakeville No           1:01.76   2 
 23 Ross, Aiden               JR La Crosse Lo           1:01.84   1 
 24 BAIER, GABE               SO Osceola                1:03.04   1 
 25 McKinney, Josh            JR Hastings               1:03.78   1 
 26 Carlson, Mason            SO North Branch           1:03.95   1 
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: #  7.24  2012        Kat Keller, New Richmond                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mozes, Kinga              SO Rochester Ce              7.31   10   
  2 Cager, J'ianna            SO North High S              7.35    8   
  3 Pratt, Alexis              8 North High S              7.53    6   
  4 LeFever, Lexi             JR Hudson                    7.73    5   
  5 Brinkman, Mallorie        SO New Richmond              7.79    4   
  6 Schurrer, Alicia          JR Forest Lake               7.81    3   
  7 Dodge, Sofia              SO Forest Lake               7.90    2   
  8 Ziegler, Amber            SR New Richmond              8.02    1   
Preliminaries
  9 Rixmann, Heidi            SR River Falls                     
 10 Krueger, Samantha         JR River Falls                     
 11 Harter, Tiyana            JR La Crosse Ce                    
 12 Fashingbauer, Lucy        SR Hudson                          
 13 Naatjes, Bailey           SR Lakeville No                    
 14 Luck, Kaylin              JR Onalaska                        
 15 Dabrowski, Katie          JR Onalaska                        
 16 Ellis, Rachel             SR Aquinas                         
 17 Wichelt, Ahnikah          SO La Crosse Ce                    
 18 Altermatt, Anna           FR Lakeville No                    
 19 Yang, Gaosou              SO East Ridge                      
 20 Janiak, Mara              SO Anoka                           
 21 Slayton, Lauren           JR Farmington                      
 22 Carlson, CiCi             JR Hastings                        
 23 Norton, EmMarie           SR Rochester Ce                    
 24 Kristo, Emily             SO North Branch                    
 25 Johnson, Abigail          JR North Branch                    
 26 Bents, Brooke             SO Osceola                         
 27 Ellefson, Taylor          SR Osceola                         
 27 Kramer, Samantha          SR Farmington                      
 29 Klimek, Haley             JR Hastings                        
 30 Bushman, Alya             JR La Crosse Lo                    
 31 Brendel, Bailey           FR Anoka                           
 32 Barth, Chloe              JR La Crosse Lo                    
 33 Watt, Megan               SO Aquinas                         
 34 Doty, Alexandra           SR East Ridge                      
 
Event 1  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: #  6.53  2013        Andrew Anyaogo, Lakeville North             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 ELLINGSWORTH, ETHAN       SR Osceola                   6.68   10   
  2 Embu, Ovie                SR Hastings                  6.75    8   
  3 Steele, Austin            SR La Crosse Ce              6.77    6   
  4 Brisbois, Remington       SR Forest Lake               6.78    5   
  5 Frieberg, Logan            8 Lakeville No              6.80    4   
  6 Fritz, Samuel             SR River Falls               6.86    3   
  7 Hunter, Alex              SR Lakeville No              6.98    2   
Preliminaries
  7 Sample, Jalen             SR Onalaska                        
  9 Weiss, David              JR Anoka                           
 10 Heilman, Ray              SO Onalaska                        
 11 NAH, STEVEN               SO Rochester Ce                    
 12 Wolter, Corvell           SO Forest Lake                     
 12 Altena, Sam               SR New Richmond                    
 14 Hockbein, Mitchell        SR Hudson                          
 15 Weber, Queto              SR La Crosse Ce                    
 16 Hagerty, Anthony          JR Anoka                           
 17 Massaley, Tito            SR North High S                    
 18 FOX, AUSTIN               JR Osceola                         
 19 Meyer, Bryant             SO Aquinas                         
 19 Danielson, Jake           SR Hudson                          
 21 London, Dominik           SR East Ridge                      
 22 SMITH, COLIN              SO Rochester Ce                    
 23 Hines, Connor             JR River Falls                     
 24 Powers, Noah              SR New Richmond                    
 25 Fernandez, Nitai          JR North High S                    
 26 Kratt, Tommy              SR Aquinas                         
 27 Moe, Alijah               SO Farmington                      
 28 Tittle, Alexander         SR East Ridge                      
 29 Miller, Nathan            JR Hastings                        
 30 McGrath, Josh             JR La Crosse Lo                    
 31 Arellano, Adrian          FR La Crosse Lo                    
 32 Meier, Jackson            JR Farmington                      
 33 Hunziker, Nicholas        SO North Branch                    
 34 Strange, Brady            SO North Branch                    
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 2:15.25  2009        Jami Hill, Onalaska                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hauer, Amelea              8 Forest Lake            2:27.91   3  10   
  2 Rinke, Rhianna            SR North Branch           2:33.18   3   8   
  3 Bennett, Julia            JR Hudson                 2:33.23   3   6   
  4 Earle, Sofia              SR Lakeville No           2:35.85   3   5   
  5 Weideman, Megdaline       FR River Falls            2:36.16   3   4   
  6 Rayne, Tessa              SR River Falls            2:38.52   3   3   
  7 Scott, Maleah              8 Farmington             2:38.90   1   2   
  8 Ericson, Paige            SR North High S           2:40.54   3   1   
  9 Bellino, Nicole           JR Lakeville No           2:42.30   3 
 10 Wilaby, Heather           FR Rochester Ce           2:42.38   1 
 11 Harding, Jenny            FR Onalaska               2:42.86   2 
 12 Anderson, Kendra          SR Stillwater             2:43.97   2 
 13 Ellis, Angela             SO Aquinas                2:44.37   3 
 14 Becker, Alli              SO Anoka                  2:44.52   3 
 15 Johnson, Lauren           FR New Richmond           2:44.94   2 
 16 Hollman, Sydney           SR Rochester Ce           2:44.98   2 
 17 Miller, Sara              SR Hudson                 2:45.45   2 
 18 Valentin, Maria           SR Forest Lake            2:45.68   1 
 19 Kalkman, Maria            SR Anoka                  2:45.84   3 
 20 Fisher, Summer            JR La Crosse Lo           2:47.48   1 
 21 Ihns, Cassidy             SO East Ridge             2:48.42   2 
 22 Stearns, Paige            SR East Ridge             2:49.89   2 
 23 Merricks, Emma            JR Farmington             2:50.08   2 
 24 Miller, Libby             SO La Crosse Lo           2:50.64   1 
 25 Schadt, Amanda            JR Osceola                3:11.92   1 
 26 Peaslee, Emerson          SO North Branch           3:18.49   1 
 27 Robinson, Emily           JR Osceola                3:19.04   1 
 
