Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2017 12:25 AM
                            Northern Badger Classic                            
                                 Small Schools                                 
                        Johnson Fieldhouse @ UW - Stout                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: M  7.43  2004        Kristen Barr, Newman                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Costley, Olivia           JR Fall Creek                7.71q 10 
  2 Henk, Riley               FR Saint Croix               7.78q  5 
  3 Christensen, Katie        SO Frederic/Luc              7.89q  3 
  4 Elmhorst, Carley          JR Colby                     7.95q  8 
  5 Garvens, Alex             SR Immanuel Lut              7.98q  3 
  6 Schunck, Sydney           SO Shell Lake                7.99q  6 
  7 Harmon, Linda             SO Grantsburg                8.00q  4 
  8 Braund, Jordan            FR Saint Croix               8.06q  1 
  9 Klawiter, Katrina         SO Fall Creek                8.07   7 
 10 Malean, Cassie            SR Boyceville                8.08   6 
 11 O'Hara, Lydia             JR St. Charles               8.12   5 
 12 Busse, Elizabeth          JR Abbotsford                8.15   3 
 13 Buchanan, Bryana          SR Colfax                    8.17  10 
 14 Mattson, Katie            SO Frederic/Luc              8.18   1 
 15 Emmons, Alycia            FR Cornell/Lake              8.21   5 
 16 Pronschinske, Wendy       FR Arcadia                   8.23   9 
 17 Chuchwar, Sarah           SR Chetek/Weyer              8.24   5 
 18 Erickson, Anja            SO Saint Croix               8.25   9 
 19 Gunther, Avery            SR Somerset                  8.27   2 
 20 Simpson, Syd              SO Elk Mound                 8.28  10  8.272
 21 Pitcher, Keely            SO Somerset                  8.28   7  8.273
 22 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound                 8.29   3  8.286
 23 Kramer, Katie             SO St. Charles               8.29  11  8.289
 24 Andre, Ireland            SR Arcadia                   8.31   8  8.301
 25 Whitney, Tessa            JR Byron                     8.31   5  8.306
 26 Harren, Shanoah           SR Prairie Farm              8.32  11 
 27 Erickson, Kaylee          SO Somerset                  8.33   2 
 28 Streveler, Ashley         SO Colby                     8.34   4 
 29 Steen, Jenna              SO Colby                     8.36   1 
 30 Turner, Natalie           JR Chetek/Weyer              8.38   4 
 31 Dietrich, Addie           JR Amery                     8.39   9  8.385
 32 Johnson, Kiara            SO Barron                    8.39   1  8.390
 33 Monnier, Mya              SR Chetek/Weyer              8.42   8 
 34 Pretasky, Samantha        FR Colfax                    8.44   7 
 35 Killian, Nora             JR Independence              8.47   5 
 36 Lansin, Jaylin            SO Barron                    8.48   2  8.472
 37 Redman, Shelby            SO Barron                    8.48   6  8.478
 38 Hillman, Naomi            FR Boyceville                8.50   5  8.494
 39 Snider, Alexis            FR Colfax                    8.50   3  8.500
 40 Harris, Bianca            JR St. Charles               8.53   7  8.522
 41 Davis, Brookelle          SO Ladysmith                 8.53  11  8.525
 42 Seefluth, Maggie          FR Abbotsford                8.60   4 
 43 Bertelsen, Danielle       SR Grantsburg                8.63   6 
 44 Mull, Star                FR Somerset                  8.65   6 
 45 Olson, Addy               FR Colfax                    8.66   6 
 46 Saffert, Brittny          JR Cameron                   8.67   8  8.665
 47 Guest, Kristen            SO Chetek/Weyer              8.67   9  8.667
 48 McVey, Brynn              SO Elk Mound                 8.69   1 
 49 Schreiner, Madison        SR Athens                    8.70   4  8.694
 50 Gillett, Mikki            FR Cameron                   8.70  10  8.700
 51 Vanbenschoten, Emma       FR Byron                     8.73   3 
 52 Ullom, Bethany            FR Glenwood Cit              8.76   8 
 53 Conner, Avery             JR Augusta                   8.82   1  8.812
 54 Schaetzl, Nicole          SO Athens                    8.82   2  8.816
 55 Hein, Julianna            SO Immanuel Lut              8.84  11 
 56 Riegel, Kimberly          FR Flambeau                  8.95  11 
 57 Clark, Ashley             SO Shell Lake                9.00   1 
 58 Woodford, Mariah          SO Cadott                    9.04   4 
 59 Literski, Madeline        SO Athens                    9.07   8  9.061
 60 Field, Teagan             FR Colfax                    9.07   7  9.065
 61 Forsthoffer, Sarah        FR Byron                     9.12   3 
 62 Hintzman, Megan           FR Boyceville                9.16   9 
 63 Johnson, Amanda           FR Grantsburg                9.22  11 
 64 Skogstad, Taylor          SO Ladysmith                 9.24   2 
 65 Schlottman, Mariah        JR Boyceville                9.25   2 
 66 Kent, Kassie              SO Fall Creek                9.28  11 
 67 Nedland, Isabel           FR Cornell/Lake              9.41  10 
 68 Scow, Nevaeh              SO Independence              9.67   7 
 69 Paulson, Kelsey           JR Frederic/Luc              9.92   8 
 70 Halopka, Tori             FR Athens                   10.06   7 
 71 Schneider, Anna           JR Augusta                  10.16  10 
 72 O'Connell, Karissa        FR Independence             10.26  10 
 73 Lombardo, Isabella        FR Prairie Farm             10.27   6 
 74 Chapek, Raenah            SO Cadott                   11.07   4 
 75 Nerby, Julia              JR Glenwood Cit             13.15   4 
 -- Warren, Opal              SR Shell Lake                  FS   3 
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
 Meet Record: M  7.43  2004        Kristen Barr, Newman                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Costley, Olivia           JR Fall Creek                7.63   10   
  2 Henk, Riley               FR Saint Croix               7.75    8   
  3 Christensen, Katie        SO Frederic/Luc              7.79    6   
  4 Elmhorst, Carley          JR Colby                     7.85    5   
  5 Harmon, Linda             SO Grantsburg                7.94    4   
  6 Garvens, Alex             SR Immanuel Lut              7.99    3   
  7 Schunck, Sydney           SO Shell Lake                8.01    2   
  8 Braund, Jordan            FR Saint Croix               8.07    1   
Preliminaries
  9 Klawiter, Katrina         SO Fall Creek                      
 10 Malean, Cassie            SR Boyceville                      
 11 O'Hara, Lydia             JR St. Charles                     
 12 Busse, Elizabeth          JR Abbotsford                      
 13 Buchanan, Bryana          SR Colfax                          
 14 Mattson, Katie            SO Frederic/Luc                    
 15 Emmons, Alycia            FR Cornell/Lake                    
 16 Pronschinske, Wendy       FR Arcadia                         
 17 Chuchwar, Sarah           SR Chetek/Weyer                    
 18 Erickson, Anja            SO Saint Croix                     
 19 Gunther, Avery            SR Somerset                        
 20 Simpson, Syd              SO Elk Mound                       
 21 Pitcher, Keely            SO Somerset                        
 22 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound                       
 23 Kramer, Katie             SO St. Charles                     
 24 Andre, Ireland            SR Arcadia                         
 25 Whitney, Tessa            JR Byron                           
 26 Harren, Shanoah           SR Prairie Farm                    
 27 Erickson, Kaylee          SO Somerset                        
 28 Streveler, Ashley         SO Colby                           
 29 Steen, Jenna              SO Colby                           
 30 Turner, Natalie           JR Chetek/Weyer                    
 31 Dietrich, Addie           JR Amery                           
 32 Johnson, Kiara            SO Barron                          
 33 Monnier, Mya              SR Chetek/Weyer                    
 34 Pretasky, Samantha        FR Colfax                          
 35 Killian, Nora             JR Independence                    
 36 Lansin, Jaylin            SO Barron                          
 37 Redman, Shelby            SO Barron                          
 38 Hillman, Naomi            FR Boyceville                      
 39 Snider, Alexis            FR Colfax                          
 40 Harris, Bianca            JR St. Charles                     
 41 Davis, Brookelle          SO Ladysmith                       
 42 Seefluth, Maggie          FR Abbotsford                      
 43 Bertelsen, Danielle       SR Grantsburg                      
 44 Mull, Star                FR Somerset                        
 45 Olson, Addy               FR Colfax                          
 46 Saffert, Brittny          JR Cameron                         
 47 Guest, Kristen            SO Chetek/Weyer                    
 48 McVey, Brynn              SO Elk Mound                       
 49 Schreiner, Madison        SR Athens                          
 50 Gillett, Mikki            FR Cameron                         
 51 Vanbenschoten, Emma       FR Byron                           
 52 Ullom, Bethany            FR Glenwood Cit                    
 53 Conner, Avery             JR Augusta                         
 54 Schaetzl, Nicole          SO Athens                          
 55 Hein, Julianna            SO Immanuel Lut                    
 56 Riegel, Kimberly          FR Flambeau                        
 57 Clark, Ashley             SO Shell Lake                      
 58 Woodford, Mariah          SO Cadott                          
 59 Literski, Madeline        SO Athens                          
 60 Field, Teagan             FR Colfax                          
 61 Forsthoffer, Sarah        FR Byron                           
 62 Hintzman, Megan           FR Boyceville                      
 63 Johnson, Amanda           FR Grantsburg                      
 64 Skogstad, Taylor          SO Ladysmith                       
 65 Schlottman, Mariah        JR Boyceville                      
 66 Kent, Kassie              SO Fall Creek                      
 67 Nedland, Isabel           FR Cornell/Lake                    
 68 Scow, Nevaeh              SO Independence                    
 69 Paulson, Kelsey           JR Frederic/Luc                    
 70 Halopka, Tori             FR Athens                          
 71 Schneider, Anna           JR Augusta                         
 72 O'Connell, Karissa        FR Independence                    
 73 Lombardo, Isabella        FR Prairie Farm                    
 74 Chapek, Raenah            SO Cadott                          
 75 Nerby, Julia              JR Glenwood Cit                    
 -- Warren, Opal              SR Shell Lake                      
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: M  6.61                                                          
 Meet Record: M  6.59  2017        Jonah Bauer, Elk Mound                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Koenecke, Josh            SR Cameron                   6.75q  6 
  2 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound                 6.83q  8 
  3 Goulet, Max               SR Amery                     6.94q 10 
  4 Williams, Darryl          SR Chetek/Weyer              6.99q  2 
  5 Friberg, George           SR Elk Mound                 7.03q  5  7.022
  6 Fagnan, Kyle              JR Grantsburg                7.03q  3  7.026
  7 Artist, Jeremy            SO Colfax                    7.05q  1 
  8 Mosentine, Luke           SR Barron                    7.06q  7 