Event 4  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 1:57.21  2012        James Saxton, LaCrosse Central            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mickelson, Jett           JR La Crosse Ce           2:00.55   3  10   
  2 Wachter, Dylan            JR New Richmond           2:06.00   3   8   
  3 Campbell, Rory            JR Aquinas                2:06.55   3   6   
  4 Overby, Jackson           JR La Crosse Ce           2:06.92   3   5   
  5 Birdsong, Connor          SR Onalaska               2:08.74   3   4   
  6 Newbrough, Jaryn          JR Farmington             2:09.98   3   3   
  7 Bond, George              SO Hudson                 2:10.15   2   2   
  8 Stenning, Adam            JR Forest Lake            2:11.47   2   1   
  9 Kiecker, Samuel           SO Hudson                 2:11.50   2 
 10 Robinson, Aiden           FR Onalaska               2:11.66   3 
 11 Soular, Cole              SR North High S           2:13.26   3 
 12 Radosevich, Charlie       SR River Falls            2:17.00   2 
 13 Shepherd, Sam             SR Hastings               2:17.34   2 
 14 Drangstveit, Benjamin     FR Lakeville No           2:17.70   1  2:17.695
 14 Sampson, Nick             SR Hastings               2:17.70   2  2:17.695
 16 Ashley, Dawson            JR Lakeville No           2:17.74   2 
 17 Kruse, Aaron              FR Farmington             2:17.96   3 
 18 Mullon, Patrick           SR Rochester Ce           2:19.59   1 
 19 Hodl, Lino                JR Anoka                  2:19.69   1 
 20 Valentin, William         JR Forest Lake            2:20.17   2 
 21 ROGERS, RYAN              JR Osceola                2:21.08   1 
 22 LARSON, NATHAN            JR Rochester Ce           2:21.73   2 
 23 OLSON, DAVID              FR Osceola                2:22.00   1 
 24 Belknap, Brett            SO Anoka                  2:22.74   1 
 25 Pohl, Payton              FR New Richmond           2:23.71   1 
 26 Glodosky, Peter           SO Aquinas                2:25.35   2 
 27 Lenz, Tommy               FR La Crosse Lo           2:29.03   1 
 28 Corner, Colton            SO North Branch           2:40.01   1 
 29 Edson, Lucas               8 North Branch           2:40.69   1 
 
Event 35  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 26.04  2012        Kat Keller, New Richmond                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mozes, Kinga              SO Rochester Ce             27.05   6  10   
  2 Cooke, Jebeh              JR North High S             27.27   6   8   
  3 Eidem, Katie              SR Rochester Ce             27.38   6   6   
  4 Kochendorfer, Kady        JR Hudson                   27.49   6   5   
  5 Dolby, Madeline           SO Forest Lake              27.77   1   4   
  6 Goodwin, Nicole           SR La Crosse Ce             28.23   1   3   
  7 Yokanovich, Ava           JR Stillwater               28.88   3   2    28.877
  8 Wichelt, Ahnikah          SO La Crosse Ce             28.88   5   1    28.880
  9 Luck, Kaylin              JR Onalaska                 28.97   4 
 10 Kovacic, Megan            SO Lakeville No             28.98   5 
 11 Heinz, Kayla              SR New Richmond             29.00   2 
 12 Senior, Aiden             SO Anoka                    29.03   6 
 13 Rixmann, Heidi            SR River Falls              29.08   4 
 14 Pederson, Hayley          SO North High S             29.09   4 
 15 Parent, Jennifer          JR Forest Lake              29.22   1  29.215
 16 Malchow, Maia             SO Hudson                   29.22   4  29.217
 17 Klimek, Rachel            SR Hastings                 29.28   5 
 18 Hanson, Brittany          JR Osceola                  29.48   3 
 19 Altermatt, Anna           FR Lakeville No             29.76   4 
 20 Grundstrom, Madison       SO River Falls              29.81   3 
 21 Bray, Alexis              JR Farmington               29.97   2 
 22 Johnson, Abigail          JR North Branch             30.21   4 
 23 Kammueller, Lindsey       JR Farmington               30.22   2 
 24 Harper, Khyah              8 North Branch             30.31   5 
 25 Offerosky, Elizabeth      JR New Richmond             30.36   1 
 26 Bents, Sam                JR Osceola                  30.83   3 
 27 Marcon, Lexi              SR Onalaska                 30.84   2 
 28 Hartman, Grace            SR Anoka                    34.31   3 
 
Event 36  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 22.72  2013        Akeem Sirleaf, North St. Paul               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 ELLINGSWORTH, ETHAN       SR Osceola                  23.72   6  10   
  2 Davis, Jamar              SO La Crosse Ce             23.73   5   8   
  3 Lock, Isaac               SR Onalaska                 23.79   6   6   
  4 Ntege, Maxwell            JR East Ridge               23.97   4   5   
  5 Fritz, Samuel             SR River Falls              23.98   6   4   
  6 Sullivan, Wade            SR Lakeville No             24.12   5   3   
  7 Newell, Thomas            SR Hudson                   24.28   3   2   
  8 Hunter, Alex              SR Lakeville No             24.37   6   1   
  9 Klechefski, Stefan        FR River Falls              24.56   3 
 10 Minke, Dylan              JR New Richmond             24.60   4 
 11 Cordie, Tristin           SO Forest Lake              24.67   1 
 12 Wade, Nolan               SO Hudson                   24.90   3 
 13 BENTS, JASON              SR Osceola                  24.92   5 
 14 Nelson, Rylen             SO North Branch             24.97   1 
 15 King, Alex                SR Hastings                 25.13   2 
 16 NAH, STEVEN               SO Rochester Ce             25.17   3 
 17 Dodge, Eli                JR Forest Lake              25.33   3 
 18 SMITH, COLIN              SO Rochester Ce             25.45   2 
 19 Holmes, Tae               SR La Crosse Lo             25.52   2 
 20 Cambio, Nick              JR Aquinas                  25.55   6 
 21 Kohler, Gregory           JR La Crosse Ce             25.69   5 
 22 Moe, Alijah               SO Farmington               25.77   4 
 23 Meier, Jackson            JR Farmington               26.30   3 
 24 Gudissa, Nathi            SR Hastings                 26.42   2 
 25 Cooper, Lance             JR Anoka                    26.46   2 
 26 Jones, Darius             SR Anoka                    26.56   5 
 27 Amunrud, Evan             JR North Branch             26.57   4 
 28 Michel, Jake              SR North High S             27.03   2 
 29 Hamilton, Jacksun         FR La Crosse Lo             27.32   1 
 
Event 37  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 11:13.32  2014        Emma Benner, Forest Lake                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ball, Rachel              FR Hudson                11:50.78   10   
  2 Miller, Kaitlin           SO Rochester Ce          11:54.08    8   
  3 Forliti, Amanda           SR Forest Lake           12:07.17    6   
  4 Dexheimer, Calla          SO River Falls           12:25.80    5   
  5 Klingelhofer, Allison     SR La Crosse Ce          13:00.65    4   
  6 Campbell, Lizzie          SO Stillwater            13:02.64    3   
  7 McGillick, Lauren         SO Lakeville No          13:25.37    2   
  8 Weideman, Megdaline       FR River Falls           14:01.78    1   
  9 Roemhild, Madi            SR Osceola               14:50.18  
 10 Wilson, Jennah            SO New Richmond          15:04.64  
 11 Koscal, Charisse          JR La Crosse Lo          15:09.47  
 12 Rondeau, Kayla            FR Osceola               15:43.44  
 13 Pitt, Tonya               JR La Crosse Lo          15:45.52  
 