  9 Peterson, Jack            SO Somerset                  7.12   1 
 10 Pretasky, Adam            JR Colfax                    7.15   3  7.143
 11 Quigley, Ben              SR St. Charles               7.15   3  7.146
 12 Baillargeon, James        JR Amery                     7.16   9 
 13 Chuchwar, Daniel          JR Chetek/Weyer              7.18   5 
 14 Redwine, Brady            SO Elk Mound                 7.19   5 
 15 Geist, Luke               SO Cornell/Lake              7.20   3  7.195
 16 Henk, Tyler               SR Saint Croix               7.20   3  7.198
 17 Thompson, Jordan          SR Prairie Farm              7.21   4 
 18 Seeger, Mitchell          SO Prairie Farm              7.22   6 
 19 Albrecht, Kevin           JR Athens                    7.23   7 
 20 Roth, Garrett             JR Cadott                    7.24   8  7.231
 20 Steek, Spencer            SO Saint Croix               7.24  10  7.231
 22 Evans, Brady              SR Frederic/Luc              7.27   2 
 23 Kern, Preston             JR Somerset                  7.33   4 
 24 Flink, Chase              FR Colby                     7.35   3 
 25 Raasch, Christain         JR Colby                     7.39   7 
 26 Hale, Roy                 SO Somerset                  7.44  10 
 27 Buchman, Carter           SO Chetek/Weyer              7.46   8 
 28 Wentz, Gus                FR Amery                     7.48   4  7.479
 29 DeLuca, Tony              SO Saint Croix               7.48   9  7.480
 30 Lawrence, Carter          SO Shell Lake                7.49  10 
 31 Popp, Dakota              JR Cornell/Lake              7.50   1 
 32 Albrecht, Jonny           SO Athens                    7.51   6 
 33 Howen, Cody               JR St. Charles               7.55   2  7.544
 34 Reichert, Tyler           SO Amery                     7.55   2  7.548
 35 Rivard, Justin            JR Somerset                  7.56   1 
 36 White, Ethan              FR Fall Creek                7.57   2  7.563
 37 Flynn, Rian               SO Elk Mound                 7.57   9  7.565
 38 Davidson, Michael         JR Barron                    7.62   4 
 39 Peltier, Chase            FR Barron                    7.64   5 
 40 Gundlach, Ty              SO Boyceville                7.68  10 
 41 Mercado, Luis             SO Augusta                   7.69   7 
 42 Jeronimo, Roberto         JR Abbotsford                7.75   7 
 43 Elwood, Aaron             JR Chetek/Weyer              7.78  10 
 44 Udovich, Nick             SO Shell Lake                7.86   8 
 45 Wilson, Brandon           JR Flambeau                  7.96   2 
 46 Knopps, Dustin            JR Independence              7.97   9 
 47 Allar, Matthew            FR Shell Lake                8.04   6 
 48 Spath, CJ                 SO Cadott                    8.05   1 
 49 Garcia, Fabian            JR Abbotsford                8.10   4 
 50 Gudis, Bryce              FR Ladysmith                 8.11   2 
 51 Leon, Fabian              FR Independence              8.12   5 
 52 O'Connell, Trystin        JR Boyceville                8.13   9 
 53 Denkman, Nate             JR Frederic/Luc              8.14   8 
 54 Lucas, Bradley            FR Grantsburg                8.16   4 
 55 Turchen, Chayse           FR Cornell/Lake              8.17   7 
 56 Hawkey, Austin            SR Abbotsford                8.18   4 
 57 Tiischauser, Eric         SR Athens                    8.19   9 
 58 Olson, Garrett            SR Grantsburg                8.22   8 
 59 Morales, Bryan            SR Independence              8.27  10 
 60 Dicus, Tyler              SO Ladysmith                 8.32   6 
 61 Mertz, Addison            SR Boyceville                8.33   1 
 62 Kaus, Nathan              FR Barron                    8.34   2 
 63 Brewster, Calvin          FR Frederic/Luc              8.36   4 
 64 Zoromski, Michael         FR Athens                    8.47   7 
 65 Padilla, Berto            JR Arcadia                   8.65   1 
 66 Drangstveit, Warner       FR Cadott                    8.67   3 
 67 Stenson, Kyle             FR Augusta                   8.99   5 
 68 Nutter, Bryce             FR Glenwood Cit              9.01   9 
 69 Kidder, Cory              SO Shell Lake                9.15   5 
 70 Lamson, Koner             FR Cameron                   9.29   3 
 71 Gamroth, Brian            SR Independence              9.51   1 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
 Meet Record: M  6.61                                                          
 Meet Record: M  6.59  2017        Jonah Bauer, Elk Mound                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Koenecke, Josh            SR Cameron                   6.65   10   
  2 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound                 6.77    8   
  3 Goulet, Max               SR Amery                     6.84    6   
  4 Williams, Darryl          SR Chetek/Weyer              6.91    5   
  5 Mosentine, Luke           SR Barron                    6.97    4   
  6 Artist, Jeremy            SO Colfax                    6.99    3   
  7 Friberg, George           SR Elk Mound                 7.04    2   
  8 Fagnan, Kyle              JR Grantsburg                7.08    1   
Preliminaries
  9 Peterson, Jack            SO Somerset                        
 10 Pretasky, Adam            JR Colfax                          
 11 Quigley, Ben              SR St. Charles                     
 12 Baillargeon, James        JR Amery                           
 13 Chuchwar, Daniel          JR Chetek/Weyer                    
 14 Redwine, Brady            SO Elk Mound                       
 15 Geist, Luke               SO Cornell/Lake                    
 16 Henk, Tyler               SR Saint Croix                     
 17 Thompson, Jordan          SR Prairie Farm                    
 18 Seeger, Mitchell          SO Prairie Farm                    
 19 Albrecht, Kevin           JR Athens                          
 20 Roth, Garrett             JR Cadott                          
 20 Steek, Spencer            SO Saint Croix                     
 22 Evans, Brady              SR Frederic/Luc                    
 23 Kern, Preston             JR Somerset                        
 24 Flink, Chase              FR Colby                           
 25 Raasch, Christain         JR Colby                           
 26 Hale, Roy                 SO Somerset                        
 27 Buchman, Carter           SO Chetek/Weyer                    
 28 Wentz, Gus                FR Amery                           
 29 DeLuca, Tony              SO Saint Croix                     
 30 Lawrence, Carter          SO Shell Lake                      
 31 Popp, Dakota              JR Cornell/Lake                    
 32 Albrecht, Jonny           SO Athens                          
 33 Howen, Cody               JR St. Charles                     
 34 Reichert, Tyler           SO Amery                           
 35 Rivard, Justin            JR Somerset                        
 36 White, Ethan              FR Fall Creek                      
 37 Flynn, Rian               SO Elk Mound                       
 38 Davidson, Michael         JR Barron                          
 39 Peltier, Chase            FR Barron                          
 40 Gundlach, Ty              SO Boyceville                      
 41 Mercado, Luis             SO Augusta                         
 42 Jeronimo, Roberto         JR Abbotsford                      
 43 Elwood, Aaron             JR Chetek/Weyer                    
 44 Udovich, Nick             SO Shell Lake                      
 45 Wilson, Brandon           JR Flambeau                        
 46 Knopps, Dustin            JR Independence                    
 47 Allar, Matthew            FR Shell Lake                      
 48 Spath, CJ                 SO Cadott                          
 49 Garcia, Fabian            JR Abbotsford                      
 50 Gudis, Bryce              FR Ladysmith                       
 51 Leon, Fabian              FR Independence                    
 52 O'Connell, Trystin        JR Boyceville                      
 53 Denkman, Nate             JR Frederic/Luc                    
 54 Lucas, Bradley            FR Grantsburg                      
 55 Turchen, Chayse           FR Cornell/Lake                    
 56 Hawkey, Austin            SR Abbotsford                      
 57 Tiischauser, Eric         SR Athens                          
 58 Olson, Garrett            SR Grantsburg                      
 59 Morales, Bryan            SR Independence                    
 60 Dicus, Tyler              SO Ladysmith                       
 61 Mertz, Addison            SR Boyceville                      
 62 Kaus, Nathan              FR Barron                          
 63 Brewster, Calvin          FR Frederic/Luc                    
 64 Zoromski, Michael         FR Athens                          
 65 Padilla, Berto            JR Arcadia                         
 66 Drangstveit, Warner       FR Cadott                          
 67 Stenson, Kyle             FR Augusta                         
 68 Nutter, Bryce             FR Glenwood Cit                    
 69 Kidder, Cory              SO Shell Lake                      
 70 Lamson, Koner             FR Cameron                         
 71 Gamroth, Brian            SR Independence                    
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: M  8.92  1996        Erica Vetrus, Bloomer                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Weatherly, Emma           JR Byron                     9.47q  6 
  2 Manier, Rachel            JR Cadott                    9.84q  5 
  3 Stewart, Ruthie           SR Saint Croix               9.86q  2 
  4 Pokorny, Julia            JR Shell Lake                9.98q  2 
  5 Praschak, Kathrine        JR Somerset                 10.13q  1 
  6 Coleman, Paige            FR Byron                    10.14q  3 
  7 Kunze, Mel                SO Abbotsford               10.16q  4 
  8 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                10.37q  1 
  9 Brown, Brittny            SR Independence             10.41   5 
 10 Mattson, Lindsay          JR Frederic/Luc             10.43   3 
 11 Bosio, Alize              SR Frederic/Luc             10.47   5 
 12 Nowak, Megan              JR Athens                   10.85   2 
 13 Borst, Lauren             SO Saint Croix              10.95   6 
 14 Amidon, Gracie            SO Flambeau                 10.96   2 
 15 Steines, Savannah         SO Shell Lake               11.12   3 
 16 Amundson, Kylie           JR Barron                   11.13   2 
 17 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                  11.15   5 
 18 Sedlacek, Jenna           SO Cadott                   11.36   4 
 19 Becker, Rachel            FR Boyceville               11.49   5 
 20 Branger, Grace            FR Independence             11.58   4 
 21 Pochman, Rhiana           SR Grantsburg               11.59   6 
 22 Thaemert, Casey           SO Frederic/Luc             11.87   6 
 23 Tatroe, Sierra            FR Cameron                  11.89   5 
 24 Meltz, Faith              FR Ladysmith                11.90   6 
 25 Beran, Alyssa             FR Abbotsford               12.25   3 
 26 Warren, Opal              SR Shell Lake               12.30   4 
 27 Prokupek, Mary Jo         SO Cadott                   12.41   5 
 28 Davis, Grace              SR St. Charles              12.66   4 
 29 Genatempo, Lexi           SO Ladysmith                12.76   1 
 30 Gosse, Cassie             FR Colby                    12.78   1 
 31 Stafford, Abby            SO Barron                   13.42   1 
 32 Andersen, Eve             SO Colby                    13.81   6 
 33 Maganda, Samantha         JR Abbotsford               13.85   3 