Event 38  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 9:39.92  2014        Matt Hibshman, Onalaska                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinkowski, Sam            SR La Crosse Ce           9:30.58#  10   
  2 Babcock, Charlie          SO Forest Lake           10:17.57    8   
  3 Joseph, Reimann           SO East Ridge            10:18.05    6   
  4 Myers, Griffin            JR Hastings              10:23.31    5   
  5 McKinley, Will            JR Lakeville No          10:29.97    4   
  6 Peterson, Brennen          8 Farmington            10:35.01    3   
  7 Goldsmith, Andy           JR Aquinas               10:41.53    2   
  8 Ervin, AJ                 SO Onalaska              10:46.36    1   
  9 Mead, Ryan                JR Forest Lake           10:47.74  
 10 Lundeen, Noah             FR Hudson                10:48.25  
 11 Cernohous, Tyler          JR River Falls           10:54.49  
 12 Will, David               SR Rochester Ce          10:55.64  
 13 Jandal, Ahmad             SO La Crosse Ce          11:06.97  
 14 Araya, Yonus              JR North High S          11:07.14  
 15 DeGroot, Zachary          FR Aquinas               11:16.16  
 16 JUDSON-REDELK, ANTONIO    SR Rochester Ce          11:21.35  
 17 Brenny, Christian         FR Hastings              11:22.32  
 18 Paschall, Trevor          JR Lakeville No          11:23.64  
 19 MONTPETIT, ANDREW         JR Osceola               11:35.54  
 20 Anton, Caleb              SO New Richmond          11:57.48  
 21 McGowan, Jordan           SO Anoka                 12:15.17  
 22 SOLSRUD, ZACH             FR Osceola               12:20.22  
 
Event 24  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 4:08.65  2005        Anoka                                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anoka                                               4:16.31   3  10   
  2 River Falls                                         4:22.87   3   8   
  3 East Ridge                                          4:23.42   3   6   
  4 Lakeville North                                     4:23.91   2   5   
  5 Rochester Century                                   4:24.98   3   4   
  6 Farmington                                          4:27.13   2   3   
  7 Forest Lake                                         4:27.50   1   2   
  8 Hastings                                            4:31.53   3   1   
  9 North Branch High Sc                                4:32.05   3 
 10 Hudson                                              4:32.74   2 
 11 Aquinas                                             4:36.03   1 
 12 Osceola                                             4:41.24   2 
 13 Onalaska                                            4:42.53   2 
 14 La Crosse Logan                                     4:46.04   1 
 15 New Richmond                                        4:47.18   1 
 
Event 8  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:32.45  2007        LaCrosse Central                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Ridge                                          3:36.57   3  10   
  2 Onalaska                                            3:39.28   3   8   
  3 Rochester Century                                   3:39.82   3   6   
  4 Hastings                                            3:42.24   2   5   
  5 Farmington                                          3:44.27   2   4   
  6 Lakeville North                                     3:44.44   1   3   
  7 La Crosse Central                                   3:46.10   3   2   
  8 Osceola                                             3:46.39   2   1   
  9 Anoka                                               3:47.87   3 
 10 River Falls                                         3:48.79   2 
 11 New Richmond                                        3:55.73   2 
 12 North Branch High Sc                                4:02.23   1 
 13 Forest Lake                                         4:07.87   3 
 
Event 30  Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 41-04  2011        Jamie Linsdtrom, Hudson                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weber, Anika              JR Lakeville No          34-11.50   10   
  2 Pupungatoa, Emalata       JR River Falls           33-08.00    8   
  3 Stuttley, Tayla           SR Onalaska              33-08.00    6   
  4 McCauley, Haley           JR Anoka                 32-04.00    5   
  5 Monical, Erica            SR Hudson                31-09.50    4   
  6 Lieser, Terra             JR Anoka                 30-11.50    3   
  7 Hobbs, Callista           SR North High S          30-07.00    2   
  8 Waite, Aurora             SO La Crosse Lo          29-11.00    1   
  9 Pasch, Mickaela           JR Rochester Ce          29-05.00  
 10 Longtin, Molly            JR Forest Lake           28-01.50  
 11 Haase, Marie              JR Osceola               28-01.00  
 11 Schaller, Jada            JR Rochester Ce          28-01.00  
 13 Lettner, Katarina         SO La Crosse Lo          28-00.00  
 14 Eddy, Tina                JR East Ridge            27-00.50  
 15 Peecher, Amber            SR Hudson                26-05.00  
 16 Wolf, Anna                SR East Ridge            26-02.00  
 16 Bray, Alexis              JR Farmington            26-02.00  
 18 Kjos, Thea                JR La Crosse Ce          26-00.00  
 19 Pulalo, Arleth            JR Forest Lake           24-09.00  
 20 Miller, Abby              JR Onalaska              24-08.00  
 21 Reinardy, Macee           SR Hastings              24-03.00  
 22 Harrison, Teagan          FR Osceola               24-00.00  
 23 Kraft, Danelle            JR North High S          23-11.50  
 24 Ewuakye, CeCe             SO Farmington            23-08.00  
 25 Holland, Katie            SR Hastings              22-07.50  
 
Event 14  Boys Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 61-08  2012        Thomas Anderson, Andover                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glynn, Austin             SR Onalaska              58-03.00   10   
  2 Kubiatowicz, Jake         SR North High S          57-09.00    8   
  3 Dorn, Houston             SR Onalaska              48-02.50    6   
  4 Laing, Brent              SR Lakeville No          47-01.00    5   
  5 Bieging, Dylan            SR Hudson                46-05.00    4   
  6 Godbout, Cole             JR Hudson                43-08.00    3   
  7 Weldon, Jeremy            SO North High S          43-05.00    2   
  8 Carlson, Max              JR Forest Lake           42-06.00    1   
  9 Frankfurth, Brandon       JR Anoka                 42-04.50  
 10 Weisser, Jacob            JR Anoka                 41-01.50  
 11 JENSEN, CARTER            JR Rochester Ce          41-00.00  
 12 Miller, Ben               SR La Crosse Ce          40-03.00  
 13 Johnson, Zachary          SR Farmington            40-00.50  
 14 Kotowski, Alexander       SR River Falls           39-10.00  
 15 Bauer, Colton             JR North Branch          39-05.50  
 16 Edwards, Joshua           JR La Crosse Ce          39-03.00  
 17 Nolan, Hunter             SR Forest Lake           39-00.50  
 18 Olson, Hunter             SR East Ridge            38-07.00  
 19 Henrichsen, Noah          JR Rochester Ce          36-08.00  
 20 Raible, William           SR East Ridge            36-04.00  
 20 Haskins, Jackson          JR River Falls           36-04.00  
 22 Hernandez, Daniel         JR Farmington            35-00.00  
 23 Parmenter, Taren          JR La Crosse Lo          34-11.50  
 24 Nelson, Zachary           SO Hastings              32-09.00  
 25 Roske, Alex               FR North Branch          31-03.00  
 26 Vang, Anthony             SR La Crosse Lo          31-01.50  
 27 JOHNSON, COLE             SO Osceola               31-00.00  
 28 CONDE, ROBERT             FR Osceola               29-07.00  
 -- Miser, Josh               SR Hastings                    ND  
 -- Mostaert, Will            SO Lakeville No         X46-03.50  
 
Event 29  Girls Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 37-04.50  2013        Melita Ware, Eastview                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiss, Allyson            JR East Ridge            38-09.50#  10   
  2 Kochendorfer, Kady        JR Hudson                34-03.50    8   
  3 Ertl, Keeley              JR North Branch          34-00.00    6   
  4 Wiebke, Melissa           SR Onalaska              33-03.50    5   
  5 Kovacic, Megan            SO Lakeville No          32-04.50    4   
  6 Hanson, Izzy              JR Hudson                32-04.00    3   
  7 Helgeson, Allie           SR Osceola               32-00.00    2   
  8 Harper, Khyah              8 North Branch          31-11.00    1   
  9 Klimek, Rachel            SR Hastings              31-06.50  
 10 Valley, Jennifer          SO Forest Lake           31-06.00  
 11 Lennier, Abby             SR North High S          31-01.75  
 11 Norton, EmMarie           SR Rochester Ce          31-01.75  
 13 Gasper, Julia             FR La Crosse Ce          31-00.00  
 14 Sieffert, Bridgette       SR East Ridge            30-10.50  
 15 Markworth, Erin           SR Onalaska              30-08.00  
 16 Bilicke, Lynsey           SR River Falls           30-06.50  
 17 Almquist, Victoria        SR Farmington            30-06.00  
 18 Hertaus, Maddie           SR Farmington            30-04.50  
 19 Bents, Brooke             SO Osceola               30-03.00  
 20 Zamacona, Aoife           JR North High S          29-11.00  
 21 Rock, Taylor              SR River Falls           29-10.50  
 22 Zaudtke, Amanada          JR Forest Lake           29-08.00  
 22 Wachtler, Hannah          SO Anoka                 29-08.00  
 24 Getachew, Tsega           JR Lakeville No          29-06.00  
 25 Danhoff, Skylar           SR La Crosse Ce          29-03.75  
 26 Zheng, Jamie              FR Rochester Ce          28-03.00  
 27 Dornbush, Katie           SR New Richmond          28-01.50  
 28 Hughes, Rachel            FR Hastings              27-06.00  
 -- Hanson, Miranda           JR Hastings                    ND  
 -- Fleisner, Haley           SR Anoka                       ND  
 