 34 Ress, Rachel              FR Grantsburg               14.66   3 
 -- Stanger, Cassidy          SO Ladysmith                   FS   2 
 -- Clark, Mady               FR Ladysmith                   DQ   3 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
 Meet Record: M  8.92  1996        Erica Vetrus, Bloomer                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Weatherly, Emma           JR Byron                     9.41   10   
  2 Kunze, Mel                SO Abbotsford                9.61    8   
  3 Stewart, Ruthie           SR Saint Croix               9.67    6   
  4 Pokorny, Julia            JR Shell Lake                9.82    5   
  5 Manier, Rachel            JR Cadott                    9.83    4   
  6 Praschak, Kathrine        JR Somerset                 10.12    3   
  7 Coleman, Paige            FR Byron                    10.13    2   
  8 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                10.33    1   
Preliminaries
  9 Brown, Brittny            SR Independence                    
 10 Mattson, Lindsay          JR Frederic/Luc                    
 11 Bosio, Alize              SR Frederic/Luc                    
 12 Nowak, Megan              JR Athens                          
 13 Borst, Lauren             SO Saint Croix                     
 14 Amidon, Gracie            SO Flambeau                        
 15 Steines, Savannah         SO Shell Lake                      
 16 Amundson, Kylie           JR Barron                          
 17 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                         
 18 Sedlacek, Jenna           SO Cadott                          
 19 Becker, Rachel            FR Boyceville                      
 20 Branger, Grace            FR Independence                    
 21 Pochman, Rhiana           SR Grantsburg                      
 22 Thaemert, Casey           SO Frederic/Luc                    
 23 Tatroe, Sierra            FR Cameron                         
 24 Meltz, Faith              FR Ladysmith                       
 25 Beran, Alyssa             FR Abbotsford                      
 26 Warren, Opal              SR Shell Lake                      
 27 Prokupek, Mary Jo         SO Cadott                          
 28 Davis, Grace              SR St. Charles                     
 29 Genatempo, Lexi           SO Ladysmith                       
 30 Gosse, Cassie             FR Colby                           
 31 Stafford, Abby            SO Barron                          
 32 Andersen, Eve             SO Colby                           
 33 Maganda, Samantha         JR Abbotsford                      
 34 Ress, Rachel              FR Grantsburg                      
 -- Stanger, Cassidy          SO Ladysmith                       
 -- Clark, Mady               FR Ladysmith                       
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: M  7.80  2005        Jason Kading, Boyceville                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound                 8.44q  5 
  2 Grulkowski, Andrew        SR Independence              8.80q  4 
  3 Hetke, Colton             SR Cornell/Lake              8.82q  2 
  4 Kahler, Ethan             JR Glenwood Cit              8.94q  2 
  5 Taitano, Ryan             SR Fall Creek                8.95q  4 
  6 Hinzmann, Andy            SO Cadott                    9.29q  5 
  7 Peterson, Zach            JR Frederic/Luc              9.33q  2 
  8 Kaminski, Alex            JR Chetek/Weyer              9.40q  3 
  9 Dupee, Caden              SO Ladysmith                 9.44   3 
 10 Kahl, Noah                FR Cadott                    9.48   5 
 11 Olson, Austin             SR Grantsburg                9.52   1 
 12 Madlon, Tommy             SR Flambeau                  9.54   2 
 13 Glaus, Kyle               SO Cornell/Lake              9.55   3 
 14 Bosley, Mason             SO Amery                     9.65   2 
 15 Ross, Logan               FR Saint Croix               9.90   1 
 16 Pronchinske, Randy        SO Arcadia                   9.94   3 
 17 Jackley, Hunter           FR St. Charles               9.97   5 
 18 Hill, Peter               JR Glenwood Cit             10.04   4 
 19 Walters, Donovan          SO Cadott                   10.09   5 
 20 Premo-Blume, Quentin      JR Grantsburg               10.35   2  10.345
 21 Gilbertson, Phil          SO Chetek/Weyer             10.35   1  10.349
 22 Hulshizer, Logan          JR St. Charles              10.39   4 
 23 Helbig, Mason             SO Amery                    10.40   4 
 24 Heidorn, Luke             SO Colfax                   10.53   2 
 25 Coleman, Austin           JR Barron                   10.57   1 
 26 Ely, Tyson                FR Arcadia                  10.58   4 
 27 Muszynski, William        JR Elk Mound                10.66   2 
 28 Putzier, Logan            SO St. Charles              10.70   5 
 29 Meznarich, David          SO Cameron                  11.05   3 
 30 Allar, Matthew            FR Shell Lake               11.37   3 
 31 Skroch, Nathan            JR Independence             11.89   4 
 32 Holmstrom, Brenden        FR Frederic/Luc             11.98   1 
 33 Cleveland, Alex           JR Ladysmith                12.67   1 
 34 Vollendorf, Trent         SO Ladysmith                12.69   1 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
 Meet Record: M  7.80  2005        Jason Kading, Boyceville                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Jake             JR Elk Mound                 8.36   10   
  2 Hetke, Colton             SR Cornell/Lake              8.75    8    8.742
  3 Kahler, Ethan             JR Glenwood Cit              8.75    6    8.745
  4 Taitano, Ryan             SR Fall Creek                8.80    5   
  5 Grulkowski, Andrew        SR Independence              8.90    4   
  6 Hinzmann, Andy            SO Cadott                    9.18    3   
  7 Kaminski, Alex            JR Chetek/Weyer              9.28    2   
  8 Peterson, Zach            JR Frederic/Luc              9.34    1   
Preliminaries
  9 Dupee, Caden              SO Ladysmith                       
 10 Kahl, Noah                FR Cadott                          
 11 Olson, Austin             SR Grantsburg                      
 12 Madlon, Tommy             SR Flambeau                        
 13 Glaus, Kyle               SO Cornell/Lake                    
 14 Bosley, Mason             SO Amery                           
 15 Ross, Logan               FR Saint Croix                     
 16 Pronchinske, Randy        SO Arcadia                         
 17 Jackley, Hunter           FR St. Charles                     
 18 Hill, Peter               JR Glenwood Cit                    
 19 Walters, Donovan          SO Cadott                          
 20 Premo-Blume, Quentin      JR Grantsburg                      
 21 Gilbertson, Phil          SO Chetek/Weyer                    
 22 Hulshizer, Logan          JR St. Charles                     
 23 Helbig, Mason             SO Amery                           
 24 Heidorn, Luke             SO Colfax                          
 25 Coleman, Austin           JR Barron                          
 26 Ely, Tyson                FR Arcadia                         
 27 Muszynski, William        JR Elk Mound                       
 28 Putzier, Logan            SO St. Charles                     
 29 Meznarich, David          SO Cameron                         
 30 Allar, Matthew            FR Shell Lake                      
 31 Skroch, Nathan            JR Independence                    
 32 Holmstrom, Brenden        FR Frederic/Luc                    
 33 Cleveland, Alex           JR Ladysmith                       
 34 Vollendorf, Trent         SO Ladysmith                       
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: M 26.76  2009        Maya Vazquez, Arcadia                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                  26.83  21  10   
  2 Costley, Olivia           JR Fall Creek               27.48  21   8   
  3 Elmhorst, Carley          JR Colby                    27.95  20   6   
  4 Klawiter, Katrina         SO Fall Creek               28.03  20   5   
  5 Klein, Grace              JR Saint Croix              28.19  21   4   
  6 Mendoz, Vanessa           SO Abbotsford               28.32  11   3   
  7 Mikula, Nicole            SR Shell Lake               28.48  20   2   
  8 Heidorn, Ally             SR Colfax                   28.97  14   1   
  9 Garvens, Alex             SR Immanuel Lut             29.05  19 
 10 Gunther, Avery            SR Somerset                 29.36  16 
 11 Lehman, Kiley             SO Barron                   29.56  19 
 12 Busse, Elizabeth          JR Abbotsford               29.61  21 
 13 Noeldner, Cassidy         SO Immanuel Lut             29.82  20 
 14 Emmons, Alycia            FR Cornell/Lake             29.84   4 
 15 Andre, Ireland            SR Arcadia                  30.36  16 
 16 Walters, Kierra           JR Cornell/Lake             30.37   1 
 17 Cedarblade, Hannah        JR Elk Mound                30.46  12 
 18 Driscoll, Jenna           FR Saint Croix              30.49  11 
 19 Boyer, Tegan              FR Byron                    30.53  15 
 20 Edwards, Amanda           FR Amery                    30.55  10 
 21 Kramer, Katie             SO St. Charles              30.59   4 
 22 Willie, Callie            SR Somerset                 30.72  12 
 23 Johnson, Kiara            SO Barron                   30.73  11 
 24 Turner, Natalie           JR Chetek/Weyer             30.76  17 
 25 O'Hara, Lydia             JR St. Charles              30.79   2 
 26 Streveler, Ashley         SO Colby                    30.87  18  30.865
 27 Johnson, Krystal          FR Independence             30.87   9  30.869
 28 Amundson, Kylie           JR Barron                   30.95   9 
 29 Schreiner, Kaylyn         SR Athens                   31.00  14 
 30 Nelson, Kisten            SO Byron                    31.07  18 
 31 Pronschinske, Wendy       FR Arcadia                  31.08  16 
 32 Hodget, Alyssa            SR Shell Lake               31.09  17 
 33 Dietrich, Addie           JR Amery                    31.15  10 
 34 Monnier, Mya              SR Chetek/Weyer             31.18  19 
 35 Jenson, Maddie            JR Elk Mound                31.29  15 
 36 Gillett, Mikki            FR Cameron                  31.35   9 
 37 Praschak, Kathrine        JR Somerset                 31.59  13  31.587
 38 Harren, Shanoah           SR Prairie Farm             31.59  13  31.590
 39 Peskar, Tressa            SO Glenwood Cit             31.63   1  31.626
 40 Davis, Brookelle          SO Ladysmith                31.63  10  31.629
 41 Hoesley, Ellie            FR Arcadia                  31.64   6 
 42 Schreiner, Madison        SR Athens                   31.71  17 
 43 Hintzman, Megan           FR Boyceville               32.07  18 
 44 Miller, Cara              SO Prairie Farm             32.12   8 
 45 Ferden, Anna              JR St. Charles              32.25   2 
 46 Gaffney, Grace            JR Grantsburg               32.31   5 
 47 Schultz, Carlee           SR Boyceville               32.43  19 
 48 Hoffman, Delaney          FR Abbotsford               32.49   7 
 49 Schug, Sierra             SR Athens                   32.61  12 
 50 Freeland, Katie           SR Barron                   32.84   8 
 51 Becker, Rachel            FR Boyceville               32.88  15  32.871
 52 McKinley, Hope            FR Grantsburg               32.88   5  32.879
 53 Moen, Jackie              SO Chetek/Weyer             33.05  15 
 54 Gorrill, Charlotte        FR Byron                    33.22  14 
 55 Saffert, Brittny          JR Cameron                  33.28   7 
 56 Saul, Makayla             JR Independence             33.32  16 
 57 Thomson, Ellie            FR Fall Creek               33.52   3 