Event 13  Boys Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 46-09.75  2013        Ky'Eric Baynes, Anoka                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Skogen, Paul              SR River Falls           41-01.25   10   
  2 Rank, Evan                JR River Falls           40-08.00    8   
  3 Babcock, Justin           SR Lakeville No          40-01.50    6   
  4 Soukup, Anthony           SR Hudson                40-00.00    5   
  5 Anigbogu, Robert          SR North High S          39-10.25    4   
  6 Eder, Ty                  SR Rochester Ce          39-09.75    3   
  7 ERICKSON, LEE             SR Osceola               39-05.00    2   
  8 Pearson, Ryan             SR Rochester Ce          39-04.50    1   
  9 Olson, Garrett            JR La Crosse Lo          39-04.00  
  9 Osterhues, Andrew         SO Hudson                39-04.00  
 11 SCOTT, TRAY               SO Osceola               39-03.00  
 12 Merideth, Mathieu         SR Lakeville No          39-00.50  
 13 Schraith, Tarek           SO La Crosse Ce          38-04.00  
 14 Allen, William            SR La Crosse Ce          37-11.50  
 15 Quist, Sam                SR Anoka                 37-05.00  
 16 Brown, Malik              SO La Crosse Lo          37-03.75  
 17 Melby, Carter             JR Onalaska              36-00.50  
 18 Pelletier, Grant          JR Anoka                 36-00.00  
 19 Altena, Auggie            JR New Richmond          35-10.50  
 20 Parker, Justin            JR Onalaska              35-10.00  
 21 Niebur, Hayden            JR Hastings              35-07.75  
 22 Johnson, William          FR Hastings              35-03.00  
 23 Vigesaa, Soren            SO Farmington            34-08.00  
 24 Schoessow, Matt           SO Forest Lake           34-06.00  
 25 Wilcox, Tyler             SR North Branch          33-05.50  
 26 Zimmer, Zeb               SO Farmington            32-02.00  
 27 Mattson, Connor           SO North Branch          32-01.00  
 
Event 28  Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 17-04  2003        Kim Truong, Apple Valley                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiss, Allyson            JR East Ridge            17-07.75#  10   
  2 Mozes, Kinga              SO Rochester Ce          17-01.00    8   
  3 Rixmann, Heidi            SR River Falls           15-07.00    6   
  4 Bauer, Paige               8 North Branch          15-04.00    5   
  5 Danhoff, Skylar           SR La Crosse Ce          15-04.00    4   
  6 Scott, Myiah              SO Farmington            15-03.25    3   
  7 Hanson, Izzy              JR Hudson                14-10.75    2   
  8 Dabrowski, Elisa          JR Onalaska              14-10.00    1   
  9 Hoeft, Emily              SR Onalaska              14-10.00  
 10 Record, Emma              SR Farmington            14-08.50  
 10 Tholen, Haley             SR Stillwater            14-08.50  
 10 Bartlett, Allison         SR Forest Lake           14-08.50  
 13 Valley, Jennifer          SO Forest Lake           14-05.75  
 14 Bents, Sam                JR Osceola               14-05.50  
 15 Kozitza, Emma             SR River Falls           14-03.75  
 16 Norton, EmMarie           SR Rochester Ce          14-02.00  
 16 Helgeson, Allie           SR Osceola               14-02.00  
 18 Gasper, Julia             FR La Crosse Ce          14-00.00  
 19 McNulty, Bailey           SR Lakeville No          13-08.00  
 20 Klimek, Haley             JR Hastings              12-10.50  
 21 Syzmanski, Enya           FR La Crosse Lo          12-09.00  
 22 Johnson, Abigail          JR North Branch          12-08.50  
 23 Harter, Clara             FR La Crosse Lo          11-09.00  
 -- Brinkman, Mallorie        SO New Richmond                ND  
 -- Ellison, Carissa          SR Anoka                       ND  
 -- Janiak, Mara              SO Anoka                       ND  
 -- Hubbard, Susan            SO Stillwater                  ND  
 -- Tix, Lauren               SR Hastings                    ND  
 -- Naatjes, Bailey           SR Lakeville No                ND  
 -- Ellis, Rachel             SR Aquinas                     ND  
 
Event 12  Boys Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 21-09  2011        Sawyer Smith, LaCrosse Central              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Jamar              SO La Crosse Ce          20-01.50   10   
  2 Hockbein, Mitchell        SR Hudson                19-09.50    8   
  3 Hunter, Alex              SR Lakeville No          19-02.50    6   
  4 Sullivan, Wade            SR Lakeville No          18-10.00    5   
  5 SCOTT, TRAY               SO Osceola               18-10.00    4   
  6 Hagerty, Anthony          JR Anoka                 18-06.50    3   
  7 Elizarraga Flor, Jose     SO North Branch          18-04.50    2   
  8 Wolter, Corvell           SO Forest Lake           18-02.50    1   
  9 ERICKSON, LEE             SR Osceola               18-02.25  
 10 Soukup, Anthony           SR Hudson                18-01.00  
 11 Niebur, Hayden            JR Hastings              17-09.50  
 12 Sydor, Braden             JR East Ridge            17-08.50  
 13 Sullivan, Griffin         SO La Crosse Lo          17-07.50  
 14 Xiong, Xupeng             JR River Falls           17-04.00  
 15 Ellison, Derrick          JR Anoka                 17-00.50  
 16 Hughes, Tyler             SR Onalaska              17-00.00  
 17 Altena, Auggie            JR New Richmond          16-10.00  
 18 Allen-Knight, Savior      JR North High S          16-08.50  
 19 Brisbois, Remington       SR Forest Lake           16-06.00  
 20 Pearson, Ryan             SR Rochester Ce          16-04.25  
 21 Mattson, Connor           SO North Branch          16-03.00  
 22 Sample, Jalen             SR Onalaska              15-05.50  
 23 McEarchern, Jeffrey       SR Rochester Ce          14-06.75  
 24 McKinney, Josh            JR Hastings              14-05.00  
 -- Gutsalyuk, Justin         SO Farmington                  ND  
 -- Bahr, Samuel              JR La Crosse Ce                ND  
 -- Powers, Noah              SR New Richmond                ND  
 -- Cambio, Nick              JR Aquinas                     ND  
 -- Ponce, Miguel             SR Farmington                  ND  
 -- Hines, Connor             JR River Falls                 ND  
 -- McGrath, Josh             JR La Crosse Lo         X17-00.00  
 -- Fernandez, Nitai          JR North High S         X16-07.00  
 