 58 Clark, Ashley             SO Shell Lake               33.55   6 
 59 Suhr, Nicole              SO Independence             33.66  11 
 60 Thaemert, Casey           SO Frederic/Luc             33.82   1 
 61 Wulff, Sadie              JR Independence             34.44  13 
 62 Heller, Carlie            FR Augusta                  34.80   3 
 63 Genatempo, Lexi           SO Ladysmith                34.96   5 
 64 Stange, Felicia           JR Colby                    34.98   8 
 65 Zurbuchen, Kourtney       JR Elk Mound                35.07  14 
 66 Cajander, Alice           SR Frederic/Luc             35.39   2 
 67 Lallemont, Haley          SO Arcadia                  35.59   6 
 68 Troff, Alexis             FR Grantsburg               35.98   7 
 69 Skogstad, Taylor          SO Ladysmith                36.18   5 
 70 Stensven, Maddy           FR Saint Croix              36.21   8 
 71 Diaz, Leire               SO Glenwood Cit             36.47   3 
 72 Lombardo, Isabella        FR Prairie Farm             38.57   4 
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: M 23.46  2017        Jonah Bauer, Elk Mound                      
 Meet Record: M 23.46  2009        Issac Vazquez, Arcadia                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zurbuchen, Noah           SR Elk Mound                24.45  19  10   
  2 Williams, Darryl          SR Chetek/Weyer             24.65  20   8   
  3 Johnson, Alex             SR Saint Croix              24.80  18   6   
  4 Waalen, Lance             SO Amery                    24.96  20   5   
  5 Thompson, Jordan          SR Prairie Farm             25.01  20   4   
  6 Davis, Dawson             SR Chetek/Weyer             25.04  19   3   
  7 Friberg, George           SR Elk Mound                25.08  18   2    25.077
  8 Geist, Luke               SO Cornell/Lake             25.08   3   1    25.078
  9 Steek, Spencer            SO Saint Croix              25.28  16 
 10 DeLuca, Tony              SO Saint Croix              25.54  17 
 11 Menke, Adam               SO Frederic/Luc             25.64  17 
 12 Waalen, Shawn             SR Amery                    25.70  20 
 13 Kern, Preston             JR Somerset                 25.73  14 
 14 Hoggatt, Roderick         SR Saint Croix              25.81  18 
 15 Artist, Jeremy            SO Colfax                   25.82  16 
 16 Martin, Andrew            SO Shell Lake               25.90  12 
 17 Fernando, Raul            SO Arcadia                  25.99  14 
 18 Fiechtner, Adam           SR Immanuel Lut             26.00  17 
 19 Taitano, Ryan             SR Fall Creek               26.03  10 
 20 Pokorny, Lucas            SR Shell Lake               26.04  11 
 21 Dorf, Aaron               FR Augusta                  26.11   9 
 22 Seeger, Mitchell          SO Prairie Farm             26.12  19  26.112
 23 Wegscheider, Ethan        SO Somerset                 26.12   9  26.114
 24 Flink, Chase              FR Colby                    26.18  11 
 25 Lau, Henry                JR Immanuel Lut             26.21  18 
 26 Flynn, Rian               SO Elk Mound                26.24  14 
 27 Schilling, Jacob          SO Ladysmith                26.26  13 
 28 Chuchwar, Daniel          JR Chetek/Weyer             26.36  17 
 29 Thomsen, Dylan            FR Amery                    26.43  19 
 30 Shilka, Damon             JR Augusta                  26.53   9 
 31 Glaus, Kyle               SO Cornell/Lake             26.71   1 
 32 Lawrence, Carter          SO Shell Lake               26.73  12 
 33 Kraft, Ervin              JR Barron                   26.78  14 
 34 Hecht, Garret             JR Somerset                 26.81  11 
 35 Schotter, Dalton          SO Colfax                   27.00  10 
 36 Jones, Matt               JR St. Charles              27.14   4 
 37 Pretasky, Adam            JR Colfax                   27.16  15 
 38 Balts, Brady              SR Barron                   27.19  15 
 39 Nosker, Napoleon          SR Colfax                   27.30   8 
 40 Burnside, Kyle            JR Fall Creek               27.35   3 
 41 Hydukovich, Ed            FR Colfax                   27.48   6 
 42 Lisowski, Kaden           FR Arcadia                  27.51  12 
 43 Waletzko, Dakota          SR Independence             27.61  13 
 44 Peltier, Chase            FR Barron                   27.74  15 
 45 Ochoa, Alejandro          FR Abbotsford               27.88   5  27.876
 46 Molinaro, Branden         SO Augusta                  27.88   2  27.877
 47 Tinman, Jonah             SR Frederic/Luc             27.90   4 
 48 Miller, Levi              FR Grantsburg               28.23   7 
 49 Perez, Aldo               SO Athens                   28.36   7 
 50 Oster, Sam                SO Immanuel Lut             28.45   4 
 51 Reichstadt, Cole          JR Grantsburg               28.53   8 
 52 Mueller, Carter           FR St. Charles              28.56   1 
 53 Willmarth, Wyatt          SO Cornell/Lake             28.58   2 
 54 Bruhn, Jordan             FR Cadott                   28.81   7 
 55 Leon, Fabian              FR Independence             28.96  10 
 56 Gudis, Bryce              FR Ladysmith                29.10   8 
 57 Horel, Brock              SO Augusta                  29.11   6 
 58 Broeske, Tucker           FR Abbotsford               29.41   3 
 59 Tiischauser, Eric         SR Athens                   29.63   6 
 60 Sima, Preston             SO Augusta                  29.65   4 
 61 Kreidermacher, Cody       FR St. Charles              29.66   2 
 62 Zoromski, Michael         FR Athens                   29.93   6 
 63 Dicus, Tyler              SO Ladysmith                29.96   7 
 64 Padilla, Berto            JR Arcadia                  30.10  12 
 65 Johnson, Landyn           FR Frederic/Luc             30.83   3 
 66 Rauchbauer, Noah          SR Grantsburg               31.09   5 
 67 Palumbo, Jacob            SO Ladysmith                31.51  13 
 68 Lamson, Jalen             FR Cameron                  32.50   5 
 69 Lamson, Koner             FR Cameron                  34.15   5 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: M 1:01.65  2017        Abbey Zastrow, Arcadia                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zastrow, Abbey            SR Arcadia                1:00.57M  8  10   
  2 Costley, Olivia           JR Fall Creek             1:02.67   8   8   
  3 Klein, Grace              JR Saint Croix            1:03.80   8   6   
  4 Stewart, Ruthie           SR Saint Croix            1:04.78   8   5   
  5 Zastrow, Bailey           SO Arcadia                1:06.64   7   4   
  6 Warner, Daniella          SO Independence           1:07.89   7   3   
  7 Lehman, Kiley             SO Barron                 1:08.22   7   2   
  8 Walters, Kierra           JR Cornell/Lake           1:08.25   1   1   
  9 Bosio, Alize              SR Frederic/Luc           1:08.73   2 
 10 Wink, Elizabeth           JR Glenwood Cit           1:09.04   2 
 11 Nepstad, Lauren           FR Byron                  1:09.99   7 
 12 Smith, Anna               SR St. Charles            1:10.16   1 
 13 Thoma, Susan              SR Independence           1:10.67   6 
 14 Krenik, Piper             SO St. Charles            1:10.88   1 
 15 Hillman, Naomi            FR Boyceville             1:11.27   8 
 16 Wogernese, Morgan         SR Abbotsford             1:11.31   6 
 17 Struemke, Kaitlyn         SR Somerset               1:11.60   7 
 18 Lansin, Jaylin            SO Barron                 1:11.91   6 
 19 Steines, Savannah         SO Shell Lake             1:12.34   5 
 20 Walker, Tenley            SO Augusta                1:13.25   5 
 21 Davis, Brookelle          SO Ladysmith              1:13.55   7 
 22 Knutson, Claire           FR Chetek/Weyer           1:14.87   4 
 23 Olson, Kaitlin            SO Grantsburg             1:15.55   4 
 24 Johnson, Mary             SO Amery                  1:15.58   8 
 25 Eiche, Taylor             SO Shell Lake             1:16.03   5 
 26 Berger, Juelia            FR Colfax                 1:16.18   4 
 27 Paul, Claudia             JR Elk Mound              1:16.53   5 
 28 Struemke, Allison         FR Somerset               1:17.25   3 
 29 Wickman, Kristen          JR Athens                 1:17.79   3 
 30 Stanger, Cassidy          SO Ladysmith              1:17.89   6 
 31 Smestad, Hannah           FR Grantsburg             1:18.51   4 
 32 Thome, Autumn             SO Cameron                1:18.94   3 
 33 Krebsbach, Lexi           FR Colby                  1:18.97   6 
 34 Carniti, Sabry            SR Abbotsford             1:19.10   5 
 35 Snider, Alexis            FR Colfax                 1:19.20   3 
 36 Nedland, Isabel           FR Cornell/Lake           1:19.44   1 
 37 Tidgwell, Jordan          JR Chetek/Weyer           1:19.81   3 
 38 Literski, Madeline        SO Athens                 1:21.28   2 
 39 Dickison, Kaleigh         FR Byron                  1:22.31   4 
 40 Wiersma, Sarah            SR Colby                  1:24.75   4 
 41 Linberg, Mattea           JR Elk Mound              1:29.56   2 
 42 Holldorf, Alex            JR Glenwood Cit           1:39.63   2 
 -- Beecroft, Brittney        SO Frederic/Luc               DNF   1 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: M 51.11  2007        Cole Lambert, Arcadia                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Goulet, Max               SR Amery                    52.88   9  10   
  2 Jenness, Brandon          SR Barron                   54.59   7   8   
  3 Thompson, Jordan          SR Prairie Farm             55.77   9   6   
  4 Mueller, Jacob            SR St. Charles              56.57   9   5   
  5 Nunemacher, Aaron         JR St. Charles              56.77   1   4   
  6 Johnson, Hunter           SR Elk Mound                56.89   9   3   
  7 Meskers, Brody            SO Chetek/Weyer             56.90   9   2   
  8 Yarrington, Chance        SR Arcadia                  57.56   8   1   
  9 Rodriguez, Jonathan       JR Arcadia                  57.81   8 
 10 Stanze, Max               SR Saint Croix              57.88   6 
 11 Goodell, Grant            SO Augusta                  57.95   6 
 12 Peltier, Jared            SR Grantsburg               57.99   8 
 13 Flaskrud, Charles         SR Fall Creek               58.55   7 
 14 Fredrickson, Hunter       JR Independence             58.68   6 
 15 Hetke, Colton             SR Cornell/Lake             58.88   2 
 16 Erickson, Seth            JR Somerset                 59.15   7 
 17 Muthauf, Darian           JR Glenwood Cit             59.19   2 
 18 Flink, Chase              FR Colby                    59.54   5 
 19 LaMirande, Matt           SR Saint Croix              59.87   7 
 20 Schmitt, Austin           FR Cadott                 1:00.53   3 
 21 Goltz, Kyle               SR Cornell/Lake           1:01.18   2 
 22 Raasch, Christain         JR Colby                  1:01.57   6 
 23 Ortega, David             SO Somerset               1:01.78   6 
 24 Drier, Adam               FR Frederic/Luc           1:01.87   3 
 25 Seeger, Mitchell          SO Prairie Farm           1:02.16   8 
 26 Sweet, Austin             JR Flambeau               1:02.28   7 
 27 Knutson, Matt             FR Amery                  1:02.69   8 
 28 Pathos, Andrew            FR Elk Mound              1:02.94   7 
 29 Severson, Nathaniel       JR Augusta                1:03.81   5 
 30 Schulz, Cody              SO Cameron                1:04.36   4 
 31 Nielsen, Daniel           SO Shell Lake             1:04.87   4 
 32 Peltier, Justen           FR Grantsburg             1:04.92   6 
 33 Moore, Chris              FR Fall Creek             1:05.12   5 
 34 Rheingans, Sid            FR Cameron                1:05.54   4 
 35 Rogaczewski, Nicholas     SO Athens                 1:06.17   5 