Event 26  Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: #  5-08  2007        Megan Plourder, Somerset                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eidem, Katie              SR Rochester Ce           5-04.00   10   
  2 Goodwin, Kali             SR La Crosse Ce           5-02.00    8   
  3 Scott, Myiah              SO Farmington             5-02.00    6   
  4 Holmes, Casey             SR Hudson                 5-00.00    5   
  5 Foster, Chloe             JR Forest Lake            5-00.00    4   
  6 Babcock, Sarah             8 Lakeville No           4-10.00    2   
  6 Hart, Sophie               8 Farmington             4-10.00    2   
  6 Zaudtke, Amanada          JR Forest Lake            4-10.00    2   
  9 Dugas, Tia                JR North High S           4-10.00  
 10 Johnson, Sammy            SR Hudson                 4-10.00  
 10 Reuvers, Marla            SO Lakeville No           4-10.00  
 12 Boehler, Mara             SO Anoka                  4-08.00  
 12 Goodwin, Nicole           SR La Crosse Ce           4-08.00  
 12 Zamacona, Aoife           JR North High S           4-08.00  
 12 Grimm, Morgan             SO Stillwater             4-08.00  
 12 White, Alyssa             JR Rochester Ce           4-08.00  
 12 Bents, Brooke             SO Osceola                4-08.00  
 18 Carlson, Katherine         8 North Branch           4-06.00  
 18 King, Aine                SR Stillwater             4-06.00  
 18 Putzier, Elsa             SO River Falls            4-06.00  
 18 Kozitza, Emma             SR River Falls            4-06.00  
 22 Hanson, Miranda           JR Hastings               4-04.00  
 22 Bents, Sydney             FR Osceola                4-04.00  
 24 Tuomela, Hannah           JR Anoka                  4-02.00  
 24 Heinen, Amanda            JR North Branch           4-02.00  
 -- Harter, Clara             FR La Crosse Lo                NH  
 
Event 10  Boys High Jump
=======================================================================
        Meet: #  6-08  2001        Jesse Richert, Anoka                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Altena, Sam               SR New Richmond           6-02.00   10   
  2 Eder, Ty                  SR Rochester Ce           6-02.00    8   
  3 Wright, Christopher       SR River Falls            6-00.00    6   
  4 Frandsen, Jacob           JR Rochester Ce           6-00.00    5   
  5 Guimont, Donny            SR Anoka                  5-10.00    4   
  6 Causby, Cole              FR Hudson                 5-10.00    3   
  7 SWANSON, JOE              SR Osceola                5-10.00    2   
  8 Werner, Maguire           SO La Crosse Lo           5-08.00    1   
  9 Carr, Derrick             JR Lakeville No           5-08.00  
 10 Miser, Josh               SR Hastings               5-08.00  
 10 Escher, Matt              JR La Crosse Lo           5-08.00  
 12 Pelletier, Grant          JR Anoka                  5-08.00  
 13 Holum, Parker             SR Hudson                 5-06.00  
 13 Nelson, Rylen             SO North Branch           5-06.00  
 15 Asperheim, Ian            JR Forest Lake            5-04.00  
 15 Schenkey, Tanner          SR North Branch           5-04.00  
 15 Krei, Mitchell            JR Farmington             5-04.00  
 15 Haraldson, Devon          FR Hastings               5-04.00  
 19 Scarboro, Mitchell        SO Lakeville No           5-02.00  
 20 Hanson, Ian               SR La Crosse Ce           5-00.00  
 21 Sydor, Braden             JR East Ridge             4-10.00  
 -- Nelson, Gabe              JR River Falls                 NH  
 -- Schamberger, Hudson       SR Aquinas                     NH  
 -- Evans, Bryce              SO Farmington                  NH  
 -- Dunnum, Matthew           SO La Crosse Ce                NH  
 