 36 Schuetz, Gregory          SO Flambeau               1:06.67   5 
 37 Kyes, David               FR Cadott                 1:06.94   5 
 38 Hartmann, Aaron           FR Athens                 1:06.97   3 
 39 Nichols, Michael          FR Barron                 1:07.42   4 
 40 Diamond, Matt             FR Ladysmith              1:08.26   4 
 41 Mcnew, Dylan              SO Boyceville             1:08.98   3 
 42 Palumbo, Jacob            SO Ladysmith              1:10.12   8 
 43 Paffel, Zach              SO Colfax                 1:14.77   1 
 44 Lasarge, Dakota           SO Shell Lake             1:16.19   3 
 45 Rasmussen, Steven         FR Boyceville             1:30.32   1 
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
 Meet Record: M 2:25.00  2012        Ali Olson, Bloomer                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wanink, Carli             JR Cameron                2:36.48   4  10   
  2 Gerber, Gracie            SO Grantsburg             2:38.84   4   8   
  3 Golden, Brooklynn         SO Arcadia                2:39.19   4   6   
  4 Myers, Isabel             SO Arcadia                2:41.35   4   5   
  5 Akervik, Ally             FR Byron                  2:44.38   3   4   
  6 Wicik, Hayley             SR Ladysmith              2:45.40   3   3   
  7 Monson, Lydia             FR Amery                  2:46.30   4   2   
  8 VanRixel, Abigail         FR Athens                 2:51.08   3   1   
  9 Hansen, Autumn            JR Saint Croix            2:51.82   4 
 10 Martinson, Kirstin        FR Elk Mound              2:51.90   4 
 11 Hook, Josie               FR Fall Creek             2:52.07   1 
 12 Kappel, Kierra            SO Barron                 2:52.11   2 
 13 Krebs, Emma               SR Abbotsford             2:52.46   2 
 14 Dominick, Lauryn          JR Boyceville             2:54.04   2 
 15 Lea, Lauren               JR Augusta                2:55.73   2 
 16 Meister, Ashlea           JR Shell Lake             2:56.12   3 
 17 Speiser, Megan            JR Glenwood Cit           2:56.46   1 
 18 Bethell, Emily            FR Glenwood Cit           2:56.89   1 
 19 Lahti, Elaine             FR Frederic/Luc           3:00.05   1 
 20 Brantner, Tessa           SR Independence           3:00.20   2 
 21 Vizer, Josephine          SO Augusta                3:00.84   1 
 22 Prince, Hailey            SO Colfax                 3:01.87   2 
 23 Jakel, Josie              SR Colby                  3:02.81   2 
 24 Schuler, CJ               SR Saint Croix            3:02.87   3 
 25 Springett, Grace          SO Amery                  3:03.80   3 
 26 Johnson, Cloey            SO Frederic/Luc           3:04.06   1 
 27 Stewart, Mercedes         SO Flambeau               3:07.84   3 
 28 Plaszcz, Alana            SO Elk Mound              3:09.92   4  3:09.913
 29 Ohnstad, Olivia           FR Grantsburg             3:09.92   4  3:09.917
 30 Sedivy, Megan             SO Cadott                 3:11.99   2 
 31 McCarthy, Hadassah        JR Chetek/Weyer           3:12.26   3 
 32 Gillett, Hannah           SO Cameron                3:13.71   4 
 33 Jorsch, Lexi              JR Cadott                 3:16.14   3 
 34 Wellman, Erica            SO Abbotsford             3:16.92   2 
 35 Kappel, Keisha            SR Barron                 3:17.65   4 
 36 Gunnafsen, Tara           FR Boyceville             3:18.22   2 
 37 Cox, Katie                SO Shell Lake             3:19.40   1 
 38 Hetke, Serenity           JR Ladysmith              3:19.77   2 
 39 Poppe, Hannah             SO Chetek/Weyer           3:21.35   3 
 40 Whitenight, Miriam        FR Immanuel Lut           3:24.97   1 
 41 Schade, Alyssa            SR Colby                  3:33.59   1 
 42 Bird, Emma                FR Prairie Farm           3:34.88   1 
 43 Cordes, Alyssa            SR Byron                  3:39.16   1 
 44 Kwak, Alexis              JR Prairie Farm           3:43.51   1 
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
 Meet Record: M 1:59.30  1995        Jason Owen, Stewartville                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Romero, Ramon             JR Arcadia                2:06.52   4  10   
  2 Dierks, Korrigan          FR St. Charles            2:09.46   4   8   
  3 Larson, Jacob             SR Colfax                 2:13.66   4   6   
  4 Coy, Galen                SO Amery                  2:13.71   4   5   
  5 Hagen, Caleb              SR Boyceville             2:15.29   4   4   
  6 Jacobs, Carter            JR Augusta                2:16.41   4   3   
  7 Massie, Tristan           SO Barron                 2:16.98   3   2   
  8 Smith, Tyrone             JR Barron                 2:18.29   3   1   
  9 Kolbert, Jason            SR St. Charles            2:18.31   3 
 10 Berg, Connor              SO Ladysmith              2:18.54   4 
 11 MacKean, David            SO Grantsburg             2:18.57   3 
 12 Goings, Jackson           JR Augusta                2:20.89   4 
 13 Lind, Nate                JR Elk Mound              2:21.56   4 
 14 Wiersma, Zach             SO Colby                  2:25.56   3 
 15 Scheel, Hunter            SR Prairie Farm           2:25.79   2 
 16 Castorena Gonsalez, Alex  SO Amery                  2:26.47   3 
 17 Severt, Logan             SO Cameron                2:26.60   3 
 18 Bauman, Matt              JR Glenwood Cit           2:26.75   1 
 19 Gilbertson, Phil          SO Chetek/Weyer           2:27.01   3 
 20 Ziegeweid, James          FR Arcadia                2:30.87   2 
 21 Vollendorf, Trent         SO Ladysmith              2:31.71   2 
 22 Gaffney, Jordan           SO Grantsburg             2:31.83   3 
 23 Nowacki, Andrew           JR Athens                 2:32.44   2 
 24 Gillett, Bailey           JR Cadott                 2:32.58   4 
 25 Thompson, Brock           FR Athens                 2:32.93   2 
 26 Degeest, Alexander        FR Somerset               2:33.54   2 
 27 Meskers, Brody            SO Chetek/Weyer           2:33.97   3 
 28 Pathos, Andrew            FR Elk Mound              2:34.76   4 
 29 McKinven, Jacob           SO Saint Croix            2:35.03   3 
 30 Kleinhans, Andrew         SO Fall Creek             2:35.26   2 
 31 Drew, Zach                SO Cadott                 2:36.22   2 
 32 Jensen, Jacob             JR Colfax                 2:37.49   1 
 33 Wittemeyer, Luca          SR Frederic/Luc           2:38.88   1 
 34 Hammond, Jacob            FR Immanuel Lut           2:38.89   1 
 35 Hager, Alex               FR Fall Creek             2:39.32   2 
 36 Gessl, Konrad             JR Somerset               2:40.41   3 
 37 Holmquist, Aaron          FR Glenwood Cit           2:43.22   1 
 38 Dixon, Tyler              FR Cornell/Lake           2:47.70   1 
 39 Holmstrom, Brenden        FR Frederic/Luc           2:49.29   1 
 40 Snider, Seth              SO Flambeau               2:56.93   1 
 41 Woychik, Al               SO Independence           2:58.09   2 
 42 Munson, Dante             FR Cornell/Lake           3:02.30   1 
 43 Kapsner, Emmett           JR Boyceville             3:08.96   2 
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
 Meet Record: M 5:21.13  2010        Sarah McMahon, Colfax                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kreitinger, Taylor        SO Byron                  5:27.62   3  10   
  2 Lawton, Rachel            SO Flambeau               5:30.68   3   8   
  3 Monson, Lydia             FR Amery                  5:57.05   3   6   
  4 Jensen, Hallie            SR Grantsburg             5:57.38   3   5   
  5 Klein, Anna               SO Saint Croix            6:02.70   3   4   
  6 VanRixel, Abigail         FR Athens                 6:07.45   3   3   
  7 Parks, Kalli              JR Chetek/Weyer           6:07.89   3   2   
  8 Kabus, Cassidy            JR Independence           6:09.33   3   1   
  9 Blume, Brittanie          JR Grantsburg             6:11.06   3 
 10 Hansen, Autumn            JR Saint Croix            6:12.67   2 
 11 Cordes, Josilyn           FR Byron                  6:17.06   2 
 12 Kappel, Keisha            SR Barron                 6:20.41   2 
 13 Jensen, Mackenzie         JR Colfax                 6:20.97   2 
 14 Schotter, Abbagail        SR Colfax                 6:23.66   2 
 15 Feiten, Isabelle          SO Colby                  6:24.74   3 
 16 Shult, Carolyn            SO Augusta                6:25.65   3 
 17 Plaszcz, Brook            SO Elk Mound              6:26.92   3 
 18 Fasbender, Victoria       SO Elk Mound              6:32.20   2 
 19 Fjelstad, Jessika         FR Chetek/Weyer           6:38.36   2 
 20 Springett, Grace          SO Amery                  6:40.73   2 
 21 Steckel, Aleya            SR Ladysmith              6:41.25   2 
 22 Hediger, Abbie            FR Colby                  6:41.66   2 
 23 Kappel, Kierra            SO Barron                 6:42.64   1 
 24 Bremer, Morgan            SO Arcadia                6:43.33   2 
 25 Saffert, Brianna          FR Cameron                6:55.54   2 
 26 Loechler, Macy            SO St. Charles            7:00.91   1 
 27 Kittleson, Tori           FR St. Charles            7:02.50   1 
 28 Hetke, Serenity           JR Ladysmith              7:07.70   2 
 29 Holcomb, Megan            JR Cadott                 7:23.82   1 
 30 Larson, Kiersten          SO Fall Creek             7:29.30   1 
 31 Saul, Gabrielle           SR Independence           7:32.50   1 
 32 Kudelina, Polina          SR Augusta                7:34.98   1 
 33 Burleson-King, Shylie     SR Frederic/Luc           7:35.63   1 
 34 Whitenight, Miriam        FR Immanuel Lut           7:36.96   1 
 35 Kwak, Alexis              JR Prairie Farm           7:54.82   1 
 36 Bird, Emma                FR Prairie Farm           8:03.95   1 
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
 Meet Record: M 4:25.48  1996        Jason Owen, Stewartville                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Langteau, Joshua          SR Athens                 4:43.44   3  10   
  2 Romero, Ramon             JR Arcadia                4:52.35   3   8   
  3 Hetke, Dale               SR Ladysmith              5:02.57   3   6   
  4 Berg, Connor              SO Ladysmith              5:03.73   3   5   
  5 Majerus, Chris            SR St. Charles            5:04.27   3   4   
  6 Klefstad, Eric            SR Prairie Farm           5:04.89   3   3   
  7 Tellier, Anthony          JR Flambeau               5:05.63   3   2   
  8 Hanson, Cade              FR Elk Mound              5:07.05   2   1   
  9 Dorf, Aaron               FR Augusta                5:07.13   2 
 10 Amundsen, Seth            SR Amery                  5:11.64   2 
 11 Nelson, Marshall          SO Arcadia                5:11.70   3 
 12 Wiersma, Zach             SO Colby                  5:16.62   2 
 13 Schmitt, Ben              SO Somerset               5:19.78   2 
 14 Thompson, Ethan           JR Barron                 5:20.79   3 
 15 Fohrmann, Zach            JR St. Charles            5:20.87   2 
 16 LaMirande, Trevor         FR Saint Croix            5:21.19   3 
 17 Ohnstad, Joseph           JR Grantsburg             5:23.67   2 
 18 Hermann, Chris            JR Grantsburg             5:25.78   3 
 19 Skroch, Dustin            JR Independence           5:26.85   2 
 20 Koenitzer, Matt           JR Chetek/Weyer           5:27.57   3 
 21 Jensen, Kolby             SR Colby                  5:28.91   3 
 22 Wheatley, Nathan          JR Athens                 5:30.86   3 
 23 McGregor, Sean            SR Cameron                5:31.26   2 
 24 Johnson, Richard          SR Frederic/Luc           5:34.62   1 
 25 Schultz, Drake            FR Fall Creek             5:35.13   1 
 26 Murphy, Keith             SO Saint Croix            5:37.11   2 
 27 Hazen, Seth               FR Elk Mound              5:38.82   2 
 28 Corr, Rian                JR Boyceville             5:39.01   2 
 29 Ingham, Jude              JR Amery                  5:44.82   3 
 30 Wurzer, Christian         JR Cadott                 5:45.04   2 
 31 Hojem, Jabin              FR Glenwood Cit           5:53.57   1 
 32 Salinas, Brian            FR Fall Creek             5:53.96   1 
 33 Lawrence, Brady           FR Colfax                 5:54.78   1 
 34 Cox, Alex                 JR Barron                 5:58.01   1 
 35 Parkhurst, Nathan         SR Cornell/Lake           6:01.76   1 
 36 Barnhardt, Travis         SO Augusta                6:04.38   1 
 37 Ferg, Ryker               JR Boyceville             6:15.12   2 
 38 Holstein, Zebulan         SO Cadott                 6:18.83   1 
 39 Crotty, Jacob             JR Somerset               6:20.81   2 
 40 Fankhauser, Austin        SO Chetek/Weyer           6:29.87   1 
 41 Meyers, Kyle              JR Glenwood Cit           6:32.63   1 
 42 Bintz, Brandon            SR Cornell/Lake           6:35.24   1 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: M 11:29.37  2000        Leslie Patterson, Park Falls             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawton, Rachel            SO Flambeau              11:57.50   10   
  2 Jensen, Hallie            SR Grantsburg            12:51.42    8   
  3 Parks, Kalli              JR Chetek/Weyer          13:14.23    6   
  4 Johnson, Annika           FR Byron                 13:33.71    5   
  5 Hansen, Allison           FR St. Charles           14:09.08    4   
  6 Donahue, Kayli            SR Colby                 14:29.82    3   
  7 Sylla, Lauren             FR Independence          16:28.79    2   
  8 Russell, Ayla             FR Amery                 16:42.53    1   
  9 Eisen, Brandy             SO Saint Croix           16:44.67  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: M 9:54.16  2000        Mark LaLonde, Park Falls                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lau, Dan                  JR Immanuel Lut          10:31.48   10   
  2 Tellier, Anthony          JR Flambeau              11:06.41    8   
  3 Daood, Axel               SO St. Charles           11:07.97    6   
  4 Gjerseth, Kyle            SR Augusta               11:14.14    5   
  5 Motszko, Kyle             JR Arcadia               11:26.34    4   
  6 Hetke, Dale               SR Ladysmith             11:39.90    3   
  7 Anderson, Kiel            SR Boyceville            11:42.91    2   
  8 Barka, Riley              SR Fall Creek            11:44.76    1   
  9 Jensen, Kolby             SR Colby                 11:51.03  
 10 Heiss, Ryan               SR Amery                 12:07.93  
 11 Davis, Calvin             SO Saint Croix           12:13.10  
 12 Koenitzer, Matt           JR Chetek/Weyer          12:17.40  
 13 Scheel, Hunter            SR Prairie Farm          12:25.88  
 14 Coleman, Austin           JR Barron                12:26.06  
 15 Hartmann, Andrew          FR Athens                12:29.17  
 16 Groskopf, Brandon         FR Cameron               12:47.68  
 17 Vollendorf, Trevor        JR Grantsburg            13:10.17  
 18 Klatt, Corey              SR Glenwood Cit          13:39.53  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: M 4:20.85  2017        Bloomer, Bloomer                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saint Croix Falls                                   4:32.30   4  10   
  2 Arcadia                                             4:42.28   3   8   
  3 Boyceville                                          4:44.19   4   6   
  4 Grantsburg                                          4:44.44   3   5   
  5 Abbotsford                                          4:45.76   3   4   
  6 Cadott                                              4:48.43   2   3   
  7 Shell Lake                                          4:52.76   2   2   
  8 Glenwood City                                       4:53.67   1   1   
  9 Colby                                               4:54.31   4 
 10 Barron                                              4:59.38   2 
 11 Independence/Gilmant                                4:59.80   4 
 12 Augusta                                             5:03.27   1 
 13 Athens                                              5:04.96   3 
 14 Frederic/Luck                                       5:11.91   1 
 15 Amery                                               5:12.51   4 
 16 Chetek/Weyerhaeuser                                 5:12.66   2 
 17 Byron                                               5:18.02   1 
 18 Elk Mound                                           5:33.40   3 
 -- Ladysmith                                               DNF   3 
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: M 3:37.10  1991        Deerfield                                 
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chetek/Weyerhaeuser                                 3:49.10   4  10   
  2 Cadott                                              3:49.82   3   8   
  3 Amery                                               3:50.65   4   6   
  4 Arcadia                                             3:50.67   4   5   
  5 Saint Croix Falls                                   3:51.37   4   4   
  6 Augusta                                             3:52.96   3   3   
  7 St. Charles                                         3:54.14   1   2   
  8 Fall Creek                                          3:55.38   3   1   
  9 Barron                                              3:55.65   3 
 10 Elk Mound                                           3:57.22   4 
 11 Ladysmith                                           3:57.81   4 
 12 Independence/Gilmant                                3:58.69   2 
 13 Colfax                                              4:03.41   3 
 14 Grantsburg                                          4:06.55   2 
 15 Cornell/Lake Holcomb                                4:10.21   1 
 16 Somerset                                            4:12.00   2 
 17 Frederic/Luck                                       4:16.18   2 
 18 Boyceville                                          4:17.79   3 
 19 Cameron                                             4:29.03   2 
 20 Athens                                              4:35.09   2 
 21 Glenwood City                                       4:36.80   1 
 
Event 19  Girls High Jump
=======================================================================
 Meet Record: M  5-06  1993        Lisa Townsend, Elk Mound                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malean, Cassie            SR Boyceville             5-00.00    9   
  1 Mattson, Katie            SO Frederic/Luc           5-00.00    9   
  3 Emmons, Alycia            FR Cornell/Lake           4-10.00    6   
  4 Lambrecht, Katie           8 Byron                  4-10.00    5   
  5 Halvorsen, Charlie        SO Arcadia                4-08.00    4   
  6 Schreiner, Dylana         JR Abbotsford             4-08.00    3   
  7 Mattson, Lindsay          JR Frederic/Luc           4-06.00    1   
  7 Holcomb, Megan            JR Cadott                 4-06.00    1   
  7 Schmidt, Lisa             JR Independence           4-06.00    1   
 10 Redman, Shelby            SO Barron                 4-06.00  
 11 Struemke, Kaitlyn         SR Somerset               4-06.00  
 12 Pronschinske, Wendy       FR Arcadia                4-03.00  
 12 Benson, Kyra              FR Boyceville             4-03.00  
 12 Jorsch, Lexi              JR Cadott                 4-03.00  
 12 Hanson, Brooke            SO Chetek/Weyer           4-03.00  
 12 Stafford, Abby            SO Barron                 4-03.00  
 12 Harris, Bianca            JR St. Charles            4-03.00  
 12 Gillett, Hannah           SO Cameron                4-03.00  
 12 Nowak, Megan              JR Athens                 4-03.00  
 12 Opachan, Hailey           FR Flambeau               4-03.00  
 12 vanDoorn, Alyssa          FR Flambeau               4-03.00  
 12 Kunze, Mel                SO Abbotsford             4-03.00  
 12 Hartman, Brenna           JR Byron                  4-03.00  
 24 Osborn, Carly             SO Shell Lake             4-00.00  
 24 Nechanicky, Lexi          FR Elk Mound              4-00.00  
 24 Fjelstad, Jessika         FR Chetek/Weyer           4-00.00  
 24 Hoverman, Sidney          FR Saint Croix            4-00.00  
 24 Pochman, Rhiana           SR Grantsburg             4-00.00  
 24 Jury, Natalie             SO Shell Lake             4-00.00  
 24 Ohnstad, Olivia           FR Grantsburg             4-00.00  
 -- Munthe, Nikki             FR Elk Mound                   NH  
 -- Stewart, Ruthie           SR Saint Croix                 NH  
 -- Risler, Kali              FR Colfax                      NH  
 -- Frolik, Shelby            FR Cameron                     NH  
 -- Hein, Julianna            SO Immanuel Lut                NH  
 -- Genatempo, Lexi           SO Ladysmith                   NH  
 -- Saul, Makayla             JR Independence                NH  
 -- Stanger, Cassidy          SO Ladysmith                   NH  
 
Event 20  Boys High Jump
=======================================================================
 Meet Record: M  6-09  1996        Ivan Varbanov, Eau Claire Regis             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chenal, John              JR Grantsburg             6-00.00   10   
  2 Hetke, Colton             SR Cornell/Lake           5-08.00    7   
  2 Kaminski, Alex            JR Chetek/Weyer           5-08.00    7   
  4 Evans, Brady              SR Frederic/Luc           5-08.00    3.50
  4 Dupee, Caden              SO Ladysmith              5-08.00    3.50
  4 Brantner, Tyler           JR Elk Mound              5-08.00    3.50
  4 Ladwig, Caleb             SR Amery                  5-08.00    3.50
  8 Anderson, David           SO Fall Creek             5-08.00    1   
  9 Martin, Andrew            SO Shell Lake             5-06.00  
  9 Klefstad, Eric            SR Prairie Farm           5-06.00  
  9 Johnson, Alex             SR Saint Croix            5-06.00  
 12 Peltier, Chase            FR Barron                 5-03.00  
 12 Leque, Devin              JR Somerset               5-03.00  
 12 Teige, Treyton            JR Colfax                 5-03.00  
 12 Olson, Austin             SR Grantsburg             5-03.00  
 12 Helbig, Mason             SO Amery                  5-03.00  
 12 Kahl, Noah                FR Cadott                 5-03.00  
 18 Carpenter, Hunter         JR Abbotsford             5-00.00  
 18 Sindt, Spencer            FR Somerset               5-00.00  
 18 LaMirande, Matt           SR Saint Croix            5-00.00  
 18 Lettner, Garet            FR Barron                 5-00.00  
 18 Davidson, Isaac           SO St. Charles            5-00.00  
 18 Ely, Tyson                FR Arcadia                5-00.00  
 18 Groskopf, Brandon         FR Cameron                5-00.00  
 18 Nicholson, Alex           JR Flambeau               5-00.00  
 18 Mohr, Ryan                JR Elk Mound              5-00.00  
 18 Schilling, Jacob          SO Ladysmith              5-00.00  
 -- Flink, Chase              FR Colby                       NH  
 -- Oster, Sam                SO Immanuel Lut                NH  
 -- Kreidermacher, Matt       JR St. Charles                 NH  
 -- Pretasky, Adam            JR Colfax                      NH  
 -- Kyes, David               FR Cadott                      NH  
 -- Westfall, Tanner          FR Athens                      NH  
 -- Hellegers, Nolan          SO Fall Creek                  NH  
 -- Wittemeyer, Luca          SR Frederic/Luc                NH  
 -- carlson, Luke             FR Abbotsford                  NH  
 -- Fankhauser, Austin        SO Chetek/Weyer                NH  