Event 33  Girls Pole Vault
=======================================================================
        Meet: # 11-04  2008        Hilary Feyereisen, Hudson                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krueger, Samantha         JR River Falls           10-06.00   10   
  2 Parent, Jennifer          JR Forest Lake           10-06.00    8   
  3 Burnside, Katie           SR North Branch           9-06.00    6   
  4 Dodge, Sofia              SO Forest Lake            9-06.00    5   
  5 Naatjes, Bailey           SR Lakeville No           9-00.00    4   
  6 Newman, Emma              JR Hudson                 9-00.00    3   
  7 Weldon, Emily             JR Hastings               9-00.00    2   
  8 Ziegler, Amber            SR New Richmond           9-00.00    1   
  9 Sabin, Mia                SO Anoka                  8-06.00  
  9 Robillard, Ashley         SO North Branch           8-06.00  
  9 York, Abigail              8 North High S           8-06.00  
 12 Pechous, Josie            JR Hastings               8-00.00  
 13 Thelen, Shaina            SR Farmington             7-00.00  
 13 Krueger, Kayla            SO Onalaska               7-00.00  
 13 Raverty, Madeline         SR River Falls            7-00.00  
 13 Davenport, Amanda         SR Farmington             7-00.00  
 13 Tweed, Cassie             JR Rochester Ce           7-00.00  
 13 Anderson, Alyssa          SR Osceola                7-00.00  
 13 Tuomela, Hannah           JR Anoka                  7-00.00  
 -- Naatjes, Mikki             8 Lakeville No                NH  
 -- Rashid, Maddie            JR Rochester Ce                NH  
 -- Johnson, Mattea           SO Osceola                     NH  
 
Event 34  Boys Pole Vault
=======================================================================
        Meet: # 13-09  2013        Brendan Kwick, EC Memorial                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lock, Isaac               SR Onalaska              14-00.00#  10   
  2 Powers, Brandon           SR New Richmond          12-06.00    8   
  3 Amunrud, Evan             JR North Branch          12-06.00    6   
  4 Wright, Christopher       SR River Falls           12-00.00    5   
  5 Rebozo, Michael           JR River Falls           11-06.00    4   
  6 Minke, Dylan              JR New Richmond          11-06.00    3   
  7 Trejo, Tristan            SR Rochester Ce          11-06.00    2   
  8 Fitzsimmons, Dante        SR Rochester Ce          11-06.00    1   
  9 Ouradnik, Oliver          SR East Ridge            11-00.00  
  9 Sieben, Caleb             SR Anoka                 11-00.00  
  9 Wittman, Alec             SO East Ridge            11-00.00  
  9 Elizarraga Flor, Jose     SO North Branch          11-00.00  
 13 Carlson, Chase            JR Forest Lake           10-06.00  
 13 Krueger, Benjamin         SR La Crosse Ce          10-06.00  
 15 Babcock, Justin           SR Lakeville No          10-00.00  
 15 LeFebre, Micah            JR Onalaska              10-00.00  
 15 Kimmes, Ethan             SR Hastings              10-00.00  
 18 Dodge, Eli                JR Forest Lake            9-00.00  
 18 Rodriguez, Alex           JR La Crosse Lo           9-00.00  
 18 ROGERS, RYAN              JR Osceola                9-00.00  
 18 Kiecker, Bennett          JR Hudson                 9-00.00  
 18 Hurley, Noah              SO North High S           9-00.00  
 18 Ellison, Derrick          JR Anoka                  9-00.00  
 18 Penzkover, Chase          SO La Crosse Ce           9-00.00  
 25 Glenzer, Travis           JR Farmington             8-00.00  
 25 Meier, Jackson            JR Farmington             8-00.00  
 25 MONTPETIT, ANDREW         JR Osceola                8-00.00  
 25 Meyers, Matthew           SO Hastings               8-00.00  
 -- Chiarella, Adam           SR North High S                NH  
 -- Ross, Aiden               JR La Crosse Lo                NH  
 -- Merideth, Mathieu         SR Lakeville No                NH  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Rochester Century           88        2) Forest Lake                80   
    3) Hudson                      78        4) River Falls                56   
    5) Lakeville North             49        5) East Ridge                 49   
    7) Anoka                       40        8) North Branch High Sc       37   
    9) Farmington                  36       10) North High School          33   
   11) La Crosse Central           20       12) Onalaska                   14   
   13) Stillwater                  11       13) Osceola                    11   
   15) New Richmond                10       16) La Crosse Logan             7   
   17) Hastings                     5                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) La Crosse Central           88        2) Lakeville North            68   
    3) Hudson                      62        4) River Falls                50   
    5) Onalaska                    49        5) East Ridge                 49   
    7) New Richmond                41        7) Osceola                    41   
    9) Hastings                    34       10) Rochester Century          32   
   11) Forest Lake                 26       12) Farmington                 22   
   13) Aquinas                     21       14) North High School          14   
   14) Anoka                       14       16) North Branch High Sc        8   
   17) La Crosse Logan              4