 -- Thompson, Brock           FR Athens                      NH  
 
Event 21  Girls Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: M 11-00  2003        Blair Luethmers, Park Falls                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Hannah           SR Byron                 10-06.00   10   
  2 Janke, Gabriella          JR Athens                10-00.00    8   
  3 Brandau, Autumn           SR Byron                  9-06.00    6   
  4 Webb, Bille               JR Saint Croix            8-00.00    5   
  5 Erickson, Anja            SO Saint Croix            8-00.00    4   
  6 Pokorny, Julia            JR Shell Lake             7-06.00    3   
  7 Booth, Brooklyn           SR Boyceville             7-06.00    2   
  8 Christensen, Katie        SO Frederic/Luc           7-06.00    0.50
  8 Schreiner, Kaylyn         SR Athens                 7-06.00    0.50
 10 Chuchwar, Sarah           SR Chetek/Weyer           7-06.00  
 11 Woodford, Mariah          SO Cadott                 7-00.00  
 11 Jensen, Olivia            SR Amery                  7-00.00  
 11 Bechtel, Kelsey           JR Flambeau               7-00.00  
 11 Fabre, Analise            SR St. Charles            7-00.00  
 15 Olson, Allyza             SO Chetek/Weyer           6-00.00  
 15 Mickelson, Lyla           SR Barron                 6-00.00  
 15 Freeland, Katie           SR Barron                 6-00.00  
 15 Otten, Julia              JR Abbotsford             6-00.00  
 15 Voelker, Emily            JR Boyceville             6-00.00  
 15 Daniels, Katie            JR Cameron                6-00.00  
 15 Richter, Meranda          JR Cameron                6-00.00  
 15 Myers, Isabel             SO Arcadia                6-00.00  
 15 Cleveland, Catherine      JR Ladysmith              6-00.00  
 -- Brown, Brittny            SR Independence                NH  
 -- Sahm, Amanda              SO Elk Mound                   NH  
 -- Steckel, Aleya            SR Ladysmith                   NH  
 -- Nitek, Jessica            FR Flambeau                    NH  
 -- Springett, Grace          SO Amery                       NH  
 
Event 22  Boys Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: M 15-06  2000        Hans Schmidt, Park Falls                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henk, Tyler               SR Saint Croix           11-06.00   10   
  2 Burch, Jake               JR Flambeau              11-06.00    8   
  3 Krueger, Tyler            SR Boyceville            11-00.00    6   
  4 Popp, Dakota              JR Cornell/Lake          11-00.00    4.50
  4 Waalen, Shawn             SR Amery                 11-00.00    4.50
  6 Kenefick, Brandon         JR Boyceville            10-06.00    3   
  7 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound             10-00.00    2   
  8 Castorena Gonsalez, Alex  SO Amery                 10-00.00    1   
  9 Buchman, Carter           SO Chetek/Weyer          10-00.00  
 10 Newell, Jared             SO Chetek/Weyer           9-00.00  
 10 Udovich, Nick             SO Shell Lake             9-00.00  
 10 Engen, Cade               FR Frederic/Luc           9-00.00  
 10 Bergmann, Garrett         JR Saint Croix            9-00.00  
 10 Anderson, Sam             SR Grantsburg             9-00.00  
 10 Carlson, Ray              SR Abbotsford             9-00.00  
 10 Fagnan, Kyle              JR Grantsburg             9-00.00  
 17 Massie, Noah              SR Barron                 8-00.00  
 17 Willmarth, Wyatt          SO Cornell/Lake           8-00.00  
 17 Jones, Dan                SO St. Charles            8-00.00  
 17 Jackley, Hunter           FR St. Charles            8-00.00  
 17 Hetke, Dale               SR Ladysmith              8-00.00  
 17 Vollendorf, Trent         SO Ladysmith              8-00.00  
 17 Schulz, Cody              SO Cameron                8-00.00  
 17 Nielsen, Daniel           SO Shell Lake             8-00.00  
 17 Kruckenberg, Huntar       JR Cadott                 8-00.00  
 17 Thompson, Ethan           JR Barron                 8-00.00  
 -- Johnson, Landyn           FR Frederic/Luc                NH  
 -- Kyes, Zach                SO Cadott                      NH  
 -- Pronchinske, Randy        SO Arcadia                     NH  
 -- carlson, Luke             FR Abbotsford                  NH  
 
Event 23  Girls Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: M 17-06.50  2009        Maya Vazquez, Arcadia                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mikula, Nicole            SR Shell Lake            15-06.00   10   
  2 Zastrow, Abbey            SR Arcadia               15-05.00    8   
  3 Kehret, Katie             FR Byron                 14-10.00    6   
  4 Fode, Paige               JR Byron                 14-07.00    5   
  5 Malean, Cassie            SR Boyceville            14-04.25    4   
  6 Walters, Kierra           JR Cornell/Lake          14-02.50    3   
  7 Dietrich, Addie           JR Amery                 13-11.25    2   
  8 Bowe, Jayna               FR Colfax                13-10.75    1   
  9 Gunther, Avery            SR Somerset              13-10.50  
 10 Zastrow, Bailey           SO Arcadia               13-06.25  
 11 Sempf, Erica              SR Boyceville            13-05.00  
 11 Braund, Jordan            FR Saint Croix           13-05.00  
 13 Mikunda, Ahna             JR Barron                13-00.75  
 14 Simpson, Syd              SO Elk Mound             12-11.25  
 15 Schraufnagel, Anna        SR Abbotsford            12-10.00  
 16 Schunck, Sydney           SO Shell Lake            12-09.50  
 17 Guest, Kristen            SO Chetek/Weyer          12-06.00  
 18 Johnson, Mary             SO Amery                 12-05.50  
 19 Henk, Riley               FR Saint Croix           12-02.25  
 20 Strehlo, Hanna            SO Glenwood Cit          12-02.00  
 21 Manier, Rachel            JR Cadott                12-00.50  
 22 Wulff, Sadie              JR Independence          11-10.50  
 23 Bechtel, Kelsey           JR Flambeau              11-10.00  
 24 Winchester, Emily         JR Elk Mound             11-09.50  
 25 Quinn, Delaney            SO Glenwood Cit          11-08.75  
 26 Lahti, Elaine             FR Frederic/Luc          11-07.50  
 27 Karstens, Kyra            FR Chetek/Weyer          11-07.25  
 28 Meltz, Faith              FR Ladysmith             11-06.75  
 29 Brock, Olivia             SO Grantsburg            11-01.50  
 30 Steen, Jenna              SO Colby                 11-01.00  
 31 Pitcher, Keely            SO Somerset              11-00.75  
 32 Andersen, Eve             SO Colby                 11-00.25  
 32 Smith, Anna               SR St. Charles           11-00.25  
 34 Lansin, Jaylin            SO Barron                10-11.50  
 35 Riegel, Kimberly          FR Flambeau              10-07.50  
 36 Conner, Avery             JR Augusta               10-06.50  
 37 Schmeiser, Caitlin        SR Abbotsford            10-04.50  
 38 Greene, Kelsea            SO Cadott                10-02.75  
 39 Cajander, Alice           SR Frederic/Luc          10-00.50  
 40 Clark, Mady               FR Ladysmith              9-09.25  
 41 Richter, Kelsey           JR Cameron                9-04.75  
 42 Schreiner, Madison        SR Athens                 8-11.75  
 43 Lyons, Samantha           FR Augusta                8-11.50  
 44 Ress, Rachel              FR Grantsburg             8-10.25  
 
Event 24  Boys Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: M 22-03  1991        Dan McGinnity, Park Falls                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Dawson             SR Chetek/Weyer          19-07.50   10   
  2 Goltz, Kyle               SR Cornell/Lake          19-05.75    8   
  3 Gillett, Hunter           SR Cameron               18-10.50    6   
  4 Martin, Andrew            SO Shell Lake            18-07.00    5   
  5 Putnam, Anthony           SR Cameron               18-05.00    4   
  6 Quigley, Ben              SR St. Charles           18-04.50    3   
  7 McKinley, Nate            SO Grantsburg            18-03.50    2   
  8 Waalen, Lance             SO Amery                 18-03.50    1   
  9 Ross, Logan               FR Saint Croix           18-02.50  
 10 Newell, Jared             SO Chetek/Weyer          17-09.75  
 11 Flynn, Rian               SO Elk Mound             17-08.00  
 12 Fiechtner, Adam           SR Immanuel Lut          17-07.00  
 13 Emery, Michael            SO Cadott                17-02.00  
 13 Carpenter, Hunter         JR Abbotsford            17-02.00  
 15 Balts, Brady              SR Barron                17-01.50  
 16 Carrell, Brady            JR Cadott                16-11.75  
 17 Mercado, Luis             SO Augusta               16-09.50  
 18 Heidorn, Luke             SO Colfax                16-08.25  
 18 O'Connell, Trystin        JR Boyceville            16-08.25  
 20 Skroch, Nathan            JR Independence          16-06.25  
 21 Hoggatt, Roderick         SR Saint Croix           16-05.00  
 22 Menke, Adam               SO Frederic/Luc          16-04.75  
 23 Ladwig, Caleb             SR Amery                 16-02.00  
 24 Suchla, Ben               SO Arcadia               16-00.25  
 25 Hale, Roy                 SO Somerset              15-11.50  
 26 Taylor, Quinn             JR Glenwood Cit          15-11.25  
 27 Grulkowski, Andrew        SR Independence          15-11.00  
 27 Baillargeon, Bennett      JR Somerset              15-11.00  
 29 Gaffney, Jordan           SO Grantsburg            15-05.00  
 30 Schilling, Jacob          SO Ladysmith             15-02.50  
 31 Kreidermacher, Matt       JR St. Charles           14-11.25  
 32 Croes, Allen              SR Glenwood Cit          14-10.50  
 33 Muszynski, William        JR Elk Mound             14-08.75  
 34 White, Ethan              FR Fall Creek            14-08.25  
 35 Drier, Adam               FR Frederic/Luc          14-04.50  
 36 Reisdorf, Matthew         SR Colfax                14-03.25  
 37 Allar, Matthew            FR Shell Lake            14-01.00  
 38 Xiong-Frahm, Tony         SR Athens                14-00.75  
 39 Schuetz, Gregory          SO Flambeau              13-08.25  
 40 Kaus, Nathan              FR Barron                13-07.50  
 41 Dixon, Tyler              FR Cornell/Lake          13-05.00  
 42 Schwab, Cameron           SO Athens                12-08.00  
 
Event 25  Girls Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: M 35-10  1995        Erica Vetrus, Bloomer                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weatherly, Emma           JR Byron                 34-05.00   10   
  2 Mikula, Nicole            SR Shell Lake            34-05.00    8   
  3 Fabre, Analise            SR St. Charles           31-05.50    6   
  4 Sampson, Payton           FR Byron                 31-03.00    5   
  5 McCurdy, Addie            JR Saint Croix           31-02.00    4   
  6 Mattson, Lindsay          JR Frederic/Luc          30-08.00    3   
  7 Gunther, Avery            SR Somerset              30-02.00    2   
  8 Bosio, Alize              SR Frederic/Luc          30-00.00    1   
  9 Schultz, Carlee           SR Boyceville            29-06.00  
 10 Sempf, Erica              SR Boyceville            29-05.50  
 11 Elmhorst, Carley          JR Colby                 29-04.00  
 12 Gerber, Gracie            SO Grantsburg            29-03.00  
 13 Hanson, Brooke            SO Chetek/Weyer          29-00.50  
 14 Hodget, Alyssa            SR Shell Lake            28-03.00  
 14 Voelker, Hailey           JR Colby                 28-03.00  
 16 Kappel, Keisha            SR Barron                28-02.50  
 17 Meltz, Faith              FR Ladysmith             27-11.00  
 18 vanDoorn, Alyssa          FR Flambeau              27-10.25  
 19 Amidon, Gracie            SO Flambeau              27-08.00  
 20 Harren, Shanoah           SR Prairie Farm          27-06.50  
 21 Strehlo, Hanna            SO Glenwood Cit          27-02.50  
 22 Prokupek, Mary Jo         SO Cadott                27-00.50  
 23 Schraufnagel, Anna        SR Abbotsford            26-09.00  
 24 Solie, Hallie             FR Cadott                26-05.00  
 25 Gillett, Mikki            FR Cameron               26-02.50  
 26 Clark, Mady               FR Ladysmith             26-01.00  
 27 Lea, Lauren               JR Augusta               25-09.50  
 27 Schug, Sierra             SR Athens                25-09.50  
 29 Bonneville, Janessa       JR Grantsburg            24-00.25  
 -- Seefluth, Maggie          FR Abbotsford                FOUL  
 -- Mull, Star                FR Somerset                  FOUL  
 
Event 26  Boys Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: M 44-07  2003        Antoine Roberts, Weyerhauser                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Dawson             SR Chetek/Weyer          39-06.00   10   
  2 Hoggatt, Roderick         SR Saint Croix           39-02.00    8   
  3 Dupee, Caden              SO Ladysmith             39-01.00    6   
  4 Hetke, Colton             SR Cornell/Lake          38-09.00    5   
  5 Gillett, Hunter           SR Cameron               38-08.50    4   
  6 Evans, Brady              SR Frederic/Luc          38-07.50    3   
  7 Davidson, Isaac           SO St. Charles           38-05.00    2   
  8 Goltz, Kyle               SR Cornell/Lake          38-03.00    1   
  9 Brantner, Tyler           JR Elk Mound             37-09.00  
 10 Baillargeon, Bennett      JR Somerset              37-05.00  
 11 Carpenter, Hunter         JR Abbotsford            37-00.50  
 12 Nunemacher, Aaron         JR St. Charles           35-11.50  
 13 Hinzmann, Andy            SO Cadott                35-09.50  
 13 Thompson, Ethan           JR Barron                35-09.50  
 15 Newell, Jared             SO Chetek/Weyer          35-06.50  
 16 Peterson, Zach            JR Frederic/Luc          35-00.00  
 17 Suchla, Ben               SO Arcadia               34-11.00  
 18 Taylor, Quinn             JR Glenwood Cit          34-08.00  
 19 MacKean, David            SO Grantsburg            34-05.00  
 20 Salm, Jake                SO Cameron               34-03.50  
 21 Langteau, Joshua          SR Athens                34-03.00  
 22 Waletzko, Dakota          SR Independence          33-05.00  
 23 Walters, Donovan          SO Cadott                32-08.00  
 24 Schachtner, James         SO Somerset              32-07.00  
 25 Coleman, Austin           JR Barron                31-06.00  
 26 Perez, Aldo               SO Athens                30-09.00  
 27 Horel, Brock              SO Augusta               30-06.00  
 28 Louis, Walker             SR Grantsburg            30-05.00  
 29 Schreiber, Chandler       SR Elk Mound             30-03.50  
 30 Haynes, Erick             SO Shell Lake            28-00.00  
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: M 40-01  2006        Megen McCord, Athens                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goldstein, Eve            FR Somerset              39-08.00   10   
  2 Meath, Aly                SR Somerset              39-03.75    8   
  3 Lee, Ayoka                JR Byron                 38-02.50    6   
  4 Bahr, Hailey              JR Byron                 37-03.50    5   
  5 Fredrick, Gabby           SR Amery                 35-11.75    4   
  6 Huber, Mackenzie          SO Colby                 32-10.00    3   
  7 George, McKenna           SR Barron                32-03.50    2   
  8 Christensen, Katie        SO Frederic/Luc          31-10.50    1   
  9 Ellenbecker, Kelsi        SR Athens                31-09.00  
 10 Hoverman, Sidney          FR Saint Croix           30-03.00  
 11 Herold, Oliva             SR Augusta               29-01.00  
 12 Gustafson, Jenesis        JR Amery                 29-00.00  
 13 Zinkowich, Mariah         SO Athens                28-05.50  
 14 Meister, Ashlea           JR Shell Lake            28-04.50  
 15 Quinn, Delaney            SO Glenwood Cit          28-03.50  
 16 Kollmansberger, Kelsea    SR Abbotsford            28-03.00  
 17 Stoffel, Adrienne         SR Saint Croix           28-00.75  
 18 Schreiner, Dylana         JR Abbotsford            27-06.50  
 19 Davis, Morgan             JR Chetek/Weyer          27-06.00  
 20 Egan, Kyla                JR Elk Mound             27-05.00  
 21 Gurtner, Emily            JR Colby                 27-02.50  
 22 Manglos, Jasmine          SO Flambeau              27-01.00  
 23 Miller, Cara              SO Prairie Farm          26-11.00  
 24 Schoen, Paige             FR Fall Creek            26-10.00  
 25 Schunck, Sydney           SO Shell Lake            26-09.50  
 26 Beers, Alex               SR Chetek/Weyer          26-07.00  
 27 Chilson, Satina           JR Boyceville            26-04.00  
 28 Halama, Hannah            SR Independence          25-08.00  
 29 Kasper, Abby              SO Elk Mound             25-07.75  
 30 Jensen, Morgan            FR Colfax                25-05.50  
 31 Kulow, Riley              SO Cadott                25-03.75  
 32 Paulson, Kelsey           JR Frederic/Luc          25-01.00  
 33 Fox, Hannah               JR Immanuel Lut          24-01.50  
 34 Opelt, Madysen            FR Flambeau              23-11.50  
 35 Risler, Kali              FR Colfax                23-10.00  
 35 Kwak, Alexis              JR Prairie Farm          23-10.00  
 37 Phillips, Jordyn          SR Grantsburg            23-07.00  
 38 Vollendorf, Sarah         SO Ladysmith             23-05.00  
 39 Hongerholt, Erin          SO St. Charles           23-04.00  
 40 Dembowski, Autum          SR Cadott                22-11.00  
 41 Lallemont, Haley          SO Arcadia               22-09.00  
 42 Sackett, Anna             SO Fall Creek            22-07.50  
 43 Cook, Hallie              FR Glenwood Cit          22-04.00  
 44 Wold, Haley               JR Boyceville            22-03.00  
 45 Howen, Sonia              FR St. Charles           22-00.50  
 46 Harshman, Grace           FR Augusta               21-01.00  
 46 Chavez, Michelle          SO Arcadia               21-01.00  
 48 Killian, Raven            FR Independence          20-08.50  
 48 Hermann, Lauren           FR Grantsburg            20-08.50  
 50 Frolik, Shelby            FR Cameron               19-04.00  
 51 Richter, Kelsey           JR Cameron               19-02.50  
 52 Hanson, Rylee             JR Barron                17-06.00  
 
Event 28  Boys Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: M 53-07  2017        Sam Welch, Flambeau                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Dillon        SR Chetek/Weyer          45-05.00   10   
  2 Gearhart, Caleb           JR Saint Croix           42-11.50    8   
  3 Waldofski, Will           SO Barron                40-10.00    6   
  4 Gonnering, Chandan        SR Abbotsford            40-04.00    5   
  5 Rivard, Justin            JR Somerset              40-00.00    4   
  6 Schumaker, Jarrod         SR Somerset              39-02.00    3   
  7 Hartl, Tanner             JR Chetek/Weyer          38-09.00    2   
  8 Kunze, Tyler              SR Abbotsford            38-05.00    1   
  9 Mroczenski, Paul          SR Athens                37-10.00  
 10 Klindworth, Dylan         SR Augusta               37-04.00  
 11 Mavis, Conner             JR Elk Mound             37-00.00  
 11 Boberg, Damien            JR Arcadia               37-00.00  
 13 Wannemacher, Austin       SR Glenwood Cit          36-10.00  
 14 Cooper, Tyler             SO Saint Croix           36-03.00  
 15 Croes, Allen              SR Glenwood Cit          36-02.00  
 16 Gordon, Jakob             SR Barron                36-01.00  
 17 Pokorny, Lucas            SR Shell Lake            35-07.00  
 18 Wiebe, Matthew            JR Athens                35-06.00  
 19 Moritz, Hauk              JR Grantsburg            35-01.00  
 20 Watt, Kalvin              JR Grantsburg            34-09.00  
 21 Phernetton, Brock         SR Frederic/Luc          34-02.00  
 22 Reisdorf, Lucas           SR St. Charles           33-05.50  
 23 Fredrick, Solomon         JR Amery                 33-04.00  
 24 Winters, Justin           JR Immanuel Lut          33-03.00  
 25 Spath, CJ                 SO Cadott                32-08.00  
 26 Stine, Duane              SO Amery                 32-04.00  
 27 Olson, Sam                SO Arcadia               32-02.50  
 28 Grell, Timothy            JR St. Charles           31-09.50  
 29 Emery, Michael            SO Cadott                31-03.00  
 30 Denkman, Nate             JR Frederic/Luc          30-09.50  
 31 Kohls, Seth               FR Cornell/Lake          30-06.00  
 32 Bogstad, Keharron         SO Fall Creek            30-03.00  
 33 Morales, Bryan            SR Independence          29-07.50  
 34 Woychik, Al               SO Independence          29-04.00  
 35 Jensen, Thomas            SO Colfax                29-02.00  
 36 Zamora, Jesse             SO Augusta               29-01.00  
 37 Jenson, Aric              JR Elk Mound             28-08.00  
 37 Hopke, Dominic            SR Shell Lake            28-08.00  
 39 Brown, Gage               SO Boyceville            26-09.50  
 40 Garrett, Charlie          SO Ladysmith             26-09.00  
 41 Waller, Damien            SO Boyceville            25-06.00  
 42 Balderas, Erinque         SO Cameron               24-02.00  
 43 Foyt, Brett               SO Colfax                 7-02.00  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Byron                       89        2) Saint Croix Falls          57   
    3) Arcadia                     55        4) Shell Lake                 32   
    5) Fall Creek                  31        6) Grantsburg                 30   
    7) Somerset                    23        8) Frederic/Luck              21.50
    9) Boyceville                  21       10) Flambeau                   18   
   10) Abbotsford                  18       12) Colby                      17   
   13) Amery                       15       14) Athens                     12.50
   15) Cornell/Lake Holcomb        10       15) Cameron                    10   
   15) St. Charles                 10       18) Chetek/Weyerhaeuser         8   
   18) Cadott                       8       20) Independence/Gilmant        7   
   21) Barron                       4       22) Immanuel Lutheran           3   
   22) Ladysmith                    3       24) Colfax                      2   
   25) Glenwood City                1       25) Elk Mound                   1   
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Chetek/Weyerhaeuser         69        2) Amery                      42   
    3) Elk Mound                   41.50     4) Saint Croix Falls          36   
    5) Cornell/Lake Holcomb        34.50     6) St. Charles                34   
    7) Arcadia                     28        8) Cameron                    24   
    9) Ladysmith                   23.50    10) Barron                     21   
   11) Flambeau                    18       12) Boyceville                 15   
   13) Grantsburg                  13       13) Prairie Farm               13   
   15) Cadott                      11       15) Augusta                    11   
   17) Immanuel Lutheran           10       17) Athens                     10   
   19) Colfax                       9       20) Fall Creek                  8   
   21) Frederic/Luck                7.50    22) Somerset                    7   
   23) Abbotsford                   6       23) Glenwood City               6   
   25) Shell Lake                   5       26) Independence/Gilmant        4